جمع بندی همسرم تا دیروقت هیئت میره

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم تا دیروقت هیئت میره

با سلام
دختری 27 ساله ام 2 ساله ازدواج کردم همسرم هم 27 سالشونه مذهبیه و اهل هیئت. خیلی دوست داره من هم باهشون هیئت برم و همراهیش کنم و من هم اینکارو میکنم بااینکه گاهی اوقات خیلی طولانی میشه و خسته میشم و گاهی نمیپسندم با اینحال باهاش میرم. ولی چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که مثلا یازده جلسه تموم میشه میاد منو میزاره خونه و برمیگرده تا ادامه شبو با دوستاش بگذرونه .من از تنهایی نمیترسم ولی از نبودش و تنها گذاشتنم تو شب اعصابم بهم میریزه وخوابم نمیبره تا وقتی بیاد (ساعت 2 یا 3 یا حتی 4)
هم من و خانمای دوستاش ازین وضع ناراضی هستیم وقتی هم بهشون اعتراض میکنیم ما دخترارو هم پیش هم میزارن که تنها نباشیم و چیزی نگیم.
هر چی باهاش حرف میزنم .قهر میکنم . دعوا میکنم یا گریه و زاری که راضی نیستم داری میری فایده ای نداره و باز کار خودشو میکنه .
بعضی از خانما تو هیئت که سنشون بیشتر از ماست بچه دارن میگن ماهم مثل شما بودیم فایده نداره باید کنار بیاید و بیخیال شید .

خیلی اعصابم خرده نمیخوام کنار بیام . خانواده ام نمیدونن که شبا تنهام نمیدونم باید بهشون بگم یا نه ؟چکار باید کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

[=arial]با سلام و احترام
شرایط شما را درک می کنیم!
از انجایی که همسرتان با دوستان هیئتی وقتی را خلوت می کنند، از جهت اینکه افراد بدی نیست و جای نگرانی ندارد، از جهتی نگران کننده نیست، مردان در برخی از مواقع دوست دارند وقتی را با دوستان خودشان خلوت کنند، گیر دادن و اظهار ناراحتی به نظر می رسد دردی را درمان نمی کند، برای حل این مشکل چند تا نکته خدمت شما عرض کنیم:
1. ببینید چه جذابیتی در میان دوستانش هست که دور هم می نشینند، آیا نیاز عاطفی است یا یک تفریح دوستانه!!
اگر معلوم شد، می توان با جایگزین کردن رفتارهای مناسب از طرف شما ایشان را از این تصمیم بیخال یا سست کرد.
2. شما می توانید در این زمان که همیشه نیست، به خانه مادرتان بروید یا شما هم با همسران همان دوستان همسرتان یک دورهمی داشته باشید!
3. اگر نشد، می توانید به همسرتان بگید با دوستانش دورهمی داشته باشد منتها یک زمان مدیریت شده ای را در نظر بگیرد و طبق آن پیش برود! ( اولش سخته ولی رفته رفته می توان حضور در کنار دوستانش را کنترل و مدیریت کرد)
4. اگر چه من مطمئنم بعد از مدتی از این کار خسته خواهد شد و خیلی تمایل به حضور در کنار دوستان را هم نخواهد داشت!
5. از افرادی که حرف شنوی دارد می توانید کمک بگیرید که ایشان را نصیحت کند!
6. خیلی حساسیت نشان ندهید و خودتان را مشغول مطالعه یا تلاوت قرآن بکنید، البته بدون اینکه اعتراض زبانی از خودتان نشان دهید در مرحله عمل یک حالت سنگینی و ناراحتی نشان بدهید تا خودشان احساس انگیزه ترک چنین رفتاری را درک کنند!!( این نکته زمانبر خواهد بود)
7. منطقی صحبت کنید و انتظارات خودتان را اعلام کنید شاید تاثیر گذار شد.
8. صبور باشید و خیلی اهمیت ندهید، تا رفته رفته حل شود.

zshakiba;952595 نوشت:
با سلام
دختری 27 ساله ام 2 ساله ازدواج کردم همسرم هم 27 سالشونه مذهبیه و اهل هیئت. خیلی دوست داره من هم باهشون هیئت برم و همراهیش کنم و من هم اینکارو میکنم بااینکه گاهی اوقات خیلی طولانی میشه و خسته میشم و گاهی نمیپسندم با اینحال باهاش میرم. ولی چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که مثلا یازده جلسه تموم میشه میاد منو میزاره خونه و برمیگرده تا ادامه شبو با دوستاش بگذرونه .من از تنهایی نمیترسم ولی از نبودش و تنها گذاشتنم تو شب اعصابم بهم میریزه وخوابم نمیبره تا وقتی بیاد (ساعت 2 یا 3 یا حتی 4)
هم من و خانمای دوستاش ازین وضع ناراضی هستیم وقتی هم بهشون اعتراض میکنیم ما دخترارو هم پیش هم میزارن که تنها نباشیم و چیزی نگیم.
هر چی باهاش حرف میزنم .قهر میکنم . دعوا میکنم یا گریه و زاری که راضی نیستم داری میری فایده ای نداره و باز کار خودشو میکنه .
بعضی از خانما تو هیئت که سنشون بیشتر از ماست بچه دارن میگن ماهم مثل شما بودیم فایده نداره باید کنار بیاید و بیخیال شید .

خیلی اعصابم خرده نمیخوام کنار بیام . خانواده ام نمیدونن که شبا تنهام نمیدونم باید بهشون بگم یا نه ؟چکار باید کنم؟

احتمالا شوهر شما مذهبی هستند اما اطلاعات دینی کافی ندارند و فکر میکنند با این کار ، ثواب زیادی می برند.
بهتر است به همراه همسران مردانی که چنین مشکلی دارند، مساله را به اطلاع روحانی هیات برسانید تا ایشان در سخنرانی شان ، به طور عمومی (نه صحبت خصوصی با شوهر شما) به مردان بگویند که چقدر در کنار همسر بودن و در کنار خانواده بودن از نظر اسلام ثواب دارد و عبادت بزرگی است که ثوابش از برنامه های معنوی مستحبی بیشتر است (احادیث زیادی در این زمینه داریم)(مثلا حدیث از پیامبر داریم که یک ساعت در کنار خانواده بودن، از اعتکاف در مسجد النبی ثوابش بیشتر است و ...) و .... تا شوهر شما و دوستانشان متوجه اشکال کار خودشان بشوند و آن را اصلاح نمایند.

سوال:
2 ساله ازدواج کرد ه ام، 27 سال سن دارم، شوهرم فردی مذهبی و اهل هیئت هست، خیلی دوست دارد؛ با هم به هئیت عزاداری برویم ، منتها چیزی که خیلی اذیتم می کند این است که بعد از اتمام جلسه، بعد از اینکه من را به خونه می رساند بر می گردد و تا ساعت 3 شب با دوستان هئیتی اش می گذراند. هر چه با همسرم حرف می زنم ، قهر میکنم، دعوا میکنم یا گریه و زاری که راضی نیستم فایده ای ندارد و باز کار خودش را می کند، لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ:
به احتمال زیاد همسرتان قبلا با دوستان خود رابطه عاطفی قوی داشته و این رفتارها را تکرار می کند و نمی خواهد دوستانش را از دست بدهد، از این نظر شاید به همین راحتی و سریع نمی تواند از دوستان خود فاصله بگیرد. منتها از آنجایی که همسرتان با دوستان هیئتی همنشین هستند، از جهت اینکه افراد بدی نیستند؛ جای نگرانی ندارد، ولی خوب؛ این مسئله هم هست که مردان در برخی از مواقع دوست دارند با دوستان خودشان خلوت کنند، گیر دادن و اظهار ناراحتی مطلوب نبوده و به نظر می رسد دردی را درمان نمی کند.

راهکارهایی که در حل این مسئله به شما کمک می کند، چند نمونه را عرض می کنیم؛
1. به هر شکل شده ؛ شما باید رابطه عاطفی خودتان را با همسرتان قوی تر کنید.
چون وقتی علقه عاطفی در خانواده قوی تر شد، دیگر انگیزه حضور در کنار افراد دیگر بتدریج کمتر و سست تر خواهد شد و فرد ترجیح می دهد در کنار خانواده باشد. منتها برای اینکه این رفتار را مشاهده کنید، لازم است مدتی صبور بوده و روی رفتارخود و همسرتان کار کنید.
2. شما با حفظ حرمت و احترام نسبت به دوستان همسرتان، می توانید طوری طراحی کنید که حضور دوستانش در منزل شما یا آنها باشد، منتها شما هم با خانواده های آنها مشغول شوید. در حقیقت می توانید درخواست کنید که همسرتان با همفکری دوستانشان طوری برنانه ریزی کنند که در برخی از ایام در یک دورهمی دسته جمعی با خانواده داشته باشند.
3. حساسیت های بیجا و حسودانه نمی تواند این رابطه عاطفی را کمتر و یا از بین ببرد، فقط مدیریت احساس همسر و ارزش دادن به باورهای ایشان می تواند بتدریج همسرتان را همسو با شما بگرداند.
4. در برخی از موارد وقتی امکان دورهمی در یکجا نشد، می توانید با همسرانشان صحبت کنید و شما هم مستقلا یک دورهمی داشته باشید.
5. اگر صبور باشید بعد از مدتی از این کار خسته خواهد شد و خیلی تمایل به حضوربیشتر در کنار دوستان را هم نخواهد داشت.
6. برای این رفتارها و برنامه ها یک گفتگوی منطقی داشته باشید و در کنار ارزش دادن به خواسته های همسرتان، انتظارات خودتان را هم اعلام کنید شاید تاثیر گذار شد.

موضوع قفل شده است