صفحه 16 از 16 نخست ... 6141516
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    تفکر
    نوشته
    78
    حضور
    4 روز 18 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

بنده از نوع فرهنگ و اموری که می فرمایید بی اطلاع نیستم، برادر بنده اتریش، پسر عمه ام روسیه، و پسر خاله ام سالها کانادا بوده اند، و بنده از جوّ این کشورها خبر دارم اما سخنی که می گویید مطلقا ربطی به دموکراسی ندارد...!
    اینکه مردم بک جامعه قانون را از خودشان بدانند یا خیر می تواند نشأت گرفته از فرهنگ عمومی و نوع نگرش های تربیتی آنها باشد، و مطلقا ربطی به دموکراسی ندارد...!!

الان در ایران مردم نسبت به آشغال ریختن دیگران در خیابان، خراب کردن وسائل عمومی، و مسائلی مانند آن که به صورت شفاف تر دودش به چشم همه میرود باز هم حساسیتی ندارند، یا حساسیت کمتری دارند! در حالی که بنده واقعا وقتی می بینم شیشه ماشینی پایین می آید و آشغالی بیرون ریخته میشود واقعا ناراحت می شوم.
    در هر صورت این به نوع فرهنگ عمومی مردم برمی گردد، وگرنه آیا مردم، کوچه و خیابان را هم برای خودشان نمیدانند؟ چرا رتبه تمیزی ایران باید حدود صد و بیستم دنیا باشد؟ چرا نسبت به شکستن صندلی های ورزشگاه ها و آتش زدن اتوبوس ها و مانند آن هم کسی ناراحت نمیشود، اصلا حکومت مهم نیست آیا اینها اموال عمومی نیست؟ اصلا قانون اساسی را کاری ندارم، چرا مردم ایران نسبت به اموال عمومی که با بودجه عمومی کشور فراهم شده است جدیت به خرج نمی دهند؟!

دموکراسی مطلقا به این مسائل ربطی ندارد، دموکراسی یعنی مردم نقش داشته باشند، چه برای خودشان نقش قائل باشند و چه به خاطر تلقینات نقش برای خود قائل نباشند! در ایران مردم نقش داند، همانطور که به قانون اساسی رأی دادند، و به مسئولین هم رأی می دهند، همین که بسیاری از نامزد های ریاست جمهوری و مجلس و شورا در زمان انتخابات به یاد مردم می افتند یعنی مردم نقش دارند!!

اینکه مردم قانون را از خود ندانند، یا برای خود نقشی قائل نشوند علل روانشناختی و جامعه شناختی دارد که یکی از آنها تبلیغات منفی غربی هاست.
    سلام اینی که میفرمائید مردم یک جامعه قانون رو از خودشون بدونند ربطی به دموکراسی نداره و بیشتر به این برمیگرده که فرهنگ اون جامعه و تربیت انسانهای اون جامعه چجوری بوده واقعا خیلی برام زور داشت ...

مثلا شما میفرمائید که ما اگر یک گروه 1000 نفره آلمانی یا انگلیسی رو به کشورمون به زور وارد کنیم ... و هر چقدر سرشون کلاه بزاریم ؛ هر چقدر که آزادی های فردی و اجتماعیشون رو محدود کنیم ایشان همچنان قوانین کشور رو رعایت میکنند چون اخلاقشون اینجوری هست و فرهنگشون اینجوری هست !!!

برادر محترم جناب آقا مسلم ...
    الان شما نیاز به پول دارید و وارد یک شرکت میشید و میخواید کار کنین ...

1. شرکت اول : یک مدیر مبادی اخلاق داره . به کارمندانش احترام میزاره . حق و حقوق نرمالی رو برای شما در نظر میگیره . تحقیرتون نمیکنه . بهتون زور نمیگه . سرتون داد نمیزنه . و در عین حال با سیستمهایی سعی میکنه بهره وری شما رو بالاتر ببره . و در درون تصمیم گیری ها با اینکه تصمیم آخر رو خودش میگیره ولی شما رو هم در درونش شریک میکنه .

2. شرکت دوم : یک مدیر بد اخلاق داره . به کارمنداش میگه شما نمیفهمین و من میفهمم . حق و حقوق نرمالی رو برای ایشان در نظر نمیگیره . دائما در صدد تحقیر و کوچک کردن هست . زور میگه . داد میزنه . با در نظر گرفتن سیستمهایی میخواد حق شما رو پایمال کنه و ...

یعی شما میفرمایئید که در هر دو تا شرکت شما یه جور کار میکنین ؟؟؟

من مثالی که خدمتتون زدم . مثال پسرخالم بود ... کسی که سالها در درون ایران زندگی کرده بود .

شما یک برچسب روش میزارین که اینها فرهنگ هستند و ربطی به بحث دموکراسی ندارند ... و من اساس استدلالم این هست که چنین فرهنگ هایی نیاز به بسترهای دموکراتیک داره ... اینی که مردم هم قانون رو از خودشون بدونند و هم رئیس جمهور رو ...
    مهندسی ؛ یک رشته و یک مدرک نیست
    مهندس کسی است که هندسه میداند و معمار است ؛ مهندس یک سازنده است و نظم دارد ؛ مهندس رفتار و شخصیت دارد ؛ مهندس اخلاق گراست و منش و گویش دارد ؛ مهندس برای حل هر مشگل راه حلی دارد ؛ نه برای انجام ندانش یک بهانه ...

اگر یک مدرک در دستانمون گرفتیم . بدانیم که هنوز در ابتدای راه مهندسی هستیم .

2. صلوات ها 2

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    2,030
    حضور
    57 روز 9 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4541

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    برادر محترم جناب آقا مسلم ...
    الان شما نیاز به پول دارید و وارد یک شرکت میشید و میخواید کار کنین ...

1. شرکت اول : یک مدیر مبادی اخلاق داره . به کارمندانش احترام میزاره . حق و حقوق نرمالی رو برای شما در نظر میگیره . تحقیرتون نمیکنه . بهتون زور نمیگه . سرتون داد نمیزنه . و در عین حال با سیستمهایی سعی میکنه بهره وری شما رو بالاتر ببره . و در درون تصمیم گیری ها با اینکه تصمیم آخر رو خودش میگیره ولی شما رو هم در درونش شریک میکنه .

2. شرکت دوم : یک مدیر بد اخلاق داره . به کارمنداش میگه شما نمیفهمین و من میفهمم . حق و حقوق نرمالی رو برای ایشان در نظر نمیگیره . دائما در صدد تحقیر و کوچک کردن هست . زور میگه . داد میزنه . با در نظر گرفتن سیستمهایی میخواد حق شما رو پایمال کنه و ...

یعی شما میفرمایئید که در هر دو تا شرکت شما یه جور کار میکنین ؟؟؟
    خواهر گرامی، سرکار خانم مبنای 2
    من مطلقا نمیگویم این دو شرکت مثل هم کار می کنند، قطعا شرکت اول بهتر کار می کند، اگر شما می خواهید از این مقدمات بهتر کار کردن را تیجه بگیرید که من حرفی ندارم، اما سخن از دموکراسی است!!

اگر مدیر این دو شرکت هر دو توسط کارکنان انتخاب شوند اطلاق دموکراسی بر هر دو صحیح خواهد بود!!! (دقت کنید) دموکراسی ربطی به کار کردن و نکردن، یا اخلاق مدیران ندارد!!
    من که از مسئولین دفاع نمی کنم!! شما اگر بگویید مسئولین کارشان را انجام نمی دهم خب من مخالفتی ندارم، بنده از دست برخی مسئولین دلم از شما پُرتر نباشد کمتر نیست!!

اما اینکه بگوییم چون مدیر شرکت «ب» به وظیفه اش عمل نمی کند، یا اینکه کارکنان آن، شرکت را از خودشان نمی دانند پس شرکت دموکراتیک نبوده و مدیر منتخب مردم نیست، این حرف درستی نیست! این از مقدمات به دست نمی آید!!!(خواهش می کنم دقت بفرمایید)

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    من اساس استدلالم این هست که چنین فرهنگ هایی نیاز به بسترهای دموکراتیک داره ... اینی که مردم هم قانون رو از خودشون بدونند و هم رئیس جمهور رو ...
    بستر دموکراتیک در ایران فراهم است...
    قبول دارم که خود حکومت نقش بسزایی در این فرهنگ سازی دارد اما اگر دولت به وظیفه اش عمل نکرد باز هم دموکراسی از بین نرفته است، چون بالاخره این مسئولین توسط مردم انتخاب می شوند، و این که در آستانه انتخابات سراغ مردم می آیند نشان می دهد که مردم این قدرت را دارند که این آقا یا خانم را در قدرت نگه دارند یا کنار بگذارند.

لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

علاقه
    تفکر
    نوشته
    78
    حضور
    4 روز 18 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    خواهر گرامی، سرکار خانم مبنای 2

بستر دموکراتیک در ایران فراهم است...
    قبول دارم که خود حکومت نقش بسزایی در این فرهنگ سازی دارد اما اگر دولت به وظیفه اش عمل نکرد باز هم دموکراسی از بین نرفته است، چون بالاخره این مسئولین توسط مردم انتخاب می شوند، و این که در آستانه انتخابات سراغ مردم می آیند نشان می دهد که مردم این قدرت را دارند که این آقا یا خانم را در قدرت نگه دارند یا کنار بگذارند.
    آقای مسلم ببینید ... ما مفهومی داریم با عنوان دموکراسی و سیاستمداران هر کشور یک سری سیستم ( قوانین و باید و نبایدهایی رو ) تعیین میکنند که به اون مفهوم برسند .

مثالی که معمولا در تبیین دمکراسی میزنند این هستش که در درون یک هواپیما قانون نزاریم که لطفا سیگار نکشید ... به جاش مکانی رو برای سیگاری ها و مکانی رو برای غیر سیگاری ها تعیین کنیم .

مثال دیگری که من خدمت شما میزنم این هستش که در درون مهد کودک ها وقتی میخوان خردسالان رو بهشون دموکراسی رو یاد بدهند ... دو تا دورشون یک طناب قرمز میزارن و بهشون مبگن در مخدوده خودت میتونیبا اسباب بازی هات هر کاری بکنی ... ولی اگر میخوای پیش دیگران بری و با اسباب بازی های دیگران هم بازی کنی باید طبق ظابطه این کار رو بکنی

دموکراسی به این نمیگن که اکثریت یه حرفی رو میزنند باید اون کار رو بکنیم !!! دموکراسی ساختاری هستش که در درون اون ساختار ماکزیمم بهره وری در تامین منابع برای هر فردی حاصل میشه بدون اینکه ضرری به دیگران برسونه ...

و البته برخی از جوامع دنیا مانند انگلیس و آلمان و سوید و اتریش و ... میان و عقلانیت و عدالت رو هم چاشنیش میکنند ...
    به عنوان مثال اکثریت میتونند در درون کشور انگلیس به این رای بدهند که افراد معلول از حق و حقوق شهروندی یکسانی با سایر افراد برخوردار باشند... ولی در درون همون نظام دموکراتیک مردم میرند و مالیات میدهند که افرادی که معلول دنیا اومدن هم زندگی خوب و راحتی داشته باشند . مردم میرن و مالیات میدهند و افرادی که مریضی های ناجور میگیرن بهشون فشارمالی نمیاد و خرچ و محارج درمانشون صفر میشه ...

دموکراسی یک مفهوم هست ... همه باید بتونند در نهایت آزادی ( خارج از ترس و وهم ) بتونند آزاد باشند که ...
    1. تا آخر عمرشون هدفشون پول جمع کردن نباشه که 40 سالگی بتونن یه 206 بخرن ( این یک نوع زندانی کردن آدمهاست )
    2. یک مرد یا زن 40 ساله از این خحالت نکشه که بتونه سوار اسکیت بشه و تو پارک بالا و پایین بپره و جنگولک بازی در بیاره

اتفاقی که در درون مسافرت ترکیه من با دو تا چشمام دیدم ... مردها و زنهای 40 ... 50 ... 60 ساله دقیقا همون تفریحهایی رو میکردند که دخترهای 18 و پسرهای 24 ساله انجام میدادند .

به این میگن ... دموکراسی ...
    دموکراسی در عقیده
    دموکراسی در شیوه زندگی
    دموکراسی در تفریحات

حالا هر کشوری برای پیاده سازی این دنیای ایده آل یک سری قانون و مقررات و سیستم طراحی میکنه که به اون جا برسه ...

اینجوری که شما میخواین استدلال کنین لابد میخواین 10 دقیقه دیگه بگین انگلیس پادشاهی هست و ملکه میتونه هر کاری بکنه ... پس در درون کشور انگلیس دموکراسی وجود نداره ...

اگر میخواهید ببینید که کشوری داره به سمته دموکراسی حرکت میکنه یا نه ... برین و شاخصه هاش رو ببینیند ... اگر مردمش احساس میکردند که آزاد هستند ... مردمش قانون رو از آن خودشون میدونستند ... مردمش قانون مدار بودند ... اون کشور داره به سمته دموکراسی حرکت میکنه ...

وگرنه اینی که ما رییس جمهور داریم و شورای نگهبان داریم و ... و همه دروه هم دیگه جمع شدن و دارن گل میگن و گل میشنون و عروس و دوماد و خواهر و برادر خودشون رو میارن سره سفره و مردم رو در درون زندان جهل نگه داشتن و مردم هم به این مساله راضی هستند که اسمش دموکراسی نیست ... شاید بشه اسمش رو مردم سالاری گذاشت ولی دموکراسی کلمه مقدسی هست .
    مهندسی ؛ یک رشته و یک مدرک نیست
    مهندس کسی است که هندسه میداند و معمار است ؛ مهندس یک سازنده است و نظم دارد ؛ مهندس رفتار و شخصیت دارد ؛ مهندس اخلاق گراست و منش و گویش دارد ؛ مهندس برای حل هر مشگل راه حلی دارد ؛ نه برای انجام ندانش یک بهانه ...

اگر یک مدرک در دستانمون گرفتیم . بدانیم که هنوز در ابتدای راه مهندسی هستیم .

صفحه 16 از 16 نخست ... 6141516

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 71

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری