جمع بندی خود ارضایی و تحصیل

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خود ارضایی و تحصیل

سلام.
1- من 18 سالمه.تقریبا 5 ساله که خود ارضایی رو ترک کردم. با این که اون موقع به مدت 2 ماه فقط این کارو می کردم اما از اون موقع تا الان زیر چشم من گود تر شده حافظم ضعیف تر شده . مگه نمیگن ترک کنی
عوارضش از بین میره.عجیبه من بدتر شدم. نمی دونم می تونه به خاطر زیاد جنب شدن در خواب باشه یا کم خوابی ؟

2-من سال 97 کنکور دارم می خواستم به امید خدا اگه قبول شدم اول دانشگاه برم بعد برم حوضه ثبت نام کنم. میشه اصلا هم زمان خوند؟ یه توضیح کامل دربارش بدین ممنون میشم.

3-ناامیدم.اگه من بر فرض مثال دکتر بشم با وضعی که دارم کسی به مطب من میاد؟ من اصلا می تونم ازدواج کنم؟ تو حوضه منو قبول می کنن؟ اگه قبول کردن من با این وضع خجالت می کشم لباس روحانیت بپوشم.ایا درست فکر می کنم؟

4-ایا راهی هست که گودی زیر چشم من صاف بشه؟ حداقل کسی نفهمه من این کارو می کردم.تو رو خدا اگه راهی هست بگین.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

[=arial]

ali 000;951295 نوشت:
1- من 18 سالمه.تقریبا 5 ساله که خود ارضایی رو ترک کردم. با این که اون موقع به مدت 2 ماه فقط این کارو می کردم اما از اون موقع تا الان زیر چشم من گود تر شده حافظم ضعیف تر شده . مگه نمیگن ترک کنی
عوارضش از بین میره.عجیبه من بدتر شدم. نمی دونم می تونه به خاطر زیاد جنب شدن در خواب باشه یا کم خوابی ؟

سلام
دوست خوبم؛ آفرین به شما که این قدر شجاعید که تونسته اید ترک کنید، این نشانگر روحیه قوی و محکم شما هست و معلومه که شما فردی بااراده هستید!
در مورد گودی زیر چشم و ضعف حافظه!
ابتدا در مورد گودی زیر چشم!
به نظر می رسد احتمال بیشتری دارد دلایل دیگری موثر در این عارضه باشه! جای نگرانی ندارد، اگر یک برنامه تغذیه خوب و مفید و برنامه ورزش منظمی داشته باشید این مسئله قابل حل و درمانه می باشد.
اگر امکانش هست برنامه خوابتان را نیز منظم بکنید! حداقل 7 ساعت خواب شبانه روزی داشته باشید!
ضعف حافظه:
توجه داشته باشید که گاهی به خاطر یاد گیری ناقص یا تمرین کمتر و یا توجه و تمرکز ناکافی برخی یا عمده اطلاعات ما خوب ثبت و ضبط نمی شود، پس برای یاد آوری باید تمرین و مرور را فراموش نکنین! و خیلی سطحی به این موضوع ربط ندهید که عامل یاد آوری سریع شاید ضعف حافظه باشد، چه بسا خستگی بیشتر و خوب ثبت نکردن اطلاعات باعث فراموشی و یا عدم یاد آوری خوب و دقیق باشد که این موضوع را با اندکی دقت و توجه می توانید دریابید! البته مشاوره تحصیلی در این راستا خیلی مفید خواهد شد!

[=arial]

ali 000;951295 نوشت:
2-من سال 97 کنکور دارم می خواستم به امید خدا اگه قبول شدم اول دانشگاه برم بعد برم حوضه ثبت نام کنم. میشه اصلا هم زمان خوند؟ یه توضیح کامل دربارش بدین ممنون میشم.

سلام
بزرگوار اهداف خوبی دارین! امیدوارم موفق بشین.
اینکه همزمان بخوانین واقعا سخته، اگر واقعا تحصیل حوزه را دوست دارین و فردی توامند هستین و استعدادتان خوبه! توصیه ما اینه که می توانین یک دوره ای از علوم حوزوی را نخست بخوانین بعد وارد دانشگاه هم بشین در موقعیت های تدریس یا بر فرض تحصیل در یکی از رشته های دکترای دانشگاه! خوبه! البته باز در این مورد باید اهدافتان کاملا معلوم و روشن بشه تا تصمیمتان مشاوره قرار بگیره تا یک تصمیم قوی و محکم انتخاب بشه!

[=arial]

ali 000;951295 نوشت:
ناامیدم.اگه من بر فرض مثال دکتر بشم با وضعی که دارم کسی به مطب من میاد؟ من اصلا می تونم ازدواج کنم؟ تو حوضه منو قبول می کنن؟ اگه قبول کردن من با این وضع خجالت می کشم لباس روحانیت بپوشم.ایا درست فکر می کنم؟

دوست خوبم!
اصلا این موضوع اینقدر نگران کننده نیست که شما برای خودتان خیالات درست کردید، بنده خدا با اندکی ورزش و تغذیه و استراحت مناسب قابل درمانه! نگران نباش و این قدر ساده گونه خودتو لو نده، مردم خیلی ها متوجه این نکته نمی تونن بشن! به بدنتون برسید این مشکل حله! البته سعی کنید یک تست ازمایش( چکاب کلی) هم بدین شاید دلیل خاصی باشد و شما از ان غافل هستید!

نشاط;952070 نوشت:
[=arial]
سلام
دوست خوبم؛ آفرین به شما که این قدر شجاعید که تونسته اید ترک کنید، این نشانگر روحیه قوی و محکم شما هست و معلومه که شما فردی بااراده هستید!
در مورد گودی زیر چشم و ضعف حافظه!
ابتدا در مورد گودی زیر چشم!
به نظر می رسد احتمال بیشتری دارد دلایل دیگری موثر در این عارضه باشه! جای نگرانی ندارد، اگر یک برنامه تغذیه خوب و مفید و برنامه ورزش منظمی داشته باشید این مسئله قابل حل و درمانه می باشد.
اگر امکانش هست برنامه خوابتان را نیز منظم بکنید! حداقل 7 ساعت خواب شبانه روزی داشته باشید!
ضعف حافظه:
توجه داشته باشید که گاهی به خاطر یاد گیری ناقص یا تمرین کمتر و یا توجه و تمرکز ناکافی برخی یا عمده اطلاعات ما خوب ثبت و ضبط نمی شود، پس برای یاد آوری باید تمرین و مرور را فراموش نکنین! و خیلی سطحی به این موضوع ربط ندهید که عامل یاد آوری سریع شاید ضعف حافظه باشد، چه بسا خستگی بیشتر و خوب ثبت نکردن اطلاعات باعث فراموشی و یا عدم یاد آوری خوب و دقیق باشد که این موضوع را با اندکی دقت و توجه می توانید دریابید! البته مشاوره تحصیلی در این راستا خیلی مفید خواهد شد!

یه چیزی دیگه.من بعضی موقع خواب های شهوت انگیز می بینم می تونم اون خوابو کنترل کنم.یعنی مثلا دارم خواب می بینم می فهمم که دارم خواب می بینم و هی می گم ای کاش خواب نباشه و تو خواب می گم اگه من این کار رو انجام بدم منی از من خارج میشه پس انجام نمی دم و از خواب بیدار می شم ولی بعضی موقع انجام می دم و منی از من خارج میشه.این خود ارضایی حساب میشه؟

نشاط;952072 نوشت:
[=arial]
دوست خوبم!
اصلا این موضوع اینقدر نگران کننده نیست که شما برای خودتان خیالات درست کردید، بنده خدا با اندکی ورزش و تغذیه و استراحت مناسب قابل درمانه! نگران نباش و این قدر ساده گونه خودتو لو نده، مردم خیلی ها متوجه این نکته نمی تونن بشن! به بدنتون برسید این مشکل حله! البته سعی کنید یک تست ازمایش( چکاب کلی) هم بدین شاید دلیل خاصی باشد و شما از ان غافل هستید!

چطور نگران نباشم وقتی کسی منو هیچی حساب نمی کنه!! یعنی موقع ازدواج مشکلی برام پیش نمیاد. خو طرف قیافه منو ببینه همه چی مشخصه دیگه. اصلا کی با این قیافه طرف من میاد. کل عمرم به فنا رفته.تنها دل خوشیم اینه که خدا هست و اون دنیایی هم وجود داره.

نشاط;952071 نوشت:
[=arial]
سلام
بزرگوار اهداف خوبی دارین! امیدوارم موفق بشین.
اینکه همزمان بخوانین واقعا سخته، اگر واقعا تحصیل حوزه را دوست دارین و فردی توامند هستین و استعدادتان خوبه! توصیه ما اینه که می توانین یک دوره ای از علوم حوزوی را نخست بخوانین بعد وارد دانشگاه هم بشین در موقعیت های تدریس یا بر فرض تحصیل در یکی از رشته های دکترای دانشگاه! خوبه! البته باز در این مورد باید اهدافتان کاملا معلوم و روشن بشه تا تصمیمتان مشاوره قرار بگیره تا یک تصمیم قوی و محکم انتخاب بشه!

می خوام هم دکتر بشم و هم روحانی.می دونم سخته ولی ادم اگه اراده کنه می تونه. موضوع اینه که منو اصلا حوضه راه میدن با این وضع؟؟

ali 000;952076 نوشت:
یه چیزی دیگه.من بعضی موقع خواب های شهوت انگیز می بینم می تونم اون خوابو کنترل کنم.یعنی مثلا دارم خواب می بینم می فهمم که دارم خواب می بینم و هی می گم ای کاش خواب نباشه و تو خواب می گم اگه من این کار رو انجام بدم منی از من خارج میشه پس انجام نمی دم و از خواب بیدار می شم ولی بعضی موقع انجام می دم و منی از من خارج میشه.این خود ارضایی حساب میشه؟

[=arial]سلام
دوست خوبم!
چنین خوابی اشکال نداره و گناه هم نیست! و خود ارضایی هم نیست!
منتها اگر موقع خوابیدن بتونید با ذکر گفتن بخوابید؛ مقدار این خوابها کمتر خواهد شد!

[=arial]

ali 000;952078 نوشت:
می خوام هم دکتر بشم و هم روحانی.می دونم سخته ولی ادم اگه اراده کنه می تونه. موضوع اینه که منو اصلا حوضه راه میدن با این وضع؟؟

بزرگوار
اگر فردی توانمند هستید می تونید هر دو را ادامه بدهید!
الان در حوزه ما افرادی داریم که پزشکی را خوانده اند و روحانی هم هستند، هیچ عیبی نداره، مهم اینه که شما توبه کنید و تصمیم بگیرید که در جهت رضایت الهی تلاش کنید! خواستن توانستنه!
در حوزه علمیه بعداز قبولی یک مصاحبه میگیرین و وقتی متوجه بشون که شما فردی علاقمند و انگیزه قوی دارین حتما قبول می کنن! جای نگرانی نیست!!( و لازم نیست نیست شما خطای خودتان پیش همه فاش کنین)

ali 000;952077 نوشت:
چطور نگران نباشم وقتی کسی منو هیچی حساب نمی کنه!! یعنی موقع ازدواج مشکلی برام پیش نمیاد. خو طرف قیافه منو ببینه همه چی مشخصه دیگه. اصلا کی با این قیافه طرف من میاد. کل عمرم به فنا رفته.تنها دل خوشیم اینه که خدا هست و اون دنیایی هم وجود داره.
[=arial]
گلم بازم میگم نگران نباش!
به جای نگرانی شما به فکر ورزش و اصلاح تغذیه خودتان باشید، من مطمئنم که خوش تیب هم می شید! خیلی خودتان را ملامت نکنید و احساس کم بینی نداشته باشید!

نشاط;952389 نوشت:
[=arial]
بزرگوار
اگر فردی توانمند هستید می تونید هر دو را ادامه بدهید!
الان در حوزه ما افرادی داریم که پزشکی را خوانده اند و روحانی هم هستند، هیچ عیبی نداره، مهم اینه که شما توبه کنید و تصمیم بگیرید که در جهت رضایت الهی تلاش کنید! خواستن توانستنه!
در حوزه علمیه بعد از قبولی، یک مصاحبه میگیرین و وقتی متوجه بشن که شما فردی علاقمند و انگیزه قوی دارین حتما قبول می کنن! جای نگرانی نیست!!( و لازم نیست، شما خطای خودتان را پیش همه فاش کنین)

خیلی ممنون.نظراتت باعث دلگرمیه و به من امید میده.

ali 000;952410 نوشت:
خیلی ممنون.نظراتت باعث دلگرمیه و به من امید میده.

[=arial]با سلام و احترام
دوست خوبم!
امیدوارم که موفق باشید!!

[=Arial Black]

ali 000;952077 نوشت:
کل عمرم به فنا رفته

در اسلام ، بن بست وجود ندارد.
آدم بدترین گناه را هم که کرده باشد ، باز آغوش خدای مهربان همیشه بر روی او باز است (( او را از سقوط نجات می دهد))

البته فرد گناه کرده و توبه کرده ، گرچه محبوب خداست ، ولی به مقام آدمی که اصلا گناه نکرده نمیرسد.
اینکه فرموده اند: التائب من الذنب، کمن لا ذنب له ، نیاز به شرح دارد و در شرح آن فرموده اند : "فی عدم عقاب". یعنی از نظر "عذاب نداشتن" مثل هم هستند. وگرنه کسی که اصلا گناه نکرده، مقاماتی دارد که آن گناهکار توبه کار فاقد آنهاست.

مسایل جسمی و پزشکی هم که عنوان کردید، قابل جبران هستند (یا کامل ، یا تا حدود زیادی) چون زود گناه را ترک کرده اید و در سن جوانی هستید.

به هر حالی در هر وضعیتی که باشیم ، "فقط یک راه" داریم. و آن راه ، راه "پرستش" است.

سوال:
من 18 سالم هست و تقریبا 5 ساله که خود ارضایی را ترک کردم. با این که در آن موقع به مدت 2 ماه فقط این کار را انجام داده ام، اما از آن زمان تا الان زیر چشمم گود تر شده، حافظه ام ضعیف تر شده، مگر نمی گویند؛ ترک کنییم عوارضش از بین می رود منتها من بدتر شده ام. لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ:
آفرین به شما که این قدر شجاعید که توانسته اید ترک کنید، این نشانگر روحیه قوی و محکم شما هست و معلوم هست که شما فردی بااراده هستید! اما مشکلاتی را که مطرح کرده اید در مورد گودی زیر چشم و ضعف حافظه به نظر می رسد؛ شاید این عوارض به خاطر مسائل دیگری باشد و عاملش مسئله خود ارضایی نباشد، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه و یک مشاوره پزشکی بگیرید، البته اگر آزمایش هم بدهید مشکلات ایجاد شده به طور دقیق روشن می شود. لذا جای نگرانی ندارد، اگر یک برنامه تغذیه خوب و مفید و برنامه ورزش منظمی داشته باشید این مسئله قابل حل و درمان می باشد.
اما مسئله ضعف حافظه را که مطرح کردید، چه بسا تلقی شماست و علت آن به نوع یادگیری غلط شما مربوط می شود، توجه داشته باشید که گاهی به خاطر یادگیری ناقص و به تمرکز ناکافی ما مربوط شود که برخی از اطلاعات ما خوب و صحیح ثبت و ضبط نشود، پس برای یاد آوری باید تمرین و مرور را جدی بگیرید! و خیلی سطحی به این موضوع ربط ندهید که عامل یاد آوری سریع شاید ضعف حافظه باشد، چه بسا خستگی بیشتر و خوب ثبت نکردن اطلاعات باعث فراموشی و یا عدم یاد آوری خوب و دقیق باشد که این موضوع را با اندکی دقت و توجه می توانید دریابید! البته مشاوره تحصیلی در این راستا خیلی مفید خواهد شد!
در هر صورت توصیه می شود برای حل مشکل به یک پزشک متخصص و روانشناس بالینی مراجعه کنید تا مشکل به طور اساسی بررسی و راهکار مناسب ارائه شود.

موضوع قفل شده است