غسل بعداز سقط جنين

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غسل بعداز سقط جنين

با عرض سلام و احترامات خدمت شما..!
من امروز جنين هفت هفته يي خود را از دست دادم و با جنين تماس هم داشتم آيا غسلي مَس ميت انجام دهم يا خير ؟ فهلا خونرزي دارم و چي وقت غسلمو انجام دهم، تا انجام غسل آيا ميتوانم با كسي با تماس باشم و يا فرزند پنج ماهه خودرا آغوش بيگيرم؟
ممنون از سايت مفيد شما..!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

فرشته تركمني;948135 نوشت:
با عرض سلام و احترامات خدمت شما..!
من امروز جنين هفت هفته يي خود را از دست دادم و با جنين تماس هم داشتم آيا غسلي مَس ميت انجام دهم يا خير ؟ فهلا خونرزي دارم و چي وقت غسلمو انجام دهم، تا انجام غسل آيا ميتوانم با كسي با تماس باشم و يا فرزند پنج ماهه خودرا آغوش بيگيرم؟
ممنون از سايت مفيد شما..!

با سلام و احترام

درآغوش گرفتن فرزندتان اشکال ندارد و برای دریافت پاسخ دقیق در مورد غسلهای واجبی که برعهده دارید نام مرجع تقلیدتان را ارسال نمایید

موفق و مويد باشید

امام خميني (رح)

[=Arial Narrow]

فرشته تركمني;948374 نوشت:
امام خميني (رح)

سلام و روز بخیر
اتفاقی صفحه شما رو دیدم
یک نکته ای رو متوجه شدم.
در مورد مرجع تقلیدی که معرفی کردین ،‌ شما سنتون ۲۴ و تا اونجا که خاطرم هست، شما نمی تونید حضرت امام رو به عنوان مرجع تقلید انتخاب کنید، چون زمان فوت ایشون به سن تکلیف نرسیده بودین
باز از کارشناسان بپرسین
.......
نمی دونم، گفتم شاید باید بهتون بگم. Smile
.......
بابت جنینتون متاسفم.

فرشته تركمني;948374 نوشت:
امام خميني (رح)

با سلام و احترام

همانطور که کاربر بزرگوار اشاره داشتند درصورتی که زمان امام خمینی ره بالغ شده باشید می توانید ایشان را به عنوان مرجع تقلید انتخاب نمایید و حتی در این صورت هم باید مرجع تقلید زنده داشته باشید و با اجازه مرجع زنده، می توانید باقی برمرجع میت باشید به نظر امام خمینی ره بعد از آخرین جزء جنین که سقط شده است باید شروع نفاس قراردهید و درصورتی که مجموع خونها بیش از ده روز نشود تمام روزها نفاس است و باید غسل نفاس انجام دهید ودرصورتی که خونها از ده روز بگذرد و در حیض عدد مشخصی داشته باشید به تعداد روزهای عدد عادت را نفاس قرار داده و بعد از آن واجب است طبق استحاضه نماز بخوانید و اگر تعداد روزهای منظمی در حیض نداشته باشید تا ده روز نفاس است و بعد از آن واجب است طبق استحاضه نماز بخوانید بعد از ده روز استحاضه درصورتی که خون در وقت حیض یا باشرایط و صفات حیض باشد یعنی خون قرمز یاتیره حداقل سه روز از درون واژن ادامه داشته باشد حیض است و درغیر این صورت واجب است طبق استحاضه نمازها را بخوانید.
برای مس بچه مرده، حتی بچه سقط شده ای كه چهار ماه او تمام شده غسل ميت واجب است، بلكه بهتر است برای مس بچه سقط شده ای كه از چهار ماه كمتر دارد غسل كرد. بنابر اين اگر بچه چهار ماهه ای مرده به دنيا بيايد، مادر او بايد غسل مس ميت كند، بلكه اگر از چهار ماه كمتر هم داشته باشد بهتر است مادر او غسل نمايد.

رساله امام خمینی ره، احکام اغسال

با عرض سلام ممنون از جواب شما .!
آيا ميتوان غسل مَس ميت و غسل نفاس را يك جا انجام داد؟

فرشته تركمني;949309 نوشت:
با عرض سلام ممنون از جواب شما .!
آيا ميتوان غسل مَس ميت و غسل نفاس را يك جا انجام داد؟

با سلام و احترام

انجام چندغسل با یکدیگر اشکال ندارد تمام اغسال را نیت کرده و یکبار عمل غسل را انجام دهد صحیح است.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است