جمع بندی خواستگاری که قبلا ازدواج کرده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری که قبلا ازدواج کرده

باسلام
من ۲۷ سالمه و یک خواستگار با شرایط خوب دارم ولی ایشون یه مشکلی دارن اینه که ۱۰ سال پیش در سن ۲۱ سالگی ازدواج کردن و بعد۴ سال از همسرشون جداشدن والان ایشون۳۴ سال دارن.حالا نمیدونم چیکار کنم چون واقعا هم برای خودم و هم خونوادم سخته ولی ازیه طرفم شرایط خوبی دارن تو دو راهی گیر کردم لطفا به من مشاوره بدین .ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیـن

Mahak;953205 نوشت:
باسلام
من ۲۷ سالمه و یک خواستگار با شرایط خوب دارم ولی ایشون یه مشکلی دارن اینه که ۱۰ سال پیش در سن ۲۱ سالگی ازدواج کردن و بعد۴ سال از همسرشون جداشدن والان ایشون۳۴ سال دارن.حالا نمیدونم چیکار کنم چون واقعا هم برای خودم و هم خونوادم سخته ولی ازیه طرفم شرایط خوبی دارن تو دو راهی گیر کردم لطفا به من مشاوره بدین .ممنون

با سلام.از اینکه سؤالتان را در انجمن مطرح کردید سپاس گزاریم.

ازدواج کردن فردی مثل شما با مردی که سابقه ازدواج دارد به خودی خود مشکلی ندارد ولی به شرطها و شروطها.

1. اینکه ملاکهای یک همسر شایسته ای که کفو شما باشد را داشته باشد.در این لینک می توانید ملاکها را مشاهده کنید.

2.بسیاری از کسانی که طلاق می گیرند،خیلی دیر به مرحله طلاق عاطفی می رسند.یعنی همچنان به لحاظ عاطفی نسبت به همسر سابق خود، درگیری ذهنی و عاطفی دارند و از او دل نکنده اند.بسیار اتفاق می افتد که افرادی که طلاق گرفته اند برای رهایی از غم طلاق، به سرعت ازدوج می کنند و همین امر موجبات پشیمانی بعدی را به وجود می آورد؛ چون آنها فقط به دنبال این هستند که به آرامش برسند و ملاکهای ازدواج را در نظر نمی گیرند.لذا توصیه شده که برای ازدواج مجدد،حداقل باید 6ماه تا یکسال از طلاق، گذشته باشد که در مورد ایشان به نظر می رسد که به طلاق عاطفی رسیده باشند چون از آن زمان، 9 سال می گذرد.

3.اطمینان یابید که ایشان اختلال روانی و یا اختلال شخصیت ندارد.برای این امر حتما بایستی به مشاوره حضوری بروید و از تستهای روان شناختی استفاده کنید.بسیاری از طلاقها در نتیجه اختلالات روانی و شخصیت اتفاق می افتد؛بنابراین مراقب باشید که شما هم گرفتار چنین همسری نشوید.

4.حتما تحقیقات مفصلی راجع به ایشان داشته باشید و به حرفهای خودشان اکتفا نکنید.جستجو کنید که علت طلاقشان چه بوده؟ آیا آن علت، همچنان باقی است؟ ممکن است مثلا به خاطر دخالتهای خانواده اش در زندگیشان، مجبور به طلاق شده باشند که در اینصورت، شما هم گرفتار آن خواهید شد.

موفق باشید.

Mahak;953205 نوشت:
باسلام

شما حتما با ایشون چندین جلسه برید مشاوره ازدواج و مطمئن بشید ذهنش درگیر ازدواج قبلی نیست و متوجه بشید دلیل جداییش چه بوده. شاید اون مسائل برای شما هم پیش بیاد برای همین دونستن خیلی بهتر از ندونستن است.

موضوع قفل شده است