چگونگی ذکر منبع در مطالب کپی شده

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونگی ذکر منبع در مطالب کپی شده

سلام. من یه کانال دارم. مطالب رو از کانال‌ها و سایت‌های مختلف منتشر میکنم. برای ذکر منبع، یک صفحه اختصاصی درست کردم که تمامی منابعی که ازشون استفاده کردم رو اونجا لیست کردم و در اختیار مشتری‌هام قرار دادم.
آیا با این کار حق صاحب مطلب محفوظ هست انشاءالله ؟
یا باید منبع رو اختصاصی برای هر مطلبی که منتشر میکنم ذکر کنم ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

username1;949706 نوشت:
سلام. من یه کانال دارم. مطالب رو از کانال‌ها و سایت‌های مختلف منتشر میکنم. برای ذکر منبع، یک صفحه اختصاصی درست کردم که تمامی منابعی که ازشون استفاده کردم رو اونجا لیست کردم و در اختیار مشتری‌هام قرار دادم.
آیا با این کار حق صاحب مطلب محفوظ هست انشاءالله ؟
یا باید منبع رو اختصاصی برای هر مطلبی که منتشر میکنم ذکر کنم ؟

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

آن مقدار از مطالبی را که نقل می کنید اگر مشخص باشد مال کدام منبع است اشکالی ندارد.

البته در صورتی که صاحبان آن مطالب ذکر کردن آن مطالب را با ذکر منبع، منع نکرده باشند.

شفا;950172 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

آن مقدار از مطالبی را که نقل می کنید اگر مشخص باشد مال کدام منبع است اشکالی ندارد.

البته در صورتی که صاحبان آن مطالب ذکر کردن آن مطالب را با ذکر منبع، منع نکرده باشند.

یعنی به صورت کلی (اونطوری که گفتم) بزنم ایراد داره ؟ اون هم ذکر منبع هست دیگه

یه سوال دیگه: اگه مطلب رو مدیرهای دیگه بذارن و من که منبعشون رو نمیدونم چکار کنم ؟

username1;950196 نوشت:
یعنی به صورت کلی (اونطوری که گفتم) بزنم ایراد داره ؟ اون هم ذکر منبع هست دیگه

یه سوال دیگه: اگه مطلب رو مدیرهای دیگه بذارن و من که منبعشون رو نمیدونم چکار کنم ؟

سلام علیکم

1- به این صورتی که می فرمایید، اگر متداول است و معلوم است، اشکالی ندارد، ولی اگر مطالبی را نقل کنید و در یک جای دیگر، منبع ذکر شود ،که اصلا معلوم نشود، مال کدام مطلب است، صحیح نخواهد بود.
2- در این موارد باید مطلب را از منبع اصلی نقل بنمایید، به هر حال اگر کپی باشد، می توان منبع اصلی را بدست آورد.

موضوع قفل شده است