صفحه 4 از 21 نخست ... 2345614 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

نقل قول نوشته اصلی توسط وایسلی گوجا نمایش پست ها
    من قوانینی که نام بردید رو چک کردم اصلا ربطی به چیزی که شما می فرمایید نداشتند و برداشتتون مغرضانه بوده است. قوانین فرانسه مربوط به قوانین کلی مربوط به واجدین شرایط به کاندید شدن است (مثلا حداقل سن) و نه اینکه کاندیدها به سبک ایران یکی یکی تایید یا رد صلاحیت شوند. در آمریکا مجلس سنا انتصابات ریاست جمهور رو رد یا تایید می کند و نه کاندید های انتخابات را. و در بریتانیا هم پارلمان انتصابات نخست وزیر را تایید یا رد می کند و وزیر کشور قدرتی در تایید یا رد صلاحیت تک تک کاندید ها ندارد. متنی که از سنا در ویکیپدیا کپی کردید متاسفانه لینک داده شده به Article 1 و سکشن 10 قانون اساسی آمریکا که اصلا چنین چیزی را در بر ندارد.
    جناب وایسلی گوجا بحث را گم نکنید، بحث در مورد این بود که در کشورها فیلتر و نظارتی وجود دارد یا خیر؟!!

این اصل 25 قانون اساسی فرانسه:
    «مدت‏ دوره‏ هر يك‏ از مجلسين‏ و تعداد اعضا آن‏ و حقوق‏ و شرايط انتخاب‏ و موارد عدم‏ صلاحيت‏ آنها توسط قانون‏ خاص‏ معين‏ مي‏ گردد. همچنين‏ توسط قانون‏ مذكور شرايط افرادي‏ كه‏ در صورت‏ تعذر نمايندگان‏، مي‏ توانند در مجلس‏ شوراي‏ ملي‏ و سنا تا تجديد انتخابات‏ عمومي‏ يا ميان‏ دوره‌ اي‏ همان‏ مجلس‏ به‏ عنوان‏ جانشين‏ آنها انتخاب‏ شوند، تعيين‏ مي‏ گردد».
    سخن از صلاحیت است

علاوه بر اینکه شما توقع دارید در قانون اساسی چه بیاید؟ مثلا همین ایران، در کجای قانون اساسی دقیقا امده است که تأیید و صلاحیت نامزدان ریاست جمهوری یا مجلس بر عهده شورای نگهبان است؟

آنچه در اصل 99 قانون اساسی به عنوان وظائف شورای نگهبان در این رابطه آمده این است:
    «شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه‌پرسی را بر عهده دارد»

و این هم اصل 58 قانون اساسی فرانسه:
    «مسئوليت‏ نظارت‏ بر حسن‏ اجراي‏ قانون‏ انتخابات‏ رياست‏ جمهوري‏ بر عهده‏ شوراي‏ نگهبان‏ است»

علاوه بر اینکه آیا انتخابات درون حزبی یعنی انتخاب مردم؟ من تعجب می کنم از شما!! نقدهایی که بر دموکراسی شده است را بخوانید، فقط صورتی از دموکراسی وجود دارد اما این مافیای ثروت و قدرت هستند که معین می کنند که چه کسی رأی بیاورد.

و باز علاوه بر اینکه هر کشوری متناسب با اهدافش قانونش را تنظیم می کند، کشوری که جمهوری اسلامی است روشن است که فیلترهای محکم تری در قانون اساسی در نظر گرفته میشود، اما اگر واقعا کشوری لیبرالی بخواهد پای لیبرال بودن خودش باشد حتی شرایط سنی و حتی تبعه کشور هم نباید شرط شود، چرا که اصالت با خواست مردم است، اگر مردم فرانسه بخواهند یک کودک 10 ساله آفریقایی را هم بر خود رییس جمهور کنند طبق مبانی لیبرالیسم باید پذیرفته شود، چون چارچوبی جز رضایت مردم وجود ندارد!! اما در حکومت اسلامی چارچوب وجود دارد و آن را دین تعیین می کند.

بله من توقع دارم 1600 نفر تایید صلاحیت شوند. ابتدا انتخابات درون حزبی داشته باشیم و مردم انتخاب کنند کاندید هر حزب چه کسی است
    عمده این 1600 نفر عضو هیچ حزبی نبوده اند، شما اصل فیلتر را رد نمی کنید، فقط اسم آن را نمی آورید!!
    علاوه بر این که به سخن بنده در پست ابتدایی ام دقت نمی فرمایید، که هر حکومتی برای خودش اهدافی دارد، لذا منطقی است که متناسب با آن اهدافش یک فیلتری برای مجریان در نظر بگیرد.

ب. پس هیچ کس صلاحیت نداشت!‌ حتی افرادی که در همون لحظه در مجلس خبرگان بودند. اون افراد هم رد صلاحیت شدند.
    شما در تفکرتان عمق بفرمایید که حتی اندک ذهنیت انتقادی نسبت به سیستم سیاسی کشور ندارید و این افراد رو تقریبا معصوم در نظر گرفتید و جای هیچ اشتباهی رو در این پروسه قائل نیستید.
    جناب وایسلی گوجا هیچ کسی مدعی نیست که مجریان قانون معصوم هستند، اما اجرای قانون توسط مجریان جایزالخطا بسیار بهتر از عدم اجرای قانون است.
    بنده و شما بر سر مصادیق اختلاف نظر جدی داریم، بنده معتقد نیستم که شورای نگهبان در تأیید و یا رد صلاحیت ها سیاسی کاری کند و شما معتقدید سیاسی کاری میشود، خب بنده و شما هرگز نمیتوانیم یکدیگر را قانع کنیم چون اطلاعات ورودی مان را از دو مجرای متفاوت می یگریم و نسبت به شخصیت ها نگرش های متفاوتی داریم، اما این ادله ای که می فرمایید مطلقا اثبات کننده نیستند، در حقیقت مغالطه هستند، دلیل شما این است:

«چون این افراد که رد صلاحیت شده اند، صلاحیت داشته اند، پس شورای نگهبان سیاسی کاری می کند»! شما در پیش فرضتان صلاحیت این کاندیداهای رد صلاحیت شده را پذیرفته اید و آن را ملاک سنجش رفتار شورای نگهبان می دانید، این رفتار سلیقگی اگر باب شود دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود!!

همچنین اینکه کسی در گذشته صلاحیت داشته نیز دلیلی نمی شود در آینده هم صلاحیت داشته باشد، این دلایل بیشتر احساسی هستند تا اینکه دلیل عقلی پشتوانه آنها باشد.

خلاصه اینکه بنده بر خلاف شما معتقدم هر کسی که صلاحیتش احراز نشده واقعا صلاحیتش احراز نشده، قصد و غرضی در کار نبوده، یعنی مقدمه اول شما را قبول ندارم، پس بحث بر سر جزئیات بی فایده است.

بحث را ببرید روی قانون لطفا و از ورود به مصادیق و جزئیات بپرهیزید، چرا که بدون وجود فهم مشترک و متقابل رسیدن به نتیجه واحد ممکن نیست، و بحث در این خصوص بین بنده و شما بی فایده است.

بنده آمریکایی نیستم که دفاعتان تهاجمی است. تهاجمتان را بگذارید وقتی یک آمریکایی منتقد شد انجام دهید
    جناب وایسلی گوجا چرا اینطوری صحبت می کنید؟ احساس می کنم آن صمیمیتی که در بحث باید باشد وجود ندارد، من همیشه سعی کرده ام قبل از نوشتن ابتدا سعی کنم احساساتم را نسبت به پرسشگر کنترل کنم و بعد دست به قلم ببرم.
    مگر پست اول بنده در پاسخ به شما نبود؛ خود شما از بنده نقل قول گرفتید و بعد به خود می گیرید و بعد انتقاد می کنید؟!!!

اصلا مغلطه نیست. چیزی که من گفتم بیان حقیقت بود. شما میتونید نتیجه بگیرید تمام نخست وزیران و رئیس جمهوران سابق کشورمان فاسد شدند و به بیراهه رفتند و خطا کردند ولی فرد دیگه شاید مشکل رو از رئیس جمهوران نبیند و از سیستمی ببیند که چنین حرف هایی به این افراد که رئیس دولت و منتخب مردم و رهبری بودند نسبت می دهد.

بله هر دو طرف ممکن هست، اما قانون اساسی ملاک تشخیص را شورای نگهبان تعیین کرده و 98 درصد از مردم به این قانون اساسی رأی مثبت دادند، بنده حتی اگر نظر شورای نگهبان در خصوص این افراد را اشتباه می دانستم باز هم به قانون اساسی احترام می گذاشتم، اگرچه اکنون بنده هم نظر شورای نگهبان را در این مورد درست می دانم.
    من تعجب می کنم که برخی اینقدر آشوب های سال 88 و اعلام پیروزی قبل از انتخابات را ساده می گیرند!
    در هر صورت این احتلاف بین بنده و شما وجود دارد و قوانین سایت اجازه ورود به جزئیات و کشیده شدن بحث به مسائل سیاسی را نمی دهد!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

2. صلوات ها 3

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا مهر نمایش پست ها
    ابهام بنده این بود که چرا باید یک شورای نگهبانی باشه که بدون قوانین شفاف و بدون اینکه جواب گو باشن، با یک سری قوانین پشت میزی و قایم موشک بازی، بیان محبوب ملت رو رد صلاحیت کنن...بعد شما به جای اینکه به این ابهام بنده پاسخ بدید...می گویید بنده هم اگر شورای نگهبان بودم، احمدی نژاد را رد صلاحیت می کردم!!!
    وقتی مکانیزم دقیقی نیست...وقتی قوانینی شفافی نیست... دیگه دفاع از اینکه هیچ رد صلاحیتی بدون دلیل و از سر اغراض شخصی نبوده و نیست، بی معنیه...
    خواهشن توضیح بدید...آیا این منطقیه که یک عده باشن، بدون هیچ قوانین مصوب و تنظیم شده که بدست مردم تائید شده باشه، بدون اینکه جواب گو باشن و جواب پس بدن بیان یک شخص رو که احتمال زیاد می تونست رئیس جمهور مملکت بشه رو رد صلاحیت کنند با چه منطق و مکتب و مشربی همخونی داره...
    ببینید جناب پارسامهر اینطور هم نیست که بی ضابطه و بی قاعده باشد، در قانون اساسی برای پست ها و مسئولیت ها شرایطی بیان شده است، مثلا در مورد رییس جمهور در اصل 115 قانون اساسی امده است:

«رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند انتخاب گردد:
    ایرانی‌الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور»

و طبق اصل 99 قانون اساسی تشخیص این شرایط با شورای نگهبان است:

«شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه‌پرسی را بر عهده دارد»

و همچنین دلیل عدم احراز صلاحیت ها به خود کاندیداها ابلاغ خواهد شد، اما ابلاغ رسمی آن علاوه بر اینکه لازم نیست، بلکه مفسده زا نیز هست، علاوه بر اینکه داوطلب می تواند با ذکر ادله و مستندات به این تشخیص شورای نگهبان اعتراض کند.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

اما قانون اساسی ملاک تشخیص را شورای نگهبان تعیین کرده و 98 درصد از مردم به این قانون اساسی رأی مثبت دادند،

بنده نه علاقه ای به جمهوری دارم و نه هیچ سیستم دیگه ای که در حال حاضر وجود داره که اگر این سیستم ها درست بودن دنیا تو این وضع نا بسامان به سر نمی برد.

در ضمن کسی که شورا در این موضوع رو قبول داشته باشه نباید با سقیفه مشکلی داشته باشه که این با اصل اسلام و علی الخصوص مذهب شیعه تناقض داره.

فقط در مورد اون 98 درصد تقریبا 40 سال گذشته و بخش عظیمی از اون افراد دیگه نیستن و افراد دیگه ای جایگزین اون شدن.

اگر بنا به جمهوری شما باشه هر چند سال یکبار قانون اساسی هم باید به رای گذاشته بشه!!!!

واگر به اسلامی بودن باشه قوانین کاملا باید با قرآن منطبق باشن
    که مسلما قانونی که از روی قانون اساسی ادیان دیگه و حتی بی دینان نوشته شده نمیتونه این ویژگی رو داشته باشه
    ویرایش توسط hamedy12 : ۱۳۹۶/۰۹/۰۷ در ساعت ۲۰:۰۵

5. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy12 نمایش پست ها
    بنده نه علاقه ای به جمهوری دارم و نه هیچ سیستم دیگه ای که در حال حاضر وجود داره که اگر این سیستم ها درست بودن دنیا تو این وضع نا بسامان به سر نمی برد.

فقط در مورد اون 98 درصد تقریبا 40 سال گذشته و بخش عظیمی از اون افراد دیگه نیستن و افراد دیگه ای جایگزین اون شدن.

اگر بنا به جمهوری شما باشه هر چند سال یکبار قانون اساسی هم باید به رای گذاشته بشه!!!!
    حرف شما درست است اما برگزاری رفراندوم قانون اساسی در یک کشور برخلاف مصالح ملی است، چرا که قانون اساسی که محور است و مایه ثبات یک کشور است به رأی گذاشتن دوباره آن حتی اگر با همان قاطعیت رأی بیاورد بر خلاف ثبات است، لذا هیچ کشوری قانون اساسی اش را دوباره به رأی نمی گذارد، عموم کشورهای دنیا قانون اساسی شان قدیمی تر از ایران است اما هیچ کدام آن را به رفراندوم نمیگذارند مگر آنکه اصلاح اساسی شده باشد.
    قانون اساسی در ابتدای تشکیل حکومت به رأی گذاشته میشود و خود مشارکت مردم در عمل به آن مهری بر تأیید آن قانون اساسی به شمار میرود.

لذا بر فرض که من از کسانی نباشم که به قانون اساسی رأی مثبت داده و اصلا آن را درست ندانم باید به آن تمکین کنم، همانطور که امام خمینی(ره) در فرانسه به قانون منع ذبح حیوانات در خارج از کشتارگاه احترام گذاشته و از گوشت حیوانی که اطرافیان ذبح کرده بودند استفاده نکردند و گفتند من از این گوشت نمیخورم.

7. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

با سلام و احترام

سرکار خانم این ابراز نظر شما من را واقعا به شگفتی واداشت!!!

مگر تفاوت دیکتاتوری و دموکراسی در این است که کاندیداها پله پله بالا بیایند یا با آسانسور؟!!
    دموکراسی یعنی هر کسی که صلاحیت دارد بتواند کاندیدا شود اما شما یادتان می آید که کاندیدایی غیر از دموکرات و جمهوری خواه اصلا به صورت پررنگ مطرح شده باشد، چه برسد به اینکه رأی بیاورد؟!!
    مافیای قدرت و ثروت فقط جلوه ای به دموکراسی داده اند، ورگنه دموکراسی در کار نییست!!
    اینکه چون شخص با زیرساخت های حزبی و پله پله بالا می آید یعنی دموکراسی؟!
    یا للعجب!!

من طرفدار هیچ شخص و جناحی نیستم، از اساس معتقدم که ملاک حق است نه اشخاص و احزاب! رفتارها باید قضاوت شود، تمام اشخاص و احزاب باید با حق سنجیده شوند.

اما یک نصیحت برادرانه به شما می کنم، برای کشف حقیقت در مورد افعال هر کسی هرگز به سخنان رقبایش اعتماد نکنید...

دو تا مطلب ...

1. یک آمریکایی میتونه بره در درون کشورش و حزب جمهوری اسلامی رو راه اندازه کنه ... بابتش تبلیغات کنه ... اعضا جمع کنه ... کنفرانسهای متعدد حزبی و بین حزبی بزاره ... و افرادی در درون حزب جمهوری اسلامی آمریکا بالا میان ... در نهایت مثلا حزب جمهوری اسلامی آمریکا یک پایگاه مردمی 10.000 نفری رو تشکلی میدن ... خوب دلیلی وجود نداره که افرادی که در درون حزب جمهوری اسلامی آمریکا بالا اومدند بتونند به انتخابات سراسری آمریکا راه پیدا کنند ...

نه آمریکا ... خیلی از کشورهایی که ادعای دموکراسی میکنند هم اینجوری هستند ... همین ترکیه خودمون ... نزدیک 6 تا حزب که مردمی تر و سرتاسری تر هستند میتونند در درون انتخابات شرکت کنند و بقیه احزاب نمیتونند ...

هر وقت حزب جمهوری اسلامی آمریکا تونست یک دهم آرا یا یک بیستم آرا رو به سمته خودش متمایل کنه .... اونوقت میتونه ادعا کنه که حقش هست که در درون انتخابات شرکت کنه .

در مورد اون صحبت برادرانه ای که فرمودید ... من که اندازه شما بصیر نیستم ... ولی یک چیزی رو هم از طرف من داشته باشید ...

برای کشف حقیقت حتما حتما به حرفهای رقیب اون شخص توجه کنین ... نه اینکه تمام اون حرفها درست باشه ... ولی میتونین در درونش چیزها و چهارچوبهایی رو برای تحقیق پیدا کنین ...

در نهایت شما فرمودین که طرفدار هیچ شخص و جناحی نیستید و ملاک شما حق هست نه اشخاص و نه احزاب ...

من بهتون باز یک پیشنهاد میدم ...

دنبال کشف حقیقت و اشخاص و احزاب نباشید ... چجوری میخواهید بفهمید که حقیقت کدوم سمتی هست ...

کارکردها رو ببینید ...

فکر میکنم مثال مدیر عامل شرکتمون رو به یاد داشته باشید که من پروژه رو در مدت زمان مقرر به ایشون تحویل ندادم و ایشون با من حتی حرف هم نمیزدند و هر بار که میخواستم در مورد پروژه باهاشون حرف بزنم ... دستشون رو میزاشتن رویه دماغشون و میگفتند هیسسسسس ... برو بیرون ...

40 سال از انقلاب گذشته ... باز هم میخواین استدلال دموکراسی و مردمی بودن و جلوگیری از فساد و فحشا و ... بزنین ...

میتونین ... عمل کنین و نتیجه بگیرین ... وگرنه استدلال تراشی و حق رو ناحق جلوه دادن و پوشوندن حقیقت و تشکیک کردن و ... رو همه بلدن ...

هم ریش دستتون هست ... هم قیچی ... کم مونده یک قلاده الکتریکی هم بندازین گردنمون ... و آزادی های فردی رو به صفر هم رسوندین ... و باز این هم وضع مملکته ...
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

علاقه
    Atheism
    نوشته
    701
    حضور
    7 روز 17 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1533

جناب وایسلی گوجا بحث را گم نکنید، بحث در مورد این بود که در کشورها فیلتر و نظارتی وجود دارد یا خیر؟!!

این اصل 25 قانون اساسی فرانسه:
    «مدت‏ دوره‏ هر يك‏ از مجلسين‏ و تعداد اعضا آن‏ و حقوق‏ و شرايط انتخاب‏ و موارد عدم‏ صلاحيت‏ آنها توسط قانون‏ خاص‏ معين‏ مي‏ گردد. همچنين‏ توسط قانون‏ مذكور شرايط افرادي‏ كه‏ در صورت‏ تعذر نمايندگان‏، مي‏ توانند در مجلس‏ شوراي‏ ملي‏ و سنا تا تجديد انتخابات‏ عمومي‏ يا ميان‏ دوره‌ اي‏ همان‏ مجلس‏ به‏ عنوان‏ جانشين‏ آنها انتخاب‏ شوند، تعيين‏ مي‏ گردد».
    سخن از صلاحیت است

علاوه بر اینکه شما توقع دارید در قانون اساسی چه بیاید؟ مثلا همین ایران، در کجای قانون اساسی دقیقا امده است که تأیید و صلاحیت نامزدان ریاست جمهوری یا مجلس بر عهده شورای نگهبان است؟

آنچه در اصل 99 قانون اساسی به عنوان وظائف شورای نگهبان در این رابطه آمده این است:

و این هم اصل 58 قانون اساسی فرانسه:
    «مسئوليت‏ نظارت‏ بر حسن‏ اجراي‏ قانون‏ انتخابات‏ رياست‏ جمهوري‏ بر عهده‏ شوراي‏ نگهبان‏ است»

علاوه بر اینکه آیا انتخابات درون حزبی یعنی انتخاب مردم؟ من تعجب می کنم از شما!! نقدهایی که بر دموکراسی شده است را بخوانید، فقط صورتی از دموکراسی وجود دارد اما این مافیای ثروت و قدرت هستند که معین می کنند که چه کسی رأی بیاورد.

و باز علاوه بر اینکه هر کشوری متناسب با اهدافش قانونش را تنظیم می کند، کشوری که جمهوری اسلامی است روشن است که فیلترهای محکم تری در قانون اساسی در نظر گرفته میشود، اما اگر واقعا کشوری لیبرالی بخواهد پای لیبرال بودن خودش باشد حتی شرایط سنی و حتی تبعه کشور هم نباید شرط شود، چرا که اصالت با خواست مردم است، اگر مردم فرانسه بخواهند یک کودک 10 ساله آفریقایی را هم بر خود رییس جمهور کنند طبق مبانی لیبرالیسم باید پذیرفته شود، چون چارچوبی جز رضایت مردم وجود ندارد!! اما در حکومت اسلامی چارچوب وجود دارد و آن را دین تعیین می کند.

عمده این 1600 نفر عضو هیچ حزبی نبوده اند، شما اصل فیلتر را رد نمی کنید، فقط اسم آن را نمی آورید!!
    علاوه بر این که به سخن بنده در پست ابتدایی ام دقت نمی فرمایید، که هر حکومتی برای خودش اهدافی دارد، لذا منطقی است که متناسب با آن اهدافش یک فیلتری برای مجریان در نظر بگیرد.

جناب وایسلی گوجا هیچ کسی مدعی نیست که مجریان قانون معصوم هستند، اما اجرای قانون توسط مجریان جایزالخطا بسیار بهتر از عدم اجرای قانون است.
    بنده و شما بر سر مصادیق اختلاف نظر جدی داریم، بنده معتقد نیستم که شورای نگهبان در تأیید و یا رد صلاحیت ها سیاسی کاری کند و شما معتقدید سیاسی کاری میشود، خب بنده و شما هرگز نمیتوانیم یکدیگر را قانع کنیم چون اطلاعات ورودی مان را از دو مجرای متفاوت می یگریم و نسبت به شخصیت ها نگرش های متفاوتی داریم، اما این ادله ای که می فرمایید مطلقا اثبات کننده نیستند، در حقیقت مغالطه هستند، دلیل شما این است:

«چون این افراد که رد صلاحیت شده اند، صلاحیت داشته اند، پس شورای نگهبان سیاسی کاری می کند»! شما در پیش فرضتان صلاحیت این کاندیداهای رد صلاحیت شده را پذیرفته اید و آن را ملاک سنجش رفتار شورای نگهبان می دانید، این رفتار سلیقگی اگر باب شود دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود!!

همچنین اینکه کسی در گذشته صلاحیت داشته نیز دلیلی نمی شود در آینده هم صلاحیت داشته باشد، این دلایل بیشتر احساسی هستند تا اینکه دلیل عقلی پشتوانه آنها باشد.

خلاصه اینکه بنده بر خلاف شما معتقدم هر کسی که صلاحیتش احراز نشده واقعا صلاحیتش احراز نشده، قصد و غرضی در کار نبوده، یعنی مقدمه اول شما را قبول ندارم، پس بحث بر سر جزئیات بی فایده است.

بحث را ببرید روی قانون لطفا و از ورود به مصادیق و جزئیات بپرهیزید، چرا که بدون وجود فهم مشترک و متقابل رسیدن به نتیجه واحد ممکن نیست، و بحث در این خصوص بین بنده و شما بی فایده است.

جناب وایسلی گوجا چرا اینطوری صحبت می کنید؟ احساس می کنم آن صمیمیتی که در بحث باید باشد وجود ندارد، من همیشه سعی کرده ام قبل از نوشتن ابتدا سعی کنم احساساتم را نسبت به پرسشگر کنترل کنم و بعد دست به قلم ببرم.
    مگر پست اول بنده در پاسخ به شما نبود؛ خود شما از بنده نقل قول گرفتید و بعد به خود می گیرید و بعد انتقاد می کنید؟!!!

بله هر دو طرف ممکن هست، اما قانون اساسی ملاک تشخیص را شورای نگهبان تعیین کرده و 98 درصد از مردم به این قانون اساسی رأی مثبت دادند، بنده حتی اگر نظر شورای نگهبان در خصوص این افراد را اشتباه می دانستم باز هم به قانون اساسی احترام می گذاشتم، اگرچه اکنون بنده هم نظر شورای نگهبان را در این مورد درست می دانم.
    من تعجب می کنم که برخی اینقدر آشوب های سال 88 و اعلام پیروزی قبل از انتخابات را ساده می گیرند!
    در هر صورت این احتلاف بین بنده و شما وجود دارد و قوانین سایت اجازه ورود به جزئیات و کشیده شدن بحث به مسائل سیاسی را نمی دهد!

به احترام قوانین سایت بحث رو ادامه نمی دم. تشکر میکنم از پاسخگوییتون. حق با شماست انتقاد من درباره صحبت شما درباره آمریکا وارد نبود گرچه هیچ کاربر آمریکایی در انجمن نیست.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

10. صلوات

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

حرف شما درست است اما برگزاری رفراندوم قانون اساسی در یک کشور برخلاف مصالح ملی است، چرا که قانون اساسی که محور است و مایه ثبات یک کشور است به رأی گذاشتن دوباره آن حتی اگر با همان قاطعیت رأی بیاورد بر خلاف ثبات است، لذا هیچ کشوری قانون اساسی اش را دوباره به رأی نمی گذارد، عموم کشورهای دنیا قانون اساسی شان قدیمی تر از ایران است اما هیچ کدام آن را به رفراندوم نمیگذارند مگر آنکه اصلاح اساسی شده باشد.
    قانون اساسی در ابتدای تشکیل حکومت به رأی گذاشته میشود و خود مشارکت مردم در عمل به آن مهری بر تأیید آن قانون اساسی به شمار میرود.

لذا بر فرض که من از کسانی نباشم که به قانون اساسی رأی مثبت داده و اصلا آن را درست ندانم باید به آن تمکین کنم، همانطور که امام خمینی(ره) در فرانسه به قانون منع ذبح حیوانات در خارج از کشتارگاه احترام گذاشته و از گوشت حیوانی که اطرافیان ذبح کرده بودند استفاده نکردند و گفتند من از این گوشت نمیخورم.
    طبق دستورات اسلام اگر اشخاصی کار اشتباهی انجام بدن کثرت تعدادشون باعث نمیشه اون کار درست باشه

پس جمهوری با اسلام فاصله بسیار زیادی داره

و جمع بستن جمهوری با اسلام اشتباه است

بنده به هیچ وجه موافق تغییر نظام نیستم چون دیدم چه تبعاتی داشته
    ولی اگر این نظام درمان نشه ...

12. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

جناب گوجا چرا شما کاندید ریاست جمهوری نمیشین ...

ولایت محور نیستین که هستین ...
    فکرهای خوب و درست ندارین که دارین ...

به نظره من فقط اعضای شورای نگهبان یه کم گوشهاشون سنگین هست ... باید چند بار براشون طرح هاتون رو توضیح بدین ... وگرنه همشون انسانهای خوب و متعهدی هستند .
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

علاقه
    Atheism
    نوشته
    701
    حضور
    7 روز 17 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1533

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    جناب گوجا چرا شما کاندید ریاست جمهوری نمیشین ...

ولایت محور نیستین که هستین ...
    فکرهای خوب و درست ندارین که دارین ...

به نظره من فقط اعضای شورای نگهبان یه کم گوشهاشون سنگین هست ... باید چند بار براشون طرح هاتون رو توضیح بدین ... وگرنه همشون انسانهای خوب و متعهدی هستند .
    شاید یه روز ایران آزاد شد و نه من بلکه یکی مثل من هم تونست بیاد و بشه رئیس جمهور.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

15. صلوات

نوشته
    2,432
    حضور
    152 روز 20 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    6330

شاید یه روز ایران آزاد شد و نه من بلکه یکی مثل من هم تونست بیاد و بشه رئیس جمهور.
    اگر امریکا تشریف دارید و یک متخصص علوم سیاسی را ملاقات کردید از او بپرسید در امریکا چرا از بعد از جنگ داخلی تا به الان مثلا ساعت ۹ شب امروز چرا فقط دو حزب دولت و مجلس را در اختیار داشته اند و مردم همیشه باید بین ایندو یکی را انتخاب کنند . آیا حزب دیگری در امریکا نیست ؟ اگر هست چرا حزب دیگری از (۱۸۶۵تا به الان ) اکثریت مجلس یا دولت را بدست نیاورده است. و نهایتا اینکه آیا حزب و جنبشی هم در امریکا بوده که سرکوب شده باشد ؟

صفحه 4 از 21 نخست ... 2345614 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری