نحوه‌ی امتیاز دهی کتاب

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه‌ی امتیاز دهی کتاب

سلام و عرض ادب

نحوه‌ی امتیاز دهی کتاب های دانشگاهی به چه صورت هست؟

مثلا من کتابی و با کمک یکی از اساتیدم ترجمه کردم و حالا قبل از چاپ نمیدونم امتیازش به چه صورت هست و چه کسی امتیاز تعیین میکنه؟ آیا باید کتاب و به جای خاصی فرستاد؟
آیا میزان امتیازات برای من و استاد یکی هست یا برای ایشون زیاده؟
امتیاز برای ایشون چطور بدست میاد؟ با توجه به اینکه هزینه ها برابر هست؟

خیلی ممنون از سوالات مهمم هست که هیچ جایی براش جواب پیدا نکردم.

سلام.
بستگی داره که این اثر رو میخواید به کجا ارائه بدید. مثل نوشتن یک مقاله میمونه، درسته که متن مقاله یکسانه ولی مجلات مختلف استراکچرهای خاصی رو برای نوشتن و چاپ مقاله دارند. اگر شما میخواید امتیاز کتاب را برای اپلای استفاده کنید، یا برای ارائه به عنوان فعالیت و امتیاز دانشجوی نمونه، یا برای مصاحبه دکتری، یا برای استخدام و ... فرق میکنه. هر موسسه و دانشگاهی فرم امتیاز بندی خاص خودشو داره و بر اون اساس ارزش گذاری میکنه. حتی برای برخی اینکه اسم چه کسی اول بیاد و اسم چه کسی دوم هم اهمیت داره. شما که احتمالا زبانتون خوبه یه چرخی در نت بزنید و سایتهای دانشگاهی و نشریات مهم و معتبر مثلا هاروارد و ... یا بسته به رشته خودتون رو پیدا کنید و ببینید نظر اونها روی این موارد چطوره. برای استفاده در داخل هم حتما از افراد مطلع و بی طرف در موسسات مهم مثل شدیف و آی پی ام و ... بپرسید تا خدای ناکرده سرتان کلاه نرود.

ما که این کار را کردیم و 90 درصد ترجمه را انجام دادیم و استاد گرامی به نام نامی خودشان تنها، چاپ فرموده و کلی رزومه شان را سنگین کردند.

nobelist;946692 نوشت:
سلام.
بستگی داره که این اثر رو میخواید به کجا ارائه بدید. مثل نوشتن یک مقاله میمونه، درسته که متن مقاله یکسانه ولی مجلات مختلف استراکچرهای خاصی رو برای نوشتن و چاپ مقاله دارند. اگر شما میخواید امتیاز کتاب را برای اپلای استفاده کنید، یا برای ارائه به عنوان فعالیت و امتیاز دانشجوی نمونه، یا برای مصاحبه دکتری، یا برای استخدام و ... فرق میکنه. هر موسسه و دانشگاهی فرم امتیاز بندی خاص خودشو داره و بر اون اساس ارزش گذاری میکنه. حتی برای برخی اینکه اسم چه کسی اول بیاد و اسم چه کسی دوم هم اهمیت داره. شما که احتمالا زبانتون خوبه یه چرخی در نت بزنید و سایتهای دانشگاهی و نشریات مهم و معتبر مثلا هاروارد و ... یا بسته به رشته خودتون رو پیدا کنید و ببینید نظر اونها روی این موارد چطوره. برای استفاده در داخل هم حتما از افراد مطلع و بی طرف در موسسات مهم مثل شدیف و آی پی ام و ... بپرسید تا خدای ناکرده سرتان کلاه نرود.

ما که این کار را کردیم و 90 درصد ترجمه را انجام دادیم و استاد گرامی به نام نامی خودشان تنها، چاپ فرموده و کلی رزومه شان را سنگین کردند.

سلام و ممنون از توضیحاتتون.
من برای مصاحبه دکترا لازم دارم و با استادم کار میکنم. ایشونم میگن نحوه امتیاز دهی من و همون مصاحبه کننده ها انجام میدن. من قبلا فکر میکردم میفرستن برای هیئت داوران و امتیاز میدن.
نحوه امتیاز خود دکتر چی میشه؟

منم از این مطلب نگرانم الان شما دیگه نمیتونین کاری کنین؟ اطلاع نداشتین چاپش کردن؟ چاره جلوگیری از این کار چی هست؟

البته ترجمه من انگلیسی نیست و عربی هست.

میدونم سوالم ربطی به تاپیک نداره اما میشه لطفا راهنماییم کنید ترجمه ی کتاب داستان برای کودک و نوجوان چه مراحلی داره ؟ و چطور میتونم چاپش کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

fateme 88;946904 نوشت:
میدونم سوالم ربطی به تاپیک نداره اما میشه لطفا راهنماییم کنید ترجمه ی کتاب داستان برای کودک و نوجوان چه مراحلی داره ؟ و چطور میتونم چاپش کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
من تا جایی که میدونم اول ترجمه اش میکنین و بعد در یکی از انتشارات چاپش میکنین با هزینه ی خودتون.

حالا من نمیدونم این که میگن باید اسم یک استاد هم باشه فقط توی مقاله هست یا کتاب هم این شرایط و داره؟

ممنون دوست عزیز .پس باید ترجمه اش رو ببرم انتشارات.

[=times new roman]واقعا این مبحث هیچچچچ کارشماسی نداشت :(