دانلود پرسمان امامت (هم اکنون)

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود پرسمان امامت (هم اکنون)

[="blue"][="magenta"]سوالات ریز شده[/]

[="#ff00ff"]ضرورت امام[/]
مراد از قاعده ي لطف و امكان اشرف چيست و اين قواعد چه ارتباطي با مسئله ي امامت دارد؟
دلائل عقلي بر ضرورت وجود امام معصوم عليه السلام را بيان كنيد.
[="#ff00ff"]خلقت امام[/]
در روايات آمده است: خداوند جهان و هستي را براي پنج تن آل عبا آفريده است و اگر پنج تن نبودند، گيتي خلق نمي ‌شد و ... اگر صحت جملات فوق را بپذيريم در حالي كه خداوند جهان را براي افراد خاص آفريده اين موضوع لطف و بخشندگي، همان افراد تلقي مي ‌شود نه رحمت بر ديگر بندگان و اگر روايات بالا را تعاريف اطلاق كنيم خداوند را متهم به بيهوده‌گويي كرديم كه خداوند منزه است از بيهوده‌گي اين مطلب را توضيح دهيد!
چرا امامان معصوم ما قطب عالم امكان هستند؟
چه مي شد اگر خداوند براي زنان و مردان امامان جداگانه اي مي فرستاد؟
[="#ff00ff"]عصمت امام[/]
آيا مقام عصمت، به پيامبر و ائمه اختصاص دارد؟ چرا؟
اگر عصمت امرى اعطايى باشد، مصونيت پيامبران و امامان از گناه، جبرى خواهد بود؟ در اين صورت چگونه مي توان مدعي برتري آنان بر ساير مردم شد؟
چرا امام بايد معصوم باشد؟
[="#ff00ff"]علم امام[/]
علومي كه نزد امامان است با علومي كه نزد غير آن ها است چه تفاوتهايي دارد؟
فرق الهام و تحديث چيست؟
آيا همه علوم ائمه ـ عليه السلام ـ لدني است و يا اكتسابي نيز هست؟
لطفاً بفرماييد علم امامان معصوم چگونه است؟ آيا مربوط به آينده هم مي باشد؟
[="#ff00ff"]حجت بودن امام[/]
ضرورت وجود حجت را با ادله اثبات کنيد غير از حديث (لو لا الحجة لساخت الارض باهلها).
«لو لا الحجة لساخت الارض باهلها» در اين روايت چه مطلب مهمي به چشم مي خورد؟
[="#ff00ff"]مقام امام[/]
چرا پيامبران و امامان با انسان هاي عادي متفاوتند و آيا آنها از ابتدا براي اين مقام آفريده شده اند و چرا بقيه انسانها به اين مقام نمي رسند با اينكه همه از چيز واحدي به وجود آمده اند؟
آيا مقام كدام امام در پيش خداوند از همه بالاتر است اگر همه آنها بيايند كدام افضل است؟
امامان بايد از چه جايگاهي نزد مردم برخوردار باشند؟
امامان بايد از چه جايگاهي نزد مردم برخوردار باشند؟
[="#ff00ff"]ولايت امام[/]
چه ارتباطي بين قبولي عبادات با اعتقاد به امامت و ولايت ائمه اطهار ـ عليهم السلام ـ وجود دارد؟
آيا نبي اكرم و ائمه ي اطهار داراي ولايت مطلقه هستند؟
فرق امامت و ولايت چيست؟
وظايف و اختيارات امام
بر اساس چه برهاني امام ـ عليه السلام ـ اعمال انسان ها را پرورش داده و آنها را به مطلوب مي رساند؟
شؤون و وظايفي كه ميان پيامبر و امام مشترك است چيست و موارد تمايز اين وظايف چه مي باشد؟
[="#ff00ff"]تعداد امامان[/]
اين كه تمامي دوازده امام از يك خاندان هستند چگونه توجيه مي شود؟ آيا اين امر كه دوازده امام از يك خاندان باشند به صورت جبري محقق شده يا به اكتسابات ائمه نيز مربوط مي شود؟
پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله و سلم ـ هيچ تصريحى به امامت دوازده امام شيعه (اثنى عشرى) نكرده و تعداد مذكور به طور اتفاقى تنظيم شده است، توسط شيعيان. و نكته مهم اين كه خود علماى شيعه اختلاف جدى در تعداد ائمه ـ عليه السلام ـ دارند
[="magenta"]امام علي(ع)[/]
لطفاً بفرماييد هدف از جريان غدير خم چه بوده، نصب حضرت على(عليه السلام) در اين حادثه به امر چه كسى بوده و چرا مردم بعداً با آن مخالفت كردند؟
چرا حضرت على(ع) با غاصبين خلافت، مخالفت علنى كه نمى كند، هيچ. بلكه موافقت نموده و همكارى مى نمايد؟
اگر حضرت علي (ع) امام است، چرا نام ايشان در قرآن نيامده است؟
[="#ff00ff"]حضرت زهرا(س)[/]
فدك چگونه پديد آمد و به چه كسي تعلق داشت؟
آيا اين روايت كه پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله و سلّم ـ فرمود: خدا را شكر مي كنم كه فرزندي همانند حضرت مريم عطا كرده و منظور حضرت زهرا ـ سلام الله عليها ـ بوده، آيا سند آن تمام است؟ و حديث را توضيح دهيد.
چگونگى تطبيق الگوى زندگى حضرت زهراعليها السلام با زندگى ما در عصر حاضر بيان فرموده مثل تطبيق الگوى چگونگى ازدواج، نحوه رفتار با همسر، و نحوه حضور زن در فعاليت هاى اجتماعى.
چگونگى تطبيق الگوى زندگى حضرت زهراعليها السلام با زندگى ما در عصر حاضر بيان فرموده مثل تطبيق الگوى چگونگى ازدواج، نحوه رفتار با همسر، و نحوه حضور زن در فعاليت هاى اجتماعى.
[="#ff00ff"]امام حسن(ع)[/]
ديدگاه سياسي امام حسن ـ عليه السّلام ـ در حكومت و مشكلات امامت آن حضرت چه بودند؟
چرا امام حسن ـ عليه السلام ـ با معاويه صلح كرد؟
[="#ff00ff"]امام حسين(ع)[/]
چرا پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ فرمود: حسينٌ مني و انا من حسين؟
آيا قيام امام حسين ـ عليه السلام ـ از نظر عرفاني قابل تحليل است؟
آيا امام حسين ـ عليه السلام ـ مي دانست شهيد مي شود ؟ چرا با پاي خودش به سوي مرگ رفت؟
آيا امام حسين ـ عليه السلام ـ مي دانست شهيد مي شود ؟ چرا با پاي خودش به سوي مرگ رفت؟
چرا امام حسين ـ عليه السلام ـ كربلا را براي جنگ برگزيد؟
[="magenta"]ساير ائمه(ع)[/]
چرا امام صادق ـ عليه السّلام ـ براي رسيدن به خلافت از فرصت ها استفاده نكرد؟
اگر امام رضا(عليه السلام) مطلع از غيب بودند! پس چرا از خوردن انگور سمّى پرهيز نكردند؟
پذيرفتن ولايت عهدى به وسيله حضرت رضا از طرف مأمون با توجه به آيه 113 سوره هود چگونه تعبير مى شود؟
چرا امام صادق «عليه السلام» با آن مقام علمى كه براى او قائلند، هنگامى كه زمينه سقوط امويان فراهم شد و ديگران شرايط را فراهم نمودند حاضر به تحويل حكومت آماده شده نشد و در جواب نامه اى كه برايش فرستاده اند در ضمن اينكه نامه را بر روى چراغ مى سوزاند بلافاصله در جواب مى نويسد: هيزمى كه تو فراهم مى كنى ديگرى بر روى طناب مى گذارد و مى برد.
علّت اين كه امام سجّاد ـ عليه السّلام ـ در دعاهاي خود از خداوند طول عمر مي خواهد چيست، آيا به دنيا دلبستگي داشتند؟
در كتاب «نفس المهموم» است وقتي شمر خواست امام سجّاد ـ عليه السّلام ـ را به شهادت برساند عمربن سعد نگذاشت، آيا عمربن سعد عذاب مي‌شود يا نه؟ اگر در جواب بگوييد عمربن سعد بعد از شهادت امام حسين ـ عليه السّلام ـ مرتد شد و طبق آية شريفة 18 سورة ابراهيم: «اعمال كافران مثل خاكستر است در روز طوفاني»[1]. ما دوباره مي‌پرسيم، درست است حرف شما، ولي كار عمربن سعد هم كار كوچكي نبود بلكه امام سجّاد ـ عليه السّلام ـ را از شهادت نجات داد؟
[="#ff00ff"]فضايل اهل بيت (ع)[/]
افضليت در ميان خلفاي چهارگانه به حسب انتخاب آنها براي خلافت است لذا اين درست نيست كه بگوييم علي بن ابيطالب ـ عليه السلام ـ بر خلفاي ديگر برتري دارد.
چرا امامان ـ عليهم السلام ـ ساده زندگي مي كردند؟
آيا حضرت علي ـ عليه السلام ـ به اين فضائل كه براي وي قائل شدند عقيده داشته اند يا خير؟
[="#ff00ff"]اطاعت از امام[/]
آيا از معصومين (ع) مي توان اطاعت نكرد؟
تولي و تبري
مراد از ناصبي چيست؟ آيا شيعيان اهل سنت را ناصبي مي دانند يا خير؟
نقش تولّي و تبرّي در ايمان چيست؟
محبت و انس با اهل بيت(ع)
[="#ff00ff"]توسل[/]
آيا انسان با توجه به آيه ي "ادعوني استجب لكم" و يا آيات مشابه ديگر مي تواند با خدا ارتباط مستقيم پيدا كند يا بايد از طريق ائمه اطهار باشد؟
حقيقت توسل چيست؟ آيا از نظر آيات و روايات اسلامي توسل به غير خدا جايز است، مستند پاسخ دهيد؟
[/]

به نام خدا
سلام
خدا قوت
من این فایل را دانلود کرده ام اما قابل استفاده نیست!
چرا؟
لطفاً مدد رسانید.

روشن;80745 نوشت:
به نام خدا سلام خدا قوت من این فایل را دانلود کرده ام اما قابل استفاده نیست! چرا؟ لطفاً مدد رسانید.

با سلام
شما نياز به يک نرم افزار پي دي اف خوان داريد
مثل آکروبات ريدر Adobe acrobat reader منتها حجمش براي دانلود کمي زياده(26 مگابايت)
اگر روي سي دي داشته باشيد راحت تره
وليکن از اينجا مي تونيد دانلود کنيد:

http://www.p30download.com/archives/utility/office/download_adobe_acrobat_reader_final/

اگر هم خواستيد مي توانيد برنامه يFoxit Reader Pro را با حجم کمتر (11 مگا بايت) از اينجا دانلود نماييد

http://www.freedownload.ir/content/view/827/45/

يا علي:Gol:

با سلام

دانلود کردم اما همه اش نقطه نقطه نشان میده

ولی کپی پیست که بکنم یه جای دیگه متن کپی شده نشون داده میشه

گل ليلا;80751 نوشت:

با سلام
شما نياز به يک نرم افزار پي دي اف خوان داريد
مثل آکروبات ريدر Adobe acrobat reader منتها حجمش براي دانلود کمي زياده(26 مگابايت)
اگر روي سي دي داشته باشيد راحت تره
وليکن از اينجا مي تونيد دانلود کنيد:

http://www.p30download.com/archives/utility/office/download_adobe_acrobat_reader_final/

اگر هم خواستيد مي توانيد برنامه يFoxit Reader Pro را با حجم کمتر (11 مگا بايت) از اينجا دانلود نماييد

http://www.freedownload.ir/content/view/827/45/

يا علي:Gol:

به نام خدا
با تشکر از گل لیلای عزیز

برنامه پی دی اف خوان این فایل با حجم 1 مگابایت

اینجا

http://www.askdin.com/showpost.php?p=21956&postcount=7
نقل قول:
با سلام

دانلود کردم اما همه اش نقطه نقطه نشان میده

ولی کپی پیست که بکنم یه جای دیگه متن کپی شده نشون داده میشه

تست گردید مشکلی نداشت:Gol:

سلام
این نرم افزار ها که فرمودید را دارم و البته تا کنون هم این اولین فایلی است که این طوری مشکل داره و
برای من به صورت اعداد میاد با فاصله و مبهم.

من دوباره از لینک هایی که فرمودید دانلود میکنم ببینم چی میشه!

سلام
با تشکر از زحماتی که در تهیه این اثر متحمل شده اید...

آن را دانلود و باز نمدم. اما در اولین نگاه ، ظاهر آن که هیچ صفحه بندی انجام شده بود و فونت نامناسب و عدم رعایت اصول اولیه و ابتدایی صفحه بندی ، تمایل مرا برای خواندن آن ، با وجود همه اهمیتی که برای موضوعش قائل بودم و قصد معرفی آن به برخی دوستان را داشتم ، به صفر رساند.

زحمت علمی بسیاری جهت گردآوری و تنظیم مطالب کشیده شده. جای آن داشت مقداری هم روی صفحه بندی آن کار میشد.... واقعاً تأسف خوردم.

یاقوت احمر;81488 نوشت:
سلام
با تشکر از زحماتی که در تهیه این اثر متحمل شده اید...

آن را دانلود و باز نمدم. اما در اولین نگاه ، ظاهر آن که هیچ صفحه بندی انجام شده بود و فونت نامناسب و عدم رعایت اصول اولیه و ابتدایی صفحه بندی ، تمایل مرا برای خواندن آن ، با وجود همه اهمیتی که برای موضوعش قائل بودم و قصد معرفی آن به برخی دوستان را داشتم ، به صفر رساند.

زحمت علمی بسیاری جهت گردآوری و تنظیم مطالب کشیده شده. جای آن داشت مقداری هم روی صفحه بندی آن کار میشد.... واقعاً تأسف خوردم.

به نام خدا
با سلام و ادب
دوست گرامی مطالب از سایت اندیشه قم گرفته شده
آنلاین این مطالب به صورت شکیل و دلخواه شما
اینجا
قسمت تاریخ اسلام رو انتخاب کرده و قسمت امامت رو مطالعه نمایید
من فقط مطالب را در پی دی اف برای محققین و کسانی که خواسته باشند مطالب را به صورت آفلاین مورد مطالعه قرار بدهند انجام دادم
حال که استقبال عمومی شد از گل لیلای عزیز می خواهیم که به صورت برنامه در بیاورد
انشاءالله:Gol: