جمع بندی سوال در مورد وِیژگی های ظاهری در جلسه دوم خواستگاری

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد وِیژگی های ظاهری در جلسه دوم خواستگاری

با سلام

یک سوال داشتم به نظرتون آیا سوال پرسیدن در مورد جزییات ویژگی های ظاهری از دختر در جلسه دوم خواستگاری اشکال نداره؟
چون من به خواستگاری دختری رفتم (از همسایه های قدیمی مان هستند) و در جلسه خواستگاری با صحبت هایی که کردیم احساس کردم از نظر شخصیتی و فکری به هم نزدیک هستیم و باهاشون برای جلسه دوم و آشنایی بیشتر قرار گذاشتیم. ولی برام خیلی تعجب آور بود که از نظر ظاهری زیاد به خودشون نرسیدن و یک نمونه اش این بود دندون هاش کاملا نامرتبه. واقعا برام سواله با توجه به این که از نظر مالی مشکل ندارن چرا طی این مدت ارتودنسی نکرده که به هم ریختگی و نامرتب بودن دندون هاش درست بشه. به نظرتون چجوری بپرسم که بهشون بر نخوره؟؟ باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ehsaan_gh;942723 نوشت:
با سلام
یک سوال داشتم به نظرتون آیا سوال پرسیدن در مورد جزییات ویژگی های ظاهری از دختر در جلسه دوم خواستگاری اشکال نداره؟
چون من به خواستگاری دختری رفتم (از همسایه های قدیمی مان هستند) و در جلسه خواستگاری با صحبت هایی که کردیم احساس کردم از نظر شخصیتی و فکری به هم نزدیک هستیم و باهاشون برای جلسه دوم و آشنایی بیشتر قرار گذاشتیم. ولی برام خیلی تعجب آور بود که از نظر ظاهری زیاد به خودشون نرسیدن و یک نمونه اش این بود دندون هاش کاملا نامرتبه. واقعا برام سواله با توجه به این که از نظر مالی مشکل ندارن چرا طی این مدت ارتودنسی نکرده که به هم ریختگی و نامرتب بودن دندون هاش درست بشه. به نظرتون چجوری بپرسم که بهشون بر نخوره؟؟ باتشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم هم کفو خود را به خوبی بیابید و زندگی سرشار از محبت و موفقیت و همراه با عاقبت به خیری را داشته باشید.
اما در مورد سوالی که پرسیدید بحث دندان و یا هر چیزی شبیه آن از ویژگی های جسمانی که می شود اصلاح نمود اما هزینه بر است سوال شما دو جنبه دارد:

اگر منظور شما این است که چرا با وجود مناسب بودن وضعیت مالی هزینه نکرده اند بهترین راه تحقیق و پرسیدن از دوستان و بستگان نزدیک است اگر در جریان هستند و می توانند بدونه سوء تفاهم بپرسند
اگر نبود میشه مادر شما همراه با کمال احترام از مادر ایشان بپرسد.
و اگر نشد می توانید خودتون بپرسید و البته با این مقدمه چینی که :ما از جهات مختلف مثل افکار و ...به هم می خوریم و ...اما یک سوال ذهن من را مشغول کرده است و آن این است که رسیدن به ظاهر چقدر برای شما مهم است در صورت داشتن توانایی مالی و نداشتن آن سپس مثال های مختلف از دیگران بزنید و دندان را نیز بین مثالها بیاورید.

به نظر با اینگونه پرسیدن حداقل سوءتفاهم رخ می دهد.

اما اگر منظور شما این است که وضعیت دندانها سبب شده است باب پسند شما نشود
یکی از ملاکهای اصلی ازدواج مورد پسند بودن(نه خوشگل بودن) ظاهر طرفین برای همدیگر است
در آن صورت اگر توانایی درمان آن را دارید ازدواج بلامانع است و در صورت عدم توانایی مناسب نمی باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

ehsaan_gh;942723 نوشت:
با سلام

سلام. من هم دندون هام کمی نامرتبه. رفتم ارتودنسی، پزشک گفت ریشه دندانهات خیلی ضعیفه و اگر سیم کشی کنی الان مرتب میشه اما در 70 سالگی همشونو از دست میدی. بهتره بهش دست نزنی تا سر جاش بمونه!

جمع بندی:

سوال:

با سلام

پاسخ:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم هم کفو خود را به خوبی بیابید و زندگی سرشار از محبت و موفقیت و همراه با عاقبت به خیری را داشته باشید.
اما در مورد سوالی که پرسیدید بحث دندان و یا هر چیزی شبیه آن از ویژگی های جسمانی که می شود اصلاح نمود اما هزینه بر است سوال شما دو جنبه دارد:

اگر منظور شما این است که چرا با وجود مناسب بودن وضعیت مالی هزینه نکرده اند ممکن است به خاطر توصیه پزشک باشد. بهترین راه تحقیق و پرسیدن از دوستان و بستگان نزدیک است اگر در جریان هستند و می توانند بدونه سوء تفاهم بپرسند
اگر نبود میشه مادر شما همراه با کمال احترام از مادر ایشان بپرسد.
و اگر نشد می توانید خودتون بپرسید و البته با این مقدمه چینی که :ما از جهات مختلف مثل افکار و ...به هم می خوریم و ...اما یک سوال ذهن من را مشغول کرده است و آن این است که رسیدن به ظاهر چقدر برای شما مهم است در صورت داشتن توانایی مالی و نداشتن آن سپس مثال های مختلف از دیگران بزنید و دندان را نیز بین مثالها بیاورید.

به نظر با اینگونه پرسیدن حداقل سوءتفاهم رخ می دهد.

اما اگر منظور شما این است که وضعیت دندانها سبب شده است باب پسند شما نشود
یکی از ملاکهای اصلی ازدواج مورد پسند بودن(نه خوشگل بودن) ظاهر طرفین برای همدیگر است
در آن صورت اگر توانایی درمان آن را دارید ازدواج بلامانع است و در صورت عدم توانایی مناسب نمی باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=arial black]1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:21/ 7/ 1396

موضوع قفل شده است