صفحه 12 از 21 نخست ... 21011121314 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لطفا مدعیان دموکراسی در ایران تشریف بیاورند!

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedy12 نمایش پست ها
    بهتره خودمون رو فریب ندیم.
    مردم اون زمان به اسلام رای دادن نه قانون مورد بحث
    در آن زمان اسلام که به رأی مردم گذاشته نشد، قانون اساس به رأی گذاشته شد، و قانون اساسی هم که برآمده از شریعت اسلام بود لذا مردم به آن ری مثبت دادند؛ و این قانون اساسی امروزی هم همان قانون اساسی است!

کافیه یه نظر سنجی بزارید تا ببینید چند درصد مردم از قوانین موجود راضی هستن!
    قطعا باز هم این قانون رأی خواهد آورد، اما قبلا هم عرض کردم به رأی گذشتن دوباره قانون اساسی به مصلحت نبوده و سایر کشوره ها هم قانون اساسی شان را به رأی نمی گذارند!! قانون اساسی آمریکا متعلق به 220 سال پیش است!! هم کارتن خواب دارد و هم زیر خط فقر، و هم اعتراضات خیابانی، و هم کاهش مشارکت مردمی در انتخابات تا حدود 55 درصد! اما هرگز قانون اساسی اش را به رأی نمی گذارد!
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

چرا در زمان بنی صدر امام صبر نکردند و عمل کردند؟

چرا اتفاقا امام(ره) صبر کردند، اگر صبر نمی کردند که همان ابتدا بنی صدر را کنار می گذاشتند چون از همان ابتدا او را می شناختند، در حقیقت امام(ره) اجازه ندادند که بنی صدر در اوج خداحافظی کند!!
    اجازه دادند برای عموم شناخته شود و این عدم کفایت از سوی منتخبین خود مردم در مجلس کشف و بیان شود.

آیا رهبری نباید جنبه راهبردی داشته باشد و درجایی که مردم قدرت ندارند عمل کند؟
    چرا با این که انتخاب نادرست مردم پس از 4 سال را دیدند ، مجددا به مردم اجازه تکرار اشتباهشان را دادند؟
    جناب حامدی عزیز
    با تفکرات شما که مملکت پر از اغتشاش شده و از هم می پاشد!! خواهش می کنم نسبت به مدیریت های کلان با دقت بیشتری نگاه کنید.
    وقتی مردم در دوره دوم تمام روسای جمهورها به آنها بیشتر و بلکه بیش از 20 میلیون رآی داده اند توقع دارید رهبری هر کجا مخالف است به مردم بگوید شما نمی فهمید؟! به نظرتان واکنش مردم چه خواهد بود؟!
    آنها هم می پذیرند که واقعا رهبری از سر خیرخواهی دارد مانع انحراف میشود؟!
    همین الانش سر مسائل مذاکرات هسته ای و سند 2030 و مانند آن بعضی رهبری را مانع تعامل های بین المللی می دانند! حتی برخی روزنامه ها صراحتا تیتر می زنند که چرا با مذاکرات موشکی مخالفت میشود!!

پدر و مادر هرگز نمی توانند بچه ها را به پیروی از تجربیاتشان وادار کنند، این موجب می شود آنها طغیان کنند! باید اجازه بدهند بچه ها خودشان برخی امور را تجربه کنند، البته جایی که خطر مهمتری در میان باشد اجازه نمی دهند، همانطور که رهبری نیز در سیاست های کلی نظام خطوط قرمزی دارند که محکم روی انها ایستاده اند تا جهت کلی انقلاب عوض نشود، اما در درون نظام باید برای مردم حق انتخاب و رشد قائل شد در غیر این صورت مملکت سقوط خواهد کرد!!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»

3. صلوات ها 2

نوشته
    533
    حضور
    68 روز 1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1298

سلام.
    بحث علمیست علمی بحث کنید. داستان های احمقانه و ابلهانه و توهین آمیز رو ببرید در دوره همی هاتون نقل کنید نه در این بحث های علمی.

5. صلوات ها 2

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

نقل قول نوشته اصلی توسط خدارا خدارا نمایش پست ها
    سلام.
    بحث علمیست علمی بحث کنید. داستان های احمقانه و ابلهانه و توهین آمیز رو ببرید در دوره همی هاتون نقل کنید نه در این بحث های علمی.
    سلام ...
    خوب یک داستان دیگه تعریف میکنم ...

یه روز در یک جایی از این کره زمین یک پاشاهی زندگی میکرد ...
    مردمی که در درون اون خطه زندگی میکردند ... خیلی خیلی مهربون بودند و به هم دیگه کمک میکردند ...
    همه پشت به پشت هم بودند و هیچ دشمنی هم نمیتونست به اونها حمله کنه ...

روزگار میگذره ...
    اون پادشاهه روز به روز میدید که داره ضعیف و ضعیف تر میشه ... چون مردم خیلی خیلی با هم متحد بودند ...
    پادشاه رو میکنه به وزیر اعظمش ... و میگه ما را راهنمائی کن که چه بکنیم ...

وزیر میگه ...
    به همه مردم بگو که امسال به جای اینکه مالیات بدهند ... به جاش تخم مرغ بدهند ...
    پادشاه هم همین دستور رو میده و به مردم دستور میده که امسال هر کسی 15 تا تخم مرغ به عنوان باج و خراج به دولت تحویل بدهند ...

تخم مرغ ها جمع میشه ...
    پادشاه رو میکنه به وزیرش و میگه خوب حالا چه کنم ...
    وزیر میگه ...

حالا به مردم بگو که امسال نیازی به باج و خراج نداریم و هر کسی بیاد و تخم مرغش رو برداره و بره ... ما پادشاه عادلی هستیم ...

و تا مردم میفهمند که پادشاه باج و خراج رو بخشیده ... برمیگردند که تخم مرغهایشان را بردارند ...

1. یکی میگه تخم مرغ من بزرگ بود .
    2. یکی میگه تخم مرغ من دو زرده بود
    3. یکی تخم مرغ سالم داده بود و تخم مرغ شکسته تحویل میگیره
    4. حتی اون زاهد مردی هم که به دنبال تخم مرغهای خودش بوده ( نه تخم مرغهای بزرگ و دو زرده ) ... عصبانی میشه و حواسش نیست که داره تخم مرغهای دیگران رو میشکونه ...

از فرداش مردم اون خطه دزد میشن ... ببخشید ... زرنگ میشن ...
    همه به فکر این بودند که زرنگی کنن ...

حالا یه سوال پیش میاد ...
    با اینکه ما این همه انسانهای خوب و شریف داریم ... که نیازی نیست اسم ببرم ... واقعا این 4 نفر کدومشون در حد ریاست جمهوری ایران بودند ...

اینجاست که آدم هاج و واج میمونه ...
    که چرا نباید انسانهای پاک دست و مدیر و مدبر وارد این گود بشن ...

چندین سال پیش داشتم سریال 24 رو میدیدم ... سریال 24 یک سریال آمریکایی هستش که پخش ایرانی اش هم در اومد ...

سریال 24 مربوط به مردی گانگستر هستش که وظیفه امنیت ملی کشور آمریکا رو بر عهده داره و به تبع اون با مدیران ارشد کشور آمریکا و به تبع اون با ریاست جمهوری امریکا در ارتباط هست ...

کارگردان سریال 24 بسیار زیبا ... یک نمایی از شرایطی که یک ریاست جمهور آمریکا باهاش درگیر هست رو به تصویر میکشه ...

1. از این طرف رسانه ها دارند خبر های جعلی پخش میکنند .
    2. از اون طرف دخترش به سمت مواد مخدر و دوست های نا باب داره میره .
    3. از اون طرف پسرش داره فساد اقتصادی میکنه
    4. از اونطرف رقیب انتخاباتیش داره براش پاپوش درست میکنه
    5. از اونطرف روسیه داره جنگ سایبری راه میندازه
    6. از اون طرف مجلس داره باهاش کارشکنی میکنه
    7. از اونطرف چندین جاسوس در درون کاخ سفید دارن کار میکنن
    8 . از اونطرف زن سابقش داره آبروش رو در درون رسانه ها میبره
    9. از اونطرف تروریست ها دارن امنیت ملی کشور رو تحدید میکنند .

و نشون میده که اون ریاست جمهور چجوری تعادل خودش رو حفظ میکنه ... و بر رویه تمامی این پراسس ها مدیریت میکنه ...

نه از کوره در میره ... نه داغ میکنه ... نه مدار مدیریت و انسان بودن رو کنار میزاره و چه و چه ...

به نظرم سریال خوب و جذابی هست ... فکر میکنم در حدود 90 تا dvd بود که همش رو دیدم ...

این سریال رو ببینین ... و بعدش برین مناظرات سال 88 رو نگاه کنین که چجوری یکی از کاندیده ها در درون مناظره خوایش گرفته بود و میخواست بخوابه ...

و چرا !!!
    سوال این هستش که چرا چنین افرادی باید تائید صلاحیت بشن ...

و ...
    مدیران برجسته که میخوان کاری رو کنتراتی به یک شرکت واگذار کنند ... برای خودشون استراتژی های انتخاب دارند ، بالا و پائین میرن و اونقدر دقت میکنند که شرکت و موسسه ای رو باهاش کار کنند که بتونه حتما از عهده اون کار بر بیاد ...

ولی برخی از مدیر ها از استراتژی دیگه ای استفاده میکنند ... روش اونها اینجوری هست که یک شرکت ضعیف رو پیدا میکنند و میرن و باهاش قرار دادمینویسند ... ( شاید ضعیف ترین شرکتها رو )

اون شرکت میره ووو تجهییز آلات میخره ...
    صبح تا شب کار میکنه ...

و در نهایت نمیتونه از عهده کار بر بیاد ...
    یا اینکه نمیتونه در درون زمانبندی کار رو به اتمام برسونه ...

و مدیر مذکور اخم میکنه ... و طبق قرار داد ... تمام اون تجهییز آلات و کارکردهای خوب اون شخص رو تصاحب میکنه ...

و اون شرکت ضعیف رو جریمه هم میکنه ...

و درنهایت بقیه کار رو خودش جلو میبره و پیروزی ها رو به اسم خودش میکنه ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ در ساعت ۲۱:۳۵
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

7. صلوات

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    در آن زمان اسلام که به رأی مردم گذاشته نشد، قانون اساس به رأی گذاشته شد، و قانون اساسی هم که برآمده از شریعت اسلام بود لذا مردم به آن ری مثبت دادند؛ و این قانون اساسی امروزی هم همان قانون اساسی است!

قطعا باز هم این قانون رأی خواهد آورد، اما قبلا هم عرض کردم به رأی گذشتن دوباره قانون اساسی به مصلحت نبوده و سایر کشوره ها هم قانون اساسی شان را به رأی نمی گذارند!! قانون اساسی آمریکا متعلق به 220 سال پیش است!! هم کارتن خواب دارد و هم زیر خط فقر، و هم اعتراضات خیابانی، و هم کاهش مشارکت مردمی در انتخابات تا حدود 55 درصد! اما هرگز قانون اساسی اش را به رأی نمی گذارد!
    بهتره رو راست باشیم

در اون زمان مردم دنبال تغییر بودن

و فکر می کردن با این قانون خیلی چیز ها درست میشه.

الان 40 سال گذشته و اون چیزی که خواست مردم بود اتفاق نیفتاده.

بهتره با این قطعیت صحبت نکنید

کافیه تو همین فروم یه نظر سنجی بزارید

..........................

بنده هیچ ارادتی نسبت به آمریکا ندارم و بالعکس فوق العاده منتقد قوانین اون ها هستم

اگر قرار بر تبعیت از آمریکا باشه که....

یکی از دلایل این مشکلات آمریکا هم همین هست که قوانین مشکل داره و مردم از همین ناراضی هستن و قانون گذار زیر بار تغییرات نمیره

چه بسا اگر این وضع در ایران ادامه پیدا کنه اوضاع در ایران وخیم تر خواهد شد

9. صلوات ها 3

علاقه
    عکاسی ، گرافیک ، عرفان
    نوشته
    174
    حضور
    4 روز 2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

چرا اتفاقا امام(ره) صبر کردند، اگر صبر نمی کردند که همان ابتدا بنی صدر را کنار می گذاشتند چون از همان ابتدا او را می شناختند، در حقیقت امام(ره) اجازه ندادند که بنی صدر در اوج خداحافظی کند!!
    اجازه دادند برای عموم شناخته شود و این عدم کفایت از سوی منتخبین خود مردم در مجلس کشف و بیان شود.

جناب حامدی عزیز
    با تفکرات شما که مملکت پر از اغتشاش شده و از هم می پاشد!! خواهش می کنم نسبت به مدیریت های کلان با دقت بیشتری نگاه کنید.
    وقتی مردم در دوره دوم تمام روسای جمهورها به آنها بیشتر و بلکه بیش از 20 میلیون رآی داده اند توقع دارید رهبری هر کجا مخالف است به مردم بگوید شما نمی فهمید؟! به نظرتان واکنش مردم چه خواهد بود؟!
    آنها هم می پذیرند که واقعا رهبری از سر خیرخواهی دارد مانع انحراف میشود؟!
    همین الانش سر مسائل مذاکرات هسته ای و سند 2030 و مانند آن بعضی رهبری را مانع تعامل های بین المللی می دانند! حتی برخی روزنامه ها صراحتا تیتر می زنند که چرا با مذاکرات موشکی مخالفت میشود!!

پدر و مادر هرگز نمی توانند بچه ها را به پیروی از تجربیاتشان وادار کنند، این موجب می شود آنها طغیان کنند! باید اجازه بدهند بچه ها خودشان برخی امور را تجربه کنند، البته جایی که خطر مهمتری در میان باشد اجازه نمی دهند، همانطور که رهبری نیز در سیاست های کلی نظام خطوط قرمزی دارند که محکم روی انها ایستاده اند تا جهت کلی انقلاب عوض نشود، اما در درون نظام باید برای مردم حق انتخاب و رشد قائل شد در غیر این صورت مملکت سقوط خواهد کرد!!

امام صبر کردند اما نه این مقدار!

دیگه چند سال صبر. قبلی ها که کل مملکت رو زیر و رو کردن ، این یکی هم که داره زیر زیرکی هر چی رو که نمیشه علنا انجام داد انجام میده.

دیگه چیزی تو خزانه نمونده همه رو غارت کردن ، تاوانش رو مردم دارن با تورم و بی پولی میدن نه رهبر گرامی.

اکثر کسانی که ایشون رو انتخاب کردن تا اونجا که بنده اطلاع دارم انتخاب بین بد و بدتر بوده

انتخاب از روی اجبار

وقتی میدونم بین نابودی کامل و همین وضع اسف بار باید یکی رو انتخاب کنم مسلما همین وضع رو انتخاب می کنم

بنده هم راضی به بی ثباتی کشور و بد بخت شدن مردم نیستم

ولی اگر تغییرات درست و بنیادی صورت نگیره عاقبت خوبی نخواهد داشت

یعنی تو این 1600 نفر یه آدم حسابی جز اینا پیدا نمی شد؟

آدم سرشناس و با سابقه تا به حال که جواب نداده

بهتر نیست یکم سلیقه ها تغییر کنه و افرادی تایید صلاحیت بشن که واقعا میتونن مشکلات رو حل کنن.
    ویرایش توسط hamedy12 : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ در ساعت ۲۲:۰۷

11. صلوات ها 2

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,872
    حضور
    448 روز 10 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    137
    صلوات
    15094

در اینکه امام خمینی بهترین کار رو کردند هیچ شکی نیست و این یعنی یک احترام تمام عیار به انتخاب مردم.

ولی واقعا تا کی باید یه نفر جور همه رو بکشه.

واقعا خسته شدیم.

هرروز یه خبر جدید . هر روز یه دزدی هر روز یه اختلاس . این خورد اون برد.

اگر قراره سر بازی های سیاسی و دوز و کلک های اینها عمر منه جوان تباه بشه و لذت زندگی رو نچشم

امیدوارم از سازندگی تا تدبیر و امید درک توی سر همشونو بگیره.

همین چند روز پیش رئیس جمهور دولت بهار رفته بود حرم حضرت عبدالعظیم معرکه گرفته بود

یه احمقی در اومد گفت: دکتر واست کفن می پوشیم.

یعنی خاک عالم توی سر کسی که بخواد واسه این آدمها کفن بپوشه. یعنی آدم اینقدر حقیر میشه. همشون همینن.

امروز خبر دادن فلان خواننده بعد از بیست سال پیراهن مشکیشو درآورد.

خب به درک. به جهنم که درآورد. می خوام تا آخر عمرش عزادار بمونه. الکی یه مشت آدم دو ریالی که شپشی هم نمی ارزن رو شاخ میکنیم

آخه اینها چه دردی از مشکلات جوانان مملکت دوا میکنن. به چه درد ما می خورن.

بخدا بعضی وقت ها میگم کاشکی قدرت داشتم همه ی مسئولین و آدمهای بی خاصیت رو یه جا جمع می گردم یه بیست لیتری بنزین میریختم همشونو آتیش میزدم ملت راحت بشن.

به سهم خودم امیدوارم هر مسئولی توی این مملکت سر سوزنی حق منو ضایع کرده خیر از زندگیش نبینه و دنیا و آخرت روسیاه بشه.

اگر قراره من از زندگیم لذت نبرم می خوام سر به تن هیچ کدومشون نباشه.

انسان هر لحظه در حال انتخاب کردنه

بین کاری که درسته و کاری که آسونه

13. صلوات

علاقه
    رفتن به سامرا
    نوشته
    1,336
    حضور
    26 روز 18 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    284
    آپلود
    31
    گالری
    214
    صلوات
    4354

نقل قول نوشته اصلی توسط مبنای 2 نمایش پست ها
    1. شورای نگهبان میبایست شامل انسانهایی باشه که مدیر و مدبر باشند ؛ اقتصاد دان باشند ؛ حقوق دان باشند که چی بشه ... مگه میخوان قاضی یا سردفتر انتخاب کنند ؟؟؟

2.اون خانومه کی بود که در درون مجلس رای آورد ولی حجاب نداشتش و شورای نگهبان عذرش رو خواست ؛ یا اون نماینده یزدی که میخواست در درون شورا باشه و ...

جناب مسلم ... اصلا همه این بحث ها به کنار ...
    یک نفر دلسوز در درون همون شورای نگهبان نداریم ... و حتی در میون روحانیون ...

که اگر بودند ... در همون زمان نمیزاشتند اون آقا رای بیاره ...
    گریه میکردند ... داد میزدند ... اسلام در خطر است میگفتند ... از آبروشون مایه میزاشتند ولی نمیزاشتند اون آقا رای بیاره ...

چند سال پیش یکی از آشنایان با مردی ازدواج میکنه ... مرده هم ادعا میکرد که سیگاری نیست ... بعد از اینکه عقد میکنن مرده میره خونه مادر زنش و یه پاکت سیگار برمیداره و شروع میکنه به دود کردن ...

عروس خانوم هم همون موقع با داداشاش میریزن سره آقا داماد و کتک زنان از خونه میندازنش بیرون و میرن برای طلاق گرفتن ... چون دلش برای زندگیش میسوخت ...

اگر واقعا دل سوختنی بود باید پس از مناظرات ... به راحتی ایشون رد صلاحیت میشد ...

همونجور که به اون عضو زرتشتی گیر دادند ... همونطور که به اون خانوم گیر دادند ...

بنابراین فکر نمیکنم دل سوختن و محرز شدن شرایط در میون باشه ...
    نوشته شما منسجم نیست

از شورای نگهبان سراغ ازدواج یک دختر خانم در اقوامتان که داماد سیگاری از آب در می اید می روید به نظر می رسد این مثال در بحثی که می کنید چندان جالب به نظر نرسد،علی ای حال نظر شما محترم است و بنده قصد جسارت ندارم اما با رویکرد احساسی و دیدگاه منفی نمی توان در این مسائل نظر دادتا نتیجه ای حاصل شود.
    شورای نگهبان وظایف خودش را دارد،باید اعضایش طبق قانون انتخاب شوند،آنها حسب وظیفه ای که دارند باید متشکل از حقوق دانان و فقها باشند! قوانینی که مجلس تصویب می کنند نباید با قانون اساسی مغایر باشند،تشخیص آن با حقوق دانان است نه اقتصاد دان،نه مکانیک،نه مهندس،نه پزشک.
    مگر حقوق دان فقط به قضاوت و سردفتری مشغول می شود؟
    علم حقوق گرایش های متعددی دارد و مطالعات زیادی انجام می شود ،بررسی ،تجزیه و تحلیل قانون با علم حقوق است و وظیفه اصلی حقوق دانان است، بنابراین حقوق دان باید قوانین را بررسی کند و نقصان را شناسایی و خیز جهت اصلاح،وضع یا نسخ آنها از طرق قانونی بردارد.از این رو حقوق دانان شورای نگهبان وظیفه بررسی قوانین تصویب شده مجلس را دارند تا مغایر با قانون اساسی نباشد،این یک چیز خیلی ساده است،در بقیه کشور ها هم هست،قانون اساسی قانون مادر است و بسیار کم و به ندرت اصلاح می شود و صحبت از تغییر آن به میان نمی اید،حاوی اصول کلی و آرمان های یک ملت است و در بسیاری کشور ها این ضابطه وجود دارد تا قوانین دیگر با قانون اساسی در تعارض نباشد.
    در چند صفحه قبل از شواری قانون اساسی (شورای نگهبان) فرانسه پرده برداری کردیم،یکی دیگر از وظایف این شورا در فرانسه بررسی قوانین است و این امر از اصول 48،61 قانون اساسی فرانسه فهمیده می شود.فقها هم قانون را بر شرع عرضه می کنند و وظیفه آنان این است که قوانین مغایر اسلام تصویب نشود یا این که قوانینی از پیش تصویب شده(علی الخصوص قوانین تصویب شده در دوران رژیم پهلوی) را بررسی و چنانچه تشخیص دادند خلاف اسلام است، آنها را مغایر با اسلام اعلام نماید *،زیرا عمل به این قوانین در عمل برای محاکم مشکلاتی ایجاد می نماید.

------------
    *در این مورداختلافاتی وجود دارد،برخی معتقدند شورای نگهبان حق نسخ قوانین را ندارد و اصل 4 کلی است و جزئیات ان در اصول 91 تا 97 آمده است اما برخی به احتجاج به اصل 4 قانون اساسی معتقدند قانون مغایر اسلام نباید در کشور اسلامی اجرایی باشد؛نظر دوم در عمل انجام شده است و موجه تر به نظر می رسد.

15. صلوات

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

بهتره رو راست باشیم
    در اون زمان مردم دنبال تغییر بودن
    و فکر می کردن با این قانون خیلی چیز ها درست میشه.
    الان 40 سال گذشته و اون چیزی که خواست مردم بود اتفاق نیفتاده.
    باور کنید بنده هم دل خوشی از بعضی از مسئولین ندارم، فکر نکنید من مدافع تامّ مسئولین هستم و میخواهم به ناحق از همه چیز دفاع کنم، من مدافع اصل نظام و ولایت فقیه هستم، هر مسئولی که در هر پستی خلاف این آرمان ها که خون هزاران انسان از زن و مرد، پیر و جوان به پای آن ریخته شده حرکت کند روز قیامت بازخواست سختی خواهد داشت و من بارها دعا کرده ام چنین مسئولینی دستشان از مسئولیت کوتاه شود! چون مهمترین مانع پیشرفت کشور و مهمترین عامل ناامیدی مرد از این انقلاب را نه در بیرون از مرزها، بلکه باید در درون خودمان جستجو کنیم.

اما ساختار جمهوری همین است که مردم نگذارند قدرت یک عده را بزرگ کند، یعنی مردم نقش تربیتی دارند، مسئولینی که به وظایفشان عمل نمیکنند نباید در انتخابات دوباره که برای رأی به مردم التماس می کنند رأی بیاورند، اما می بینیم خود این مردم باز اسیر تبلیغات و فریب ها و ترساندن های از رقیب میشوند..

پس این قانون هنوز کارآمدی خودش را از دست نداده تا دوباره به رأی گذاشته بشه!! بعضی از مسئولین هستند که کارآمدی خود را از دست داده اند، و مردم تا حد زیادی می توانند در ان اصلاح نقش داشته باشند!! به شرط آنکه آگاهانه عمل کنند، توصیه های رهبری را ببینند، بدون سیاست زدگی و تعصبات جناحی، رفتارهای مسئولین را رصد کنند، و...

اما قانون اشکالی ندارد بلکه بسیار به جا و منطقی است، یکی از نقاط قوت این قانون اساسی نقش رهبری است، حرکت کلی نظام و فرماندهی کل قوا به دست ایشان است، و من وقتی 40 سال عمر انقلاب را ارزیابی می کنم با تمام دشمنی ها، با تمام تحریم ها، جنگ تحمیلی، ناکارآمدی برخی مسئولین، با تمام این تهاجمت فرهنگی و رسانه ای عظیم غرب، و... می بینم ما روند رو به رشدی داشته ایم و ان شالله بهتر هم خواهیم شد.

امروز ایران در منطقه به لطف تدابیر رهبری اقتدار غیر قابل باوری پیدا کرده است، هیچ انقلابی در 40 سالگی خودش به این قدرت نرسیده بوده است، ما در عراق و سوریه، نه داعش، بلکه آمریکا و اسرائیل را شکست دادیم که داعش را ایجاد کرده و به تمام معنا تجهیز کرده بود، و خودشان می گفتند جمع کردن آن 30 سال زمان می برد! در مساحتی به گستردگی 6 برابر کشوری مثل بلژیک!!

اما متاسفانه برخی مسئولین داخلی ما، شما فرض کنید اگر جمهوری اسلامی ما مثل سایر جمهوری ها رهبر نداشت و مثلا مثل آمریکا عمده قدرت دست رییس جمهور بود در این فراز و نشیب دولت ها ما الان در چه وضعی بودیم؟!

به خدا درد دل ما هم کمتر از شما نیست...

اکثر کسانی که ایشون رو انتخاب کردن تا اونجا که بنده اطلاع دارم انتخاب بین بد و بدتر بوده
    انتخاب از روی اجبار
    وقتی میدونم بین نابودی کامل و همین وضع اسف بار باید یکی رو انتخاب کنم مسلما همین وضع رو انتخاب می کنم
    بنده هم راضی به بی ثباتی کشور و بد بخت شدن مردم نیستم
    ولی اگر تغییرات درست و بنیادی صورت نگیره عاقبت خوبی نخواهد داشت
    یعنی تو این 1600 نفر یه آدم حسابی جز اینا پیدا نمی شد؟
    من اعتقاد ندارم که انتخاب مردم بین بد و بدتر بوده است...
    نمی خواهم شفاف صحبت کنم، اما همواره کسی که در عرصه اجرا موفق و کارآمد نبوده و به اصطلاح شما بد بوده، چاره ای ندارد که رقیب را بدتر جلوه بدهد...

ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ در ساعت ۰۹:۵۹

17. صلوات ها 2

علاقه
    علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,390
    حضور
    91 روز 15 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6872

نقل قول نوشته اصلی توسط Im_Masoud.Freeman نمایش پست ها
    در اینکه امام خمینی بهترین کار رو کردند هیچ شکی نیست و این یعنی یک احترام تمام عیار به انتخاب مردم.
    ولی واقعا تا کی باید یه نفر جور همه رو بکشه.
    واقعا خسته شدیم.
    هرروز یه خبر جدید . هر روز یه دزدی هر روز یه اختلاس . این خورد اون برد.
    من کاملا شما را درک می کنم مسعود عزیز!! خدا لعنت کند مسئولینی که نسبت به بیت المال و حقوق مردم بی اعتنا بوده و برای آن حرمتی قائل نیستند! خدا به آبروی معصومین دستشان را از مسئولیت کوتاه کند که اینچنین نسبت به خون های به ناحق ریخته شده پای این نظام و آرمان ها برای برپایی عدالت بی اعتنایی کرده و مردم را نسبت به انقلاب ناامید و بی انگیزه می کنند.
    قطعا مجازات اینها در روز قیامت کمتر از دشمنانی که مردم را از بیرون نا امید می کنند نیست.
    خدا می داند که که رهبری و مراجع چه خون دلی از این دست اندازی های به بیت المال می خورند!!
    اگر توصیه های مکرر رهبری در مورد همین حقوق های نجومی نبود اصلا جدی گرفته نمیشد، همانطور که برخی سعی داشتند توجیه بتراشند و می گفتند حقشان است، چیز عجیبی نیست! سهمشان از سفره انقلاب است و از این حرفها...

اما در مدل های حکومتی جمهوری نقش مردم خیلی پررنگ است، التماس های مسئولین به مردم در زمان انتخابات گویای قدرت مردم است، فقط کافیست مردم بیدار باشند، نگذارند کسی در قدرت به گونه ای ماندگار شود که احساس صاحب خانه بودن به او دست بدهد، نگذارند بتواند باند بازی راه بیندازد، نگذارند در ناکارآمدی بتواند فریبشان بدهد، نگذارند و نگذارند...
    در این صورت است که مسئولین برای بقاء در قدرت به کار کردن و محافظت از بیت المال می اندیشند...

19. صلوات ها 3

صفحه 12 از 21 نخست ... 21011121314 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری