جمع بندی خدا در زندگی من کجاست؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا در زندگی من کجاست؟

سلام من جوانی هستم 26 ساله
من در زندگیم مشکل فراوان داشتم همش هم بهم گفتن امتحان اللهیه
21 سالم بود ازدواج کردم زندگیم اصلا خوب نبود مشکل مالی داشتم
کارم رابیتس بود ولی بیکار شده بودم
زندگی خیلی سخت بود خیلی من عاشق همسرم بودم یه روز اومدم خونه دیدم همسرم با گوشی بازی میکنه کنجکاو شدم گوشیشو گرفتم دیدم با یه فرده دیگه رابطه داره که ماله شهر ما نبود ولی از طریق شبکه اجتماعی باهاش اشنا شده بود منم از کوره در رفتم دعواش کردم
فردای اون روز خونوادش اومدن بردنش
ازون به بعد من همش درگیر دادگاهم
و بعد از مدتی پشیمون شدم چون من همسرمو دوس داشتم اینکارشو گذاشتم رو حساب کم سن بودنش ولی خونوادش نزاشتن بیاد تا اینکه خودش الان نمیخواد بیاد
در ضمن چندبارهم رفتم سراغش متوجه شدم بازم با کسه دیگه ای رابطه داره
ولی خدا شاهده من بهش خیانت نکردم
خیلی هم دعا کردم حتی کربلاهم رفتم اونجاهم دعام همین بود
ولی به این نتیجه رسیدم که خدا کلا منو ول کرده با این همه مشکل خونوادم منو درک نمیکنن
سواله من اینه خدا ارحم راحمینه ولی کجاست من خیلی باهاش حرف زدم ولی اون جواب نمیده
خیلی شبا گریه کردم گفتم کمکم کن ولی نکرده حاله من روز به روز بدتر میشه هم روحی هم جسمی ولی کمکی نمیاد
من موندم این همه از رحمت خدا میگن ولی من چیزی ندیدم
بعضی ها میگن باید خودتو جمع کنی بچسب به کار همه چی درست میشه
ولی نمیشه خیلی سخته که فکر نکنی خودتو بزنی به بیخیالی
حالا من اگه سخت بکوشم و خودم جمع و جور کنم این دعاهای من چی میشه ؟
خدا این وسط چی کارست ؟
حتما میخوای بگی برکت داده
به نظر شما این درسته ؟
من کم کم دارم به این نتیجه میرسم خدا منو ول کرده به حال خودم
من خدا رو انکار نمیکنم ولی من تا این لحظه شرفم حفظ کردم و به زنم خیانت نکردم ولی از این لحظه به بعد میخوام تصمیمو عوض کنم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

امیدبه خدا;943417 نوشت:
خیلی من عاشق همسرم بودم یه روز اومدم خونه دیدم همسرم با گوشی بازی میکنه کنجکاو شدم گوشیشو گرفتم دیدم با یه فرده دیگه رابطه داره که ماله شهر ما نبود ولی از طریق شبکه اجتماعی باهاش اشنا شده بود منم از کوره در رفتم دعواش کردم
فردای اون روز خونوادش اومدن بردنش
ازون به بعد من همش درگیر دادگاهم
و بعد از مدتی پشیمون شدم چون من همسرمو دوس داشتم اینکارشو گذاشتم رو حساب کم سن بودنش ولی خونوادش نزاشتن بیاد تا اینکه خودش الان نمیخواد بیاد
در ضمن چندبارهم رفتم سراغش متوجه شدم بازم با کسه دیگه ای رابطه داره

برادر عزیز اطلاعاتی درباره همسر شما و چگونگی ازدواج شما نداریم در حالی که برای ارائه پاسخ کامل این اطلاعات بسیار مهم هستند. مثل اینکه :
1. سن و تحصیلات همسر شما چقدره؟
2. چند وقته ازدواج کردین؟
3. آشنایی قبل از ازدواج داشته اید یا خیر؟
4. خانواده همسر شما چگونه از این موضوع مطلع شدند؟ صرفا دعوا کرده اید یا این که اون شب کارتون به ضرب و شتم هم رسیده بوده که ایشان موضوع را با خانواده مطرح کرده اند ؟
5. ایشان قبل از ازدواج با شما به فرد دیگری یا همون فردی که باهاش رابطه داشته علاقه ای داشته؟
6. رابطه شما با همسرتون چگونه بوده ؟ چقدر در زمانی که در منزل بودید با هم ارتباط کلامی و عاطفی داشته اید؟ علاقه ای که شما به ایشان دارید، دوطرفه است یعنی ایشان نیز به شما به همین اندازه علاقه مند است؟
7. دلیل مخالفت خانواده دختر برای منع از برگشت دخترشون به زندگی با شما چیه؟
و ....
در عین حال توجه به چند نکته برای روشن شدن پاسخ سوالاتی که مطرح شده مناسبه:
1. خداوند حکيم نظام هستي را بر پايه اسباب و مسببات قرار داده. يعني براي پيدايش هر پديده اي علتي خاص و براي حل هر مشکلي راهکارهاي ويژه اي تعيين نموده است.
دعا به تنهايي راه حل صد در صدي براي حل مشکلات نيست. سعي کنيد در کنار دعاها که از اسباب معنوي هستند، اسباب مادي را نيز براي حل مشکل زندگیتان فراهم کنيد و گرنه فراهم آوردن اسباب معنوي تنها، براي تحقق خواسته ها نه تنها فايده اي ندارد بلکه سبب سرخوردگی، ناامیدی و ضعف اعتقادات می شود. چرا که درست شدن هر کاري و نتيجه گرفتن از هر اقدامي، علل و اسباب مادي يا معنوي خود را دارد. انسان براي رسيدن به مقصد و دستيابي به هدف، بايد با فراهم کردن اسباب مادی و معنوی، راه آن را بيابد و به دنبالش حرکت کند تا به نتيجه برسد. (1) معنای توکل نیز همین است.
بنابراین توجه خداوند به شما هست و شما را فراموش نکرده و بعد از تدارک اسباب و مسببات موثر در حل مشکل کمک یار شما خواهد بود. نهاد خانواده از اهم مواردی است که خداوند به آن توجه خاص دارد و وقتی خود توصیه به حفظ آن می کند دلیل ندارد تا دعاهای شما موثر واقع نشود. اما لازم است بدانید در کنار فراهم کردن اسباب معنوی موثر در حل مشکلتون نظیردعا و توسل، باید اسباب مادی را نیز فراهم کنید تا نااميدي به اميدواري و اضطراب به آرامش مي گردد. انشاءالله.
2. از جمله اسباب مادی مهم درحل مشکل شما، دو مهم است. یکی مراجعه به یک کارشناس مشاوره مومن و متعهد برای بررسی سوالاتی که در ابتدا مطرح شد. دیگری کمک گرفتن از بزرگان و واسطه هایی که حکم ریش سفیدی را عمل کنند و با توجه به این که شما از اشتباه او گذشت می کنید، با خانواده دختر صحبت کنند و ضمن برطرف کردن دغدغه هاشون، همسر شما را به خونه برگردونند.
3. درسته که کار همسر شما اشتباه بوده اما اصل کار شما نیر که تجسس در گوشی همراه او بوده نیز نادرست بوده و شما نباید با این کار آرامش زندگی خودتون رو بر هم می زدید.

پي نوشت :
1. ثقة الاسلام كلينى، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، 1365 ه.ش، ج 1، ص 183.

خدا را بگذار برای بعد از این دنیا. در این دنیا خبری از خدا نیست. یعنی خدای این دنیا فعال نیست. شاید بعد از این دنیا خدایی باشد و شاید هم نباشد.

پرسش:
خیلی عاشق همسرم بودم یک روز اومدم خانه دیدم همسرم با گوشی بازی میکند کنجکاو شدم گوشی اش را گرفتم دیدم با یک فرد دیگری رابطه دارد که اهل شهر ما نبود ولی از طریق شبکه اجتماعی با او آشنا شده بود من هم از کوره در رفتم دعوایش کردم. فردای اون روز خونواده اشآمدند و همسرم را همراه خود بردند
از آن به بعد من درگیر دادگاهم. بعد از مدتی پشیمون شدم چون من همسرم را دوست داشتم اینکارش را گذاشتم رو حساب کم سن بودنش ولی خونواده اش نگذاشتنن تا برگردد. الان خودش هم نمی خواهد برگردد. در ضمن چندبار هم رفتم سراغش متوجه شدم بازهم با فرد دیگری رابطه دارد.

پاسخ:

برادر عزیز اطلاعاتی درباره همسر شما و چگونگی ازدواج شما نداریم در حالی که برای ارائه پاسخ کامل این اطلاعات بسیار مهم هستند. مثل اینکه :
1. سن و تحصیلات همسر شما چقدره؟
2. چند وقته ازدواج کردید؟
3. آشنایی قبل از ازدواج داشته اید یا خیر؟
4. خانواده همسر شما چگونه از این موضوع مطلع شدند؟ صرفا دعوا کرده اید یا این که آن شب کارتان به ضرب و شتم هم رسیده بوده که ایشان موضوع را با خانواده مطرح کرده اند ؟
5. ایشان قبل از ازدواج با شما به فرد دیگری یا همان فردی که باهاش رابطه داشته علاقه ای داشته اند؟
6. رابطه شما با همسرتان چگونه بوده ؟ چقدر در زمانی که در منزل بودید با هم ارتباط کلامی و عاطفی داشته اید؟ علاقه ای که شما به ایشان دارید، دوطرفه است یعنی ایشان نیز به شما به همین اندازه علاقه مند است؟
7. دلیل مخالفت خانواده دختر برای منع از برگشت دخترشان به زندگی با شما چیه؟
و ....
در عین حال توجه به چند نکته برای روشن شدن پاسخ سوالاتی که مطرح شده مناسب است:
1- خداوند حکيم نظام هستي را بر پايه اسباب و مسببات قرار داده. يعني براي پيدايش هر پديده اي علتي خاص و براي حل هر مشکلي راهکارهاي ويژه اي تعيين نموده است.
دعا به تنهايي راه حل صد در صدي براي حل مشکلات نيست. سعي کنيد در کنار دعاها که از اسباب معنوي هستند، اسباب مادي را نيز براي حل مشکل زندگیتان فراهم کنيد و گرنه فراهم آوردن اسباب معنوي تنها، براي تحقق خواسته ها نه تنها فايده اي ندارد بلکه سبب سرخوردگی، ناامیدی و ضعف اعتقادات می شود. چرا که درست شدن هر کاري و نتيجه گرفتن از هر اقدامي، علل و اسباب مادي يا معنوي خود را دارد. انسان براي رسيدن به مقصد و دستيابي به هدف، بايد با فراهم کردن اسباب مادی و معنوی، راه آن را بيابد و به دنبالش حرکت کند تا به نتيجه برسد. (1) معنای توکل نیز همین است.
بنابراین توجه خداوند به شما هست و شما را فراموش نکرده و بعد از تدارک اسباب و مسببات موثر در حل مشکل کمک یار شما خواهد بود. نهاد خانواده از اهم مواردی است که خداوند به آن توجه خاص دارد و وقتی خود توصیه به حفظ آن می کند دلیل ندارد تا دعاهای شما موثر واقع نشود. اما لازم است بدانید در کنار فراهم کردن اسباب معنوی موثر در حل مشکلتان نظیردعا و توسل، باید اسباب مادی را نیز فراهم کنید تا نااميدي به اميدواري و اضطراب به آرامش مي گردد. انشاءالله.
2- از جمله اسباب مادی مهم درحل مشکل شما، دو مهم است. یکی مراجعه به یک کارشناس مشاوره مومن و متعهد برای بررسی سوالاتی که در ابتدا مطرح شد. دیگری کمک گرفتن از بزرگان و واسطه هایی که حکم ریش سفیدی را عمل کنند و با توجه به این که شما از اشتباه او گذشت می کنید، با خانواده دختر صحبت کنند و ضمن برطرف کردن دغدغه هاشان، همسر شما را به خانه برگردانند.
3- درست است که کار همسر شما اشتباه بوده اما اصل کار شما نیز که تجسس در گوشی همراه او بوده، نادرست بوده و شما نباید با این کار آرامش زندگی خودتان رو بر هم می زدید.

پي نوشت :
1. ثقة الاسلام كلينى، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، 1365 ه.ش، ج 1، ص 183.

موضوع قفل شده است