جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ملاک تشخیص غیرت به جا و صحیح از غیر صحیح

نوشته
    2
    حضور
    5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

ملاک تشخیص غیرت به جا و صحیح از غیر صحیح

سلام خدمت بزرگواران،برادران و خواهرانم
    مشکلی که برای بنده به وجود آمده پیرامون من و نامزدم هست که بینمان محرمیت هم خوانده شده ولی هنوز عقد رسمی نکرده ایم
    بنده سر نامزدم غیرت دارم اما این موضوع یا از جانب من زیاد است یا نامزدم از این مورد اجتناب میورزد و متاسفانه دوری ما از لحاظ جغرافیایی مسائل را کمی سخت تر کرده ست
    به اصل مطلب بپردازم
    در دانشگاه خواستار روابط اجتماعی ست و میگوید اگر فلان آقایی را مطمئن باشد که هیچ فکری نمیکند میتواند با او صحبت کرده یا پیرامون مسائل مختلف از او کمک بگیرد
    در فامیل با این مشکلی ندارد که اگر 5 نفره بیرون میروند مرد مجردی هم که باز به قول خودش کسی را دارد و حد را با او رعایت میکند بیرون برود
    من همیشه به پوشش با رنگ تیره در بیرون خانه اهتمام میورزم و او میگوید لباس های رنگ روشن را بسیار دوست دارد ولی لباسی نمیپوشد که جلب توجه کند..دقیقا همین موضوع پیرامون لاک زدن او در بیرون از خانه نیز بینمان مورد صحبت است
    در تمامی موارد شناخت او خوب است ولی به نظر من گاهی کافی نیست و چیزی که به نظرش مثبت است در دید من به عنوان یک مرد منفی است
    البته این را بگویم که به او شک ندارم..ولی بحث پیرامون این مسائل او را به این فکر انداخته که من راجع به او فکر درستی ندارم یا به او شک دارم
    عشق و علاقه زیادی نیز بینمان هست
    من با این مسائل و خطرات ناشی از آن برای خود و همسرم بسیار آشفته ام..لطفا به خصوص خواهران با توجه به شناخت تفکر و بینش زنانه در این ضمینه کمک کنند

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,172
    حضور
    166 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    57099

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,105
    حضور
    27 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6670

با سلام و احترام
    در یک رابطه عاطفی قوی بین زن و شوهر یک حساسیت های رفتاری پیش میاد که اگر بررسی کنیم به همان دوست داشتن بر می گردد که بد هم نیست البته بهترین بعدش این است که طرفین همدیگر با قبول کنند و این موضوع را با صحبت و گفتگو اعلام کنند و برداشت های بد و سوء ظن گونه تلقی نشود، در این مسئله ای که مطرح می کنید جای نگرانی نیست، خیلی ناراحت نشوید اگر حساسیتی هم باشد از سر دوست داشتن بوده و قصد بدی در کار نیست، بتدریج این حساسیت کم شده و نرمال خواهد شد. سعی کنید نظر ایشان را در این مسائل جدی گرفته و احترام بگذارید تا یک احساس خوب و دوست داشتن ایجاد شود و بعد بتدریج این بعد متعادل شده و زندگی به یک روند مثبت منتهی شود.

7. صلوات ها 2

نوشته
    2
    حضور
    5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

ممنونم از راهنمایی خوبتون..
    متاسفانه امروز بهم گفت هفته ی قبل بخاطر لطفی که یکی از همکلاسی های پسر دانشگاه بهش کرده کتابی رو کادو گرفته و چون ایشون درسشون همان ترم تمام شده هفته ی قبل در کافه با ایشان ملاقات کرده و کادو را به ایشان داده..
    بعد از مشاجره ای قبول کرد که این دیدگاه و رفتار درست نیست ولی واقعا با این کارش خیلی حس بدی دارم..
    به نظرتون با بخششم و فرصتی که بهش دادم تغییر میکنه یا باید به فکر جدایی باشم..؟ نمیشه اسمش رو خیانت گذاشت چون هیچ رابطه ی عاطفی ای نبوده ولی فکر هم نمیکردم همچین کاری بکنه..درسته نامزدیم ولی محرمیم و این کار..
    عشق هم بینمون هست..دو ساله

9. صلوات ها 2

نوشته
    1,105
    حضور
    27 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6670

نقل قول نوشته اصلی توسط LEON نمایش پست ها
    متاسفانه امروز بهم گفت هفته ی قبل بخاطر لطفی که یکی از همکلاسی های پسر دانشگاه بهش کرده کتابی رو کادو گرفته و چون ایشون درسشون همان ترم تمام شده هفته ی قبل در کافه با ایشان ملاقات کرده و کادو را به ایشان داده..
    بعد از مشاجره ای قبول کرد که این دیدگاه و رفتار درست نیست ولی واقعا با این کارش خیلی حس بدی دارم..
    به نظرتون با بخششم و فرصتی که بهش دادم تغییر میکنه یا باید به فکر جدایی باشم..؟ نمیشه اسمش رو خیانت گذاشت چون هیچ رابطه ی عاطفی ای نبوده ولی فکر هم نمیکردم همچین کاری بکنه..درسته نامزدیم ولی محرمیم و این کار..
    سلام
    می تونی با صحبت و گفتگو این موضوع را اعلام کنید که دوست ندارید رابطه ای با جنس مخالف داشته باشد، البته او را ببخشید ولی طوری برخورد کنید و قانع کنید که از این رفتارها تکرار نشود. اگر ابراز ناراحتی شما در رفتارش اثر می گذرد، مختصری به خاطر چنین کاری اظهار ناراحتی کنید تا من بعد تکرار نشود.

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,105
    حضور
    27 روز 5 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6670

بزرگوار
    سعی کنید روابط عاطفی تون گرم شود تا حد امکان این فاصله عقد در اسرع وقت به عروسی ختم شود.
    همچنین رویکرد خود و همسرتون را در چنین مسائلی شفاف کنید تا کار به اینجا نرسد، البته بهتر است حساسیتهای زن و مرد در بعد رفتاری و عاطفی در حد معقول و منطقی محترم شمرده شود تا در ادامه زندگی مشکل بوجود نیاد.

13. صلوات ها 2

علاقه
    مذهبم. گونگ فو و بوکس چینی .تدریس کردن
    نوشته
    2,541
    حضور
    143 روز 3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3767

با سلام
    شک نکنید . نامزد شما کار بسیار نا پسند ی را مرتکب شده

اصلا تحت هیچ عنوانی

هر گونه توجیه ای نمی تواند . چنین کار خطا و اشتباهی را موجه جلوه دهد !

شخصا معتقدم

وقتی هرکسی حالا چه در روابط عاطفی و عشقی و با لاتر ازآن بصورت نامزد و یا عقد قرار گرفت.

باید از انجام چنین رفتار ههای شائبه انگیز و همرا با بد گمانی شدیدا پرهیز نمود

چون چه بسا برای مردان با غیرت اینگونه رفتارهها تیر خلاص به روابط فی مابین باشد !

مثل یک خورشید اومدی......

گل نرگس
    .............................................

15. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    5,922
    حضور
    129 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18694

بخاطر لطفی که یکی از همکلاسی های پسر دانشگاه بهش کرده کتابی رو کادو گرفته و چون ایشون درسشون همان ترم تمام شده هفته ی قبل در کافه با ایشان ملاقات کرده و کادو را به ایشان داده
    سلام
    مهمترين نكته اي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه چرا آمده و اين مطلب را به شما گفته؟

اگر قصد منفي داشته كه از شما پنهان ميكرده
    اگر قصد بدي نداشته كه چنين كاري هيچ دليلي ندارد

از موارد بالا من به دو نتيجه ميرسم:

1 - همسر شما ظاهري مذهبي دارد اما در فكر و عقيده چندان خود را ملزم به رعايت حدود شرعي نمي بيند
    و البته خيلي هم به خودش اعتماد دارد و انتظار دارد شما هم به همين مورد اعتقاد داشته باشيد
    اگر مردي هستيد كه روي اعتقادات خود حساس هستيد ، بدون تعارف ، فكر جدايي باشيد

2 - همسرتان از نظر جسمي و روحي (هر دو) بسيار رمانتيك است و مدام بايد سيراب بشود و نبايد خلائي احساس كند

لذا احتمال دارد كم كاري از شما هم باشد و نتوانسته ايد اين نياز او را كشف و برآورده كنيد
    بايد خود را بررسي كنيد و ببينيد آيا آمادگي زندگي با چنين فردي را داريد؟ آيا مي توانيد مانند او باشيد؟

دوره ای که عاقلاش زنجیرین
    سوته دل شدن یه دیوونگیه...

اگر دیوانه نیستی ، بدان هنوز عقلت کامل نشده

17. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 33

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری