شک در جنابت

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در جنابت

با سلام
من بعضی روزها که از خواب بلند میشم لکه ای زرد روی لباس زیرم میبینم و نمیدونم که اون سه نشانه جنابت که باید اتفاق می افتاده ، اتفاق افتاده یا نه
من باید چیکار کنم ؟ باید غسل جنابت کنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنین

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

Shab://;952414 نوشت:
با سلام
من بعضی روزها که از خواب بلند میشم لکه ای زرد روی لباس زیرم میبینم و نمیدونم که اون سه نشانه جنابت که باید اتفاق می افتاده ، اتفاق افتاده یا نه
من باید چیکار کنم ؟ باید غسل جنابت کنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنین

با سلام و احترام

به نظر مشهور مراجع در مردان اگر تمام نشانه های جنابت نباشد یا شک در جنابت باشد غسل جنابت واجب نیست اما برای دریافت پاسخ دقیق نام مرجع تقلیدتان را ارسال بفرمایید.

موفق و موید باشید

مقام معظم رهبری

Shab://;952647 نوشت:
مقام معظم رهبری

با سلام و احترام

نشانه های جنابت در مردان خروج ترشح با شهوت و سستی بدن و با جهش است و درصورتی که یقین به خروج منی نداشته باشد یا یکی از نشانه ها نباشد غسل جنابت واجب نيست.

رساله امام خمینی ره، احکام جنابت، مطابق با نظر مقام معظم رهبری

[="Tahoma"][="Blue"]

نور;953023 نوشت:
با سلام و احترام

سلام

جنابت در "خواب"، مورد نظر پرسش کننده است که به آن احتلام گفته می شود. در برخی از موارد احتلام در خواب همراه با نشانه هایی که شما فرمودید، نمی باشد. آیا با اینحال غسل واجب است؟ (مقلد مقام معظم رهبری -حفظه الله-)

تشکر[/]

مترصد;953045 نوشت:
سلام

جنابت در "خواب"، مورد نظر پرسش کننده است که به آن احتلام گفته می شود. در برخی از موارد احتلام در خواب همراه با نشانه هایی که شما فرمودید، نمی باشد. آیا با اینحال غسل واجب است؟ (مقلد مقام معظم رهبری -حفظه الله-)

با سلام و احترام

در فرض سوال اگر نشانه ها نباشد یا شک داشته باشد غسل جنابت واجب نیست.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است