دعا برای ازدواج در ماه محرم

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعا برای ازدواج در ماه محرم

مطرح کردن طرح ازدواج اونم تو ماه محرم و صفر گناه؟
اینو از سید شهدا بخوایم ناراحت میشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

hello;947488 نوشت:
مطرح کردن طرح ازدواج اونم تو ماه محرم و صفر گناه؟
اینو از سید شهدا بخوایم ناراحت میشه؟

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری :

دعا کردن برای ازدواج در ماه محرم از جهت شرعی اشکالی ندارد.

و توسل به اهل بیت علیهم السلام و خصوصا امام حسین علیه السلام برای برآورده شدن حاجات بسیارخوب و مناسب است ، خصوصا در مجالس عزاداری که به استجابت بسیار نزدیک تر می باشد.

اقدام کردن به این امر هم اشکال نداره ینی با شوعنات عاشورایی مشکلی نداره؟

[="Teal"]

hello;947885 نوشت:

من هم شنیدم حتی روز عاشورا رو برای عقد انتخاب میکنن اما نه به این صورت که حرمت شکنی صورت بگیره صرفا خطبه ای خونده میشه

ولی سوال اینجاست
این همه صبر کردن یعنی واقعا نمیتونن دو ماه دیگم صبرکنن؟!!
اگر خدای نکرده یکی از بستگان حتی دور فوت کنن مراسم رو گاهی تا یکسال به تعویق میندازن و اگر هم تااین حد رعایت نکنن باز یکی دوماهی دست نگه میدارن حالا چه ضرورتی داره در عزای اهل بیت ما مجلس شادی راه بندازیم هرچند خاموش؟!!!!![/]

[="Navy"]

ترگل;947887 نوشت:

من هم شنیدم حتی روز عاشورا رو برای عقد انتخاب میکنن اما نه به این صورت که حرمت شکنی صورت بگیره صرفا خطبه ای خونده میشه

ولی سوال اینجاست
این همه صبر کردن یعنی واقعا نمیتونن دو ماه دیگم صبرکنن؟!!
اگر خدای نکرده یکی از بستگان حتی دور فوت کنن مراسم رو گاهی تا یکسال به تعویق میندازن و اگر هم تااین حد رعایت نکنن باز یکی دوماهی دست نگه میدارن حالا چه ضرورتی داره در عزای اهل بیت ما مجلس شادی راه بندازیم هرچند خاموش؟!!!!!

باسلام ,به نظرمن برای کسی که زواج به او واجب شده وهرلحظه ممکنه به گناه بیوفته دوماه صبرکردن کاردرستی نیست , اشکالی نداره عقد کرن(البته بدون جشن وسرور)[/]

hello;947885 نوشت:

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

مقدمات ازدواج یا حتی برگزاری عقد در ایام ماه محرم و صفر اگر به صورتی باشد که هتک و بی احترامی به عزاداری ابا عبد الله الحسین علیه السلام محسوب نشود اشکالی ندارد.

نظر شخصیم این هست که اشکالی نباید داشته باشه. نمیدونم چرا اکثر مردم امامارو بیشتر شبیه ی آدم معمولی میبینن درحالی که امامان ما خیلی بزرگوارن

مادرم پاشو کرده تو یه کفس میگه باید زن بگیری من دیگه تورو تحمل نمیکنم, سوالم اینه با این شرایط بیکاری و بی پولی که نمیشه بری سمت زن گرفتن و اون وقت تو خونه مادر این حرف رو بزنه بنظرتون خودکشی بهترین راه نیست, مگر من چه گناهی کردم, حتی اگه بر فرض محال بگیم از سر دلسوزی میگه لی نباید این رو بگه الان امیدم رو از دست دادم وافسرده شدم

[="Navy"]

پسر خوشبخت;947974 نوشت:
مادرم پاشو کرده تو یه کفس میگه باید زن بگیری من دیگه تورو تحمل نمیکنم, سوالم اینه با این شرایط بیکاری و بی پولی که نمیشه بری سمت زن گرفتن و اون وقت تو خونه مادر این حرف رو بزنه بنظرتون خودکشی بهترین راه نیست, مگر من چه گناهی کردم, حتی اگه بر فرض محال بگیم از سر دلسوزی میگه لی نباید این رو بگه الان امیدم رو از دست دادم وافسرده شدم

سلام بزرگوار
تلاش کنید برای تامین زندگی وپیداکردن شغل
بالاخره هیچ کاری پیدانشه کارگری میشه کرد
یک جوری بایددرآمدکسب کنید بقیه چطور ازدواج میکنن شماهم همونطور،ولی دست ازتلاش برندارید،اگرمردی باکوچکترین حرف یامشکل به خودکشی فکرکنه چطورمیخواد ستون یک زندگی بافرازونشیب های مختلف روتشکیل بده؟ این حرف هاروبزاریدکناروباتوکل به خدااقداو کنید[/]

saharandishe;947977 نوشت:
[="Navy"]
سلام بزرگوار
تلاش کنید برای تامین زندگی وپیداکردن شغل
بالاخره هیچ کاری پیدانشه کارگری میشه کرد
یک جوری بایددرآمدکسب کنید بقیه چطور ازدواج میکنن شماهم همونطور،ولی دست ازتلاش برندارید،اگرمردی باکوچکترین حرف یامشکل به خودکشی فکرکنه چطورمیخواد ستون یک زندگی بافرازونشیب های مختلف روتشکیل بده؟ این حرف هاروبزاریدکناروباتوکل به خدااقداو کنید
[/]

من 27 سالم هستش مشکل اینجاست هنوز خوب مجردی نکردم یعنی لذت نبردم واینکه با ازدواج دست وپام بسته بشه خیلی زجر اوره

پسر خوشبخت;947978 نوشت:
من 27 سالم هستش مشکل اینجاست هنوز خوب مجردی نکردم یعنی لذت نبردم واینکه با ازدواج دست وپام بسته بشه خیلی زجر اوره

سلام
خوب مجردی کردن و لذت بردن دقیقا یعنی چی؟!!منظورتون لذتای گذراست دیگه؟
بعد دست و پا بسته شدن با ازدواج یعنی چی؟!!!
تفکر جوونای مملکت ما از ازدواج...

میدونی دادا من بخطر بعضی مشکلات نتونستم خوب مجردی کنم یعنی تو بچگیم موندم واینکه با ازدواج دوست ندارم بچه دار بشم چون خودم هیچ لذتی نبردم واینکه ژن افسردگی دوقطبی رو به بچم بدم هرچند از بچه نفرت دارم واینکه دوس دارم تمام لذت های هوس انگیز رو انجام بدم وترکشون نکنم واینکه من اگر ازدواج کنم بعد یک هفته طلاقش میدم چون فوران ازش سیر میشم چون تنوع طلبم چون مشکلم اینه بیشتر از چند ساعت کنار یک زن نمیتونم باشم واینکه لذتی که در هوس هستش در هیچ چیزی نیست علاقه به مشروبات الکلی دارم شرایط باشه 24 ساعته الکل میخورم چون افسردگی دوقطبی دارم شدیدترین نوع بیماری ومهلک ترین نوع بیماری فکر کنم بین 10 مین بیماری سخت دنیاست, داداش الکل خیلی ارومم میکنه من بیمار افسردم از خدا مرگ میخوام ولیواز دنیا دل نمیکنم چون از دنیا واز بچگیم لدت نبردم

پسر خوشبخت;948158 نوشت:
مشکلم اینه بیشتر از چند ساعت کنار یک زن نمیتونم باشم واینکه لذتی که در هوس هستش در هیچ چیزی نیست علاقه به مشروبات الکلی دارم شرایط باشه 24 ساعته الکل میخورم چون افسردگی دوقطبی دارم شدیدترین نوع بیماری ومهلک ترین نوع بیماری فکر کنم بین 10 مین بیماری سخت دنیاست, داداش الکل خیلی ارومم میکنه من بیمار افسردم از خدا مرگ میخوام ولیواز دنیا دل نمیکنم چون از دنیا واز بچگیم لدت نبردم

عزیز مشکل اصلی شما این بیماری دوقطبی نیست شما اول الکل رو ترک کن.

این تنوع طلبی هم یه جور مریضی هست شما باید به فکر درمانش باشی.

اینکه از اینای که گفتی لذت می برم خیالی بیش نیست شما دارین خودتون رو تباه می کنید.

شما کمی در مورد کاراتون فکر کنید بعد حتما احساس بهتری خواهید داشت.

دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
بود قدر تو افزون از ملایک
تو قدر خود نمیدانی چه حاصل
بابا طاهر
موضوع قفل شده است