خسته شدم از گناه

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خسته شدم از گناه

سلام خسته نباشید
یه تاپیک درباره مشکل یکی از کاربران روی اسکرول سایت دیدم گفتم بیام منم درد دل کنم

خدایی خیلی بهمون ظلم میشه بسه دیگه ظلم تا کی رک و رو راست بگم تعارف هم ندارم من (امثال من جووون) زن می خوایم اقا 26 سالمون شد چقدر صبر توبه کردم گناه نکنم خود ارضایی نکنم خیلی مرد می خوادخیلی ولی فکر کنم سال به سال داره بدتر میشه
اینجوری پیش بره یه بلایی رو سر خودم میارم خلاص خدایا این چه زمونه ای بود گیر کردیم بازم شکرت ولی این نیمه گمشده ما رو نمی خوای بهمون برسونی؟

تحریم که کمر من رو شکسته بازم با کمر شکسته وایستادم پشت عقایدم خدایا یه جنگی چیزی بشه بریم شهید شیم این دنیا که خیری ندیدیم
این 26 سال همش گناه همش کثافت کاری
دلم خیلی پره بدجور ، خدا خودت به دادم برس
شما مسلمونین دیگه ادعای شما هم که بیشتره چون شیعه هستین از طرف من شما وکیل بگردین یه خانوم موئمنه برام پیدا کنین
اهل سیگار و مشروب و کثافت کاری نیستم. لیسانس دارم، تازه از سربازی اومدم
دو تا خواستگاری رفتم به علت مهریه و توقع زیاد منصرف شدم
14 تا سکه مهریه بیشتر ندارم ، یک خونه نقلی هم دارم ، فعلا کار ثابت ندارم ولی ماهی 600 تا 700 هزار تومن از باغمون در میارم
قصد جدی برای ازمون وکالت دارم و اگه خدا بخواد قبول میشم
شما وکیل من یه خانوم نجیب با خدا باشه برا من پیدا کنین ثواب داره!
عرضه دوستی با خانمها و دختران و این جور کثافت کاری ها رو ندارم
فقط ایمان داشته باشه و اخلاق، هیچ چیز دیگه ای نداشته باشه
مدیر مدیون منی پست منو پاک کنی چون کاملا جدی نوشتم
منتظر نظر کارشناس محترم هستم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

Mr.Karimi;939602 نوشت:
اهل سیگار و مشروب و کثافت کاری نیستم. لیسانس دارم، تازه از سربازی اومدم
14 تا سکه مهریه بیشتر ندارم ، یک خونه نقلی هم دارم ، فعلا کار ثابت ندارم ولی ماهی 600 تا 700 هزار تومن از باغمون در میارم

سلام
خدا قوت برادر
خسته نباشی
الحمدلله همه چی جوره الا همت عالی این یکی رو هم مهیا کنی انشاءالله جشن عروسیت رو توی همین تاپیک می گیریم. انشاءالله.
فکر نکین شوخی کردن یا جدی نگفتم و عرضم جدی بود.
جدای از این حرفا؛
تاخير در ازدواج و به سر انجام نرسيدن خواستگاري ها يکي از مشکلات رايج در جامعه امروزي است. علل خاص خود را دارد. اين مشکل بسيار فراگير شده و اختصاصي به شما ندارد. چرا که همه ما در پيرامون خود شاهد پسر و دخترهای بسيار شايسته‌اي هستيم که به هر دليلي مجلس خواستگاري شان به هم خورده است و يا به هر دليلي موفق به ازدواج نشده اند.
برادر جان اونی که شما نیاز داری همانگونه که بالا عرض کردم همت بالاست. تازه دوتا خواستگاری رفتی. یه دوستی داشتیم صد و اندی خواستگاری رفت تا موفق شد. خواستگاري، يعني همين که مي روند و با خانواده دختر صحبت می کنند حالا یا به توافق می رسند و یا نمی رسند. خيلي از اوقات هر گروهي به علل مختلفي پسند نمي کنند. کار هم زود رها مي شود و پيگيري نمي شود يا وسواسي پيدا کرده و نمي توانند به سادگي قانع شوند يا ... هر چند گاهي خلاف آن مشاهده و يا بر زبان ايشان جاري مي شود. بنابراین جای نگرانی نیست. همتت رو بالا ببر. مطمئن باش که حل میشه.
نکته دیگه ای که این حا بابد به اون پرداخت اینه که :
حضور فعال در کانون‌هاي علمي و مذهبي، همچنين مساجد و جلسات مذهبي و شرکت در مجالس مراسم جشن و عقد و عروسي اقوام و خويشان با حفظ موازين و شئون اسلام و نيز معرفي خودتان به افراد مورد وثوق و مورد اطمينان مثل اساتيد و کارکنان دانشگاه، محل زندگی، روحاني مسجد، افراد متدين و مذهبي در محل زندگي، تحصيل و فاميل و ... کار شایسته ای است، تا اگر دختر خوب و مناسبي را سراغ دارند و با معيارهاي شما مطابقت دارد، به شما معرفي کنند تا زمينه خواستگاري به وجود آيد. بسيار خوب است در اين جهت تلاش همه جانبه اي داشته باشيد.

از تمرکز افراطي بر مقوله ازدواج برحذر باشيد. تاخير در ازدواج تان شايد به جهت مصلحتي بوده که در ميان است. اما اين تمام مطلب نيست. با يك بازنگري در خود، به امور مثبت ديگر که صد در صد در اختيار و اراده شما قرار دارند. بينديشيد. همه برگه هاي زندگي را در موضوع ازدواج خرج نکنيد.
اين را ما قبول داريم که تاخير ازدواج، انسان را تحت تاثير قرار مي دهد و ناراحت مي کند، بر فرض که اين اتفاق افتاده باشد، نبايد اجازه دهيد که اين مسئله کل زندگي شما را مختل کند و تحت تاثير خود قرار دهد. هنوز هم شرائط شما از خيلي از افراد بهتر است، کم نيستند پسراني که ازدواج کرده اند، اما در ازدواجشان موفق نبوده اند، و گرفتاري و مشکلات زيادي دارند، و الان آرزو مي کنند که جاي شما بودند و هنوز ازدواج نکرده بودند.

Mr.Karimi;939602 نوشت:
عرضه دوستی با خانمها و دختران و این جور کثافت کاری ها رو ندارم

خداوند وعده داده است:
کسي که تقوا پيشه سازد، براي خروج او از بن‏ بست‏ ها و دشواري‏ ها راهي برايش قرار مي ‏دهيم. (1)
مطمئن باشيد با حفظ تقوا و مراعات حدود الهي، راه سعادت به روي شما باز خواهد شد. پس به حفظ پاکي و عفت خود استمرار بخشيد و در امتحان الهي موفق و سرافراز شويد.

پي نوشت:
1. طلاق (65) آيه 2.

Mr.Karimi;939602 نوشت:

کسی را میشناsم که نزدیک به ده سال درگیر خواستگاری بود و میگفت فقط در یکسال نزدیک به 40 مورد خواستگاری رفته! بعد شما با دو جا خواستگاری رفتن خسته شدی؟

اگر 50 تا خواستگاری هم رفتی و همه مثلا 500 سکه مهریه خواستن ، اصلا هیچ دلیلی نداره که خواستگاری 51 ام هم 500 سکه مهریه بخواد بلکه ممکنه اون به 14 سکه راضی بشه پس نا امید نشو ، هر ادمی با ادم دیگه متفاوته

[=Arial Black]به نظر من مشکل تاخیر در ازدواج ، بیش از آنکه ماهیت اقتصادی داشته باشه ، ماهیت فرهنگی داره.

انتظارات زیاد مردم ، یک عامل فکری و فرهنگیه.

اینکه بعض پسرا با دو سه بار خواستگاری رفتن ناامید میشن ، فکری و فرهنگیه.

نداشتن توکل ، فرهنگیه.

مگه نه اینکه ادیسون نود و نه بار آزمایش (با فکر و اندیشه) کرد تا لامپ را بسازه و هر بار شکست خورد و در بار صدم موفق شد؟

حالا شما هم مرتب برین خواستگاری. البته نه کشکی. بلکه هر بار جایی برین که تحقیق کرده باشین و بدونین که از نظر ایمانی و فکری و فرهنگی ، زیاد در بند اقتصاد نیستن و به سلامت دین و اخلاق طرف اهمیت بیشتری میدن.

من تا رفتم سر کار ، خواستگاری و عقد را انجام دادم. فقط هم یک جا خواستگاری رفتم. واسطه مون در خواستگاری ، به پدر خانمم گفته بود: اینها حتی موکت زیر پاشون مال خودشون نیست (راست هم میگفت).
[SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER][SPOILER]اینم بگم که زمانی که مادرم رفت خواستگاری، من توی بیمارستان بستری بودم و دکترها گفتند باید قطع عضو بشم. این مساله رو رک و راست و مستقیم به خانواده همسرم گفتیم. خانواده همسرم حتی با این مورد هم کنار آمدند.[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]
عنوان تاپیک دلالت بر گناه داره.... شما گناه را کنار بذار ، خدا برات راه باز میکنه.

خدایا شکرت راضی ام به رضایت خدا دلم اون شب پر بود برام دیگه مهم نیس خدارو شکر خدایا بده بدتر نیاد من 26 ساله تنهام فکر می کنم دارم کم کم مشکل روانی پیدا می کنم افسرده شدم ولی خداجون از قضای الهی به قدر تو پناه میبرم خیلی بده کشوری که ادعا می کنه مملکت امام زمانه وضع جووناش اینجوری باشه اون وقت این جوون می خواد یار امام زمان بشه ؟ پیش خودم داشتم فکر می کردم من ادم تنهایی ام امام زمان بیشتر از هزار و خورده ای ساله تنهاست تنهایی شو به اندازه ظرف وجود خودم می فهمم که هر سال 5 میلیون نفر جمکران جمع میشن که اقا بیاد هنوز 313 تا مرد پیدا نشدندهر کسی یه خواسته ای داره من خواسته دارم دمتون گرم همت واژه قشنگیه واقعا همه با هم همت کنیم از امروز خوب باشیم مشکل دیگران اگه به دست ما حل میشه کمکشون کنیم ربطی به ازدواج نداره این حرف من ولی ادم وقتی تنها میشه فکر زیاد می کنه منم چند خظ اینجا نوشتم حلالم کنید

Mr.Karimi;940826 نوشت:
خدایا شکرت راضی ام به رضایت خدا دلم اون شب پر بود برام دیگه مهم نیس خدارو شکر خدایا بده بدتر نیاد من 26 ساله تنهام فکر می کنم دارم کم کم مشکل روانی پیدا می کنم افسرده شدم ولی خداجون از قضای الهی به قدر تو پناه میبرم خیلی بده کشوری که ادعا می کنه مملکت امام زمانه وضع جووناش اینجوری باشه اون وقت این جوون می خواد یار امام زمان بشه ؟ پیش خودم داشتم فکر می کردم من ادم تنهایی ام امام زمان بیشتر از هزار و خورده ای ساله تنهاست تنهایی شو به اندازه ظرف وجود خودم می فهمم که هر سال 5 میلیون نفر جمکران جمع میشن که اقا بیاد هنوز 313 تا مرد پیدا نشدندهر کسی یه خواسته ای داره من خواسته دارم دمتون گرم همت واژه قشنگیه واقعا همه با هم همت کنیم از امروز خوب باشیم مشکل دیگران اگه به دست ما حل میشه کمکشون کنیم ربطی به ازدواج نداره این حرف من ولی ادم وقتی تنها میشه فکر زیاد می کنه منم چند خظ اینجا نوشتم حلالم کنید

سلام
دوست عزیز انقدر ناامید نباشید. دنیا به آخر نرسیده که.
تنها هم نیستی خدارو دارید. باید بگی خدا مرا کافیست(حسبی الله).
تا خدا باشه نباید اساس تنهایی کنی.

خودارضایی گفتید نمیدونم خودتون مبتلا هستید بهش یا نه. ولی میدونید چه اعتیاد پلیدی هست. برنامه بزارید از این حالت خودتونو خارج کنید.

اگر بخواید میتونید.
ازدواج هم ان شا الله که همسر مناسب نسیبتون بشه. از مسجدی ها و امام جماعت مشورت بگیرید شاید مورد خوب پیشنهاد کردن بهتون.

صندلی;940834 نوشت:
سلام
دوست عزیز انقدر ناامید نباشید. دنیا به آخر نرسیده که.
تنها هم نیستی خدارو دارید. باید بگی خدا مرا کافیست(حسبی الله).
تا خدا باشه نباید اساس تنهایی کنی.

خودارضایی گفتید نمیدونم خودتون مبتلا هستید بهش یا نه. ولی میدونید چه اعتیاد پلیدی هست. برنامه بزارید از این حالت خودتونو خارج کنید.

اگر بخواید میتونید.
ازدواج هم ان شا الله که همسر مناسب نسیبتون بشه. از مسجدی ها و امام جماعت مشورت بگیرید شاید مورد خوب پیشنهاد کردن بهتون.

سلام دوست عزیز خدارو شکر اهل خود ارضایی و این جور برنامه ها نیستم بحثو مطرح کردم باهاتون چون دلم پره مگه ما شیعه نیستیم فقط اسممون شیعه است موقع ازدواج مهریه سنگین خوب من نمی خوام چیزی رو که ندارم به گردنم باشه حتی اگه طرف نخواد ماشین و خونه شیک ندارم انقد توقع بالاست ادم جرات خواستگاری رفتن نداره مگه ما شیعه نیستیم حرفای قشنگ رو خوب میزنیم ولی موقع عمل که میشه هیچی شاید امام زمان هم بیاد اینجوری پشتش رو خالی کنیم بعدشم بگیم شرمنده امام ما خواستیم یاریت کنیم ولی این کارایی که خواستی سخت بود اره سخته دختر به کسی که جوونه هیچی نداره دادن سخته بگذریم این حرفا رو همه بلدیم استادشیم شرمنده سرتونو درد اوردم

موضوع قفل شده است