جمع بندی عاشق دختری شدم ولی جوابش معلوم نیست...

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عاشق دختری شدم ولی جوابش معلوم نیست...

پسری هستم 30 ساله.خونه و کار هم دارم.
علاقه مند به دختری شدم.دو سال از من کوچیکتره. که حدود 3 ماه هست با خواستگارش برای ازدواج دارن آشنا میشن.
اوایل نمیخواستم بهش بگم، ولی وقتی دیدم میگه فقط یه خواستگار معمولی هست، بهش گفتم بهت علاقه دارم.خیلی شکه شد و تعجب کرد، خندید و رفت.فرداش ازش خواستگاری کردم و گفت خیلی تعجب کردم و نمیتونم الان جواب بدم .بعدش گفت قصد ازدواج ندارم.گفتم باشه یه مدت دیگه دوباره ازت درخواست میکنم.نه نگفت.
بعد از این جریان با هام خیلی بهتر و صمیمی تر شد.بعضی وقتها خودش با هام تو تلگرام چت میکنه.باهام در مورد آینده و شغل و این چیزا صحبت میکنه و در موردم خیلی کنجکاوه.
شنیدم که خواستگارش خیلی دوست داره ولی قبل از خواستگاری جلوی من بهش اهمیتی نمیداد.
حالا واقعا فقط برات تفریح با من صحبت میکنه؟آخه شهرستانی هست و خیلی دوست دختر نداره.
منو بقول معروف توی آب نمک گزاشته یا واقعا داره در موردم فکر میکنه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

fali2;943076 نوشت:
علاقه مند به دختری شدم.دو سال از من کوچیکتره. که حدود 3 ماه هست با خواستگارش برای ازدواج دارن آشنا میشن.
اوایل نمیخواستم بهش بگم، ولی وقتی دیدم میگه فقط یه خواستگار معمولی هست، بهش گفتم بهت علاقه دارم.خیلی شکه شد و تعجب کرد، خندید و رفت.فرداش ازش خواستگاری کردم و گفت خیلی تعجب کردم و نمیتونم الان جواب بدم .بعدش گفت قصد ازدواج ندارم.گفتم باشه یه مدت دیگه دوباره ازت درخواست میکنم.نه نگفت.
بعد از این جریان با هام خیلی بهتر و صمیمی تر شد.بعضی وقتها خودش با هام تو تلگرام چت میکنه.باهام در مورد آینده و شغل و این چیزا صحبت میکنه و در موردم خیلی کنجکاوه.
شنیدم که خواستگارش خیلی دوست داره ولی قبل از خواستگاری جلوی من بهش اهمیتی نمیداد.
حالا واقعا فقط برات تفریح با من صحبت میکنه؟آخه شهرستانی هست و خیلی دوست دختر نداره.

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم هم کفو خود را به خوبی بیابید و زندگی سرشار از محبت و موفقیت و همراه با عاقبت به خیری را داشته باشید.
برادر عزیز در ازدواج لازم است خیلی دقت نماییم (انتخاب عاقلانه و زندگی عاشقانه)و پس از مطالعه و با دقت و تعقل و مشورت مناسب انتخاب نماییم.
عشقی که مانع انتخاب عاقلانه شود و تنها از روی احساس باشد ارزش ندارد چراکه مشکلات زیادی را به همراه خود دارد پس ابتدا در کوتاهترین زمان در مورد اصل ازدواج چگونگی آن و ملاکهای آن تحقیق نمایید و سپس اقدام به انتخاب فرد مناسب و به خواستگاری آن بروید.
اما در مورد این دختر خانمی که اشاره نمودید اگر واقعا شرایط بالا را در مورد ایشان رعایت نمودید و انتخاب شما عاقلانه است به صورت رسمی همراه با خانواده به خواستگاری ایشان بروید در این صورت دیگر نمی تواند شما را معطل نماید.

ضمنا فکر کردن زیاد در مورد این دختر خانم سبب می شود که علاقه شما بیشتر شود علاقه ای که منشاء آن خیالات است و در صورت عدم ازدواج موجب ضربه روحی شدید می شود لذا از مهارتهای کنترل فکر جهت مدیریت علاقه و احساسات و انتخاب عاقلانه و پیشگیری از مشکلات احتمالی بعدی استفاده نمایید.
ضمنا ارتباط از طریق تلگرام بدون نظارت خانواده ها مناسب نیست و ممکن است موجب ضربات جبران ناپذیری گردد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

دوست عزیز به نظر من کمی بیشتر به ایشون و خودتون زمان بدید بالاخره تصمیم در رابطه با یک عمر زندگی هست. البته وارد وابستگی عاطفی نشید. کسی که نتونه جلوی خودشو تو وابستگی بگیره هنوز به بلوغ نرسیده، ابصار احساسات باید دست خود فرد باشه وگرنه بعد ازدواج هم ممکن مشکل پیش بیاد. بعد مثلا یک و یا دو ماه نظر ایشونو در رابطه با خواستگاری با خانواده بپرسید اگر منفی بود دیگه بیخیال بشید. اگر وقت بیشتری خواستند حداکثر یک ماه دیگه وقت بدین، کلا شناخت خانواده ها از هم برای ازدواج بسیار مهمه

راهنما;943271 نوشت:
ذا از مهارتهای کنترل فکر جهت مدیریت علاقه و احساسات و انتخاب عاقلانه و پیشگیری از مشکلات احتمالی بعدی استفاده نمایید.

سلام
میشه در مورد این مهارت ها کمی توضیح بدید؟
با تشکر

ببخشید عزیز دلم که این حرف رو می زنم ولی ............... که به این دختر حتی فکر می کنی . .........

fali2;943076 نوشت:

باسلام
شما برای اینکه تو آب و نمک نزارنتون برید خواستگاری اینطوری دیگه نمیتونند بلاتکلیف نگهتون دارند بهتر هم به نتیجه میرسید

با چت کردن اینا داره فقط بیخودی وقت خودتون و هم ایشون تلف میشه و حتی این خانم رو در مورد خواستگاری که داره بلاتکلیف گذاشتید

تا شما اقدام نکردید و دارید چت میکنید از نظر این خانم خواستگار نیستید

موفق باشید

سلام پسر.خیلی ساده ای.
دختری که نامزد داره و با تو دوست شده یا چت میکنه و ... دیگه معلومه چجوریه.پس فردا تو رو هم به خاطر یکی بهتر ول میکنه.چه بسا بعد از ازدواج.
اینکارو که تو میکنی پس فردا یه نفر باتو میکنه.اون الان ناموس یکی دیگه هست.پس فردا یکی هم...
دنیا گرده...

جوجه اردک زشت;943432 نوشت:
سلام
میشه در مورد این مهارت ها کمی توضیح بدید؟
با تشکر

با عرض سلام و ادب مجدد
مهارتهای کنترل فکر سبب می شود شما فکر و خیال خود را مدیریت نمایید لذا احساساتی که موجب علاقه شدید و یا ناراحتی و غم و...و با فکر و خیال و پرورش خیالات رشد می یابد تشدید نشده و فروکش می یابد در نتیجه سبب آرامش انسان بیشتر می شود و از مسائلی چون اضطراب ،زودرنجی و پرخاشگری،افسردگی و...اجتناب می نماید.
[=arial black]مهارتهای کنترل فکر عبارتند از:
الف: از فکر کردن ارادی به موضوع محبت آور به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )
8.تلقین مثبت
9.ورزش کردن

یا علی

جمع بندی:

سوال:

پاسخ:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم هم کفو خود را به خوبی بیابید و زندگی سرشار از محبت و موفقیت و همراه با عاقبت به خیری را داشته باشید.
برادر عزیز در ازدواج لازم است خیلی دقت نماییم (انتخاب عاقلانه و زندگی عاشقانه)و پس از مطالعه و با دقت و تعقل و مشورت مناسب انتخاب نماییم.
عشقی که مانع انتخاب عاقلانه شود و تنها از روی احساس باشد ارزش ندارد چراکه مشکلات زیادی را به همراه خود دارد پس ابتدا در کوتاهترین زمان در مورد اصل ازدواج چگونگی آن و ملاکهای آن تحقیق نمایید و سپس اقدام به انتخاب فرد مناسب و به خواستگاری آن بروید.
اما در مورد این دختر خانمی که اشاره نمودید اگر واقعا شرایط بالا را در مورد ایشان رعایت نمودید و انتخاب شما عاقلانه است به صورت رسمی همراه با خانواده به خواستگاری ایشان بروید در این صورت دیگر نمی تواند شما را معطل نماید.

ضمنا فکر کردن زیاد در مورد این دختر خانم سبب می شود که علاقه شما بیشتر شود علاقه ای که منشاء آن خیالات است و در صورت عدم ازدواج موجب ضربه روحی شدید می شود لذا از مهارتهای کنترل فکر جهت مدیریت علاقه و احساسات و انتخاب عاقلانه و پیشگیری از مشکلات احتمالی بعدی استفاده نمایید.
ضمنا ارتباط از طریق تلگرام بدون نظارت خانواده ها مناسب نیست و ممکن است موجب ضربات جبران ناپذیری ،همچون وابستگی ،انتخاب احساسی و... گردد.

مهارتهای کنترل فکر سبب می شود شما فکر و خیال خود را مدیریت نمایید لذا احساساتی که موجب علاقه شدید و یا ناراحتی و غم و...و با فکر و خیال و پرورش خیالات رشد می یابد تشدید نشده و فروکش می یابد در نتیجه سبب آرامش انسان بیشتر می شود و از مسائلی چون اضطراب ،زودرنجی و پرخاشگری،افسردگی و...اجتناب می نماید.
[=arial black]مهارتهای کنترل فکر عبارتند از:
الف: از فکر کردن ارادی به موضوع محبت آور به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )
8.تلقین مثبت
9.ورزش کردن

یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:19/ 7/ 1396

موضوع قفل شده است