نیاز به مشاوره برای ازدواج (شناسائی روحیات واقعی خواستگار)

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نیاز به مشاوره برای ازدواج (شناسائی روحیات واقعی خواستگار)

...........................................................

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

ارامش96;942325 نوشت:
سلام

سلام علیکم.
ارامش96;942325 نوشت:
اما چند موضوع هست
یکی اینکه ایشون به طب اسلامی اعتقاد دارند و میگن هرغذایی نمیخورند

چه خوب

ارامش96;942325 نوشت:
و تفریح به جاهای خلوت میروند
به نظر شما مشکل ساز نیست؟

اکثر آدمها دوست دارند جایی تفریح کنند که مزاحمی نباشد.در جاهای خلوت خانواده ها راحت ترند و به لحاظ اخلاقی و دوری از محیط گناه آلود،بهتر است.
اکثر کسانی که مذهبی هستند چنین دغدغه ای را دارند.مشکلی که ایجاد می کند این است که مکانهای تفریحی برای این قبیل اشخاص محدود می شود اما اکثر اوقات جایگزین وجود دارد و از این جهت مشکلی نیست.البته در صورتی که یکی اززوجین اصرار برآن داشته باشد ممکن است تنش ایجاد کند.

ارامش96;942325 نوشت:
و اینکه ایشون چند جلسه به خانه ما امدند و با هم صحبت کردیم و حتی یک بار هم در زمینه مسایل احساسی و یا روابط زناشویی چیزی نگفتند.این نشون دهنده خونسردی یا بی احساسی ایشون نیست؟

خیر.بیشتر نشان دهنده حیای ایشان است.

ارامش96;942325 نوشت:
و فقط جلسه اول چیزی همراهشون اوردند جلسات بعد هربار یک کتاب برام اوردند .
درسته واقعا مادیات ملاک نیست اما اینکه تو این مدت شیرینی یا گل نیاوردند نشون دهنده خسیس بودنشان نیست؟

نمی توان با این نشانه ها قضاوت کرد.خساست ایشان را باید از فامیل و دوستانش بپرسید.

ارامش96;942325 نوشت:
سلام

درسته واقعا مادیات ملاک نیست اما اینکه تو این مدت شیرینی یا گل نیاوردند نشون دهنده خسیس بودنشان نیست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

با سلام
این موضوع قبلا در ذهنم بود و یه مدتی یادم رفته بود که با خواندن متن شما دوباره یادم افتاد.

ببخشید برای جلسه اول, چیزی, منظور همان گل و شیرینی هست؟ یا اینکه جلسه اول هم گل و شیرینی نیاوردند؟
و اینکه شما انتظار دارید, خواستگار هر جلسه با گل و شیرینی به منزل شما بیاید؟!
خب معلوم است که اگر برای هر جلسه, گل و شیرینی نیاورند, نشانه خسیس بودن نیست و معمول همان جلسه اول است.
خیلی ها هم درآمد چندانی ندارند و اگر بخواهند هم نمی توانند برای هر جلسه گل و شیرینی بیاورند.

امین;942827 نوشت:

سلام علیکم.

نمی توان با این نشانه ها قضاوت کرد.خساست ایشان را باید از فامیل و دوستانش بپرسید.

سلام علیکم
این موضوع قبلا در ذهنم بود و یه مدتی یادم رفته بود که با خواندن متن دوباره یادم افتاد.
لطفا در این مورد توضیح می دهید که مگر همان جلسه اول, معمول نیست؟
در جلسات بعدی هم باید چیزی برده شود (گل و شیرینی یا چیز دیگری)؟

با تشکر

[="Teal"]

ارامش96;942868 نوشت:
سلام .جلسه اول هم گل و شیرینی نیوردند.
نه منظورم هرجلسه نیست

سلام
من هم تجربه ای مشابه داشتم
به نظر من میتونه دلیل بر خسیس بودن شخص باشه
بهتره با سوالاتی در مورد میزان پس انداز،خرج و مخارج زندگی،پرسیدن نظرشون درباره خرید و سوالاتی از این دست بیشتر با روحیات و خلق و خوی ایشون آشنا بشید

هر خواستگاری ممکنه جلسات طولانی ای و متعددی رو شامل بشه و فکر نمیکنم کسی باشه که هر جلسه انتظار گل و شیرینی رو داشته باشه
ولی به رسم ادب و برای احترام جلسه اول لازمه
و کسی بعد از گدشت چند جلسه نیاره کمی باید شک کرد واقعا ....[/]

ارامش96;942325 نوشت:

سلام
موضوع کتابهایی که آوردند در چه زمینه هایی بود؟
آیا در زمینه مسائل احساسی و یا روابط زناشویی نبود؟
نکته ای که هست در صورت جواب منفی طرفین نگهداری این کتاب ها بعنوان یک هدیه خوبه یا بد!؟

ارامش96;942325 نوشت:

بله صحبت مادیات نیست اجرای سنت های معمول و جاریه هرچند آوردن کتاب هم معمول نیست اما کار جالبی بود.

*taha*;942858 نوشت:
سلام علیکم
این موضوع قبلا در ذهنم بود و یه مدتی یادم رفته بود که با خواندن متن دوباره یادم افتاد.
لطفا در این مورد توضیح می دهید که مگر همان جلسه اول, معمول نیست؟
در جلسات بعدی هم باید چیزی برده شود (گل و شیرینی یا چیز دیگری)؟

بله.در عرف معموله که شیرینی بیارن.ولی ظاهرا ایشون خیلی مقید به عرف نیستند.مثلا اینکه با خودشون بستنی بردند این خلاف عرفه.ویا هدیه کتاب هم همینطور.این طور رفتارها مناسب خواستگاری نیست.

ونکته دیگر اینکه در فرهنگهای مختلف آداب و رسوم متفاوت است لذا عامل فرهنگی رو باید در نظر بگیریم. دربعضی فرهنگها رسم نیست که جلسه اول شیرینی ببرند.بنابراین شایسته است که هرکسی بر اساس آداب و رسوم فرهنگ خودش عمل کند.

[="Arial"]

ارامش96;942325 نوشت:
به طب اسلامی اعتقاد دارند و میگن هرغذایی نمیخورند

[=arial]سلام
خب این مورد که به نظرم بیشتر حسن محسوب میشه تا اشکال
اونم با وضعیت معلوم مواد اولیه غذاهای امروزی
هرچند باید بگم تجربه نشون داده آقایون تا قبل ازدواج فقط دستپخت مادرشون رو قبول دارن
و بعد ازدواج فقط دستپخت همسرشون رو
و خب طبیعیه که بعد یه مدت عادت میکنن

ارامش96;942325 نوشت:
تفریح به جاهای خلوت میروند

[=arial]این موردم به نظرم مشکل محسوب نمیشه
مگه اینکه شما آدم به شدت برونگرایی باشین و از مکانهای شلوغ خوشتون بیاد

ارامش96;942325 نوشت:
این نشون دهنده خونسردی یا بی احساسی ایشون نیست؟

[=arial]نه نیست
بهت قول میدم افراد مذهبی به دلیل تقید بالاشون در زمان تجرد گرمترین و ناب ترین محبت ها رو برای همسرانشون نگه داشتن

ارامش96;942325 نوشت:
نشون دهنده خسیس بودنشان نیست؟

[=arial]شما احتمالا از بازار کتاب خبر ندارین
ایشون میتونستن خیلی راحت پول کتابهارو صرف خرید گل کنن و به خساست هم متهم نشن
ولی اینکه ایشون براتون کتاب آوردن کلی حرف پشتشه
اول اینکه مشخصه ایشون درونگران
ثانیا زندگی مشترک ایده آل از نظر ایشون یعنی نوشته های همون کتاب
که چون نمیتونن یا نمیخوان مستقیم خواسته هاشون رو به زبون بیارن خواستن با خوندن اون کتاب با افکار و عقایدشون آشنا بشین
اینکه کتابی در مورد تغذیه آوردن یعنی
اولا تشویق شما به چنین سبک زندگی
ثانیا خواستن غیر مستقیم اعلام کنن من خواهان همچین غذاهایی هستم آیا در توانتون هست؟

و در آخر اینکه
به نظرم همین که در چنین دور و زمونه ای تا این حد نسبت به دینشون مقیدن واقعا نشون دهنده خیلی چیزهاست
دین اسلام واقعی به هیچ کس اجازه نمیده همسرش رو از نظر مالی و عاطفی و جنسی در مضیقه بذاره
و همین که ایشون تا این حد مقیده پس بخاطر ایمانش هم که شده سعی میکنه زندگی خوبی رو واستون فراهم کنه.

امیدوارم خوشبخت بشین.

[="Arial"]

ارامش96;942945 نوشت:
اینکه تلفنی هم حرف نزنن بگن امواج تلفن ضرر داره.بازهم عادیه ایا؟
اینم خسیس بودن نیست؟؟؟؟؟؟

[=arial]
عادی نیست
ولی نشونه خسیس بودن هم نیست
نشونه اینه که احتیاطشون در مورد موارد مضر تبدیل به ترس شده
احتیاط باعث نگاه عاقلانه و ایمنی میشه
ولی ترس یه جور پاک کردن صورت مسئله اس

ببینید یا ایشون دارن به مرگ میگیرن که شما به تب راضی بشین
یا واقعا ترسشون تا این حد رشد کرده
که در این صورت تا حل شدن مشکل اصلا ازدواج به صلاح نیست
مثلا بهشون بگین ممنون میشین کسی رو نشونتون بده که با روزی یکی دوبار استفاده از تلفن مرده؟
یا کی با ماهی یک بار مثلا پیتزا خوردن مریضی لاعلاج گرفته؟

ارامش96;942945 نوشت:
اینکه تلفنی هم حرف نزنن بگن امواج تلفن ضرر داره.بازهم عادیه ایا؟

با سلام و آرزوهای خوب برای شما
تلفن ثابت یا موبایل؟
امواج موبایل ضررهای زیادی داره واقعا.اگه اینو رعایت میکنن بسیار هم خوب هست.

با سلام

همونطور که کارشناس محترم فرمودند همه چیز خواستگارتون خوبه منتها ممکنه خسیس باشه

بهتر ه مطمئن بشی
شاید هم میگه شیرینی واسه بدن ضرر داره

واقعا هم شیرینی مضره .شاید هم وسواس داره کلا

همای رحمت;942952 نوشت:
با سلام

همونطور که کارشناس محترم فرمودند همه چیز خواستگارتون خوبه منتها ممکنه خسیس باشه

بهتر ه مطمئن بشی
شاید هم میگه شیرینی واسه بدن ضرر داره

واقعا هم شیرینی مضره .شاید هم وسواس داره کلا

گل که ضرر نداره...
بنظرم باهر ادمی میشه زندگی کرد جز خسیس

به نظر من هم

یا واقعا بیماری وسواس داره

یا خسیسه .تا مطمئن نشد ی جواب مثبت نده .

همای رحمت;942955 نوشت:
به نظر من هم

یا واقعا بیماری وسواس داره

یا خسیسه .تا مطمئن نشد ی جواب مثبت نده .

به طور قطع دیگه جوابم منفیه
بنظرم ارزش تحقیق و فکر کردن هم نداره
درسته ایمان و اعتقادات مهمه و الویته اما سطح تفکرات مشابه هم خیلی مهمه
ایشون از هرلحاظ خوبن اما با من سازگاری ندارن

والا هر چی نظر خودته

قصدم پشیمون کردنت نبود فقط میخواستم خوب تحقیق

کرده باشی .

سلام
اگه موبایل ضرر داره خودشون استفاده نکنن نمیتونن مانع اطرافیان بشوند، اگر امواج موبایل دیگران را مشکل دار می دانند این دیگه خیلی سخت گیریه یعنی در جامعه امروز قطع رابطه!!!

و یا تغذیه را تا حدی میشه رعایت کرد و اگر خودشون مصر به اجرای همه موارد تغذیه سنتی هستند خودشان را مجاب به آن کنند نه بقیه را،

در حد معقول و شرعی با فرهنگ و عرف همراه شدن اتفاقا لذت هم دارد.

سلام. دکتر کیمیاگر هم متخصص تغذیه بودند اما در نهایت از سرطان فوت کردند و ..... . حالا خوبه بگیم طرف دکتر بی سواد بوده وگرنه میدونست چی بخوره چی نخوره تا سرطان نگیره؟؟!! بالاخره خود شما هم که گوشی و اینا نداشته باشین، همسایه ها تون که وایفای دارن و بردش تا خونه شمام میاد و .... .البته ایشون محسنات بسیاری هم دارن و در کنارش این پایبندی تام به طب اسلامی رو هم دارن که رعایتش یک مقدار سخته. در ضمن گل آوردن با کتاب آوردن خیلی فرقداره. هر چقدر هم که کتاب عالی و پربار باشه نمیتونه کار بک شاخه گل رو برای زن بکنه و مرد باید اینو بدونه. کلا یک سری کارها تو زندگی برای تلطیف روحیه و شاد کردن دل و لذت بردن لازمه. بررسی کنید که در طول زندگی مشترک اینطور نباشه که مدام بخواد کتاب بده یا یک سری تفریحات به نظرش زاید و بیفایده باشه و نخواد اونا رو انجام بده و کلا زندگی رو خشک بکنه. مثلا پارک رفتن، حتی گاهی اوقات سینما رفتن ، یکبار در سال تو برف چیپس و ماست خوردن! سالی یکبار استغفرالله نوشابه خوردن! چیزای کوچیکی که گاهی دلتون بخواد و ایشون نگذارن.

البته برخی هم مثل من نسبت به استفاده طولانی مدت از موبایل حساس هستند و سردرد شدید میگیرن، اینو هم در نظر داشته باشین. ولی اینکه میگن جلسه اول بستنی آوردن تعجب آوره.! بررسی کنید و نظرشون رو جزء به جزء درباره مسائل عرفی بپرسید تا در آینده مشکلی پیش نیاد.

رشته تحصیلی و سنشون رو هم می نوشتید خوب بود.

ارامش96;942956 نوشت:
به طور قطع دیگه جوابم منفیه
بنظرم ارزش تحقیق و فکر کردن هم نداره
درسته ایمان و اعتقادات مهمه و الویته اما سطح تفکرات مشابه هم خیلی مهمه
ایشون از هرلحاظ خوبن اما با من سازگاری ندارن

سلام . خواهر خوبم ، به نظر من ایشون نه خسیس هستن و نه وسواسی، بلکه اعتماد به نفس بسبار بالایی دارند به این صورت که اصلا مشکلی نمی بینند که بجای گل برایتان بستنی و کتاب بیاورند. مطمئن باشید 100 جلسه دیگه هم حرف بزنید ، اشاره ایی به اون مسائل خاص و احساسی نمیکنند مگر اینکه شما اول بپرسید، چون کسر شان خود می دونند. یا اینقدر مقتدر هستند که تماس با شما را قطع می کنند به دلیل زیان بار بودن آنتن موبایل و اصلا برایشون مهم نیست که دارید درباره زندگی آینده تان حرف میزنید وشاید در تمام عمر همین یکدفعه مجبور باشد 2 ساعت با موبایل حرف بزند. البته این موارد خیلی در سرنوست یک زندگی موثر نیست اما نشانه است. فکر میکنم ایشان فردی باشد که انعطاف کمی در زندگی بر سر بسیاری از مسائلی که برای خود حل شده فرض کرده نشان دهد و شما نیز باید تابع ایشان باشید. فکر کنم قبل از جواب رد کامل باز هم با ایشان صحبت کنید اما نه با این دید که نظرش را نغییر دهید یا نظر خودتان را اعلام کنید، بلکه فقط برای اینکه او را بیشتر بشناسید و بدانید اعتقادش راجع به بسباری از امور عادی زندگی چیست.

ارامش96;942951 نوشت:
حتی بار اول؟؟؟؟؟؟
در حد نیم ساعت و بعد بگن ضرر داره
اینجوری اخه
کسی که برا اینده ش چندساعت تلفنی وقت نذاره

نیم ساعت؟؟؟؟ مغز آدم آتیش میگیره که....
بار اول مطرح کردند چون میخواسته اند بدانند شما حاضرید در این مراعات ها با ایشون همراه بشید یا نه.
اسم اینو وقت نگذاشتن نذارید.نگفته اند که حرف نمی زنیم.گفته اند تلفنی حرف نمی زنیم.
ضمن اینکه این یه امتیاز از جهت دیگه ای هم هست. اینطوری گزینه ی «سر تو گوشی بودن همسر» بکلی و به طور خود بخودی از زندگی حذف میشه. اینم کم مذیتی نیست که کمتر جایی گیر میاد.:ok:
گل نیاوردنشون مشکوکه ولی ممکنه دلیل دیگه ای غیر از خساست داشته باشه.برای تشخیص خساست باید از راههای دیگه ای وارد بشید.
مثل اینکه بگید من لباسهای گرون میخرم یا اگر هم همیشه اینکارو نمی کنید میتونید بگید اگر چیزی ببینم و خوشم بیاد حتی اگه قیمتش بالا باشه میخرم.ببینید چی میگن و راههای دیگه....
ارامش96;942956 نوشت:
درسته ایمان و اعتقادات مهمه و الویته اما سطح تفکرات مشابه هم خیلی مهمه.ایشون از هرلحاظ خوبن اما با من سازگاری ندارن

بله اگر شما حوصله ی این پرهیزها را ندارید و دوست دارید مثل خیلی از مردم راحت بگذرونید ،ممکنه براتون سخت و خسته کننده بشه.

ارامش96;942966 نوشت:
اما من این گوشی قطع کردنو اصرارشون برای حضوری صحبت کردن
رو چیزی چز بی احترامی و توهین به شخصیتم ندونستم.
بار اول تلفنی حرف زدن و اینجوری واقعا عجیبه

وقتی ادم کسی رو دوست داره و اینده براش مهمه باید وقت بذاره و طرفشو بشناسه

ببین عزیزم، ایشون قطعا نمیخواسته به شما بی احترامی کنه ، بلکه مدل بسباری از مردها اینطوریه که اصلا فکر نمیکنن کاری که میکنن اشتباهه یا باید کمی منعطف تر باشند. در ضمن باید بدونید که هبچ مردی پیدا نمیشه که 100 درصد مطلوب باشه، کمی بیشتر باهاشون صحبت کنید و اینبار هدف دار از ایشون سوال کنید ، سوالات ریز بپرسید و کلی گویی نباشه،. ریز مسائل دینی که فکر میکنند باید رعایت بشه، درباره نماز و .... درباره تربیت فرزند و .... و خیلی چیزهای دیگه. بهشون بگید تا چقدر از روحیات خانمها اطلاع داره؟ بگید که شما یک شاخه گل رو به یک کتابخونه کتاب ترجیح میدید و ازش بخواید نظرشو بگه. آیا در هر صورت باز هنم کتاب می آره یا عذر خواهی میکنه و میگه نمیدونستم. یا درباره بستنی بپرسید که علتش چی بوده که جلسه اول آوردن و به توضیحاتشون گوش کنید. سعی کنید شخصیتشون رو از بین جوابهایی که میدن بشناسید.

یکی دیگه.;942969 نوشت:
نیم ساعت؟؟؟؟ مغز آدم آتیش میگیره که....
بار اول مطرح کردند چون میخواسته اند بدانند شما حاضرید در این مراعات ها با ایشون همراه بشید یا نه.
اسم اینو وقت نگذاشتن نذارید.نگفته اند که حرف نمی زنیم.گفته اند تلفنی حرف نمی زنیم.
ضمن اینکه این یه امتیاز از جهت دیگه ای هم هست. اینطوری گزینه ی «سر تو گوشی بودن همسر» بکلی و به طور خود بخودی از زندگی حذف میشه. اینم کم مذیتی نیست که کمتر جایی گیر میاد.:ok:
گل نیاوردنشون مشکوکه ولی ممکنه دلیل دیگه ای غیر از خساست داشته باشه.برای تشخیص خساست باید از راههای دیگه ای وارد بشید.
مثل اینکه بگید من لباسهای گرون میخرم یا اگر هم همیشه اینکارو نمی کنید میتونید بگید اگر چیزی ببینم و خوشم بیاد حتی اگه قیمتش بالا باشه میخرم.ببینید چی میگن و راههای دیگه....

بله اگر شما حوصله ی این پرهیزها را ندارید و دوست دارید مثل خیلی از مردم راحت بگذرونید ،ممکنه براتون سخت و خسته کننده بشه.

ممنون از راهنمایی هاتون
حرفاتونو قبول دارم.

ارامش96;942971 نوشت:
هیچ تمایلی دیگه ندارم باهاشون حرف بزنم

همیشه نباید برای جواب منفی دادن یک دلیل منطقی داشت.ممکنه کسی به دل آدم ننشینه.ممکنه دغدغه های یه نفر دیگه ،دغدغه ی ما نباشه.
خوش بخت و عاقبت به خیر باشید@};-

ارامش96;942973 نوشت:
ولی من دیگه به خانواده م گفتم نه و اینقدر با قاطعیت گفتم که راهی برا برگشت برا خودم نذاشتم که الان بخوام بگم دوباره حرف بزنم.
البته به خانواده اونا هنوز نگفتیم

اشکالی نداره که. شما صد ها بار در طول زندگی به پدر و نادر حرف زدید و بعدا ازش برگشتید. احساسی و با عجله تصمیم نگیرید. چیزی نشده که . به والدین بگید باید بیشتر صحبت کنیم. پدر و مادر شما هم میفهمن و میدونن که چقدر برای شما مهمه و بخاطر این تغییر موضع از شما ایراد نمیگیرن. مورد داشتیم جواب قطعی نه دادن. دوباره بعد از یکسال اومدن خواستگاری و عروسی سر گرفته.

یکی دیگه.;942974 نوشت:
همیشه نباید برای جواب منفی دادن یک دلیل منطقی داشت.ممکنه کسی به دل آدم ننشینه.ممکنه دغدغه های یه نفر دیگه ،دغدغه ی ما نباشه.
خوش بخت و عاقبت به خیر باشید@};-

من خیلی از اخلاقاشو قبول دارم و بدم نمیاد.
اما میترسم از این همه سختگیری

nobelist;942975 نوشت:
اشکالی نداره که. شما صد ها بار در طول زندگی به پدر و نادر حرف زدید و بعدا ازش برگشتید. احساسی و با عجله تصمیم نگیرید. چیزی نشده که . به والدین بگید باید بیشتر صحبت کنیم. پدر و مادر شما هم میفهمن و میدونن که چقدر برای شما مهمه و بخاطر این تغییر موضع از شما ایراد نمیگیرن. مورد داشتیم جواب قطعی نه دادن. دوباره بعد از یکسال اومدن خواستگاری و عروسی سر گرفته.

اما خیلی سخته گفتنش

ارامش96;942978 نوشت:
اما خیلی سخته گفتنش

خواهر گلم. من نمیدونم شما چند سالتونه اما از من 5 سالی کوچکترید و بهتون بگم من هم در این شرایط بوده ام. شما نترسید و آگاهانه جلو برید. حتی اگر بعد از این تغییر موضع و دو ماه حرف زدن باز هم ایشان را نخواستید هیچ اشکالی نداره. اینطور نباشه که حالا که قراره حرفتون دوتا بشه حتما باید دیگه جواب مثبت بدید، خیر. بگید که به زمان بیشتری احتیاج دارید و اینبار با سوالات هدفمند سعی کنید درست بشناسیدشون. شما دو تا مسئله رو دیدید تو ذوقتون خورده ، ممکنه هزار تا دیگه از اینا ببینید ازش یا ممکنه هزار تا پوئن خوب که تو هیچ مردی پیدا نشه توی ایشون ببینید. بعد اینها رو کنار هم بگذارید، با پدر و مادرتون حتما مشورت کنید و اونها رو در جریان اظهارات پسر قرار بدید، روحیات خودتون رو در نظر بگیرید و ببینید چقدر تعارض داره با آقا.

من 9 سال پیش به همین دلایل ظاهری یک نفرو رد کردم و الان مدتهاست غصه اش رو میخورم. نکته های بسیار بسیار خوبی داشت که اون ضعف کوچک رو پوشش میداد. برای همین میگم که عجله نکنید. با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

ارامش96;942977 نوشت:
اما میترسم از این همه سختگیری

باید صریح و جزئی باهاشون صحبت کنید. بگید چه انتظاری ازتون دارن؟ طب اسلامی گوشت خواری را رد نمیکنه ولی من مورد میشناسم که 13 ساله گیاه خواری میکنه.شیر و ماست نمیخوره و ....و خانمش مجبوره برای ایشون غذا جداگانه بپزه.بپرسید دقیقا چه چیزایی را میخوان مراعات کنن؟ و آیا شما را هم ملزم میکنن که حتما اونا رو شما هم رعایت کنید یا نه.
[SPOILER]من متوجه نشدم فرق بستنی و شیرینی چیه؟؟ هر دو شکر دارن.شاید بستنی عسلی بوده که قیمتش هم حداقل 5 برابر بستنی معمولیه./:)[/SPOILER]

nobelist;942979 نوشت:
خواهر گلم. من نمیدونم شما چند سالتونه اما از من 5 سالی کوچکترید و بهتون بگم من هم در این شرایط بوده ام. شما نترسید و آگاهانه جلو برید. حتی اگر بعد از این تغییر موضع و دو ماه حرف زدن باز هم ایشان را نخواستید هیچ اشکالی نداره. اینطور نباشه که حالا که قراره حرفتون دوتا بشه حتما باید دیگه جواب مثبت بدید، خیر. بگید که به زمان بیشتری احتیاج دارید و اینبار با سوالات هدفمند سعی کنید درست بشناسیدشون. شما دو تا مسئله رو دیدید تو ذوقتون خورده ، ممکنه هزار تا دیگه از اینا ببینید ازش یا ممکنه هزار تا پوئن خوب که تو هیچ مردی پیدا نشه توی ایشون ببینید. بعد اینها رو کنار هم بگذارید، با پدر و مادرتون حتما مشورت کنید و اونها رو در جریان اظهارات پسر قرار بدید، روحیات خودتون رو در نظر بگیرید و ببینید چقدر تعارض داره با آقا.

من 9 سال پیش به همین دلایل ظاهری یک نفرو رد کردم و الان مدتهاست غصه اش رو میخورم. نکته های بسیار بسیار خوبی داشت که اون ضعف کوچک رو پوشش میداد. برای همین میگم که عجله نکنید. با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

چشم
ممنونم واقعا
برام دعاکنید

یکی دیگه.;942982 نوشت:
باید صریح و جزئی باهاشون صحبت کنید. بگید چه انتظاری ازتون دارن؟ طب اسلامی گوشت خواری را رد نمیکنه ولی من مورد میشناسم که 13 ساله گیاه خواری میکنه.شیر و ماست نمیخوره و ....و خانمش مجبوره برای ایشون غذا جداگانه بپزه.بپرسید دقیقا چه چیزایی را میخوان مراعات کنن؟ و آیا شما را هم ملزم میکنن که حتما اونا رو شما هم رعایت کنید یا نه.
[SPOILER]من متوجه نشدم فرق بستنی و شیرینی چیه؟؟ هر دو شکر دارن.شاید بستنی عسلی بوده که قیمتش هم حداقل 5 برابر بستنی معمولیه./:)[/SPOILER]

خیلی ممنون از راهنماییی

ارامش96;942984 نوشت:
امیدوارم بتونم دوباره باهاشون حرف بزنم
خیلی ممنون از راهنماییی

نمیتونم زیر پستهاتون صلوات بزنم .(دوستان همگی نظراتتون .عالی بود)

ایشاالله تصمیم درستی بگیرید .خوشبخت بشید

همای رحمت;942985 نوشت:
نمیتونم زیر پستهاتون صلوات بزنم .(دوستان همگی نظراتتون .عالی بود)

ایشاالله تصمیم درستی بگیرید .خوشبخت بشید

ایشالا
ممنون
موضوع قفل شده است