صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شرمنده جوانی از این زندگانی ام!

علاقه
    ...
    نوشته
    1,640
    حضور
    160 روز 12 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3333

سلااام خواهرم

به نظر من خوبه به فکر یاد گرفتن یه هنری باشی .اشکال

نداره ,ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه ست .الان میتونی

بری آموزش فنی وحرفه ای یه هنری رو یاد بگیری چند

سال پیش که رایگان بود .نمیدونم حالا چطوره ولی حتما

برو .دیگه مشاغل زنونه که ربطی به مشاغل آقایون نداره.

شما میفرمایید از لحاظ اعتقادی کمکم کنید .خب اعتقادات

سر جاش .همینکه نمیخوایم از راه حرام به اهدافمون برسیم .همین خودش کافیه .

ولی خب شما هم اگه یه کم به خودتون برسید یا تو

مجالس زنونه تیپ بزنید گناه نیست که.

ان شاءالله یه همسر خوب نصیبت بشه .
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ در ساعت ۱۱:۱۹
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

2. صلوات ها 3

علاقه
    ...
    نوشته
    1,640
    حضور
    160 روز 12 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3333

در ضمن نگران ایمانتون هم نباشید اگه یه زمانی واقعا

کم آوردید اسلام که در بسته نداره . میتونید یا همسر دوم بشید .ازدواج موقت هست .گناه انجام ندادید که .یکی از این راهها رو انتخاب کنید .

البته این توصیه واسه ی موقعی هست که صد درصد مطمئن شدی

که امیدی به ازدواج نیست ِاین توصیه واسه خانمهای مسنه
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ در ساعت ۱۴:۰۵
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

4. صلوات

نوشته
    3,041
    حضور
    80 روز 9 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3719

با سلام و احترام

خواهر گرامی کوتاه و مفید عرض میکنم
    چند جلسه سخنرانی پناهیان هست که توصیه میکنم همه را به ترتیب گوش کنید
    عنوان زیر را در کانال جستجو کنید
    عنوان : چگونه آسوده تر زندگی کنیم ؟
    سخنران : حجه الاسلام پناهیان
    به کانال ایشان بروید و صوت ها را به ترتیب گوش کنید...
    آدرس کانال تلگرامی :
    @Panahian_mp3

انشاء الله با شنیدن کامل این جلسات مشکل از حیث اعتقادی حل خواهد شد
    و البته به همه توصیه میکنم
    ویرایش توسط و طاها : ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ در ساعت ۱۳:۰۳
    سوال زیاد دارم اما کسی نیست جواب بده

6. صلوات

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    1,810
    حضور
    52 روز 3 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4228

با سلام و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر ارجاع سوالات نمایش پست ها
    خواهش میکنم اختیار دارید ....
    خیلی ممنون از پاسختون ....
    نمیدونید چقدر حرفاتون روی من تاثیر گذاشت ...
    اینکه فرمودین نمیدونم چطور از معشوق دفاع کنم در حالیکه میدونم محبوب شخصه ..
    الحمدلله، خدا را هزار مرتبه شکر، از این بابت خوشحالم

ابتدا فرمودین تبلیغات بی رویه برای اشتغال زنان،فرض کنید دختری با موقعیت من سنش بره بالا و دیگه خانوادش نتونن حمایت مالی کنن و از اون طرف همسری م نداره،اونوقت چطور میتونه خودشو اداره کنه در حالیکه سن کارش هم گذشته و هیچ پشتوانه ای نداره؟!
    خیلی از خانمها هستن که مجردن و سن شون بالارفته ولی لااقل تونستن مستقل باشن به واسطه شغل،اما دختری که هم موقعیت ازدواج رو ازدست بده هم موقعیت شغلی!چه اینده ای در انتظارشه؟!!!
    در مورد اشتغال خانم ها بنده هم همچون شما گذار اشاره می کنم تا تاپیک در مسیر خودش باقی بماند، ببینید قطعا منظورم از اشتغال خانم ها، اصل اشتغال نبوده و نیست، من هرگز مخالف اشتغال برای خانم ها نیستم در جایی که خودشان و یا خانواده با تصمیم خودشان تشخیص می دهند که کار کردن یک خانم اینجا به مصلحت است یا ضرورت دارد، هرگز من با چنین اشتغالی مخالف نیستم، گلایه من از موج تبلیغاتی است که به راه افتاده و بسیاری از خانم ها را گرفتار خودش کرده است، موجی که زن احساس کند اگر کار نکند تحقیر شده، با کار کردن به دنبال هویت باشد، موجی که موجب شده زن خانه دار در برابر زن شاغل احساس حقارت کند، ناراحتی من از این بابت است که این نوع تفکر بسیاری از خانم ها را به هر طریقی و با هر شغلی به میان جامعه و اشتغال کشانده است.

این موج یک احساس کاذب در تمایل به اشتغال در انسان ایجاد می کند، من با این مخالفم، همیشه در تاپیک های دیگر هم گفته ام اگر خانمی بدون تاثیرپذیری از جوّ جامعه دنبال اشتغال باشد اشکالی ندارد، خودش باشد، خودش تصمیم بگیرد، خصوصا زنانی که سرپرست هستند یا علی رغم قناعت باز هم درآمد شوهرشان کفایت نمیکند؛ نه اینکه به خاطر نگاه ها و افکار دیگران به دنبال اشتغال برود،نه اینکه با اشتغال دنبال شخصیت و هویت و کلاس باشد.

اگر کار برای زن مایه هویت شد همه زنان ولو آنکه نیازی واقعا ندارند برای هویتشان وارد فضای محدود اشتغال می شوند، در این صورت از طرفی فضای اشتغال با مشکل ایجاد می شود و آمار بیکاری بالا می رود، آمار ازدواج پایین آمده و آمار طلاق بالا میرود، از آن طرف فرزندان به جای دامن پر مهر مادر در مهد کودک ها بزرگ می شوند، و این کودکانی که در کودکی مهر مادری ندیده اند بزرگ که شدند مادران و پدرانشان را به خانه سالمندان می فرستند، به تعبیر آیت الله جوادی آملی از زمانی که مهد کودک ها زیاد شد، خانه سالمندان هم زیاد شد.
    با گذاشتن یک خشت کج دیوار جامعه و خانواده تا ثریا کج می رود.
    من با اشتغال هایی که برخواسته از این حس کاذب است مخالفم، نه با اصل اشتغال.

فرمودین بلاها به نظر شما بیشار اجتماعی ست،
    ولی اگر خشک و تر باهم میسوزند چرا بیشتر شاهد سوختن سایرین هستیم تا برپا کنندگان آتش؟! این دور از عدالت خداوند نیست کسی که نقشی نداشته بسوزه به جای دیگران؟!
    سنت الهی و چارچوب و قوانین اجتماعی چنین اقتضا می کند،همان طور که اگر یک نفر کشتی را غرق کند همه غرق می شوند، این قانون است ربطی به عدالت ندارد، مثلا وقتی تعداد پسران متقاضی ازدواج از دختران آماده ازدواج کمتر باشد این مشکل پدید می آید، قانون است نمیشود کاریش کرد، هرچقدر هم دختران دعا کنند خب ازدواج همه آنها اصلا امکان ندارد مگر آنکه موانع آن برطرف شده و مقدمات آن فراهم شود.
    یادم نمیرود خانمی در همین سایت پرسیده بود که مدرک خودم کارشناسی ارشد است اما هر پسری به خواستگاری ام می آید مدرکش پایین تر از من است، گفتم وقتی قوانین را به گونه ای کنار هم می چینند از درصد ورود به دانشگاه تا مشکلاتی مثل خدمت و مانند آن که طبیعتا خروجی آن تحصیل بیشتر دختران نسبت به پسران است، از خداوند چه توقعی می توان داشت؟

ببینید نباید جزء نگر بود، اینکه ازدواج یک دختر مومن به مشکل برخورد کرده است خب این مشکل ریشه هایی دارد که از سوء رفتار و سوء فرهنگ و بعضی از رسوم غلط نشأت گرفته است و موجب شده آمار پسران متقاضی ازدواج کاهش یافته و ملاک انتخابشان هم برای ازدواج یک ملاک غلطی انتخاب شود! خداوند نمی خواهد دخترانی مثل شما را مجازات کند اما برای استجابت دعای شما باید این نگرش مردم را اصلاح کند، در حالی که اگر خداوند آنها را مجبور به خوب شدن بکند که پس اختیار و امتحان چه معنایی پیدا می کند؟! مردم خودشان باید خودشان را اصلاح کنند تا خداوند سرنوشتشان را نیکو کند، همانطور که فرموده: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه سرنوشت ودشان را تغییر دهند.(رعد:11)

این بی عدالتی نیست، نمونه های زیاد آن را مشاهده می کنیم، ساخت ماشین های غیر استاندارد و استفاده بیش از حد از وسایل نقلیه شخصی هوای کلان شهرها را آلوده کرده و انسان های مقصر و غیر مقصر مبتلا به بیماری های ریوی و مانند آن می شوند، آیا می شود گفت کسانی که در این آلودگی نقشی نداشتند چرا بیمار می شوند؟!
    برداشت بی رویه از آب های زیر زمینی موجب رانش زمین شده یا تغییرات طبیعی منفی دیگری را رقم می زند که دامن همه را می گیرد، اما آیا کسی می تواند بگوید من که از این آب های زیرزمینی برداشت نکرده ام!

سوء رفتارهای اجتماعی هم همینطور است، یعنی این سوء رفتارها اثرات خودش را دارد ، کاری ندارد طرف مقصر باشد یا نباشد.
    البته نمی خواهم نقش دعا را بی تاثیر کنم، می خواهم بگویم دعا بدون فراهم کردن مقدمات هرگز محقق نخواهد شد، استجابت دعای شما راه های مختلفی دارد، مجوع این دعاهای مومنینی چون شما به گونه ای ممکن است در اصلاح این آفت ها نقش داشته باشد، یا ممکن است دعای شما پسر مومنی را که درگیر این ملاک های نادرست نشده پیش روی شما قرار دهد، یا به طرق دیگری که عقل ما بدان نمی رسد و فقط خداوند آگاه است، پس ناامید نباشید.

فرمودین جایی که روش طبیعی تحقق یک مسئله با مشکل روبرو شده یا باید زیرآبی رفت یا توقف کرد!
    من دقیقا متوجه منظورتون نشدم،یعنی توقف زندگی شیوه زندگی صالحینه؟!!
    یعنی فردی در شرایط بنده اگر ببینه دیگران،هم سن و سالان و اطرافیانش،زندگیشون مدام در حال تغییره،و در مرحله شاید سوم زندگی قرار گرفتن و او همچنان خونه اول ثابته و زندگیش شبیه مردابی در رکود به سر میبره جای ناراحتی نداره و در جازدن طبیعیه!چون نخواسته با هر روشی به هدف برسه؟!!

منظورم از این تقسیم بندی توقف نیست، توقف که خودش مذموم بوده و مورد رضایت خداوند نیست، منظورم این است که گاهی به خاطر یک سری مشکلات، رسیدن به یکی سری از اهداف از طریق طبیعی سخت و دشوار شده است، (نه غیر ممکن) در این صورت یا باید انسان همچنان مسیر طبیعی اهدافش را با اینکه دشوار شده با دعا و توکل و تلاش و جدیت خودش پی بگیرد، یا اینکه زیرآبی برود، و خودش را از طریق نامشروع که مورد رضایت الهی نیست به هدفش برساند.

در این رقابت دست غیر مومنین در برابر مومنین بازتر است، مثلا رقابت سیاسی امام علی(ع) و معاویه! خب معاویه هر غلطی می خواست می کرد اما علی(ع) چارچوبی داشت به نام رضایت الهی! این رقابت در سیاست بود، اما منحصر در سیاست نیست، رقابت در اشتغال، رقابت در ازدواج، رقابت در سایر عرصه ها داریم.
    دشوار شدن ازدواج و اشتغال و سایر عرصه ها انسان های مومن را از غیر مومن جدا می سازد، کسانی که برای رضای خدا این دشواری را تحمل کرده و به خاکی نمی زنند، و کسانی که دشواری را بر نمی تابند و از جاده رضایت الهی خارج شده و به هر ابزاری برای تحقق هدفشان چنگ می اندازند.
    پس مطلقا منظور بنده این نیست که انسان از رسیدن به هدفش باز ماند و متوقف شود! می گویم تلاشش نباید در مسیری باشد که خداوند راضی نیست.

چند آیه ای در مورد ازمایش ذکر کردین و فرمودین نگیم چرا من ؟.... چشم نمیگیم
    منظور بنده این نبود که نپرسید چرا من!! منظورم این بود که هر کسی با حوادثی طبیعی که در زندگی اش اتفاق می افتد امتحان میشود، اینطور نیست که خداوند لزوما خودش مشکلاتی ایجاد کند، بلکه مشکلاتی که خودمان یا دیگران در حق ما به وجود می آورند، یا حوادث طبیعی که در زندگی ما اتفاق می افتد می شود امتحان الهی!

ولی چرا تموم نمیشه؟!! ما که مثل حضرت نوح عمری طولانی نداریم و یا صبری جمیل ...
    تاکی قراره طول بکشه؟! اصلا چرا کسی که آخرت رو بخواد باید دنیا براش سختتر بگذره؟!!
    و از کجا معلوم این همه سختی بکشیم به امید ابادی و راحتی اون دنیا،و اون دنیامون سخت تر و بدتر از این دنیا باشه و هم در دنیا و هم عقبی ضرر کنیم؟!!
    اینکه این امتحان تا کی طول می کشد را فقط خداوند می داند، اصلا خاصیت امتحان این است که زمان انتها و نتیجه و پایان آن مشخص نباشد، وگرنه امتحان نیست! ابراهیم(ع) خودش هم نمی دانست خداوند اسماعیل را به او بر خواهد گردانید، واقعا گمان می کرد که اسماعیلش را با دست خودش خواهد کشت!
    اما چیزی که با قاطعیت می توان گفت وعده ای است که خود خداوند چندین بار در قرآن فرموده است که عاقبت این امتحانات خیر و نیکی و رضایت است: «الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقين‏» (اعراف:128؛ هود:49)
    در مورد آخرت هم مطمئن باشید آخرت شما قابل مقایسه با دنیا نیست. نگذارید شیطان از این دریچه وارد شود، انچه شما را امیدوار نگه داشته همین ایمان شماست که با عشق و محبت شما به خدا پیچیده شده، و باقی هم خواهد ماند، اما شیطان این را خوب می فهمد، می داند که باید پایه را بزند تا روبنا فرو ریزد، می خواهد این پایه را بزند، مراقب این افکار منفی باشید.

فرمودین نتیجه به شرط صبر گشایشه...
    اگر در این راه ایمان از دست رفت چی؟!!
    اگر به واسطه مشکلات امید،تبدیل به ناامیدی شد و شیطان غلبه کرد چی؟!!
    مگر خدا در صورت ایمان اوردن وعده کمک نداده؟!!
    یعنی انقدر مشکل میده ببینه ما چه میکنیم و بعد هم اگر مغلوب شدیم رهامون میکنه!!
    این دور از عدالت خداست ...

شک نکنید که خداوند بندگان مومنش را در امتحانات رها نمی کند! حتی ذره ای شک به دلتان راه ندهید، این تنها روزنه ای است که شیطان آن را برای نفوذ به قلبتان یافته است، نگذارید از این روزنه نفوذ کند.

چطور میشه به ثبات ایمان و عقیده رسید؟!!
    چطور میتونیم به جایی برسیم که از مشکلات غم به دل راه ندیم و ناامید نشیم؟!!
    رابطه خودتان با خداوند را قوی کنید، دل از غیر او بکنید، و در عین اینکه اسباب طبیعی را برای تحقق هدفتان دنبال می کنید، به خداوند توکل کنید و همه چیز را به دست او بدانید.
    با عبادات و مناجات بین خود و خدا صمیمیت ایجاد کنید، و هرگز این امتحان را از باب رویگردانی خداوند از خودتان ندانید، مطلقا منفی فکر نکنید و به وعده های الهی اطمینان داشته باشید.
    به اهل بیت(ع) توسل کنید، و ادعیه مختلفی که برای گره گشایی در امور وارد شده را بخوانید، مثلا این دعا که امام حسین(ع) اندکی پیش از شهادتشان به امام سجاد(ع) یاد دادند و فرمودند هنگامی که حاجتی داشتی یا مشکل بزرگی به کارت افتاده بود این دعا را بخوان:

«بِحَقِ‏ يس‏ وَ الْقُرْآنِ الْحَكِيمِ‏ وَ بِحَقِ‏ طه‏ وَ الْقُرْآنِ الْعَظِيمِ يَا مَنْ يَقْدِرُ عَلَى حَوَائِجِ السَّائِلِينَ يَا مَنْ يَعْلَمُ مَا فِي الضَّمِيرِ يَا مُنَفِّسُ عَنِ الْمَكْرُوبِينَ يَا مُفَرِّجُ عَنِ الْمَغْمُومِينَ يَا رَاحِمَ الشَّيْخِ الْكَبِيرِ يَا رَازِقَ‏ الطِّفْلِ الصَّغِيرِ يَا مَنْ لَا يَحْتَاجُ إِلَى التَّفْسِيرِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِي كَذَا وَ كَذَا»

به جای بخش قرمز رنگ حاجتتان را بگویید.

امیدوارم که به زودی در همین سایت خبرهای خوشی از جانب شما بشنویم.

ضمنا بنده هم از مدیر محترم ارجاعات بابت زحماتشان تشکر می کنم.

در پناه حق

شرمنده جوانی از این زندگانی ام!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

8. صلوات ها 3

علاقه
    خدا
    نوشته
    142
    حضور
    1 روز 18 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    965

سوره ی نور آیه ی 33

«وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ»؛

و کسانى که امکانى براى ازدواج نمى‏ یابند، باید پاکدامنى پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏
    نیاز گرداند!

10. صلوات

علاقه
    مذهبم. گونگ فو و بوکس چینی .تدریس کردن
    نوشته
    2,694
    حضور
    160 روز 9 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4212

نقل قول نوشته اصلی توسط تازه عروس نمایش پست ها
    هیچ چیز آزاردهنده ترازدیدن جوانهای مجرد نیست,چراهیچ کس کاری نمیکنه
    به نظرم مراجع یک آستین بالابزنند
    یعنی هیچکس واقعا عین خیالش نیست
    نمیشه که دست روی دست گذاشت وشاهدفسادروزافزون شد,مجرد ها هم بمونن تومرداب دستوپابزنن ماهم که خرمون از پل گذشته لابد به ماچه:ا
    چراهیچ کس پاسخگونییییییست!!!
    کی بایداین مشکل روحل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

البته ببخشید .

جسارت نباشد . الان بخش زیادی از متاهلین چه خانم و یا آقا گوی سبقت فساد را اژ مجردان ربودند!

باور کنید

باید رحمت فرستاد ب جوانان مجرد

الان

..........

حیف نمی شود .
    مصادیق بیان کنم .

اخلاقی نیست

.با مجردی هم می شود . بخدا رسید . و پا کدامن ماند !
    تجویز ازدواج برای جوانان بیکار و بی پول و دست به جیب با با ها شون

کار ی درست نیست !

طرف پول کرایه مسیر خودش را ندارد . می رود دختر مردم را هم بدبخت می کند .

و بی غیرت تر مردی که خودش بیکار خانم جوانش نا چار می شود .

جهت تامین مخارج زندگیشآن یا در خانه هر کس و ناکسی برود . کار نماید

حالا اگر زیبا رو هم باشد .

از نوجوان 14 منزل تا پیر مرد در ب و داغون به آو نظر سو دارد .

حالا
    کار در شرکت های خصوصی بماند !

توکل بخدا قبول

ولی وقتی چیزی در چنته جوانان نظیر کار و پول و خانه ووو نباشد

چه معنایی دارد ؟

ﻓﺮﺻﺘﻰ ﮐﻮﺗﺎﻩ است
    ﺑﻴﺎﺑﻰ،
    ﺑﺪﺍﻧﻰ،
    ﺑﻴﻨﺪﻳﺸﻰ،
    ﺑﻔﻬﻤﻰ،
    ﻭ ﺯﻳﺒﺎ ﺑﻨﮕﺮﻯ...
    ﻭ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﻳﺖ ﺩﺭ ﺧﺎﻃﺮﻩﻫﺎ ﺑﻤﺎﻧﯽ...

12. صلوات ها 2

نوشته
    167
    حضور
    37 روز 16 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    466

با سلام و تشکر از توضیحات کامل و خوبتان

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

با سلام و احترام

در مورد اشتغال خانم ها بنده هم همچون شما گذار اشاره می کنم تا تاپیک در مسیر خودش باقی بماند، ببینید قطعا منظورم از اشتغال خانم ها، اصل اشتغال نبوده و نیست، من هرگز مخالف اشتغال برای خانم ها نیستم در جایی که خودشان و یا خانواده با تصمیم خودشان تشخیص می دهند که کار کردن یک خانم اینجا به مصلحت است یا ضرورت دارد، هرگز من با چنین اشتغالی مخالف نیستم، گلایه من از موج تبلیغاتی است که به راه افتاده و بسیاری از خانم ها را گرفتار خودش کرده است، موجی که زن احساس کند اگر کار نکند تحقیر شده، با کار کردن به دنبال هویت باشد، موجی که موجب شده زن خانه دار در برابر زن شاغل احساس حقارت کند، ناراحتی من از این بابت است که این نوع تفکر بسیاری از خانم ها را به هر طریقی و با هر شغلی به میان جامعه و اشتغال کشانده است.

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    همیشه در تاپیک های دیگر هم گفته ام اگر خانمی بدون تاثیرپذیری از جوّ جامعه دنبال اشتغال باشد اشکالی ندارد، خودش باشد، خودش تصمیم بگیرد.

ببخشید با توجه به موضوع تاپیک, برای این موضوع نمی خواستم تاپیک جدیدی ایجاد کنم و همینجا با توجه به مطالب شما سوالاتی داشته باشم.
    منظور شما از این عدم مخالفت, همه موارد (بالاخص غیر ضروری و فقط همینطوری) را هم شامل می شود؟
    خب درباره موارد ضرورت و نیاز و موارد خاص, موضوع روشن است و مخالفت خاصی وجود ندارد ولی من با اشتغالی که هیچ نیازی به وجود خانم نیست و نیاز مالی هم در کار نیست و کلا وضعیت معقول و معمولی هست, مخالفم. چون اولا اینکه وظیفه شان نیست, دوما ضررهای فراوان این موضوع هم به خود خانم و هم به خانواده بر می گردد. آیا شما در اینجا هم مخالفتی ندارید؟

جناب مسلم کلا در موضوع اشتغال و در ابعاد مختلف این موضوع, از طرف یک عده از خانم ها, متاسفانه سوء استفاده صورت می گیرد و شاهد این موج عظیم تمایل از سوی خانم ها هستیم و آسیب های زیاد و بعضا بزرگ را هم باید همسر و فرزندان این خانم تحمل کنند. یکی از آسیب های این را بخوام بگم, این هست که مرد خانه سرکار می رود و تلاش می کند و از اینطرف هم زن خانه می رود سرکار و اینجا مرد بیچاره علاوه بر اینکه باید حواسش به محیط کار و کاری که انجام می دهد باشد (که همین یک کار هم برای بعضی ها با توجه به شغلشان, برای ظرفیت فکری شان کافی هست), باید فکرش به وضعیت فیزیکی و معنوی منزل, وضعیت بچه (از جهات مختلف تربیتی, فکری, تغذیه و ...) و ... باشد و این موضوعات در طولانی مدت, نتیجه خودش را نشان می دهد هر چند که پدر و مادر متوجه وضعیت به وجود آمده نباشند.

با تشکر

14. صلوات

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    1,810
    حضور
    52 روز 3 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4228

نقل قول نوشته اصلی توسط *taha* نمایش پست ها
    منظور شما از این عدم مخالفت, همه موارد (بالاخص غیر ضروری و فقط همینطوری) را هم شامل می شود؟
    ببینید آقاطاهای عزیز از نظر من آنچه که این حجم زیاد تقاضای اشتغال از جانب خانم ها را موجب شده است، همان موج تبلیغاتی است که عرض کردم، انسان اگر تحت تأثیر جوّ نباشد جز در موارد ضروری کار بیرون از خانه بر نمیگزیند! آنچه که یک خانم را مجبور می کند حتی زیر بار شغلی چون رانندگی ماشین سنگین برود همین تفکر است، مطمئن باشید اگر این تفکر فمنیستی اصلاح شود و برابری زن با مرد، و هویت زن را در اشتغال نبیند، و کار را برای زن مایه کلاس ندانند خود خانم ها از اشتغال بیرون از خانه به خاطر سختی هایش، به خاطر ناسازگاری اش با روحیات زنانه، به خاطر مفسده های احتمالی اش، و مانند آن اصلا نخواهند پذیرفت!

اگر این موج از میان برود و زن خودش بشود، یعنی در اشتغال جویای هویتش نباشد، دنبال کلاس نباشد، خودش اشتغال را زمانی انتخاب می کند که یا سرپرست باشد، یا تخصص خاصی داشته باشد، یا مشاغل، مشاغل زنانه باشد، و مانند آن!

من دنبال اصلاح منشأ این اشتغال های بی رویه هستم، این مسئله باید ریشه ای حل شود، تا زمانی که زن هویتش را در اشتغال ببیند شما نمی توانید مانع اشتغال او شوید، باید نگرش افراطی و غیر صحیح به اشتغال اصلاح شود، اشتغال خود به خود حل می شود، چون زن در نهان ذات خودش جویای کار خارج از منزل نیست، این حرص بر اشتغال عارضی است.

اگر باز ابهامی بود می توانید تاپیک مستقلی تأسیس بفرمایید یا اینکه در پیام خصوصی بنده در خدمتم.

شرمنده جوانی از این زندگانی ام!

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

16. صلوات

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 2 مهمان ها)

1. تازه عروس

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 46

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری