تلفظ لام در سوره اخلاص

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تلفظ لام در سوره اخلاص

سلام علیکم
ذکر شده که در قرایت باید تشدید را رعایت کرد و با توجه به ادغام حروف یرملون که قبلشان نون ساکن باشد به جز لام و ی رو میتونیم با قواعد تجوید نون را حذف و مشدد بخوانیم (لطفا خودتان دقیق بررسی کنید و به حرف من استناد نکنید هیچگونه مسیولیتی پذیرفته نیست Smile )
حال در سوره اخلاص وَلَمْ يَكُن لَّهُ ملاحظه میفرمایید که خود لام تشدید دارد و من طبق منطق خودم واضح میدونم که باید بعد از حذف نون لام را مشدد خواند ! ولی در بعضی قرایت ها لام را مشدد نمیخوانند و انگار در بعضی مشدد میخوانند (هر دو با رعایت تجوید و حذف نون)!
حالا تکلیف من چیست آیا حذف نون و مشدد کردن لام صحیح است؟
لطفا نظر آیات مکارم شیرازی و وحید خراسانی را با ذکر توضیحات جویا شوید
با تشکر از شما
اجرکم عند الله
التماس دعا

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

mohheb;951386 نوشت:
سلام علیکم
ذکر شده که در قرایت باید تشدید را رعایت کرد و با توجه به ادغام حروف یرملون که قبلشان نون ساکن باشد به جز لام و ی رو میتونیم با قواعد تجوید نون را حذف و مشدد بخوانیم (لطفا خودتان دقیق بررسی کنید و به حرف من استناد نکنید هیچگونه مسیولیتی پذیرفته نیست Smile )
حال در سوره اخلاص وَلَمْ يَكُن لَّهُ ملاحظه میفرمایید که خود لام تشدید دارد و من طبق منطق خودم واضح میدونم که باید بعد از حذف نون لام را مشدد خواند ! ولی در بعضی قرایت ها لام را مشدد نمیخوانند و انگار در بعضی مشدد میخوانند (هر دو با رعایت تجوید و حذف نون)!
حالا تکلیف من چیست آیا حذف نون و مشدد کردن لام صحیح است؟
لطفا نظر آیات مکارم شیرازی و وحید خراسانی را با ذکر توضیحات جویا شوید
با تشکر از شما
اجرکم عند الله
التماس دعا

سلام علیکم
طبق نظر آیت الله وحید خراسانی و نظر آیت الله مکارم شیرازی:
ادغام تنوین و نون ساکنه در حروف یرملون واجب نیست ولی احتیاط مستحب ادغام نمودن است، ولی اگر ادغام نمود، باید مشدد بخواند.

پی نوشت:
۱-منهاج جلد 2/ مساله 610
۲- العروظ الوثقی مع التعلیقات، احکام قرائت، مساله ۴۹

موضوع قفل شده است