خورشید گرفتگی غیر عادی قبل از ظهور امام زمان

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خورشید گرفتگی غیر عادی قبل از ظهور امام زمان

سلام

در منابع شیعی آمده است که

قبل از ظهور امام زمان خورشید در اواسط ماه رمضان می گیرد و ماه در اواخر همان ماه

من از دانشمندان سایت می خواهم این پدیده ی برخلاف دانش قطعی اختر شناسی را توضیح دهند که

از نظر علمی چطور این غیر ممکن امکان دارد

اگر کسی دلیل قطعی علمی ارائه داد من شهادت می دهم که درست است

[="red"][="blue"]من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا[/] [/]

سلام
منبع رو هم ذکر میکردی بد نبود

مهربانی;31243 نوشت:
سلام
منبع رو هم ذکر میکردی بد نبود

سلام مهربانی سوال بجایی پرسیدی

[="red"]خورشيدگرفتگي‌ و ماه‌گرفتگي‌ در زمان‌ غير عادي‌[/]

يكي‌ از مظاهر قدرت‌ الهي‌ كه‌ در قالب‌ سنن‌ معجزات‌ جلوه‌نمايي‌ كرده‌ و اشارة‌ مخصوصي‌ را براي‌ توجه‌ آن‌ دسته‌ از مؤمنان‌ كه‌ مخلصانه‌ منتظر ظهور بوده‌اند به‌ ارمغان‌ مي‌آورد، كسوف‌ خورشيد در روز سيزدهم‌ يا چهاردهم‌ ماه‌ رمضان‌ و خسوف‌ ماه‌ در بيست‌ و پنجم‌ همان‌ ماه‌ است‌.

علت‌ پديد آمدن‌ اين‌ دو نشانه‌ پيش‌ از ظهور كه‌ خلاف‌ روال‌ عادي‌ بوده‌ و از اول‌ خلقت‌ آدم‌ تا آن‌ زمان‌ نمونه‌اش‌ ديده‌ نشده‌، از اين‌ قرار است‌:
الف‌) رسوخ‌ و عمق‌ يافتن‌ نظريه‌ مهدويت‌ و اعتقاد به‌ حضرت‌ در ميان‌ تمام‌ مسلمانان‌؛

ب‌) متوجه‌ كردن‌ مؤمنان‌ مخلص‌ به‌ نزديكي‌ ظهور.

«ثعلبة‌ ازدي‌» از امام‌ باقر(ع‌) نقل‌ كرده‌ كه‌ فرمودند:

دو نشانه‌ پيش‌ از ظهور قائم‌(ع‌) خواهد بود: خورشيدگرفتگي‌ در نيمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگي‌ در آخر آن‌.

به‌ حضرت‌ عرض‌ كردم‌: يابن‌ رسول‌الله خورشيد در انتهاي‌ ماه‌ كسوف‌ مي‌كند و ماه‌ در نيمة‌ آن‌ خسوف‌.

حضرت‌ فرمودند: خودم‌ مي‌دانم‌ چه‌ مي‌گويم‌؛ اين‌ دو نشانه‌اي‌ است‌ كه‌ از زمان‌ فرود آمدن‌ آدم‌ (از بهشت‌ به‌ زمين‌) سابقه‌ نداشته‌ است‌. 1

«ورد بن‌ زيد اسدي‌» برادر «كميت‌» هم‌ از آن‌ حضرت‌(ع‌) نقل‌ كرده‌ كه‌ فرمودند:
پيش‌ از اين‌ امر (ظهور) ماه‌ گرفتگي‌ خواهد بود؛ كه‌ پنج‌ روز مانده‌ (به‌ انتهاي‌ ماه‌) و خورشيد گرفتگي‌ در روز پانزدهم‌ كه‌ هر دو در ماه‌ رمضان‌ خواهد بود و به‌ اين‌ ترتيب‌ حساب‌ منجمان‌ به‌ هم‌ مي‌ريزد.

ابوبصير هم‌ از امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ مي‌كند كه‌ حضرت‌ فرمودند:
نشانة‌ قيام‌ حضرت‌ مهدي‌(ع‌) كسوف‌ خورشيد در بيست‌ و سوم‌ يا چهاردهم‌ ماه‌ رمضان‌ است‌. 2

خسوف‌ ماه‌ معمولاً به‌ جهت‌ قرار گرفتن‌ زمين‌ در ميان‌ خورشيد و ماه‌ رخ‌ مي‌دهد كه‌ زمان‌ آن‌ هم‌ در نيمة‌ ماه‌هاي‌ قمري‌ است‌. كسوف‌ خوشيد هم‌ غالباً زماني‌ مشاهده‌ مي‌شود كه‌ ماه‌ بين‌ زمين‌ و خورشيد قرار گيرد و زمان‌ آن‌ هم‌ در آخر ماه‌هاي‌ قمري‌ است‌.

منابع احادیث:

1 . الارشاد، شيخ‌ مفيد، ج‌2، ص‌374؛ الغيبة‌، نعماني‌، ص‌181، اعلام‌الوري‌، ص‌429؛ الغيبة‌ شيخ‌ طوسي‌، ص‌270، بشارة‌الاسلام‌، ص‌96؛ يوم‌الخلاص‌، ص‌516؛ تاريخ‌ مابعدالظهور، ص‌118.
2 . الغيبة‌، نعماني‌، ص‌182؛ بشارة‌الاسلام‌، ص‌97؛ تاريخ‌ الغيبة‌الكبري‌، ص‌479؛ يوم‌الخلاص‌، ص‌517.
3 . به‌ زودي‌ در همين‌ مجموعه‌ به‌ مسأله‌ بدأ خواهيم‌ پرداخت‌.
4 . الممهدون‌ للمهدي‌(ع‌)، ص‌37.
5 . بحارالانوار، ج‌52، ص‌275؛ بشارة‌الاسلام‌، صص‌59 و 70.

[="red"] منبع : ماهنامه ی موعود [/]

غلامعلی نوری *;31238 نوشت:
من از دانشمندان سایت می خواهم این پدیده ی برخلاف دانش قطعی اختر شناسی را توضیح دهند که از نظر علمی چطور این غیر ممکن امکان دارد اگر کسی دلیل قطعی علمی ارائه داد من شهادت می دهم که درست است

سلام جناب نوري خوشحال مي شم وقتي مطلبي از شما مي بينم

اما تعجب از اين مي كنم شما كه از آيات قرآن آگاهي داريد و معجزات الهي يعني يد بيضاء و عصاي حضرت موسي ع و شفا بخشي و مرده زنده كردن حضرت عيسي ع و در شكم ماهي رفتن حضرت يونس ع و ... را در آن ديده ايد چطور چنين سخني مي گوييد

همانطور كه حديث آنرا هم بيان كرديد اين مسائل ، معجزه گونه و بي سابقه است و در چنين حوادثي نبايد به دنبال دليل علمي گشت چون معجزه خارق عادت است و شايد نتوان آنرا به سادگي با علم توجيه كرد .

البته منكر وجود توجيهاتي علمي براي معجزات نيستم و اما معجزه بودن را در اين مي دانم كه به سادگي براي لا اقل معاصرين صاحب معجزه قابل تحليل علمي نباشد وگر نه معجزه بودن آن جدا محل تأمل خواهد بود

ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف هم كه موعود تمام اديان بوده است و حادثه اي مهم در حيات انسان به شمار مي آيد كه كم از نبوت انبياء عظام ع نيست لذا طبيعي است كه خداوند بخواهد آنرا با معجزاتي تأييد و تثبيت نمايد .

عاشق;31257 نوشت:

سلام جناب نوري خوشحال مي شم وقتي مطلبي از شما مي بينم

اما تعجب از اين مي كنم شما كه از آيات قرآن آگاهي داريد و معجزات الهي يعني يد بيضاء و عصاي حضرت موسي ع و شفا بخشي و مرده زنده كردن حضرت عيسي ع و در شكم ماهي رفتن حضرت يونس ع و ... را در آن ديده ايد چطور چنين سخني مي گوييد

همانطور كه حديث آنرا هم بيان كرديد اين مسائل ، معجزه گونه و بي سابقه است و در چنين حوادثي نبايد به دنبال دليل علمي گشت چون معجزه خارق عادت است و شايد نتوان آنرا به سادگي با علم توجيه كرد .

البته منكر وجود توجيهاتي علمي براي معجزات نيستم و اما معجزه بودن را در اين مي دانم كه به سادگي براي لا اقل معاصرين صاحب معجزه قابل تحليل علمي نباشد وگر نه معجزه بودن آن جدا محل تأمل خواهد بود

ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف هم كه موعود تمام اديان بوده است و حادثه اي مهم در حيات انسان به شمار مي آيد كه كم از نبوت انبياء عظام ع نيست لذا طبيعي است كه خداوند بخواهد آنرا با معجزاتي تأييد و تثبيت نمايد .

سلام بر عاشق

خوب به فرض شما درست می فرمایین ! اما.....

اما شما فکرشو بکن برای انجام این حالت، چه اختلال بزرگی در حیات روی کره ی زمین اتفاق می افتد

نظم طبیعی ، حرکت و حیات روی کره ی زمین به طور کلی متلاشی می شود

اونوقت کسی زنده نمی مونه که این پدیده ی خارق العا ده رو ببینه !!!!!!

معجزات پیامبرانی که گفتی محدود به یک نفر یا مکان کوچکی بوده است کل منظومه شمسی را که

مختل نکرده بود که حیات کل موجودات زنده به خطر بیفتد ( دقت شود )

حتی شق القمر هم با آن عظمت زندگی هیچ موجود زنده ای را تهدید نکرد ( کره ماه موجود زنده که ندارد)

پس خداوند مهربان تر از آن است که برای نشان دادن معجزه ای حتی مورچه ای را بیازارد ( دقت کنید)

به گفته ی مرحوم مولوی

[="red"]ما برای وصل کردن آمده ایم نی برای فصل کردن [/]....

[="red"][="blue"]منظور خدا از معجزه حیات دادن است نه کشتن[/] [/]

این احادیث را کامیون کامیون از قول ائمه ی بزرگوار وبه خرج آنها جعل کرده اند واصلا به فکر

عواقب واثرات این جعلیات که نبوده اند فقط در رقابت با موعود سایر مذاهب خواسته اند بگویند که به خاطر

ظهور موعود ما خدا اینچنین خواهد کرد وموعود ما بزرگتر از موعود شماست !!!!

سلام
خوب حالا مشکل کجاست؟
ببین برادر عزیز البته اگه از این کلمه برادر ناراحت نمیشی، خدایی که میتونه هشت بار یک حرف رو پشت سر هم در یک جمله بدون بهم خوردن معنی ردیف کنه میتونه سه تا کره رو تو چند روز پشت سر هم ردیف کنه طوری که هیچ اتفاق بدی نیفته

قيلَ يا نُوحُ اهْبِطْ بِسَلامٍ مِنَّا وَ بَرَكاتٍ عَلَيْكَ وَ عَلى‏ أُمَمٍ مِمَّنْ مَعَكَ وَ أُمَمٌ سَنُمَتِّعُهُمْ ثُمَّ يَمَسُّهُمْ مِنَّا عَذابٌ أَليمٌ (48 انعام)ببخشید 48هود درسته

مهم اینه به چه خدایی ایمان داشته باشیم

سلام

تفسیر [="red"]امم ممن معک [/]چیه باورکن جالبه میخای بیشتر بدونی تاپیک

بنام آیه بزن تا بگم

غلامعلی نوری *;31259 نوشت:
اما شما فکرشو بکن برای انجام این حالت، چه اختلال بزرگی در حیات روی کره ی زمین اتفاق می افتد نظم طبیعی ، حرکت و حیات روی کره ی زمین به طور کلی متلاشی می شود اونوقت کسی زنده نمی مونه که این پدیده ی خارق العا ده رو ببینه !!!!!!

جناب نوري نياز نيست من فكرشو بكنم ! خدايي كه قراره معجزه بياره معجزه اي نمياره كه همه رو نابود كنه !
اصلا معجزه يعني همين بايد كسي باشه تا بفهمه معجزه هست يا نه !
خداوندي كه عصاي حضرت موسي ع را تبديل به اژدها كرد لابد به اژدها گفته بود كه نكنه تمام فرعونيان را بخوري فقط ريسمان ها و ابزار ساحران را نوش جان كن !
ما خداوند را چگونه شناختيم خداوندي كه بر معجزه خود كنترلي ندارد !!

این احادیث را کامیون کامیون از قول ائمه ی بزرگوار وبه خرج آنها جعل کرده اند

جعلي بودن يا نبودن احاديث معيارهايي دارد كه در علم رجال متخصصان آن مورد بحث و نظر قرار داده اند و صرفا بخاطر اينكه حديثي را نتوانستيم توجيه علمي كنيم لازمه اش جعلي بودن آن حديث نيست

فقط در رقابت با موعود سایر مذاهب خواسته اند بگویند که به خاطر ظهور موعود ما خدا اینچنین خواهد کرد وموعود ما بزرگتر از موعود شماست !!!!

ممكن است يكي از انگيزه هاي جاعلان همين باشد اما ثبت العرش ثم انقش اول جعلي بودن را ثابت بفرماييد بعد نوبت به انگيزه جاعلان مي رسد

سلام
جالبه

غلامعلی نوری *;31283 نوشت:
تفسیر امم ممن معک چیه باورکن جالبه میخای بیشتر بدونی تاپیک بنام آیه بزن تا بگم

از راسخون در علم میپرسم از کسی که راههای اسمان رو از زمین بهتر بلده عزیزم از کسی که تو غلامشی اره درست فهمیدی غلام علی جان از مولاعلی امیر المومنین که همه زندگیم فدای یه تار موش بشه، میپرسم نه از غلام علی اخه تو خودت به من نمی خندی وقتی مولای تو هست من بیام سراغ تو که غلامشی؟!!! اگرم غلامش نیستی که دیگه هیچ محلی از اعراب نداری!!!! داری؟

عاشق;31294 نوشت:

جناب نوري نياز نيست من فكرشو بكنم ! خدايي كه قراره معجزه بياره معجزه اي نمياره كه همه رو نابود كنه !
اصلا معجزه يعني همين بايد كسي باشه تا بفهمه معجزه هست يا نه !
خداوندي كه عصاي حضرت موسي ع را تبديل به اژدها كرد لابد به اژدها گفته بود كه نكنه تمام فرعونيان را بخوري فقط ريسمان ها و ابزار ساحران را نوش جان كن !
ما خداوند را چگونه شناختيم خداوندي كه بر معجزه خود كنترلي ندارد !!

جعلي بودن يا نبودن احاديث معيارهايي دارد كه در علم رجال متخصصان آن مورد بحث و نظر قرار داده اند و صرفا بخاطر اينكه حديثي را نتوانستيم توجيه علمي كنيم لازمه اش جعلي بودن آن حديث نيست

ممكن است يكي از انگيزه هاي جاعلان همين باشد اما ثبت العرش ثم انقش اول جعلي بودن را ثابت بفرماييد بعد نوبت به انگيزه جاعلان مي رسد

آفرین خودت خوب اعتراف نا خود آگاهی کردی نیاز نیست فکر کنید !!!!!

بله نیاز نیست فقط خیالپردازی و ذهنیت بافی کنید همین کافیه !!!!!!!

آیا مسلمان یعنی این ؟؟ مسلمان یعنی بیفکر و خیالباف ؟؟؟

راستی اصلا مگر قرآن گفته تفکر کنید ؟؟؟

فقط خیالبافی و توهم همین برای دنیا وآخرتمون کافیه!!!!

فکر رو از خارج وارد می کنیم دیگه بی خیال فکر

پس منم دیگه حرفی ندارم در خیالات وذهنیات خودتون خوش باشین اینطوری بهتره اصلا هر جوری که

میخایین تا اون ور عرش با خیالبافی برای خودتون معجزه های هر چه باشکوهتر بسازین هیچ کسی

که نمی تونه جلوی خیالبافی دیگران را بگیره خیالپردازی که فیوز نداره اما توصیه می کنم

هیچ وقت اینقدر دیگه بزرگشون نکنین که هیچ وقت نتونین اونارو ببینین

به قول معروف سنگ بزرگ نشانه ی نزدنه!!!

خدای من خدای علم وواقعیت هاست نه خدای خیالبافی ها و سراب ها

در قران به جستجوی دلیل علمی و عینی برای پیروی از ادعا ها فرمان داده است

وَلَا تَقْفُ مَا لَيسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا(الإسراء/36)
و چيزي را که بدان علم نداري دنبال مکن زيرا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش واقع خواهند شد

نَبِّئُونِي بِعِلْمٍ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ(الأنعام/143)

اگر راست مي‏گوييد از روي علم به من خبر دهيد( نه از روی حدسیات و خیالبافی )

قُلْ هَلْ عِنْدَكُمْ مِنْ عِلْمٍ فَتُخْرِجُوهُ لَنَا إِنْ تَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِنْ أَنْتُمْ إِلَّا تَخْرُصُونَ(الأنعام/148)

بگو آيا نزد شما ( دلیل)علمی هست که آن را براي ما آشکار کنيد شما جز از گمان پيروي نمي‏کنيد و جز دروغ نمي‏گوييد

نکته ی آخر اینکه طبق قرآن ( 36 اسراء)در هر پدیده ای که با چشم وگوش مادی و غیره درک میکنیم

باید دنبال علت علمی آن بود چون تما م پدیده های مادی علت علمی دارند

من تعجب می کنم چقدر باید برای شما مذهبیون دلیل واضح آورد تا قبول کنید

واقعا کار و جمعیت مخاطب بسیار سختی به من تکلیف شده است

هم باید در مقابل ناسزا های شما صبر کنم وهم در برابر بی فکری های مذهبی تان

فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ(يوسف/18)

ان شا الله طبق

وَلِكُلِّ أُمَّةٍ أَجَلٌ فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا يسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلَا يسْتَقْدِمُونَ(الأعراف/34)

به زودی تاریخ مصرف این امت مذهبی هم تمام و تابوتش به تلنبار تاریک تاریخ تحول داده

خواهد شد

و من خود این چنین خواهم کرد وهیچ شکی دراین نیست ولو کره الجاهلون

غلامعلی نوری *;31311 نوشت:
پس منم دیگه حرفی ندارم در خیالات وذهنیات خودتون خوش باشین اینطوری بهتره اصلا هر جوری که میخایین تا اون ور عرش با خیالبافی برای خودتون معجزه های هر چه باشکوهتر بسازین هیچ کسی که نمی تونه جلوی خیالبافی دیگران را بگیره خیالپردازی که فیوز نداره اما توصیه می کنم هیچ وقت اینقدر دیگه بزرگشون نکنین که هیچ وقت نتونین اونارو ببینین

باز كه زدي جاده خاكي برادر و از پاسخ دادن فرار كردي !

من تعجب می کنم چقدر باید برای شما مذهبیون دلیل واضح آورد تا قبول کنید

:Labkhand:

به زودی تاریخ مصرف این امت مذهبی هم به اتمام میرسد و تابوت آن به تلنبار تاریک تاریخ تحول داده خواهد شد

حالا بگو ديگران بجاي پاسخ به من توهين مي كنند شما كه بدتر كردي فكر نمي كني داري به همه توهين مي كني !

و من این چنین خواهم کرد وهیچ شکی دراین نیست ولو کره الجاهلون

تا كور شود هر آنكه نتواند ديد !!!

عاشق;31312 نوشت:
باز كه زدي جاده خاكي برادر و از پاسخ دادن فرار كردي !

:labkhand:

حالا بگو ديگران بجاي پاسخ به من توهين مي كنند شما كه بدتر كردي فكر نمي كني داري به همه توهين مي كني !

تا كور شود هر آنكه نتواند ديد !!!

عاشق گرامی

عزیز من

در مقابل خیالپردازی های بی فیوز وکنتور و ترمز هزار ویک شبی که نمی توان جواب داد

ترمز توهم پروازی دیگران که دست من نیست

مگر میشه خیالپردازانی که ذره ذره ی وجودشان با سراب خشک توهمات رشد کرده قانع کرد

خود پیامبر هم که نمی توانست جواب خیالپردازان را با آن همه عظمت و منطق بی نظیرش با علم بدهد

دیگه از این پیکر لاغر من چه انتظار ی می توانید داشته باشید

قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرْهُمْ فِي خَوْضِهِمْ يلْعَبُونَ(الأنعام/91)

بگو خدا پس [="red"]آنها را بحال خود بگذار [/] تا در ژرفاي [باطل] خود به بازي [سرگرم] شوند!!

اگر دلیل علمی و فیزیکی دارید بیاورید اگر نه با صد سرعت نور هم نمی توان بر تخیلات و افسانه بافی

دست یافت و مسلط شد

من چطور می توانم تشنه ای را که فقط سرابها را می بیند قانع کنم که بابا اینها آب نیست تَوهُمه

مگر اینکه خودش تفکر کنه وبه پوچ بودن خیالات پی ببرد !

....[="red"]..أَعْمَالُهُمْ كَسَرَابٍ بِقِيعَةٍ يحْسَبُهُ الظَّمْآنُ مَاءً حَتَّى إِذَا جَاءَهُ لَمْ يجِدْهُ شَيئًا ...../b][/](النور/39)
...........کارهايشان چون سرابي در زميني هموار است که تشنه خیال می کند آب است تا اینکه بدانجا رسد آنجا چيزي نيابد ......

واقعا کار و جمعیت مخاطب بسیار سختی به من تکلیف شده است
قُلْ هَلْ عِنْدَكُمْ مِنْ عِلْمٍ فَتُخْرِجُوهُ لَنَا إِنْ تَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِنْ أَنْتُمْ إِلَّا تَخْرُصُونَ(الأنعام/148)

سلام
ماشا الله دلایل علمی شما که همه رو زمینگیر کرده ولی جواب خودت رو خودت دادی این علم تو که تو هر بقالی و چقالی پیدا میشه تمام این شبهات که گفتی همه تکراری و جواب داده شدس البته فکر نمکردم کسی اونا رو باز تکرار کنه میبینم که تاریخ دوباره تکرار شده ولی گوسفند تو رو همرات نمیبینم فکر کردی موسی زمان یکم دیرتر امده دیگه نمیاد خدا داره ما رو امتحان میکنه تحمل میکنیم این گوشه کنایه های شما رو با جون دل می خریم بلاخره میاد اونی که دست پدریش بالای سر ما بچه شیعه هاست اونوقت هم ببینم اینطوری کرکری می خونید اقا شاهد باش تو نباشی به ما چطور نیش میزنن می خوان ته دل ما رو خالی کنن ولی کور خوندن به حضرت علامه بزرگوار مجلسی رضوان الله تعالی جسارت کردن خیلی شقاوت می خواد شما به بزرگواریتون ما رو ببخشید
این تکرار تاریخه فتامل

غلامعلی نوری *;31238 نوشت:

از نظر علمی چطور این غیر ممکن امکان دارد

اگه چیزی عجیب و غیر ممکن نباشد که دیگه معجزه نام نمی گیرد :Cheshmak: در ضمن خداوند قادر مطلق است و این معنی اش این است که قادر مطلق است

در ضمن معجزه چیزی نیست که بشه اونو با علم اونم علم ناقص تجربی تعریف و اثبات کرد

یا علی

مهربانی;31325 نوشت:

سلام
ماشا الله دلایل علمی شما که همه رو زمینگیر کرده ولی جواب خودت رو خودت دادی این علم تو که تو هر بقالی و چقالی پیدا میشه تمام این شبهات که گفتی همه تکراری و جواب داده شدس البته فکر نمکردم کسی اونا رو باز تکرار کنه میبینم که تاریخ دوباره تکرار شده ولی گوسفند تو رو همرات نمیبینم فکر کردی موسی زمان یکم دیرتر امده دیگه نمیاد خدا داره ما رو امتحان میکنه تحمل میکنیم این گوشه کنایه های شما رو با جون دل می خریم بلاخره میاد اونی که دست پدریش بالای سر ما بچه شیعه هاست اونوقت هم ببینم اینطوری کرکری می خونید اقا شاهد باش تو نباشی به ما چطور نیش میزنن می خوان ته دل ما رو خالی کنن ولی کور خوندن به حضرت علامه بزرگوار مجلسی رضوان الله تعالی جسارت کردن خیلی شقاوت می خواد شما به بزرگواریتون ما رو ببخشید
این تکرار تاریخه فتامل

ببین من هم به مصلح آخر زمان اعتقاد دارم ولی تا وقتی که نیاد لازم نمی بینم که کشته ومردش

باشم

اگه آمد مثل بقیه ی مخلصش هم هستم و لی فعلا نمی خواهم برای کسی خیالپردازی کنم که

معلومش نیست الان کجا غیبش زده

اگر ظاهر شد و منم ناظر آمدنش بودم بهش میگم آقا حالا که اومدی حجت بر من تمامه دیگه هیچ

بهانه ای برای باور نکردن شما ندارم منم حاضرم شمشیر داودی بده بریم بریم بجنگیم

تا قبل از بعثت کسی که تکلیف نبوده به پیامبر ایمان بیاره بعد از آشکار شدن رسالت واتمام حجت مردم

باید ایمان می آوردند

تا قبل از ظهور تکلیفی برای ایمان به موعود وجود نداره بعد از ظهور و اتمام حجت تکلیف شروع می

شود

در ضمن من برای ایمان به موعود معجزه نمی خام همینکه به حق دعوت کنه کافیه

معجزه آوردن برای قانع کردن آدمای کج فهم وکودن وخیالاتی لازمه نه برای افراد خردمند و طالب حق

وحقیقت

کدام یک از یاران ارجمند پیامبر برای ایمان آوردن به او معجزه خواستند ؟؟؟ آنها به سخنان حق و منطقی پیامبر فکر کرده و بدون درخواست هیچ معجزه ای ایمان آوردند

اما آدمای احمق و کودنی مثل ابو الحکم و غیره از پیامبر در خواست معجزه کردند وباز علی رغم معجزه ایمان نیاوردند چرا ؟
چونکه کج فهم بودند حرف حق را نمی فهمیدند تصور می کردند پیامبر باید شاخ ودم داشته باشه !!! باید

گنج قارون و باغ ارم داشته باشه وقمر رو شق کنه

اصلا به حرفای حق او توجه فکر نمیکردن فقط تو باطلاق باطل بازیچه های ذهنی خود غلت میخوردند

من از امام زمان (قرآن ناطق) هیچ معجزه ای نمی خواهم همینکه او قرآن صامت را به رفتار در آورد

برای من کافی است وایمان می آورم

[="red"]اما شما چی؟؟؟؟؟؟؟[/]

غلامعلی نوری *;31335 نوشت:
ببین من هم به مصلح آخر زمان اعتقاد دارم ولی تا وقتی که نیاد لازم نمی بینم که کشته ومردش

باشم

اگه آمد مثل بقیه ی مخلصش هم هستم و لی فعلا نمی خواهم برای کسی خیالپردازی کنم که

معلومش نیست الان کجا غیبش زده

اما ما باید خودمون را برای آمدن ایشان آماده کنیم . فلسفه انتظار همینه

این آماده کردن هم چیز بدی نیست که !

حداقل حداقل همین که هر کدوم از ما سعی کنیم انسانهای خوب و سالمی باشیم تا اگه آقا را دیدیم پیش ایشان سرافکنده نباشیم کافیه ( هر چند که هر انسانی باید در هر شرایطی انسان خوبی باشد )

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تا قبل از ظهور تکلیفی برای ایمان به موعود وجود نداره بعد از ظهور و اتمام حجت تکلیف شروع می شود

هَلْ ينْظُرُونَ إِلَّا أَنْ تَأْتِيهُمُ الْمَلَائِكَةُ أَوْ يأْتِي رَبُّكَ أَوْ يأْتِي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ يوْمَ يأْتِي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ لَا ينْفَعُ نَفْسًا إِيمَانُهَا لَمْ تَكُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلُ أَوْ كَسَبَتْ فِي إِيمَانِهَا خَيرًا قُلِ انْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ(الأنعام/158)

آيا جز اين انتظار دارند که فرشتگان به سراغشان آيند، يا خداوند (خودش) به سوي آنها بيايد، يا بعضي از آيات پروردگارت ؟! اما آن روز که بعضي از آيات پروردگارت تحقق پذيرد، ايمان‌آوردن افرادي که قبلا ايمان نياورده‌اند، يا در ايمانشان عمل نيکي انجام نداده‌اند، سودي به حالشان نخواهد داشت! بگو: «(حال که اینچنین خیال باطلی دارید) انتظار بکشيد ما هم انتظار مي‌کشيم!»

آقای نوری عزیز من ، خدا بخواد قرآن رو که قبول دارید ؟
اصولاً ایمان به وعده خداوند یکی از ارکان ایمانه ، همان خداوندی که خود فرموده :

إِنَّ اللَّهَ لَا يخْلِفُ الْمِيعَادَ

آقای نوری نیاز نمی بینم بیش از این با شما به بحث ادامه بم ، زیرا با روحیات خاص و منحصر به فرد شما کاملاً آشنایم ، اما یک نکته کوتاه :

خوبه که زور میزنی به وجود امام عصر علیه السلام شبهه وارد کنی ، خیلی خوبه ولی بدون نهایتاً خودت هستی که . . .

اما از این جهت میگم خوبه که همه بچه شیعه ها بدونن چرا به مولاشون میگن :

الطرید الشرید الفرید الوحید

آقای نوری ، همینطور زور بزن . . .

غلامعلی نوری *;31323 نوشت:
دیگه از این پیکر لاغر من چه انتظار ی می توانید داشته باشید

از اين پيكر لاغر انتظار داريم كه زود از كوره در نرود و به بحث اصلي بپردازد
هميشه براي ادامه ندادن بحث دليل وجود دارد اما مرد ميدان علم آنست كه تا آخر در برابر هجمه ديگران از دلائل منطقي استفاده كند
.

قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرْهُمْ فِي خَوْضِهِمْ يلْعَبُونَ(الأنعام/91)

فكر نكنم شما قصد عمل به اين آيه را داشته باشيد چون اگر اينطور بود ديگر اين طرف ها آفتابي نمي شديد !

اگر دلیل علمی و فیزیکی دارید بیاورید

ما كه دليل آورديم و گفتيم كه معجزه را بايد معجزه ديد نه يك پديده علمي عادي كه هيچ وقت ادعايي را وراي خود نمي تواند ثابت كند .
اگر معجزه را بتوان به سادگي تحليل علمي كرد كه ديگر معجزه نيست !
حادثه قبل از ظهور نيز معجزه ايست در راستاي اثبات ظهور تا كساني مانند جنابعالي كه منتظريد تا حضرت بيايد بعد به او ايمان بياوريد خداي نخواسته گمراه نشويد و بتوانيد امام زمان عليه السلام واقعي را از ميان هزاران مصلح دروغين تشخيص بدهيد .

celyanic;31347 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

هَلْ ينْظُرُونَ إِلَّا أَنْ تَأْتِيهُمُ الْمَلَائِكَةُ أَوْ يأْتِي رَبُّكَ أَوْ يأْتِي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ يوْمَ يأْتِي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ لَا ينْفَعُ نَفْسًا إِيمَانُهَا لَمْ تَكُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلُ أَوْ كَسَبَتْ فِي إِيمَانِهَا خَيرًا قُلِ انْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ(الأنعام/158)

آيا جز اين انتظار دارند که فرشتگان به سراغشان آيند، يا خداوند (خودش) به سوي آنها بيايد، يا بعضي از آيات پروردگارت ؟! اما آن روز که بعضي از آيات پروردگارت تحقق پذيرد، ايمان‌آوردن افرادي که قبلا ايمان نياورده‌اند، يا در ايمانشان عمل نيکي انجام نداده‌اند، سودي به حالشان نخواهد داشت! بگو: «(حال که اینچنین خیال باطلی دارید) انتظار بکشيد ما هم انتظار مي‌کشيم!»

آقای نوری عزیز من ، خدا بخواد قرآن رو که قبول دارید ؟
اصولاً ایمان به وعده خداوند یکی از ارکان ایمانه ، همان خداوندی که خود فرموده :

إِنَّ اللَّهَ لَا يخْلِفُ الْمِيعَادَ

آقای نوری نیاز نمی بینم بیش از این با شما به بحث ادامه بم ، زیرا با روحیات خاص و منحصر به فرد شما کاملاً آشنایم ، اما یک نکته کوتاه :

خوبه که زور میزنی به وجود امام عصر علیه السلام شبهه وارد کنی ، خیلی خوبه ولی بدون نهایتاً خودت هستی که . . .

اما از این جهت میگم خوبه که همه بچه شیعه ها بدونن چرا به مولاشون میگن :

الطرید الشرید الفرید الوحید

آقای نوری ، همینطور زور بزن . . .

ببین من چیزی نمی گم ولی برو آیات قبل و بعد ایت آیات را مطالعه کن که در مورد چیه ؟

بعد بیا اونا رو پست کن ا

شما متاسفانه بیخود دارین با نهایت قدرت زور می زنین که با فوت کردن در یک تصویر نقاشی ذهنی

به اون روح خدایی بدین و زنده و عَلَمش کنین !!!!

خوب گفتم خیالبافی که فیوز و کنتر نداره شما تا می تونین زور بزنین شاید نقاشی بچگانه تون جان

بگیرد !!!! و لا اقل مثل بادبادک کودکان کمی از زمین بلند شه

شما که دست تما م تفسیر به رای ها رو از پشت بستید هر جوری که بخایین با خیال آرایی آیات را برای

مقاصد خودتون میچرخونین من دیگه چه بگم بهتون

[="red"] ان الله لا یخلف میعاد[/] را هر بچه 5 ساله ای قبول داره عزیز من ولی

شما ببین در مورد چی نازل شده بعد بیا تفسیر به رای کن

در ضمن من کجا گفته ام که وعده ی الهی را قبول ندارم آقای ریتالین ؟؟؟؟

باز طبق معمول همیشگی تون مرز ها وحدود را برای اثبات ذهنیات خودتون پاک قاطی کردین

مثل اینکه ماهی نخوردین و فراموش می کنید که این آیات بعد از رسالت و بعث پیامبره و بعد از اتمام حجت

وی بوده و نه قبل از رسالت و مکلف به ایمان آوردن

در ضمن شما اینقدر احساساتی و داغ می کنید که حتی پست های منو خوب نمی خونید یا درک نمی کنید

من کجا گفته ام که وعده ی الهی را قبول ندارم آقای ریتالین

من بارها با زبان همه جور فهم گفته ام که به مصلح وموعود آخر زمان اعتقاد دارم ولی تا که وقتی بیاد

قران صامت امام من است اگر قرآن ناطق پیدا شد و تبلور این و دین شد آن وقت بدون معجزه ی

اضافی ایمان می آورم

چرا؟؟

چونکه این آقایی که معلوم نیست کی میاد و شاید به قول امام خمینی تا صد هزار سال دیگه نیاد

بعد از مرگ من چه سودی برام داره که از همین الان با خیالبافی براش طبل و کرنا بگذارم

آماده ی ظهور باشم ؟؟؟

آماده ی چه باشم ؟؟؟

اگر شما خدا وکیلی قاطع و آشکار به من ثابت کردید که در طی چند سال آینده ( در زمان زندگی اینجانب )

نامبرده تشریف میارن من هم قول میدهم از همین الان خودم را آماده کنم !!!

خوب این هم یک راه حل دیگه وتخفیفی برای شماها

در ضمن من امام زمان ناطق را خیلی بهتر وبیشتر از شما ها می شناسم ( گفتم تا بدانید و آماده باشید!!!!؟؟؟)

الیس منکم رجل رشید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

غلامعلی نوری *;31354 نوشت:
شما که دست تما م تفسیر به رای ها رو از پشت بستید هر جوری که بخایین با خیال آرایی آیات را برای مقاصد خودتون میچرخونین من دیگه چه بگم بهتون

شما ببین در مورد چی نازل شده بعد بیا تفسیر به رای کن

پروفسور ، حرفات قشنگه ، ولی واسه مجموعه ای که داره مسخره ترین جوکهای سال و جمع آوری میکنه ، نه واسه دین !!

بهترین دلیل بنده برای تفسیر این آیه در زمینه مهدویت ، وجود و ظهورش در زیارت آل یاسینه ، البته هرچند شما که آل یاسین نمی خونی ، یادم نبود ببخشید !

در ضمن تفاسیر این آیه در کتاب های معتبر شیعه موجوده ،البته واسه ماها ، نه واسه شما که از هر عالمی برتری !

من قبلاً هم گفتم ، الان هم میگم اینقد بیسوادی که حتی نمی دونی ما در عربی "گ" نداریم و در نهایت حماقت تو تایپیکت مینویسی امام حسن عسگری !

وقتی یه آدمی در مورد دین صحبت میکنه و ادعاش میشه که قرآن رو از هر کسی بهتر میشناسه و زندگیش با قرآن انس گرفه لازمه یه حداقل اطلاعاتی راجع به ادبیات زبون قرآن هم داشته باشه !
خیلی بده ، دوران دبیرستان عربی چند میگرفتی ، حتماً به فکر کلاس جبرانی باش ، خوب ؟؟؟؟

در هر صورت از جوکهایی که مینویسی نهایت لذت رو میبرم وقتی هم که میخوای از تایپیک هات دفاع کنی تصور چهرت برام خیلی لذت بخشه ، نمی دونم اگه عکست و نمی ذاشتی تو سایت ، قیافه ات رو چطوری تصور میکردم ، ولی در هر صورت از اینکه اینکار رو کردی جداً ممنونم !

اما . . .

در ضمن من کجا گفته ام که وعده ی الهی را قبول ندارم آقای ریتالین ؟؟؟؟

چونکه این آقایی که معلوم نیست کی میاد و شاید به قول امام خمینی تا صد هزار سال دیگه نیاد بعد از مرگ من چه سودی برام داره که از همین الان با خیالبافی براش طبل و کرنا بگذارم آماده ی ظهور باشم ؟؟؟ آماده ی چه باشم ؟؟؟

چرا دروغ میگی ، کجای قرآن گفته موعود آخرالزمان مَرده ؟؟؟ شاید زن باشه ، نه ؟؟؟
اصلاً کجا قرآن گفته که بوسیله یه نفر جهان بدست صالحان میفته ، شاید چند نفر با هم دیگه باشن ؟؟؟
اصلاً کجا اسمی از موعود اومده ؟ شاید یه دفعه همه فرشته ها حال کردن نیزه ها رو برداشتن اومدن زمین همه آدم بد آ رو نابود کردن ؟؟

حتماً بگو این چیزایی رو که گفتی از کجا قرآن یاد گرفتی خیلی دوست دارم بدونم ، باشه ؟؟؟ بحث و عوض نکنی آ
آفرین پروفسور دین !!!!!

و نکته آخر . . .

اگر شما خدا وکیلی قاطع و آشکار به من ثابت کردید که در طی چند سال آینده ( در زمان زندگی اینجانب ) نامبرده تشریف میارن من هم قول میدهم از همین الان خودم را آماده کنم !!!

اینبار از زبان مبارک امام صادق علیه السلام جوابت و میدم :

اِنَهُم یَرَوُنَهُ بَعیداً وَ نَریهُ قَریباً

عزیزم اونهایی که باید ، ظهور رو نزدیک میدونن و هر صبح و شام در انتظار گشایش از جانب خداوندند !

یاحق

ببین من هم به مصلح آخر زمان اعتقاد دارم ولی تا وقتی که نیاد لازم نمی بینم که کشته ومردش باشم اگه آمد مثل بقیه ی مخلصش هم هستم و لی فعلا نمی خواهم برای کسی خیالپردازی کنم که معلومش نیست الان کجا غیبش زده

سلام برادر عزیزم دارم میبینم
واقعا دوست داری امام زمانت رو که واسطه فیض بین زمین و اسمونه اونی که تمام میراث پیغمبران همراهشه سروری که موعود همه پیغمبرانه رو ببینی و در کنارش جهاد در راه خدا و علیه دشمنان دین و خدا داشته باشی و مخلصانه همراهیش کنی
به تو میگن غلام علی احسنت

مهربانی;31418 نوشت:
سلام برادر عزیزم دارم میبینم
واقعا دوست داری امام زمانت رو که واسطه فیض بین زمین و اسمونه اونی که تمام میراث پیغمبران همراهشه سروری که موعود همه پیغمبرانه رو ببینی و در کنارش جهاد در راه خدا و علیه دشمنان دین و خدا داشته باشی و مخلصانه همراهیش کنی
به تو میگن غلام علی احسنت

مهربانی ،[="Red"] مهربانی[/]

سلام
بله مسلم بدون حقیر با هر کی خودشو سرباز امامم بدونه برادرم و این اموزه ی دینی ماست که در زیارت عاشورای حسینی ،اهل بیت به ما یاد دادند
با دوستان اهل بیت دوست سلم لمن سالمکم و با دشمن اهل بیت عصمت دشمنیم حرب لمن حاربکم
تو هم که غلام علی هستی و منتظر دیدن امام زمان
پس قدر این دوستی رو بدون

[="red"]لأَسْتَغْفِرَنَّ لَكَ وَمَا أَمْلِكُ لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ شَيءٍ رَبَّنَا عَلَيكَ تَوَكَّلْنَا

وَإِلَيكَ أَنَبْنَا وَإِلَيكَ الْمَصِيرُ[/](الممتحنة/4)

حتما براي تو آمرزش خواهم خواست با آنکه در برابر خدا اختيار چيزي را براي تو ندارم

اي پروردگار ما بر تو اعتماد کرديم و به سوي تو بازگشتيم و فرجام به سوي توست

إِ[="red"]نْ تَنْتَهُوا فَهُوَ خَيرٌ لَكُمْ وَإِنْ تَعُودُوا نَعُدْ وَلَنْ تُغْنِي عَنْكُمْ فِئَتُكُمْ شَيئًا

وَلَوْ كَثُرَتْ وَأَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُؤْمِنِينَ[/](الأنفال/19)

و اگر ( از کرده های قبلی خود )دست بردارید آن براي شما بهتر است و اگر ( به کار پیشین )

برگرديد ما هم بر مي‏گرديم و [بدانيد] که گروه شما هر چند زياد باشد هرگز از شما چيزي را

دفع نتوانند کرد و خداست که با مؤمنان است

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

غلامعلی نوری *;31512 نوشت:
لأَسْتَغْفِرَنَّ لَكَ وَمَا أَمْلِكُ لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ شَيءٍ رَبَّنَا عَلَيكَ تَوَكَّلْنَا وَإِلَيكَ أَنَبْنَا وَإِلَيكَ الْمَصِيرُ(الممتحنة/4) حتما براي تو آمرزش خواهم خواست با آنکه در برابر خدا اختيار چيزي را براي تو ندارم اي پروردگار ما بر تو اعتماد کرديم و به سوي تو بازگشتيم و فرجام به سوي توست إِنْ تَنْتَهُوا فَهُوَ خَيرٌ لَكُمْ وَإِنْ تَعُودُوا نَعُدْ وَلَنْ تُغْنِي عَنْكُمْ فِئَتُكُمْ شَيئًا وَلَوْ كَثُرَتْ وَأَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُؤْمِنِينَ(الأنفال/19) و اگر ( از کرده های قبلی خود )دست بردارید آن براي شما بهتر است و اگر ( به کار پیشین ) برگرديد ما هم بر مي‏گرديم و [بدانيد] که گروه شما هر چند زياد باشد هرگز از شما چيزي را دفع نتوانند کرد و خداست که با مؤمنان است

آقای نوری شما لطف بزرگی در حق بنده میکنید ، اما بهتره دیگه به این مسائل نپردازید ، من هنوز منتظر جواب شما هستم ، اما نه برای مجادله ، برای اینکه به نتیجه برسیم ، هردومون!!!!!

باشه ؟

واقعیت اینه که الان تیر ماهه و منهم حسابدار ، نتیجه اینکه این که این ماه حتی یک دقیقه هم برام یک دقیقه هستش ، پس خواهشاً از بحث های حاشیه ای بگذرید و مطلب اصلی را کلید بزنید !

با تشکر

راستی اسم من حمید و سنم 23 در خدمتم

اگه دوست داشتی میتونی به اسم کوچیک صدا بزنی ! ( اینو گفتم که دیگه مجبور نباشم برم اروپا !!! )

یا علی

celyanic;31525 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

آقای نوری شما لطف بزرگی در حق بنده میکنید ، اما بهتره دیگه به این مسائل نپردازید ، من هنوز منتظر جواب شما هستم ، اما نه برای مجادله ، برای اینکه به نتیجه برسیم ، هردومون!!!!!

باشه ؟

واقعیت اینه که الان تیر ماهه و منهم حسابدار ، نتیجه اینکه این که این ماه حتی یک دقیقه هم برام یک دقیقه هستش ، پس خواهشاً از بحث های حاشیه ای بگذرید و مطلب اصلی را کلید بزنید !

با تشکر

راستی اسم من حمید و سنم 23 در خدمتم

اگه دوست داشتی میتونی به اسم کوچیک صدا بزنی ! ( اینو گفتم که دیگه مجبور نباشم برم اروپا !!! )

یا علی

سلام حمید

بله این شد حرف یک حسابی و حسابداری !

شما راهم درجمع صمیمی دوستانم پذیرا هستم

خدا همه را هدایت کند

غلامعلی نوری *;31471 نوشت:
چونکه این یک حرف سرکاری وسفسطه انگیزو پا رادوکسه و معلوم نیست مخاطبهایش مال کدام قرن از زندگی وعصر بشریه قرنها ی متوالی مردم خوش خیال روزگار را با خیال این حرف و صبح را به شام وشام رابه صبح رسانده و روزگارشون به سر آمده ومرده اند اما هنوز هم که هنوزه نمی دو نند که این موعود مزعوم کی میاد امروز ؟ فر دا؟ هفته ی بعد ، سال بعد ، قرن بعد و یا هزاران سال دیگه

سلام
اتفاقا حرف بسار درست و منطقی بگو چرا تا بگم
اگه از دید کوتاه یک ادم خاکی به این همه سال نگاه کنی خیلی زمان زیادیه هزار و چهارصد سال اففففففففففففف
اما از دید یک موجود افلاکی همه این سالها و بلکه هزاران سالی که غلام علی اشاره کرد چیزی به خساب نمیاد اصلا یکه ساعت هم نمیشه چه برسه به روز میبینم اون لحظه ای رو که کافر دستشو گاز میگیره و مومن افسوس می خوره و همه به کوتاه بودن دوره دنیا ازعان میکنن و اون روزه که میتونیم به عمق این ایه و ایات دیگه پی ببریم عجله کار شیطونه در حرف زدن ادم عاقل قبلش یکم مزه مزه می کنه بعد ادا میکنه البته این نصیحت برای خودم هم هست

بشارت;31573 نوشت:

سلام
اگه از دید کوتاه یک ادم خاکی به این همه سال نگاه کنی خیلی زمان زیادیه هزار و چهارصد سال اففففففففففففف
اما از دید یک موجود افلاکی همه این سالها و بلکه هزاران سالی که غلام علی اشاره کرد چیزی به خساب نمیاد اصلا یکه ساعت هم نمیشه چه برسه به روز میبینم اون لحظه ای رو که کافر دستشو گاز میگیره و مومن افسوس می خوره و همه به کوتاه بودن دوره دنیا ازعان میکنن و اون روزه که میتونیم به عمق این ایه و ایات دیگه پی ببریم عجله کار شیطونه در حرف زدن ادم عاقل قبلش یکم مزه مزه می کنه بعد ادا میکنه البته این نصیحت برای خودم هم هست

بشارت دوستت دارم :Kaf:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه دوستان

بشارت;31573 نوشت:
خدا همه را هدایت کند

آمین

یه پیشنهاد به غلامعلی و همه دوستان راجع به شروع صحبت ها :

من در مباحث دینی به یک سلسله مراتب خاص اعتقاد دارم ، میگم تا زمانی که هر دو طرف بحث مثلاً در توحید به نقاط مشترک کافی دست پیدا نکنن ، صحبت از نبوت کار بیهوده ایه و وقت تلف کردنه (البته این مسأله کاملاً طبیعیه ) ، پس بهتره صحبت ها از مبدأ اصلی شروع بشه !

اما !!!!!

از اونجایی که اگه بخوایم از ابتدا شروع کنیم ، زمان زیادی رو باید سرمایه گذاری کنیم ، من میگم از یکی از مبدأ های زیر شروع کنیم ، اگر اختلافی در مورد مسائل بالاترش پش اومد موردی روش صحبت بشه !

1 . امامت ( بیشتر تأکیدم رو این قسمته )
2 . نبوت ( نتایج جالبی داره خصوصاً میدونم که در عصمت اختلاف نظر هم داریم )
3 . عدل ( بعنوان یه بحث اصولی و توحیدی و فوق العاده جذاب میتونه مبدأ خوبی باشه )
4 . قرآن ( بعنوان یک نقطه استراتژیک و حساس شروع خیلی خوبیه ، البته امکان داره برای روشن تر شدن بحث مجبوربشیم به حیطه نبوت هم وارد بشیم )

این 4 تا پیشنهاد منه ، نظر با شما دوستان

نهایتاً اینکه از همه دوستان میخوام اگه این بحث کلید خورد ، مهمانان این تایپیک را از نظرات علمی خویش محروم نکنند ، هرچندکه جداً ازهمه میخوام تو این بحث شرکت کنن !!! این یه دعوت عمومیه واسه همه دوستان
امیدوارم نتیجه بخش باشه !

امضاء : حمید

اللهم عرفنی نفسک فانک ان لم تعرفنی نفسک لم اعرف رسولک
اللهم عرفنی رسولک فانک ان لم تعرفنی رسولک لم اعرف حجتک
اللهم عرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی
اللهم لا تمتنی میتتة جاهلیة و لا تزع قلبی بعد اذ هدیتنی . . .

مفاتیح الجنان / فرازی از دعا در عصر غیبت برای امام عصر علیه السلام

بشارت;31573 نوشت:

سلام

قرآن كريم در آیه ی 14 سوره ی عنکبوت رابطه با نبوت حضرت نوح مى فرمايد:

"وَلَقَدْ اَرْسَلْنا نُوحَاً اِلى قَوْمِهِ فَلَبِثَ فيهِم اَلْفَ سنة الاّ خَمسينَ عاماً فَاَخَذَهُمُ الطُوفانُ وَ هُمْ ظالِمُونَ"

مانوح را به سوى قومش فرستاديم و او در ميان آن ها هزار سال مگر پنجاه سال درنگ كرد،سرانجام طوفان آن ها را فرا گرفت در حالى كه ظالم بودند.

این در حالی است که بعضی روایات حاکی از دویس و پنجاه یا سیصد سال عمر دیگر برای نوح علیه السلام بعد از پایان طوفان است که جمعا حدود هزار و دویست سال می شود. حالا اگر شما تابع قرآن هستید ، اشکالی در عمر هزار و دویست ساله ی حضرت ولی عصر ( عج ) می بینید ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

netuser;31616 نوشت:
قرآن كريم در آیه ی 14 سوره ی عنکبوت رابطه با نبوت حضرت نوح مى فرمايد: "وَلَقَدْ اَرْسَلْنا نُوحَاً اِلى قَوْمِهِ فَلَبِثَ فيهِم اَلْفَ سنة الاّ خَمسينَ عاماً فَاَخَذَهُمُ الطُوفانُ وَ هُمْ ظالِمُونَ" مانوح را به سوى قومش فرستاديم و او در ميان آن ها هزار سال مگر پنجاه سال درنگ كرد،سرانجام طوفان آن ها را فرا گرفت در حالى كه ظالم بودند. این در حالی است که بعضی روایات حاکی از دویس و پنجاه یا سیصد سال عمر دیگر برای نوح علیه السلام بعد از پایان طوفان است که جمعا حدود هزار و دویست سال می شود. حالا اگر شما تابع قرآن هستید ، اشکالی در عمر هزار و دویست ساله ی حضرت ولی عصر ( عج ) می بینید ؟

netuser عزیز مشکل دقیقاً همینجاست ، مشکل اینجاست که غلامعلی عمر نوح را معجزه میداند و معجزه را فقط برای انبیاء جایز میداند ، این در حالی است که او در وجود حجة بن الحسن علیه السلام تردید دارد چه برسد که امامت او را نیز قبول داشته باشد !

برای همینه که مباحث هیچوقت به نتیجه نمیرسه ، بحث باید پایه ای شروع بشه ! تا وقتی امامت تبیین نشه و امامت امام عصر اثبات نشه نمیشه راجع به غیبت و طول عمر حضرت صحبت کرد ! به همین سادگی !

غلامعلی نوری *;31580 نوشت:
بشارت دوستت دارم

سلام
از محبتت متشکرم این کمترین هم همه مسلمانان مقید و محقق رو دوست دارم و از اون بیشتر به اهل بیت عصمت و طهارت رو عشق می ورزم اگه خدا قبول کنه

celyanic;31624 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

netuser عزیز مشکل دقیقاً همینجاست ، مشکل اینجاست که غلامعلی عمر نوح را معجزه میداند و معجزه را فقط برای انبیاء جایز میداند ، این در حالی است که او در وجود حجة بن الحسن علیه السلام تردید دارد چه برسد که امامت او را نیز قبول داشته باشد !

برای همینه که مباحث هیچوقت به نتیجه نمیرسه ، بحث باید پایه ای شروع بشه ! تا وقتی امامت تبیین نشه و امامت امام عصر اثبات نشه نمیشه راجع به غیبت و طول عمر حضرت صحبت کرد ! به همین سادگی !

آیا مریم عذرا که خداوند معجزه ی ولادت مسیح را از وجود پاک اش آشکار کرد ، نبی بود ؟ آیا اصحاب کهف نبی بودند ؟ آقای غلامعلی می تواند قبول داشته باشد ، می تواند قبول نداشته باشد ، اما این قبول داشتن و نداشتن ها چیزی را بر قرآن بار نمی کند و حقیقت را تغییر نمی دهد .

بله ، بحث در ادله ی امامت ضروری تر است ، تا این که به اموری بپردازیم که زیر شاخه ی این بحث است .

موضوع قفل شده است