جمع بندی اضطراب حاملگی

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اضطراب حاملگی

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام خسته نباشید
خانمی هستم که نه ساله ازدواج کردم و بچه هم ندارم
من پنج ساله دچار ترس واضطراب خیلی شدیدی شدم دوبارحاملگی ناموفق داشتم وبعد از سقط جنین دچار این ترس شدید شدم
پنج ساله این ترس را دارم. ترسم فقط مربوط میشه به حاملگی که وقتی به حاملگی فکرمیکنم دچارتپش قلب ولرزش کل بدن میشم
و احساس میکنم دارم میمیرم
تورو خدا راهنماییم کنید که آیا میتونه سحر و جادو شده باشم فقط این ترسم برای حاملگی هستش

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

@};-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

مدیر ارجاع سوالات;951275 نوشت:
سلام خسته نباشید
خانمی هستم که نه ساله ازدواج کردم و بچه هم ندارم
من پنج ساله دچار ترس واضطراب خیلی شدیدی شدم دوبارحاملگی ناموفق داشتم وبعد از سقط جنین دچار این ترس شدید شدم
پنج ساله این ترس را دارم. ترسم فقط مربوط میشه به حاملگی که وقتی به حاملگی فکرمیکنم دچارتپش قلب ولرزش کل بدن میشم
و احساس میکنم دارم میمیرم
تورو خدا راهنماییم کنید که آیا میتونه سحر و جادو شده باشم فقط این ترسم برای حاملگی هستش

سلام علیکم.شما دچار مشکل ptsd(اختلال تنش‌زای پس از رویداد)هستید.بر اساس تحقیقات روان شناسی، 45 درصد زنان، بعد از سقط جنین، دچار عارضه ptsd می شوند؛ یعنی تقریبا از هر دو نفر، یک نفر به این مشکل، مبتلا می شود.این مشکل قابل درمان است.هم با استفاده از دارو و هم روان درمانی، درمان پذیر است.ابتدا به یک روان شناس مراجعه کنید و ایشان در صورت نیاز،شما را به روان پزشک ارجاع خواهد داد.بنابراین ، این مشکل به هیچ وجه ربطی به سحرو جادو ندارد.

سلامت و تندرست باشید.

درود بر شما
ممنون از جناب استاد امين و پاسخ خوبشان@};-
يك نكته هم بنده اضافه كنيم
ببينيد خانم محترم
تجربه تلخ و ناراحت كننده اي داشته ايد ولي تحليل نادرست و افكار منفي مي تواند اوضاع را بدتر كند. خدا را شكر كه هم فردي مقيد هستيد و هم اعتقاد به مشاوره داريد و اين اميدوار كننده است در كنار تلاش و همت شما و دعاي مومنان و عنايت الهي و فرشتگانش.
سحر و جادو امري است حقيقي ولي غالبا ذهن ما به دليل راحت طلبي، فرار از مسؤليت و ناآگاهي از علل امور تمايل دارد مشكلات را به اموري نسبت دهد مثل امور متافيزيكي يا دليلي برايش نادرسي برايش بتراشد و يا از دلايل نادرست تراشيده شده استفاده كند مانند خرافات.
اين امر در اختلال وسواس و اضطراب رواج زيادتري دارد چون غرق به هر چيزي براي نجات متمسك مي شود.
اما موارد نادري كه ممكن است مشكلي واقعا مربوط به سحر و جادو باشد چه كنيم؟
واقعيت اين است كه بزرگان دين كه عمري با منابع معتبر وحي زندگي كرده اند و سره را از ناسره تشخيص مي دهند مي فرمايند مؤمن از سحر و جادو در امان است چون خداوند فرموده من حامي و مدافع مؤمن هستم و براي اين منظور دعاهايي براي سحرزدايي و افزايش آرامش به ما داده اند كه بايد رجوع كنيم. راه دوري نيست. منزل. دعاهاي مفاتيح الجنان (نيازي به رجوع به دعانويس هم نيست) صدقه و قرباني كردن اگر مقدور است آرام بخش و بلاگردان است.
اما در اين جا نبايد از اسباب طبيعي به دور باشيم و همان طور كه همكارم فرمودند بايد از روان شناس باليني مدد بگيريد.
در ضمن روان شناس باليني تا [HL]تمرينات خودياري[/HL] و [HL]انجام تكاليف خانگي[/HL] شما و همت بالاي شما نباشد معجزه اي نمي كند.
از همين الان [HL]تمرينات خودياري[/HL] را شروع كنيد مانند:
معنويت درماني، ورزش هاي هوازي، ديدن فيلم هاي كمدي، كتاب درماني مانند كتاب وقتي اضطراب حمله مي كند نوشته ديويد برنز، ماساژ درماني با روغن خوشبو، تنفس عميق ديافراگمي، رفت و آمد به اماكن مقدس و مذهبي دور و نزديك، همنشيني با دوستان همدل و معنوي و با نشاط، نوشن نگراني ها، عريضه نويسي (توسل عملي)، جدي گرفتن شوخ طبعي، توجه برگرداني از افكار منفي و مزاحم با روش هاي مختلف و....

منبع براي مطالعه بيشتر
سيدمحمدتقي علوي، مشاوره زير گنبد فيروزه اي، ج2و3، مركز مشاوره و روان درماني مأوا( قم)

موفق باشيد

موضوع قفل شده است