صفحه 15 از 21 نخست ... 51314151617 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,391
    حضور
    91 روز 15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

نقل قول نوشته اصلی توسط ناگفته هاي ناب نمایش پست ها
    چرا معیارهای شفافی از طرف شورای نگهبان ارائه نمیشه؟
    و چرا شورای نگهبان برای مردم علت تایید و رد و عدم احراز صلاحیت رو نمیگه؟

ملاک ها را قانون اساسی مشخص کرده است، و شورای نگهبان وظیفه اش فقط تطبیق و مصداق یابی با توجه به این ملاک ها است.
    علت تأیید و رد صلاحیت به خود نامزد ها اعلام میشود، اما اعلان رسمی و عمومی آنها توجیهی ندارد، ممکن است کسی اصلا به خاطر سوابق کیفری، یا سوابق اطلاعاتی رد صلاحیت شود، نمیشود توقع داشت شورای نگهبان علت رد صلاحیت انسان ها را جار بزند!!

و شورای نگهبان حداقل ها را
    در مورد این آقا خیلی حرف دارم.خلاصه عرض میکنم فاقد عقل سیاسی است
    اینجاست که میگیم کار از مهندسی انتخابات گذشته و به تعیین رئیس جمهور توسط شورای نگهبان رسیده

به نظر شما احترام میگذارم اگرچه جدّا با آن مخالفم
    اما در مورد جمله قرمز رنگ شما معذرت می خواهم که میگویم اما واقعا عوامانه است!! کسی که ذره ای شامّه سیاسی داشته و از مواضع جناح ها و احزاب و شخصیت ها و مانند آن آگاه باشد می فهمد که اعضاء متعدد شورای نگهبان با این آقایی که رئیس جمهور شده اختلاف نظر دارند! حداقل نقدهایی که از جانب ایشان مطرح میشود گویا است! من نمی دانم رأی اعضای خبرگان به چه کسی بوده اما احتمال رأی دادن این اعضاء به رئیس جمهور فعلی اگر کمتر از سایر نامزدها نباشد قطعا بیشتر نیست!

در هر صورت ایرادهایی که به شورای نگهبان می گیرید بیشتر ایرادهای سلیقه ای است و مستندات شما هم پایه و اساس منطقی آن هم به صورت یقینی ندارند.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    قطعا اشتباه می کنید، شک نکنید...، چرا که:
    اولا قضاوت یک کار اجرایی نیست، البته مدیریت یک مجموعه قضایی نیاز به توان مدیریت دارد اما نه به اندازه ریاست قوه مجریه! بنابراین ویژگی های ریاست قوه قضاییه کاملا متفاوت با ریاست قوه مجریه است...! در ریاست قوه قضاییه اجتهاد فقهی شرط است اما در ریاست قوه مجریه شرط نیست، در ریاست قوه مجریه سابقه و توان اجرایی لازم است اما در ریاست قوه قضاییه شرط نیست...
    جایی انسان می تواند چنین قاطعانه رفتار دیگران را قضاوت کند که از روی علم و آگاهی آن هم به صورت یقینی ابراز نظر کند.
    سلام آقای مسلم ...
    به نظرم من قطعا اشتباه نمیکنم و احساس میکنم که این شما هستید که اشتباه میکنید .

جناب مسلم ... همکنون شرکتی که در درونش مشغول هستم نزدیک به 50 تا محصول الکترونیکی داره ؛ هر کدوم از اون محصول ها توسط گروههایی ساخته و پرداخته شده ؛ یک بار که مدیرعاملمون داشت من رو نصیحت میکرد میون کلامش به من فهموند که اگر به سمته تحلیل مدار ؛ نوشتن برنامه ؛ هویه کردن قطعات الکتریکی برم اشتباه مهلکی کردم ؛ جمله ایشون این بود ... من یک بار تا حالا نه مداری رو تحلیل کردم و نه برنامه ای برای یک دستگاه الکترونیکی نوشتم . ( ایشون الان یک شرکت بسیار بزرگ دارن و در حدود 500 مییلون در آمد ماهانه دارند )

در هر رشته ای ... هر چقدر که به بالای هرم میریم ... پستها مدیریتی تر میشه و هر چقدر به پائین هرم نزدیک تر میشیم پستها کارگری تری ... تحلیلی تر ... تخصصی تر میشه . براتون مثالی میزنم ... وقتی میخواد که یک پروژه و یا کاری در درون یک شرکت کلید بخوره ...

واحد مدیریت R&D بازار وظیفه داره که فرصتهای بازار رو شناسایی کنه ؛ ببینه که آیا واقعا فرصت هستند یا نه ... اون رو تحلیل کنه .. بررسی کنه که بازی نباشند ...
    واحد مدیریت پروژه وظیفه داره که اون پروژه رو از واحد R&D بازار بگیره و پروژه را تا انتها به اتمام برسونه .
    واحد مدیریت تولید وظیفه داره از رویه اون الگو مدلهای زیادی برای فروش بسازه
    واحد مدیریت فروش کارهایی مانند تبلیغات و ارتباط با مشتری رو بر عهده میگیره .
    واحد مدیریت پس از فروش ... مباحث CRM رو پیگیری میکنه
    واحد مدیریت اداری به واحد های فوق سرویس دهی میکنه

و مدیر عامل وظایفی مانند تعیین استراتژی های کلی ؛ استاندارد سازی ها ؛ بهینه سازی فرآیند ها ؛ مدیریت نیروی انسانی و ... رو بر عهده داره ... من قبلا فکر میکردم که مدیر یک شرکت الکترونیکی باید خدای الکترونیک باشه ... ولی الان میتونم بگم دانستن الکترونیک برای مدیر عامل یک شرکت الکترونیکی میتونه حتی ضعف هم محسوب بشه ... ( نمیخوام وارد دلایلش بشم )

مثالی براتون میزنم ... منی که میخوام اونجا کاری رو انجام بدم ... مدیر عامل یه جلسه میزاره ... و عنوان میکنه مثلا میخواهیم دستگاه کنترلر CNC بساریم بررسی کنین ببینیم تواناییش رو داریم یا نه ... گروه شروع به تحقیق میکنند و اون پروژه رو میشکونند .. متوجه میشیم که قسمتهاییش رو بلد هستیم و قسمتهاییش رو بلد نیستیم ...

بعدش یک جلسه میزاریم ...
    1. یک کاتب از سمت مدیریت اداری در درون جلسه حاضر میشه که سخنان رو ظبط میکنه و بعدا تایپ میکنه و اون رو به عنوان صورتجلسه بایگانی میکنه .
    2. مدیر پروژه های شرکت ( همشون ) حاضر میشن و نظراتشون رو در مورد اون پروژه عنوان میکنند . هزینه های احتمالی رو بیان میکنند . ریسک ها رو عنوان میکنند .
    3. نایب مدیر پروژه در درون جلسه حاضر میشه ... تا اگر زمانی برای مدیر پروژه اتفاقی افتاد پروژه بر رویه زمین نمونه
    4. یک نفر از مدیریت فروش ... یک نفر از مدیریت R&D بازار ... یک نفر از مدیریت تولید در درون جلسه حاضر میشن تا با روند استارت پروژه و اینکه اصلا پروژه چی هست آشنا بشن .

مدیر پروژه میگه که چه توانایی هایی داریم و کجاهخا ضعف داریم .. و ضعف ها و ریسک ها مشخص میشه و بعد برای نقای که ازشون اطلاع نداریم مشاور میگیریم ... و مشاور بهش پست داده میشه که قبل از اینکه پروه شروع بشه ... اطلاعات علمی مربوط به اون مفاهیم رو در اختیار مدیر پروژه قرار بده ...

در نهایت وقتی همه چیز اکی شد ... صورتجلسه ها مورد امضا قرار میگیره .. و برای فاز بعدی که زمانبندی و اولویت بندی هست آماده میشه ...
    و سپس فاز تعیین ساختار گزارشهای مورد نیاز مدیریت هست ... اینکه مدیریت دوست دارند چگونه بهشون گزارشات برسه و فرم های Word طراحی میشن و Milestone گزارشها ( زمان ارائه گزارشها ) تعیین میشن و ...

مدیر عامل ... که بالاترین رکن این مجموعه هست ... هیچ دانش الکترونیکی نداره ... ایشون تنها داره روند کار رو مدیریت میکنه ... نظارت میکنه ... استراتژی پیشبرد کار رو تعیین میکنه ... دیسیپلین مجموعه رو کنترل میکنه ... و ...

چیزی که شما در مورد ریاست قوه قضائیه گفتید که ایشان حتما حتما باید اجتهاد فقهی داشته باشند ؛ به نظره من به غیر از اینکه نفعی نداره ... موستوجب ضرر هم میشه ... بزارین بگم چرا موجب ضرر میشه ...

چندین سال پیش بود که داشتم تلویزیون رو نگاه میکردم ... راستش اصلا باورم نشد ... احتمالا اگر بگم شما هم باورتون نمیشه ... یه روحاینه داشت در درون صدا و سیما در مورد این مساله فقهی نظر میداد که اگر یک مردی در طبقه دوم خوابیده باشد ... خانومی در درون طبقه اول خوابیده باشد . ناگهان زلزله ای بیاید .. و اون آقاهه از اون بالا بیوفته رویه خانومه ... و حاصل این تصادم بچه ای شود ( با فرض اینکه مثلا پتویی در میون نباشه و هردوشون لخت باشن !!!!!!) این بچه حلال زاده میشه یا حروم زاده ...

کسایی که فقه خوندن دنیاشون این سوالها هست ... چی کار دارند که سیستم یعنی چی ... چی کار دارند که بهینه سازی چرخه سرویس دهی یعنی چی ... و ...

به هر حال من با دیدی که الان دارم مدیریت رو دقیقا یک علم میدونم ....

همین چند وقت پیش بود که با یکی از دوستام رفتیم شورای حل اختلاف کرج .... دیوونه خونه بود ... مردم باید میرفتن تو حیاط ... تو زمستون ایستاده عریضه مینوشتند ... عریضه ها اشتباه میشد ... یک صبح تا شب طول میکشید که بخوای یک عریضه بنویسی ...

بگذریم ... دوست دارم یک بار مسیرتون به این دیوونه خونه ها بیوفته ... بعدش ببینمتون و ازتون سوال بپرسم که رئیس قوه قضاییه باید تخصص اصلیش مدیریت باشه و تولید سیستم بکنه ... یا اینکه فقه بدونه و بشینه فکر بکنه اگر یه مردی از طبقه دوم افتاد رویه یه خانومی حکم اون بچه چی میشه ....
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ در ساعت ۱۸:۵۴
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

3. صلوات ها 2

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,391
    حضور
    91 روز 15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

با سلام و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    چندین سال پیش بود که داشتم تلویزیون رو نگاه میکردم ... راستش اصلا باورم نشد ... احتمالا اگر بگم شما هم باورتون نمیشه ... یه روحاینه داشت در درون صدا و سیما در مورد این مساله فقهی نظر میداد که اگر یک مردی در طبقه دوم خوابیده باشد ... خانومی در درون طبقه اول خوابیده باشد . ناگهان زلزله ای بیاید .. و اون آقاهه از اون بالا بیوفته رویه خانومه ... و حاصل این تصادم بچه ای شود ( با فرض اینکه مثلا پتویی در میون نباشه و هردوشون لخت باشن !!!!!!) این بچه حلال زاده میشه یا حروم زاده ...
    اگر شما بتوانید همین یک حرفتان را از طریق آرشیو صدا و سیما، کلیپ یا خبرگزاری معتبر اثبات کنید خیلی از شما ممنون میشوم!!
    چون سال هاست می بینیم این مسئله در شبکه های اجتماعی گاهی به صدا و سیما، وگاهی به کتاب های فقهی نسبت داده میشود اما هرچه بیشتر دنبال منبع آن می گردم، کمتر آن را پیدا می کنم!!
    اگر می توانید این را اثبات کنید: «بسم الله...»، و اگر نمی توانید لطفا این نتیجه گیری ذیل را نفرمایید:

چیزی که شما در مورد ریاست قوه قضائیه گفتید که ایشان حتما حتما باید اجتهاد فقهی داشته باشند ؛ به نظره من به غیر از اینکه نفعی نداره ... موستوجب ضرر هم میشه ... بزارین بگم چرا موجب ضرر میشه ...
    کسایی که فقه خوندن دنیاشون این سوالها هست

نکته دیگر اینکه بنده نگفتم برای ریاست قوه قضاییه مدیریت شرط نیست، بلکه عرض کردم:
    اولا مدیریت و سابقه اجرایی برای قوه قضاییه به اندازه مدیریت وریاست بر قوه مجریه شرط نیست، و ثانیا: اجتهاد هم در کنار مدیریت شرط هست! دقت کنید، نه اینکه مدیریت شرط نباشد، بلکه در کنار آن اجتهاد نیز شرط است، چرا که اسلام برای قاضی اجتهاد را لازم می داند، کسی که می خواهد یک مجموعه قضایی را مدیریت کند، نمی تواند صاحب نظر فقهی نباشد، چون فقط تصمیم گیری ها مدیریتی نیست، بلکه گاهی باید ناظر به محتوا باشد.

مدیریت یک مجموعه حقوقی با مدیریت یک شرکت تولیدات الکترونیکی متفاوت است، شرکت های تولیداتی عموما هدف اقتصادی دارند لذا مدیر آن باید تتوان مدیریت اقتصادی و اجرایی داشته باشد، اما مدیریت قضایی فقط مدیریت ساختار نیست، مدیریت محتوا نیز هست.
    مدیریت یک مجموعه حقوقی مثل مدیریت جریان پزشکی کشور می باشد، یک انسان حتی اگر خیلی هم از نظر مدیریتی قوی باشد تا زمانی که تخصص پزشکی نداشته باشد نمی تواند وزیر بهداشت و درمان شود، چون در این عرصه طرح ها فقط شکل و مدل و ساختار نیست، بلکه طرح ها طرح های محتوایی نیز هست.

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ در ساعت ۲۰:۲۹
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

5. صلوات

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

با سلام و احترام
    اگر شما بتوانید همین یک حرفتان را از طریق آرشیو صدا و سیما، کلیپ یا خبرگزاری معتبر اثبات کنید خیلی از شما ممنون میشوم!!
    چون سال هاست می بینیم این مسئله در شبکه های اجتماعی گاهی به صدا و سیما، وگاهی به کتاب های فقهی نسبت داده میشود اما هرچه بیشتر دنبال منبع آن می گردم، کمتر آن را پیدا می کنم!!
    اگر می توانید این را اثبات کنید: «بسم الله...»، و اگر نمی توانید لطفا این نتیجه گیری ذیل را نفرمایید:
    این مساله رو نمیتونم اثباتش کنم ؛ ولی این رو نه از کسی شنیدم و نه در درون کتابی اون رو خوندم ؛ مساله رو هم نزدیک به 15 سال پیش از صدا و سیما دیدم ؛ و حداقلش خودم در موردش هیچ تردیدی ندارم ؛ بهتون 100 درصد حق میدم که بار نکنیدش ؛ من خودمم باورم نشد که داره چنین صحبتی رو میکنه .

همچنین ؛ مسائلی که این مدلی هستند به مانند علم نیستند که اگر یک Bug در درون سیستم مشاهده شد ؛ روزها و ماهها روش زوم کنند و بابتش سند سازی کنند تا اون مساله کاملا شناسایی بشه ؛ چنین مسائلی نباید زیاد کش داده بشن ؛ چون انتهاش خیلی چیزها مشخص میشه . و اتوماتیک از آرشیوها حذف میشه .

اصلا شما یک کارشناس دینی ... حاج آقا مساله : یک بار یک فقیه در درون صدا و سیما حاضر میشه و در مورد این مساله صحبت میکنه ؛ آیا درست هست که صحبت این حاج آقا رو در درون رفرنس ها نگهداریم که اگر زمانی انسانهای آزاد اندیش خواستند به اون مساله رفرنس بدهند بتونند این کار رو بکنند ؛ آیا درست هست که فیلم و مستند این مساله در دستان جوانان و نوجوانان این مرز و بوم دست به دست بشه و مساله رو تمسخر کنند و با خودشون بگن اینا کجا هستند و ما کجا هستیم ...

به هر حال ... هیچ دلیلی وجود نداره که من بخوام بابته این مساله قسم بخورم ... ولی به عزیزترین چیزی که برام ارزش داره من این مساله رو از صدا و سیما دیدم و شنیدم و صد البته با تمام این گفته های من چیزی اثبات نمیشه ...

حداقلش این رو قبول کنین که اگر من چنین چیزی رو در صدا و سیما دیده باشم این حق برای من محفوظ هست که با خودم فکر کنم و بیاندیشم که به این روحانی ها در فیضیه چی میگن !!!!

بگذریم ...

میخواستم در درون این پست به یکی دیگر از دستاوردهای دموکراسی اشاره کنم .

یکی از مهترین دستاوردهای دموکراسی به نظر من این هستش که مردم اون نظام حکومت و قانون رو از آن خودشون میدونند ؛ همشون ؛ نه عده قلیلی ... اگر بدبخت هستند همه با هم بدبختند و اگر خوشبختند همه با هم خوشبختند .

یکی از اقوام من در درون کشور انگلیس زندگی میکنه ؛ یک زمانی ایشون به تهران اومده بود و با هم دیگه در مورد کار و ... صحبت میکردیم ؛ من به ایشون در مورد این مساله صحبت کردم که در ایران همه در حال زیر آب زدن و ... هستند و ایشون عنوان کردش که این مساله جهانی هست ... وقتی ازشون علت رو پرسیدم ایشون بهم جواب دادند که ...

در درون انگلیس آدمهایی که مشگل بدنی دارند ( فلج هستند ؛ علیل هستند و نمیتونند راحت راه بروند ) میتونند برن و تقاضای سرویس دولتی بدهند ... سرویسهای زیادی بهشون میدن ... مثلا ...

1. درآمد ماهیانه ...
    2. امکان خرید ماشینهای خاص و کمکهای دولتی
    3. امکان پارک کردن در هر نقطه خاص از شهر لندن .

این فامیل ما یک بار داشته از خیابون رد میشده که یه ماشینی رو میبینه که پشت اون برچسب " معلولیت" زده شده بود و در جایی پارک میکنه که ماشین های عادی نمیتونن پارک کنند ؛ یه خانومی ازش پیاده میشه و تند تند راه میره درون مغازه ...

فامیل ما هم یک دونه دوربین دستش میگیره و وای میاسته تا اون خانوم از مغازه بیاد بیرون ... وقتی میاد بیرون شروع میکنه ازش فیلم گرفتن و به اون خانوم میگه که شما معلول نیستید برای چی دارین از خدمات دولتی استفاده میکنید و اون خانومه میگه بتوچه ... و در نهایت ایشون بهشون چواب میدن که من دارم مالیات میدم وبنابراین به من ربط داره و از این جور حرفها ...

بعدش ایشون رو میکنند به من و میگن ... همه در درون کشور یه همچین حالتی دارند یک بار تعریف میکردند که موضوع مشابهی پیش اومده بود و ایشون به اداره پلیس زنگ میزنه و موضوع رو گزارش میکنه و گویا افسری که به ایشون جواب میداده به ایشون میگه شما نفره 20 هستید که زنگ زدید و گزارش دادید .

چی میخوام بگم ...
    میخوام بگم قوانین رو به نحوی نوشتند که تمام مردم انگلیس ( تمامشون نه فقط مذهبیون و انقلابیون ) احساس میکنند که قانون ماله خودشون هست ؛ به اندازه ای که صاحب رای هستند در درون آینده کشورشون میتونند تاثیر بزارند و اینجوری میشه که اگر خلافی رو مشاهدهد کنند همون موقع فکر میکنند که داره سرشون کلاه میره ... نه اینکه با خودشون بگن طرف چقدر زرنگه ( صحبتی که بارها و بارها از زبان این و اون شنیدیم که مثلا چقدر بابک زنجانی ها یا ... ها زرنگ هستند و ... )

از خوده شما که هم انقلابی هستید و هم مذهبی هستید میپرسم که اگر شما یک خلافی رو در درون خیابون ببینید ... مثلا ببینید که کسی رویه پلاک ماشینش برچسب چسبونده که پلاکش رو دوربین ها نتونن بخونن آیا از کنارش رد میشید ... یا اینکه به نحوی اون مساله رو گزارش میدید ...

توده مردم قانون رو از خودشون نمیدونند و همین مساله یعنی اینکه ما دموکراسی نداریم ...

همین پسر خاله من تعریف میکرد که یه دوست خیلی صمیمی داشته که خودش رو به ناراحتی پا زده بود و اینکه نمیتونه خوب راه بره ... که بابتش بتونه بره و از دولت پول بگیره ... ایشون تعریف میکرد این دوستشون کلا دیگه یادش رفته بود که پاش سالم هست ...

از ترس اینکه صمیمی ترین دوستهاش هم ممکن هست که برن و ایشون رو لو بدن ...

بقال سره کوچه
    دوست صمیمیشون
    و ...

در نهایت پس از چند سال پول گرفتن از دولت میره و عنوان میکنه که پاش خوب شده ... چون با اینکه از دولت پول میگرفته ... ولی عملا یک پاش رو از دست داده بود ...

بنابراین میتونم بگم ...

اگر در درون یک جامعه ای دیده بشه که یه کسی داره بی قانونی میکنه ... مردم دیگه با خودشون بگن فلانی چقدر زرنگ هست ... و خودشون هم سعی در انجام اون کار بکنند یعنی قانون رو از آن خودشون نمیدونند و دموکراسی در درون اون کشور وجود نداره .

ولی اگر در درون یک جامعه ای دیده بشه که کسی داره بی قانونی میکه و همه اون مساله رو میرن و گزارش میدهند ... فعل رو تقبیح میکنند و ... در اون جامعه مردم احساس دموکراسی دارند . در چنین جامعه ای اگر کودتا هم بشه ( آنچنانچه در ترکیه صورت گرفت ) کودتا 1 روزه خاموش میشه .

تمام اصول مدیریتی در درون شرکتها مویذ این مساله هست که مهمترین چیز در درون یک شرکت برای اینکه یک شرکت موفق بشه ؛ ایجاد فرهنگ سازمانی هست ؛ اگر تمامی پرسنل یک شرکت در تصمیم گیری ها شرکت داشته باشند ؛ فرهنگی که القا شده رو قبول کنند و بپذیرند ؛ و تنها 10 درصد خودشون اصلاح کنند ؛ خیلی بهتر از این هست که مدیران مثلا خودشون رو 50 درصد اصلاح کنند ...

چون مدیر یک نفر هست و سازمان هزاران نفر ... که در مثال کشور داری میشه گفت میلیون ها نفر ...

تا زمانی که مردم قانون رو از آن خودشون ندودنند ... دموکراسی بوجود نمیاد ... و مدیران کشور حتی اگر زوره 100 درصدی هم بزنند کاری پیش نمیره ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ در ساعت ۱۵:۴۶
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

7. صلوات ها 2

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

یک مورد از قوانین نقیض قانون اساسی جمهوری ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ترکیبی متضاد از قوانین انسانگرای غربی و قوانین مذهبی اسلامی است. اصل ۱۹ قانون اساسی که از فرهنگ غربی گرفته شده است اشاره می‌کند که تمامی مردم ایران دارای حق و حقوق مساوی هستند. این اصل با اصل ۱۴ که می‌گوید تمامی مسلمانان باید با غیرمسلمانان بر اساس قوانین اسلامی رفتار کنند در تضاد است.[۵۷]

9. صلوات ها 2

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,391
    حضور
    91 روز 15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

حداقلش این رو قبول کنین که اگر من چنین چیزی رو در صدا و سیما دیده باشم این حق برای من محفوظ هست که با خودم فکر کنم و بیاندیشم که به این روحانی ها در فیضیه چی میگن !!!!
    نیازی به قسم خوردن نیست، من به شما این حق رو میدم که اگر خودتان بدون واسطه این مسئله را شنیده اید نسبت به آن کارشناسی که این بحث را مطرح کرده انتقاد داشته باشید، نه به فقه و فقها!
    شما برای موضع گیری در مورد فقه نباید به یک حرف چند ثانیه ای یک روحانی در پانزده سال پیش در تلویزیون استناد کنید!! یک جمله اطلاعات جامعی به انسان نمی دهد!!

اگر من بگویم 15 سال پیش یک مسئله غیر منطقی را از زبان یک پزشک شنیده ام و حالا فهمیدم در دانشگاه های علوم پزشکی چه چیزهایی به این دانشجویان یاد می دهند، شما حرف بنده را منطقی می دانید؟!
    اگر خیر، پس در مورد فقه هم باید نگرشی جامع تر از سخنان چند ثانیه ای این و آن داشت.
    یعنی حرف های بنده که بیش از 15 سال است در حوزه هستم و الان خودم مدرّس حوزه هستم و می گویم با چنین مسئله ای روبرو نشده ام به اندازه آن چند ثانیه ارزش ندارد؟!

یکی از اقوام من در درون کشور انگلیس زندگی میکنه.....
    توده مردم قانون رو از خودشون نمیدونند و همین مساله یعنی اینکه ما دموکراسی نداریم ...
    اگر در درون یک جامعه ای دیده بشه که یه کسی داره بی قانونی میکنه ... مردم دیگه با خودشون بگن فلانی چقدر زرنگ هست ... و خودشون هم سعی در انجام اون کار بکنند یعنی قانون رو از آن خودشون نمیدونند و دموکراسی در درون اون کشور وجود نداره
    بنده از نوع فرهنگ و اموری که می فرمایید بی اطلاع نیستم، برادر بنده اتریش، پسر عمه ام روسیه، و پسر خاله ام سالها کانادا بوده اند، و بنده از جوّ این کشورها خبر دارم اما سخنی که می گویید مطلقا ربطی به دموکراسی ندارد...!
    اینکه مردم بک جامعه قانون را از خودشان بدانند یا خیر می تواند نشأت گرفته از فرهنگ عمومی و نوع نگرش های تربیتی آنها باشد، و مطلقا ربطی به دموکراسی ندارد...!!

الان در ایران مردم نسبت به آشغال ریختن دیگران در خیابان، خراب کردن وسائل عمومی، و مسائلی مانند آن که به صورت شفاف تر دودش به چشم همه میرود باز هم حساسیتی ندارند، یا حساسیت کمتری دارند! در حالی که بنده واقعا وقتی می بینم شیشه ماشینی پایین می آید و آشغالی بیرون ریخته میشود واقعا ناراحت می شوم.
    در هر صورت این به نوع فرهنگ عمومی مردم برمی گردد، وگرنه آیا مردم، کوچه و خیابان را هم برای خودشان نمیدانند؟ چرا رتبه تمیزی ایران باید حدود صد و بیستم دنیا باشد؟ چرا نسبت به شکستن صندلی های ورزشگاه ها و آتش زدن اتوبوس ها و مانند آن هم کسی ناراحت نمیشود، اصلا حکومت مهم نیست آیا اینها اموال عمومی نیست؟ اصلا قانون اساسی را کاری ندارم، چرا مردم ایران نسبت به اموال عمومی که با بودجه عمومی کشور فراهم شده است جدیت به خرج نمی دهند؟!

دموکراسی مطلقا به این مسائل ربطی ندارد، دموکراسی یعنی مردم نقش داشته باشند، چه برای خودشان نقش قائل باشند و چه به خاطر تلقینات نقش برای خود قائل نباشند! در ایران مردم نقش داند، همانطور که به قانون اساسی رأی دادند، و به مسئولین هم رأی می دهند، همین که بسیاری از نامزد های ریاست جمهوری و مجلس و شورا در زمان انتخابات به یاد مردم می افتند یعنی مردم نقش دارند!!

اینکه مردم قانون را از خود ندانند، یا برای خود نقشی قائل نشوند علل روانشناختی و جامعه شناختی دارد که یکی از آنها تبلیغات منفی غربی هاست.

11. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,391
    حضور
    91 روز 15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy12 نمایش پست ها
    یک مورد از قوانین نقیض قانون اساسی جمهوری ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ترکیبی متضاد از قوانین انسانگرای غربی و قوانین مذهبی اسلامی است. اصل ۱۹ قانون اساسی که از فرهنگ غربی گرفته شده است اشاره می‌کند که تمامی مردم ایران دارای حق و حقوق مساوی هستند. این اصل با اصل ۱۴ که می‌گوید تمامی مسلمانان باید با غیرمسلمانان بر اساس قوانین اسلامی رفتار کنند در تضاد است

اصل چهاردهم
    به حکم آیه شریفه «لا ینهاکم الله عن الدین لم یقاتلوکم فی الدین و لم یخرجوکم من دیارکم ان تبروهم و تقسطوا الیهم ان الله یحب المقسطین» دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظفند نسبت به افراد غیر مسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند. این اصل در حق کسانی اعتبار دارد که بر ضد اسلام و جمهوری اسلامی ایران توطیه و اقدام نکنند

اصل نوزدهم
    مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود
    .

الان تعارض بین این دو کجاست؟
    خواهش می کنم دقت بفرمایید
    اولا: اصل نوزدهم حتی اگر از قوانین انسانگرای غربی باشد، حرف اسلام هم غیر از این نیست، بلکه آنچه د قانون اساسی اسلامی آمده برگرفته از اسلام است، چرا که اسلام نیز هرگز برای زنگ و نژاد و قوم و قبیله برتری و امتیازی قائل نیست
    ثانیا: اصل چهاردهم هم یک اصل انسانی است، یعنی حرفی که در آن زده شده اگرچه حرف اسلام است، اما حرفی نیست که عقل و منطق و خرد جمعی مخالف آن حرف بزند

13. صلوات

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

اصل چهاردهم
    به حکم آیه شریفه «لا ینهاکم الله عن الدین لم یقاتلوکم فی الدین و لم یخرجوکم من دیارکم ان تبروهم و تقسطوا الیهم ان الله یحب المقسطین» دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظفند نسبت به افراد غیر مسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند. این اصل در حق کسانی اعتبار دارد که بر ضد اسلام و جمهوری اسلامی ایران توطیه و اقدام نکنند

اصل نوزدهم
    مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود
    .

الان تعارض بین این دو کجاست؟
    خواهش می کنم دقت بفرمایید
    اولا: اصل نوزدهم حتی اگر از قوانین انسانگرای غربی باشد، حرف اسلام هم غیر از این نیست، بلکه آنچه د قانون اساسی اسلامی آمده برگرفته از اسلام است، چرا که اسلام نیز هرگز برای زنگ و نژاد و قوم و قبیله برتری و امتیازی قائل نیست
    ثانیا: اصل چهاردهم هم یک اصل انسانی است، یعنی حرفی که در آن زده شده اگرچه حرف اسلام است، اما حرفی نیست که عقل و منطق و خرد جمعی مخالف آن حرف بزند
    در قوانین اسلامی انسانیت به تنهایی مطرح نیست و فرد باید مسلمون باشه تا با بقیه برابر باشه

مگر در دین اسلام کفار نجس نیستن؟

15. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,391
    حضور
    91 روز 15 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy12 نمایش پست ها
    در قوانین اسلامی انسانیت به تنهایی مطرح نیست و فرد باید مسلمون باشه تا با بقیه برابر باشه

مگر در دین اسلام کفار نجس نیستن؟
    اولا کفار نجس هستند نه مسیحیان و یهودیان و اهل کتاب! نجاست اینها اختلافی است و طبق نظر رهبری نجس نیستند.
    ثانیا: سخن از رفتار انسانی است، ربطی به نجاست و پاکی ندارد، انسان رفتارش باید انسانی باشد، چکار داریم مخاطب نجس است یا پاک!!
    نجاست و پاکی یک حکم طبیعی است، نه به جهت تحقیر! مثلا اسلام که می گوید سگ نجس است که نمی خواهد سگ را تحقیر کند که!! بلکه از یک حقیقت واقعی سخن میگوید! وگرنه سگ در جای خودش خلقتش نیکوست و نقشش در طبیعت به جاست!

بنابراین مطلقا این احکام شرعی نجاست و پاکی را با احکام اخلاقی خلط نکنید!!

اگر کافری یا سگی یا هر موجود نجسی در جایی گیر افتاده بود و نیاز به کمک داشت یا داشت غرق میشد خب باید او را نجات داد، یا نباید و نمی توان آنها را آزار داد!!

17. صلوات

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

اولا کفار نجس هستند نه مسیحیان و یهودیان و اهل کتاب! نجاست اینها اختلافی است و طبق نظر رهبری نجس نیستند.
    ثانیا: سخن از رفتار انسانی است، ربطی به نجاست و پاکی ندارد، انسان رفتارش باید انسانی باشد، چکار داریم مخاطب نجس است یا پاک!!
    نجاست و پاکی یک حکم طبیعی است، نه به جهت تحقیر! مثلا اسلام که می گوید سگ نجس است که نمی خواهد سگ را تحقیر کند که!! بلکه از یک حقیقت واقعی سخن میگوید! وگرنه سگ در جای خودش خلقتش نیکوست و نقشش در طبیعت به جاست!

بنابراین مطلقا این احکام شرعی نجاست و پاکی را با احکام اخلاقی خلط نکنید!!

اگر کافری یا سگی یا هر موجود نجسی در جایی گیر افتاده بود و نیاز به کمک داشت یا داشت غرق میشد خب باید او را نجات داد، یا نباید و نمی توان آنها را آزار داد!!
    با عرض احترام

بنده حرفی در مورد اهل کتاب زدم؟

یا به کسی توهین کردم و یا کسی را تحقیر کردم ؟

بنده در مورد قوانین نقیض جمهوری ایران بحث کردم

آیا یک فرد غیر پاک با یک فرد پاک برابر است ؟
    آیا فردی که باید جزیه دهد با فردی که نباید جزیه دهد برابر است؟

صفحه 15 از 21 نخست ... 51314151617 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری