جمع بندی نگاه های شوهرم به خانمها

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نگاه های شوهرم به خانمها

سلام. من و شوهرم یه ساله ازدواج کردیم و همو خیلی دوست داریم اما متوجه شدم که وقتی بیرون میریم به خانمها نگاه میکنه و دید میزنه.یاموقع حرف زدن باهاشون یه جورخاصی مهربون میشه. منم خیلی تو این چیزا حساسم.احساس میکنم بهم خیانت میشه. و خیلی غصه میخورم. البته چون حساسیتمو میدونه جلوی من سعی میکنه نگاه نکنه ولی من میفهمم که توجهش به خانمها جلب میشه . دارم نسبت بهش سرد میشم. نمیدونم اصلا باید به روش بیارم یا نه
من تو خونه همیشه به خودم میرسم و چیزی براش کم نمیزارم. لطفا راهنماییم کنید. دوست دارم توجهش فقط به من باشه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
امیدوارم که مهر و محبت بین شما و همسرتان هر لحظه بیشتر و بهتر باشد.
توصیه ما در مشکل بوجود آمده این است که:
اولا زیاد شک نکنید و بد دل نشوید، چه بسا نگاه همسرتان خیلی از سر کنجکاوی و نگاه بد و شهوت آلود نباشد، گر چه نگاه به نامحرم جایز نیست و بهتر است نگاه کنترل شود.
تا می توانید با همسرتان مهربان باشید و در ایجاد رابطه گرم و صمیمی با همسرتان بکوشید، از او تمجید کنید، طوری تحویل بگیرید که احساس کند شما او را خیلی دوست دارید، ابراز محبت خودتان را اعلام بکنید.
به نظر می رسد در گام اول خیلی حساسیت نشان ندهید، فقط تلاش کنید که رابطه صمیمی محفوظ بماند.
البته گاهی در کلام خودتان به طور غیر مستقیم می توانید احساس تنفر خودتان را از مردانی که مواظب نگاهشان نیستند اشاره کرده و تلویحا بگویید خدا را شکر که همسر من چشمش پاکه. سعی کنید زیاد از او تعریف کنید و مستقیم او را متهم به نگاه نامحرم و زنان دیگر نکنید.
هر چه قدر همسرتان خوب تحویل بگیرید و به او شخصیت بدهید، دیگران برای او مهم نخواهد بود و اگر در ذهنش هم باشد، تلاش برای ترک و کنترل نگاه در ایشان بیشتر خواهد بود.

نشاط;942127 نوشت:
با سلام و احترام
اولا زیاد شک نکنید و بد دل نشوید، چه بسا نگاه همسرتان خیلی از سر کنجکاوی و نگاه بد و شهوت آلود نباشد، گر چه نگاه به نامحرم جایز نیست و بهتر است نگاه کنترل شود.
تا می توانید با همسرتان مهربان باشید و در ایجاد رابطه گرم و صمیمی با همسرتان بکوشید، از او تمجید کنید، طوری تحویل بگیرید که احساس کند شما او را خیلی دوست دارید، ابراز محبت خودتان را اعلام بکنید.
به نظر می رسد در گام اول خیلی حساسیت نشان ندهید، فقط تلاش کنید که رابطه صمیمی محفوظ بماند.
البته گاهی در کلام خودتان به طور غیر مستقیم می توانید احساس تنفر خودتان را از مردانی که مواظب نگاهشان نیستند اشاره کرده و تلویحا بگویید خدا را شکر که همسر من چشمش پاکه. سعی کنید زیاد از او تعریف کنید و مستقیم او را متهم به نگاه نامحرم و زنان دیگر نکنید.
هر چه قدر همسرتان خوب تحویل بگیرید و به او شخصیت بدهید، دیگران برای او مهم نخواهد بود و اگر در ذهنش هم باشد، تلاش برای ترک و کنترل نگاه در ایشان بیشتر خواهد بود.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.میشه یفرمایین چرا بعضی از مردا دائم خانومارو نگا میکنن؟ یه خانومم رد نمیکنن ..تو مهمونی هم باشی هی نگاش میکنی میبینی نگات میکنه ..چشماشون تا جایی که بتونن باز میکنند و اینکه تابلو سرشونم میچرخونن ..پشتشونم باشه زیر چشمی نگا میکنن؟

2

عشق یعنی...;941869 نوشت:
سلام. من و شوهرم یه ساله ازدواج کردیم و همو خیلی دوست داریم اما متوجه شدم که وقتی بیرون میریم به خانمها نگاه میکنه و دید میزنه.یاموقع حرف زدن باهاشون یه جورخاصی مهربون میشه. منم خیلی تو این چیزا حساسم.احساس میکنم بهم خیانت میشه. و خیلی غصه میخورم. البته چون حساسیتمو میدونه جلوی من سعی میکنه نگاه نکنه ولی من میفهمم که توجهش به خانمها جلب میشه . دارم نسبت بهش سرد میشم. نمیدونم اصلا باید به روش بیارم یا نه
من تو خونه همیشه به خودم میرسم و چیزی براش کم نمیزارم. لطفا راهنماییم کنید. دوست دارم توجهش فقط به من باشه

سلام

خوب این بر می گردد.به قبل از ازدواج شما با همسرتان که دیدگاههای خودشان را مطرح می کنند

و شما در این رابطه حساسیت خودتان را در خصوص نگاه ب زنان نامحرم مطرح نمودید؟

و دیگر اینکه اگر حساسیت شما بر اساس سوظن و بدگمانی نباشد

حتما باید به ایشان بابت این رفتارشان با آرامش تذکر بدهید

سلام
همانطور که کارشناس محترم توصیه کردند میزان و چگونگی تحویل گرفتن همسرتان بسیار مؤثر است،

به او بگویید که به او به خاطر فلان رفتارش افتخار می کنید،

یا اگر نکته منفی در بین زوجی در خانواده مطرح می شود حتما به او بگویید که خدارو شکر میکنم که شما این موارد را ندارید یا آن موارد را رعایت می کنید،

در صورت امکان در جمع نکات مثبت ایشان را بازگو کنید.

هر از گاهی در مسائل و روابط زناشویی پیش قدم باشید....

در صورت صحت برداشت شما از نگاههای ایشون و یا تکرار آن، ضمن اینکه فقط همین رفتار او را زیر سؤال می برید نه کل رفتار و شخصیت ایشان را،
صریح و شفاف بابت آن صحبت کنید و احساس خود را بابت این مسئله بگویید.

الان شما فکر می کنید

همسرتان مقصر است ؟ یا شما
یا اون خانم هها

یک چیزی را بگم

آقایان اکثرشان چنین خصلت را دادند
چون ب دنبال دیدن چیزههای جدید است
و بر همین اساس است
که مردا از طریق چشم عاشق می شوند
و خانم هها گوش

من تا حالا هر چی مرد دیدم

چشمانشون در حال فعالیت در این رابطه بوده

چه متاهل چه مجرد ووو

پس بدنبال مردی نباشید

که چشم پاک باشد

خدا را شکر کنید . مرد شما فقط چشم چرانی می کند

جسارتا مگر شما خانم نیستید ؟
پس

چرا باید آقاتون چشمش دنبال خانم ههای دیگر باشد ؟
مثلا
فرق شما
پا اون خانم هها چی است ؟

مشکل کجاست؟

جسارتا ب خانم ههای ژیبا نگاه می کند ؟
یا فرقی نداره

هرکسی که در تیر رس دیده اون باشد .را نگاه می کند !

guest;942216 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.میشه یفرمایین چرا بعضی از مردا دائم خانومارو نگا میکنن؟ یه خانومم رد نمیکنن ..تو مهمونی هم باشی هی نگاش میکنی میبینی نگات میکنه ..چشماشون تا جایی که بتونن باز میکنند و اینکه تابلو سرشونم میچرخونن ..پشتشونم باشه زیر چشمی نگا میکنن؟

بزرگوار
عادت بدی است و باید ترک شود؛ عوامل متعددی می تواند موثر باشد:
1. لذت جویی که شرعا حرام بوده و یک افت بزرگی برای تداوم زندگی است.
2. مقایسه
3. عادت غلط

[="Arial"]

نشاط;942271 نوشت:

بزرگوار
عادت بدی است و باید ترک شود؛ عوامل متعددی می تواند موثر باشد:
1. لذت جویی که شرعا حرام بوده و یک افت بزرگی برای تداوم زندگی است.
2. مقایسه
3. عادت غلط

سلام و رحمت ا..

استاد میشه بفرمایین چجوری تشخیص بدیم کدوم گزینه هستش ...با تشکر@};-

guest;942291 نوشت:
[="Arial"]

سلام و رحمت ا..

استاد میشه بفرمایین چجوری تشخیص بدیم کدوم گزینه هستش ...با تشکر@};-

هرکدوم که باشه فرقی میکنه مگه؟

دکترسید آرمین;942263 نوشت:
پس بدنبال مردی نباشید

که چشم پاک باشد

سلام
بعنوان یک خانم، این نسبت شما به آقایون را قبول ندارم،

اولا خیلی از مردها چشم پاکند، و خیلی راحت توانستند با این قضیه کنار بیایند یعنی نگاه جنسیتی به جنس مخالف نداشته باشند و زن را بعنوان یک انسان در نظر بگیرند،

دوما بعضی از مردها خودکنترلی بالایی دارند، یعنی هرچند مایلند که نگاه دوم غلطی داشته باشند ولی از قدرت اراده و اختیارشون خوب استفاده می کنند و مانع این حرکت منفی می شوند.

ریحــانه الــنبی;942316 نوشت:
سلام

اولا خیلی از مردها چشم پاکند، و خیلی راحت توانستند با این قضیه کنار بیایند یعنی نگاه جنسیتی به جنس مخالف نداشته باشند و زن را بعنوان یک انسان در نظر بگیرند،

دوما بعضی از مردها خودکنترلی بالایی دارند، یعنی هرچند مایلند که نگاه دوم غلطی داشته باشند ولی از قدرت اراده و اختیارشون خوب استفاده می کنند و مانع این حرکت منفی می شوند.

با عرض سلام و احترام

خوب البته من منظورم کل مرد هها نیست
اما بخشی بسیار زیاد از اونا با موضوع درگیر هستن

من کسی رو دیدم و می شناسم

هم سن و سالش از من جوان بسیار بالاتر است
و اگر اشتباه نکنم دخترش دو سالی از من کوچکتر باشد

و درس ا ........ هم میدهد

ولی وقتی با دختر خانم ههای دا ....... مواجهه می شود نگاه اول که هیچ نگاه دوم و سوم و چهارم

جالبه

جسارتا اصلا رنگ و رخسار ایشان باز می شود

و لبخند ی بر لبانش نقش می بند

هر چند ب نوعی ب ایشان گفته شد

ولی گفت

من پدر و همه اینها دختران من هستن

پ.ن

چه بگم والله از دست این مردم زمونه

[="Arial"]

mohsen1990;942314 نوشت:
هرکدوم که باشه فرقی میکنه مگه؟

برای یه خانوم خیلی فرق داره

[="Arial"]

ریحــانه الــنبی;942316 نوشت:
سلام

همشون که جنسی نیستش عادتشونو منم ناراحت نمیشم...ولی با مردی که سرش پایینه معلومه وقتی تونسته نگاهشو کنترل کنه پس میتونه کارای دیگه رو هم کنترل کنه پس ارامش در کناره مردهایی که نگا نمیکنن و سرشون پایینه بیشتره..

guest;942348 نوشت:
[="Arial"]
برای یه خانوم خیلی فرق داره

اخه اینا همشون یه معنی میده.اونکه مقایسه میکنه لذت میبره که اینکارو میکنه.اونکه عادت داره چون لذت میبرده عادت کرده.نمیدونم چه فرقی میکنن اینا!!!

[="Arial"]

mohsen1990;942354 نوشت:
اخه اینا همشون یه معنی میده.اونکه مقایسه میکنه لذت میبره که اینکارو میکنه.اونکه عادت داره چون لذت میبرده عادت کرده.نمیدونم چه فرقی میکنن اینا!!!

یعنی لذت میبرده که شده عادته غلط؟واقعا؟

من فک میکردم عادتشه نگا کنه ...

guest;942355 نوشت:
[="Arial"]

یعنی لذت میبرده که شده عادته غلط؟واقعا؟

من فک میکردم عادتشه نگا کنه ...

ادم به کاری که لذت میبره عادت میکنه.مگه میشه کاری که دوست نداره انجام بده و عادت کنه!حداقل اولش لذت بوده بعدا تبدیل به عادت شده حتی اگه عادت بی لذت باشه.بازم اولش با لذت شروع شده.اخه مگه میشه یه مرد بدن زن را ببینه و لذت نبره.مگه اینکه کارش درست باشه و خیلی خوب باشه که کم پیدا میشن.

[="Arial"]

نشاط;942127 نوشت:
با سلام و احترام

سلام دوباره استاد خدمت شما

یه سوال دیگه که ذهنم رو مشغول کرده این هستش که چرا در پی هر نسخه که میپیچین توش محبت زیادی به مرد دیده میشه

هر کدوم از خانوم ها که مشکل خاص خودشون رو داشتن این محبت کردن و احترام به شوهر خیلی زیاد وارد شده

حالا می خوام اینو بدونم که یعنی از محبت کم خانوم شوهرش نگا میکنه یا یه چیزه کلی هستش

امیدوارم تونسته باشم درست منظورمو برسونم

با تشکر

گل

سلام

من در وهله اول مشکل را در خانم و همسرش میدانم
مردی که از همسرش رضایت ندارد

چه در امور جنسی و شکل و چهره و اندام

نوع پوشش در منزل

وقتی بهتر از همسرش را ببیند

حسرت می خورد

غصه

و چشمش دنبال زنان نامحرم است .

لطفا

مقداری ب خودت توجه کن

ببین مشکل کارت کجاست

والبته لارم است

تذکراتی هم ب ایشان بدهید

سلام ممنون از کارشناسان محترم واقعا با راهنماییهاشون خیلی کمک میکنن حرفهایی که دوست دارم جوابشو خدا بهم بده از زبان این عزیزان میشنوم
من متوجه شدم که برای اینکه این نگاه ها کمتر بشه یه راهش اینه وقتی بیرون میریم با شوهرم حرف بزنم تا ذهنش مشغول بشه و کمتر ساکت بمونم. من اوایل زندگی به اینجورنگاهها فکر نمیکردم که بخوام ازش بپرسم ولی بعد از ازدواج نمیدونم شاید دقتم بیشتر شده و تودوران عقد زیاد دقت نمیکردم. البته شدیدم نیست و باتوجه به پاسخهای کارشناسان محترم ترجیح میدم فعلا به روش نیارم و فقط تنفرمو نسبت به این چیزها اعلام کنم. و فکر میکنم اگه رابطم با شوهرم درحد عالی باشه این مسائل واقعا کم میشه و شاید اصلا به چشمم نیاد.
ولی ما زیاد باهم قهر میکنیم هم شوهرم اخلاقش تنده هم اینکه من خیلی حساس و زودرنجم و واقعا زندگیمو دوست دارم اما تا چندروز خوب میشیم باز با یه موضوع میش پا افتاده بحثمون میشه ...
استاد بزرگوار لطفا در این مورد منو راهنمایی کنید گاهی خیلی خسته میشم و احساس پشیمونی میکنم از ازدواجم ولی شوهرمو دوست دارم و اونم بهم ثابت کرده که چقدر دوسم داره ولی مهارتهای کافی رو نداریم
فقط من باید در برابر رفتارهای تند شوهرم و اینکه ایشون نماز نمیخونن(که این مورد هم احساس میکنم اگه رابطمون عالی بشه حل میشه) و درکنار اینها در مقابل رفتارهای خانواده شوهر که بعضیاشون خیلی حسودی میکنن و با حرفاشون قلبمو شکستن و این ناراحتی ها در زندگیم اثر میزاره. با وجود اینها وظیفه من چیه

عشق یعنی...;942579 نوشت:
سلام ممنون از کارشناسان محترم واقعا با راهنماییهاشون خیلی کمک میکنن حرفهایی که دوست دارم جوابشو خدا بهم بده از زبان این عزیزان میشنوم......

سلام
یک سوال داشتم شاید به موضوعی که شروع شده مربوط نباشد ولی به صورت کلی نیاز است
شما جز ان افرادی هستید که با نامحرم زیاد حرف میزنید و گرم میگیرید و تا می شود به گفتگو می پردازین؟ و یا اینکه فقط در مواردخاص و ضرورتی ایجاد کند به صحبت کردن با نامحرم می پردازین؟

سلام

شما یکاری بکن البته جسارت نباشه شما چادرتونو محکم تر رو سرتون بذارید بمرور زمان مرد شما نگاهش نسبت به بیگانه ها ضعیف تر میشه.

نه من هرگز با نامحرم گرم نمیگیرم و همیشه از مردهای غریبه دوری میکنم که تو چشمشون نباشم

عشق یعنی...;942718 نوشت:
نه من هرگز با نامحرم گرم نمیگیرم و همیشه از مردهای غریبه دوری میکنم که تو چشمشون نباشم

گفته شده زنان با صحبت کردن از این رو به ان رو میشوند و مردان هم با نگاه کردن(در مواجه با نامحرم ها)
و این ها در فضای مجازی هم قابل تسری است !
ولی نکته ای که اینجا هست اینکه ایا شما دقت کردین که این نگاهها فقط به خانم ها است و یا اینکه هر کسی از مرد و یا زن نگاه میکند و زیاد فرقی ندارد؟
زمانی که با ماشین به یک جایی کوچکتر سفر میکنم اکثر اهالی ان شهرستان یا ده با اینکه در ماشین هستم نگاه میکنند به من و این بیشتر نشات می گیره از حس کنجکاوی تا چیز دیگر

سلام

عشق یعنی...;941869 نوشت:
يه ساله ازدواج کردیم

عشق یعنی...;941869 نوشت:
دوست دارم توجهش فقط به من باشه

عشق یعنی...;942579 نوشت:
من خیلی حساس و زودرنجم

عشق یعنی...;942579 نوشت:
خانواده شوهر که بعضیاشون خیلی حسودی میکنن و با حرفاشون قلبمو شکستن

مردي هر روز زنش را كتك ميزد. زنش از او پرسيد چرا اينقدر مرا كتك ميزني؟
مرد گفت چون خيلي تو را دوست دارم و نمي خواهم تو را از دست بدهم!
به نظرتان روش اين مرد صحيح بوده؟
اگر ميگوئيد روشش غلط بوده ، بدانيد كه آن بخش هايي كه در نقل قولها از كلام شما آوردم ، براي مرد مثل كتك خوردن است

نميگويم انتظار نابجايي داريد
مي خواهيد مردتان فقط مال خودتان باشد. بسيار عالي
نمي خواهيد چشمش به زن ديگري باشد. خيلي هم خوب
شما زن هستيد با عواطف و ظرافت زنانه. كاملاً حق داريد

اما....
آب هم كه مايه حيات است ، زياديش ضرر دارد!
گاهي خانمها از روي محبت و مهرباني ، بدون آنكه خودشان بدانند براي شوهرشان يك زندان ميسازند
و مرد هم متاسفانه بجاي حل مشكل ، راه حل را در كارهايي مانند چشم چراني مي بيند

وقتي مرد به زنان ديگر نگاه ميكند دو دليل اساسي دارد
دلايل ديگر همگي ذيل اين دو دليل قرار ميگيرند:
1 - شهوت ران است
2 - دنبال چيزي ميگردد كه در خانه پيدايش نميكند

عشق یعنی...;941869 نوشت:
من تو خونه همیشه به خودم میرسم و چیزی براش کم نمیزارم

احتمالاً شوهرتان هم فكر ميكند چيزي براي شما كم نگذاشته است. اما مي بينيم كه نظر شما چيز ديگري است
شما ابتدا حالت شماره 2 كه عرض كردم را در نظر بگيريد. زني ضعيف و زودرنج نباشيد ، به خانواده شوهرتان با ديد مثبت تري نگاه كنيد
نيازهاي شوهرتان را كشف كنيد. همه چيز فقط آرايش كردن نيست. از زنان با تجربه و عاقل (نه هر زني!) بين اقوام كه به آنها اطمينان داريد كمك بگيريد

و مهمتر از همه ، اگر بتوانيد هر دو نفر پيش يك مشاور متدين و ماهر برويد عالي ميشود
انشاالله موفق باشيد

عشق یعنی...;942579 نوشت:
ستاد بزرگوار لطفا در این مورد منو راهنمایی کنید گاهی خیلی خسته میشم و احساس پشیمونی میکنم از ازدواجم ولی شوهرمو دوست دارم و اونم بهم ثابت کرده که چقدر دوسم داره ولی مهارتهای کافی رو نداریم

سلام
بزرگوار اگه همدیگه را دوست دارین و می خواهین زندگی خوبی داشته باشین!
1. با هم تصمیم بگیرید که حرف همدیگر ار خوب گوش کنید.
2. به نظر همدگیر احترام بگذراید.
3. حساسیت های همدیگر را بپذیرید و بشناسید و سعی کنید تا حد امکان رفتاری که موجب اذیت و آزار می شود را تکرار نکنید.
4. با همدیگر بیشتر صحبت کنید تا همدیگر را بهتر بشناسید.
5. سعی کنید و عهد ببندید که زود قضاوت نکنید.
6. مسائل مالی و اقتصادی زندگیتان را ملاحضه کنید.
7. انتظارات خودتان را پایین بیارید.
8. موقع عصبانیت صحبت و گفتگو را تعطیل کنید.
9. به نظر همدگیر احترام بگذارید.
10. تمرین خوش اخلاقی داشته باشید.
11. سعی کنید زود رنجی را با صبر حل کنید، با خودتان بگویید که در صورتی زندگی ام خوب و بهتشی میشه که من صبور باشم، باید از ته دل برای صبوری تان تلاش کنید و زود هم قضاوت نکنید.
اگر این نکات رعایت شود، و مختصری عجله نکنید به مرور زمان مشکل حل خواهد شد.

عشق یعنی...;942579 نوشت:
فقط من باید در برابر رفتارهای تند شوهرم و اینکه ایشون نماز نمیخونن(که این مورد هم احساس میکنم اگه رابطمون عالی بشه حل میشه) و درکنار اینها در مقابل رفتارهای خانواده شوهر که بعضیاشون خیلی حسودی میکنن و با حرفاشون قلبمو شکستن و این ناراحتی ها در زندگیم اثر میزاره. با وجود اینها وظیفه من چیه

خدای متعال چنان در مهر و محبت قدرتی داده که انسان با همین مهر و محبت می تواند وحشی ترین حیوان را هم تربیت کند، شما تا می توانید رابطه عاطفی خودتان را با همسر و بستگان آنها گرم و محترمانه داشته باشید، حتما در این راه همسرتان از شما اثر می پذیرند و سعی می کنند خواسته های شما را به جا بیارن، جای نگرانی نیست فقط مختصری صبور باشید و خیلی حساسیت تندی در باره رفتارهایشان به صورت زبانی نداشته باشید، منتها اگر در برخی موارد به صورت مختصری کم محلی آن هم در حد رفتار برای برخی از رفتارها شاید موثر شود، البته نباید از این تکنیک بیشتر استفاده کرد، اول از لحاظ عاطفی رابطه را گرم و محکم بکنید بعد به مرور زمان برای برخی از رفتارها تذکر غیر مستقیم بدهید و در عین حال خودتان هم رعایت بکنید طوری که ایشان از دست شما عصباننی نشوند، امید است به مرور زمان مشکلات حل شود. اولین وظیف شما اصلاح خانواده خود و همسرتان هست، اگر این موضع حل شد سایر موارد هم قابل اصلاحه.

guest;942440 نوشت:
سلام دوباره استاد خدمت شما

یه سوال دیگه که ذهنم رو مشغول کرده این هستش که چرا در پی هر نسخه که میپیچین توش محبت زیادی به مرد دیده میشه

هر کدوم از خانوم ها که مشکل خاص خودشون رو داشتن این محبت کردن و احترام به شوهر خیلی زیاد وارد شده

حالا می خوام اینو بدونم که یعنی از محبت کم خانوم شوهرش نگا میکنه یا یه چیزه کلی هستش

امیدوارم تونسته باشم درست منظورمو برسونم

با تشکر

[=georgia]سلام
بزرگوار از بابت توجه خوبتان متشکرم
در بحث خانواده یکی از مهمترین عامل تحکیم خانواده پیوند عاطفی است، اگر این رابطه رو به سردی حرکت کند، می توانددر قالب رفتارهای پرخاشگری و رفتارهای اشتباه خود را نشان بدهد؛ فلذا در برخی از خانواده به خاطر عدم مدیریت احساسی، این موضع عاطفی خیلی جدی گرفته نمی شود و از این جهت مشکلات را به وجود میاورد، به نظر می رسد اگر این پیوند عاطفی را تقویت کنیم، رابطه عاطفی گرم شده و وابستگی فرد نسبت به خانواده و حفط آن و سایر موارد به خودی خود حل شده و حتی دلسوزی و تلاش فرد برای زندگی کاملا فرق خواهد کردف به اعتباری دلش برای زندگی محکم شده و تمام تلاش خود را برای حفاظت آن خواهد کرد، همین بی مهری ها و بی توجهی سر منشا هزاران مشکلات در زندگی می شود.
البته در کنار ابراز مهر و محبت و تقویت این نکته مهم اصلاح رفتاری هم باید باشد، گاهی مهر و محبت خوبه ولی انتظارات بیجا بوده و یا برداشتهای غلط می باشد، در کنار محبت باید اصلاح هم صورت بگیرد تا شکل روابط بهتر و قوی تر و مشکلات کمتر شود.

[=arial]

guest;942291 نوشت:
سلام و رحمت ا..

استاد میشه بفرمایین چجوری تشخیص بدیم کدوم گزینه هستش ...با تشکر

سلام بزرگوار
مختصری سخته، ولی از نوع رفتارها و کلماتش میشه متوجه شد، مثلا مثالهایی که می زند و حرف های را مطرح می کند.
یک نوع دیگرش اینه که خودش اقرار کنه که این خیلی سخته و شاید از مکانیزم انکار استفاده کنه!

سلام. در جواب دوست بزرگوار که پرسیدن نگاهش به کیا بیشتره باید بگم که شوهرم بیشتر وقتی که تو ماشین هستیم نگاهش جلب میشه شاید چون وسعت دید بهتری داره و خانمهایی که پشت ماشین میشنن بهشون جلب میشه و دقت میکنه و یا مثلا تورستوران نشستیم به پیشخدمتها توجهش جلب میشه. ولی پیاده بیرون میریم این زیاد همچین چیزایی نمیبینم
بازم ممنون از راهنمایی همگی دوستان و کارشناس نشاط بزرگوار

سلام
دوست عزیز من پزشک و روان شناس نیستم ولی اطلاعاتی ولو ناچیز در مورد روان شناسی خصوصا مردان می دونم...
البته خوب خودمم مردم و با توجه به درونیات خودم و دوستانم که صد البته مذکرن دارم این مطالب رو می نویسم..
به نظر می رسه این جور مشکلات تو مردان به اصطلاح هیز از خیلی وقت پیش شکل گرفته و تو روانشون نهادینه شده...بیشتر فکر می کنم به قبل از دوران ازدواج بر می گرده و به نظرم درمانش سخته...
البته با توجه به حس و حال خود ما مردان، فکر می کنم بیشتر این موارد بر می گرده به مساله فتیش که به مسایل جنسی مورد علاقه زن و مرد در مورد جنس مقابل گفته می شه.
مثلا رنگ موی خاص... رنگ مانتوی خاص...رنگ شلوار خاص..ست کردن پیراهن و شلوار و جوراب و کفش خاص که مورد توجه و تحریک جنسی آدم قرار بگیره و ...
این مورد هم در مردان هست هم در زنان..برای مثال بعضی خانومها از پوشش رسمی و شلوار پارچه ای برا مردا خوششون می یاد...بسیاری از مردان از پوشش استرچ زنانه همچون شلوار ساپورت یا مانتوی تنگ احساس تحریک جنسی بهشون دست می ده... بسیاری از مردان و زنان از رنگ بدن برنزه احساس خوبی بهشون دست می ده...بعضیا هم از رنگ پوست سفید خوششون میاد... بیشتر آدما از جنس مقابل با هیکل ورزشی خوششون میاد...بعضیا به افراد چاق علاقه نشون می دن و بعضیا به افراد لاغر و باریک...
و اینا کلا سلیقه ای هست و تابع هیچ قانون خاصی نیست... هر آدمی علایق خاص خودشو داره که در بهترین شرایط می تونید اونها رو در لحظات معاشقه و محبت از زیر زبونشون بیرون بکشید.
اشتباهی که خیلی از خانم ها می کنن اینه که چون مثلا دوست دارن مثل باربی لاغر باشند، فکر می کنند همسرشون هم باربی دوست داره..در صورتیکه باید زن و شوهر سعی کنن کاری کنند به جای اینکه از چشم همدیگه بیفتن و کم کم آتیش عشقشون رو به سردی بره، علایق همدیگه رو بشناسند و درک کنند و سعی کنند خودشون رو به علایق همسرشون نزدیک کنن...
خوب فکر می کنم اگر در مورد همسرتون هم در همچین لحظاتی، علایقش در مورد رنگ مو و رنگ و نوع لباس مورد علاقه و .... ازشون بپرسید و در روابطتون سعی کنید با اون تیپ و ظاهر در مقابلشون قرار بگیرید، کم کم به مرور زمان تاثیرشو می گذاره و ایشون توجهشون به سمت شما معطوف می شه...در عین حال حتما خود شما هم به لباس ها و رنگها و رفتارها و ... خاصی علاقه جنسی دارید که باید سعی کنید به ایشون بقبولونید تا در هنگام رابطه، اونها رو رعایت کنند...
البته شاید سخته ولی بهتره از این مساله سر در بیارید که ایشون بیشتر به سمت چه تیپ خانومهایی تمایل نشون می دن..چون با این روش حتی می تونید بدون تلاش برا پرسش از این مورد اطلاع پیدا کنید...(به صورت عملی) ولی خوب سعی کنید حتما از خودشون بپرسید...

عشق یعنی...;942838 نوشت:
سلام. در جواب دوست بزرگوار که پرسیدن نگاهش به کیا بیشتره باید بگم که شوهرم بیشتر وقتی که تو ماشین هستیم نگاهش جلب میشه شاید چون وسعت دید بهتری داره و خانمهایی که پشت ماشین میشنن بهشون جلب میشه و دقت میکنه و یا مثلا تورستوران نشستیم به پیشخدمتها توجهش جلب میشه. ولی پیاده بیرون میریم این زیاد همچین چیزایی نمیبینم
بازم ممنون از راهنمایی همگی دوستان و کارشناس نشاط بزرگوار

سلام...

امیدوارم زندگیتون سر شار از شادی و نشاط همراه سلامتی باشه

برای یه زن هیچ چیز سخت تر از این نیست که بشینه کناره معشوقش و اون چشش اینور و اونور باشه و حواسش پرت باشه...

کارشناس محترم که خیلی عالی به همه موارد اشاره کردن..اقایون سایت هم که هر چی می دونستن راهنمایی کردند.

یه نکته ایی که می خوام بهت بگم چون تازه زندگیتو شروع کردی نزار افساره شوهرت از دست در بره محکم بگیرش .......نمیگم خوشنت و دعوا را بندازی و قشقرق بپا کنی پدره شوهرتو دراری به خاطره هیچ و پوچ ولی اون باید انقد عاشقت باشه که نتونه چش از تو بر داره..نمیگم الان عاشقت نیست هست مطمئن باش هستش ولی با شوهرداری خوب زندگیتو سفت بچسب نزار یه لحظه هم از دست در بره..

با محبت کردن به خودت جلبش کن ..خوش اخلاق باش..غذا خوب درست کن ..خونه زندگین خیلی تر و تمیز باشه ..برای ایندتون با هم حرف بزنین و باهاش دوست باش..کلا همه چیزای که بلدی خودت..بهش احترام بزار این خیلی مهمه..

کلا مراقبش باش...مراقب بودن هم یعنی همون حرف هایی که استاد نشاط فرمودند..امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

[="Arial"]

++Hadi++;942847 نوشت:
سلام
دوست عزیز من پزشک و روان شناس نیستم ولی اطلاعاتی ولو ناچیز در مورد روان شناسی خصوصا مردان می دونم...
البته خوب خودمم مردم و با توجه به درونیات خودم و دوستانم که صد البته مذکرن دارم این مطالب رو می نویسم..
به نظر می رسه این جور مشکلات تو مردان به اصطلاح هیز از خیلی وقت پیش شکل گرفته و تو روانشون نهادینه شده...بیشتر فکر می کنم به قبل از دوران ازدواج بر می گرده و به نظرم درمانش سخته...
البته با توجه به حس و حال خود ما مردان، فکر می کنم بیشتر این موارد بر می گرده به مساله فتیش که به مسایل جنسی مورد علاقه زن و مرد در مورد جنس مقابل گفته می شه.
مثلا رنگ موی خاص... رنگ مانتوی خاص...رنگ شلوار خاص..ست کردن پیراهن و شلوار و جوراب و کفش خاص که مورد توجه و تحریک جنسی آدم قرار بگیره و ...
این مورد هم در مردان هست هم در زنان..برای مثال بعضی خانومها از پوشش رسمی و شلوار پارچه ای برا مردا خوششون می یاد...بسیاری از مردان از پوشش استرچ زنانه همچون شلوار ساپورت یا مانتوی تنگ احساس تحریک جنسی بهشون دست می ده... بسیاری از مردان و زنان از رنگ بدن برنزه احساس خوبی بهشون دست می ده...بعضیا هم از رنگ پوست سفید خوششون میاد... بیشتر آدما از جنس مقابل با هیکل ورزشی خوششون میاد...بعضیا به افراد چاق علاقه نشون می دن و بعضیا به افراد لاغر و باریک...
و اینا کلا سلیقه ای هست و تابع هیچ قانون خاصی نیست... هر آدمی علایق خاص خودشو داره که در بهترین شرایط می تونید اونها رو در لحظات معاشقه و محبت از زیر زبونشون بیرون بکشید.
اشتباهی که خیلی از خانم ها می کنن اینه که چون مثلا دوست دارن مثل باربی لاغر باشند، فکر می کنند همسرشون هم باربی دوست داره..در صورتیکه باید زن و شوهر سعی کنن کاری کنند به جای اینکه از چشم همدیگه بیفتن و کم کم آتیش عشقشون رو به سردی بره، علایق همدیگه رو بشناسند و درک کنند و سعی کنند خودشون رو به علایق همسرشون نزدیک کنن...
خوب فکر می کنم اگر در مورد همسرتون هم در همچین لحظاتی، علایقش در مورد رنگ مو و رنگ و نوع لباس مورد علاقه و .... ازشون بپرسید و در روابطتون سعی کنید با اون تیپ و ظاهر در مقابلشون قرار بگیرید، کم کم به مرور زمان تاثیرشو می گذاره و ایشون توجهشون به سمت شما معطوف می شه...در عین حال حتما خود شما هم به لباس ها و رنگها و رفتارها و ... خاصی علاقه جنسی دارید که باید سعی کنید به ایشون بقبولونید تا در هنگام رابطه، اونها رو رعایت کنند...
البته شاید سخته ولی بهتره از این مساله سر در بیارید که ایشون بیشتر به سمت چه تیپ خانومهایی تمایل نشون می دن..چون با این روش حتی می تونید بدون تلاش برا پرسش از این مورد اطلاع پیدا کنید...(به صورت عملی) ولی خوب سعی کنید حتما از خودشون بپرسید...

نه فک نکنم اینها خیلی موثر باشه ..تنها ظاهر نیستش...

نقل قول:
نه فک نکنم اینها خیلی موثر باشه ..تنها ظاهر نیستش...

نمی شه فقط به این موارد ظاهری ارتباط داد...ولی خوب ظاهر هم خیلی مهمه و می شه گفت یکی از مهمترین عللش هست...ولی همچنان که عرض کردم ریشه اش به دوران قبل از ازدواج بر می گرده...
منظور احساسات سرکوب شده و ...

guest;942918 نوشت:
یه نکته ایی که می خوام بهت بگم چون تازه زندگیتو شروع کردی نزار افساره شوهرت از دست در بره محکم بگیرش ..اگه نتونی سوارش بشی و رامش کنی یکی دیگه جات سوار میشه..نمیگم خوشنت و دعوا را بندازی و قشقرق بپا کنی پدره شوهرتو دراری به خاطره هیچ و پوچ ولی اون باید انقد عاشقت باشه که نتونه چش از تو بر داره..نمیگم الان عاشقت نیست هست مطمئن باش هستش ولی با شوهرداری خوب زندگیتو سفت بچسب نزار یه لحظه هم از دست در بره..

با محبت کردن به خودت جلبش کن ..خوش اخلاق باش..غذا خوب درست کن ..خونه زندگین خیلی تر و تمیز باشه ..برای ایندتون با هم حرف بزنین و باهاش دوست باش..کلا همه چیزای که بلدی خودت..بهش احترام بزار این خیلی مهمه..

سلام
به موارد خیلی خوبی اشاره داشتید (سبز بولد شده) خانمی که این ویژگی ها را داشته باشه زمینه مساعد تری برای مهار تعارض ها و تنش های احتمالی خواهد داشت .

مورد قرمز رنگ بار ارزشی خوبی نمی تواند داشته باشد، هر چند بعد آن بخوبی منظورتان را توضیح دادید،
ولی اگر نیت و انگیزه رفتار درست برای رسیدن به آن قسمت( رام کردن) باشد درصد رضایت از زندگی بالا نخواهد بود.

[="Arial"]

ریحــانه الــنبی;942961 نوشت:
سلام
به موارد خیلی خوبی اشاره داشتید (سبز بولد شده) خانمی که این ویژگی ها را داشته باشه زمینه مساعد تری برای مهار تعارض ها و تنش های احتمالی خواهد داشت .

مورد قرمز رنگ بار ارزشی خوبی نمی تواند داشته باشد، هر چند بعد آن بخوبی منظورتان را توضیح دادید،
ولی اگر نیت و انگیزه رفتار درست برای رسیدن به آن قسمت( رام کردن) باشد درصد رضایت از زندگی بالا نخواهد بود.

سلام..

مصداق بود ..ویرایش کردم..

باسمه ستار العیوب

عرض سلام و ادب

عشق یعنی...;941869 نوشت:
سلام. من و شوهرم یه ساله ازدواج کردیم و همو خیلی دوست داریم اما متوجه شدم که وقتی بیرون میریم به خانمها نگاه میکنه و دید میزنه

عشق یعنی...;941869 نوشت:
البته چون حساسیتمو میدونه جلوی من سعی میکنه نگاه نکنه ولی من میفهمم که توجهش به خانمها جلب میشه

انسان معمولا همان چیزی را می بیند و احساس می کند که بر آن تمرکز کرده و حساس شده است.

لذا بهتر است همسرتان را زیر ذره بین نگذارید اگر اشتباه کرده باشید جبرانش سخت می شود،امّا خوب است

گاهی جلساتی دو نفره برای صحبت راجع به مسائل دینی داشته باشید،و در بعضی از این جلسات به تناوب

طوری که ایشان متوجه نشوند راجع به آثار سوء نگاه به نامحرم و ثمرات دنیوی و اخروی ادب چشم،آیات

روایات و مطالبی را انتخاب کرده و بیان بفرمائید.

همسران نسبت به تکمیل دین یکدیگر مسئولند و این جز با درایت و محبت امکان پذیر نیست.

عیب جویی،بزرگ کردن اشتباهات و اظهار آنها نه تنها باعث رفع عیوب نمی شود بلکه ممکن

است حاصل آن مخدوش شدن روابط زوجین و حتی شعله ور شدن آتش لجاجت آنها شود.

سعادتمند و عاقبت بخیر باشید.

سوال:
من تازه ازدواج کرده ام، همسرم موقع بیرون رفتن به خانم ها نگاه خاصی می کند و با آنها مهربان حرف می زند؛ از این رفتارها نگرانم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
در لحظه اول نمی توان گفت که نگاه همسرتان حتما با غرض خاصی بوده و دلش بیمار است و بهتر است که عکس العمل رفتاری شما خیلی حساب شده و دقیق باشد، حساسیت زیاد و عکس العمل واکنشی سریع می تواند به رابطه گرم شما آسیب زا باشد و رشته اعتماد را سست و ضعیف کند.
سعی کنید بد دل نشوید، چه بسا نگاه همسرتان خیلی از سر کنجکاوی و نگاه بد و شهوت آلود نباشد، گر چه نگاه به نامحرم جایز نیست و بهتر است نگاه کنترل شود.
شما بهتر است تا می توانید با همسرتان مهربان باشید و در ایجاد رابطه گرم و صمیمی با همسرتان بکوشید، از او تمجید کنید، طوری تحویل بگیرید که احساس کند شما او را خیلی دوست دارید، ابراز محبت خودتان را اعلام بکنید.

تا می توانید رابطه صمیمی تان محفوظ بماند. البته چه بسا بر فرض نگاهش خیلی مناسب هم نباشد و تذکر دادن سودمند واقع شود لذا با تمسک به این آیه الهی می توان امیدوار شد ؛ «وَ ذَکِّرْ فَإِنَّ الذِّکْری تَنْفَعُ الْمُوءْمِنینَ»؛ «و پند ده! زیرا که پند در موءمنان سودمند می افتد»[1] منتها حساب شده باید باشد.

مثلا: گاهی در بین کلام و به طور غیر مستقیم می توانید احساس تنفر خودتان را از مردانی که مواظب نگاهشان نیستند اشاره کرده و تلویحا بگویید خدا را شکر که همسر من چشمش پاک هست و من اعتماد دارم. سعی کنید زیاد از او تعریف کنید و مستقیم او را متهم به نگاه نامحرم و زنان دیگر نکنید. هر چه قدر همسرتان را خوب تحویل بگیرید و به او شخصیت بدهید، دیگران برای او مهم نخواهد بود و اگر در ذهنش هم باشد، تلاش برای ترک و کنترل نگاه در ایشان بیشتر خواهد بود.

البته بتدریج و با دقت بیشتر می توانید انگیزه او را در مورد نگاه به دیگران را متوجه شوید، چه بسا نوع پوشش خاص، برخورد متفاوت و ... در انگیزه او موثر بوده است. شما می توانید از لای انتظارات و صحبت های همسرتان تا حدودی متوجه احساس او شوید، در واقع پشتوانه هر انگیزه ای یک تفکری است که با دقت بیشتر می توان بدست آورد و افراد معمولا افکار خودشان را در میان جملات خود اعلام می کنند، چه بسا برخی از این انتظارات را شما می توانید براحتی برای همسرتان تامین کنید و نگاه او را عوض کنید.[2]

[1]. ذاریات: 55
[2]. سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: نشاط: تاريخ:07/ 09/ 1396

موضوع قفل شده است