صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خوب ، بد ، زشت! (دلیل ازدواج چیست؟)

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    سلام
    سلام برادر
    اگر همین پاسخ‌هایی که گفتید را روی پست شماره 9 متمرکز کنید و مطابق با آن تنظیم کنید ممنون می‌شوم
    در واقع بخش اصلی بحث من مواردی است که در این پست اشاره کرده ‌ام

جمله‌ای از خانم کامیل آنا پالیا (پژوهشگر آمریکایی):
    "مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

2. صلوات ها 2

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,888
    حضور
    149 روز 8 ساعت نامشخص
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14503

سلام

♻️مثلث عشق

عشق دارای سه ضلع است: میل، تعهد و صمیمیت.

میل: انگیزه هایی مانند جذابیت و تمایلات جنسی
    تعهد: اینکه برای حفظ رابطه مطلوب تلاش کنیم.
    صمیمیت: رفتارهایی که نزدیکی عاطفی را افزایش می دهد.

بر مبنای فوق که توسط استرنبرگ مطرح شده است عشق را در 8 قسم مطرح کرده است که شما به 3 قسم آن اشاره کرده اید:

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    زنان نجیبی هستند که مرا تحریک جنسی می‌کنند اما برای ازدواج با من تناسب کافی ندارند و مرا عاشق هم نمی‌کنند
    عشق شهواني:
    «ميل» در اين عشق بيشتر حضور دارد. هيجانات و ميل زيادي در اين رابطه وجود دارد، اما صميميّت و تعهد در سطح ضعيفي قرار دارد.

زنانی هستند که در من ایجاد عشق می‌کنند ، اما میل جنسی را خیر و همچنین گزینه ای کامل برای ازدواج نیستند
    عشق دوستانه:
    اين احساس زماني دست مي دهد كه ميل و تعهد به مقدار كم وجود داشته باشد يا اصلاً وجود نداشته باشد، اما «صميميت» در حد بالايي حضور دارد.

(کمی هم به عشق مشفقانه نزدیک است).

زنانی هستند که با بنده تناسب زیادی دارند ، اما نه حس عشق به آنها دارم و نه میل جنسی
    عشق پوچ:
    اين عشق زماني احساس مي شود كه «تعهد» قوي باشد، اما ميل و صميميت در سطح پاييني قرار داشته باشد يا اصلاً وجود نداشته باشد.

5 قسم دیگر:

فقدان عشق:
    در اين رابطه هيچ يك از عناصر عشق حضور ندارد. اين رابطه را در زندگي روزانه با مردم عادي داريم. اگر احساستان درباره شريك زندگي تان از اين نوع باشد، مي توان گفت كه رابطه تان در معرض خطر است.

عشق مشفقانه:
    در اين عشق «صميميّت و تعهد» شديد است اما ميل ضعيف است. عشق مشفقانه در زوجهايي ديده مي شود كه به مدت تقريباً طولاني با هم هستند و از يكديگر رضايت دارند، اما جاذبه جنسي آنها از بين رفته است.

عشق خيال انگيز:
    اين عشق در بين زوج هايي مشاهده مي شود كه رابطه آنها تا اندازه اي تازه است. «ميل و صميميّت» شديد است، اما زوج ها به اندازه كافي، زندگي مشترك يا تجربه هاي مشترك ندارند كه متقابلاً احساس تعهد كنند.

عشق ابلهانه:
    در اين عشق «ميل و تعهد» بالاست اما صميميت ضعيف است.

عشق كامل:
    اين عشق سه عنصر را به طور سخاوتمند در خود جاي داده است.
    ویرایش توسط ریحــانه الــنبی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۶:۱۳

4. صلوات ها 3

نوشته
    995
    حضور
    125 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2988

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    سلام .

عشق شهواني:
    «ميل» در اين عشق بيشتر حضور دارد. هيجانات و ميل زيادي در اين رابطه وجود دارد، اما صميميّت و تعهد در سطح ضعيفي قرار دارد.
    سلام
    در صورت رعایت حدود شرعی در پوشش و نگاه و روابط، این نوع عشق امکانپذیره؟
    مگر کارکرد حجاب همین نیست که زن بتونه فارغ از جنسیتش در جامعه رفت و آمد یا فعالیت داشته باشه؟
    یعنی بدون رفتار خاص و پوشش نامناسب هم امکان تحریک جنسی هست؟ امکان داره یک زن "نجیب" قبل از ازدواجش مردی رو تحریک کنه؟

6. صلوات ها 3

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,736
    حضور
    167 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3347
    صلوات
    46184

سلام برادر
    اگر همین پاسخ‌هایی که گفتید را روی پست شماره 9 متمرکز کنید و مطابق با آن تنظیم کنید ممنون می‌شوم
    در واقع بخش اصلی بحث من مواردی است که در این پست اشاره کرده ‌ام
    سلام از ماست برادر

حال پرسشم را اینگونه مطرح می‌کنم:
    زنان نجیبی هستند که مرا تحریک جنسی می‌کنند اما برای ازدواج با من تناسب کافی ندارند و مرا عاشق هم نمی‌کنند
    زنانی هستند که در من ایجاد عشق می‌کنند ، اما میل جنسی را خیر و همچنین گزینه ای کامل برای ازدواج نیستند
    زنانی هستند که با بنده تناسب زیادی دارند ، اما نه حس عشق به آنها دارم و نه میل جنسی

در چنین حالتی تکلیف چیست؟
    در پست قبلی این سه تا رو باز کردیم و توضیح دادیم

اگر جمع بندی کنم و به این سوال پاسخ دهم نظر من اینه :

بهتره ما تحقیق و جست و جو کنیم و موردی رو پیدا کنیم که این سه حداقل در سطح متوسطی برقرار باشند

البته باز به این نکته اشاره میکنم که :

وقتی کسی میره دنبال ازدواج => چون نیروی محرکه بیشتر همون مساله نیاز جنسی هست پس اینجا دیگه خود بخود مساله جنسی حل میشه

و باید به این فکر کنه که از چه کسی خوشش میاد و چه کسی خوشش نمیاد ؟ چه کسی باب میلش هست یا نیست؟ =مقدمه برای دوست داشتن و محبت

اینجاست که مسیر طبیعی طی میشه

حالا پاسخ به تک تک سوالات :

شما در این حالت اگر ازدواج کنید خب مسلما سمت عاطفی (اظهار محبت و دوس داشتن طرف مقابل) خواهد لنگید .
    چون به دل ننشسته پس از لحاظ عاطفی رابطه ی گرمی نخواهد شد

-
    محبت و عشق یه مساله گسترده ای هست و ما به خیلی ها محبت و عشق داریم

پس قرار نیست که ما به هر کسی که محبت و عشق داشتیم ازدواج کنیم

اگر کسی به دنبال ازدواج باشه :
    به نظرم از کسی که خوشش اومد مساله ی نیاز جنسی خود بخود حل میشه

البته نیروی جنسی یه مساله ی فیزیولوژیکی هست و افراد به دو گونه گرم و سرد طبقه بندی میشن
    که یه بحث جداگانه هست

باز میگیم که اگر ازدواجی صورت بگیرد یه قسمت رابطه خواهد لنگید .
    خوب ، بد ، زشت! (دلیل ازدواج چیست؟)

8. صلوات ها 3

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,888
    حضور
    149 روز 8 ساعت نامشخص
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14503

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    سلام
    مگر کارکرد حجاب همین نیست که زن بتونه فارغ از جنسیتش در جامعه رفت و آمد یا فعالیت داشته باشه؟
    یعنی بدون رفتار خاص و پوشش نامناسب هم امکان تحریک جنسی هست؟ امکان داره یک زن "نجیب" قبل از ازدواجش مردی رو تحریک کنه؟
    سلام
    موارد 8 گانه برای یک رابطه و پیوند زناشویی گفته می شود. یعنی زوج هایی که هر سه را با هم و به یک اندازه نداشته باشند مشمول 7 مورد دیگر هستند.

و اینطور نیست که همه افراد وقتی در رابطه اجتماعی قرار بگیرند، میل جنسی و شهوانی پیدا خواهند کرد و اگر هم چنین شد قدرت کنترل را ندارند،

"میل" یک غریزه خدادادی در هر دو جنس است، با توجه به تفاوت های فردی بروز این میل در موقعیت ها و شرایط برای افراد نیز مختلف است، در این سایت تاپیکی داشتیم که اظهار می داشتند تقیدات دینی دارم و موفق در کنترل نگاه، ولی با دیدن زنان محجبه تحریک می شوم...
    در واقع این بنده خدا با دیدن زنی با پوشش موجه میل "شهوت" را داشتند نه صمیمت و تعهد را...
    یعنی جنسیت محرک نیود و اگر بود قابل کنترل بود ولی نوع پوشش محرک تاثیر گذار ...

کارکرد همزمان سه مؤلفه گفته شده برای ازدواج است، بود و نبود هر کدام بررسی شد،
    یعنی قبلِ ازدواج باید این سه عنصر را شناخت و در خود داشت،
    هنگام ازدواج نسبت به طرف ازدواج نیز این سه را احساس کرد،
    بعد از ازدواج در تنظیم میزان آنها باید دقت کافی داشت.تا منجر به عشق کامل شود.

10. صلوات ها 2

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحیل نمایش پست ها
    سلام
    به عوامل مختلفی از جمله سن ، فرهنگ ، شرایط فیزیولوژی و روحی ، میزان میل جنسی و شخصیت فرد برمی‌گردد
    برای مثال یک پسر ممکن است در 18 سالگی از هر 10 زن به 9 تای آنها میل جنسی داشته باشد
    اما همین پسر در 25 سالگی به 7 تای همان خانمها میل داشته باشد
    در 30 سالگی به 4 تای آنها و در 35 سالگی فقط به یکی از آنها

یا مثلاً افرادی که دارای شخصیت خاصی هستند (متفاوت از افراد معمول جامعه هستند) اکثراً سخت پسندتر هستند
    و به همین شکل هر کدام از عواملی که عرض کردم می‌توانند در این موضوع تفاوت ایجاد کنند

اما در کل بله ، حجاب و پوش اسلامی تا حدودی مانعی برای فهمیدن این موضوع است
    این خوب نیست اما به قول استاد مسلم ، بخاطر دست یافتن به خوبی‌های بالاتری مجبوریم از این روش استفاده کنیم

هرچند راهکارهایی وجود دارد که خیلی نمی‌شود بین عموم مطرح کرد

"مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

12. صلوات ها 2

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    عشق كامل:
    اين عشق سه عنصر را به طور سخاوتمند در خود جاي داده است.
    ممنون از توضیحات دقیقی که گفتید

سوال من بیشتر در زمان تعارض بین این سه عنصر کلیدی است
    چرا که اینکه هر سه عنصر کنار هم باشند شاید در خیلی از اوقات پیش نیاید یا اگر هم پیش بیاید معمولاً میزان هر سه ، با هم مساوی نیست

وقتی کسی میره دنبال ازدواج => چون نیروی محرکه بیشتر همون مساله نیاز جنسی هست پس اینجا دیگه خود بخود مساله جنسی حل میشه
    خیر برادر عزیزم اینطور نیست
    میل جنسی تابع یک سری عوامل دیگر هم هست
    برای مثال ممکن است مردی به خانمهای چاق میل داشته باشد و مردی به خانمهای لاغر
    توجه به این نکته مهم است که مرد اول احتمالاً از خانمهای لاغر بدش میاید و مرد دوم از خانمهای چاق (منظور بد آمدن از نظر میل داشتن است)

یا مثلاً خانمی به مرد قدبلند و چهارشانه میل جنسی دارد و خانم دیگری اندام مرد چندان تفاوتی برایش ندارد
    اینجا خانم اول اگر با مردی با شرایط بدنی دیگر ازدواج کند قطعاً میل جنسی چندانی به او نخواهد داشت ، اما خانم دوم مشکلی ندارد

مساله جنسی حل میشه و باید به این فکر کنه که از چه کسی خوشش میاد و چه کسی خوشش نمیاد ؟
    این خوش آمدن ، چند جنبه دارد و سوال من هم دقیقاً همین بود
    بنده از خانمی خوشم میاید چون به او میل جنسی دارم. اما در عین حال از او خوشم نمی‌آید چون در من احساس دوست داشتن ایجاد نمی‌کند
    برعکس ، من از خانمی خوشم میاید چون در من احساس دوست داشتن ایجاد می‌کند. اما در عین حال از او خوشم نمی‌آید چون به او میل جنسی ندارم

قرار نیست که ما به هر کسی که محبت و عشق داشتیم ازدواج کنیم
    احسنت

نکته قابل توجه:
    اینکه حد اجرای این سه ضلع در زندگی مشترک چقدر است ، به میزان شناخت افراد از این سه عنصر برمیگردد
    مثلاً ممکن است فردی صرفاً داشتن یک همسر معمولی را مساوی با عشق بداند و دیگری حس عشق را فقط به تعداد خاصی از زنان پیدا کند

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۹:۱۲

14. صلوات ها 2

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21191

up... احیاناً!

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۷/۱۰/۲۴, ۱۴:۰۰ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری