دانلود نرم‌افزارها و محصولات خارجی

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود نرم‌افزارها و محصولات خارجی

سلام به همه. دوستان من قبلا نرم‌افزارها و فیلم‌ها و آهنگ‌های خارجی رو از اینترنت دانلود میکردم. مثل کاری که ۹۹٪ ایرانی‌ها انجام میدن. (محصولات داخلی رو همیشه میخرم)
الان چند وقته تصمیم گرفتم حتی خارجی‌ها رو تا زمانی که حقشون رو ادا نکردم استفاده نکنم.
اما واقعا سخته. خیلی سخته که فیلم نبینی، آهنگ گوش ندی، بازی نکنی و از بعضی نرم‌افزارها استفاده نکنی
به والله اگه راهی وجود داشت بتونم این محصولات رو بخرم خداشاهده دریغ نمیکردم. اما تحریم هستیم هیچکس به ما سرویس نمیده نمیدونم بخدا چکار کنم.
کلکسیونی از آهنگ‌ها و فیلم‌های خارجی داشتم. کلی نرم‌افزار و بازی داشتم اما دیگه نمیتونم ازشون استفاده کنم. واقعا دوستشون داشتم =((=((
من برنامه‌نویس هستم. کار و زندگیم ۱۰۰٪ وابسته به فضای مجازی هست. اگه بخوام با این طرز فکر ادامه بدم تقریبا هیچ کاری نباید بکنم. مهاجرت کردم به لینوکس اما بعضی نرم‌افزارهایی که لازم دارم رو نداره.
بخدا نمیدونم باید چکار کنم.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

username1;948194 نوشت:
سلام به همه. دوستان من قبلا نرم‌افزارها و فیلم‌ها و آهنگ‌های خارجی رو از اینترنت دانلود میکردم. مثل کاری که ۹۹٪ ایرانی‌ها انجام میدن. (محصولات داخلی رو همیشه میخرم)
الان چند وقته تصمیم گرفتم حتی خارجی‌ها رو تا زمانی که حقشون رو ادا نکردم استفاده نکنم.
اما واقعا سخته. خیلی سخته که فیلم نبینی، آهنگ گوش ندی، بازی نکنی و از بعضی نرم‌افزارها استفاده نکنی
به والله اگه راهی وجود داشت بتونم این محصولات رو بخرم خداشاهده دریغ نمیکردم. اما تحریم هستیم هیچکس به ما سرویس نمیده نمیدونم بخدا چکار کنم.
کلکسیونی از آهنگ‌ها و فیلم‌های خارجی داشتم. کلی نرم‌افزار و بازی داشتم اما دیگه نمیتونم ازشون استفاده کنم. واقعا دوستشون داشتم =((=((
من برنامه‌نویس هستم. کار و زندگیم ۱۰۰٪ وابسته به فضای مجازی هست. اگه بخوام با این طرز فکر ادامه بدم تقریبا هیچ کاری نباید بکنم. مهاجرت کردم به لینوکس اما بعضی نرم‌افزارهایی که لازم دارم رو نداره.

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

حقوق نرم افزار و فیلمهایی که برای کشور جمهوری اسلامی ایران است، بنابر احتیاط واجب باید رعایت شود، و نسبت به کشور های دیگر تابع قرار داد جمهوری اسلامی ایران با آن کشور ها است.

تذکر:
به هر حال اگر شما یک تصمیم شخصی گرفته اید، با مشکلاتش را نیز باید بپزیرید، و از آن نرم افزار هایی که تحریم هستیم استفاده نکنید، و از خیلی چیز های که دلت می خواهد بگذرید، البته اگر هدفتان بزرگ و صحیح (با مشورت از افراد آگاه)باشد، هزینه ای (از خواسته های خود می گذرید)که می کنید، در مقابلش چیزی نصیبتان می شود که به مراتب از آن بالاتر است، و آن رسیدن به هدف عالی است.

username1;948194 نوشت:

با سلام
همانطور که کارشناس محترم طبق نظر رهبری بیان کرده اند, تابع قرارداد برای نرم افزارهای خارجی است که این قرارداد برای اکثر نرم افزارها و فیلم های خارجی وجود ندارد و اگر مقلد رهبری هستید از این نظر مشکلی نیست, پس برای واضح شدن حکم باید مرجع تقلید خودتان را ذکر کنید.

از مرجع تقلید خاصی پیروی نمیکنم. به نظرم دزدیدن دست رنج مردم توجیهی نداره.
اگه راهی وجود داشت بتونم حقشون رو ادا کنم حتما انجام میدادم. اما نیست ظاهرا.
به هر حال ممنون از پاسختون.

موضوع قفل شده است