صفحه 1 از 40 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بالا رفتن سن ازدواج؛چرا؟!

نوشته
    364
    حضور
    49 روز 7 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1067

بالا رفتن سن ازدواج؛چرا؟!

به نام خدا
    سلام به همه اسک دینی ها
    اربعین رو تسلیت میگم...
    لطفا همه مشارکت کنند تا تو این تاپیک به جمع بندی خوبی برسیم
    سوالم اینه چرا در گذشته ها ازدواج آسون تر بود؟چرا انقد سن ازدواج بالا رفته که بچه ها با والدین شان حداقل 30 سال به بالا فاصله سنی دارند؟نه واقعا چرا؟!
    به نظرتون جوان های امروزی خیلی متوقع تر شدند یا خانواده ها زیادی به تجملات و امکانات بالا( مثل وضع مالی مثل مدرک تحصیلی مثل خونه مثل ماشین مثل مهریه بالا ووو...)اهمیت میدن یا دخترا زیادی رفتن تو بحر درس؟

دنبال مقصر نمیگردم اما میخوام بدونم اگه واقعا بخش عظیمی از مشکلِ دیر ازدواج کردن(کاری به اقتصاد ندارم) از توقع بالای ما جوان هاست یا رفتارهای غلط ما یا تجمل گرایی خانواده ها(اللخصوص خانواده دخترها)است خب کمی دقت کنیم کمی تأمل کنیم رو خواسته های بی جای خودمون تا بلکه کمی شرایط آسون تر بشه
    ان شاء الله که مشکلِ دیر ازدواج کردن همه جوان ها حل بشه.الهی آمین
    یاعلی
    اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن
    صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ
    فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ
    وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً
    حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

2. صلوات ها 9

نوشته
    704
    حضور
    54 روز 17 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    22
    صلوات
    2056

با نام و یاد دوست

بالا رفتن سن ازدواج؛چرا؟!

کارشناس بحث: استاد امین

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ در ساعت ۰۷:۳۹

4. صلوات ها 6

علاقه
    شهادت در راه امام زمان و بعد از ظهور حضرت، استاد رائفی پور ، استاد حسن عباسی
    نوشته
    211
    حضور
    11 روز 18 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    494

سلام
    به نوبه خودم،خیلی سعی کردم اما این یه واقعیته
    کسی که در جنوب یه شهر مثل تهران زندگی میکنه(یه دختر خانم) با فکر تجملی حتی با حقوق یه میلیون تومان بزرگ شده،مگر اینکه با معجزه فکرش تغییر کنه.
    با امار طلاق کاملا مشخصه امار طلاق در شمال شهر تهران بیشتره.....بهانه به اسم پول
    به نتیجه خوبی رسیدم
    پر واضحه که جمعیت دخترها از پسرها بیشتره،ازدواج که من میگفتم واجبه،الان دیگه چادری که فکرش هیچ ربطی به پوشش نداره،مجرد بمونه بهتره
    پدر مادر،خاله،دایی
    طرف سی سالش شده،سر بالایی عمر رو پشت سر گذاشته،نمیشه اعتماد کرد؟اعتماد نباید کرد
    با عقل باید پیشرفت
    از ماست که بر ماست....

"عمر و عاصی نشوی پشت "امامت" خالیست"
    "بی علی دست تو فردای قیامت خالیست"
    با علی باش
    "با علی بـــاش که دَه ضربه ی دیگر مانده"
    "این علی دوستی از مــالک اشتر مانده"

6. صلوات ها 2

نوشته
    364
    حضور
    49 روز 7 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1067

سلام
    این نظر رو توی یکی از سایت ها خوندم
    واقعا بعد از خوندن این نظر خیلی حالم گرفته شد جوری که به حال جوان های مملکتم چشمام پر شد!
    که واقعا تا چه زمانی قراره وضع ازدواج اینجوری باشه؟!
    وقتی این نظرو خوندم مصمم شدم تا این تاپیکو بزنم نظر:
    ""خدایا من زن میخوام دلم گرفته، بعضی وقتها آنقدر دلم میگره و تحت فشار می افتم كه دلم می خواد با تمام وجود گریه كنم دیگه خسته شدم از این همه فشار، از این همه سنت و فرهنگ غلط، از این همه بی توجهی اطرافیان و مسئولان، البته حق هم دارند، خودشان خرشان از پل گذشته و احتیاجات روحی و جسمی شون برطرف شده، چرا دیگه خودشون رو بخاطره ما به زحمت بندازند؟! منم خودم وقتی می خواستم كنكور بدم، مدام به خودم می گفتم بذار كنكورم كه تمام شد، تجربیاتم رو در اختیار بقیه میذارم و كمكشون میكنم راحت تر درس بخونند، ولی كو! اصلا حتی دریغ از یه كار كوچیك كه براشون كرده باشم، پس بیخودی نباید از بقیه انتظار كمك و توجه داشته باشم، خیلی انتظار بیجاییه!!!!!!!!!!!!!!! ولی واقعا دیگه مستاصل شدم ، نمیدونم چه كنم.
    به خدا این چیزایی كه تو تلویزیون نشون میدن واقعیت نداره ولی آخه مگه احساسات، منطق حالیش میشه؟!!!!!! امان از دست این بزرگترهای نادان و ظاهربین ! حتی مارا هم مثل خودشون كردند، آخه یكی نیست به اینا بگه: باباجون! اگه این احساسات و غرایز از راه درست و عاقلانه و طبق دستورالعمل خدا و پیغمبر اجرا نشه، بدبختی میاره، افسردگی میاره، هزارجور بیماری روحی و جسمی و انحرافات میاره!! خیر ! اصلا گوششون بدهكار نیست كه نیست!!! واقعا برای خودمون متاسفم، با این كه دین و راهكارهای كاملا عملی اون را داریم، دنبال بیراهه و به اصطلاح، راه چاره میگردیم!!! آخه من دردمو به كی بگم ایها لناس!
    دلم گرفت از آسمون، هم از زمین هم از زمون، تو زندگی چقدر غمه، دلم گرفته از همه میگند ما دختر دست گلمونو كه تو پنبه بزرگش كردم، بده به یه پسر آسمون جل بی همه چیز بیكار!؟ مگه بچمونو از سر راه اوردیم؟ بله! بچتونو از سر راه نیاوردید، خیلی هم پاش زحمت كشیدید، حاضر هم نیستید به پسری مثل من بدیدش، ولی حاضرید بدیدش دست پسرای خیابونی!، حاضرید ولش كنید به حال خودش تا از روی نیاز به ابراز و دریافت احساسات و عواطف، نا خودآگاه به هزارچیز نكبت و كوفت و زهرمار مثل، خودآراییی برای جلب توجه دیگران و جوونایی مثل من ، خودارضایی، دوستیهای خیابونی و... تن بده، بعدم كه من بخوام برم خواستگاری با هزارجور مانع تراشی و سخت گیری های پوچ و بی دلیل مانع ارضای صحیح تمایلاتشون بشد! طوری كه نیست! بكنید! نتیجش هم همین میشه كه الآن دارید می بیند، همین قیافه های عجق وجق تو خیابونا، دخترهای مجرد با سن بالا و...، بازم احتیاج هست بگم!؟
    تا اسم زن و ازدواج رو میاریم ، بیكاری حالا ازدواج كنی!؟ برو حال كن، فكر میكنی جایی خبریه؟! نه بابا!، اونایی هم كه گرفتند پشیمونند، حالا بیكارید، دغدغه ندارید، بعدا كه ازدواج كنی حسرت الآنتو میخوری، به غلط كردن می افتیا! آره! به غلط كردن می افتیم، اونم چه غلط كردنی! همینه كه این همه جوون بیكار داریم، چون كه انگیزه ای برای كار كردن نیست، اگه هم كسی سر سوزنی داشته باشه با این حرفای شما همش در نطفه خفه میشه میره پی كارش.شما با این سیاست های تربیتی تون و دولت هم با بی توجهی به این فرهنگ سازی های مدرك گرایی مدرن، ما را به خودتون وابسته میكنید، خوب استعمار میكنید، بعد هم كه احتیاج به ازدواج، هم دم ، همصحبت و شریكی برای غم و شادیهامون میخوایم، مار را به حال خودمون رها میكنید، ما هم كه مستعمره ی شما و كاملا وابسته، كاری از دستمون بر نمیاد، از اون طرف هم كه خونواده ی عروس، میگه مهریه فلان مقدار، خونه نمیدین كجا، ماشین كجا و...................... خلاصه اگه خیلی دوستت هم داشته باشند، برا احتیاط،- بلاخره دخترشونو از سر راه كه نیووردند!، به قول خودشون با مهریه ی سنگین آنچنان دستی تو پوست گردو می كنند كه واقعا آدم می مونه چی بگه!!!!!!!!!!!!!!!!!
    آدم زنرا برا چی میخواد؟ برا همراهی تو زندگیش، برا این كه توسختی و آسونی، غم و شادی باهاش باشه، نه بعد از این كه همه ی سختی ها را پشت سر گذاشت، همه چیز بدست آورد، حالا بره زن بگیره!، دیگه این زن به چه دردی میخوره؟!، فقط میشه یه نون خور اضافه، زن وقتی زنه كه تو سختی ها با كسی همراه بشه،اونم بخاطره خود فرد نه بخاطره مال و اموال خودش یا باباش! آخی خدا!!!! دلم میخواد بمیرم...""

8. صلوات ها 7

نوشته
    47
    حضور
    3 روز 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    43

سلام
    نظر خاصی ندارم...اینطور تاپیک ها، اگر بحث شروع شود تمامی ندارد،هر دو طرف ماجرا طوری وانمود خواهند کرد که مقصر نیستند...واقعا هم کسی مقصر نیست، هر کدام دلایل خاص خود را با توجه به وضع موجود در جامعه دارند...البته جسارت نباشد به استارتر محترم تاپیک،شما بهتر است نگران هم نوعان خودتان باشید تا نگران دیگران....
    شما مؤمن واقعی را دست کم گرفته اید، همچین وصله هایی به آنها نمی چسبد که مثال زدید...

10. صلوات ها 2

نوشته
    364
    حضور
    49 روز 7 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1067

سلام برادر
    نخواستم به کسی وصله بچسبونم
    خودتونم میدونید انسان مومن کم یاب یا بهتره بگم نایاب هستند...بنده درباره آدم های حقیری مثل خودم مثال زدم نه کسانی که مثل شما مومن هستند
    بنده نگران همه ی قشر جوان های جامعه هستم که خودم هم از آنها مستثنی نیستم.
    جبهه گیری هم نکردم که بگم دخترها مقصرند یا پسرها بلکه خواستم هردوقشر بدانند باید رفتارهای غلط اصلاح بشه تا این مشکل حل بشه
    برای جنگ هم نیومدم تاپیک بزنم که اول بسم الله شروع میکنید!
    یاعلی

12. صلوات ها 4

نوشته
    231
    حضور
    22 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    369

بله این موضوع خیلی مهم. من خودم ی خانمم دیدم خیلی خانم ها خیلی حساسن روی ازدواج . و به عنوان ی خانم میتونم بگم اکثر خانما مرد پایینتر از خودشون رو نمیتونن بپذیرن. بعدشم دوستی های خیلی زیاد شده و باعث شده تمایل هم کمتر بشه. و ی مورد مهمتر مسئله اقتصادی هست که به نظرم 70% درصد این موضوع هست
    اگر زرین کلاهی عاقبت هیچ-------- اگر خود پادشاهی عاقبت هیچ
    اگر ملک سلیمانت ببخشند --------در آخر خاک
    راهی عاقبت هیچ
    باباطاهر

14. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    211
    حضور
    11 روز 18 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    494

سلام
    من اینو می خاستم خیلی وقت پیش بگم
    ما تو این سایت هستیم سعی می کنم به مشکلات جواب بدیم راهنمایی کنیم
    از رنجی که می بریم...
    طرف یه کانال زده برای ازدواج متدینین ، پول می گیرن تا هر کس که قصد ازدواج داره کدهای خانم و اقایون مورد نظرش رو اعلام کنه
    اما مشکل در معرفی کردن صرف نیست
    فشار جنسی و غیره درست خوب ما هم تو همین جامعه هستیم و مجرد
    شما بگو طبق قران، سیره اهل بیت می خای زندگی تشکیل بدی اصلا نمیدونه اما زمان چه کسی هستن
    واقعا سرم دردگرفت، صد خان ازدواج، تو خیال ادم ها ازدواج می کنن مزخرفی به نام زندگی فانتزی خیالی
    یه جا دیگه هم نوشته بودم #آتش_به_اختیار، به شدت انواع فواحش در دسترس هست
    مشکلات یه برامون درست کردن با آگهی تلویزیونی با فیلم های سینمایی و شبکه خانگی
    اگه بخایم به قوانین وضع موجود تن در بدیم، وضع ازدواج بدتر میشه که بهتر نمیشه
    آقای رایفی پور یه جا گریه کردن، دختر رو می فرستن شهرستان تو یه زیرزمین درس بخونه

قالَ هؤُلاءِ بَناتِي إِنْ كُنْتُمْ فاعِلِينَ

از ماست که بر ما ست

با علی باش

16. صلوات ها 2

نوشته
    215
    حضور
    50 روز 8 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    597

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme 88 نمایش پست ها
    و به عنوان ی خانم میتونم بگم اکثر خانما مرد پایینتر از خودشون رو نمیتونن بپذیرن
    سلام
    این به چه معنی هست که نمی تونن بپذیرند؟ توضیح بیشتری بدهید.

18. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    211
    حضور
    11 روز 18 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    494

نقل قول نوشته اصلی توسط یا علے نمایش پست ها
    آدم زنرا برا چی میخواد؟ برا همراهی تو زندگیش، برا این كه توسختی و آسونی، غم و شادی باهاش باشه، نه بعد از این كه همه ی سختی ها را پشت سر گذاشت، همه چیز بدست آورد، حالا بره زن بگیره!، دیگه این زن به چه دردی میخوره؟!، فقط میشه یه نون خور اضافه، زن وقتی زنه كه تو سختی ها با كسی همراه بشه،اونم بخاطره خود فرد نه بخاطره مال و اموال خودش یا باباش! آخی خدا!!!! دلم میخواد بمیرم...""
    واقعا بنده خدا راست میگه ، مثل بازی کامپیوتری یکی بازی کرده سیو کرده ، یکی بیاد بگو سلام علیکم از اینجا به بعد تو برو برای ایت خونه و ماشین و ... کار کن من میشم ،خانم خونم
    باز همون
    نخاستم همچین ازدواجی

با علی باش

20. صلوات ها 3

صفحه 1 از 40 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۹/۰۳, ۱۷:۴۱ : 50

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری