صفحه 13 از 21 نخست ... 31112131415 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

نقل قول نوشته اصلی توسط im_masoud.freeman نمایش پست ها

در اینکه امام خمینی بهترین کار رو کردند هیچ شکی نیست و این یعنی یک احترام تمام عیار به انتخاب مردم.

ولی واقعا تا کی باید یه نفر جور همه رو بکشه.

واقعا خسته شدیم.

هرروز یه خبر جدید . هر روز یه دزدی هر روز یه اختلاس . این خورد اون برد.

اگر قراره سر بازی های سیاسی و دوز و کلک های اینها عمر منه جوان تباه بشه و لذت زندگی رو نچشم

امیدوارم از سازندگی تا تدبیر و امید درک توی سر همشونو بگیره.

همین چند روز پیش رئیس جمهور دولت بهار رفته بود حرم حضرت عبدالعظیم معرکه گرفته بود

یه احمقی در اومد گفت: دکتر واست کفن می پوشیم.

یعنی خاک عالم توی سر کسی که بخواد واسه این آدمها کفن بپوشه. یعنی آدم اینقدر حقیر میشه. همشون همینن.

امروز خبر دادن فلان خواننده بعد از بیست سال پیراهن مشکیشو درآورد.

خب به درک. به جهنم که درآورد. می خوام تا آخر عمرش عزادار بمونه. الکی یه مشت آدم دو ریالی که شپشی هم نمی ارزن رو شاخ میکنیم

آخه اینها چه دردی از مشکلات جوانان مملکت دوا میکنن. به چه درد ما می خورن.

بخدا بعضی وقت ها میگم کاشکی قدرت داشتم همه ی مسئولین و آدمهای بی خاصیت رو یه جا جمع می گردم یه بیست لیتری بنزین میریختم همشونو آتیش میزدم ملت راحت بشن.

به سهم خودم امیدوارم هر مسئولی توی این مملکت سر سوزنی حق منو ضایع کرده خیر از زندگیش نبینه و دنیا و آخرت روسیاه بشه.

اگر قراره من از زندگیم لذت نبرم می خوام سر بر میکنینه تن هیچ کدومشون نباشه.
    سلام ...
    خوب آقا مسعود فکر میکنین این مشگل هایی که ما داریم رو جوامع دیگر اون مشگل ها رو ندارن ...
    چی میشه که کشور ایران این همه مفسد اقتصادی داره ... و کشوری مانند آمریکا یا سوید یا نروژ نداره ...

چون اون چیزی رو که اونها ملاک گرفتند رو ما ملاک نگرفتیم ... و برعکس ...

اونها سیستم دارند ؛ هر خطایی که سر میزنه بابتش سیستم رو اصلاح میکنند و اینجوری میشه که روز به روز سیستمشون بهتر و کارآمد تر میشه ...
    و اون چیزی که در نظام جمهوری اسلامی اصالت داره ... افراد هستند ... فلانی خیلی خیلی تقواش زیاد هست ... فلانی کلاه برداری نمیکنه ...

و این تفکر غلط و اشتباه هست که جامعه رو به اینجا میرسونه ...
    نه اینکه بخوام بگم خودشون این مساله رو درک نمیکنند ... این مساله رو درک میکنند و میفهمند ...

مشگل از اینجا هستش که نمیخواهند مسائل رباتیک شده جلو بره ...

فرض کن ما قوانینی درست و صزیح در مورد موسسات خیریه داشتیم که چجوری باید تامین بودحه بشن و دقیقا چجوری باید بودجه شون رو خرج کنند .
    فرض کن ما قوانین پولشویی درست و حسابی داشتیم .

در اینصورت هیچ کس جرات نمیکرد که بخواد کلاه برداری بکنه ... همونجور که اگر کسی زنگ بزنه خونه مردم تا مزاحم تلفنی بشه ... شمارش میوفته .... در اینصورت اگر سیستم داشتیم ... کسی جرات نمیکرد دزدی و مال مردم خوری بکنه ... چون اتوماتیک لو میرفت ...

ولی خوب نبالید سیستم داشته باشیم ... به جاش باید انسانهای خیلی خیلی خوب داشته باشیم ... انسانهایی که تقوا دارند و ...

هر وقت کشورمون خواست به جای اینکه اصالت رو رویه انسانها بزاره ... بر رویه قوانین بزاره ...
    و هر وقت قوه قضائیه ما درست شد و تونستیم بر اساس سیستم ها کسی رو محکوم کنه ... حالا اون شخص هر کسی میخواد باشه ...

در اینصورت وضع مملکت از این حالت در میاد ...

اگر میخواهید ببینید مشگل از کجاست ... تحقیق کنین که چرا نمیزارن سیستم در درون ایران درست بشه ... مثلا چرا نمیخواهیم fatf داشته باشیم ... و ...

در درون یک جمعی نشسته بودم ... ( مساله ماله چند وقت پیش هست ) و آقایی میخواست بره و از دوبی کالای کامپیوتر بیاره و در درون ایران بفروشه ... بعدش متعجب میشه که دوبی بازار آزاد داره و با این حال قیمت هارددیسک و .... در ایران ارزان تز از دوبی هست ...

بعد از مدتی که تحقیق میکنه ... میفهمه که ما غول های پولشویی در درون ایران داریم ... این افراد میرن CD رام 100 هزار تومنی رو میخرند و به قیمت 80 هزار تومن در درون ایران میفروشن تا رد پولشون گم بشه ...

با چنین وضعیتی ... فکر میکنی کسی در درون ایران بیاد کارخونه تولید هاردیسک ... تولید CD رام و ... بزنه !!!

مسیر شماره 1 ... قوانین سرسختانه پولشویی هست ... که ماشلالله ماشالله ما رتبه 1 اون رو تو دنیا داریم ... خوب باید بتونیم یه جور رد پولهامون رو از بین ببریم دیگه ...

نه تنها نمیخوایم جلویه پولشویی رو بگیریم ... بلکه میخوایم تقویتشم بکنیم !!!

چرا ؟؟؟

یعنی قانون درست کردن و سیستم درست کردن برای مبارزه با پولشویی اینقدر سخت هست ؟؟؟

اینجاست که باید به جای نفرین کردن مسئولینی که به بیت المال چشم دوختن باید دنبال این بود که پرتغال فروش رو پیدا کرد .

سوال ...

چرا ایران در هیچ چیزی در درون دنیا رتبه اول نداره ... به جز پولشویی ؟؟؟

رئیس بانک صادرات که 3000 میلیارد تومن خورد و برد ... اولین کاری که باید میکرد پولشویی بود ...
    رئیس بانگ ملت هم همینجور ...

حوب چرا سوراخ رو نمیپوشونیم ... هان !!!!
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۳:۲۱

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,874
    حضور
    448 روز 12 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    137
    صلوات
    15100

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    سلام ...
    خوب آقا مسعود فکر میکنین این مشگل هایی که ما داریم رو جوامع دیگر اون مشگل ها رو ندارن ...
    چی میشه که کشور ایران این همه مفسد اقتصادی داره ... و کشوری مانند آمریکا یا سوید یا نروژ نداره ...

چون اون چیزی رو که اونها ملاک گرفتند رو ما ملاک نگرفتیم ... و برعکس ...

اونها سیستم دارند ؛ هر خطایی که سر میزنه بابتش سیستم رو اصلاح میکنند و اینجوری میشه که روز به روز سیستمشون بهتر و کارآمد تر میشه ...
    و اون چیزی که در نظام جمهوری اسلامی اصالت داره ... افراد هستند ... فلانی خیلی خیلی تقواش زیاد هست ... فلانی کلاه برداری نمیکنه ...

و این تفکر غلط و اشتباه هست که جامعه رو به اینجا میرسونه ...
    نه اینکه بخوام بگم خودشون این مساله رو درک نمیکنند ... این مساله رو درک میکنند و میفهمند ...

مشگل از اینجا هستش که نمیخواهند مسائل رباتیک شده جلو بره ...

فرض کن ما قوانینی درست و صزیح در مورد موسسات خیریه داشتیم که چجوری باید تامین بودحه بشن و دقیقا چجوری باید بودجه شون رو خرج کنند .
    فرض کن ما قوانین پولشویی درست و حسابی داشتیم .

در اینصورت هیچ کس جرات نمیکرد که بخواد کلاه برداری بکنه ... همونجور که اگر کسی زنگ بزنه خونه مردم تا مزاحم تلفنی بشه ... شمارش میوفته .... در اینصورت اگر سیستم داشتیم ... کسی جرات نمیکرد دزدی و مال مردم خوری بکنه ... چون اتوماتیک لو میرفت ...

ولی خوب نبالید سیستم داشته باشیم ... به جاش باید انسانهای خیلی خیلی خوب داشته باشیم ... انسانهایی که تقوا دارند و ...

هر وقت کشورمون خواست به جای اینکه اصالت رو رویه انسانها بزاره ... بر رویه قوانین بزاره ...
    و هر وقت قوه قضائیه ما درست شد و تونستیم بر اساس سیستم ها کسی رو محکوم کنه ... حالا اون شخص هر کسی میخواد باشه ...

در اینصورت وضع مملکت از این حالت در میاد ...

اگر میخواهید ببینید مشگل از کجاست ... تحقیق کنین که چرا نمیزارن سیستم در درون ایران درست بشه ... مثلا چرا نمیخواهیم fatf داشته باشیم ... و ...

در درون یک جمعی نشسته بودم ... ( مساله ماله چند وقت پیش هست ) و آقایی میخواست بره و از دوبی کالای کامپیوتر بیاره و در درون ایران بفروشه ... بعدش متعجب میشه که دوبی بازار آزاد داره و با این حال قیمت هارددیسک و .... در ایران ارزان تز از دوبی هست ...

بعد از مدتی که تحقیق میکنه ... میفهمه که ما غول های پولشویی در درون ایران داریم ... این افراد میرن CD رام 100 هزار تومنی رو میخرند و به قیمت 80 هزار تومن در درون ایران میفروشن تا رد پولشون گم بشه ...

با چنین وضعیتی ... فکر میکنی کسی در درون ایران بیاد کارخونه تولید هاردیسک ... تولید CD رام و ... بزنه !!!

مسیر شماره 1 ... قوانین سرسختانه پولشویی هست ... که ماشلالله ماشالله ما رتبه 1 اون رو تو دنیا داریم ... خوب باید بتونیم یه جور رد پولهامون رو از بین ببریم دیگه ...

نه تنها نمیخوایم جلویه پولشویی رو بگیریم ... بلکه میخوایم تقویتشم بکنیم !!!

چرا ؟؟؟

یعنی قانون درست کردن و سیستم درست کردن برای مبارزه با پولشویی اینقدر سخت هست ؟؟؟

اینجاست که باید به جای نفرین کردن مسئولینی که به بیت المال چشم دوختن باید دنبال این بود که پرتغال فروش رو پیدا کرد .

سوال ...

چرا ایران در هیچ چیزی در درون دنیا رتبه اول نداره ... به جز پولشویی ؟؟؟

رئیس بانک صادرات که 3000 میلیارد تومن خورد و برد ... اولین کاری که باید میکرد پولشویی بود ...
    رئیس بانگ ملت هم همینجور ...

حوب چرا سوراخ رو نمیپوشونیم ... هان !!!!
    همین چند روز پیش در خصوصی به استاد مسلم گفتم که ما باید سیستم ضد فساد داشته باشیم.

این حرفها رو من حفظم. ولی با وجود آدم های فاسد نمیشه سیستم ضد فساد ایجاد کرد.

اول ای جان دفع شر موش کن وانگهان در جمع گندم کوش کن.

فکر میکنی اگر سایتی که تو گفتی ایجاد بشه اون چیزی مد نظر ما هست رو توش می نویسن؟ نوچ

میان توش می نویسن:

1- کاندید شماره 1: هشت سال رئیس جمهور بوده، شش ماه امام جمعه پشمک آباد بوده. دکترای گاگول پروری داره و دیگر هیچ...
    2- کاندید شماره 2: چهارسال رئیس جمهور بوده، سه سال آب حوض خالی می کرده، دکترای تفکیک زباله های تر از خشک داره و دیگر هیچ...
    3- کاندید شماره 3: ده سال وزیر...بوده ، همزمان شهردار ..... بوده ، فوق لیسانس قورباغه شناسی داره و دیگر هیچ...

بعدشم همه به این نتیجه میرسن که کاندید شماره یک بهترین گزینه ست هووووووووووراااااااااا.

فکر میکنی میان از فسادش و تمام تصمیماتش توی دوران مسئولیتش می نویسن که ما بفهمیم کی خوبه کی بد؟

فکر میکنی میان میگن فلانی خودش و کل خاندانش سابقه دارن؟

فردا یه عده راه میفتن میگن سپاه به سایت حمله کرده و رای فلان کاندید رو دزدیده

یه عده هم میگن اینا می خوان توی فضای مجازی دیوار بکشن.

یه عده هم میگن سایت رو سلیقه ای مدیریت میکنن که فلان کاندید رای بیاره.

و از این اراجیف.

تنها کسی که این وسط قربانی میشه ما هستیم.

نمی دونم هدفت از بیان اینکه دنبال این هستیم که به آدم های با تقوا مسئولیت بدیم چی هست.

ولی اینو مطمئنم که اگر کسی تا الان این هدف رو دنبال کرده کاملا شکست خورده.

چون اگر انسان با تقوایی وجود داشت الان اوضاع مملکت این نبود.

تمام دزدی ها و چپاول ها کار آدم های پست فطرت و خدانشناس هست.

چه اونی که شش تیغه میکنه چه اونی که اندازه داعشی ها ریش میزاره. دزد دزده توی هر لباسی می خواد باشه.

پونصد میلیون تومن دادن لوئیز فیگو رو آوردن تهران برای قرعه کشی جام جهانی. خب مردم کرمانشاه دارن از سرما میمیرن. چقدر آدم می تونه بی شعور باشه.

یک میلیارد تومن میدن به یه فوتبالیست بی خاصیت که ذره ای هنر نداره که ازش لذت ببری.

آخر سرم یا با مواد میگیرنش یا فیلم سکسش میاد بیرون یا توی خونه خالی پیداش میکنن.

کاش این آدم های غرب زده حداقل نکات مثبت غربی ها رو بگیرن و استفاده کنن.

کاش از فوتبالیست اروپایی یاد بگیرن که منظم هستن و با روانشناس ها مرتب در ارتباط هستن و از نظر روانی خودشون رو سطح بالا نگاه می دارن.

نه اینکه صبح تا شب بشینن توی اینستاگرام شر و ور بنویسن

خدا به همه ی ما عقل و شعور داده و توی نظم جهان هستی دخالتی نمی کنه. به همین دلیل که توپ های مسی و رونالدو مرتب گل میشن.

خدا اگر می خواست نظم جهانو بهم بزنه میگفت خب مسی و رونالدو نماز نمی خونن پس نمیزارم توپهاشون توی گل بره.

قوانین جهان ثابت هستن و هرکسی به هر اندازه ای تلاش کنه و با قوانین هم جهت باشه پیشرفت میکنه ربطی هم به کافر و مسلمون بودن نداره.

توی یکی از کلاس های موفقیت، دکتر فرهنگ حرف خوبی زد، گفت بعضی ها میگن آمریکایی ها رو ببین بدون حجابن چقدر پیشرفت کردن.

کی گفته آمریکایی ها بخاطر بی حجابی پیشرفت کردن؟ اونا بخاطر نظمشون بخاطر تلاششون توی برخی عرصه ها از ما جلوترن.

وگرنه از بدحجابی خیلی ضربه خوردن...

به نظرم تک تک ماها به اندازه ی خودمون سهم داریم و باید در حد توانمون برای بهبود شرایط تلاش کنیم تا نسل های بعدی نظر مثبتی در مورد ما داشته باشند.

انسان هر لحظه در حال انتخاب کردنه

بین کاری که درسته و کاری که آسونه

3. صلوات ها 3

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

سلام ...
    ببینید الان فرض کنین که کشور ما میخواد رئیس جمهور انتخاب کنه ...
    اولین اشتباه از نظره من این هست که باید شورایی ایشون رو تائید کنه که تخصص اون شورا باید مدیریت کلان کشوری باشه ... نه حقوق و فقه ... یک حقوقدان و یا یک فقیه این کاره نیست . حتی کسی هم که درس مدیریت خونده این کاره نیست ؛ مدیر به کسی میگویند که سابقه مدیریتی داشته باشه ... به نظره من شورای مصلحت نظام بهتر میتونه این کار رو انجام بده ... چون افرادی که در درونش هستند سابقه های مدیریتی کلان داشتند ؛

دومین اشتباه به نظره من این هستش که ما میخواهیم کسی رو بیاریم که دیندار باشه ... و بعد بهش اعتماد کنیم ؛ خوب این مسیری اشتباه هست ؛ رئیس جمهور باید به چشم یک کارگزار بهش دیده بشه ...

فرض کن من میخوام قسمتی از یک پروژه رو Outsource کنم . یک لیستی از افراد دارم که اونها توانایی انجام اون کار رو دارند ؛ با اونها مذاکره میکنم تا یک مجری خوب براش پیدا کنم ؛ بعش روند اجرا رو به ایشان میسپارم و توسط روشهایی روند کار رو دنبال میکنم .

فرض کن من میخوام یک روبات پرنده بسازم ... خوب باید قسمتهایی از این پروژه رو Outsource کنم که دیگران برام انجامش بدن ... بعدش شرط میزارم در درون روزنامه همشهری که یک سری انسان بیان ...

بعدش یک سری فقیه رو هم استخدام میکنم که برسی کنن کدومشون بیشتر و بهتر میتونن اون قسمت رو انجام بدهند ... از اون بین یک انسان خدا شناس رو انتخاب میکنند ...

اون شخص به هر حال نمیتونه اون کار رو انجام بده ... یک سری وزیر برای خودش انتخاب میکنه که بتونه اون کار رو بکنه ... بنابراین یک سری آگهی در درون رونامه همشهری میدم و دوباره شرط میزارم اونهایی که متعهد هستند بیان ...د وباره یک سری معمم میان ...

دوبار اونها نمیتونند کار رو جلو ببرند ...دوباره آگهی استخدام میزنند و ...

پروژه ها توسط قوه مقتته تعیین میشن ... اینکه باید کشور چی کار کنه با پولهاش ...
    ولی ما نیاز به یک مجری داریم که اون پول رو بگیره و در اختیار یک سری انسان قرار بده ... تا پروژه ها در درون کشور کلید بخورند ...
    باید مکانیسم هایی رو اندیشه بکنه که اون اهداف حتما به سرانجام برسند
    و ...

خوب ... شما که یک برنامه نویس هستید ... خودتون میدونید که این یک پروسه هست که راحت میشه براش سیستم درست کرد ...

میشه پروسه ای رو ایجاد کرد که تمام پولی که ریاست جمهوری خرج میکنه در درون اون قابل پیگیری باشه ...
    و ....

اون چیزی که به نظرم مشگل ساز هست این هست که افرادی که باید متولی ساخت سیستم در درون کشور باشند اصلا علمش رو ندارن ... اصلا نمیدونن که چجوری باید یک سیستم رو کنترل کنند ... 6 واحد فقط تجزیه تحلیل سیستم داشتیم ... که چجوری باید یک مساله رو بهش نگاه کرد ...

در مورد فساد اقتصادی ...
    تا چند سال پیش این همه بابته پیش فروش خونه های کلاه برداری میکردند ... خوب چی شده دیگه کلاه برداری نمیکنند ... چون بابتش سیستم درست کردند ... باید مردم برن کد رهگیری بگیرند ...

فکر میکنم تا حالا چند بار در موردش بحث کردم ... در کشورهای اروپایی و آمریکایی چیزی با عنوان کارت اعتباری داریم ... کسی جرات کلاه برداری نداره ... چون اگر این کار رو بکنه اعتبارش میاد پائین و دیگه نمیتونه هیچ کاری بکنه ...

خوب چرا ما چیزی مثله کارت اعتباری نداریم ...

به نظر من ... اون کسایی که اون بالا نشستن ... اصلا براشون مهم نیست ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۸:۰۷
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

اولین اشتباه از نظره من این هست که باید شورایی ایشون رو تائید کنه که تخصص اون شورا باید مدیریت کلان کشوری باشه ... نه حقوق و فقه ... یک حقوقدان و یا یک فقیه این کاره نیست . حتی کسی هم که درس مدیریت خونده این کاره نیست ؛ مدیر به کسی میگویند که سابقه مدیریتی داشته باشه ... به نظره من شورای مصلحت نظام بهتر میتونه این کار رو انجام بده ... چون افرادی که در درونش هستند سابقه های مدیریتی کلان داشتند
    سرکار خانم مبنای 2 من قبلا هم به این سوال پاسخ دادم اما شما دوباره آن را مطرح می فرمایید:

کشف توان مدیریتی یک شخص منوط به توان مدیریتی تشخیص دهنده نیست، بلکه با بررسی سوابق مدیریتی او حاصل میشود!!
    شورای نگهبان قرار نیست ذات افراد را جستجو کنند تا بگوییم باید خودشان توان مدیریت داشته باشند!! بلکه سوابق اجرایی اشخاص را بررسی می کنند، و بررسی از این طریق نیازمند آشنایی به علم مدیریت و داشتن توان مدیریتی نیست!! همانطور که وقتی یک مدیر موفق عمل کند همه زیردستان این موفقیت را درک می کنند چه مدیریت بلد باشند و چه بلد نباشند!

علاوه بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت از برخی از همین شخصیت های حقوقی تشکیل یافته که تشخیص صلاحیت کاندیداها توسط آنها می تواند احتمال لابی گری را پررنگ کند؛ مثلا فرض کنید الان مجمع تشخیص مصلحت با وجود اقایان روحانی، احمدی نژاد، قالیباف، و رئیسی، و میرسلیم قصد تشخیص صلاحیت خود ایشان را داشته باشد! و همچنین در دوره های پیشین آقایان رضایی و عارف!

فرض کن من میخوام یک روبات پرنده بسازم ... خوب باید قسمتهایی از این پروژه رو Outsource کنم که دیگران برام انجامش بدن ... بعدش شرط میزارم در درون روزنامه همشهری که یک سری انسان بیان ...

بعدش یک سری فقیه رو هم استخدام میکنم که برسی کنن کدومشون بیشتر و بهتر میتونن اون قسمت رو انجام بدهند ... از اون بین یک انسان خدا شناس رو انتخاب میکنند ...

اون شخص به هر حال نمیتونه اون کار رو انجام بده ... یک سری وزیر برای خودش انتخاب میکنه که بتونه اون کار رو بکنه ... بنابراین یک سری آگهی در درون رونامه همشهری میدم و دوباره شرط میزارم اونهایی که متعهد هستند بیان ...د وباره یک سری معمم میان ...
    مثال جالبی بود اما بی ربط و ناخواسته مغالطه آمیز بود!!!
    ساخت ربات با تشخیص اصلح متفاوت است!! هیچ کسی توقع ندارد وزیر صنعت، وزیر بهداشت، یا مانند آن فقیه باشد که شما میگویید برای ساختن ربات می آیند چند فقیه انتخاب می کنند، مثال شما به قدری نامربوط است که نتوانستم از کنار آن عبور کنم!!!

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۹:۱۶
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    سرکار خانم مبنای 2 من قبلا هم به این سوال پاسخ دادم اما شما دوباره آن را مطرح می فرمایید:

کشف توان مدیریتی یک شخص منوط به توان مدیریتی تشخیص دهنده نیست، بلکه با بررسی سوابق مدیریتی او حاصل میشود!!
    شورای نگهبان قرار نیست ذات افراد را جستجو کنند تا بگوییم باید خودشان توان مدیریت داشته باشند!! بلکه سوابق اجرایی اشخاص را بررسی می کنند، و بررسی از این طریق نیازمند آشنایی به علم مدیریت و داشتن توان مدیریتی نیست!! همانطور که وقتی یک مدیر موفق عمل کند همه زیردستان این موفقیت را درک می کنند چه مدیریت بلد باشند و چه بلد نباشند!

با این صحبتتون موافق نیستم ...
    به نظره من کشف این مطلب که شخصی مدیر و مدبر هست ؛ نیز کاری تخصصی هست .
    و نیاز به داشتن دانش مدیریت و سابقه مدیریتی داره .

من تا به حال نزدیک به 15 جا کار کردم و هر جایی هم تقریبا تجربیاتی متفاوت پیدا کردم ... زمامی بود که برای یک آقایی کار میکردم و با خودم میاندیشیدم که این چرا اینجوری مدیریت میکنه... اگر اون کار رو میکرد بهتر و سریعتر نتیجه میگرفت و سالها گذشت که فهمیدم من اشتباه فکر میکردم ... و اون کاره درستی رو انجام میداده ...

بزارین براتون یک داستان تعریف کنم ...
    شرکتی بود که در درونش کار میکردم ... مدیر عامل این شرکت خیلی خیلی خودش رو انسان مبادی آداب و مودبی نشون میداد ... و به همگان اعتماد میکرد ... من چون در درون اون شرکت مسئولیت داشتم چندین بار به مدیر عامل گفتم که این کار شما درست نیست که به آدمها اینقدر اطمینان میکنین و باید امکان دسترسی به محتویات شبکه رو براش محدودیت ایجاد کنین ...

مدیر عامل هم میشست و داستانه حسین کرد شبستری تعریف میکرد که دنیا دو روزه و از این جور حرفها ...
    همه برنامه نویسها به تمامی برنامه های شرکت دسترسی داشتند و هر وقت که میخواستند میتونستند اونها رو با خودشون ببرند ...

و از نظره من این یک اشتباه مهلک مدیریتی بود ...

تا اینکه یک روز من خواستم یکی از زیر دستهام رو اخراج کنم ... ( کار نمیکرد و اذیت میکرد )
    مدیر عامل تلفنی بهم زنگ زد و بهم گفت که این عمل ( اخراج کردن باید ناگهانی و خیلی خیلی سرع انجام بشه )
    چون ایشون پیش بینی این رو میکرد که اگر کسی داره اذیت میکنه ... فکر اخراج شدنش رو هم میکنه ...

من هم سریع رفتم بالا سرش و عذرش رو خواستم و بهش گفتم که باید به واحد کارگزینی مراجعه کنه ...
    بعدها که کمی رویه رفتارهای مدیرعاملمون ریز شدم ...

فهمیدم که ...
    تا زمانی که انسانها با هم خوب هستند ؛ همه خوبن ...
    اون زمانی که کمی اوضاع حراب میشه .... و کارمندها فکر میکنند که حقوقشون داره پایمال میشه ... ممکن هست هر کاری بکنند ...

یعنی اون مدیرمون ...
    شخصیت سازی کرده بود که به کارمندانش اطمینان داره و ایشون مثله یک شطرنج باز شخصیت آدم ها رو رصد میکرد و میتونست حرکت بعدی آدم ها رو پیش بینی کنه و تمامی کارمند هاش رو با روابطش کنترل میکرد ... و در عین حال میدونست که در زمان اخراج کردن ... خیلی بی رحمانه و خیلی زودتر از اینکه کسی بخواد خطایی بکنه ... جلویه خطاش رو بگیره ...

و خیلی خیلی ازش چیز یاد گرفتم ...

به هر حال ...
    به نظره من تشخیص اینکه یک نفر مدیر و مدبر هست ... کاره هر کسی نیست ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۲۰:۴۴
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

من اعتقاد ندارم که انتخاب مردم بین بد و بدتر بوده است...
    نمی خواهم شفاف صحبت کنم، اما همواره کسی که در عرصه اجرا موفق و کارآمد نبوده و به اصطلاح شما بد بوده، چاره ای ندارد که رقیب را بدتر جلوه بدهد...
    بهتره بدون تعصب در این مورد تحقیق کنید

مظلوم نمایی کار راحتی هست

(همه شرکتهای تولید فرش یا خودروسازی یا داروسازی یا صنایع غذایی کشور، مکلفند ۲۵ درصد سود سالانه خود را به عنوان مالیات بپردازند اما شرکت تولید فرش رضوی یا داروسازی ثامن یا شهاب خودرو یا شرکتهای صنایع غذایی رضوی از این هزینه معاف‌اند .
    بگذریم از اینکه بیشتر این شرکتها از زمین‌های وقفی یا کم اجاره و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند )
    (آستان قدس در سال ۱۳۷۸ در یک مزایده، ۶۵ درصد از سهام شرکت شهاب را به قیمت حدود ۹ میلیارد تومان خرید، اما این مبلغ به عنوان بخشی از بدهی دولت به این نهاد در نظر گرفته شد.)
    (سهام دولت در شرکت مهاب قدس در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بابت بخشی از پیش پرداخت اجرای پروژه خط آهن گرگان-مشهد به شرکت عمران رضوی وابسته به آستان قدس واگذار شد. دولت فعلی از فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی در این پروژه خبر داده و می‌گوید که مصوبه دولت قبل باید لغو شود. به گفته وزارت نیرو، در حال حاضر این مجموعه در اختیار آستان قدس به عنوان سهامدار اصلی آن است.)

چرا من و بیشتر جمعیت این کشور که به زور ماهی 1 و خورده ای در آمد داریم باید مالیات بدیم و شرکت چند میلیارد دلاری نباید مالیات بده؟
    چرا جوون ها باید بی خونه باشن و بسیاری از زمین های موقوفه صرف دلالی افراد خاص بشه؟

یکمی بگردید موردهای بیشتری رو خواهید دید...

امام رضا (ع) از این وضعیت راضی هستن که اشخاص خاص از اسم و جایگاه ایشون در راستای اهداف مالی خودشون استفاده کنن؟
    ویرایش توسط hamedy12 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۲۱:۴۹

8. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy12 نمایش پست ها
    بهتره بدون تعصب در این مورد تحقیق کنید

مظلوم نمایی کار راحتی هست

(همه شرکتهای تولید فرش یا خودروسازی یا داروسازی یا صنایع غذایی کشور، مکلفند ۲۵ درصد سود سالانه خود را به عنوان مالیات بپردازند اما شرکت تولید فرش رضوی یا داروسازی ثامن یا شهاب خودرو یا شرکتهای صنایع غذایی رضوی از این هزینه معاف‌اند .
    بگذریم از اینکه بیشتر این شرکتها از زمین‌های وقفی یا کم اجاره و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند )
    (آستان قدس در سال ۱۳۷۸ در یک مزایده، ۶۵ درصد از سهام شرکت شهاب را به قیمت حدود ۹ میلیارد تومان خرید، اما این مبلغ به عنوان بخشی از بدهی دولت به این نهاد در نظر گرفته شد.)
    (سهام دولت در شرکت مهاب قدس در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بابت بخشی از پیش پرداخت اجرای پروژه خط آهن گرگان-مشهد به شرکت عمران رضوی وابسته به آستان قدس واگذار شد. دولت فعلی از فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی در این پروژه خبر داده و می‌گوید که مصوبه دولت قبل باید لغو شود. به گفته وزارت نیرو، در حال حاضر این مجموعه در اختیار آستان قدس به عنوان سهامدار اصلی آن است.)

چرا من و بیشتر جمعیت این کشور که به زور ماهی 1 و خورده ای در آمد داریم باید مالیات بدیم و شرکت چند میلیارد دلاری نباید مالیات بده؟
    چرا جوون ها باید بی خونه باشن و بسیاری از زمین های موقوفه صرف دلالی افراد خاص بشه؟

یکمی بگردید موردهای بیشتری رو خواهید دید...

امام رضا (ع) از این وضعیت راضی هستن که اشخاص خاص از اسم و جایگاه ایشون در راستای اهداف مالی خودشون استفاده کنن؟
    از ورود به این مباحث معذورم...!
    علاوه براینکه مباحث سیاسی طبق قوانین سایت ممنوع است، نمی خواهم بحث از قانون اساسی به کاندیدای اصلح آن هم نه ملاک ها، بلکه اشخاص انتقال یابد...

فقط آنچه که به عنوان ملاک میتوانم عرض کنم این است که اگر دیدید کسی مواضع دوگانه داشت قطعا حق جو و حق طلب نیست، مثال عرض کنم:
    این که به حقوق زن در عربستان ایرادی گرفته نمیشود، اما به حقوق زن در ایران ایراد گرفته میشود نشان می دهد که ایرادگیرندگان دنبال حق زن نیستند، دنبال اشکال به ایران هستند.

اگر دیدید یک اصولگرا رفتارهای اصلاح طلبان را نقد می کند اما همان رفتار اگر از سوی اصولگرایان اتفاق بیفتد آن را تحسین می کند این آدم اهل حق نیست؛ اگر دیدید یک اصلاح طلب رفتارهای خوب اصولگرایان را نقد میکند اما اگر همان رفتار از سوی اصلاح طلبان اتفاق بیفتد آن را تحسین می کند روشن است که این انسان اهل حق و حقیقت نیست!

اینکه مسئله ای که از اول انقلاب تا کنون مطرح بوده اما به دست کسی از جنس خودمان بوده ایراد نگیریم اما وقتی کسی از جنس غیر خودی مسئول شد اشکال بگیریم نشان میدهد هدف دلسوزی برای مالیات و مردم نیست...
    از بیان شفاف تر معذرم....

این آخرین پست بنده در این راستا بود، قطعا اگر در خصوص ابهامتان نزد اهل خبره و آگاه تحقیق کنید پاسختان را خواهید یافت...

یا حق

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ در ساعت ۲۰:۰۳
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6874

با این صحبتتون موافق نیستم ...
    به نظره من کشف این مطلب که شخصی مدیر و مدبر هست ؛ نیز کاری تخصصی هست .
    و نیاز به داشتن دانش مدیریت و سابقه مدیریتی داره .
    بزارین براتون یک داستان تعریف کنم ...
    بنده خیلی اشتراک بین این داستان شما و تشخیص مدیریت کلانی چون ریاست جمهوری نمی بینم، کاندیدای ریاست جمهوری کسی است که کارنامه عملی اش روشن است موفقیت ها و عدم موفقیت هایش روشن است، پرونده اش دست شورای نگهبان است، قرار نیست در آینده حکمت کارهایش را بفهمند، بلکه در هنگام تشخیص صلاحیت تمام پرونده او و سوابقش و موفقیت هایش را پیش رو دارند.

به هر حال ...
    به نظره من تشخیص اینکه یک نفر مدیر و مدبر هست ... کاره هر کسی نیست
    بنده هم نظرم را عرض کردم، و به نظر شما احترام میگذارم

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

از ورود به این مباحث معذورم...!
    علاوه براینکه مباحث سیاسی طبق قوانین سایت ممنوع است، نمی خواهم بحث از قانون اساسی به کاندیدای اصلح آن هم نه ملاک ها، بلکه اشخاص انتقال یابد...

فقط آنچه که به عنوان ملاک میتوانم عرض کنم این است که اگر دیدید کسی مواضع دوگانه داشت قطعا حق جو و حق طلب نیست، مثال عرض کنم:
    این که به حقوق زن در عربستان ایرادی گرفته نمیشود، اما به حقوق زن در ایران ایراد گرفته میشود نشان می دهد که ایرادگیرندگان دنبال حق زن نیستند، دنبال اشکال به ایران هستند.

اگر دیدید یک اصولگرا رفتارهای اصلاح طلبان را نقد می کند اما همان رفتار اگر از سوی اصولگرایان اتفاق بیفتد آن را تحسین می کند این آدم اهل حق نیست؛ اگر دیدید یک اصلاح طلب رفتارهای خوب اصولگرایان را نقد میکند اما اگر همان رفتار از سوی اصلاح طلبان اتفاق بیفتد آن را تحسین می کند روشن است که این انسان اهل حق و حقیقت نیست!

اینکه مسئله ای که از اول انقلاب تا کنون مطرح بوده اما به دست کسی از جنس خودمان بوده ایراد نگیریم اما وقتی کسی از جنس غیر خودی مسئول شد اشکال بگیریم نشان میدهد هدف دلسوزی برای مالیات و مردم نیست...
    از بیان شفاف تر معذرم....

این آخرین پست بنده در این راستا بود، قطعا اگر در خصوص ابهامتان نزد اهل خبره و آگاه تحقیق کنید پاسختان را خواهید یافت...

یا حق

با احترام

بنده کلیت موضوع مد نظرم بود

انتخاب بین بد و بدتر

واقعیتی که نه فقط توی ایران بلکه توی اکثر کشور ها داره اتفاق می افته

گزینه خوب توی انتخابات وجود نداره

مردم باید بالاخره به یکی از این ها که خود مسئولین انتخابشون کردن رای بدن

مسئولینی که خودشون هم مورد تایید مردم نیستن و خیلی هاشون .... بماند

در کل انتخابات یه قانون داره واون جمع کردن آراء و مشارکت مردم هست!!!

اما نتیجش کاملا از قبل مهندسی شده هست و معلومه

کسانی به عنوان کاندید تایید می شن که باید بشن!!!

فقط یک دفعه تو این 40 سال به مشکل خورد اونم به خاطر دخالت های خارجی بود!!!

نوشته
    70
    حضور
    2 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    77

سلام
    13 صفحه صحبت شده که آخرش شما بیاید چنین مغلطه ابتدایی رو استفاده کنید؟ حیف نیست واقعا؟

13. صلوات

صفحه 13 از 21 نخست ... 31112131415 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری