صفحه 14 از 21 نخست ... 41213141516 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,397
    حضور
    91 روز 19 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6891

نقل قول نوشته اصلی توسط شایا نمایش پست ها
    سلام
    13 صفحه صحبت شده که آخرش شما بیاید چنین مغلطه ابتدایی رو استفاده کنید؟ حیف نیست واقعا؟
    سلام جناب شایای عزیز
    بنده متوجه نشدم مغلطه ای که می فرمایید کجاست
    ثانیا روند این تاپیک و این 13 صفحه در محور قانون اساسی بوده و عموم مباحث هم در همان راستا بوده، این جمله بنده هم در پاسخ به دوستان بوده، بنده ابتدائا این مباحث را مطرح نکردم. این سخن بنده هم نتیجه گیری این 13 صفحه نبود! شما طوری سخن می گویید انگار ما 13 صفحه داریم در این خصوص بحث می کنیم!!

البته قبول دارم در هر صورت خروج از موضوع تاپیک بوده و پاسخگویی آن باید به تاپیک دیگری موکول میشد، لذا عذرخواهی می کنم

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ در ساعت ۱۴:۴۹
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

علاقه
    طبیعت
    نوشته
    847
    حضور
    34 روز 13 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    56
    صلوات
    3844

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    ملاک خطا موافقت و مخالفت طیف ها و نظر مردم نیست..!! اصلا شورای نگهبان در قانون اساسی تعریف شده است که مستقل و بدون دخالت دادن رضایت طیف ها و نظر مردم به بررسی صلاحیت ها بپردازد، نه اینکه موافقت و مخالفت طیف ها را سنجیده و از مردم نظر بگیرد!
    بلکه بالعکس مردم و طیف های سیاسی باید در برابر شورای نگهبان تمکین کنند.
    بلاخره شورای نگهبان باید انتقادپذیر باشه.مخصوصا وقتی انتقاد از طرف طیف مومن به انقلاب هست باید تامل بیشتری کرد.
    کاندیداها و روسای جمهور ناکارآمد را همین فقها و حقوقدانان عادل و آگاه تایید کردن.

علاوه بر اینکه بنده معتقد به عصمت شورای نگهبان نیستم، اما چاره چیست؟ وقتی ما طبق اهدافی که برای حکومت داریم باید برای متولیان فیلتری بگذاریم و این فیلتر باید از جمعی آگاه و عادل تشکیل شده باشد، وجود چنین شورایی در قانون اساسی ضروریست، ولو انکه گاهی بنا بر نظر برخی اشتباه کند، اما باید نسبت به آن تمکین کرد.
    چاره در نظر گرفتن این صول بدیهی تر از بدیهی است:
    افزایش تعداد اعضا با تخصص های مختلف
    پاسخگویی و شفافیت کامل در مورد علل رد یا عدم احراز صلاحیت و حتی تایید صلاحیت
    قوه مجریه مدیر اجرایی میخواد نه حوزوی،نه فیلسوف،نه حقوقدان،نه قاضی.
    حداقل 10 سال سوابق اجرایی در سطوح کلان.
    و....

این تقصیر شورای نگهبان است یا مردم؟!
    فن بیان از ویژگی های رجل سیاسی نیست؟
    مردم معمولا اشتباه میکنن.حمایت یک قشر به اصطلاح با بصیرت از یک قاضی بدون سوابق اجرایی موفق نمونه بارز از سو استفاده از فن بیان است.
    به ریاست رسیدن یک حقوق خوان بدون سوابق اجرایی موفق نمونه بارز سو استفاده از فن بیان است.
    این وظیفه شورای نگهبانه که بهترین گزینه ها از هر جهت رو به مردم معرفی کنه.

خوب همه اینها باید متولیان متخصص داشته باشند!!
    و یک حقوق خوان یا قاضی یا فیلسوف یا حوزوی بدون سوابقِ اجراییِ کلانِ موفق هم رئیسشون.
    درست مثل اکثر روسای جمهور گذشته.

فکر نمی کنید یه کم بیش از حد خسارات شورای نگهبان رو موجه جلوه میدین؟

ویرایش توسط ناگفته هاي ناب : ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ در ساعت ۰۰:۳۷
    شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

3. صلوات

علاقه
    وکالت و حقوق
    نوشته
    496
    حضور
    9 روز 23 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    3
    گالری
    0
    صلوات
    516

با سلام
    کتاب چرا ملت ها شکست می خورند را برای این بحث بخوانید
    در کشوری که اندک سالاری وجود دارد آزادی بیان و رشد از بین خواهد رفت
    نگاه کنید سال هاست دو برادر رئیس دو قوه از قوای سه گانه کشورند
    اکثر مقامات بلند پایه کشور در سمت های مختلف جابجا می شوند
    در این کتاب عامل بدبختی و خوشبختی ملت ها را نوع نهادهای سیاسی و مشارکت واقعی مردم در ساختار حکومت می داند
    مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج را جدی بگیرید
    @
    به نام جهانی که آمد پدید حقیقت کجا نیست پاسخ دهید
    @
    برای صلح می نویسم

5. صلوات ها 5

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,397
    حضور
    91 روز 19 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6891

نقل قول نوشته اصلی توسط ناگفته هاي ناب نمایش پست ها
    بلاخره شورای نگهبان باید انتقادپذیر باشه.مخصوصا وقتی انتقاد از طرف طیف مومن به انقلاب هست باید تامل بیشتری کرد.
    در این امری که شما می فرمایید شکی وجود ندارد

چاره در نظر گرفتن این صول بدیهی تر از بدیهی است:
    افزایش تعداد اعضا با تخصص های مختلف
    پاسخگویی و شفافیت کامل در مورد علل رد یا عدم احراز صلاحیت و حتی تایید صلاحیت
    قوه مجریه مدیر اجرایی میخواد نه حوزوی،نه فیلسوف،نه حقوقدان،نه قاضی.
    حداقل 10 سال سوابق اجرایی در سطوح کلان.
    من همانطور که پیش تر هم دوبار بیان کردم جدّا معتقدم که برای تشخیص مدیریت، آگاهی از سوابق مدیریتی شخص کافیست، لازم نیست تشخیص دهنده خودش متخصص مدیریت باشد.
    البته باید نسبت به زمانه هم آگاه و بصیر باشند که شرط اعضای خبرگان است.

فن بیان از ویژگی های رجل سیاسی نیست؟
    مردم معمولا اشتباه میکنن.حمایت یک قشر به اصطلاح با بصیرت از یک قاضی بدون سوابق اجرایی موفق نمونه بارز از سو استفاده از فن بیان است.
    به ریاست رسیدن یک حقوق خوان بدون سوابق اجرایی موفق نمونه بارز سو استفاده از فن بیان است.
    این وظیفه شورای نگهبانه که بهترین گزینه ها از هر جهت رو به مردم معرفی کنه.
    شورای نگهبان وظیفه اش این است که کسانی که حداقل ها را دارند تأیید صلاحیت کند، وظیفه اش معرفی اصلح نیست! تشخیص اصلح با مردم است.
    اینکه شما آقای «الف» و «ب» را فاقد سوابق و توان اجرایی و مدیریتی می دانید خب این خودش اصل اختلاف ماست، اگر بنده این را قبول داشتم که دیگر اختلافی نبود!!
    آن کسی که شما بیشترین خرده را بر توان مدیریتی او می گیرید، برای بنده وقتی رهبری در خصوص وی میفرماید: «کارآزموده در عرصه مدیریت های کلان...» یعنی قطعا برداشت شما اشتباه است.
    مدیریت فقط استاندار و وزیر و مانند آن بودن نیست!

و یک حقوق خوان یا قاضی یا فیلسوف یا حوزوی بدون سوابقِ اجراییِ کلانِ موفق هم رئیسشون.
    درست مثل اکثر روسای جمهور گذشته.

فکر نمی کنید یه کم بیش از حد خسارات شورای نگهبان رو موجه جلوه میدین؟

اینطور نبوده که فقط حوزوی و فیلسوف و حقوقدان تأیید صلاحیت شده باشد، بلکه در بین کسانی که تأیید صلاحیت شده اند هم دکترای علوم سیاسی بوده است، هم مهندس عمران، هم پزشک، هم مهندس مکانیک، هم دکترای جغرافیای سیاسی، هم کارشناس ارشد نساجی و... اما اینکه مردم چه کسانی را انتخاب می کنند را نباید به شورای نگهبان خرده گرفت.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,397
    حضور
    91 روز 19 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6891

نقل قول نوشته اصلی توسط علی پارساپور(a.p) نمایش پست ها
    در کشوری که اندک سالاری وجود دارد آزادی بیان و رشد از بین خواهد رفت
    نگاه کنید سال هاست دو برادر رئیس دو قوه از قوای سه گانه کشورند
    اکثر مقامات بلند پایه کشور در سمت های مختلف جابجا می شوند
    اگر هم نقدی وجود داشته باشد مشکل از ساختار و قانون اساسی نیست!
    رئیس قوه قضاییه خب توسط رهبری انتخاب می شود، اما رییس مجلس ابتدا توسط مردم به مجلس راه یافته، و سپس توسط نمایندگان مردم به ریاست انتخاب میشود! هیچ تبانی از پیش تعیین شده ای در کار نبوده است!
    اینکه رئیس مجلس از شهر قم به عنوان دویمن ننماینده به مجلس راه یافته نشان از نقش مردم دارد...
    پس مردم هستند که مستقیم و غیر مستقیم این برادر را در کنار برادر دیگرش به ریاست برگزیده اند، دیکتاوری ای در کار نبوده است.

علاقه
    طبیعت
    نوشته
    847
    حضور
    34 روز 13 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    56
    صلوات
    3844

اینکه شما آقای «الف» و «ب» را فاقد سوابق و توان اجرایی و مدیریتی می دانید خب این خودش اصل اختلاف ماست، اگر بنده این را قبول داشتم که دیگر اختلافی نبود!!
    چرا معیارهای شفافی از طرف شورای نگهبان ارائه نمیشه؟
    و چرا شورای نگهبان برای مردم علت تایید و رد و عدم احراز صلاحیت رو نمیگه؟

شورای نگهبان وظیفه اش این است که کسانی که حداقل ها را دارند تأیید صلاحیت کند، وظیفه اش معرفی اصلح نیست! تشخیص اصلح با مردم است.
    حداقل ها؟!در هر انتخابات تعداد زیادی معاون و وزیر و شهردار و.... دارای حداقل های مورد نظر شورای نگهبان هستن.
    در تمام دنیا قویترین افراد رو برا مدیریت و رهبری انتخاب میکنن و شورای نگهبان حداقل ها را؟!
    از طرفی بسیاری حداقل ها را هم ندارن.مثلا عموما افراد بعد از 70 سالگی عقل و شناخت و تشخیصشان رو به زوال میرود.

آن کسی که شما بیشترین خرده را بر توان مدیریتی او می گیرید، برای بنده وقتی رهبری در خصوص وی میفرماید: «کارآزموده در عرصه مدیریت های کلان...» یعنی قطعا برداشت شما اشتباه است.
    مدیریت فقط استاندار و وزیر و مانند آن بودن نیست!
    مدیریت کلان کجا؟!قوه قضاییه.نه قوه مجریه.این دو قوه کمترین وجه تشابه رو دارن!!!
    (در مورد این آقا خیلی حرف دارم.خلاصه عرض میکنم فاقد عقل سیاسی است.)

اینطور نبوده که فقط حوزوی و فیلسوف و حقوقدان تأیید صلاحیت شده باشد
    آهان اینجاست که میگیم کار از مهندسی انتخابات گذشته و به تعیین رئیس جمهور توسط شورای نگهبان رسیده.
    یک کاندید با فن بیان بسیار قوی و چندتا گاندی و گروه سرود نساجی و شهردار همیشه ناکام و قاضی که یک سال هم نیست وارد کار اجرایی شده.

ویرایش توسط ناگفته هاي ناب : ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ در ساعت ۱۹:۴۵
    شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

اگر هم نقدی وجود داشته باشد مشکل از ساختار و قانون اساسی نیست!
    رئیس قوه قضاییه خب توسط رهبری انتخاب می شود، اما رییس مجلس ابتدا توسط مردم به مجلس راه یافته، و سپس توسط نمایندگان مردم به ریاست انتخاب میشود! هیچ تبانی از پیش تعیین شده ای در کار نبوده است!
    اینکه رئیس مجلس از شهر قم به عنوان دویمن ننماینده به مجلس راه یافته نشان از نقش مردم دارد...
    پس مردم هستند که مستقیم و غیر مستقیم این برادر را در کنار برادر دیگرش به ریاست برگزیده اند، دیکتاوری ای در کار نبوده است.
    سلام جناب مسلم ...
    من هر از چندی از این مثالها میزنم ؛ باز عذر میخوام که از این مثالها میزنم ؛ ممکن هست که برخی از دوستان هم از نوع مثالهای من ناراحت بشن ...

کسانی که جایی مسیولیت دارند ... معمولا باید یک سری نیرو استخدام کنند که اون نیرو ها براشون کار کنند ... قبلا ها که من مصاحبه میکردم ... میرفتیم در درون اتاق کنفرانس ... در رو میبستیم و من بعد از سلام و احوال پرسی ...سعی میکردم کاری بکنم کسی که میخواد استخدام بشه ... هول نشه ... راحت باشه و بتونه خوده واقعیش رو نشون بده ... بعدش هم یک سری سوال میپرسیدم ... و زمانی هم وقت در اختیار خودش قرار میدادم که از خودش تعریف کنه و جلسه معارفه برای استخدام رو تموم میکردیم .

معمولا جلسه ها خیلی خوب و دوستانه شروع میشد و خیلی هم خوب و دوستانه تموم میشد . و معمولا هم من کسایی رو انتخاب میکردم که باهاشون راحت تر بودم . از بودن در کنارشون لذت میبردم . و آداب معاشرتی تر بودند و علم و سوادشون هم خوب بود ...

تا اینکه یک کتابی رو خوندم با عنوان " استخدام بهترین ها " که برای خانوم کتی فایوک بود ... صحبتی جالبی که ایشون در درون کتابشون کرده بودند این بود که به هیچ عنوان اجازه ندید که خوش مشرب بودن اون شخص بر رویه روند انتخاب شما تاثیر بزاره ... ایشون تاکید کرده بودند که یک مدیر نیروی انسانی باید دقیقا و دقیقا بهترین شخص رو برای تصدی گری اون پست و مقام بتونه انتخاب کنه ...

بعد از اینکه من این کتاب رو خوندم ... شروع کردم یک Check List درست کردن وبا خودم گفتم مثلا یه متخصص الکترونیک باید چه تخصص هایی داشته باشه ... مثلا باید زبانش خوب باشه ... مثلا باید برنامه نویسیش خوب باشه ... مثلا باید بتونه خوب تحلیل بکنه و ... تقریبا چک لیستم یه لیست 10 تایی میشد و هر کدوم هم ضریبی داشت ...

جدیدا یاد گرفتم ... وقتی میرم و در درون اتاق میشینم ... سعی میکنم که اصلا خوش مشرب بودن اون شخص و اینکه من میتونم باهاش رابطه خوبی برقرار کنم ... رویه انتخابم تاثیر نزاره ...

دقیقا و دقیقا سوالها رو میپرسم ... دقیقا به جوابهاشون نمره میدم ... و سپس نمره ها رو در ضرایب ضرب میکنم و هر کی نمرش بالاتر شد من اون رو انتخاب میکنم ...

1. حتی اگر ازش بدم بیاد
    2. حتی اگر آأم بداخلاقی باشه
    3. حتی اگر مثلا یه چشم تداشته باشه

با خودم میگم برای من این پارمترها مهم هست ... و همون افراد رو کنترلشون میکنم ... درسته که کارم سخت تر میشه و کنترل افرادی که باهاشون نمیتونم مداراکنم سخت تر هست ... ولی به تجربه دیدم که بهتر نتیجه میگیرم ... چون با اینحال اونها انسانهای متخصص تری هستند و وظیفه من تنها کنترل یک سری آدم هست ...

با خودم میگم من گلادیاتور استخدام میکنم و کنترلش میکنم ... نه اینکه جوجه ماشینی و لبو استخدام کنم . و در درون این مسالع هم دارم بزرگ میشم .

خوب ... منظورم چی هست ...
    آقای رئیس قوه قضائیه که تجربه مدیریتی نداشتند ... خوب چی میشه یه دفعه ایشون چنین پستی رو میگیرند ... این راه یک راه 100 ساله هست ... علت یک چیز هست ... چون راحت تر میتونن با ایشون مدارا کنند ... چون هر چی به ایشون گفته میشه میگن چشم !!! و خوب این از نظره من یعنی عدم دموکراسی ...

دموکراسی به این میگن که ترامپ میگه جلویه 6 تا کشور رو میگیرم که نتونن وارد کشورم بشن ( ایران و عراق و ... ) بعدش یه قاضی ایالتی بلند میشه و به ترامپ میگه بشین سره جات .... دموکراسی به این میگن که بوش به سمته عراق لشگر کشی میکنه ولی سنا بودجش رو قطع میکنه و میگه بیشتر از این نمیتونی جلو بری ...

یعنی اونها اومدن و سیستم درست کردن ... همون کاری که من کردم ... و اگر سیستم اشتباه بود ؛ سیستم رو اصلاح میکنند ... نه اینکه آدمهایی که با هم تعامل دارند ؛ کنار هم جمع بشن و ...

آقای احمدی نژاد چجوری تونستند از شورای نگهبان بگذرند ... ایشون که اصلا شهردار ارومیه بودند ... چی شد یهو به سرشون زد که بیان تهران و یهو کاندید بشن و یهو هم رای اعتماد بگیرن ... تازه خیلی باحال بود .. اون زمانها قبل از اینکه اصلا بحث انتخابات شروع بشه ...و بحث شورای نگهبان پیش بیاد . شروع کرده بودند به بولد کردن ایشون در درون صدا و سیما !!!! خوب این به من میگه که ایشون انتخاب شده بودند ... ایشون رو به شورای نگهبان معرفی کردند ... ( نمیخوام بگم که به اون شورا دیکته کردند که ایشون باید حتما رای بیاره ) همینکه ایشون معرفی شد به اون شورا برای اون شورا کفایت میکرد ... و بعدش هم در درون مناظرات Close Up از ایشون میگرفتند و از رقباشون نمیگرفتند ....

خوب به غیر از این هستش که احساس کردن با ایشون راحت تر میتونن به تعامل برسند !!!
    و سوال ... آیا تونستند برسند !!!!

دموکراسی یعنی اینکه ... برای من هیچ جیزی اصالت نداره ... بجز اینکه اون شخص کاردان اون کار باشه ... نه اینکه من باهاش راحت ترم ... بیشتر ازم حرف شنوی داره پس تائید صلاحیت بشه ... پس فلان پست رو داشته باشه ...

من کسایی زیر دستم کار کردند که واقعا هم من از اونها بدم میومد و هم اونا از من ... ولی تونستیم تعامل کنیم ... تونستیم اون چیزی که برامون اصالت داشت رو تموم کنیم ... حتی در درون صورت های هم دیگه نگاه نمیکردیم و با ایما و اشاره میگفتیم باید کار فلان جور به اتمام برسه و کار به اتمام هم میرسید ...

به نظره من یکی دیگر از مشگل ها همین مساله هست ... کسی رو استخدام کنیم که باهاش راحت تریم ... این کل دموکراسی رو خراب میکنه ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ در ساعت ۰۱:۳۲
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

10. صلوات

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    418
    حضور
    28 روز 22 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1156

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    سلام جناب مسلم ...
    من هر از چندی از این مثالها میزنم ؛ باز عذر میخوام که از این مثالها میزنم ؛ ممکن هست که برخی از دوستان هم از نوع مثالهای من ناراحت بشن ...

کسانی که جایی مسیولیت دارند ... معمولا باید یک سری نیرو استخدام کنند که اون نیرو ها براشون کار کنند ... قبلا ها که من مصاحبه میکردم ... میرفتیم در درون اتاق کنفرانس ... در رو میبستیم و من بعد از سلام و احوال پرسی ...سعی میکردم کاری بکنم کسی که میخواد استخدام بشه ... هول نشه ... راحت باشه و بتونه خوده واقعیش رو نشون بده ... بعدش هم یک سری سوال میپرسیدم ... و زمانی هم وقت در اختیار خودش قرار میدادم که از خودش تعریف کنه و جلسه معارفه برای استخدام رو تموم میکردیم .

معمولا جلسه ها خیلی خوب و دوستانه شروع میشد و خیلی هم خوب و دوستانه تموم میشد . و معمولا هم من کسایی رو انتخاب میکردم که باهاشون راحت تر بودم . از بودن در کنارشون لذت میبردم . و آداب معاشرتی تر بودند و علم و سوادشون هم خوب بود ...

تا اینکه یک کتابی رو خوندم با عنوان " استخدام بهترین ها " که برای خانوم کتی فایوک بود ... صحبتی جالبی که ایشون در درون کتابشون کرده بودند این بود که به هیچ عنوان اجازه ندید که خوش مشرب بودن اون شخص بر رویه روند انتخاب شما تاثیر بزاره ... ایشون تاکید کرده بودند که یک مدیر نیروی انسانی باید دقیقا و دقیقا بهترین شخص رو برای تصدی گری اون پست و مقام بتونه انتخاب کنه ...

بعد از اینکه من این کتاب رو خوندم ... شروع کردم یک Check List درست کردن وبا خودم گفتم مثلا یه متخصص الکترونیک باید چه تخصص هایی داشته باشه ... مثلا باید زبانش خوب باشه ... مثلا باید برنامه نویسیش خوب باشه ... مثلا باید بتونه خوب تحلیل بکنه و ... تقریبا چک لیستم یه لیست 10 تایی میشد و هر کدوم هم ضریبی داشت ...

جدیدا یاد گرفتم ... وقتی میرم و در درون اتاق میشینم ... سعی میکنم که اصلا خوش مشرب بودن اون شخص و اینکه من میتونم باهاش رابطه خوبی برقرار کنم ... رویه انتخابم تاثیر نزاره ...

دقیقا و دقیقا سوالها رو میپرسم ... دقیقا به جوابهاشون نمره میدم ... و سپس نمره ها رو در ضرایب ضرب میکنم و هر کی نمرش بالاتر شد من اون رو انتخاب میکنم ...

1. حتی اگر ازش بدم بیاد

با خودم میگم برای من این پارمترها مهم هست ... و همون افراد رو کنترلشون میکنم ... درسته که کارم سخت تر میشه و کنترل افرادی که باهاشون نمیتونم مداراکنم سخت تر هست ... ولی به تجربه دیدم که بهتر نتیجه میگیرم ... چون با اینحال اونها انسانهای متخصص تری هستند و وظیفه من تنها کنترل یک سری آدم هست ...

با خودم میگم من گلادیاتور استخدام میکنم و کنترلش میکنم ... نه اینکه جوجه ماشینی و لبو استخدام کنم . و در درون این مسالع هم دارم بزرگ میشم .

آقای رئیس قوه قضائیه که تجربه مدیریتی نداشتند ... خوب چی میشه یه دفعه ایشون چنین پستی رو میگیرند ... این راه یک راه 100 ساله هست ... علت یک چیز هست ... چون راحت تر میتونن با ایشون مدارا کنند ... چون هر چی به ایشون گفته میشه میگن چشم !!! و خوب این از نظره من یعنی عدم دموکراسی ...

دموکراسی به این میگن که ترامپ میگه جلویه 6 تا کشور رو میگیرم که نتونن وارد کشورم بشن ( ایران و عراق و ... ) بعدش یه قاضی ایالتی بلند میشه و به ترامپ میگه بشین سره جات .... دموکراسی به این میگن که بوش به سمته عراق لشگر کشی میکنه ولی سنا بودجش رو قطع میکنه و میگه بیشتر از این نمیتونی جلو بری ...

یعنی اونها اومدن و سیستم درست کردن ... همون کاری که من کردم ... و اگر سیستم اشتباه بود ؛ سیستم رو اصلاح میکنند ... نه اینکه آدمهایی که با هم تعامل دارند ؛ کنار هم جمع بشن و ...

آقای احمدی نژاد چجوری تونستند از شورای نگهبان بگذرند ... ایشون که اصلا شهردار ارومیه بودند ... چی شد یهو به سرشون زد که بیان تهران و یهو کاندید بشن و یهو هم رای اعتماد بگیرن ... تازه خیلی باحال بود .. اون زمانها قبل از اینکه اصلا بحث انتخابات شروع بشه ...و بحث شورای نگهبان پیش بیاد . شروع کرده بودند به بولد کردن ایشون در درون صدا و سیما !!!! خوب این به من میگه که ایشون انتخاب شده بودند ... ایشون رو به شورای نگهبان معرفی کردند ... ( نمیخوام بگم که به اون شورا دیکته کردند که ایشون باید حتما رای بیاره ) همینکه ایشون معرفی شد به اون شورا برای اون شورا کفایت میکرد ... و بعدش هم در درون مناظرات Close Up از ایشون میگرفتند و از رقباشون نمیگرفتند ....

خوب به غیر از این هستش که احساس کردن با ایشون راحت تر میتونن به تعامل برسند !!!
    و سوال ... آیا تونستند برسند !!!!

دموکراسی یعنی اینکه ... برای من هیچ جیزی اصالت نداره ... بجز اینکه اون شخص کاردان اون کار باشه ... نه اینکه من باهاش راحت ترم ... بیشتر ازم حرف شنوی داره پس تائید صلاحیت بشه ... پس فلان پست رو داشته باشه ...

من کسایی زیر دستم کار کردند که واقعا هم من از اونها بدم میومد و هم اونا از من ... ولی تونستیم تعامل کنیم ... تونستیم اون چیزی که برامون اصالت داشت رو تموم کنیم ... حتی در درون صورت های هم دیگه نگاه نمیکردیم و با ایما و اشاره میگفتیم باید کار فلان جور به اتمام برسه و کار به اتمام هم میرسید ...

به نظره من یکی دیگر از مشگل ها همین مساله هست ... کسی رو استخدام کنیم که باهاش راحت تریم ... این کل دموکراسی رو خراب میکنه ...
    چه پست خوبی
    طلب حلالیت از همه اسک دینی ها
    خداحافظ
    Arizona University: Every Dreams come true

12. صلوات ها 2

نوشته
    2,436
    حضور
    153 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    6335

شنیدین هویج لاکچری ! وارد کشور شده ؟ بسته ای ۹۰ هزارتومن

لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

قلب راکتور اراک رو در آوردیم بعد تحریم شدیم در عوض هویجه رو بهمون دادن . این اشکال بر شورای نگهبان وارد است این شورا در تشخیص صلاحیت افراد باید تجدید نظر کند .

اخیرا هم خبری منتشر شد که حکایت از اصلاح در برخی معیارها از سال ۱۴۰۰ میکند . به هر حال تاوانی است که مجبوریم بدهیم .

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,397
    حضور
    91 روز 19 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6891

1. حتی اگر ازش بدم بیاد
    بله شما قطعا باید از همان اول اینچنین رفتار می کردید، رفتار جدید شما منطقی و نظام مند و قابل دفاع است، اما شما نمی توانید مطلقا در مورد دیگران قضاوت داشته باشید که آیا طبق رفتار اولیه شما رفتار می کنند و یا طبق رفتار ثانویه شما؟!

آقای رئیس قوه قضائیه که تجربه مدیریتی نداشتند ... خوب چی میشه یه دفعه ایشون چنین پستی رو میگیرند ... این راه یک راه 100 ساله هست ... علت یک چیز هست ... چون راحت تر میتونن با ایشون مدارا کنند ... چون هر چی به ایشون گفته میشه میگن چشم !!!
    قطعا اشتباه می کنید، شک نکنید...، چرا که:
    اولا قضاوت یک کار اجرایی نیست، البته مدیریت یک مجموعه قضایی نیاز به توان مدیریت دارد اما نه به اندازه ریاست قوه مجریه! بنابراین ویژگی های ریاست قوه قضاییه کاملا متفاوت با ریاست قوه مجریه است...! در ریاست قوه قضاییه اجتهاد فقهی شرط است اما در ریاست قوه مجریه شرط نیست، در ریاست قوه مجریه سابقه و توان اجرایی لازم است اما در ریاست قوه قضاییه شرط نیست...
    جایی انسان می تواند چنین قاطعانه رفتار دیگران را قضاوت کند که از روی علم و آگاهی آن هم به صورت یقینی ابراز نظر کند.

خیلی ساده انگارانه است که گمان شود رهبری ایشان را انتخاب کرده اند به خاطر صمیمیت با ایشان! که قطعا اگر این می بود کسانی هستند که با رهبری صمیمی تر از ایشان بوده اند.

خواهش می کم احساسی ابراز نظر نکنید، اولا به لحاظ ساختار، ایران و کشورهایی که می فرمایید عمدتا به هم شبیه بوده و مبتنی بر تفکیک قوای سه گانه هستند.

و ثانیا جالبه بدونید دموکراسی در ایران به قدری است و نمایندگان مردم به قدری قدرت دارند که مجلس شورا می تواند اصلا رییس جمهور را از ریاست خلع کند، در حالی که در برخی کشورهای غربی رییس جمهور قدرت انحلال مجلس را دارد!! یا رییس جمهور آمریکا می تواند مصوبات پارلمان را وتو کند!!

آقای احمدی نژاد چجوری تونستند از شورای نگهبان بگذرند ... ایشون که اصلا شهردار ارومیه بودند ... چی شد یهو به سرشون زد که بیان تهران و یهو کاندید بشن و یهو هم رای اعتماد بگیرن
    شخصیتی که میفرمایید بعد از شهردار ارومیه، شهردار تهران بودند...

دموکراسی یعنی اینکه ... برای من هیچ جیزی اصالت نداره ... بجز اینکه اون شخص کاردان اون کار باشه ... نه اینکه من باهاش راحت ترم ...
    خیر، این تعریف دموکراسی نیست، دموکراسی یعنی مسئولین با نظر مردم انتخاب شوند، لذا اگر مردم به جای سیاست زدگی و جناح بازی ها، ملاک هایی که شما میفرمایید را رعایت کنند خیلی خوب است...

صفحه 14 از 21 نخست ... 41213141516 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری