جمع بندی خسته ام از این اوضاع! (توبه از خودارضائی)

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خسته ام از این اوضاع! (توبه از خودارضائی)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
دختری 19ساله هستم .تودوران کودکی تقریبا5یا6ساله بودم چندباری پسرعمم بهم تجاوز کرد=((
من اون موقع ها بچه بودم یادمه چقدرگریه کرد وخواستم فرار کنم اما نتونستم یادمه همش میترسیدم فقط خدابود کنارم اون شبا وروزایی که باترس واسترس گذشت
من از ترسم به هیشکی حرفی نزدم اما این ترس واسترس بهترین وشادترین لحظه های منو خراب میکرد=((
اولا که به سن تکلیف رسیدم تاپایان دوره راهنمایی خیلی خوب وباایمان بودم اماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا که قدرت والاست چرا اون موقع کاری نکرد چرایکیو نفرستاد کمک واقعا بهم بگیم چرا...چجوردلش اومد ببینه وکاری نکنه بخدا کفرنمیگم امامیخوام بدونم چرا=((
از دبیرستان دوستام عوض شدن منم عوض شدم من همیشه شاگرد ممتاز بود از سال اول دبیرستان کم کم معدلم کم شد از سال دوم دبیرستانم متاسفانه گرفتارگناه زشتتتته خود ا ر ض ا ی ی شدم.
رفته رفته من بدترشدم گناه بیشترشددرسم ضعیفوضعیف ترتارسیدم به کنکور وبدترین نتیجه ورتبه
خودم خرابش کردم همه چیو=((
حیلی دلم گرفته نمیدونم چجوربتونم این لعنتیو ترک کنم همه توبه هامو شکستم هربار دیگه خجالت میکشم ازخدا ...شرمندشم.آدم کثیفی شدم خیلی بی اراده وضعیف شدم تنبلو بی ایمان وبی نماز Sad
موندم پشت کنکور اما این گناه زشت هنوز ترک نشده ودیگه داره نابودم میکنه
استرس وترسای بچگی داغونم کرده
من دلم میخاد دختر خوبی بشم من دلم نمیخادبرم جهنم=((=((

درضمن پش رونشناسومشاورم نمیتونم برم....از امام زمانم هیچی نمیدونم اصلا از هیچ امامی چیزی نمیدونم جز امام حسین تو این زمینم کتابی معرفی کنید
خیلی برام دعاکنیدلطفا

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

@};-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیـن

مدیر ارجاع سوالات;949949 نوشت:
سلام
دختری 19ساله هستم .تودوران کودکی تقریبا5یا6ساله بودم چندباری پسرعمم بهم تجاوز کرد
من اون موقع ها بچه بودم یادمه چقدرگریه کرد وخواستم فرار کنم اما نتونستم یادمه همش میترسیدم فقط خدابود کنارم اون شبا وروزایی که باترس واسترس گذشت
من از ترسم به هیشکی حرفی نزدم اما این ترس واسترس بهترین وشادترین لحظه های منو خراب میکرد
اولا که به سن تکلیف رسیدم تاپایان دوره راهنمایی خیلی خوب وباایمان بودم اماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا که قدرت والاست چرا اون موقع کاری نکرد چرایکیو نفرستاد کمک واقعا بهم بگیم چرا...چجوردلش اومد ببینه وکاری نکنه بخدا کفرنمیگم امامیخوام بدونم چرا
از دبیرستان دوستام عوض شدن منم عوض شدم من همیشه شاگرد ممتاز بود از سال اول دبیرستان کم کم معدلم کم شد از سال دوم دبیرستانم متاسفانه گرفتارگناه زشتتتته خود ا ر ض ا ی ی شدم.
رفته رفته من بدترشدم گناه بیشترشددرسم ضعیفوضعیف ترتارسیدم به کنکور وبدترین نتیجه ورتبه
خودم خرابش کردم همه چیو
حیلی دلم گرفته نمیدونم چجوربتونم این لعنتیو ترک کنم همه توبه هامو شکستم هربار دیگه خجالت میکشم ازخدا ...شرمندشم.آدم کثیفی شدم خیلی بی اراده وضعیف شدم تنبلو بی ایمان وبی نماز
من دلم میخاد دختر خوبی بشم من دلم نمیخادبرم جهنم

درضمن پش رونشناسومشاورم نمیتونم برم....از امام زمانم هیچی نمیدونم اصلا از هیچ امامی چیزی نمیدونم جز امام حسین تو این زمینم کتابی معرفی کنید
خیلی برام دعاکنیدلطفا

با سلام.واقعا متأسفم که چنین واقعه ناگواری برای شما در کودکی اتفاق افتاده.در این زمینه به چند نکته توجه داشته باشید. به عنوان مشاور به شما عرض می کنم که موردهای زیادی داشته ام که در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته اند و تنها شما نیستید که اینگونه شده اید.غالب کسانی که متجاوز بوده اند پسرانی بوده اند که در سن نوجوانی و اوایل بلوغ بوده اند و چون تربیت درستی نداشته اند و تحت تأثیر شهوت و میل شدید جنسی خود بوده اند نتوانسته اند خودشان را کنترل کنند.از طرفی نوجوانان به خاطر سن کمشان ایمان بسیار ضعیفی دارند و در بسیاری مواقع می توان گفت اصلا ایمانی ندارند لذا کنترلی هم بر رفتارشان ندارند.لذا اگر میخواهید از شر این واقعه ناگوار خلاص بشوید اول باید پسر عمتان را ببخشید.(فرض من این است که ایشان در آن زمان نوجوان بوده)به خود بگویید او بچه بوده و درک و فهم پایینی داشته است.
نکته بعد اینکه احساس گناه نداشته باشید چون این اتفاق به اختیار شما نبوده و اینطور نیست که جایگاهتان رانزد خدا از دست داده باشید.
واما این سؤال:(اماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا که قدرت والاست چرا اون موقع کاری نکرد چرایکیو نفرستاد کمک واقعا بهم بگیم چرا...چجوردلش اومد ببینه وکاری نکنه)
پاسخ:خداوند متعال اراده کرده که امورات این عالم به صورت طبیعی جریان داشته باشد و خودش مستقیما دخالت نکند مگر اینکه مصلحتی داشته باشد که خیلی مهم باشد.چرا که دنیا دار امتحان است.شما حتما دیده اید که در میانمار بچه های کوچک مسلمانان را زنده در آتش انداختند ولی خداوند دخالتی نکرد.اگر قرار باشد خداوند دخالت کند که دیگر کسی نمی تواند گناه کند چون خدا مانع او می شود.آنوقت دیگر دنیا نمی تواند جای مناسبی برای امتحان باشد.در طول تاریخ ،ظالمین، بسیاری از پیامبران را کشته اند ولی خداوند دخاتی نکرد و مانع نشد.چرا؟چون دنیا جای امتحان است.در ماجرای حضرت علی اصغرامام حسین علیه السلام هم می بینیم که چه اتفاق دلخراشی افتاد ولی خداوند متعال مانع نشد.امام حسین (علیه السلام)فرمودند خداوند متعال به وسیله من امت پیامبر(صلی الله علیه وآله) را امتحان کرد.

در مورد کنترل خودارضایی ابتدا شما باید به عوارض آن توجه داشته باشید.خودارضایی در دختران، عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.
در مرحله بعد باید چیزهایی که شما را به این سمت می کشاند شناسایی کنید و آنها را برطرف کنید.مثلا یکی از عوامل مهم خودارضایی اضطراب و پریشانی است.شما با پناه بردن به خودارضایی به طور موقت به آرامش می رسید.بنابراین باید اضطراب خود را درمان کنید.عالبا کسانیکه کنکوری هستند در اضطراب کنکور به سر می برند و شاید مهمترین عامل اضطراب شما هم کنکور باشد.در این زمینه به این لینکمراجعه کنید.

راهکارهای زیر نیزبسیار مؤثر هستند:
ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ. همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشید و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است.

جهت معرفی کتاب از کارشناسان بخش تاریخ دعوت به عمل می آید.

سلام عزیزم
متأسفم بابت آزاری که دیدی
این که حس عذاب وجدان داری یعنی خدا خیلی دوستت داره@};-

گلم چله ی زیارت عاشورا بردار خیلی کمکت میکنه
ورزش کن و انرژی تو تخلیه کن
غذاهایی با طبع گرم کمتر مصرف کن
هر روز یک تسبیح ذکر استغفرالله ربی و اتوب الیه رو بگو
با وضو باش ، خدا انقدر مهربونه وقتی بری تو آغوشش محکم می گیرتت و نمیذاره آسیبی به خودت بزنی و بلغزی ، مراقبته:x

منم دعا کن@};-

مدیر ارجاع سوالات;949949 نوشت:

سلام دختری 19ساله هستم
اولا که به سن تکلیف رسیدم تاپایان دوره راهنمایی خیلی خوب وباایمان بودم اماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا که قدرت والاست چرا اون موقع کاری نکرد چرایکیو نفرستاد کمک واقعا بهم بگیم چرا...چجوردلش اومد ببینه وکاری نکنه
حیلی دلم گرفته نمیدونم چجوربتونم این لعنتیو ترک کنم همه توبه هامو شکستم هربار دیگه خجالت میکشم ازخدا ...شرمندشم.آدم کثیفی شدم خیلی بی اراده وضعیف شدم تنبلو بی ایمان وبی نماز Sad
من دلم میخاد دختر خوبی بشم من دلم نمیخادبرم جهنم=((=((

از امام زمانم هیچی نمیدونم اصلا از هیچ امامی چیزی نمیدونم جز امام حسین تو این زمینم کتابی معرفی کنید
خیلی برام دعاکنیدلطفا

باسلام خدمت شما

ما خدا نیستیم و از خیلی حکمتها و مصالح بی اطلاعیم.

اما این اتفاقات ناگوار (بلایا) که ناخواسته برای انسان پیش می آید دلایلی دارد: برای انذار و بیم دادن انسان و جلوگیری از گناه میتواند باشد یا بعنوان کفاره گناهان یا جزای اعمال پلید انسان، ...

بنظر بنده حکمت این اتفاق ناگوار این بوده که ترس و خاطره بد از دوران طفولیت تا مدتها همراه شما باشد و از این طریق هم باعث بخشش گناهان و خطایایتان در طول زندگی شود و هم از غرور و تکبر و خودبینی و... در شما جلوگیری میکند و...

این را هم در نظر داشته باشید که خیلیها تجربه اتفاقات بد در دوران طفولیت داشته اند و فقط شما نبوده و نیستید! و خداوند کسی رو فقط بخاطر خودارضایی جهنم نبرده و نمیبره و این گناه در آینده با ازدواج و ترک آن عمل و استغفار برای انجام آن بخشیده میشود!

دختر خانمی در کنکور هم قبول نشود دنیا برایش به آخر نمیرسد و هنوز خیلی اتفاقات خوب و خوشایند و فرصتهای دیگر بعدها تجربه خواهد کرد!

چند توصیه برای مشکلاتتان دارم:

1- مرجع تقلید اگر ندارید برای خود انتخاب کنید. توصیه بنده رهبر انقلاب و آیت الله جوادی آملی است.

2- سخنان انسانهای الهی را گوش دهید که تاثیرات عجیبی دارد . سخنرانی های استاد رحیم پور ازغدی و دکتر الهی قمشه ای را بنده به شما توصیه میکنم که براحتی از سایتهای مختلف قابل دانلود است و میتونید تو گوشیتون بریزید

گلستان و بوستان سعدی را مطالعه کنید هم ساده است هم شیرین و دلنشین و هم همنشینی با سعدی در شما اثر میکند انشاءالله!
احادیث پیامبر وائمه نازنین را از طریق کتب یا نرم افزار اندرویدی احادیث یا سایت hadith.net میتوانید روزانه بخوانید و از برکاتش بهره گیرید!

3- بعد نماز صبح و عشاء صد بار صلوات بگویید و بعد از آخرین صلوات، این دعا را در ادامه بخوانید:

اَللّهُمَّ اِغْفِرْ لِيَ ذُنُوبی وَ طَهِّرْنِی مِنَ الذُّنُوبِ کُلِّهَا و ارْزُقْنی تَوْفیقَ الطّاعَةِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ وَ صِدْقَ النِّیَّةِ وَ عِرْفانَ الْحُرْمَةِ وَ اَکْرِمْنی بِالْهُدىٰ وَ الْاِسْتِقامَةِ، وَ سَدِّدْ لِسانی بِالصَّوابِ وَالْحِکْمَةِ وَ امْلَاْ قَلبی بِالْعِلْمِ وَ الْمَعْرِفَةِ وَ طَهِّرْ بَطْنی مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ وَ اغْضُضْ بَصَری عَنِ الْفُجُورِ وَ الْخِیانَةِ وَ اسْدُدْ سَمعِی عَنِ اللَّغْوِ وَالْغیبَةِ بِفَضْلِکَ وَ رَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ .
یا غَنی اَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ وَ أَسْأَلُكَ يَا رَبِّ أَنْ تُبَلِّغَنِي نِهَايَةَ أَمَلِي فِي دُنْيَايَ وَ آخِرَتِي وَ تَجْعَلَ عَاقِبَةَ أَمْرِي مَحْمُودَةً حَسَنَةً سَلِيمَةً بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ‏
إلَهِي اَتَقَرَّبُ اِلَيْكَ بِالْمُحَمَّدِيَّةِ الرَّفِيعَةِ وَ اَتَوَجَّهُ اِلَيْكَ بِالْعَلَوِيَّةِ الْبَيْضَاءِ فَاَعِذْنِي مِنْ شَرِّ مَا خَلَقْتَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ هَمِّی وَ کَرْبِی فَرَجَاً وَ مَخْرَجَاً فَاِنَّکَ تَعْلَمُ وَ لَا اَعْلَمُ وَ تَقْدِرُ وَ لَا اَقْدِرُ وَ اَنْتَ عَلَی کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ. اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ وَ كُنْ لِدُعَائِي مُجِيباً وَ مِنْ نِدَائِي قَرِيباً وَ لِتَضَرُّعِي رَاحِماً وَ لِصَوْتِي سَامِعاً یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

این دعا رو میتونید چاپ کنید یا اگه تلگرام دارید یه کانال خصوصی بسازید و این دعا رو توش برای خودتون ذخیره کنید و...

بر دستور بالا مداومت ورزید تا تاثیرش را ببینید انشاءالله

4- برای ازدواج و حتی برای خلاصی از مشکل خودارضایی و توبه و هدایت هم میتوانید این ختم قرآن انجام دهید . در تنهایی و باطهارت باید خوانده شود.

جمعه : از اول قرآن تا آخر سوره مائده
شنبه : از اول سوره انعام تا آخر سوره توبه (برائت)
یکشنبه : از اول سوره یونس تا آخر سوره مریم
دوشنبه : از اول سوره طه تا آخر سوره قصص
سه شنبه : از اول سوره عنکبوت تا آخر سوره ص
چهار شنبه : از اول سوره زمر تا آخر سوره الرحمن
پنجشنبه : از اول سوره واقعه تا آخر قرآن کریم .

5- افزایش دهنده های میل جنسی مثل سیر، پیاز،عسل،آجیل،ادویه جات و... کمتر مصرف کنید.

به فضل و کرم الهی انشاءالله در آینده نزدیک(ظهور وُسطی) این مشکل خاطره بد از حافظه تان بطور کامل پاک خواهد شد و از این خطای خودارضایی هم نجات خواهید یافت! و حتی حتی درمان دارویی برای عوارض مشکلات خودارضایی که برای پسران و دختران ایجاد شده به بازار خواهد آمد و ........

متاسفم . من هم شاهد خیلی از این موردا بودم . آبجی گلم گوش کن .

مطمئن باش اتفاقی که در دوران کودکی افتاده هیچ ضربه ای به پاکی شما نزده . چون اولا با اختیار نبوده و ثانیا خودتون گفتید که بعد از اون ماجرا دوران معنوی و آرام خوبی داشتید .

همونطور که کارشناس محترم فرمودن خداوند برای این دنیا یه سری قوانین و سنت هایی وضع کرده و دنیا با این قوانین جلو میره . یکی از این قوانین اینه که خودارضایی به شما آسیب میرسونه . دلیلش هم واضحه . در این عمل شما از طریق غیر طبیعی و عرف دارید رفع نیاز جنسی میکنید .

حالا تفاوتی نداره کسی که از روی افسردگی به خودارضایی روی میاره یا از روی شهوترانی . تو کتاب قوانین دنیا ممنوعیت خودارضایی نوشته شده .

اما باید چیکار کرد ؟؟؟؟

آبجی سعی کن اولا ارتباطت رو با خدا قطع نکنی و چله ی ترک خودارضاییتو به پایان برسونی و نمازهاتو بخونی .

آبجی از حرفات فهمیدم خیلی انسان فهمیده و اهل مطالعه ای هستی ولی تنگی معیشت باعث شده اعتقادت به خدا کمرنگ بشه . عیبی نداره جبران کن . مشورت کن و کمک بخواه اما متوقف نشو .

برات دعا میکنم آبجی .

سوال:
دختری 19ساله هستم .در کودکی بهم تجاوز شد
من از ترسم به هیشکی حرفی نزدم اماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا چرا اون موقع کاری نکرد؟از سال دوم دبیرستانم متاسفانه گرفتارگناه خود ارضاعی شدم.
نمیدونم چجورب تونم این لعنتیو ترک کنم

پاسخ:

با سلام.واقعا متأسفم که چنین واقعه ناگواری برای شما در کودکی اتفاق افتاده.در این زمینه به چند نکته توجه داشته باشید. به عنوان مشاور به شما عرض می کنم که موردهای زیادی داشته ام که در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته اند و تنها شما نیستید که اینگونه شده اید.غالب کسانی که متجاوز بوده اند پسرانی بوده اند که در سن نوجوانی و اوایل بلوغ بوده اند و چون تربیت درستی نداشته اند و تحت تأثیر شهوت و میل شدید جنسی خود بوده اند نتوانسته اند خودشان را کنترل کنند.از طرفی نوجوانان به خاطر سن کمشان ایمان بسیار ضعیفی دارند و در بسیاری مواقع می توان گفت اصلا ایمانی ندارند لذا کنترلی هم بر رفتارشان ندارند.لذا اگر میخواهید از شر این واقعه ناگوار خلاص بشوید اول باید پسر عمتان را ببخشید.(فرض من این است که ایشان در آن زمان نوجوان بوده)به خود بگویید او بچه بوده و درک و فهم پایینی داشته است.
نکته بعد اینکه احساس گناه نداشته باشید چون این اتفاق به اختیار شما نبوده و اینطور نیست که جایگاهتان رانزد خدا از دست داده باشید.
واما این سؤالاماهمش این سوال تو ذهنم بود خدا که قدرت والاست چرا اون موقع کاری نکرد چرایکیو نفرستاد کمک واقعا بهم بگیم چرا...چجوردلش اومد ببینه وکاری نکنه)
پاسخ:خداوند متعال اراده کرده که امورات این عالم به صورت طبیعی جریان داشته باشد و خودش مستقیما دخالت نکند مگر اینکه مصلحتی داشته باشد که خیلی مهم باشد.چرا که دنیا دار امتحان است.شما حتما دیده اید که در میانمار بچه های کوچک مسلمانان را زنده در آتش انداختند ولی خداوند دخالتی نکرد.اگر قرار باشد خداوند دخالت کند که دیگر کسی نمی تواند گناه کند چون خدا مانع او می شود.آنوقت دیگر دنیا نمی تواند جای مناسبی برای امتحان باشد.در طول تاریخ ،ظالمین، بسیاری از پیامبران را کشته اند ولی خداوند دخاتی نکرد و مانع نشد.چرا؟چون دنیا جای امتحان است.در ماجرای حضرت علی اصغرامام حسین علیه السلام هم می بینیم که چه اتفاق دلخراشی افتاد ولی خداوند متعال مانع نشد.امام حسین (علیه السلام)فرمودند خداوند متعال به وسیله من امت پیامبر(صلی الله علیه وآله) را امتحان کرد.

در مورد کنترل خودارضایی ابتدا شما باید به عوارض آن توجه داشته باشید.خودارضایی در دختران، عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.
در مرحله بعد باید چیزهایی که شما را به این سمت می کشاند شناسایی کنید و آنها را برطرف کنید.مثلا یکی از عوامل مهم خودارضایی اضطراب و پریشانی است.شما با پناه بردن به خودارضایی به طور موقت به آرامش می رسید.بنابراین باید اضطراب خود را درمان کنید.عالبا کسانیکه کنکوری هستند در اضطراب کنکور به سر می برند و شاید مهمترین عامل اضطراب شما هم کنکور باشد.در این زمینه به این لینکمراجعه کنید.

راهکارهای زیر نیزبسیار مؤثر هستند:
ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ. همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشید و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است.

موضوع قفل شده است