جمع بندی نحوه ی مدیریت اقتصادی خانواده

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه ی مدیریت اقتصادی خانواده

باسلام
ازکارشناسان وکاربران محترم تقاضا دارم تجارب خودشون رودراختیاربنده قرار بدهند
چطورمیتونم با کاردرمنزل به اقتصاد خانواده کمک کنم؟
البته مدتی کارهنری انجام دادم,ولی وقتی اون کالا ازمدافتادودربازار زیادشد,دیگه صرفه اقتصادی برام نداشت
ممنونم میشم پیشنهادات خودتون رو بگید
کاری که هم مواد اولیه گرون نخواد و بازاریابی راحتی هم داشته باشه

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

تازه عروس;948555 نوشت:
هیچ کس ایده ونظری ندارد؟

سلام

کار باید متناسب با شان شئونات شما از لحاظ اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی، توانایی جسمی و... باشد، لذا اگر ایده و نظری داده می شود فقط در حد پیشنهاد است شما خودتان با شرایط موجود روی آن ها فکر کنید.

آشپزی، خیاطی، شیرینی پزی، آرایش گری، و... این قبیل کارها هیچ وقت کهنه نمی شوند و از مد نیز نمی افتند، و همیشه مشتری خود را خواهند داشت، فقط سعی داشته باشید در هر کاری برند باشید و قدرتمند ادامه دهید مثلا فقط در تهیه مربا فعالیت کنید و یا کیک تولد یا دوخت لباس مجلسی و...

البته باید در نظر داشت مهمترین و موفق ترین کمک اقتصادی کم توقع بودن و نداشتن انتظارات خارج از توان شوهر می باشد،
همچنین برنامه ریزی دقیق و مدیریت هزینه های زندگی، پس انداز کردن، داشتن الگوی مصرف مناسب می تواند کمک قابل توجهی برای همسرتان و خودتان باشد.

موفق باشید

سلام.
ملیله دوزی و منجق دوزی خوبه.
بعضی از تولیدی ها اینکارو میکنند. یه ضمانت از آدم میگیرن هرچقدر کار که خواستن در اختیارشون میزارن. مثلا 10 تا بلوز. بعضی تولیدی ها مواد اولیه رو خودشون میدن بعضیا میگن بخرین.
کار خوبی هم هست. هم راحته هم تا حدی مفرحه.

سلام بر شما
خدا قوت
قالی بافی هم به صرفست البته مهارت و حوصله میخواد.
در پناه خدا@};-

تازه عروس;948720 نوشت:

البته مدتی کارهنری انجام دادم,ولی وقتی اون کالا ازمدافتادودربازار زیادشد,دیگه صرفه اقتصادی برام نداشت

سلام
من و همسرم مسیری تقریباً مشابه شما را طی کردیم (با توجه به تاپیک شما با عنوان نگرانی های یک تازه عروس)
به جرأت میگویم با برنامه ریزی می‌توانید حتی به پولداری هم برسید :ok:
اینترنت همیشه در دسترسم نیست اما در اولین فرصت تجربیات خودمان را در اختیار شما خواهر گرامی قرار خواهم داد @};-

تازه عروس;948537 نوشت:
باسلام

درود بر شما

#قانون طلایی روابط (زناشويي و اجتماعي)
هر چه برای خود می‌پسندیم برای دیگری هم بپسندیم و برعكس

#دكترـآقاـتهراني
مجتهد، فوق ليسانس روان‌شناسي،دکترای فلسفه عرفان،نويسنده

بشنويد

https://t.me/zendegiearam110/2034

تازه عروس;948537 نوشت:
باسلام

بازی پر شور و خلاقیت
(بارش فکری برای در مزرعه زندگی)
مقدمه لازم:
تا حالا فکر کردید افراد خلاق چه ویژگی هایی دارند. تفکر دو نوع است: تفکر واگر و تفکر همگرا. وقتی ما در مسائل و یا مشکلات به راه حلهایی فکر می کنیم که عموما دیگران هم آنها را در نظر می گیرند تفکر همگرا داریم. ولی وقتی از راهکارهای خلاق و جدید و ابتکاری استفاده می کنیم از تفکر واگرا استفاده می کنیم.

افراد خلاق تفکر واگر و همگرای قوی ای دارند. تردید نکنید که افراد خلاق اهل مشورت، اهل مطالعه، تفکر، تحلیل سود و زیان در امور، ریسک پذیری، خیال پردازی مثبت، فعالیت و پویایی و فرار از یکنواختی و رکود، تفریح، شوخی هستند. تخیل قوی و شوخ طبعی به بارش افکار جدید از ابرهای ذهنشان کمک می کند.

فایده بازی:
زندگی را از یکنواختی در می آوریم و با نشاط می شویم. با این بازی مهارت های زندگی همچون حل مسأله، تفکر انتقادی و تصمیم گیری، ارتباط اجتماعی مثبت و.. را یاد می گیریم. در مشکلات زندگی به جای هیجان های منفی و زانوی غم در بغل گرفتن دنبال راهکار جدید برای حل مشکل می گردیم چون یاد گرفته ایم که: آبی که راکد است می گندد ولی آب جاری صاف و زلال و گورا است.

روش بازی:
ما می توانیم با بازی، خلاقیت خود، همکاران و اعضای خانواده حتی کودکانمان را پرورش دهیم. این بازی که می تواند به صورت فردی و دو نفره و گروهی انجام شود، نیاز خیلی ساده ولی خیلی کاربردی است. ابتدا به هر نفر یک برگه آ۴ و یک خودکار می دهیم بعد یک موضوع متناسب نیاز و سن و تحصیلات و جنسیت افراد طرح می کنیم. وقت مشخصی تعیین می کنیم مثلا بیست دقیقه. نباید مانع افکارتان شوید به شوخی هم که شده راهکارهای واقعی و تخیلی خودتان را بنویسید. بعد از بیست دقیقه داور اعلام می کند که وقت تمام شده است. برگه ها را جمع می کند و راهکارهای یکایک افراد را می خواند و نمره می دهد. راهکارهای زیر حاصل بارش فکر یک فرد در یک بازی خلاقیت بوده است با دقت بخوانید و بعد تحلیل کنیم. واقعا چند مورد قابل اجرا است در عمل؟
تذکر:
فرم بازی را متناسب با ذوق خودتان درست کنید و مواردی مانند لطیفه یا نکته اخلاقی اضافه کنید. این دو فاکتور جز مسابقه نیست ولی بازی را بامزه و معنوی می کند.

داور مسابقه: آقا / خانم: ………………….
موضوع مسابقه:
یک خانم مذهبی و مؤمن، بدون خروج از منزل و بدون هیچ گونه ارتباط با نامحرم چطور میتونه در امور اقتصادی به خانواده اش کمک کنه؟ (البته همین بازی خلاقیت را هم می توانیم برای جوانان بیکار در نظر بگیریم.)
لطیفه:
گفت: چه کاره ای؟ گفت: همکار عموم هستم. گفت: عموت چه کاره است. گفت: بیکار
وقت:
نیم ساعت
شرکت کنندگان:
خانم ها در یک مرکز فرهنگی
جایزه مادی: ………….
جایزه معنوی:
کتاب و نرم افزار مفید، دعا و صلوات برای سلامتی ایشان ( اشتراک یکساله ماهنامه خانه خوبان)
تحلیل راهکارهای (بحث آزاد): کدام راهکار با امکانات، رغبت و استعداد افراد همخوانی دارد و عملی و مقرون به صرفه است.
نکته اخلاقی( در رابطه با این موضوع) : کار مثل خورشید به خاطر زیادیش دیده نمیشه همان گونه که خورشید به دلیل شدت نورش قابل دیدن نیست. کافی است چشمان را باز کنیم و کار مورد علاقه را شکار کنیم.

۱- فرزند یا شوهرش برای او سفارش تایپ کتاب یا مقاله بگیر.
۲- کتاب بنویسید و نویسندگی برای مجلات، جراید،( برای دیگران مقاله یا پایان نامه بنویسد البته این راه جایز نیست)
۳- پا برهنه راه برود تا کفش و جورابش سوراخ نشود. منزل دیگران گوشی همراهش را شارژ کند.
۴- وبلاگ بزنه و از منافقین دلار بگیره (البته استحضار دارید که داریم بازی خلاقیت می کنم و هر چه به ذهن اومد را می نویسیم به من فحش ندهید ها)
۵- ترشی بینداز بفروشد.
۶ -مربا درست کند.
۷ – بسته بندی کالاها و مغز کردن تنقلات گردو یا پسته … برای شرکت ها.
۸- برخی از مسیرها را پیاده برود و وسائل نقلیه کم هزینه استفاده کند.
۹- ساندویچ درست کند شوهرش ببرد در پارک یا پاساژها و… بفروشد.
۱۰- ورزش کند و کمتر از غذاهای فست فود و پختنی استفاده کند. کمتر بخورد. این طوری بیماری چاقی و قلبی عروقی هم نمی گیرد و هزینه دکتر نمی دهد.
۱۱- وقتی مریض شد برود بمیرد دوا درمان نکند.
۱۲- در آشپزی اسراف نکند.
۱۳ تا میشه بروند مهمانی.
۱۴- تا میشه از مهمانی دادن فرار کند.
۱۵- هر چه لباس قایم کرده و انبار کرده را حراج بگذارد
۱۶- طلاهاش را بفروش بذار در بانک یا با پولش کار کند
۱۷- به بهونه این که نباید چاق شوی جلو خوردن شوهر را بگیرید
۱۸- زندگی بهتر با بچه کمتر (خلاصه تعطیل….)
۱۹- به فقرا کمک کنه تا رزقش زیاد شود
۲۰- هر روز برای صله رحم به خواهر و داداش و مادر و ….تماس بگیره پیام بده تا با صله رحم روزیش زیاد بشه.
۲۱- بازاریابی
۲۲- بامدیر سایت اسک دین قرار داد ببنده سایت و محصولاتش را تبلیغ کنه
۲۳- محصولات رایگان اسک دین را به فروش بگذارد و با پست سفارشی برای مشتری بفرستد.
۲۴- فالگیری و رمالی کند و سرکتاب باز کردن.
۲۵- در در مجالس دوستان و مهمانی های فامیلی وسائل تزیینی و لباس زنانه بفروشد.
۲۶- مشاوره اینترنتی( کی به کی حالا که هر کی از ننه اش قهر می کنه میگه من مشاورم شما هم یکیش)
۲۷- برای دیگران استخاره اینترنتی بگیرد.
۲۸- جوشکاری (همسریابی): معرف باشد وانسان هایی را به هم جوش بده و واسطه خیر شود و پورسانت بگیره.
۲۹- بورس شرکت کنه.
۳۰ – برای شرکت در قرعه کشی دری نوشابه و برچسب رب گوجه جمع کنه.
۳۱- دعا کند برای بهبود اقتصادش و رفع فقر: اَللّـهُمَّ اقْضِ دَیْنَ کُلِّ مَدینٍ؛ خدایا بدهى همه بدهکاران را ادا فرما؛ اللّهُمَّ سُدَّ فَقْرَنا بِغِناکَ؛ اى خدا به غناى خود جلو فقر ما را ببند؛ اَللّـهُمَّ غَیِّر سُوءَ حالِنا بِحُسْنِ حالِکَ؛ خدایا بدى هاى ما را به خوبى صفات خودت تغییر ده؛ اَللّـهُمَّ اقْضِ عَنَّا الدَّیْنَ وَاَغْنِنا مِنَ الْفَقْرِ؛ خدایا دیَن ما را ادا فرما و ندارى ما را به دارایى و بى نیازى بدل گردان.
۳۲- به توصیه آیت الله بهجت برای یافتن شغل و زیاد شدن رزق و دفع فقر عمل کند: اللهمّ أغنِنی بِحلالِکَ عن حرامِک و بِفَضلِکَ عمّن سِواک؛ خدایا مرا به وسیله حلالت، از حرام خویش بى‏نیاز کن و با فضل و بخشش خودت، از هر چه غیر خودت بى‏نیاز ساز.
۳۳- گلدوزی، نقاشی، خیاطی، چرم دوزی و….. کند یا (آی حال میده با کمترین هزینه)
۳۴- با خانم های اصفهانی دوست شود و عملا یک دوره مهارت های اقتصادی یاد بگیره.
۳۵- سبزی خرد کند یا تمیز کند و بفروشد.
۳۶- هی پیامک بده با ایرانسل یا همراه اول تا بالاخره برنده شود.
۳۷- برای دیگران دعا کند تا برای خودش هم مستجاب شود.
۳۸- در مسابقه های تلویزیون و اینترنت و….شرکت کند تا برنده شود
۳۹- دون بریز لب پنجره تا کبوتر و گنجشک شکار کند
۴۰- گنجشک بگیرد رنگ کند به جای قناری بفروشد
۴۱- گل، درخت، جوجه و ماهی بگیرد بزرگ کند بفروشد.
۴۲- کبوتر هوا کند تا کبوتر همسایه را پایین بیاورد
۴۳- به جای قند خرد شده قند بگیرد خرد کند.
۴۴- به جای سبزی خرد شده یا آماده و…….خودش زحمتش را بکشد.
۴۵- نان خشک و باز یافتی ها را بفروشد.
۴۶- زباله ها را به شهرداری بفروشد چون آنها از زباله سود می برند.
۴۷- بطری بخرد با آب شهری پر کند تا آب معدلی بفرشد.(معجزه)
۴۸- خواننده شود و سی دی پر کند اگر نمی خواهد از شوهرش آلبوم تهیه کند به خصوص زمانی که شورش رفته حمام ابو عطا می خواند یا نزدیک های آخر ماه شوهرش دشتی می خواند.
۴۹- هرچی خرما می خورد هسته هایش را بکارد دم عیدی نخل بفروشد
۵۰- هر شب جمعه مزار برود دست خالی برود با یک گلدان گل و کلی میوه و شیرینی و شکلات برگردد. اگر میلش نمی کشد بخورد به مهمان بدهد یا به مغازه دار ارزان تر بفروشد یا به جای خیرات امواتش بده
۵۱- به جای کارواش خودش ماشین را برق بیندازد
۵۲- کفش های پاره را بدوزد (کفاشی)
۵۳- آش بپزد با خانواده بروند پارک به شوهر هم بگویید دو کیلومتر آن طرف تر بفروش
۵۴ -به جای کنتور برق از برق شهری استفاده کند یا پنجره باز کنند از نور ماه یا تیر برق استفاده کنند.
۵۵- دفترچه قسط ها را که کارتی می پردازد دفترچه یادداشت کند.
۵۶- به جای تلفن و ایمیل با کبوتر نامه به اقوام خاله زن دایی، عمه، دوستان، خواهر، مادر و…بفرستد.
۵۷ . تفاله چایی را نریزه. با آب شلغم دم نوش درست کنه حالا که فعلا یکی میاد تلویزیون مخ همه را کارمی گیره هزار تا دم نوش درست می کنه این هم یکیش
۵۸- روزه بگیرد آی ثواب داد( شغل جمع آوری ثواب و خریداری آپارتمان های بهشت با سند شش دانگ)
۵۹. روزه استیجاری
۶۰ -نماز استیجاری
۶۱- قالی، کوبلن و… ببافد.
۶۲- به کودکش مهرمادری بده و شیر تا فردا نخواهداو را نزد روان پزشک و متخصص تغذیه و… ببرد.
۶۳- لباس های بلند خود را که نمی پوشد برای فرزندان لباس بدوزد یا حداقل برای دستگیره یا زیر قابلمه
۶۴- هی بچه بیاورد و یارانه هاش را جمع کند به بچه ها هم بگوید: به من چه هر آن که دندان دهد نان دهد.
۶۵- شیرینی خانگی درست کند و بفروشد یا عید به مهمان بدهد
۶۶- به جای چندتا خورشت بگوید باید مثل مولا علی باید زندگی کنیم
۶۷ – تدریس خصوصی
۶۸- نهضت سواد آموزی با پیرزنان محل.
۶۹- آهان یادم آمد برود مداحی و سخنرانی شود الان که در کشور ما در بخش زنان ناظری هم نداریم هرکی صداش خوبه میشه مسأله گو و مداح. خانم ها هم بی سواد و باسواد، دل کسی را نمی شکنند می نشینند پای سخنرانی های او.( می خوای بخند نمی خوای گریه کن به حال این اوضاع چپ اندر قیچی)
۷۰- هر موقع شوهر یا بچه ها عطسه کردند بگوید عافیت باشه دوا و ویزیت در این زمونه بد جوری گرونه
۷۱- از روی دیوان حافظ فال بنویسد به بچه اش بدهد بگوید برو بفروش
۷۲- یک ترازو بگیرد بدهد بچه اش سر خیابون وزن کند و پول بگیرد.
۷۳- دست شویی قسمت زنانه برود دم درب بنشیند پول بگیرد البته زود برود تا کسی جای او را اشغال نکند یا سرقفلی یک جا را بخرد.
۷۴- برای کار و پرستاری از زنان پیر به منزل آنها برود
۷۵- حمام زنان برود کیسه بکشد. یا استخر شنا برود برای ماساژ دادن
۷۶- دو حمام زنان لنگ و لیف و کیسه لیف که خودش دوخته را بفروشد
۷۷- سبزه بیندازد دم عید بفروشد.
۷۸- به فرزندانش آموزش بدهد تا عیدی بگیرند و خودش به احدی عیدی ندهد.
۷۹- چتر باز شود یعنی ایام عید به جای خرج چترباز شود منزل دیگران برود و هنگام بازدید فرار
۸۰ – هنگام فقر به جای مکه، حج فقرا (مشهد) برود. نشد برود امام زاده محل نشد برود مسجد محل، نشد دسته جمعی در منزل بایستد و عکس دسته جمعی بگیرند. و بگویند: منزل نبود در سفر روحانی.
۸۱- هنگام تنگدستی در عشق و مستی و قناعت بکوشد تا مانند قارون ثروتمند شود.[۱]
پی نوشت :
۱-محمدحسین قدیری، ماهنامه خانه خوبان، ش ۴۵

تازه عروس;948537 نوشت:
باسلام

پدراني كه به دخترشان پول تو جيبي نمي دهند
يا پول بدون حساب و كتاب مي دهند
يا اصلا پول نمي دهند
و يا در مسائل مالي او را در بحث شركت نمي دهند
در واقع دخترشان را در مديريت اقتصادي خانه گرفتار مشكل مي كنند و اختلافات زيادي از اين جهت خواهند داشت

حامی;949006 نوشت:
يا اصلا پول نمي دهند
در واقع دخترشان را در مديريت اقتصادي خانه گرفتار مشكل مي كنند و اختلافات زيادي از اين جهت خواهند داشت

سلام و عرض ادب

راستش الان بزرگترها ، آقایون هم تو مدیریت اقتصاد خودشون موندن تا چه برسه یه پولی هم به دخترشون بدن البته اگه پولی تهش بمونه.

خیاطی خیلی خوبه البته حوصله زیاد میخواد و اینکه باید حواست جمع باشه تا لباس مشتری ها رو خراب نکنی. زمان بازدهی هم از روزی که کلاس رو ثبت نام کنی تا روزی که بتونی اولین سفارشت رو درست بدوزی حدود 2 سال میشه اگه خوب کار کنی.
شیرینی پزی هم خیلی خوبه . مخصوصا شیرینی خونگی و محلی اگر مشتری پولدار ثابت پیدا کنید و کارتون هم تمیز باشه عالیه. دوره اش هم فکر نمیکنم خیلی طولانی باشه.

با کار فرش زیاد موافق نیستم چون هم چشم باید پاش بذاری و هم اینکه باید به واسطه بفروشی و چیز زیادی دست خودت نمیاد.

اما مهمترین توصیه من اینه که اگر مدرکی چیزی از فنی حرفه ایی دارین و یا میتونین به نحوی خودتو رو به صورت بیمه مشاغل آزاد بیمه کنید . بیمه تامین اجتماعی 12 درصد کنید که بدون دفترچه ماهی 100 تومن هست و بازنشستگی داره فقط. خیلی خوبه چون بعد از 25 سال حقوق بازنشستگی مستقل از خودتون دارید.

سلام

هیچ چیزی به اندازه ی صرف جویی در خرج ومخارجتون

کمکت نمیکنه .

نمیدونم چه مدت میخواید بچه دار نشید ولی فردا

بچه دار هم بشید .یا تو باید دست وپای بچت رو ببندی

یا اون دست وپای تو رو
گفتم حتما این موضوع مهم رو هم در نظر بگیری وبعد تصمیم
بگیری .

ولی تا جایی که من میدونم کارهای هنری هیچ سودی ندارن .

میگن آرایشگری پول توشه دیگه نمیدونم چقدر حقیقت
داره .

پرده دوزی خیلی خوبه .

ولی خیاطی ;یاد گرفتنش واسه ی خودت خیلی خوبه حداقل میتونی برای خودت بهترین لباس رو بدوزی .فقط باید واسه ی یادگیریش مربیها سرکیسه ت نکنن .تا دوره نازکدوز رو تموم کردی ومدرکت رو گرفتی .دیگه کلاسهای

بیخودی نرو .کلیپهای آموزشی توی سایتهای معتبر هستن

دانلود شون کن ویاد شون بگیر. هرچند واسه ی هر حرفه ای .هم استعداد هم علاقه وهم پشتکار وهم یه مربی خوب باید داشته باشی .

باسلام
پته دوزی بلد هستید؟ متن دوزی و نگین دوزی
پارچه و نخ رو براتون میفرستند با پست ، میدوزید براشون میفرستید هزینه دستمزدش رو میرزن به حساب دیگه کاری به فروخته شدن و نشدنش ندارید

حدودا قطر 25cm بستگی داره جقدر وارد باشید دو روز تا یک هفته زمان بره حدودا 15 هزار

اینم سایز یک در یک متر حدود 200 ، 300 هزار

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

ابراهیم ا;949034 نوشت:
سلام و عرض ادب

راستش الان بزرگترها ، آقایون هم تو مدیریت اقتصاد خودشون موندن تا چه برسه یه پولی هم به دخترشون بدن البته اگه پولی تهش بمونه.

درود بر شما
بله واقعا همين طوره
اين روزها برخي هم از توبره مي خورند و هم از آخور
و زندگي براي قشر وسيعي از جامعه پرمشقت شده است
ولي
پول توجيبي هر پدري متناسب با وضعيت مالي و خرج و برج هاي خودش است[/]

تازه عروس;948537 نوشت:
سلام

سلام و عرض ادب
دوستان تمام نکات مفید را گفتند و دیگر جایی برای صحبت من نمانده. با این حال...

همانطور که سایر کاربران هم گفتند نظم در خرج کردن اولویت دارد
ابتدا باید خرج را کنترل کنید تا بتوانید بر روی درآمد برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید

نکتهء بسیار مهمی که به نظر من میرسد خانه است
به نظر من بیشترین مشکل اقتصادی در خانواده ها خانه است
اگر خانه ای باشد و زن و شوهر مجبور نباشند کرایه خانه یا قسط وام بدهند ، تقریباً 50 درصد موضوع حل است

مطلب بعدی شهر و محلی است که در آن ساکن هستید
ما سابقاً در شهری بزرگتر زندگی میکردیم و مثلاً قیمت یک خانه 80 متری حدود 120 میلیون تومان به بالا بود
اما حالا به شهری کوچکتر نقل مکان کردیم (که شهر بدی هم نیست) و اینجا خانه 130 متری قیمتش 70 میلیون است!! اصلاً قابل قیاس نیست
در این شهر میشود با 15 میلیون تومان یک خانه ویلایی 130 - 140 متری را رهن کامل کرد
یا مثال دیگرش عمویبنده که در محله ای به قول معروف با کلاس زندگی میکردند اما بعد پشیمان شدند که چرا این همه پول را صرفاً جای یک خانه داده اند
و حالا می‌خواهند به محله ای پایین تر (البته نه خیلی پایین) بروند که با نصف همان پول میشود خانه ای به همان شکل خرید

البته صد در صد باید به سالم بودن محیط و فرهنگ آن دقت کنید ، اما نیاز هم نیست حتماً در محله یا شهری خیلی بزرگ یا اصطلاحاً با کلاس زندگی کنید
درمورد شغل هم شغلی که به ذهن من میرسد بازاریابی است. مثلاً برای سوپرمارکت ها. به نظرم درآمدش خیلی بیشتر از مسافرکشی است!
کارهایی مثل مسافرکشی هزینه های زیادی در پی دارد. خرج بنزین ، استهلاک ، افت قیمت خود اتوموبیل ، روغن ، فیلتر و..... تازه اگر تصادفی پیش نیاید
اما بازاریابی نه خرجی دارد و نه هزینه ای. همسر من که یک خانم بود با همین بازار یابی ماهیانه بیش از 1 میلیون درآمد داشت. تازه فقط بعدازظهرها کار میکرد

مورد بعد اولویت بندی زندگی است. چه چیزی مهمتر است؟ همان را بخرید
لوازم مورد نیاز را دسته بندی کنید و ابتدا اجناس ضروری را تهیه کنید
همچنین سعی کنید در آشپزی مدیریت داشته باشید که به شخصه برکت این کار را در زندگی دیده ام
حاضرمقسم بخورم یکی از عواملی که باعث شد زندگی ما برکت پیدا کند ، این بود که همسرم یک گوشت را چند تکه میکرد و چند وعده غذا با آن می‌پخت

سوالی هم داشته باشید در خدمتم خواهر گرامی @};-

Reza-D;949441 نوشت:
مطلب بعدی شهر و محلی است که در آن ساکن هستید
ما سابقاً در شهری بزرگتر زندگی میکردیم و مثلاً قیمت یک خانه 80 متری حدود 120 میلیون تومان به بالا بود
اما حالا به شهری کوچکتر نقل مکان کردیم (که شهر بدی هم نیست) و اینجا خانه 130 متری قیمتش 70 میلیون است!! اصلاً قابل قیاس نیست
در این شهر میشود با 15 میلیون تومان یک خانه ویلایی 130 - 140 متری را رهن کامل کرد

سلام و درود

این نکته خوبی هست اگر بشود به شهری ارزانتر رفت. ممکنه بفرمائید شهری کوچکتر که ساکن شدید آیا همجوار همان شهر قبلیست؟ یا در همان استان ؟

قربون کشورم هم بروم هر جا میری یه زبان و یه فرهنگ دارن انگار به کشور خارجی می خوای مهاجرت کنی.

Reza-D;949441 نوشت:
اما بازاریابی نه خرجی دارد و نه هزینه ای. همسر من که یک خانم بود با همین بازار یابی ماهیانه بیش از 1 میلیون درآمد داشت. تازه فقط بعدازظهرها کار میکرد

همچنین سعی کنید در آشپزی مدیریت داشته باشید که به شخصه برکت این کار را در زندگی دیده ام
حاضرمقسم بخورم یکی از عواملی که باعث شد زندگی ما برکت پیدا کند ، این بود که همسرم یک گوشت را چند تکه میکرد و چند وعده غذا با آن می‌پخت

سلام مجدد
البته بازاریابی یه سری ویژگیهایی نیاز داره مثلا قدرت بیان و خجالتی نبودن و ...
و بعضی کالاها هم خیلی بدرد بازاریابی نمی خوره البته بازم بستگی به منطقه سکونت داره. شما چه محصولاتی پیشنهاد میدید؟

ابراهیم ا;949501 نوشت:
شهری کوچکتر که ساکن شدید آیا همجوار همان شهر قبلیست؟ یا در همان استان ؟

بله در همان استان است و فاصله‌شان با ماشین حدود 1 ساعت راه است

ابراهیم ا;949501 نوشت:
این نکته خوبی هست اگر بشود به شهری ارزانتر رفت

اگر من در این کشور مسئولیتی داشتم ، قبل از هر کاری دو چیز را حل میکردم
اول وضعیت جاده های بین شهری و دوم مشکل مسکن

مورد اول که موضوع تاپیک نیست اما مسکن را عرض کنم که از نظر من اولویت اول هر زندگی است و موثر در سایر ابعاد زندگی
الان مردم و مسئولین در باب مسائل جوانان ، تمرکزشان را گذاشته اند روی دو موضوع: اشتغال جوانان - ازدواج جوانان

به نظر من مسیر اشتباهی را پیش گرفته اند!! بجای اینها باید تمرکز را روی مسکن گذاشت
چون وقتی یک جوان مسکن داشته باشد و لازم نباشد چند ده میلیون پول جمع کند یا ماهی 500 هزارتا 1 میلیون تومان قسط یا کرایه خانه بدهد
آن وقت به راحتی می‌تواند هزینه زندگی را لااقل بصورت حداقلی تامین کند. حتی با شاگردی هم می‌شود خرج خوراک و پوشاک را درآورد
وقتی که مسکن و خوراک و پوشاک حل شود ، در نتیجه زمینه ازدواج هم فراهم می‌شود

Reza-D;949516 نوشت:
الان مردم و مسئولین در باب مسائل جوانان ، تمرکزشان را گذاشته اند روی دو موضوع: اشتغال جوانان - ازدواج جوانان

امیدواریم اینطور باشد .

Reza-D;949516 نوشت:
ه نظر من مسیر اشتباهی را پیش گرفته اند!! بجای اینها باید تمرکز را روی مسکن گذاشت
چون وقتی یک جوان مسکن داشته باشد و لازم نباشد چند ده میلیون پول جمع کند یا ماهی 500 هزارتا 1 میلیون تومان قسط یا کرایه خانه بدهد
آن وقت به راحتی می‌تواند هزینه زندگی را لااقل بصورت حداقلی تامین کند. حتی با شاگردی هم می‌شود خرج خوراک و پوشاک را درآورد
وقتی که مسکن و خوراک و پوشاک حل شود ، در نتیجه زمینه ازدواج هم فراهم می‌شود

این سخن که مسکن بیشتر هزینه ها رو به خوش اختصاص میده واقعا درسته. اگر کسی مسکن داشته باشد خیلی از مشکلات حل میشه.

ولی سالهاست دولت نه تنها در زمینه مسکن هیچ کاری نکرده در زمینه اشتغال هم کار مهمی نکرده . اون از طرحهای مسکن مهر که می خواستن مردم رو صاحبخونه کنن اون هم از گرانی ناگهانی مسکن و بعد هم رکود شدید.
البته با اشتغال زمانی مشکل مردم حل میشه که حقوق درستی بدن نه بشه مثل برده داری .

حقوقهایی که اداره کار تعیین میکنه یا کارخانجات و خیلی شرکتها میدن هیچ فایده ای نداره اینها فقط یه سری حمال می خوان که ثروت خودشون رو ببرن بالا.

ابراهیم ا;949512 نوشت:
سلام مجدد
البته بازاریابی یه سری ویژگیهایی نیاز داره مثلا قدرت بیان و خجالتی نبودن و ...
و بعضی کالاها هم خیلی بدرد بازاریابی نمی خوره البته بازم بستگی به منطقه سکونت داره. شما چه محصولاتی پیشنهاد میدید؟

سلام
بله درست می‌فرمائید
بازاریابی یک نمونه است. کارهای دیگری هم توی ذهنم هست و خودتان هم می‌توانید با جستجو نمونه هایی را پیدا کنید
برای مثال ، فروش لباس در شهرهای کوچک ، بخصوص بین اقوام و آشنایان

معمولاً برای یک خانواده صرف نمی‌کند برای خرید ارزان تر یک پیراهن یا شلوار (با اختلاف مثلاً 5 هزارتومان) به شهر دیگری بروند
اما برای منِ فروشنده این 5 هزارتومان سود بسیار خوبی است اگر فرضاً در ماه 100 تا لباس را بفروشم
پس می‌شود از آن شهر لباس خرید و در شهر دیگر به فروش رساند

بخصوص اگر بین آشنایان باشد ، دیگر نیاز به مغازه هم نیست.بعد از مدتی کم کم همه شما را می‌شناسند و از شما خرید می‌کنند
البته این نوع از فروش برای خانمها خیلی مناسب است چون اولاً مجبور نیستند خیلی از خانه بیرون بروند
ثایناً خرید لباس ازسوی خانمها زیاد صورت می‌گیرد و این یعنی بازار مناسب تر
ثالثاً آقایان چندان علاقه ای به جمع شدن دور هم و خرید کردن ندارند ، درست 180 درجه برعکس خانمها happy

ابراهیم ا;949512 نوشت:
شما چه محصولاتی پیشنهاد میدید؟

چیزی که همیشه خریدار دارد و در هیچ شرایطی مشتریش را از دست نمی‌دهد شکم است!
مردم همیشه به تغذیه نیاز دارند پس بهترین گزینه مواد غذایی ، نوشیدنی ها ، بستنی و مواردی اینچنین است

بعد از آن ، لوازم مصرفی قرار دارد. صابون ، شامپو ، مایع دست و ظرفشویی ، پودر رخت‌شویی و.....

ابراهیم ا;949524 نوشت:
امیدواریم اینطور باشد

قطعاً اینطور نیست!
برخی از مسئولین و مدیران کشور ما تفاوت خاصی با چغندر ندارند!
البته چغندر یک سری خاصیت غذایی دارد که آنها همین را هم ندارند
happy

ابراهیم ا;949524 نوشت:
مسکن مهر

مسکن مهر بد اجرا شد اما ایدهء خوبی بود
ای کاش بجای کنار گذاشته شدن ، ایرادهایش رفع میشد و ادامه پیدا می‌کرد

Reza-D;949441 نوشت:
و اینجا خانه 130 متری قیمتش 70 میلیون است!! اصلاً قابل قیاس نیست

سلام. من تایپیکی در مورد مهاجرت زده بودم. می خواستم ببینم این قیمت خانه مربوط به کدام شهر است؟ اگر برایتان مقدور نیست جواب دهید حداقل بگویید کدام استان؟ اصلا اگر امکان دارد خصوصی برایم ارسال کنید .
خیلی ممنون.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب

ضمن تشکر از حضور همه شما عزیران در سایت و شرکت در مباحث

لطفا مباحث حاشیه ای و متفرقه و غیر مرتبط و تبلیغاتی را مطرح نفرمایید

متشکرم[/]

مدیر سایت;949712 نوشت:
سلام و عرض ادب

ضمن تشکر از حضور همه شما عزیران در سایت و شرکت در مباحث

لطفا مباحث حاشیه ای و متفرقه و غیر مرتبط و تبلیغاتی را مطرح نفرمایید

متشکرم

سلام آقای مدیر سایت.

جناب کجای بحث من تبلیغاتی بود که حذف کردید. مگه سایت زبردستان ال بنده هست که تبلیغش کنم؟ استارتر راجع به کار در خانه سوالی داشتند ما همه داریم کمک میکنیم.
آوردن اسم(و نه لینک) یک سایتی که تحت نظارت سازمان صنایع هست واقعا به اسک دین ضرری وارد میکنه و ایجاد خللی میکنه؟

همین سایتی که معرفی کردم ممکنه به درد یه کسایی بخوره چرا حذف میکنید.

یکی از بدترین و اذیت کننده ترین کار های اسک دین اینه که بدون اطلاع قبلی تاپیک و پست آدمو حذف میکنید. قبلش یه اخطاری یک پیامی چیزی بدید دلیل رو بگید بلکه شد محرمانه بیایم اون جایی از پست که خلاف قانون هست رو اصلاح کنیم.

نمیشه که دو ساعت واسه یه مطلبی فسفر بسوزونیم و بنویسیم شما و مدیران اجرایی بیاید یهویی در چشم بر هم زدنی محوش کنید.

به نظرم اگر اسک دین به فکر کاربراش هست باید قوانینش کمی معقولانه باشه. من بدون هیچ نیت بدی اسم یه سایت قانونی رو آوردم برای کمک به استارتر. حتی لینک هم نزاشتم که بگید رنکینگ اسک دین پایین بیاد. این چه اشکالی میتونه داشته باشه؟

خدارا خدارا;949725 نوشت:
سلام آقای مدیر سایت.

جناب کجای بحث من تبلیغاتی بود که حذف کردید. مگه سایت زبردستان ال بنده هست که تبلیغش کنم؟ استارتر راجع به کار در خانه سوالی داشتند ما همه داریم کمک میکنیم.
آوردن اسم(و نه لینک) یک سایتی که تحت نظارت سازمان صنایع هست واقعا به اسک دین ضرری وارد میکنه و ایجاد خللی میکنه؟

همین سایتی که معرفی کردم ممکنه به درد یه کسایی بخوره چرا حذف میکنید.

یکی از بدترین و اذیت کننده ترین کار های اسک دین اینه که بدون اطلاع قبلی تاپیک و پست آدمو حذف میکنید. قبلش یه اخطاری یک پیامی چیزی بدید دلیل رو بگید بلکه شد محرمانه بیایم اون جایی از پست که خلاف قانون هست رو اصلاح کنیم.

نمیشه که دو ساعت واسه یه مطلبی فسفر بسوزونیم و بنویسیم شما و مدیران اجرایی بیاید یهویی در چشم بر هم زدنی محوش کنید.

به نظرم اگر اسک دین به فکر کاربراش هست باید قوانینش کمی معقولانه باشه. من بدون هیچ نیت بدی اسم یه سایت قانونی رو آوردم برای کمک به استارتر. حتی لینک هم نزاشتم که بگید رنکینگ اسک دین پایین بیاد. این چه اشکالی میتونه داشته باشه؟

سلام
دوست عزیز
بر اساس قوانین سایت و مرکز ملی هر گونه نام بردن و تبلیغ سایر سایت ها حتی سایت های رسمی و دولتی ممنوع است
از این که قوانین ما را رعایت میکنید متشکرم

Reza-D;949532 نوشت:
مسکن مهر بد اجرا شد اما ایدهء خوبی بود

سلام . متاسفانه جوابی که داده بودین حذف شده و پیغام خطا وجود داره لطفا اگه ممکنه در خصوصی پاسخ بدین .

یا به تایپیکی که در مورد مهاجرت زدم بیان کنید. ممنون.

سلام
چراایقدرسخت کردیدوضوع رو؟
واقعاچه اشکالی داشت معرفی سایت معتبر!
آیانباددرقوانین تجدیدنظرکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حامی;949004 نوشت:

-پا برهنه راه برود تا کفش و جورابش سوراخ نشود. منزل دیگران گوشی همراهش را شارژ کند.
- وبلاگ بزنه و از منافقین دلار بگیره (البته استحضار دارید که داریم بازی خلاقیت می کنم و هر چه به ذهن اومد را می نویسیم به من فحش ندهید ها)

حمام زنان برود کیسه بکشد. یا استخر شنا برود برای ماساژ دادن
دو حمام زنان لنگ و لیف و کیسه لیف که خودش دوخته را بفروشد.

وقتی مریض شد برود بمیرد دوا درمان نکند.
گنجشک بگیرد رنگ کند به جای قناری بفروشد.

جلل الخالق.

حامی جان شما باید کارشناس و مشاوره شغلی می شدید.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

ابراهیم ا;949883 نوشت:
حامی جان شما باید کارشناس و مشاوره شغلی می شدید.
happy^:)^@};-[/]

حامی;949006 نوشت:

يا اصلا پول نمي دهند

باید طلا گرفت حرفتونو استاد@};-

نحوه مدیریت اقتصادی خانواده
پرسش:
باسلام، چطور میتونم با کاردر منزل به اقتصاد خانواده کمک کنم؟ البته مدتی کارهنری انجام دادم، ولی وقتی اون کالا ازمد افتاد و در بازار زیادشد، دیگه صرفه اقتصادی برام نداشت. ممنونم میشم پیشنهادات خودتون رو بگید کاری که هم مواد اولیه گرون نخواد و بازاریابی راحتی هم داشته باشه.

پاسخ:
سلام عليكم
پاسخ به اين پرسش را در قالب نكات زير بيان مي كنيم:
1- کار باید متناسب با شرايط شما از لحاظ اجتماعی، خانوادگی، تحصیلی، توانایی جسمی و... باشد، بنابراين اگر ایده و نظری داده می شود فقط در حد پیشنهاد است شما خودتان با شرایط موجود روی آن ها فکر کنید.
2- تابلو فرش هنري، آشپزی، خیاطی، شیرینی پزی، آرایش گری، و... . يادگيري این قبیل هنرها آسان است. اين هنرها هیچ وقت کهنه نمی شوند و از مد نیز نمی افتند. همیشه مشتری خود را خواهند داشت، فقط سعی كنيد در هر کاری برند باشید و قدرتمند ادامه دهید مثلا فقط در تهیه مربا فعالیت کنید و یا کیک تولد یا دوخت لباس مجلسی و... . اگر مشتری پولدار ثابت پیدا کنید و کارتان هم تمیز باشد خيلي به صرفه است. از همسرتان و پيام رسان ها مي توانيد براي بازاريابي در بيرون و فضاي سايبري كمك بگيريد.
3- مهمترین و موفق ترین کمک اقتصادی کم توقع بودن و نداشتن انتظارات خارج از توان شوهر و جلوگيري از اسراف و چشم و همچشمي است. همچنین برنامه ریزی دقیق و مدیریت هزینه های زندگی، پس انداز کردن، داشتن الگوی مصرف مناسب می تواند کمک قابل توجهی برای همسرتان و خودتان باشد. امام باقر (عليه السلام(مي فرمايد:الكَمالُ كُلُّ الكَمالِ التَّفقُّهُ فِي الدِّينِ و الصَّبرُ عَلَى النّائِبَةِ و تَقديرُ المَعيشَةِ ؛ همه كمال در شناخت عميق دين و شكيبايى در پيشامدهاى ناگوار و اندازه نگاه داشتن در زندگى است .حضرت زهرا (علیها السلام) به همسرشان مي فرمايند: یا ابَا الحَسَن، إنّى لا سْتَحى مِنْ إلهى انْ اكَلِّفَ نَفْسَكَ مالاتَقْدِرُ عَلَیْهِ؛من از خداى خود شرم دارم كه از تو چیزى را در خواست نمایم و تو توان تهیه آن را نداشته باشى.
به ياد داشته باشيم آن قدر كه اخلاق در خانواده مي تواند آرامش بخش باشد رفاهيات و آسايش نمي توانند. خانواده هاي زيادي هستند كه در رفاه عالي به سر مي برند ولي آب خوش از گلويشان پايين نمي رود. بنابراين در كنار مسائل اقتصادي به رشد اخلاق در خانواده توجه داشته باشيد.
4- بعضی از تولیدی ها ملیله دوزی و منجق دوزی و...نياز دارند. ابتدا ضمانت میگیرند. بعضی تولیدی ها مواد اولیه را خودشان میدهند و بعضی میگويند خود شما بخرید.
5- قالی بافی هم به صرفست البته مهارت و حوصله میخواهد. بهتر است براي محافظت از چشم و كمر خود از آسيب در كنار كارهاي ديگر باشد.
6- فروش وسائل خانه و لباس در شهرهای کوچک، به خصوص بین اقوام و آشنایان. مي توان با توجه به نياز از توليدها لوازم و لباس ها را تهيه كنيد تا براي شما و مشتري مقرون به صرفه باشد. اين كار نياز به اجاره مغازه و هزينه ها برق و گاز و آب و... مغازه ندارد.
7- در يكي از رشته هاي فني حرفه اي مهارتي متناسب با علاقه و استعداد و شخصيت و نياز ياد بگيرد و بعد با گرفتن وام شغل ايجاد كنيد.
8- يكي از كاربران فعال سايت نكات كاربردي خوبي بيان كردند كه در اين جا بيان مي كنم: يكي از مهم ترين مشکلات اقتصادی خانواده ها مسكن است اگر خانه ای باشد و زن و شوهر مجبور نباشند کرایه خانه یا قسط وام بدهند، تقریباً 50 درصد موضوع حل است. ما سابقاً در شهری بزرگتر زندگی میکردیم و مثلاً قیمت یک خانه 80 متری حدود 120 میلیون تومان به بالا بود اما حالا به شهری کوچکتر نقل مکان کردیم (که شهر بدی هم نیست) و اینجا خانه 130 متری قیمتش 70 میلیون است!! اصلاً قابل قیاس نیست. در این شهر می‌شود با 15 میلیون تومان یک خانه ویلایی 130 - 140 متری را رهن کامل کرد. عموی بنده که در محله ای به قول معروف با کلاس زندگی می‌کردند اما بعد پشیمان شدند که چرا این همه پول را صرفاً جای یک خانه داده اند. اكنون می‌خواهد به محله ای كمي پایین تر برود که با نصف همان پول می‌شود خانه ای به همان شکل خرید. البته صد در صد باید به سالم بودن محیط و فرهنگ آن دقت کنید.
در زندگي به صورت مكتوب و با هم انديشي اولویت بندی كنيد كه براساس اولويت چه چیزی مهمتر است؟ همان را بخرید
لوازم مورد نیاز را دسته بندی کنید و ابتدا اجناس ضروری را تهیه کنید. ابتدا باید خرج را کنترل کنید تا بتوانید بر روی درآمد برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. مي توان با مطالعه با مواد غذايي و خوراكي ارزان تر نيازها و ويتامين هاي بدن را تأمين كرد و كمتر گوشت و مرغ مصرف كرد.
9- از دعا و صدقه و توسل کمک بگیرید. دعای زیر را آیت الله بهجت برای فراهم شدن شغل و افزایش روزی توصیه می فرمودند:
اللهم اغْنِنَا بِحَلَالِكَ عن حَرَامِكَ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ
10- با کلیدها و قفل هاي رزق و روزی آشنا شويد. در کتاب شریف آداب المتعلمین نوشته خواجه نصیرالدین طوسی (قدس سره) عواملي با عنوان كاهنده هاي روزي (قفل ها) و افزاينده هاي روزي (كليدها) نام برده شده است که در این مطلب، این موارد را منعکس کرده ایم.

الف )کاهنده های روزی:
1. گناه و علی الخصوص دروغ
2. خواب صبح
3. زیاد خوابیدن
4. لخت خوابیدن
5. برهنه بول کردن
6. غذا خوردن با جنابت
7. غذا خوردن در حال تکیه داده
8. بی اعتنایی به خرده ریزهای سفره
9. سوزاندن پوست پیاز و سیر
10. جارو کردن خانه در شب
11. وانهادن زباله در خانه
12. پیشاپیش پیران راه رفتن
13. پدر و مادر را به اسم صدا زدن
14. خلال کردن دهان با هر چوبی
15. شستن دست ها با گل و خاک
16. نشستن بر آستانه در
17. تکیه بر یکی از دو لنگه در
18. وضو گرفتن در مستراح
19. دوختن لباس بر تن
20. صورت را با جامه خشک کردن
21. لانه عنکبوت و از بین نبردن
22. سبک شمردن نماز
23. شتاب در خروج از مسجد
24. صبح زود به بازار رفتن
25. دیر بازگشتن از بازار
26. خریدن تکه های نان از فقیران
27. نفرین بر پدر و مادر و برعکس
28. روی ظرف ها را نپوشاندن
29. چراغ را با دمیدن خاموش کردن
30. نوشتن با قلم بنددار
31. شانه کردن با شانه شکسته
32. دعا نکردن برای پدر و مادر
33. نشسته عمامه بستن
34. ایستاده شلوار پوشیدن
35. بخل ورزیدن
36. سخت گیری بر عیال و خود
37. اسراف نکردن
38. تنبلی و بی حالی
39. تقاضا کردن از دیگران
40. سستی نمودن در امور

ب) افزاینده های روزی:
1. صدقه
2. شکرگزاری
3. سحرخیزی
4. خط و خلق خوش
5. گشاده رویی
6. ترک زنا
7. جاروکردن صحن و سرا
8. شستن ظروف
9. برپایی نماز باشکوه
10. قرائت سوره واقعه در شب و یس و تبارک الذی بیده الملک در صبح
11. حضور در مسجد پیش از اذان
12. دائم الوضو بودن
13. خواندن نافله صبح و وتر در خانه
14. پس از نماز وتر درباره مسائل دنیا حرف نزدن
15. هم مجلس نشدنِ زیاد با افراد [بي كار و بي هدف
16. ترک سخن بیهوده[3]

براي مطالعه بيشتر
الف) حجت الاسلام دكتر آقاتهراني، انون طلایی روابط (زناشويي و اجتماعي)
هر چه برای خود می‌پسندیم برای دیگری هم بپسندیم و برعكس
بشنويد:
https://t.me/zendegiearam110/2034
ب) به «بازی پر شور و خلاقیت» در لينك زير رجوع كنيد.
http://www.askdin.com/showthread.php?t=54626
در اين بازي ابتدا به صورت بارش فكري بدون بازداري هر شغلي هرچند خنده دار را با ديگران روي كاغذ مي آوريم و بعد با غربالگري شغل هاي متناسب با شرايط خود را گزينش مي كنيم:

...................
پي نوشت:
1- تحف العقول، ص 213 .
2- امالى شیخ طوسى: ج 2، ص 228.
3- سايت از طلبگي تا اجتهاد

انجمن گفتگوي ديني بخش مشاوره، كارشناس: حامي، 18/1/1397

موضوع قفل شده است