جمع بندی برای ازدواج به همفکری نیازمندم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای ازدواج به همفکری نیازمندم

سلام وقت بخیر
من یک دختر 25 ساله هستم
تقریبا 6ساله که مرتب خواستگار های خوب به منزل ما میان و واقعا اون کسی که مورد مناسب من باشه تا حالا نیومده از طرفی به خاطر اینکه من ظاهر خوبی دارم خداروشکر همیشه مورد توجه بودم البته من محجبه هستم و معتقد و خانواده ام هم اینگونه افرادی هستن
چند روز پیش آقایی که ظاهر محترمی داشتن در بیرون از منزل وقتی من منتظر اومدن دوستم بودن چندین بار اصرار کردن و من رفتم اما ایشون خواستن من شماره مادرمو بدم و به اصرار ایشون با اینکه برام واقعا سخت بود اینکارو کردم
خودشون و مادرشون چندین بار تماس گرفتن با مادر بنده و صحبت کردن من هم صحبت کردم با ایشون یکبار کامل به صورت تلفنی و سوالاتمو پرسیدم. ایشون دانشجو رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های خارج از کشور هستن و باید چندسال دیگه هم اونجا برای تحصیل بموند من از این جهت با این موضوع مشکلی ندارم اما چیزی که منو نگران میکنه اینه که ایشون از نظر مذهبی از من کمتر رعایت میکنن نماز و روزه و محرم و نامحرم و این مسائل رو رعایت میکنن اما خب من همیشه دنبال کسی بودم که از خودم مذهبی تر باشه و بتونه منو رشد بده در این جهت
خود این آقا میگن من یسری چیزا رو نمیدونم شما بهم بگید تا بدونم
واقعا نمیدونم چکار کنم؟ شما جای من بودید چه میکردید؟
البته این رو هم بگم که ایشون شرایط دیگشون خوبه از نظر من و از نظر اخلاقی هم خوبن

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

sahar25;942200 نوشت:
سلام وقت بخیر
من یک دختر 25 ساله هستم
تقریبا 6ساله که مرتب خواستگار های خوب به منزل ما میان و واقعا اون کسی که مورد مناسب من باشه تا حالا نیومده از طرفی به خاطر اینکه من ظاهر خوبی دارم خداروشکر همیشه مورد توجه بودم البته من محجبه هستم و معتقد و خانواده ام هم اینگونه افرادی هستن
چند روز پیش آقایی که ظاهر محترمی داشتن در بیرون از منزل وقتی من منتظر اومدن دوستم بودن چندین بار اصرار کردن و من رفتم اما ایشون خواستن من شماره مادرمو بدم و به اصرار ایشون با اینکه برام واقعا سخت بود اینکارو کردم
خودشون و مادرشون چندین بار تماس گرفتن با مادر بنده و صحبت کردن من هم صحبت کردم با ایشون یکبار کامل به صورت تلفنی و سوالاتمو پرسیدم. ایشون دانشجو رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های خارج از کشور هستن و باید چندسال دیگه هم اونجا برای تحصیل بموند من از این جهت با این موضوع مشکلی ندارم اما چیزی که منو نگران میکنه اینه که ایشون از نظر مذهبی از من کمتر رعایت میکنن نماز و روزه و محرم و نامحرم و این مسائل رو رعایت میکنن اما خب من همیشه دنبال کسی بودم که از خودم مذهبی تر باشه و بتونه منو رشد بده در این جهت
خود این آقا میگن من یسری چیزا رو نمیدونم شما بهم بگید تا بدونم
واقعا نمیدونم چکار کنم؟ شما جای من بودید چه میکردید؟
البته این رو هم بگم که ایشون شرایط دیگشون خوبه از نظر من و از نظر اخلاقی هم خوبن

سلام علیکم.با آرزوی خوشبخنی برای شما

اینکه شما دوست دارید ایشان به لحاظ مذهبی از شما بالاتر باشند درواقع ایده آل شماست.اما در ازدواج به ندرت اتفاق می افته که کسی با موردی ازدواج کنه که از هر لحاظ ایده آل باشه.
اولا شما باید مطمئن بشید که ایشون اهل نماز و روزه هستند(باید از فامیل و دوستانش تحقیق کنید)ضمن اینکه فقط نماز و روزه ملاک مذهبی بودن نیست.باید اهل معصیت هم نباشد.مثلا اهل موسیقی های حرام و فیلمهای نامناسب و...در غیر اینصورت مشکلات زیادی در زندگی مشترک بوجود می آید.ولی در کل به نظر می رسه ایشون شیفته جمال شما شدن و شما باید احتیاط کنید.
ثانیا ملاکهای مهم خودتون رو در نظر بگیرید و اگه پسند شد حتما به صورت حضوری به مشاوره ازدواج بروید و از تستهای روان شناختی استفاده کنید و با راهنماییهای مشاور برای ازدواج تصمیم بگیرید.
با توجه به اینکه بنده راجع به شما و ایشان اطلاعات کافی ندارم نمی توانم راجع به ازدواج شما نظر بدهم.

راجع به ملاک مذهبی بودن حتما به این لینک و همچنین این لینک مراجعه کنید.

موضوع قفل شده است