صفحه 32 از 32 نخست ... 21222303132
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: متن کتاب: امروز بهتر از دیروز

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,471
    حضور
    141 روز 7 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1807
    صلوات
    14610

96/10/28
    استقبال شهید مطهری از همسرش

همسر شهید مطهری در خاطراتش می گوید:
    يادم هست يک بار براي ديدن دخترم به اصفهان رفته بودم و بعد از چند روزي، با يکي از دوستانم به تهران برگشتم.
    نزديکي‌هاي سحر بود که به خانه رسيدم. وقتي وارد خانه شدم، ديدم همه بچه‌ها خواب هستند، ولي آقا [شهيد مطهري] بيدار است.
    چاي حاضر کرده بودند، ميوه و شيريني چيده بودند و منتظر من بودند.
    دوستم از ديدن اين منظره بسيار تعجب کرد و گفت: همه روحانيون اين‌قدر خوب هستند؟
    بعد از سلام و عليک، وقتي آقا ديدند، بچه‌ها هنوز خوابند، با تأثر به من گفتند:
    مي‌ترسم يک وقت من نباشم و شما از سفر بياييد و کسي نباشد که به استقبالتان بيايد.

پی نوشت:
    منبع: سرگذشت‌هاي ويژه، به روایت جمعی از یاران، ج2، ص108 و 109.

متن کتاب: امروز بهتر از دیروز

2. صلوات

علاقه
    نوشته
    4,471
    حضور
    141 روز 7 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1807
    صلوات
    14610

96/10/29
    آرامش زندگی با مثبت اندیشی

آرامش زندگی خود را با مثبت اندیشی تقویت کنیم :
    كارهايي كه افراد مثبت انديش انجام نميدهند:
    ١. هيچ گاه بدترين احتمال رو در نظر نمي گيرند: به طور مثال اگه در يك ارتباط،برخورد مناسبي با اونها نشه،نميگن كه حتما از من خوششون نمياد،بلكه ميگن شايد مشغله ي زيادي دارند.

٢. در برابر حقيقت مقاومت نشون نميدن: با حقيقت روبرو ميشن و اون رو با آغوش باز مي پذيرن.

٣. ناراحتي ها و دلخوري ها رو به دل نمي گيرند. اون ها ترجيح ميدن مسائل مربوط به گذشته رو فراموش كنن چرا كه ميدونن در غير اين صورت يادآوري اين دلخوري ها باعث رنجش مكرر و بي پايان اون ها ميشه.

٤. مسئوليت هاي خودشون رو به گردن ديگران نميندازن: اونها خودشون رو مدير زندگي خودشون مي دونن. عذر و بهونه نمي تراشند،چون مي دونند هر كاري بخواهند انجام بدهند،از عهده ش بر ميان.

٥ . حتي لطف هاي كوچيك رو هم فراموش نمي كنند: بابت هر لطفي،چه كوچيك چه بزرگ قدرداني و سپاسگزاري مي كنند.

٦. مشكلات رو مشكل نمي بينند: مشكل رو چالش مي دونند و شانس خودشون رو براي حل اون امتحان مي كنند و زندگي شون رو بهبود مي دهند.

٧ . خودشون رو با ديگران مقايسه نمي كنند: درك كرده اند كه هر فردي شخصيت متفاوت و راه پيشرفت خودش رو داره.

٨ . با افراد سمّي رفاقت نمي كنند: اونها با افراد مثبت انديش،الهام بخش و بامزه ارتباط برقرار مي كنند.

پی نوشت:
    کانال به دنبال آرامش
    https://t.me/hamdeli94

4. صلوات

علاقه
    نوشته
    4,471
    حضور
    141 روز 7 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1807
    صلوات
    14610

96/10/30
    معرفی کتاب

مقدمه کتاب همسر دوست داشتنی
    آیا شما برای بهتر زندگی کردن برنامه ای دارید؟ آیا می دانید چگونه می توانید محیط خانه خود را از عشق و صمیمیت پر کنید؟
    آیا تا به حال به این نتیجه رسیده اید که همه ما نیازمند آمورزش در زمینه زندگی زناشویی هستیم؟

خواهرم!
    آیا اتاق تنهایی شوهر خود را می شناسید؟ هنگامی که شریک زندگیتان از شما فاصله می گیرد به چه فکر می کنید؟
    آیا خواهان کمال معنوی هستید؟آیا می خواهید خدا به شما نظر مرحمت بکند؟ آیا دوست دارید ثواب هزار شهید را داشته باشید؟

برادرم!
    آیا می انید همسر شما چگونه به شما امتیاز می دهد؟ آیا می دانید که شریک زندگی شما نیاز به سخن گفتن دارد؟ وقتی همسر شما در حالت یاس قرار می گیرد چه می کنید؟ آیا خیر دنیا و آخرت را می خواهید؟

این کتاب را برای همه مردان و زنانی نوشته ام که می خواهند در زندگی زناشویی خویش شاهد عشق و صمیمیت بیشتری باشند.
    من تلاش کرده ام که با نگاهی نو به آموزه های دینی در شناخت بهتر زندگی زناشویی به شما کمکی کرده باشم.

این کتاب در دو فصل تنظیم شده است، آقایان با خواندن فصل اول، می توانند مرد بهتری برای همسرشان باشند و همچنین خانمها با خواندن فصل دوم می توانند زن بهتری برای شوهرشان باشند.
    ا
    لبته از همه برادران و خواهران می خواهم که هر دو فصل را بخوانند زیرا فقط در این صورت است که به علت نوشتن این کتاب پی می برید.
    این کتاب را به همسر خوب خود، اهدا می کنم زیرا که او برای موفقیت من فداکاری بسیار نموده است.

نویسنده: مهدی خدامیان
    ناشر: قم، نشر وثوق، 1386

پی نوشت:
    http://www.nabnak.ir/

6. صلوات

صفحه 32 از 32 نخست ... 21222303132

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۱۰/۲۲, ۲۲:۰۲ : 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری