نحوه برخورد با زنان بدون پوشش مناسب

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه برخورد با زنان بدون پوشش مناسب

سلام

متاسفانه شاهد ان هستیم در برخی نقاط برخی شهرها بعضی از زنان ، بدون روسری در خیابان تردد میکنند
وظیفه ما در قبال این زنان چیست؟
اگر با انها در نهایت برخورد فیزیکی صورت گیرد قانون از چه کسی حمایت خواهد کرد

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

رزمی کار 21;939127 نوشت:
سلام

متاسفانه شاهد ان هستیم در برخی نقاط برخی شهرها بعضی از زنان ، بدون روسری در خیابان تردد میکنند

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

در این موارد اگر شرایط نهی از منکر وجود دارد وظیفه نهی از منکر است، و اگر شرایط نهی از منکر وجود ندارد وظیفه ای ندارید.

در رابطه با قانون در این موارد از چه کسی حمایت می کند را باید از یک پلیس یا یک مشاور حقوقی سوال بفرمایید.

شرایط امر به معروف و نهی از منکر
۱. علم به معروف و منکر.
۲. احتمال تأثیر.
۳. اصرار بر گناه.
۴. نداشتن مفسده.

پی نوشت:
رساله آموزشی ، احکام امر به معروف و نهی از منکر

با سلام

حفظ حجاب و حرمت و حریم میان زن و مرد و محرم و نامحرم از فرائض مهم الهی است که بی شک سلامت و سعادت جامعه و افراد آن در گرو آن است.پر واضح است که بی حجابی بی حیایی می آورد و بی حیایی هم بی دینی می آورد. و تایید این سخن این حدیث حضرت محمد «ص» است که فرمودند:« کسی که حیا ندارد، دین ندارد.» امر به حجاب و نهی از بی حجابی هم از واجبات امر به معروف و نهی از منکر است که باز هم پیامبر فرمودند: اگر در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود، دشمن بر آنان مسلط شده و دیگر هر چه دعا کنند پذیرفته نخواهد شد. اما امر به معروفی چون حجاب که هم بر مرد و هم بر زن واجب است که حجاب خود را رعایت کنند ، باید با شیوه ای اصولی و منطقی و اسلامی انجام گیرد که ان شاء الله در افرادی که قابلیت هدایت دارند تاثیر بگذارد.

[="Arial Narrow"]

نقل قول:

سلام
یعنی چه در نهایت ؟!
معلومه کسی که حمله کرده به خانم، باید جواب گو باشه
حالا اون خانم هر شکلی باشن
مگر باغ وحشه که به طرف حمله کنه؟

Amir.Ali.molaei;940011 نوشت:
مگر باغ وحشه که به طرف حمله کنه؟

راه حل برای مقابله با بی حجابی ارائه بدید
وگرنه ایران از نظر حجاب تا 5 سال دیگه از نظر من مثل ترکیه میشه ، تو خیابون داری رد میشی از کنارت خانمهای بی حجاب رد میشن خیلی طبیعی!

رزمی کار 21;940019 نوشت:

وگرنه ایران از نظر حجاب تا 5 سال دیگه از نظر من مثل ترکیه میشه ، تو خیابون داری رد میشی از کنارت خانمهای بی حجاب رد میشن خیلی طبیعی!

حق انتخاب حجاب و پوشش با افراد است و ما نمی‌توانیم آنها را اجبار نماییم
عمل به فرایض دینی اسلام بر همه لازم نیست(حق آزادی عقیده)
و اگر با اجبار مردم را مجبور به داشتن پوششاسلامی نماییم در نهایت منجم به دورویی و عدم التزام عملی به پوشش حجاب اسلامی خواهد شد
بهترین گزینه احترام به تفکر متفاوت طرف مقابل و رد شدن از کنار او بدون هیچ قضاوت کردنی است
فرض کنید ملت به جایی برسد که همه با مدل پوشش های غربی به جامعه وارد شوند حال درست است که زنان چادری را مجبور کنیم که مانند ما بی حجاب باشند

[=Arial Narrow]

رزمی کار 21;940019 نوشت:

برخورد فیزیکی ؟؟
تبلیغ‌، تشویق، تمام راهکارهارو رفتین، به برخورد فیزیکی رسیدین؟!
عجب جنگ نرمی، گل بخودی!

این موضوع رو فراوان در سایت گفتگو کردن!

خیلی کارها میشه انجام داد. منتهی صحبتهایی موضوعیه
......
این مشکل اساسیه، از پایه باید درست بشه
فرهنگ سازی ، فعالیت فرهنگی درست:
۱_ معرفی اصولی و درست اسلام حجاب، چون آقایان گناه نیوفتن، چون خون شهدا پایمال نشه ‌و ... زیاد راهکار جالبی نیست.
( مخصوصا در دنیای ما که این همه تبلیغ علیه اسلام میشه)
....
تیلیغات هم نداریم، چهارتا بنر و چند تا حرف شعاری درمان موضوعه؟! این تلیغات حتی به درد دهه پنجاه، شصت هم نمی خوره
........
اما (ی وقتهایی طرف حجاب هم داره: چون رنگیه، چون طرح داره، چون شوار لی پوشیده، باز حجابش رو می برن زیر سوال، خانم رفت همه چی رو تیره و ساده انتخاب کرد، باز چون در جامعه فعاله مشکل می سازن براش، در انتها کلا حذفش میکنن از حضور در جامعه؛ معملومه خانمی که به حجاب علاقه ای نداره این رو ببینه از همون راهی که اومده بر میگرده)
....
زمان امام خمینی (ره) یک فیلمی از تلویزیون بخش میکردن، یسری جمع شدن برای اعتراض خدمت ایشان رفتن، گفتن چی، خانم بازیگر آرایش دارن، امام خمینی یک نگاهی کردن‌، فرمودن : بروید تهذیب نفس کنید، خودتون رو اصلاح کنید.
البته منظورم دقیق ریز شدن بیش از حد به اعمال و رفتار خانمهاست.
..... .............
یک مسئله مهم هم جا انداختن حجاب و عفاف بین آقایانه
حجاب و نگاه خود آقایان ( چند درصد آقایان حتی دین داران ما این رو میدونن که در اسلام برای آقایان هم نوع پوشش گذاشته شده؟ چه کسی گفته خانمها قوه شهوت ندارن، که آقایان مراقب طرز پوشش خودشان نیستن؟
حجاب به پوششی برای خانمها خلاصه شده، چون جامعه یا صدا و سیما اطلاع درستی در این باره ندادن).
اسلام دین مساوات و برابریه، به حجاب هر دو جنس تاکید می کنه
همین اگه درست بشه چقدر باعث جذب خانمها به حجاب میشه؟؟
...............
در انتها بگم ، حالا خوشایند باشه یا خیر
قرار نیست در جامعه همه یک مدل فکر و عقیده باشن و یا حتی یک دین باشن.
ممکنه دین دیگری باشن یا به هر دلیلی حجاب رو نخواهن داشته باشن، بازهم نباید رفتار اشتباه نشان داد.
با تشکر

رزمی کار 21;940019 نوشت:

راه حلی وجود نداره
همه چی دستِ دولتِ
وقتی رئیس جمهورِ گرامی میگه آزادی میارم براتون
همینه منظورش اینجور آزادی ها و بی قید و بند بودن هاست
کاری از دستِ منِ خانوم هم بر نمیاد در مقابل خانومای بد حجاب و بی حجاب چه برسه شما که پسری...
اگه شرایط امر به معروف باشه که نیست باید امر به معروف بشه وگرنه
فقط میشه دعا کرد که عاقبت هممون بخیر ختم شه...
یاعلی مدد

[="Times New Roman"][="Black"]آدم های کوته فکر و سطح پایین دست به چنین رفتارهایی میزنن.
همچین افرادی قدر و منزلت خودشون رو نمی دونن و ناآگاه هستن.
وقتی کسی توی زندگیش هدف و برنامه درستی نداشته باشه دغدغه اش میشه اینکه چند نفر بدون روسری ببیننش.
هرچی درک و فهم بیشتری ایجاد کنیم، مردم بیدارتر میشن، و وقتی بیدار بشن نه تنها خودشون این کارها رو میزارن کنار. بلکه به جبهه مقابل می پیوندند.
[/]

Amir.Ali.molaei;940047 نوشت:
این موضوع رو فراوان در سایت گفتگو کردن!

دوست عزیز اینهایی که گفتید توسط مسئولین باید انجام بشه و اینکه تا بحال خوب کار نشده که نتیجه این شده

شما درباره وضع فعلی اظهار نظر بفرمایید

فرض کنید من با فرزند 15 ساله ام که تازه به سن بلوغ رسیده و اوج شهوت هست ، چطور در جامعه ای رهایش کنم که در اون در حال حاضر محدودیت و ترسی برای عدم پوشش نیست؟ هر خانمی بخواد روسری سر نکنه و ما منتظر باشیم یک زمانی دولتمردان و صدا و سیما کار فرهنگی بکنن و اینها دوباره به حجاب برگردن

البته خدا رو شکر هنوز اونقدر این موضوع همه گیر نشده ولی اگر بخوایم دست روی دست بگذاریم وضعیت اینده م

[="Arial Narrow"]

رزمی کار 21;940078 نوشت:
دوست عزیز اینهایی که گفتید توسط مسئولین باید انجام بشه و اینکه تا بحال خوب کار نشده که نتیجه این شده

شما درباره وضع فعلی اظهار نظر بفرمایید

فرض کنید من با فرزند 15 ساله ام که تازه به سن بلوغ رسیده و اوج شهوت هست ، چطور در جامعه ای رهایش کنم که در اون در حال حاضر محدودیت و ترسی برای عدم پوشش نیست؟ هر خانمی بخواد روسری سر نکنه و ما منتظر باشیم یک زمانی دولتمردان و صدا و سیما کار فرهنگی بکنن و اینها دوباره به حجاب برگردن

البته خدا رو شکر هنوز اونقدر این موضوع همه گیر نشده ولی اگر بخوایم دست روی دست بگذاریم وضعیت اینده م

همان کاری که بقیه انجام میدهند.
درست تربیتش کن و ایمانش رو تقویت کن
هر مکانی هم نزار بره، بزرگتر شد برایش زن بگیر
بی‌ حجابی تاثیر داره اما ایمان و اعتقاد تعیین کنندس
درصد بیشتر ضعف ایمانه که، باعث انحراف میشه!
تمام
موفق باشین

Amir.Ali.molaei;940090 نوشت:
درست تربیتش کن و ایمانش رو تقویت کن

حرفات تئوریه و پاک کردن صورت مساله است
مثل اینه که یکی تو خونه اش ماهواره داشته باشه و بگی بچه ات رو خوب تربیت کن

[=Arial Narrow]

رزمی کار 21;940097 نوشت:
حرفات تئوریه و پاک کردن صورت مساله است
مثل اینه که یکی تو خونه اش ماهواره داشته باشه و بگی بچه ات رو خوب تربیت کن
حرفای تئوری، پاک کردن صورت مسئله ؟! این حرفها یعنی چه؟
این صحبت دین و سخنان عالمان دینیه، نه من
......
در کشورهای دیگه که دین اسلام، دین اول نیست، پوشش آزاده، مسمانان منحرف شده اند؟
هر کسی مسئول دین ایمان خودشه، اون دنیا نمی گن، فلانی بی حجاب بود، تو رو مجازات نمیکنیم، میگن تو چرا مراقب خودت نبودی، که منحرف شدی.
ی موضوع کاملا واضح و شفاف که مسلمانان دنبال تقویت ایمانشان نیستن و مدام بهانه و ایراد می گیرن از اوضاع موجود.
لطفا‌کمی تحقیق و تفکر بکنید.‌
بنده جواب سوالتون رو دادم عزیز
حالا شما میخواهی برخورد فیزیکی داشته باشین، با خودتونه Smile Wink

[="DarkGreen"]

رزمی کار 21;939127 نوشت:

سلام
خیلی راهکار ها میشه انجام داد

اما بهترین راه کار ممکن

اول یکی از اونا رو دستگیر می کنیم می بریم اموزش میدیم
بعد از اون به عنوان طعمه برای دستگیری زنان دیگر استفاده کنیم و اون میره چند تا دیگه از این زنا ها رو میکشونه میاره ما دستگیرشون می کنیم
بعد اونا رو میبریم اموزش میدیم و دوباره بازم ازونا هم به عنوان طعمه برای دستگیری زنان دیگر استفاده می کنیم و اونا هم میرن چندین تا از این زنان بی حجاب رو دستگیر میکنند میارن دار التادیب تحویل میدن
بعد اون چندین نفری که تازه دستگیر شده بودن رو بازم آموزش میدیم و بازم از اونا به عنوان طعمه استفاده میکیم و تا چندین تا چند تا ازین زنان بی حجاب رو گول بزنن بیارن تحویل بدن
بعد اون چندین تا چند تا زن بی حجاب رو اموزش میدیم و بازم ازونا به عنوان طعمه استفاده می کنیم و اونا میرن بیرون چندین تا چندین تا ازون زنهای بی حجاب رو گول میزنن میارن تحویل میدن
بعد اون چندین تا چندین تا زن بی حجاب رو آموزش میدیم و بازم میبریم بیرون تا چندین تا چندین تا چندین تا از ایون زنهای بی حجاب رو گول بزنن بیارن دستگیر بشن تحویل بدن

می بینین!.... یک روش خوب بدون خرج و بدون دردسر!
یعنی اینقدر خوب کار میکنه که اگر ادامه پیدا بکنه دیگه هیچ زنی توی کره زمین باقی نمونه مگر اینکه یکبار دستگیر شده باشه![/]

اتمقلی;940208 نوشت:
[="DarkGreen"]

سلام
خیلی راهکار ها میشه انجام داد

اما بهترین راه کار ممکن

اول یکی از اونا رو دستگیر می کنیم می بریم اموزش میدیم
بعد از اون به عنوان طعمه برای دستگیری زنان دیگر استفاده کنیم و اون میره چند تا دیگه از این زنا ها رو میکشونه میاره ما دستگیرشون می کنیم
بعد اونا رو میبریم اموزش میدیم و دوباره بازم ازونا هم به عنوان طعمه برای دستگیری زنان دیگر استفاده می کنیم و اونا هم میرن چندین تا از این زنان بی حجاب رو دستگیر میکنند میارن دار التادیب تحویل میدن
بعد اون چندین نفری که تازه دستگیر شده بودن رو بازم آموزش میدیم و بازم از اونا به عنوان طعمه استفاده میکیم و تا چندین تا چند تا ازین زنان بی حجاب رو گول بزنن بیارن تحویل بدن
بعد اون چندین تا چند تا زن بی حجاب رو اموزش میدیم و بازم ازونا به عنوان طعمه استفاده می کنیم و اونا میرن بیرون چندین تا چندین تا ازون زنهای بی حجاب رو گول میزنن میارن تحویل میدن
بعد اون چندین تا چندین تا زن بی حجاب رو آموزش میدیم و بازم میبریم بیرون تا چندین تا چندین تا چندین تا از ایون زنهای بی حجاب رو گول بزنن بیارن دستگیر بشن تحویل بدن

می بینین!.... یک روش خوب بدون خرج و بدون دردسر!
یعنی اینقدر خوب کار میکنه که اگر ادامه پیدا بکنه دیگه هیچ زنی توی کره زمین باقی نمونه مگر اینکه یکبار دستگیر شده باشه!

[/]

عجبا
فکر کنم زیادی فیلمِ خشن میبینی!!
یبار که تو یکی از تاپیکا میخواستی تو خیابون موهای دخترهای بدحجاب رو با تیغ از ته بزنی تازه حکم قصاص اون دخترا رو هم صادر کردی که دار بزنی دخترای مردم رو...
الانم که میگی زن ها و دختر های بدحجاب رو طعمه میکنی...
جای شکر داره که الان نگفتی سر دخترا رو با اره میبری...
زیاد ذهنتو درگیر این چیزا نکن زوده برات داداشِ کوچک
بچسب به درست
Lol

یا علے;940212 نوشت:
یبار که تو یکی از تاپیکا میخواستی تو خیابون موهای دخترهای بدحجاب رو با تیغ از ته بزنی تازه حکم قصاص اون دخترا رو هم صادر کردی که دار بزنی دخترای مردم

سلام

تیغ که نه، من گفته بودم سر دخترا رو ماشین دو بزنیم! ... حالا با یکم انفاق و ادم بهشون رحم کنه ماشین هشت یا شونزده
اینطوری خوبیش اینه که

1-موهای سر دیگه چرک نمیکنه عرق نمی کنه شوره نمیزنه و گن نمیاد!

2-موهای سر دیگه خوره نمیفته خالی نمیشه

3-موهای سر دیگه توی غذا روی فرش لای دست و پا گیر نمیکنه

4-موهی سر دیگه پیدا نمیشه جون خحالت میکشن

و خیلی دیگه مزایای دیگه...هیچ عیبی هم نداره

[="Arial Narrow"]

اتمقلی;940218 نوشت:

سلام

تیغ که نه، من گفته بودم سر دخترا رو ماشین دو بزنیم! ... حالا با یکم انفاق و

ادم بهشون رحم کنه ماشین هشت یا شونزده
اینطوری خوبیش اینه که

1-موهای سر دیگه چرک نمیکنه عرق نمی کنه شوره نمیزنه و گن نمیاد!

2-موهای سر دیگه خوره نمیفته خالی نمیشه

3-موهای سر دیگه توی غذا روی فرش لای دست و پا گیر نمیکنه

4-موهی سر دیگه پیدا نمیشه جون خحالت میکشن

و خیلی دیگه مزایای دیگه...هیچ عیبی هم نداره

آورین
اگر به شما جایزه ، مدالی ندهن شک نکن، که حقت رو خورده اند.

Amir.Ali.molaei;940224 نوشت:
آورین
اگر به شما جایزه ، مدالی ندهن شک نکن، که حقت رو خورده اند.

سلام
چه عحب یک نفر هم فکر من پیدا شد!

من اگر مسئولی چیزی بودم می دونین برای ترویج فرهنگ چیکار میکردم؟

مثلا چند تا بره گوسفند بزعاله و گوساله و خرگوش و مرغ و خروس و گربه و کلا این حیونای خونگی رو حمع میکردم تو تنشون ازین لباس های زنهای قاحاریه که همش دامن های چین دارو لباسهای گل گلی و چارقد های بلند داشتن سرشون میکردم و مثلا اسم همه پرنسس های دیزنی رو میزاشتم سرشون و توی خیابونا رسن گردنشون مینداختم این ور و اونور می بردمشون ...می دونین چقدر ملت ندید بدید جمع میشدن و اینقد پول میریختن اینقد پول میریختن رو سر من که الا و بلا اینو باید بدی من بخرم برای بچم ببرم!!

بعد کلی کتاب فروشی میان ازم جواز چاپ عکس اونا رو روی دفتر خودکار مداد کتاب و پاکن و اینا ازم میگرفتن کلی هم اینطوری پول جمع میکردم
بعد پول که زیاد جمع شد یک نیسان می خریدم اونا رو سوار نیسان میکردم میبردم این شهر اون شهر دور دور میدادم و بازم درامد زیادی ازشون جمع میکردم
وقتی دیدم پولم زیاد شد حالا میرفتم یک کشتی هوایمایی چیزی می خریدم اونا رو سوار اون میکردم می بردم کشور های دیگه ی دنیا همه جا اونا رو پخش میکردم نشون میدادم
که ملت ببینن این نژاد ده هزار ساله ایران چطوری لباس می پوشیدن!

رزمی کار 21;939127 نوشت:
سلام

سلام

خوب این دیگر خیلی طبیعی است . مثلا در تهران منطقه ج من زیاد دختر خانم ههای را دیدم بدون روسری و مانتو باز

که یک بار ب یک نفرشون تذکر دادم .

غوغایی بپا شد !

طلبکار هم شد !

دختر خانم و دوستش بهم .......

خخخخخخ

ب نظر من

باید واحدی در سپاه ن نیروی انتظامی تحت عنوان مبارزه با منکرات تاسیس شود
و گشت ههای یا ثارالله دهه 60 راه اندازی شود
وبا چنین خانم ههای بدحجاب و بی حجاب طلبکار و زبان داز برخورد قاطع بشود

و گرنه با سازو کار فعلی بر خوردههای شخصی جز دردسر و گرفتاریهائی حقوقی و قضایی نتیجه ای ب دنبال نخواهد داشت
چون یا باید کتک بزنی

یا درستی کتک نوش جان فرمائید

اتمقلی;940237 نوشت:

سلام

من اگر مسئولی چیزی بودم می دونین برای ترویج فرهنگ چیکار میکردم؟

مثلا چند تا بره گوسفند بزعاله و گوساله و خرگوش و مرغ و خروس و گربه و کلا این حیونای خونگی رو حمع میکردم تو تنشون ازین لباس های زنهای قاحاریه که همش دامن های چین دارو لباسهای گل گلی و چارقد های بلند داشتن سرشون میکردم و مثلا اسم همه پرنسس های دیزنی رو میزاشتم سرشون و توی خیابونا رسن گردنشون مینداختم این ور و اونور می بردمشون ...می دونین چقدر ملت ندید بدید جمع میشدن و اینقد پول میریختن اینقد پول میریختن رو سر من که الا و بلا اینو باید بدی من بخرم برای بچم ببرم!!

بعد کلی کتاب فروشی میان ازم جواز چاپ عکس اونا رو روی دفتر خودکار مداد کتاب و پاکن و اینا ازم میگرفتن کلی هم اینطوری پول جمع میکردم
بعد پول که زیاد جمع شد یک نیسان می خریدم اونا رو سوار نیسان میکردم میبردم این شهر اون شهر دور دور میدادم و بازم درامد

زیادی ازشون جمع میکردم
وقتی دیدم پولم زیاد شد حالا میرفتم یک کشتی هوایمایی چیزی می خریدم اونا رو سوار اون میکردم می بردم کشور های دیگه ی دنیا همه جا اونا رو پخش میکردم نشون میدادم
که ملت ببینن این نژاد ده هزار ساله ایران چطوری لباس می پوشیدن!

Fool
خدایا...

نهاد انقلابی مقتدر مثل کمیته ههای انقلاب اسلامی جهت بر خورد با منکرات و فساد و بدحجابی نیازمند اوضاع فعلی

جامعه است .

[=Arial Narrow]

نقل قول:

هم فکر ؟ کدوم هم فکر؟ چه فکری اصلا؟
جز چند تاشوخی بی مزه که تنها خوشایند خودتونه
نقل قول:
نشون میدادم که ملت ببینن این نژاد ده هزار ساله ایران چطوری لباس می پوشیدن!

فرهنگ ساز عزیز، شما فکر حجاب و عفاف نداشته هم جنسای خودمون باش
......
هه مثلا که چی این مدل صحبت؟ تریبون آزاد پیدا کردین؟‌

یا علے;940243 نوشت:
:|
خدایا...

دوستانه پیشنهاد میکنم:
Don't feed the Troll
.
.
.
والا به هیچ کس مربوط نیست که یه آقا یا خانمی چه لباسی به تن داره.
از نظر شما اون شکل از پوشش برازنده نیست، نظرت محترمه. ولی چرا اینقدر خودخواهی که میخوای پوشش هر کس بر مبنای نظر شما باشه.
مملکت متعلق به گروه خاصیه یا متعلق به همه مردمش؟!
چه فرقی هست بین فردی که اصرار داره چادر و روسری روی سر بانوان کنه و کسی که اصرار داره چادر و روسری از سر خانم ها برداره؟
یعنی این حجم از بیکاری برای دخالت در هر موضوعی واقعا نوبره.
شما خودت راضی هستی کسی به پوشش چادر همسر، خواهر یا مادرتون گیر بده و اصرار کنه که اونا سر باز تو جامعه باشن؟!
اگر این کار رو قانونا و با اسم امر به پیشرفت و نهی از پسرفت به زنان چادری اعمال می کردند چه؟
مگر زمان پهلوی این کار رو نکردند. این کار خوبی بود؟ مگه تو فرانسه اعمال فشار روی زنان مسلمان نکردند. این کار با عنوان آزادی ازش یاد شد؟
عزیزان... واقعا یه سری چیزا فقط به خود فرد ربط داره نه کس دیگه. چه برای زن با حجاب اسلامی چه برای زن بدون حجاب. چه برای پوشش ظاهری آقای معتقد و مسلمان. چه برای یک آقای بدون دیدگاه اسلامی.
من درک نمیکنم که چرا یک فرد باید به خاطر انتخاب پوشش ظاهرش به جماعتی پاسخگو باشه و اون جماعت به چه دلیلی بر مبنای ظاهر فرد، اونو قضاوت می‌کنند؟

hos8sein;940277 نوشت:
دوستانه پیشنهاد میکنم:
Don't feed the Troll
.
.
.
از نظر شما اون شکل از پوشش برازنده نیست، نظرت محترمه. ولی چرا اینقدر خودخواهی که میخوای پوشش هر کس بر مبنای نظر شما باشه.
چه فرقی هست بین فردی که اصرار داره چادر و روسری روی سر بانوان کنه و کسی که اصرار داره چادر و روسری از سر خانم ها برداره؟
شما خودت راضی هستی کسی به پوشش چادر همسر، خواهر یا مادرتون گیر بده و اصرار کنه که اونا سر باز تو جامعه باشن؟!
اگر این کار رو قانونا و با اسم امر به پیشرفت و نهی از پسرفت به زنان چادری اعمال می کردند چه؟
مگر زمان پهلوی این کار رو نکردند. این کار خوبی بود؟ مگه تو فرانسه اعمال فشار روی زنان مسلمان نکردند. این کار با عنوان آزادی ازش یاد شد؟
عزیزان... واقعا یه سری چیزا فقط به خود فرد ربط داره نه کس دیگه. چه برای زن با حجاب اسلامی چه برای زن بدون حجاب. چه برای پوشش ظاهری آقای معتقد و مسلمان. چه برای یک آقای بدون دیدگاه اسلامی.
من درک نمیکنم که چرا یک فرد باید به خاطر انتخاب پوشش ظاهرش به جماعتی پاسخگو باشه و اون جماعت به چه دلیلی بر مبنای ظاهر فرد، اونو قضاوت می‌کنند؟

سلام.
حسین جان چیزی که جلوی چشم مردم باشه به هیچ وجه اسمش شخصی نیست. کسی مثلا نمیتونه برهنه بره بیرون بگه خب شخصیه من اینجوری دوست دارم.
دوما حجاب در کشور ما جزو قانون هست. قانون اجتماعی که جلوی فساد هارو میگیره و لازم الاجرا هست. شما میتونی بگی بابا طرف ماشین خودشه دوست داره ویراژ بره؟؟؟ میشه همچین چیزی؟ ماشین خودشه درست ولی تاثیر کارش رو بقیه هم هست خب. این هم لباس خودشه ولی تاثیرش رو بقیه هست.

سوما کی گفته ما میگیم حتما چادر بپوشه؟ حجاب فقط چادر نیست. حداقل هارو رعایت کنن کافیه.

چهارما قیاست درباره کار پهلوی و کار ما اشتباهه. نمیتونید کار خوب رو با کار بد قیاس کنید. مثلا یکی دعوت به اعتیاد میکنه یکی دعوت به ترک اعتیاد شما بگی کار جفتشون عین همه! این درست نیست.

درباره پرسش استارتر باید بگم که. این موضوع رو 3 گروه میتونن حل کنن و لا غیر.
گروه اول الگو های جامعه (افراد مذهبی، فوتبالیست، بازیگر و این چنین افراد)
گروه دوم ماموران انتظامی (البته با رعایت ادب)
گروه سوم خانم ها با امر به معروف و نهی از منکر.

من معتقدم نهی از منکر آقایون برای خانم ها برای مسائلی که مختص به خانوم هاست اصلا جواب نمیده. بگیم حجابو رعایت کنید. میگن شما ردی درک نمیکنی. به تو چه. مگه خودت خواهر مادر نداری. و هزار تا حرف دیگه یهو دیدی چند تا از هم محلی هاشونم اومدن شما رو نوازش کردن! شر این نهی از منکر از خیرش بیشتره!

ولی اگر خانوم، خانوم رو نهی بکنه این مشکل پیش نمیاد. واقعا در این باره لازمه خانوم ها کمپینی چیزی بزنن در جامعه امر به معروف و نهی از منکر کنند برای خانوم های دیگر.

hos8sein;940277 نوشت:
دوستانه پیشنهاد میکنم:
Don't feed the Troll
.
.
.

سلام
فهمیدم انگلیسی بلدی دوستِ عزیز:) آفرین به شما
الان کلِ این متنِ طویل جوابِ حرفِ منه که گفتم خدایا...؟
اول از اینکه والا من نگفتم حجابِ اجباری
تو دنیای واقعی هم به کسی کار ندارم که چه پوششی داره اتفاقا اکثر کسایی که دور و برم هستن حجابشون خوب نیست ولی خب خیلیاشون ادمای بدی نیستند و مهربون هستند...
من فقط تعجبم از حرفای یه پسر بچه بود که خودشم میدونه این چیزایی که گفته به دور از انسانیت هستش
که موی دخترا رو بتراشی یا دارشون بزنی یا طعمه شون کنی... مخالفتم کردم
اگه پستای تاپیکِ حجابم چند ماه پیش رو خونده باشی اونجا گفتم که هرکس خودش باید به سمت حجاب بره و نمیشه به زور کسی رو حجابشو خوب کرد همونجور که خودم به زور سمت حجاب نرفتم درک میکنم دخترا رو که با امر به معروف و این چیزا تازه طرف میگه به تو چه که حجابِ من چجوریه!
هرکس اگه درگیر درست کردنِ خودش و عیب های خودش باشه دیگه وقت نمیکنه عیبای دیگران رو بولد کنه...
موفق باشی
یاعلی

یا علے;940298 نوشت:
فهمیدم انگلیسی بلدی دوستِ عزیز:) آفرین به شما
الان کلِ این متنِ طویل جوابِ حرفِ منه که گفتم خدایا...؟

سلام
من فقط قسمت اول صحبتم با شما بود راجع به اون کابری که شما در جوابش گفتید "خدایا".
مابقی پیرامون تاپیک بود و منظورم شما نبودید.
خلاصه من به شکل بد پست نقل قول کردم. شرمنده.@};-

سلام دوست من

صندلی;940282 نوشت:
حسین جان چیزی که جلوی چشم مردم باشه به هیچ وجه اسمش شخصی نیست.

الان اگه این شرط قطعی هست برای تفکیک موضوع شخصی از عمومی؟
اگر اینطور است پس این جلوی چشم بودن، شامل چهره فرد، اموال فرد، خانواده فرد و... هست.
برای مثال با فرض خودتون، شما میتونید کسی رو اجبار کنید و بهش بگید برو قیافتو عوض کن!! چون قیافه تو جلوی چشم مردمه و شخصی نیست!
صندلی;940282 نوشت:
کسی مثلا نمیتونه برهنه بره بیرون بگه خب شخصیه من اینجوری دوست دارم.

طبق معمول این بحث ها وقتی حرف از این میشه که هر کس آزاده برای انتخاب پوشش خودش، فرد مخالف، بدترین حالت ممکن رو مثال میزنه که اگه طرف برهنه بشه چی.
دوست من، بزرگوار
صحبت ما سر موضوع برهنگی نیست. سر پوششه. من اشاره کردم هرکس مختاره در انتخاب پوشش خودش و راجع به برهنگی صحبت نکردم.
و جا داره متذکر بشم هر خانم یا آقایی که روی سرش، دستش و پاهاش پوشش نداره، برهنه نیست. چون کماکان بخش هایی از بدنش پوشیده است.
ما آزادی در پوشش رو وقتی با برهنگی قاطی میکنیم، نتیجتا به این جواب میرسیم که آقا حجاب اجباری خوبه که این اشتباهه.
در صورتی که در بسیاری از کشورها آزادی در پوشش وجود داره، اما به شکل قانونی و یا اجتماعی، برهنگی در مکان های عمومی (که این خودش تعریف داره)، ممنوعه و یا دعوت به پرهیز ازش میشه.
صندلی;940282 نوشت:
دوما حجاب در کشور ما جزو قانون هست.

بله، جزء قوانین هست. بنده پیرامون اینکه چرا حجاب قانون هست صحبت نکردم. (کما اینکه در نقد این قانون همین بس که زنان غیر مسلمان ایرانی یا غیر معتقد به اسلام ایرانی هم باید پوششی اسلامی داشته باشند!! و همچنین ماهیت به وجود آمدنش در حل تداخلات میان آزادی های شخصی نیست، بلکه در نقض آزادی است.)
صحبت من اینه به مجری قانون مربوطه که ناقض قانون رو مورد نکوهش، دستگیری یا مجازات قرار بده نه شما و بنده.
صندلی;940282 نوشت:
قانون اجتماعی که جلوی فساد هارو میگیره

منو نخندونید.
جلوی فساد رو میگیره!lol
بیخیال
صندلی;940282 نوشت:
شما میتونی بگی بابا طرف ماشین خودشه دوست داره ویراژ بره؟؟؟

مثال کاملا نامرتبط با موضوع حجاب.
شما وقتی ویراژ بدی، احتمال آسیب رسانی به دیگران به وجود میاد. اینجا ازادی ویراژ دادن در تداخل با آزادی حق سلامتی کس دیگری است. به همین خاطر قانون محدودیت سرعت به وجود میاد.
ولی زنی با پوششی غیر تجویزی اسلام در جامعه ظاهر بشه میخواد چه آسیبی به شما بزنه؟! شیطان در شمای نوعی حلول میکنه؟ چون افراد، قبلا اعضای خانواده شون رو دائما با پوشش کاملا اسلامی دیدن (گردی صورت و پایین تر از مچ دست ها)، با دیدن خانمی که سرش بازه، تصمیم میگیرند که شرور بشن؟! مشخص کنید دقیقا چه آسیبی وارد میشه.
.
برای مثال در کشورهای غرب در موضوع برهنگی ممنوعیت های قانونی وجود داره. یکی از دلایل برای این ممنوعیت در برهنگی تاثیرات در پورنوگرافی کودکان است.
صندلی;940282 نوشت:
سوما کی گفته ما میگیم حتما چادر بپوشه؟ حجاب فقط چادر نیست. حداقل هارو رعایت کنن کافیه.

دوست من، من چادر رو مثال زدم. اصلا شما بگو مانتویی.
منتها عزیزان مذهبی قائل به حضور چادر هستند به عنوان بهترین پوشش نه پوشش مانتو شلوار، مقنعه یا روسری یا شال یا کلاه.
صندلی;940282 نوشت:
نمیتونید کار خوب رو با کار بد قیاس کنید.

خوب تا زمانی که محدود کردن ظاهر بانوان رو با حجاب اجباری، خوبی بدونید، خب طرف مخالفتون هم پوشش غیر اسلامی رو خوبی میدونه.
بزرگوار. خوبی و بدی در ظاهر نیست. چون این موضوع سلیقه ای هست.
مثل اینکه من خوب و بدی شما رو از شلوار پارچه ای یا جین شما تشخیص بدم. یا از صورت تیغ زده شما یا محاسن شما!!
صندلی;940282 نوشت:
مثلا یکی دعوت به اعتیاد میکنه یکی دعوت به ترک اعتیاد شما بگی کار جفتشون عین همه! این درست نیست.

الان شما یه خانم با موهای بدون پوشش رو با یک فرد معتاد قیاس میکنید؟!
.
.
خانم هایی که این مطب رو میخونید. دوست دارم از آقایانی که در خدمت سربازی محدود شده بودند به موی کوتاه یا تیغ نزدن صورت (در سپاه) بپرسید که در دو سال خدمت سربازی چقدر به خاطر این دو قانون که بابتش از آزادی هاشون منع شده بودن، لذت بردن.

سلام
ما اگه بتونیم همینایی که باحجابند را حفظ کنیم که نسل باحجابی از بین نرود...هنر کردیم
متاسفانه الآن چادری ها هم برخی دارند بی حجاب میشوند
دولت های خاءن صد سال از نظر فرهنگی مارو عقب انداختند
ارزشها عوض شده
اگه توده افراد مقید به فرهنگ اسلامی وارد صحنه نشوند و حساب شده عمل نکنند کار به براندازی هم خواهد کشید

رزمی کار 21;939127 نوشت:
گر با انها در نهایت برخورد فیزیکی صورت گیرد قانون از چه کسی حمایت خواهد کرد

برخورد فیزیکی کلا بی معناست و کلا اشتباست.حتی برخورد زبانی هم شرایط خودش رو داره.

قطعا قانون ازتون حمایت نخواهد کرد.

یه عده از این وضع بی حجابی (دیگه نمیشه گفت بدحجابی ) به ستوه اومدن.

اصلا بحث روسری و مو نیست اونرو هیچی ولش کن بدتر از اون با ساپورتهایی تنگی که حجم بدن کاملا معلومه میان تو خیابون .

البته نه دخترهای مجرد خیلی خانومهای جوان متاهل هم اینطورین.

در قرآن هیچگونه تنبیهی برای بد حجابی مشخص نشده است .
خود مردها باید تقوا داشته باشند .
وقتی یه مدت به اونها نگاه نکنند زنها نیز دیگر به جلوه گری نمیپردازند

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

کار فرهنگی ... بحث برخورد با بی حجابی یک کار فرهنگی بزرگ میخواد... در سطح کشور.[/]

سلام
شما بهترین کاری که میتونید بکنید این هست که بی حجاب و باخجاب براتون فرق نکنه و همه رو به چشم انسان ببینید. شاید یک روز یک بی حجاب گفت آن مرد با اینکه مذهبی بود ولی اینقدر خوب با ما برخورد کرد که ترقیب شدیم برویم بیشتر با مذهبش آشنا شویم، و یا سعی کنیم جداقل جلوی او بیشتر مراعات کنیم! این شیوه ی عملی امر به معروف و نهز از منکر ائمه ی ماست دوست عزیز نه اینکه برخورد فیزیکی کنید و طرف را از دین و خدا و مذهب متنفر کنید و سر لج بیندازید که بدترش را بکند فقط برای مقابله با شما.

shdehghani;940381 نوشت:
خود مردها باید تقوا داشته باشند .
وقتی یه مدت به اونها نگاه نکنند زنها نیز دیگر به جلوه گری نمیپردازند

تقوای مردها کافی نیست . یکیاز ویژگی‏های مهم زنان، خصیصه خودنماییه كه به صورت غریزی و طبیعی وجود دارد.

در ثانی اینکه از اجتماع با اون هم سلیقه بخوایم به خانومها نگاه نکنند بی معنیه.

خیلی از زنها و مردها اصلا چنین چیز رو خطا نمی دونند که حالا بگیم مردها نگاه نکنند.

موضوع قفل شده است