صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چراغی که به خانه رواست رو به مسجد می برید؟

علاقه
    فیزیک ,کیهان شناسی,فلسفه,تاریخ باستان
    نوشته
    583
    حضور
    40 روز 9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    880

اشاره چراغی که به خانه رواست رو به مسجد می برید؟

سلام

این روزها در اکثر گفت و گو های بین مردم حرف هایی راجع به حمایت ایران از کشورهای سوریه عراق فلسطین یمن لبنان و ... زده میشه.

این حرف هایی که میزنن و واقعا هم به نظر نمیرسه دروغ باشه من رو به فکر فرو برده.

دلیل گرانی روز افزون کالاها از مصالح ساختمانی بگیر تا مواد غذایی و غیره بخاطر حمایت مالی ایران از سوریه بشار اسد و لبنان و .. هست.

مردم اقتصاد رو به ضعف ایران که نتایج ان عدم توانایی دولت در اشتغال زایی نبود امنیت شغلی و عدم توانایی جوانها در ازدواج بخاطر همین حمایت های خارج از حد ایران از این کشورها میدانند.
    من حتی شنیدم بعضی روحانیون میگن یارانه مردم رو هم قطع کنند تا دولت توانایی بیشتری داشته باشه تا بتونه حمایت مالی از سوریه بکنه.
    انها میگویند چرا دولت ایران و رهبر و سایر ایت الله ها بدون هیچ منطق و حدی باید اموال مردم و بیت المال رو صرف حمایت از سوریه و بشار اسد دیکتاور کنند؟ بما اینجا چی میرسه؟ بجز فقر روز افزون؟ این دیگر چه عدالتیه؟ ایا اینها به رضایت مردم کشورشون اصلا توجه دارند؟ ایا چراغی که به خانه رواست به مسجد باید ببرن؟
    البته حرفاشون هم بیخود نیست.وقتی خودم سوال میکنم از کجا معلوم هزاران دلیل و مدرک جلوی من میذارن.راستش حتی در اینترنت هم خیلی رد این باره تحقیق کردم و دیدم واقعا مردم حق دارند شاکی باشند!

این موارد باعث عدم رضایت مردم از نظام و حکومت ایران شده! بطوری که حتی مردم اینقدر ناراحت شده اند به انها توهین هم میکنند. و اگر مردم هیچی نمیگن بخاطر ترسشان هست نه اینکه تحمل کنند!

این خلاصه عقاید مردمه .
    من خودم خیلی فکر کردم و راستش دیگر گیج شدم که تا چه حد مردم حق دارند ناراحت باشند؟
    من اطلاعات سیاسی خوبی ندارم. اخرش مجبور شدم این رو از کارشناسانی که به مسائل روز سیاسی اگاهترند بپرسم.
    به هر حال برای من هم سواله علت حمایت رهبر از بشار اسد و سوریه واقعا چیست؟ بر فرض هدف والایی هم که داشته باشند چرا باید مردم قربانی شوند؟
    لطفا کارشناس بیطرفانه دلیل و مدرک قانع کننده بدهند و کلی گویی ابهام گویی نکنند و از قشر خاصی طرفداری نداشته باشند
    متشکر
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ در ساعت ۰۶:۵۰

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,303
    حضور
    172 روز 2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    57996

با نام و یاد دوست

چراغی که به خانه رواست رو به مسجد می برید؟

کارشناس بحث: استاد مشکور

5. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
    نوشته
    1,480
    حضور
    33 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3959

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Narges نمایش پست ها
    سلام

این روزها در اکثر گفت و گو های بین مردم حرف هایی راجع به حمایت ایران از کشورهای سوریه عراق فلسطین یمن لبنان و ... زده میشه.

این حرف هایی که میزنن و واقعا هم به نظر نمیرسه دروغ باشه من رو به فکر فرو برده.

دلیل گرانی روز افزون کالاها از مصالح ساختمانی بگیر تا مواد غذایی و غیره بخاطر حمایت مالی ایران از سوریه بشار اسد و لبنان و .. هست.

مردم اقتصاد رو به ضعف ایران که نتایج ان عدم توانایی دولت در اشتغال زایی نبود امنیت شغلی و عدم توانایی جوانها در ازدواج بخاطر همین حمایت های خارج از حد ایران از این کشورها میدانند.
    من حتی شنیدم بعضی روحانیون میگن یارانه مردم رو هم قطع کنند تا دولت توانایی بیشتری داشته باشه تا بتونه حمایت مالی از سوریه بکنه.
    انها میگویند چرا دولت ایران و رهبر و سایر ایت الله ها بدون هیچ منطق و حدی باید اموال مردم و بیت المال رو صرف حمایت از سوریه و بشار اسد دیکتاور کنند؟ بما اینجا چی میرسه؟ بجز فقر روز افزون؟ این دیگر چه عدالتیه؟ ایا اینها به رضایت مردم کشورشون اصلا توجه دارند؟ ایا چراغی که به خانه رواست به مسجد باید ببرن؟
    البته حرفاشون هم بیخود نیست.وقتی خودم سوال میکنم از کجا معلوم هزاران دلیل و مدرک جلوی من میذارن.راستش حتی در اینترنت هم خیلی رد این باره تحقیق کردم و دیدم واقعا مردم حق دارند شاکی باشند!

این موارد باعث عدم رضایت مردم از نظام و حکومت ایران شده! بطوری که حتی مردم اینقدر ناراحت شده اند به انها توهین هم میکنند. و اگر مردم هیچی نمیگن بخاطر ترسشان هست نه اینکه تحمل کنند!

این خلاصه عقاید مردمه .
    من خودم خیلی فکر کردم و راستش دیگر گیج شدم که تا چه حد مردم حق دارند ناراحت باشند؟
    من اطلاعات سیاسی خوبی ندارم. اخرش مجبور شدم این رو از کارشناسانی که به مسائل روز سیاسی اگاهترند بپرسم.
    به هر حال برای من هم سواله علت حمایت رهبر از بشار اسد و سوریه واقعا چیست؟ بر فرض هدف والایی هم که داشته باشند چرا باید مردم قربانی شوند؟
    لطفا کارشناس بیطرفانه دلیل و مدرک قانع کننده بدهند و کلی گویی ابهام گویی نکنند و از قشر خاصی طرفداری نداشته باشند
    متشکر
    سلام و ادب

در پاسخ به سؤال شما نکاتی را تقدیم می کنیم:

اول. از منظر اسلام کمک به بشریت و دیگر همنوعان مظلوم، حد و مرز نمی شناسد ایرانی و غیرایرانی، مسلمان و غیرمسلمان و ... نمی شناسد ما در برابر همگان مسئولیم و وظیفه داریم بعبارتی می توان دامنه این مسئولیت را چنین ترسیم کرد که ما در برابر همه انسانهای مظلوم با هر عقیده ای، همه مسلمانان، همه شیعیان، ایرانی و غیرایرانی و حتی در برابر حیوانات و دیگر مخلوقات خدا نیز مسئولیم. از اینرو کمک ما به ملتهای مظلوم و مورد هجوم واقع شده فلسطین، لبنان، سوریه، یمن و ... مرتبه ای بالاتر از وظایف و عقیده کلی ماست زیرا آنها اولاً جزئی از عالم هستی هستند ثانیاً انسانند ثالثاً مسلمانند رابعاً بسیاری از آنها شیعه و یا محب اهل بیتند و از همه مهمتر مظلوم و بی پناه هستند.

دوم. حکومت در کنار کمک به مردم جنگ زده و محروم و مظلوم دیگر کشورها از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات داخلی دریغ نمی ورزد ضمن آنکه کمک های بشردوستانه ما به کشورها و مردم مظلوم دیگر کشورها در شرایطی است که آنها درگیر جنگ و ناامنی و محرومیت و فقر و بیماری شدید هستند در حالیکه مردم کشور ما از امنیت و سلامت نسبی(دو نعمت اساسی زندگی) برخوردارند و حکم مردم کشور ما در برابر مسلمانان کشورهای درگیر جنگ و ناامنی حکم "ایستاده در برابر افتاده" را دارد و در سفارشات دینی ما بسیار گفته شده "تو که ایستاده ای دست افتاده ای بگیر"! بعلاوه اینکه بر خلاف تصور عمومی، عمده کمک های حکومت اسلامی ایران به مردم کشورهای مورد نظر حمایت و کمکهای مادی و معنوی نظامی، دارویی، غذایی و ... که در بسیاری موارد از محل کمکهای مردمی تأمین می شود و اینگونه نیست که تصور شود حکومت ج.ا.ا زندگی فقرا و محرومان آن کشورها را تأمین می کند و مردم و محرومان کشور خودمان به فراموشی سپرده شده و از اینرو تحت فشار هستند. که برخی با تکیه بر این تمثیل که "چراغی که در خانه رواست در مسجد حرام است" اقدامات بشردوستانه ایران اسلامی را مورد نقد قرار می دهند.

سوم. به اطراف خود در منطقه خاور میانه نگاه کنید عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، یمن بحرین، فلسطین و... همه در حال درگیری و جنگ و آشوب و ناامنی اند در صورتی که جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل قرار دارد هیچ تا به حال فکر کرده اید علت این امنیت چیست؟ بدون شک علت اینهمه امنیت علیرغم توطئه های گوناگون استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی و در دل ناامنی های جهان، علاوه بر تدابیر هوشمندانه ی رهبر معظم انقلاب، بدون شک هزینه هایی است که ما در خارج از مرزهای ایران پرداخت می کنیم چه هزینه های مالی چه انسانی چه سیاسی و ... اگر ایران در جبهه های فلسطین و لبنان و عراق و سوریه حضور پیدا نمی کرد آیا خطر نفوذ اسرائیل در منطقه را نباید تا مرزهای کشور عزیزمان احساس نمی کردیم؟ و آیا داعش تا به حال به مرزهای ما نرسیده بود؟ در واقع می توان گفت فلسطین و لبنان و عراق و سوریه خط مقدم مبارزه و خاکریز اول دفاع ما هستند و جنگ ایران اسلامی با قدرت های جهانی در خارج از خاک ما در حال جریان است هزینه های سنگین انسانی و مادی و معنوی که مردم مظلوم فلسطین و لبنان و عراق و سوریه در خط مقدم مبارزه با استکبار می پردازند و ما در حمایت از آنها و به نسبت آنها هزینه ها و تاوان کمتری می پردازیم! اگر غیر از آن بود بفرمایش رهبر معظم انقلاب ما باید با استکبار جهانی و داعش تکفیری در مرزها و داخل شهرهایمان می جنگیدیم و در اینصورت تاوان سنگین تری متوجه مملکت و مردم ما می شد. از اینرو این قبیل حمایتها برای تامین امنیت خود ایران نیز مهم بلکه لازم و ضروری است.چهارم. با کمک به حفظ عراق و سوریه و یمن کمربندِ ایران- حزب الله، تقویت می شود و با تقویت جبهه مقاومت و سهولت در کمک رسانی ایران به حزب الله و حماس، اسرائیل (که مظهر ظلم و خشونت و بی رحمی و استکبار در جهان است) مورد تهدید جدی قرار خواهد گرفت و کمر اسرائیل خواهد شکست. علاوه بر موارد فوق در حفظ عراق و سوریه و یمن و کمک به حزب الله لبنان و حماس منافعی برای ایران است و آن این است که با وجود این ها ایران قدرت بیشتری در منطقه پیدا می کند و می تواند معادلات را به نفع خود رقم بزند همانطور که آمریکا و نظام استکباری از حضور در منطقه همین هدف را دارد.

پنجم. ضمن آنکه اسلام با توصیه به اعمالی مانند پرداخت زکات و خمس و صدقه و همچنین روزه (طبق روایات یکی از دلایل روزه این است که مردم به فکر فقیران و گرسنگان بیفتند) و وضع قوانین فقهی مانند کفاره، راه هایی را برای پر کردن این خلأ اجتماعی (وجود فقر و فقرا در جامعه) پیشنهاد کرده است که اگر ما مردم همه به آن عامل باشیم دیگر فقر و فقیری وجود نخواهد داشت و در واقع باید گفت که گره این مشکل بیشتر به دست مردم گشوده می شود تا دولت و حکومت، بعلاوه اینکه در شرایط اینچنینی جامعه اسلامی(مردم و مسئولین) باید با تمسک به آموزه های دینی و اسلامی نظیر انصاف و قناعت و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی و تلاش برای تولید و پیاده کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی زمینه های حفظ سرمایه ها و ثروت های جامعه را فراهم نموده و سنت حمایت و دستگیری از ضعفا را سرلوحه امور خود قرار دهند.

ششم. یکی دیگر از دلایل کمک به این کشور ها که اتفاقا از اصلی ترین دلایل هم به شمار می آید عقیده و آرمان ماست که روزی جهان، خالی از ظلم خواهد بود، روزی که بشر حکومت عدل جهانی را بر پا می کند و در یک کلام اعتقاد به مهدویت، اعتقاد به اینکه روزی مدینه فاضله برپا خواهد شد و این همان چیزی است که همه انسان های خردمند و آرمان طلب در طول تاریخ به دنبال آن بوده اند
    در حقیقت اگر ما به دنبال چنین چیزی هستیم و منتظر تحقق چنین اتفاقاتی هستیم نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و نظاره گر این همه ظلم و فساد باشیم بلکه خودمان نیز باید به ریشه کن شدن ظلم در جهان کمک کنیم و در راه این آرمان ها تلاش کنیم زیرا علاقه و اعتقاد به این آرمان ها ما را به تحرک وامی دارد.

در نتیجه مردم مسلمان و مؤمن و بصیر کشور ما که از اوضاع نابسامان مسلمانان کشورهای مظلوم و رنج کشیده مطلعند بدلیل حس انساندوستی و احساس مسئولیتی که در قبال بشریت و دیگر مسلمانان دارند عمدتاً با این قبیل کمکها مخالفتی ندارند و در بسیاری موارد بخش عظیمی ازین کمکها از طریق کمک های مردمی جمع آوری می شود و اگر هم بخشهایی از آن، از طریق دولت تأمین شود به همان دلایلی که گفته شد عمدتاً مردم عزیز کشور ما مخالفتی ندارند. زیرا کاملا لزوم آن بر اساس اصول انسانیت قابل توجیه است. در چنین وضعیتی همگان باید خودشان را بجای مردم مظلوم و ستمدیده آن کشورها قرار بدهند که در نهایت ستم و محرومیت و در اوج ناامنی با فقر و بیماری و آوارگی دست و پنجه خورد می کنند. بنظر می رسد بسیاری از این شبهات و ابهامات بیشتر توسط دستگاه های تبلیغاتی و فریب خوردگان مخالف اندیشه های ناب اسلامی و انقلابی در داخل و خارج تولید و در دهان برخی ناآگاهان دست به دست می شود بنابراین نباید این شبهات و ابهامات را عقیده اکثریت مردم فهیم و بصیر کشورمان بدانیم.
    موفق باشید ...

ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ در ساعت ۱۲:۴۰
    بنام حضرت دوست چراغی که به خانه رواست رو به مسجد می برید؟

هیچ چیز مثل اخلاق، نمی تواند در قلبها نفوذ کرده، دنیایی را گلستان و قلبهایی را با اندیشه و مرام شما همراه سازد.

با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

https://telegram.me/smashkor

7. صلوات ها 6

نوشته
    239
    حضور
    32 روز 5 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    591

سلام.
    اول اینکه قدر عافیت کسی داند ، که به مصیبتی گرفتار آید! برخی مردم متاسفانه فقط گیر دادن به اقتصاد. یعنی انقدر که همیشه امنیت داریم دیگه امنیت براشون مهم نیست. اگر امنیت رو از دست بدیم به خدا همشون حاضرت مادام العمر روزه بگیرن و چیزی نخورن و اقتصاد هم صفر باشه فقط امنیت بگرده! منظور بنده اینه که خوبی های نظام رو نمیبینن چسبیدن به اون چیزی که نیست!

دوما ما قبل از اینکه به اون کشورا کمک کنیم به خودمون کمک میکنید. واقعا فکر میکنید هدف سوریه و عراقه؟ سوریه و عراق مگه چی دارن که استکبار جهانی دنبال اشغالشون باشه؟
    هدف ایرانه. آمریکا و متحدینش هرکاری در منقطه میکنند هدف فقط ایرانه. اگر کمکشون نکنیم یعنی اجازه دادیم به دشمنمون که نقشونو یک قدم جلو تر ببرن.
    آمریکا نائبشو که اسرائیل هست در منقطه کاشته. متاسفانه قبل از انقلاب هم کاشته وگرنه اگه ما بودیم اونموقع نمیزاشتیم. اسرائیل هم ضد اسلامه اومدن فقط کشور های اسلامی رو از بین ببرن. خب بنا به هدف اسرائیلی ها ایران دشمن اسرائیله.
    تا همین الانش تونستیم جلوی اسرائیلو بگیریم. میدونید که اسرائیل قصد داشت بزرگ تر بشه.. ایران نزاشت.
    راه ما برای رسیدن به اسرائیل از طریق کشور های شیعه نشین هست. عراق سوریه لبنان. ما نباید این سه تا کشور رو از دست بدیم. لبنان که تکلیفش مشخصه و حزب الله داره خوب عمل میکنه. برای همین ونده عراق و سوریه آمریکا همیشه در تلاشه این دو تا کشور رو یجوری از هم بپاشونه و فتنه توشون بریزه. یکیش همین داعش. یکیش نقشه تجزیه عراق.(اگر عراق به سه قسمت کرد و سنی و شیعه تقسیم بشه بین عراق شیعه و سوریه یه عراق سنی قرار خواهد گرفت که میتونه نزدیک به سیاست های آمریکا باشه و دست مارو برای رسیدن به هدف کوتاه کنه). حالا که آمریکا برای مقابله با ما و اهدافمون داره این کشور هارو به هم میریزه ما باید بشینیم و نگاه کنیم که اهدافمون نقش بر آب میشه؟ خب معلومه که باید کمک کنیم. مسئله دولت سوریه و عراق نیست مسئله اهداف خودمونه مسئله اسلامه.

سوما همینطور که کارشناس عزیز فرمودند کمک به مظلومین از وظایف مسلمان هاست.

چهارما اقتصاد رو دولت میتونی درست کنه. منتها دولت ها به چیزی که اهمین نمیدن صلاح واقعی مردمه. دولت ها فقط میخوان محبوبیتشون حفظ بشه به هر قیمتی. ریسک هم نمیکنن که کار های مهم کنن.
    یکی از کار هایی که دولت باید بکنه اینه که تولید رو بالا ببره و کیفیت رو هم بالا ببره در نتیجه صادرات هم بیشتر بشه. این کار زمان دار هست و برای آینده مفیده. ولی خیلی از دولت ها به جای اینکار که نتایجش در آینده و دولت های بعد (که چه بسا دولت های جناح رقیب باشن) معلوم میشه، کار های قطعی و کم ارزش رو ترجیه میدن. مثل دادن یارانه! ازایش یارانه و اینطور چیزا که باعث افزایش محبوبیت میشه همه میگن وای چه رئیس جمهور خوبی بهمون پول داد! مسئله همینه. تولیدات سود ده باید زیاد بشه کم کم خودشون پول خودشونو در میارن و بهتر میشن. حتی میشه از شرکت های خارجی هم کمک گرفت (البته با رعایت نکاتی که قرارداد رو بدل به استعمار نکنه).

یک نکته ی دیگه درباره اقتصاد ما اینکه ملت و بانک ها دوست ندارن توی تولید سرمایه گذاری کنند.
    یکی مثلا 500 میلیون تومن پول داره. دو تا راه جلوشه. یکی اینکه باهاش شرکتی کارخانه ای چیزی راه بندازه. یکی هم اینکه ببره بزاره بانک سود 20 درصد لذتشو ببره. هرکسی باشه دومیو انتخاب میکنه بدون دردسر و ریسک و بدون استرس و بدون سوزوندن کالری بیشتر!
    خود بانک ها هم پول ملت رو دارن میخوان دو تا راه جلوشونه سرمایه گزری کنن یا به صورت وام برگردونن به خود ملت با سود چند برابر! اینجا دور باطل هی ادامه پیدا میکنه. ملت سود وامو میارن میدن بانکا. بانک ها درصد زیادشو برمیداره برای خودش یه درصدیشو هم میده به پولدارایی که پولشون تو بانکه. پولدارا پولدار تر میشن فقیرا فقیر تر. یعنی فقط پول داره میچرخه این وسط تولیدی هم در کار نیست. اونایی هم که وام میگیرن اکثرا مردم عادی هستند توان وام بزرگ رو ندارن وام کوچیک میگیرن واسه خریدن تاکسی و اجازه ی جا برای بقالی و این حرفا. کارای کوچیک!
    بدبختی همینه دیگه. دولت ها انقدر خودشونو میکشن که اصلاح نظام باکداری اصلاح نظام بانکداری آخرشم هیچی. اگر یه بار برای همیشه اصلاح صورت بگیره همه چیز حل میشه. سود وام بانک به مردم کم بشه(5 درصد اینا یا حتی درمواردی مثل وام ازدواج قرض الحسنبه بشه). سودی هم که بانک ها به سرمایه دار ها میدن هم کم باشه. فوقش سالی 8-10 درصد. اینجوری هم بانکا هم سرمایه دار ها قلقلک میشن که برای افزایش سرمایشون برن سمت تولید. تولید هم که نیروی انسانی میخواد همون افرادی که فقیر و کم درآمد میان واسه این آدما کار میکنن. اینطوری مشکل اشتغال هم تا حد زیادی حل میشه.

ان شا الله هرچه سریع تر دولت این اصلاحات رو انجام بده.

یا علی

9. صلوات ها 5

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3761

بودجه کشور مشخص است
    اگر برخی از مردم ما فقیرند به خاطر هزینه های ایران در کشورهای دیگر نیست
    به خاطر اختلاس و ربا خواری کلان
    بی مسئولیتی مسئولین و مردمی است که به وظیفه خود عمل نکرده اند

11. صلوات ها 6

علاقه
    امن و شراب بی غش ، معشوق و جای خالی
    نوشته
    150
    حضور
    4 روز 11 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
    ششم. یکی دیگر از دلایل کمک به این کشور ها که اتفاقا از اصلی ترین دلایل هم به شمار می آید عقیده و آرمان ماست که روزی جهان، خالی از ظلم خواهد بود، روزی که بشر حکومت عدل جهانی را بر پا می کند و در یک کلام اعتقاد به مهدویت، اعتقاد به اینکه روزی مدینه فاضله برپا خواهد شد و این همان چیزی است که همه انسان های خردمند و آرمان طلب در طول تاریخ به دنبال آن بوده اند
    در حقیقت اگر ما به دنبال چنین چیزی هستیم و منتظر تحقق چنین اتفاقاتی هستیم نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و نظاره گر این همه ظلم و فساد باشیم بلکه خودمان نیز باید به ریشه کن شدن ظلم در جهان کمک کنیم و در راه این آرمان ها تلاش کنیم زیرا علاقه و اعتقاد به این آرمان ها ما را به تحرک وامی دارد.
    بر خلاف شما که هدف را آرمان و عقیده می دانید ، مصالح (!) هدف است :

سردار سلیمانی اظهار داشت: دوستانی در سطوح عالی داخل و خارج کشور بودند که می‌گفتند وارد موضوع سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع کنید. یک نفر گفت یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم؟ که رهبری فرمودند وقتی به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960529000328

و مصلحت بر خلاف عقیده می تواند به دفاع از دیکتاتور (ظالم) هم منجر بشود .

بسیار هم عالی ، اصلا عقلانی و درستش هم همین است ، منافع و مصالح از هر چیزی مهم تر هستند ، منتهی در نهایت به این میرسیم که در خوش بینانه ترین حالت آقایان در تعیین مصالح کشور ناتوان اند و بهتر است رویه خودشان را تغییر بدهند .

ویرایش توسط dahim-darni : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ در ساعت ۱۶:۱۱

13. صلوات

علاقه
    فیزیک ,کیهان شناسی,فلسفه,تاریخ باستان
    نوشته
    583
    حضور
    40 روز 9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    880

این همه در سوالام واضح و روشن توضیح دادم اما متاسفانه دوستان گرامی بازم بدون رد کردن ادعاهای بنده گلی گویی کردید.شما ها مردم رو زیادی بی اطلاع از مسائل روز میدانید و مردم به نفهمی متهم میکنید.انگار مردم اصلا توی عالم نیستند! برای همه این حرفاتون دلایل منطقی هست.منم به همین راحتی زیر بار حرف مردم نرفتم کلی از این اون سوال کردم.به هر حال دیگر اون انرژی گذشته رو برای مباحثه ندارم.و همچنین ادامه بحث رو بی نتیجه میدانم.

15. صلوات

نوشته
    1,112
    حضور
    37 روز 20 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3878

این همه در سوالام واضح و روشن توضیح دادم اما متاسفانه دوستان گرامی بازم بدون رد کردن ادعاهای بنده گلی گویی کردید.شما ها مردم رو زیادی بی اطلاع از مسائل روز میدانید و مردم به نفهمی متهم میکنید.انگار مردم اصلا توی عالم نیستند! برای همه این حرفاتون دلایل منطقی هست.منم به همین راحتی زیر بار حرف مردم نرفتم کلی از این اون سوال کردم.به هر حال دیگر اون انرژی گذشته رو برای مباحثه ندارم.و همچنین ادامه بحث رو بی نتیجه میدانم.
    بهترین کارو میکنی.منم قبلا ازینجور بحثا اینجا کردم ولی وقتی یه عده شستشوی مغزی شده باشند و تئوری توطئه توی ذهنشون باشه و .... باهیچ دلیلی قانع نمیشن.مردم کشور ما مهم نیستن تن مردم سوریه و لبنان و ... سلامت.ما خیلی خوشبختیم خیلی... :) البته حق دارن بعضیا دارن از بودجه همین دولت استفاده میکنن و زندگی خوبی دارن نمیدونن مردم با بدبختی زندگی میکنن برای همین دفاع میکنن از کارهای اینجوری.
    پ.ن:منم حوصله بحث ندارم دوستان.ریپلای کردین ج نمیدیم.اره شما راست میگین و حق با شماست:))
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

17. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,480
    حضور
    33 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3959

نقل قول نوشته اصلی توسط dahim-darni نمایش پست ها
    بر خلاف شما که هدف را آرمان و عقیده می دانید ، مصالح (!) هدف است :

سردار سلیمانی اظهار داشت: دوستانی در سطوح عالی داخل و خارج کشور بودند که می‌گفتند وارد موضوع سوریه و عراق نشوید و محترمانه از انقلاب دفاع کنید. یک نفر گفت یعنی ما برویم از دیکتاتور دفاع کنیم؟ که رهبری فرمودند وقتی به کشورهایی که با آنها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست؟ ما مصالح را نگاه می‌کنیم.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960529000328

و مصلحت بر خلاف عقیده می تواند به دفاع از دیکتاتور (ظالم) هم منجر بشود .

بسیار هم عالی ، اصلا عقلانی و درستش هم همین است ، منافع و مصالح از هر چیزی مهم تر هستند ، منتهی در نهایت به این میرسیم که در خوش بینانه ترین حالت آقایان در تعیین مصالح کشور ناتوان اند و بهتر است رویه خودشان را تغییر بدهند .
    سلام

بله مصلحت اندیشی منهای اصول و ارزشها ممکن است حتی به دفاع از دیکتاتور هم بینجامد و بعبارتی وجهه ای از همان شعار لیبرالیسم غربی است که "هدف، وسیله را توجیه می کند" اما مصلحت اندیشی که در نگاه رهبران انقلاب اسلامی مطرح است عین حکمت است که ریشه در حکمت نظری (اصول و مبانی و ارزشها) و حکمت عملی (اهداف و برنامه ها) جمهوری اسلامی ایران دارد.

مصلحتی هم که در آن گزاره مورد تأکید رهبری معظم مدنظر است از سنخ و جنس دومی است یعنی از سویی منبعث از آرمانها و ارزشهای متعالی و اهداف عالیه اسلام و انقلاب است و از سوی دیگر همان مصلحت اندیشی مورد تأکید عقل و دین است که حکومت باید امر مبارزه با استکبار و دشمنان دین و ملت و دفاع از کیان جامعه اسلامی را با سیاستگذاری و برنامه ریزی جامع، خارج از مرزها پیگیری کند همان اقدام هوشمندانه ای که ملت و مملکت ما در برابر خطر نفوذ استکباری آمریکا و صهیونیزم جهانی و خطر داعش تکفیری در پیش گرفته و اتفاقاً نتیجه بخش هم بوده است. این اقدام عین مصلحت و حکمت است و با دفاع از دیکتاتور که در بیان شما مطرح شد، هیچ سنخیتی ندارد.

موفق باشید ...

هیچ چیز مثل اخلاق، نمی تواند در قلبها نفوذ کرده، دنیایی را گلستان و قلبهایی را با اندیشه و مرام شما همراه سازد.

19. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    1,480
    حضور
    33 روز 7 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3959

سلام

در پاسخهای داده شده دلایل حمایتها و کمکهای جمهوری اسلامی ایران به مردم مظلوم کشورهای مورد بحث توضیح داده شد، اگر اشکالی بر دلایل گفته شده دارید مشخصاً با ذکر دلیل بیان کنید وگرنه با کلی گویی و صحبتهای خارج از منطق و انصاف، نظیر اینکه "مردم را بی اطلاع از مسائل ندانید"؛ "مردم را به نفهمی متهم نکنید"؛ "انرژی گذشته را برای مباحثه ندارم" و ... مسیر بحث را منحرف نکنید. حداقل اگر بحثی را شروع می کنید، انتقادتان را به پاسخهای داده شده با ذکر دلیل وارد کنید و یا اگر پاسخ را قانع کننده نمی دانید دلایل بیشتری را مطالبه کنید. نه اینکه در یک جمله بفرمایید:

ه هر حال دیگر اون انرژی گذشته رو برای مباحثه ندارم.و همچنین ادامه بحث رو بی نتیجه میدانم.
    اگر انرژی و حوصله بحث کردن و ادامه دادن گفتمان را ندارید و یا می خواهید با قضاوتهای زودهنگام غیرمنطقی و غیرمنصفانه تان در فضای سایت، جوسازی کنید، خوب از همان آغاز تایپیکی را استارت نزنید. البته قطعاً کاربران و مخاطبان و مدیران محترم سایت، ادبیات غیرعلمی و خارج از مدار انصاف شما را ملاحظه خواهند نمود.

موفق باشید ...

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۶/۱۷, ۱۱:۰۵ : 58

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری