جمع بندی چگونه با فرزند جوانم رفتار کنم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه با فرزند جوانم رفتار کنم؟

سلام پسری دارم 25 سال .درمقابل من درآمده هر کاری و هر فتاری می کنم اصلا قبول ندارد.گفت بارم زن بگیری خوب میشم زن گرفتم .فرقی نکرد .تا حالا هزارتا کار عوض کرده . نمی دونم چکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

سوال :
سلام پسری دارم 25 سال .درمقابل من درآمده هر کاری و هر رفتاری می کنم اصلا قبول ندارد.گفت برام زن بگیری خوب میشم زن گرفتم .فرقی نکرد .تا حالا هزارتا کار عوض کرده . نمی دونم چکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید.

پاسخ :

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه دوستان اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه با آن مواجهید متاسفم
سوال شما بسیار کلی است و لذا برای راهنمایی مناسب لازم بود که توضیحات بیشتری را مطرح نمایید.
این را بدانید که کار تربیت فرزند از قبل از انعقاد نطفه آن شروع می شود و پس از آن ادامه می یابد هر چه سن بچه بیشتر شود فرصت تربیت،بیشتر از دست می رود تاجایی که فرزند وقتی به سن نوجوانی می رسد دیگر کار تربیت باید غیر مستقیم و توسط افراد مورد قبول انجام شود و رابطه پدر و مادر با فرزند همچون دوست و رفیق باشدو از سرزنش و انتقاد و نصیحت ختی المقدور خودداری نمایند.
وقتی سن فرزند مان بالاتر و به جوانی می رسد طبیعتا نیازها متفاوت و برخوردها نیز کاملا متفاوت می شود او دیگر مرد شده است و باید وزیر و مشاور پدر و مادر باشد نه نوکر و زیر دست و بنده آنها .
عدم شناخت نامناسب خانواده ها و پدر و مادر سبب می شود که کار تربیت را دیر شروع کرده و در زمانی که باید همچون وزیر با او رفتار نمایند همچون بنده و برده برخورد می کنند و لذا کشمکشها بیشتر شده و مقبولیتها کاهش می یابد.

البته در این دوران نیز فرزند جوان باید ارتباطات خود با خانواده را مدیریت نماید و مواظب باشد زمینه تنش و ناراحتی و عاق شدن را فراهم ننماید.در ضمن احترام به پدر و مادر،خواسته های خود را مطرح نماید و از آنها راهنمایی و کمک دریافت نماید.او به تدریج کار و شغل خود را به ثباتی برساند و زندگی و رشد اقتصادی خود را سامان بخشد و دغدغه های خانواده را نسبت به خود کمتر نماید.نیاز است حال پدر و مادر را درک نموده و با توجه به شرایط زندگی آنها با آنها تعامل نماید.

طبیعتا مشورت مناسب قبل از ورود در هر کار و توجه به توانمدیها و ویژگیهای مثبت و منفی خود و الزامات آن کار سبب موفقیت و ماندگاری بیشتر در آن کار می شود.
هر کدام از والدین و فرزندان لازم است شناخت خود را نسبت به ویژگیهای سنی و شخصیتی طرف مقابل و شیوه های ارتباط مناسب با او را بالا ببرند به وظایف خود توجه نمایند و نسبت به طرف مقابل حداقل انتظارات را داشته باشند تا بتوانند تعامل مناسبتر را داشته باشند.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است