علاقه به یک فرد غیر غیر مذهبی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علاقه به یک فرد غیر غیر مذهبی

• با سلام و خسته نباشید و عرض ادب
  • من یک فرد مذهبی هستم و علاقمند به یک دختری شده ام که عقایدش با من از نظر دینی متفاوت است اما بعلت علاقه شدید من بطوری که شب و روزم شده فکر به او باعث شده تا نتوانم به علت این تفاوت از او بگذرم حال سوال من از شما این است که چگونه میتوانم با او ارتباط صمیمانه برقرار کنم و در ضمن ابراز علاقه بتوانم در عقایدش نیز تاثیر مستقیم بگذارم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیـن

amin278;954234 نوشت:
با سلام و خسته نباشید و عرض ادب
من یک فرد مذهبی هستم و علاقمند به یک دختری شده ام که عقایدش با من از نظر دینی متفاوت است اما بعلت علاقه شدید من بطوری که شب و روزم شده فکر به او باعث شده تا نتوانم به علت این تفاوت از او بگذرم حال سوال من از شما این است که چگونه میتوانم با او ارتباط صمیمانه برقرار کنم و در ضمن ابراز علاقه بتوانم در عقایدش نیز تاثیر مستقیم بگذارم؟

باسلام و آرزوی خوشبختی و سعادت برای شما دوست عزیز.

چنانچه به نیت ازدواج قصد ارتباط با ایشان را دارید بایستی به این نکته توجه کنید که ملاک ازدواج، حال حاضر افراد است و نه امید به آینده که در او تغییراتی ایجاد شود.چرا که تضمینی نیست که بتوانید حتما اثر گذار باشید و چه بسا قضیه معکوس شود و یا اینکه هردو شما تعدیل شوید یعنی هم از درجه مذهبی بودن شما کم شود و هم مقداری به درجه مذهبی بودن او اضافه شود.
بر فرض اینکه شما همچنان اصرار بر این خواسته خود داشته باشید بایستی با او ارتباط بگیرید و آنقدر باهم اوقات خود را بگذرانید تا در طی مدتی طولانی، بتوانید تغییراتی پایدار ایجاد کنید.وسؤال اینجاست که چگونه این ارتباط را برقرار می کنید.از راه شرعی؟اگر آری که خب این همان اردواج است که بایستی ملاک هم کفو بودن را لحاظ کنید.
از راه غیر شرعی هم که مرام و مسلک شما اجازه نمی دهد.
آیا ایشان غیر از ملاک مذهبی بودن، در سایر ملاک ها هم کفو شما هستند؟

موضوع قفل شده است