جمع بندی ازدواج با دختر فوق مذهبی

تب‌های اولیه

79 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر فوق مذهبی

سلام
دوستان لطفا نظر بدید تا با همفکری شماها یه تصمیم مناسب بگیرم.
دیشب به یه خواستگاری یک دختر خانومی رفتیم، خواستگاری که نمیشه گفت بیشتر برای دیدن ایشون و صحبتهایی کلی
فقط به چند مورده عجیب برخورد کردیم

1- دختر خانوم معتقده بچه های آینده رو نباس بفرستیم مدرسه؛خودمون باید انقدر از نظر علمی و معنوی قوی باشیم که بتونیم آموزششون بدیم؛چون محیط مدرسه و بچه های این دوره زمونه اصلا مناسب نیستن.

2- دختر خانوم میفرماد لزومی نداره بریم مسافرت و گردش و .... اینا وقت تلف کردنه، باس مطالعه کنیم؛عبادت کنیم و .... ابد در پیش داریم.

3- سفره مردونه و زنونه باشه موقع مهمانی دادنامون

4-لزومی به صله رحم نیست؛میگفت تعریف شما از صله رحم چیه؟! ممکنه با داداشتون سلام علیک نکنم.کما اینکه الان شوهر خواهرشون خونه اشون میاد جلو نمیاد و باهاش سلام علیک نمیکنه.

5- من از خونه بیرون نمیرم،به مغازه حتی نمیرم؛ همه چی رو مرد باید بخره؛ (خب زندگی پستی و بلندی داره،همه روز که مرد خونه نیست،شما شاید بچه ات نیاز به یه چیز ضروری پیدا کنه زن باس بره تهیه کنه)

6- فکر کنم میگفت از 24 ساعت فقط 3-4 ساعت میخوابم. (ساعت 7-8 شب میخوابه؛ 1 بامداد بلند میشه، نماز شب و...)

7-با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره،ماهی یکبار فکر کنم،ولی از نظر بچه آوری میگفت تعداد خیلی زیاد بچه مشکلی نیست. (فکر کنم عین مریم قدیس میخواد بیشتر عبادت کنه،که وقتش توی این دنیا تلف نشه به خاطر مسائل نفسانی)

8- چطور میشه ایشون رو به حالت اعتدال ،نرمال و عادی آورد؟براش باید چطور استدلال آورد؟
(ایشون 26 ساله و دختر آخر خانواده هستند و خیلی سخت روی مواضعشون ایستادن،در مقابل خانوادشون هم ایستادن.
به نظر من آخر و عاقبت این افکارشون تجرد است، کما اینکه سنشون داره به 30 که سن تجرد قطعی در ایران است نزدیک میشه)

به نظرتون این رفتار ها غیر عادی و افراطی نیست؟! لطفا هر کسی در حد وسعش راهنمایی کنه و نظر بده

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام علیکم.ممنون از سؤال جالبتون.

omidreza;938831 نوشت:
دختر خانوم معتقده بچه های آینده رو نباس بفرستیم مدرسه؛خودمون باید انقدر از نظر علمی و معنوی قوی باشیم که بتونیم آموزششون بدیم؛چون محیط مدرسه و بچه های این دوره زمونه اصلا مناسب نیستن.

نگرانی بجایی است اما این راهکار هم سخت است و هم عوارض دارد.یعنی شما هم باید علمش را داشته باشید و هم توان و وقت کافی.عوارضش هم این است که بسیاری از استعدادها و قابلیتهای بچه ها از طریق ارتباط با همسالان پرورش پیدا می کند و بچه هایی که از ارتباط با همسالان محرومند در آینده افرادی منزوی و غیر اجتماعی و افسرده بار خواهند آمد.البته چنانچه مایلید در این زمینه مفصلا بحث کنیم این سؤال را ارسال کنید تا در تاپیکی جداگانه مورد بحث قرار گیرد.

omidreza;938831 نوشت:
دختر خانوم میفرماد لزومی نداره بریم مسافرت و گردش و .... اینا وقت تلف کردنه، باس مطالعه کنیم؛عبادت کنیم و .... ابد در پیش داریم.

تفریح و مسافرت برای هر کسی ضروری است بطوریکه حتی دین هم به آن توصیه کرده است.بله چنانچه کسی در تفریح افراط کند می توان گفت اتلاف عمر است.میزان تفریح هم به فردش بستگی دارد.افراد افسرده و غمگین بیشتر نیاز به تفریح دارند و افراد سالم کمتر.اما همه نیاز دارند.

omidreza;938831 نوشت:

نظر خوبی است.راجع به این زمینه بنده شخصا از علمای بزرگ سؤال کردم و تأیید کردند.البته این طوری خود خانومها هم راحت ترند واینکه به مهمانها هم بستگی دارد.چنانچه مشکل اخلاقی ندارند و مفسده ای ندارد مانعی نیست.
البته به لحاظ مشاوره ای و روان شناختی ایرادی ندارد مگر اینکه فسادی بر آن مترتب باشد که در سؤال بعدی به آن پرداخته ام.

omidreza;938831 نوشت:
لزومی به صله رحم نیست؛میگفت تعریف شما از صله رحم چیه؟! ممکنه با داداشتون سلام علیک نکنم.کما اینکه الان شوهر خواهرشون خونه اشون میاد جلو نمیاد و باهاش سلام علیک نمیکنه.

از دیدگاه مشاوره ای و روان شناختی، ارتباطات اجتماعی و خانوادگی چنانچه آسیب زا نباشد لازم است.هم مرد و هم زن باید در ارتباطات اجتماعی خود مرز داشته باشند.متأسفانه شاهد هستیم که همین بی مرزیها موجبات خیانت زناشویی را فراهم کرده اند.نباید با هرکسی صمیمی شد.بنده به عنوان مشاور موردهای متعددی را دیده ام که در اثر ارتباطات خانوادگی بی مرز و صمیمیتهای نا بجا، ارتباطشان به خیانت کشیده است.

omidreza;938831 نوشت:
من از خونه بیرون نمیرم،به مغازه حتی نمیرم؛ همه چی رو مرد باید بخره؛ (خب زندگی پستی و بلندی داره،همه روز که مرد خونه نیست،شما شاید بچه ات نیاز به یه چیز ضروری پیدا کنه زن باس بره تهیه کنه)

یعنی منظور ایشان این بوده که در مواقع ضروری هم بیرون نمی رود؟!
خب این یک تقسیم کار است و منطقی هم هست.کارهای منزل برای خانومها و کارهای بیرون برای آقایان.البته مفهومش این نیست که آقایان در کار منزل کمک نکنند.گاهی لازم است که خانومها خرید انجام دهند و این مطلب واضحی است.

omidreza;938831 نوشت:
6- فکر کنم میگفت از 24 ساعت فقط 3-4 ساعت میخوابم. (ساعت 7-8 شب میخوابه؛ 1 بامداد بلند میشه، نماز شب و...)

ایرادی ندارد.چنانچه انسان طوری برنامه ریزی کند که خواب مناسب داشته باشد و به کارهای روزمره خود برسد،عبادت زیاد توفیقی است که نصیب هر کسی نمی شود.به هرحال اهداف انسانها متفاوت است.کسی که به مراتب پایین ایمان اکتفا نمی کند و خواستار بلندترین مراتب ایمان باشد قطعا باید عبادتهای سخت انجام بدهد و بدون زحمت نمی توان به این مراتب رسید.قطعا کسی هم که می خواهد دنیای بسیار آبادی داشته باشد نمی تواند خود را به عبادتهای زیاد و شب زنده داری مشغول کند چون دیگر برای او انرژی و وقتی نمی ماند که بخواهد به بالاترین در آمد دست پیدا کند.هم آباد کردن دنیا زحمت فراوان می طلبد و هم آباد کردن آخرت.اختیار با ماست.هرکسی مشغول چیزی می شود که برایش اهمیت دارد.

omidreza;938831 نوشت:
7-با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره،ماهی یکبار فکر کنم،ولی از نظر بچه آوری میگفت تعداد خیلی زیاد بچه مشکلی نیست. (فکر کنم عین مریم قدیس میخواد بیشتر عبادت کنه،که وقتش توی این دنیا تلف نشه به خاطر مسائل نفسانی)

بنده با اطلاعی که از اهل معنا دارم از ایشان شنیده ام و توصیه کرده اند که رابطه جنسی برای کسانیکه خواستار مراتب بالای ایمان هستند باید در حد ضرورت باشد.وحد ضرورت به نسبت افراد فرق می کند.افرادی که گرم هستند بیشتر و کسانیکه سرد هستند کمتر.به هرحال این طور افراد باید با کسانی ازدواج کنند که به لحاظ ایمان همرتبه باشند و الا دچار مشکلات زناشویی خواهند شد.رابطه جنسی از ارکان زندگی زناشویی محسوب می شود.

omidreza;938831 نوشت:
8- چطور میشه ایشون رو به حالت اعتدال ،نرمال و عادی آورد؟براش باید چطور استدلال آورد؟

این طور که پیداست ایشان نمی خواهند عادی و در سطح عوام باشند.به هرحال ایشان خودشان انتخاب کرده اند که از سطح عادی و عوام بودن بالاتر باشند و قطعا خودشان را برای سختیهای انتخاب خود آماده کرده اند.آیا شما ایرادی به انتخاب ایشان دارید؟

omidreza;938831 نوشت:
به نظر من آخر و عاقبت این افکارشون تجرد است، کما اینکه سنشون داره به 30 که سن تجرد قطعی در ایران است نزدیک میشه)

به نظرتون این رفتار ها غیر عادی و افراطی نیست؟! لطفا هر کسی در حد وسعش راهنمایی کنه و نظر بده

به هرحال همانطور که ایشان چنین راهی را انتخاب کرده اند در بین آقایان هم افرادی هستند که مانند او هستند.به یاد دارم که مراجعی داشتم که می گفت آقایی به خواستگاریم آمده که گفته من در شبانه روز 12 ساعت عبادت می کنم.شبها بیدارم و...
کبوتر با کبوتر باز با باز....
روایتی جالب راجع به این موضوع :
امام حسین(علیه‌السلام) در توصیف حضرت سکینه(سصلام الله علیها) می‌فرمایند «و اما السکینه فغالب علیها الاستغراق مع الله فلا تصلح لرجل؛ سکینه غالباً غرق در ذات الهی است؛ از‌این‌رو شایسته امور زناشویی نیست» حلو، محمدعلی سید یحیی، عقیله قریش آمنه بنت الحسین الملقبه بسکینه، ص۹۹ ۱۴۵، قم، مؤسسه السبطین العالمیه، چاپ دوم، ۱۳۸۲ش.

قطعا ایشان در این حد نیستند و مردانی که همفکر او هستند و خواستار درجات بالای ایمان هستند بسیار طالب چنین موردی هستند.

امین;939883 نوشت:
قطعا ایشان در این حد نیستند و مردانی که همفکر او هستند و خواستار درجات بالای ایمان هستند بسیار طالب چنین موردی هستند.

سلام
بله قدر زر زرگر بداند
مشكل اينجاست در جامعه ما آنقدر به مسائل ديگر نظير هويت دادن به اشتغال و ارتباطات اجتماعي بها داده شده كه مردم مراتب بالاي ايمان را بي ارزش و حتي افراط مي دانند

omidreza;938831 نوشت:
با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره،ماهی یکبار فکر کنم

بي جهت فكر نكنيد ... با پرس و جو كردن از ديگران هم اين مسئله را نمي توان فهميد نمي دانم شما چگونه فكر كرده ايد كه اين نتيجه رسيده ايد
اتفاقا در دستورات دين به اين مسئله كه شخص نياز همسرش را رفع كند سفارش شده

omidreza;938831 نوشت:
چطور میشه ایشون رو به حالت اعتدال ،نرمال و عادی آورد؟براش باید چطور استدلال آورد؟

ايشان را تشويق به ديدن ماهواره كنيد شايد كمي ايمانش را از دست داد و به حالت اعتدال مورد نظر شما رسيد (شوخي)

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان گرامی

این خانم نه افراط کرده است و نه تفریط ، زیرا افراط و تفریط زمانی رخ میدهد که شخص دین را فهمیده باشد ، ولی جایی زیاده روی کند که نامش میشود افراط و جایی پست رویی کند که نامش بشود تفریط. با کمال احترام این خانم دین را اصلا نشناخت چه برسد بخواهد افراط و تفریط کند.
اسم تاپیک غلطه. دختر فوق مذهبی ... این واژه برای چنین تفکری از ریشه غلطه.
ایشون تفکرش ریشه ای غلطه نه تفسیر غلط از دین.برای این مشکل هم باید ریشه یابی شود و سپس حل شود.و قطعا این تفکر ریشه در کودکی دارد ، برو برگرد نداره.

1 - اصلا همیچین موردی غیر ممکنه ... مگر اینکه پدر و مادر کودک یا علم غیب بدانند یا حکمت ...
در ثانی 20 سال بعدش تکلیف شغل و آینده چه میشود؟
نحوه برخورد با دیگران را چگونه می آموزد؟
تا آخر عمر تو خونه است؟ اگه خارج از خونه مشکلی پیش اومد میتونه حلش کنه؟
ووووو

خیلی از علوم در ارتباط با دیگران کسب میشه نه در موندن تو خونه.

جدای از موارد فوق.
آیا دین این رفتار را قبول دارد؟ یا خیر؟
طبق موازین دینی کسب علم واجبه... راه کسب علم هم دین گفته. فرقی هم بین پسر و دختر بودن نداره. برای هر دو جنسیت واجبه.
[SPOILER]«طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَة»كسب علم و دانش بر هر زن و مرد مسلمان واجب است.بحار الأنوار، ج ‏1، ص 177.[/SPOILER]

2 - عبادت یعنی چی؟ اینکه شما غذا بخورید برای اینکه نیرو بگیرید و برای خدا کار کنید میشه عبادت. ممکنه غذا خوردن از سر اخلاص از 1000000 رکعت نماز بدون اخلاص بالاتر باشه.
سفر و تفریح هم همینه. اگه برای این باشه که برید تفریح و انرژی بگیرید تا تو راه خدا قدم بردارید میشه عبادت. اگه از روی اخلاص باشه که دیگه بهتر...
تا زمانی که زبان دید درست نشه سر سوزنی اتفاق خاصی نمیوفته.

3 - اینکه سفره مردونه و زنونه جدا باشه. بستگی به موقعیت داره. یه جاهایی خوبه و یه جاهایی خوب نیست.
برای همین وارد نمیشم. اما به طوری کلی کار درست همینه.

4 - اینکه فرمودند لزومی به صله رحم نیست کلا خلاف دین و مذهب و است.و غیر قابل درک. برای همین این در این موضوع هم وارد نمیشم. چون صله رحم یکی از واجبات است که امروزه عده ای فکر میکنن افتخار دادن به طرف مقابل هست. این موضوع خیلی حرف داره.

5 - اینکه از خونه نمیره بیرون برای خرید و ... خوب دین این رو توصیه کرده. و وظیفه مرد هست تهیه تمام مواد غذایی و لوازم خانه.
اما اگه در مواقع ضروری است.. اونم جای بحث داره.

6 - اینم که سفارش دینه. کم خوری و کم خوابی. کم خوری و کم خوابی باعث رشد ذهنی است.
در مقابل منشاء تمام بیماری ها پرخوابی و پرخوری است.

[SPOILER]پیامبر خدا (ص): مادر همه داروها، کم خوری است. (المواعظ العددیّة، ص 213)امام علی (ع): کم خوری، مانع بسیاری از بیماری های جسم می شود. (غررالحکم، 6768 ،عیون الحکم و المواعظ ، ص 370، ح 6248)امام علی (ع): خوراک را کم کن تا بیماری ها را کم کنی. (غرر الحکم، ح2336)امام علی (ع): هر کس خوراکش کم باشد، دردهایش نیز کم است. (غررالحکم،ح8409،عیون الحکم والمواعظ، ص455،ح8220)امام علی (ع): کم خوری، مایه گرامی داشتن بیشتر خویش است و سلامت را بیشتر استمرار می بخشد. (غررالحکم،ح 6819،عیون الحکم والمواعظ،ص 370،ح 6240)
امام علی (ع): هر کس در خوردن به کم بسنده کند، سلامتش بیشتر می شود و اندیشه اش به سامان می رسد. (غررالحکم ، ح8803، عیون الحکم و المواعظ ، ص 437 ،ح7559)
[/SPOILER]

در خصوص کم خوری و کم خوابی و اثراتش حدیث خیلی زیاد هست. دست یافته های پزشکی هم وجود دارد.

7 - در این خصوص بستگی به دو طرف زندگی دارد.
[/]

[=Arial Black]

omidreza;938831 نوشت:
- دختر خانوم معتقده بچه های آینده رو نباس بفرستیم مدرسه؛خودمون باید انقدر از نظر علمی و معنوی قوی باشیم که بتونیم آموزششون بدیم؛چون محیط مدرسه و بچه های این دوره زمونه اصلا مناسب نیستن.

نگرانی ایشون کاملا نگرانی درستی است اما راه حلش درست نیست. به فرض که شما بچه را درس دادید، مدرک تحصیلی اش را کی می دهد؟
نگرانی ایشون را بپذیرید ولی با همفکری همدیگه و مشورت با کارشناسان ، راه حل درستتری را پیدا کنید.
omidreza;938831 نوشت:
دختر خانوم میفرماد لزومی نداره بریم مسافرت و گردش و .... اینا وقت تلف کردنه، باس مطالعه کنیم؛عبادت کنیم و .... ابد در پیش داریم.

در مسافرت افراط نباید بشود. مثلا شش ماهی یکی خوب است. اهتمامی که ایشان به امر آخرت دارند ستودنی و کاملا قابل درک است.
منم به مسافرت و تفریح میلی ندارم و مطالعه کتاب را ترجیح میدهم. اما برای حال همسرم و بچه هام مسافرت هم میرویم.
درست نیست ایشون نظر خودشون را بر شوهر یا فرزندان آینده تحمیل کنند.
ضمناً اگر به دین عنایت زیاد دارند ، سفرهای زیارتی را چکار میکنند؟؟ هم عبادت است هم تفریح.
omidreza;938831 نوشت:

نظر کاملا درستی است. عقیده خیلی از بزرگان دینی ما هم همین بوده است. کاش من قدرتش را داشتم در خانواده خودمان این نظر را پیاده میکردم.
اگر براتون انجام این نظر (که کاملا درسته) سخته ، میشه کمی متعادلش کرد: به این صورت که سفره ها جدا باشد اما هر دو سفره در یک محوطه و با کمی فاصله از هم باشد. اینطوری مرد و زن نامحرم روی یک سفره نیستند.
omidreza;938831 نوشت:
-لزومی به صله رحم نیست؛میگفت تعریف شما از صله رحم چیه؟! ممکنه با داداشتون سلام علیک نکنم.کما اینکه الان شوهر خواهرشون خونه اشون میاد جلو نمیاد و باهاش سلام علیک نمیکنه.

عین گفته ایشون را بیان میکنید؟ مگه ممکنه کسی به دین اهمیت بدهد اما به صله رحم که مورد تآکید فراوان دین است اهمیت ندهد؟؟!!
اینکه به شوهر خواهرش سلام نکند کار کاملا درستی است. گویا نظر امام خمینی (ره) هم همین بوده است: اینجا را ببینید.
اگر با برادر شما هم ارتباط حتی سلام نداشته باشند بهتر. اینجا را ببینید.
omidreza;938831 نوشت:
من از خونه بیرون نمیرم،به مغازه حتی نمیرم؛ همه چی رو مرد باید بخره؛ (خب زندگی پستی و بلندی داره،همه روز که مرد خونه نیست،شما شاید بچه ات نیاز به یه چیز ضروری پیدا کنه زن باس بره تهیه کنه)

این در کل کار درستی است. اما تمام احکام فرعی اسلامی در مواقع ضرورت ممکن است تغییر یابند. مثلا حضرت زینب در مجلس یزید سخنرانی کردند.
کلیت نظرشون درسته اما درباره مواقع ضروری (کاملا ضروری) باهاشون صحبت کنید. مثل مریض شدن سخت بچه و نبودن شما در منزل و ...
omidreza;938831 نوشت:
فکر کنم میگفت از 24 ساعت فقط 3-4 ساعت میخوابم. (ساعت 7-8 شب میخوابه؛ 1 بامداد بلند میشه، نماز شب و...)

اگر توانایی دارند و به کارهای خانه و ... لطمه ای وارد نمی شود اشکالی ندارد. ممکن است پس از ازدواج ، ببینند که این مقدار خواب برای رسیدگی به کارهای خانه کم است و اینطوری "حق الناس" (که مورد تاکید اسلام است) به گردنش میافتد (حق شوهر و بچه هاشون در امور کمک کردن به درس و ...)
omidreza;938831 نوشت:
-با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره،ماهی یکبار فکر کنم،ولی از نظر بچه آوری میگفت تعداد خیلی زیاد بچه مشکلی نیست. (فکر کنم عین مریم قدیس میخواد بیشتر عبادت کنه،که وقتش توی این دنیا تلف نشه به خاطر مسائل نفسانی)

چه بهتر! اینطوری احتمال فریب خوردنشون توسط مردان غریب و به دام عواطف افتادنشون کمتر میشه. البته بهتره توصیه های اسلام در خصوص رسیدگی زن به وضعیت زناشویی شوهرش را ملاحظه بفرمایند. اگر "اسلام" براشون مهمه ، تکلیف خودشون رو تشخیص خواهند داد. مگر اینکه کلمات و مفاهیم را جوری برای خودشون تعریف کنند که از زیر بار تکلیف در بروند. در اینصورت برای تعریف مفاهیم باید به دفتر مرجع تقلیدشون تماس بگیرند و ببینند مثلا صله رحم و ... یعنی چه؟ (برای هر مورد این چنینی، یک مکاتبه با دفتر مرجع تقلید صورت بگیرد).

در کل:
1- نظراتشون اکثرا بسیار خوبه.
2- برخی نظراتشون کمی نیاز به تصحیح داره (مدرسه رفتن بچه ها - صله رحم (البته با محارم) ). این موارد را با دفتر مرجع تقلید بحث کنید.
3- ممکنه این احوالشون، مربوط به شرایط فعلی شون باشه و وقتی در متن گرفتاری های زندگی متاهلی قرار گرفتند کمی متعادلتر عمل کنند.

نکته خیلی مهم:
ایشون در بررسی اسلام ، ملاکشون چیه؟ فقط فهم خودشون را قبول دارند؟ یا اگر در جایی نظر مرجع تقلیدشون غیر از نظر ایشون بود،؛ حاضر به رها کردن نظر خودشون و پذیرش نظر مرجع تقلیدشون هستند؟

در صحبت با ایشون ، ابتدا مواردی را که باهاشون موافق هستید (طبق نظر کارشناس محترم) و درکشون میکنید بیان کنید، سپس مواردی را که روح قضیه درست است اما مقداری نیاز به تصحیح شیوه عمل وجود دارد ، ذکر کنید و روی این نکته بحث کنید که اگر نظرهاتون با هم اختلاف پیدا کرد ، نظر چه مرجعی فصل الخطاب باشد (مرجع تقلید ، رهبری ، ...). نمیشود که مثلاً ایشون بگویند من فقط نظر خودمو قبول دارم و نظر هیچ عالم دینی دیگری را قبول ندارم.

یک نکته دیگه:
ممکنه ایشون بخوان سطح دینی بالاتر از عادی داشته باشند. در این صورت صحبت با مرجع تقلید ( که "فقیه" هست) شاید مفید نباشه. چون فقیه ، مسایل را در حد عادی بین میکنند. در این حالت میتونین با "اساتید اخلاق" (که مسایل را دقیقتر در نظر میگیرند) مشورت کنید. خیلی از چیزهایی که از دید علم فقه اشکالی ندارد ، از نظر علم اخلاق اشکال دارد. خط کش فقه متری است اما خط کش اخلاق میلیمتری است. باید پرس و جو کنید و مثلاً بهترین استاد اخلاق در حوزه علمیه قم را پیدا کنید و به ایشون معرفی کنید و با همدیگه مسایل را با آن استاد اخلاق (حضوری یا با نامه) مطرح کنید.

[="Times New Roman"][="Black"]صبح اومدم پست بزارم تاپیک بسته بود.

امین;939883 نوشت:

بنده با اطلاعی که از اهل معنا دارم از ایشان شنیده ام و توصیه کرده اند که رابطه جنسی برای کسانیکه خواستار مراتب بالای ایمان هستند باید در حد ضرورت باشد.وحد ضرورت به نسبت افراد فرق می کند.افرادی که گرم هستند بیشتر و کسانیکه سرد هستند کمتر.به هرحال این طور افراد باید با کسانی ازدواج کنند که به لحاظ ایمان همرتبه باشند و الا دچار مشکلات زناشویی خواهند شد.رابطه جنسی از ارکان زندگی زناشویی محسوب می شود.

خیلی عجیبه که اهل معنا چنین توصیه ای کردن.

احادیث و روایات زیادی درباره ی پرهیز از افراط و تفریط وجود داره و رسیدن به مراتب بالای ایمان با رعایت اعتدال امکان پذیر هست.

فکر کنم این اهل معنایی که به شما توصیه کردن همونایی هستن که میگن: زن طلاق ، بچه گدا خونه، فقط عبادت

اگر رابطه جنسی از ارکان زندگی زناشویی به حساب میاد، پس دیگه در حد ضرورتش چیه.

اگر در حد ضرورت رو اسلام توصیه کرده، پس دیگه رکن بودنش چیه.

هووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف[/]

omidreza;938831 نوشت:
1- دختر خانوم معتقده بچه های آینده رو نباس بفرستیم مدرسه؛خودمون باید انقدر از نظر علمی و معنوی قوی باشیم که بتونیم آموزششون بدیم؛چون محیط مدرسه و بچه های این دوره زمونه اصلا مناسب نیستن.

یه جورایی حق داره توی مدرسه بچه چیزای بد زیاد یاد میگریه.ولی بازم نمیشه تعلیم توی خونه باشه این شخص مدرک باید بگیره بره دانشگاه الکیه مگه؟

omidreza;938831 نوشت:
مسافرت اصلا چیز بدی نیست و پیامبر و سایر ین هم مسافرت داشتند.

omidreza;938831 نوشت:
- سفره مردونه و زنونه باشه موقع مهمانی دادنامون

اینو خوب اومده
ولی توی مهمونی مگه قراره افراد چشم ناپاک باشن مگه؟ همه اقوام خویشانن دیگه؟

omidreza;938831 نوشت:
-لزومی به صله رحم نیست؛میگفت تعریف شما از صله رحم چیه؟! ممکنه با داداشتون سلام علیک نکنم.کما اینکه الان شوهر خواهرشون خونه اشون میاد جلو نمیاد و باهاش سلام علیک نمیکنه.
صله رحم جزو سفارشات اسلامه.عجب دختری عجیب غریبی که حتا با اینم مخالفه.
با داداشتون هم اگر سلام میده محض ادبه و هیچ مفسده ای قرار نیست داشته باشه.

omidreza;938831 نوشت:

یعنی خودشو توی خونه حبس کنه و مدام اگرم بخواد نظافت کنه بیماری روانی واسوسی بیگره؟!! واقعا این خانم مذهبی نیست بلکه منحرفه.
البته اینکه خانم زیاد بیرون نره و کار بیرون از خونه بر دوش مرد باشه که سفارش اسلامه.ولی در مواقع ضروری مشکلی نیست.مگر حضرت فاطمه بعضی وقتها مجبور نمیشد خودش به تنهایی بره بیرون هیزم بیاره؟ دیگه از حضرت فاطمه که برتر نیست.

omidreza;938831 نوشت:
فکر کنم میگفت از 24 ساعت فقط 3-4 ساعت میخوابم. (ساعت 7-8 شب میخوابه؛ 1 بامداد بلند میشه، نماز شب و...)
اگه انسان بتونه از خوابش جهت عبادت کم کنه خوبه به شرطی که ضرر جسمی نبینه

omidreza;938831 نوشت:
با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره،ماهی یکبار فکر کنم،ولی از نظر بچه آوری میگفت تعداد خیلی زیاد بچه مشکلی نیست. (فکر کنم عین مریم قدیس میخواد بیشتر عبادت کنه،که وقتش توی این دنیا تلف نشه به خاطر مسائل نفسانی)

ماهی یکبار رابطه جنسی هم کم نیستhappy
ولی بچه اوری زیاد در این دوره زمونه که گرونی هست باید با احتیاط انجام شه.توانایی خرجشونو اگه دارید خوبه به قول رهبر هرچی بیشتر بچه دار شوید جمعیت شیعه زیاد بشه خوبه(عجب ایده ای هم دادن رهبرhappy)

omidreza;938831 نوشت:
چطور میشه ایشون رو به حالت اعتدال ،نرمال و عادی آورد؟براش باید چطور استدلال آورد؟
(ایشون 26 ساله و دختر آخر خانواده هستند و خیلی سخت روی مواضعشون ایستادن،در مقابل خانوادشون هم ایستادن.
ایشون دچار وسواس دینی هستند خوشون باید اصلاح شوند.با تجربه کردن چنین زندگی ای خودشون در میابند که این طور رفتار کردن نه تنها دینی نیست بلکه حتی میتونه ضد دینی هم باشه.گذشت زمان شاید اصلاحش کنه.شما با گفتن فکر نکنم بتونید ایشون رو عوض کنید
موفق باشید

امام عشق;939950 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان گرامی

این خانم نه افراط کرده است و نه تفریط ، زیرا افراط و تفریط زمانی رخ میدهد که شخص دین را فهمیده باشد ، ولی جایی زیاده روی کند که نامش میشود افراط و جایی پست رویی کند که نامش بشود تفریط. با کمال احترام این خانم دین را اصلا نشناخت چه برسد بخواهد افراط و تفریط کند.
اسم تاپیک غلطه. دختر فوق مذهبی ... این واژه برای چنین تفکری از ریشه غلطه.
ایشون تفکرش ریشه ای غلطه نه تفسیر غلط از دین.برای این مشکل هم باید ریشه یابی شود و سپس حل شود.و قطعا این تفکر ریشه در کودکی دارد ، برو برگرد نداره.

1 - اصلا همیچین موردی غیر ممکنه ... مگر اینکه پدر و مادر کودک یا علم غیب بدانند یا حکمت ...
در ثانی 20 سال بعدش تکلیف شغل و آینده چه میشود؟
نحوه برخورد با دیگران را چگونه می آموزد؟
تا آخر عمر تو خونه است؟ اگه خارج از خونه مشکلی پیش اومد میتونه حلش کنه؟
ووووو

خیلی از علوم در ارتباط با دیگران کسب میشه نه در موندن تو خونه.

جدای از موارد فوق.
آیا دین این رفتار را قبول دارد؟ یا خیر؟
طبق موازین دینی کسب علم واجبه... راه کسب علم هم دین گفته. فرقی هم بین پسر و دختر بودن نداره. برای هر دو جنسیت واجبه.

[SPOILER]«طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَة»كسب علم و دانش بر هر زن و مرد مسلمان واجب است.بحار الأنوار، ج ‏1، ص 177.[/SPOILER]

2 - عبادت یعنی چی؟ اینکه شما غذا بخورید برای اینکه نیرو بگیرید و برای خدا کار کنید میشه عبادت. ممکنه غذا خوردن از سر اخلاص از 1000000 رکعت نماز بدون اخلاص بالاتر باشه.
سفر و تفریح هم همینه. اگه برای این باشه که برید تفریح و انرژی بگیرید تا تو راه خدا قدم بردارید میشه عبادت. اگه از روی اخلاص باشه که دیگه بهتر...
تا زمانی که زبان دید درست نشه سر سوزنی اتفاق خاصی نمیوفته.

3 - اینکه سفره مردونه و زنونه جدا باشه. بستگی به موقعیت داره. یه جاهایی خوبه و یه جاهایی خوب نیست.
برای همین وارد نمیشم. اما به طوری کلی کار درست همینه.

4 - اینکه فرمودند لزومی به صله رحم نیست کلا خلاف دین و مذهب و است.و غیر قابل درک. برای همین این در این موضوع هم وارد نمیشم. چون صله رحم یکی از واجبات است که امروزه عده ای فکر میکنن افتخار دادن به طرف مقابل هست. این موضوع خیلی حرف داره.

5 - اینکه از خونه نمیره بیرون برای خرید و ... خوب دین این رو توصیه کرده. و وظیفه مرد هست تهیه تمام مواد غذایی و لوازم خانه.
اما اگه در مواقع ضروری است.. اونم جای بحث داره.

6 - اینم که سفارش دینه. کم خوری و کم خوابی. کم خوری و کم خوابی باعث رشد ذهنی است.
در مقابل منشاء تمام بیماری ها پرخوابی و پرخوری است.

[SPOILER]پیامبر خدا (ص): مادر همه داروها، کم خوری است. (المواعظ العددیّة، ص 213)امام علی (ع): کم خوری، مانع بسیاری از بیماری های جسم می شود. (غررالحکم، 6768 ،عیون الحکم و المواعظ ، ص 370، ح 6248)امام علی (ع): خوراک را کم کن تا بیماری ها را کم کنی. (غرر الحکم، ح2336)امام علی (ع): هر کس خوراکش کم باشد، دردهایش نیز کم است. (غررالحکم،ح8409،عیون الحکم والمواعظ، ص455،ح8220)امام علی (ع): کم خوری، مایه گرامی داشتن بیشتر خویش است و سلامت را بیشتر استمرار می بخشد. (غررالحکم،ح 6819،عیون الحکم والمواعظ،ص 370،ح 6240)
امام علی (ع): هر کس در خوردن به کم بسنده کند، سلامتش بیشتر می شود و اندیشه اش به سامان می رسد. (غررالحکم ، ح8803، عیون الحکم و المواعظ ، ص 437 ،ح7559)
[/SPOILER]

در خصوص کم خوری و کم خوابی و اثراتش حدیث خیلی زیاد هست. دست یافته های پزشکی هم وجود دارد.

7 - در این خصوص بستگی به دو طرف زندگی دارد.

با سلام و تشکر

بنده هم خواستم پاسخی بدهم که شما و کاربران دیگر در پستتون, بعضی از آن ها را که مد نظرم بود, اشاره کرده اید.

پس دیگر پاسخی نمی دهم! :d

به نظرم ایشون دارای افراطی گری هستن.
یه روایتی بود که پیامبر ص برای جنگ در ماه رمضان بیرون شهر رفته بودن که به حد شرعی میرسن میگن روزتون دیگه باطله و دعوت به خوردن آب میکنن خودشونم همین کار و انجام میدن. اما یه عده که افراطی گری و به ایمان زیاد تعبیر میکردن قبول نمیکنن و میگن ما روزه میمونیم.

کارشناس محترم که روانشناس هم احتمالا هستن به این مساله اشاره نکردن که ایشون از راه دین و اعتدال خارج شدن و یه دین جدید برای خودشون تعیین کردن. به نظر من افراط در هیچ سمتی خوب نیست. اگر بنا به عبادت بود که درجه ایمان بره بالا خدا فرشتگانی داره که شب و روز عبادتش میکنن و دعا میخونن. عبادت که تنها نماز نیست. وقتی شما یه بیسواد و آموزش میدی مثل اینکه بنده یا اگر درست بگم اسیری و آزاد کردی. زکات علم مثلا آموزشه اون هست. که همه این سفارشات اسلامی توی اجتماع میسر میشه.
این افکار انسان سالم نیست

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

امین;939883 نوشت:

با کمال احترام و پوزش فراوان تمام نفرات اهل معنایی که می شناسید سخنشان از پایه و اساس غلط است و مخالف آیات و روایات است؟
امام صادق(ع) لذیزترین و بهترین لذت این دنیا و آن دنیا را نکاح میدونن
کافی ج ۵،ص ۳۲۰ بعد اونوقت این عزیزان اهل معنا دقیقا حرف حسابشون چی هست؟
آمیزش زن و مرد خودش عبادته ، انقدر مهمه که معصومین(ع) میگن با وضو باشید. ذکر بگید ووووو.
آمیزش زن و شوهر از نماز شب هم بالاتره. اونوقت این اهل معنا چی میگن این وسط!؟
انقدر حدیث تو این زمینه هست که قابل شمارش نیست.حتی این کار آداب داره. به این بزرگواران اهل معنا بفرمایید بروند این احادیث را بخوانند و اگر جایی شبهه و سوال داشتند بنده در خدمتم!!!!!
به این اهل معنا بگید کتاب از بزرگان هم خواستن معرفی میکنم!!!!!

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]اصلا احادیث رو ولش کنید. از قرآن بالاتر که نداریم!؟

در این خصوص آیات زیاده. بنده فقط به یک نمونه اشاره میکنم.
در سوره روم آیه 21 خدا میگه ما زن و مرد را مایه آرامش یکدیگر ساختیم. بعد تو سوره اعراف آیه 189 این آرامش را در همبستری قلمداد میکنه

فَلَمَّا تَغَشَّئهَا

خود آیه 21 سوره نور تفسیر داره ، بحث داره ، حرف داره.

آیه 187 سوره بقره خیلی حرف داره. از دلیل برداشته شدن حرمت در ماه رمضان گرفته تا تفسیر لباس در این آیه. که متاسفانه عده ای ....

به تعبیر من ... شاید گل سر سبد این آیه ها آیه 223 سوره بقره باشه. به اهل معنا بگید بیان باهم این آیه رو برسی کنیم.
یه دنیا حرف داره این آیه.
حیف که تاپیک عمومی هست. وگرنه تک تک این آیه ها رو باز میکردم. و برای هر آیه یه مقاله مینوشتم.

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]جناب استاد گرامی ، اون چیزی که مورد نکوهش قرار گرفته زیاده روی در این کار است که باعث ضعف ذهنی میشود.
جمله به اندازه ضرورت کاملا بی معنی و بی محتواست.
نیاز با ضرورت فرق میکنه.
اونوقت در معقوله نیاز ، نیاز دو طرف مهمه یا صرفا نیاز یک طرف مهمه.
اینکه یک فرد بیاد در یک موضوع خلاف حرف خدا حرف بزنه اسمش میشه بدعت. به آن برادران اهل معنا بفرمایید بدعت ایجاد نکنند و نسخه دینی برای عموم نپیچند. بروند برای خودشان نسخه پیچی کنند.
اتفاقا امیزش زن و مرد اگر از حد خودش خارج نشه ، هم باعث پیشرفت معنوی میشه و هم باعث آرامش بیشتر در زندگی.

[=Arial Black]

امین;939883 نوشت:
به هرحال این طور افراد باید با کسانی ازدواج کنند که به لحاظ ایمان همرتبه باشند و الا دچار مشکلات زناشویی خواهند شد

سلام علیکم
استاد عزیز ، گمان می کنم در اکثریت موارد ، بزرگان عرفان و اخلاق و معنا ، همسرانشون در حد عادی بوده اند. و شاید خیلی کم بوده که همسرانشون در درجه آنها یا حتی در درجه کمی بالاتر از افراد عادی بوده باشند.
اتفاقاً مشکلاتی که به خاطر همرده نبودن فرد اخلاقی با همسرش یا خانواده خودش یا خانواده همسرش ممکنه پیش بیاد ، نیازمند صبر و تحمل فرد اخلاقی است و همین صبر و تحمل مشکل ، خودش باعث بالاتر رفتن درجه و مقام آن فرد اخلاقی می شود.

البته سخت است ولی همین "سختی" هاست که مقام فرد را بالا می برد.

ناز پرورد تنعّم نبرد راه به "دوست"
"عاشقی" شیوه رندان بلا کش باشد.

سلام
عزیزان ممنون از راهنمایی‌هاتون. برای باز شدن موضوع و کمک به راهنمایی بهتر شما چند نکته‌ی دیگه رو هم بیان می‌کنم.

1- ایشان از آقای حسن زاده آملی خیلی زیاد تاسی می‌گیرند و در کلاس های آقای صمدی آملی هم شرکت می‌کنند گویا (توی اینترنت مطالبی خوندم مبنی بر
منحرف بودن صمدی آملی، الله اعلم،من نمیگم منحرفه،میگم مطلب خوندم،و آقای حسن زاده هم اعلام برائت کرده از بعضی نظرات شاگردانش،اون قضیه بهشت رفتن یزید و معاویه....) من زیاد توی وادیِ منحرفان دین نیستم،این قضایا راسته؟ میخواستم زنگ بزنم به یه مطلعی(حوزه علمیه یا دفتر مراجع و ....) ولی نمیدونستم چطور؟!

لینک این اخبار : [=Roboto]https://goo.gl/ZJpRVv و [=Roboto]https://goo.gl/LazCpy

2- دختر خانوم در زمینه آموزش و تحصیل میفرماد: خودمون بهشون درس میدیم، منابع آموزشی زیاده، اینترنت،سی دی های آموزشی و ... وجود داره،آخره سال میره امتحان میده برای گرفتن مدرک اون مقطع و الخ.

3-در زمینه رابطی جنسی فعلا فقط حدس و گمانه که شاید تمایل کم داشته باشند از این جهت که خواستگارای قبلی به منابع تحقیق خبر رسوندن (بازم میگم فعلا غیر رسمی خبر جریان داره) طبق فرمایش قران،همسران مایه آرامش هستند؛و این آرامش بعد رابطه جنسی به اوج میرسه؛توی احادیث هم این آرامش بعد رابطه جنسی رو برای عبادت و سلوک خیلی مناسب دونستن.
سخن گفتن با پروردگار، لذت بخش و روح افزاست، اما وقتی شوهرتان شما را به خلوت خویش می‌‌خواند، نماز را طول ندهید و خرامان به سویش بشتابید.
(پیامبر اکرم(ص)، کافی ج ۵ ص ۵۰۸)
[=Roboto]
هر جا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند، همان جا بهشت شماست، روا نیست شوهر خود را از بهره‌‌وری جنسی و لذت حلال منع کنید
(پیامبر اکرم(ص)، همان، ص۱۱۲)
این احادیث رو با جستجوی توی نت پیدا کردم، اگه نادرسته تصحیح بفرمایید.

[=Roboto]4- در زمینه صله رحم(در مواقع اضطرار باید به دادشون برسیم) و مسافرت(بهترین تفریح کتابه) نظرشون در کل اینه که به قدر ضرورت، تیکه کلامشون "به قدر ضرورته" اشاره ای که دوستان برای حضرت زینب در اون واقعه سخنرانی در شام کردن،منم براشون همین مثل رو زدم،گفتن ضرورت بود،مجبور بود،شما نمیدونی چی رنجی کشید زینب(س) در صحبت در میان عوام حرامی .....

[=Roboto]5-یکی از عزیزان در زمینه بالا بودن درجه ایمان ایشون کلامی گفته و فرمودن از اساتید اخلاق ممکنه رای بگیرن که به نظرم درست فرمودن، من در میان کلام دختر خانوم فهمیدم از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن. رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن،میگفتن چند کتاب محدود و معدود بیشتر ندارن.
[=Roboto]
[=Roboto]6- البته من همه‌ی افکار ایشون رو قبول دارم،توی همون جلسه اول هم بهشون گفتم که 90% افکار شما رو قبول دارم،این سوال رو از این حیث پرسیدم که نظر دوستان رو بدونم و این تصمیم خودم رو به نحو احسن حرس کنم.کلا از نظر فکری و اعتقادی به هم خیلی نزدیکیم من قبل از رفتن به خواستگاری چندین فیلتر گذاشتم که منتج میشه به چنین دختر خانومایی.[=Roboto]

[=Roboto]
[=Roboto]

سلام علیکم
نمیدونم گفتن این مورد درست باشه یا نه ولی با خوندن این موارد شدیدا به حال شما غبطه خوردم و در عین حال امیدوار شدم که چنین دختری که در ذهن دارم هم وجود دارد!!

نقل قول:

نظر بنده هم همین هیت و در جهت این موضوع دارم قدم بر میدارم چرا که متاسفانه وضعیت مناسبی در جامعه حاکم نیست همینطور در مدرسه ها
واضح است که در محیط یک مدرسه چند صد دانش آموز وجود دارند که خیلی گسترش ندیم و فقط محیط کلاس رو در نظر بگیریم 20 دانش آموز که از 20 خانواده مختلف و 20 تربیت مختلف هستند و با این وضع جامعه خیلی رفتار های نادرست ، عقاید نادرست و یا حتی موارد غیر اخلاقی رو ولو در همون سن کم به وجود پاکشون منتقل کردند و حالا چه اشکالی داره پدر و مادر با درک و با درد بچه رو از چنین محیطی دور نگه دارند حداقل تا 15 سالگی تا خوب اون بچه در محیط خونه با قرآن و عقاید شیعه رشد کنه (البته در این بین با معاشرت ها و بیرون رفتن ها و حضور همراه والدین توی اجتماع طبیعتا قوانین اجتماعی هم فرا میگیره) و بعد آروم آروم در مسیر حوزه یا دانشگاه یا حتی کسب و کار وارد جامعه بشه
در این موارد روایاتی دارید که کلیت به این مضمون هستند که کودک و نوجوان را با قرآن و معارف اهل بیت آشنا کنید پیش از آنکه دشمن عقاید آنان را به غارت برد
یا این که قلب نوجوان مثل زمینی آماده است که هر چیزی در آن بکاری رشد میکند
و ..

نقل قول:
2- دختر خانوم میفرماد لزومی نداره بریم مسافرت و گردش و .... اینا وقت تلف کردنه، باس مطالعه کنیم؛عبادت کنیم و .... ابد در پیش داریم.

در این مورد جای صحبت هست ولی تفکر جایگزین که فرمودند ابد در پیش داریم دید کمال گرایانه و خوبی است

نقل قول:

نظر بنده همین هست چقدر خوبه این اتفاق در خانواده ها و جمع های فامیلی و دوستانه رخ بده
چه لزومی داره مرد و زن با هم مخلوط بشن !؟ این همه اختلاط جامعه ما و جامعه جهانی رو به کجا رسونده ؟! جز فحشا ؟! جز ناآرامی ؟!

نقل قول:
4-لزومی به صله رحم نیست؛میگفت تعریف شما از صله رحم چیه؟! ممکنه با داداشتون سلام علیک نکنم.کما اینکه الان شوهر خواهرشون خونه اشون میاد جلو نمیاد و باهاش سلام علیک نمیکنه.

بحث صله رحم با این بحث متفاوته صله رحم گویا با یک پیاکم و تلفن هم انجام میشه ولی اگر رحمی ناپاک داشته باشیم چی ؟! اگر باعث دوری ما از خدا یا به هم خوردن آرامش ما و خانوادمون باشه چی ؟!
چقدر تفکر مشروع و منطقی و درستی دارند
چه لزومی داره مرد و زن نامحرم ولو فامیل ولو برادر شوهر و همسر انسان با هم سلام علیک کنند و احوال پرسی و امثالهم!!؟
چه خیری از این همه اختلاط دیدیم ؟! مگر نه اینکه وقتی پیر مرد نابینایی وارد شدند حضرت زهرا (سلام الله علیه) خودشون رو پشت پرده رسودند و حجاب گرفتند و در این جا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند فاطمه پاره تن من است
اینطور برای حیا و عفت و آرامش زن هم مناسب تر است و هم برای آرامش مرد !

نقل قول:
5- من از خونه بیرون نمیرم،به مغازه حتی نمیرم؛ همه چی رو مرد باید بخره؛ (خب زندگی پستی و بلندی داره،همه روز که مرد خونه نیست،شما شاید بچه ات نیاز به یه چیز ضروری پیدا کنه زن باس بره تهیه کنه)

طبیعی هست که به احتمال قوی این رو برای موارد عمومی فرمودند نه ضرورت که در ضرورت احکام شرعی مشخص هستند
و حالا برای امور عادی باز هم حرف خط های پیش رو تکرار میکنم چه خیری از این همه اختلاط و امروزی بودن و ... دیدیم
ایشون حرف منطقی و مشروعی فرمودند
چه دلیلی داره خانم برای خرید بیرون برند ؟! این وظیفه آقا نیست ؟
بیرون نرفتن برای عفت و حیای خانم و آرامش ایشان بهتر نیست ؟
ایشون تفکری فاطمی دارند !!

نقل قول:

يَا أَيُّهَا الْمُزَّمِّلُ - قُمِ اللَّيْلَ إِلَّا قَلِيلًا

چه اشکالی داره شخصی تمایل به عبادت داشته باشه اگر میگفتند در 24 ساعت 20 ساعت تلویزیون میبینم ، یوگا و پیلاتس و ... میروم میرقصم و چه و چه همه چیز بلا مشکل بود !!؟؟ این فرد عادی بودند و زندگی عادی داشتند ؟! چرا باید همه رو با سنگ محک این جامعه و کشور و دنیا و خودمون بسنجیم نه سنگ محک قرآن و روایات !! چرا اشخاص ملاک سنجش حق شدند و حق ملاک سنجش افراد نیست ؟!
در قسمت قبل عرض کردن تفکر فاطمی دارند گویا الحمد الله عمل فاطمی هم دارند

نقل قول:

با خوندن این قسمت مغز آدم سوت میکشه چیزی نگم بهتره !!!(دیگران اینو تشخیص دادند !! چه دیگران بی شرمی ؟!)

نقل قول:

چرا بعضی افراد مثل جنابعالی عادت به تغییر دیگران دارید و نه احترام به افکار و اعمال اونها! مخصوصا که این رفتار و عقاید کاملا مشروع و کمال گرایانه باشند و ان شاء الله مرضی خداوند
اگر فردی تفکر یا عمل اشتباهی داشته باشه به حکم امر به معروف و نهی از منکر یا حس انسان دوستی انسان تلاش میکنه بهش کمک کنه
ولی خوب جامعه ما برعکس هست کسی که راه درست رو میره با الفاظ افراطی هستی و امل هستی و چه و چه مورد حجوم قرار میگیره !! انگار که نعوذ بالله داره علنی خلاف شرعی انجام میده که همین موضوع یک تاپیک جدا و بحص مفصل میطلبه در این جامعه اسما شیعه ما !!!

نقل قول:
(ایشون 26 ساله و دختر آخر خانواده هستند و خیلی سخت روی مواضعشون ایستادن،در مقابل خانوادشون هم ایستادن.)

احسنت که روی مواضع ایستادند و با این دریای خروشان و سهمگین جامعه که انسان رو به جهنم میرسونه همگام نشدند !

نقل قول:
به نظر من آخر و عاقبت این افکارشون تجرد است، کما اینکه سنشون داره به 30 که سن تجرد قطعی در ایران است نزدیک میشه

چه شخصی گفته 30 سال به بالا تجرد قطعی هست !؟ نظرتون اشتباه هست افرادی هستند که در سنین بالاتر ازدواج انجام میدند و صاحب فرزند میشن
ولی با فرض تجرد کامل اگر فرد تنها بمونه بهتره یا با شخصی که هم کفو او نباشه ازدواج کند و یک عمر باعث آزار و اذیت خودش و همسرش باشد

نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: «الوَحدَةُ خَيرٌ مَن جَليسِ السَّوءِ ، وَالجَليسُ الصّالِحُ خَيرٌ مِنَ الوَحدَةِ؛ تنهایی؛ بهتر از همراهی با همنشین بد است. و همنشین صالح، بهتر از تنهایی است».

نقل قول:

غیر عادی هست شدیدا غیر عادی هست توی این دوره زمونه کثیف که معروف و منکر جای خودشون رو عوض کردند غیر عادی هست
توی جامعه ای که حرام میخورند به اسم قرض حسنه غیر عادی هست
توی جامعه ای که روابط آزاد و اختلاط های غیر ضروری دارند و رگ گردن ستبر برای ایام فاطمیه و ضربت خوردن حضرت علی غیر عادی هست

توی جامعه ای که مجلس شعر خوانی برگزار میشه و زن و مرد کنار هم شعر میخونند و به به و چه چه غیر عادی هست ! [SPOILER](اون هم در چه جمعی ، با حضور چه افرادی با چه ادعاهایی و چه انتساب مقاماتی! معنی ولایت حق هم فهمیدیم!! قضیه همون هست که در بین نوشته ها عرض کردم که ملاک سنجش حق شدند افراد !!)[/SPOILER]عجب ! زنان مومنه در مقابل مردان اشعار آیینی میخوانند بالاخره سال 2017 است و دین باید به روز باشد دیگه !! چه مردان و زنان مومنی به خصوص چه زنان مومنه ای!! [SPOILER]چه سرورانی و آقایانی!![/SPOILER]

بله در چنین جامعه ای در چنین زمونه ای غیر عادیست

نقل قول:
گفتن ضرورت بود،مجبور بود،شما نمیدونی چی رنجی کشید زینب(س) در صحبت در میان عوام حرامی .....

کاملا درسته ضرورت بوده وگرنه در روایات دیگر میتونید بخونید که در وضع عادی رفتار سروران چطور بوده

نقل قول:
رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن

غبطه بنده دو صد چندان شد

انشا الله اگر همکفو هم هستید ازدواج موفقی داشته باشید و خوش بخت باشید
انشا الله خداوند به همه ی جوان ها همسرانی همکفو عنایت کند تا در کنار هم به آرامش برسند و به سلامت به منزلگه مقصود انشا الله
و السلام علیکم و رحمة الله

و من الله توفیق
التماس دعا

نقل قول:
[=Roboto]6- البته من همه‌ی افکار ایشون رو قبول دارم،توی همون جلسه اول هم بهشون گفتم که 90% افکار شما رو قبول دارم،این سوال رو از این حیث پرسیدم که نظر دوستان رو بدونم و این تصمیم خودم رو به نحو احسن حرس کنم.کلا از نظر فکری و اعتقادی به هم خیلی نزدیکیم من قبل از رفتن به خواستگاری چندین فیلتر گذاشتم که منتج میشه به چنین دختر خانومایی.[=Roboto]

شما که اینقدر به ایشون ایراد داشتید(در شروع تاپیک)چطور 90 درصد همراستا میدونید !! عجب !؟

omidreza;938831 نوشت:

سلام

به نظرتون این رفتار ها غیر عادی و افراطی نیست؟ه

سلام بر شما و همه

بنده نظراتم را میگویم انشاء الله که کمک حال تان باشد

ببینید صحبت های این خواهر محترم عیب و ایرادی ندارد.اینکه جامعه آنقدر از اسلام دور شده که اینگونه موارد خاص به چشم می آیند تقصیر این خواهرمانیست
مهم اینست که ایشان خوب است حالا اگر در نظر اکثریت خاص است باشد مهم این اینست که راه درست است.

اما مهمترین چیزی که این خواهر باید داشته باشد
اخلاق نیکو است.
اخلاق که درست باشد پای انعطاف هم وسط می آید و ایشان بعضی موارد خاص زندگی را قبول میکنند درغیاب شما.

بنده فقط این نکته را هم بگویم خدمت تان؛اینکه میگویید به خاطر مواضعش مقابل خانواده شان هم ایستاده نمیدانم ایشان چطور ایستادگی میکند ؟! (مهربان ومنعطف یا خشک ومتعصب؟!)
چون اگر آگاهی هایش عمیق باشد ومعرفت درستی کسب کرده باشدمیداند اگرذره ای کج اخلاقی داشته باشد همه را از دین اسلام زده میکند.چون در زمانه وروزگار خاصی هم زندگی میکند.
اما بدانید
هرچقدر ایستادگی شان باخوش خلقی همراه هست باشما هم با خوش اخلاقی تا میکنند درمسایل زندگی انشاءالله.

نکته آخر اینکه شما روحیه خودتان را بسنجیدبا ایشان اگر همخوانی دارید الحمدلله
اگرهم اختلافات عمیق عقیده ای و سلیقه ای دارید،بی گدار به آب نزنید و به دنبال همکفو خود باشید.

انشاء الله که بهترین انتخاب را داشته باشید

موفق باشید

من دختر خانمی رو میشناختم که شاید حدودا 9یا 10 سالش بود
اوایلی که ایشونو می دیدم شاید چند لحظه ای مات حرکاتش می موندم و تو دلم پدرومادرشو تحسین میکردم
چنان از ته دل دعا میکرد اعمال مستحبی رو حتی به حا می آورد که گاهی واقعا دوس داشتم مزاحم خلوتش بشم و التماس دعایی بگم
اما بعد یه مدت که بیشتر برخورد کردم دیدم کمی غیر طبیعیه،مثلا اینکه بین خانمها چنان رو میگرفت که من زمانی که راه میرفت نگران زمین خوردنش بودم
و واقعا حس میکردم به سختی جایی رو میبینه!
خیلی اتفاقی با یکی از خانمها حرفی زدم که چقد ایشون مقیده و ...
ولی گفتن نه من مامانش رو میشناسم و ایشون از دستش کلافه شده
حالا غیر از اینکه بااین جثه نحیفش با روزه گرفتنای زیاد و نمازای مستحبی وکلا حجم اعمال زیاد داره به خودش ضربه میرنه
بلکه خیلی خودشو بالاتر از دیگران میدونه
مثلا ازش دعوت کردیم ییاد و توی حلقه های صالحین پایگاه شرکت کنه ولی اونها رو در حد خودش ندونسته و نیومده
یا حتی مادرش برای این افراط های زیادش با چند نفر کارشناس قرآنی و روحانی و .... صحبت کرده و ازشون خواسته تلفنی باهاش حرف بزنن
ولی حتی حاضر به حرف زدن بااونها نبوده
آقایون رو که نامحرم میدونسته و حرف زدن بااونها رو مشکل دار ....
خانمها رو هم کلا قبول نداشته و حتی حاضر به مشاوره تلفنی نبوده چه برسه حضوری !!

من حس میکنم این خانم دقیقا آینده این بچه ست ...

خدا هم انقدر سخت نمیگیره که بعضیامون دلمون مبخواد سخت بگیریم ....
حالا بعضی موارد رو واقعا ما یادمون رفته وگرنه اصلش همین بوده مثلا انداختن سفره جدا در مهمانی ها
خود خانم ها راحتترن باز اگر دو طبقه باشه و کلا خانم ها و آقایون تفکیک بشن خیلی مهمونی ها راحتتر برگزار میشه میتونید امتحان کنید
ولی موارد دیگه مثل سلام نکردن و احوال پرسی من شخصا دلیل بر بی ادبی فرد میزارم نه دینداری ش!!!
یا مثلا بیرون رفتن از منزل،واقعا فک نمیکنم حضرت زهرام خودشونو تو خونه حبس کرده باشن!تقسیم وظایف کردن ولی حبس خیر!
ضمن اینکه بالاخره مواقعی پیش میاد یعنی ایشون به قدر ضرورت وطایف خودشونم نمیخوان انجام بدن؟!!!
یا در زمینه تحصیل!!
فرضا شما انقدر باسواد بودین که اموزش بدین یعنی این بچه درآینده نیاز به هیچ سابقه تحصیلی ای نخواهد داشت؟!!چرا بعضی هامون انقدر خودخواهیم؟!
خداروشکر انقدر مدارس قرآنی و ..... بازشده که نیازی به این کارها نیست،خب باتحقیق بفرستین جایی که مطمینید این عقاید چیه دیگه!!!
یا در مورد گردش و تفریح مکه میشه کسی احتیاجی نداشته باشه؟!!وقتی خود معصومین به این توجه داشتن اصلا حدیث داریم د این باره،یعنی یه نیازه،حالا یه نیاز فرعی و به تناسب روحیات فرد،ولی اینکه کلا حذف بشه!!!! نمیدونم لابد ایشون خیلی تو بهشت سیر میکنن دیگه زیبایی های این دنیا به چشم شون نمیاد که گردش و تفریح و مسافرت برن!

omidreza;940031 نوشت:
از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن.

عجب ...پس بهشون بفرمایید خودشون مرجع بشن و فتوا صادر کنن اگه زیاد ناراضی ن!!
یعنی ایشون خودشونو از مراجعی که سالها درس خوندن و قطعا به مراتبی رسیدن هم بالاتر میدونن؟؟؟؟

omidreza;940031 نوشت:
رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن،

montazer71;940033 نوشت:
غبطه بنده دو صد چندان شد

واقعا متاسفم ...

شنیدن این حرفها از مذهبی ها دردناکتره!
[SPOILER]
روزی جوان دانشجویی هنگام خروج آیت الله بهجت از حرم مطهر حضرت معصومه آمد وجلو ایشان را گرفت وبا جسارت وبی تربیتی گفت آقا به من بگو ببینم امروز اعلم کیست؟ می خواست از این طریق بهانه ای برعلیه مقام معظم رهبری درست کند هر چه ما دوستانی که در اطراف حضرت ایت الله بهجت بودند به این جوان می گفتند که اینگونه سوال کردن زشت وبی احترامی است توجهی نمی کرد، حضرت ایت الله بهجت هم خیلی حاضر جواب بود ودر پاسخ این جوان گفت: پسر جان ببین عَلم دست کیست دنبال اعلم نگرد. [/SPOILER]

[=Arial Black]

omidreza;940031 نوشت:
سلام
عزیزان ممنون از راهنمایی‌هاتون. برای باز شدن موضوع و کمک به راهنمایی بهتر شما چند نکته‌ی دیگه رو هم بیان می‌کنم.

1- ایشان از آقای حسن زاده آملی خیلی زیاد تاسی می‌گیرند و در کلاس های آقای صمدی آملی هم شرکت می‌کنند گویا (توی اینترنت مطالبی خوندم مبنی بر
منحرف بودن صمدی آملی، الله اعلم،من نمیگم منحرفه،میگم مطلب خوندم،و آقای حسن زاده هم اعلام برائت کرده از بعضی نظرات شاگردانش،اون قضیه بهشت رفتن یزید و معاویه....) من زیاد توی وادیِ منحرفان دین نیستم،این قضایا راسته؟ میخواستم زنگ بزنم به یه مطلعی(حوزه علمیه یا دفتر مراجع و ....) ولی نمیدونستم چطور؟!

لینک این اخبار : [=Roboto]https://goo.gl/ZJpRVv و [=Roboto]https://goo.gl/LazCpy

2- دختر خانوم در زمینه آموزش و تحصیل میفرماد: خودمون بهشون درس میدیم، منابع آموزشی زیاده، اینترنت،سی دی های آموزشی و ... وجود داره،آخره سال میره امتحان میده برای گرفتن مدرک اون مقطع و الخ.

3-در زمینه رابطی جنسی فعلا فقط حدس و گمانه که شاید تمایل کم داشته باشند از این جهت که خواستگارای قبلی به منابع تحقیق خبر رسوندن (بازم میگم فعلا غیر رسمی خبر جریان داره) طبق فرمایش قران،همسران مایه آرامش هستند؛و این آرامش بعد رابطه جنسی به اوج میرسه؛توی احادیث هم این آرامش بعد رابطه جنسی رو برای عبادت و سلوک خیلی مناسب دونستن.
سخن گفتن با پروردگار، لذت بخش و روح افزاست، اما وقتی شوهرتان شما را به خلوت خویش می‌‌خواند، نماز را طول ندهید و خرامان به سویش بشتابید.
[=Roboto]
هر جا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند، همان جا بهشت شماست، روا نیست شوهر خود را از بهره‌‌وری جنسی و لذت حلال منع کنید

[=Roboto]4- در زمینه صله رحم(در مواقع اضطرار باید به دادشون برسیم) و مسافرت(بهترین تفریح کتابه) نظرشون در کل اینه که به قدر ضرورت، تیکه کلامشون "به قدر ضرورته" اشاره ای که دوستان برای حضرت زینب در اون واقعه سخنرانی در شام کردن،منم براشون همین مثل رو زدم،گفتن ضرورت بود،مجبور بود،شما نمیدونی چی رنجی کشید زینب(س) در صحبت در میان عوام حرامی .....

[=Roboto]5-یکی از عزیزان در زمینه بالا بودن درجه ایمان ایشون کلامی گفته و فرمودن از اساتید اخلاق ممکنه رای بگیرن که به نظرم درست فرمودن، من در میان کلام دختر خانوم فهمیدم از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن. رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن،میگفتن چند کتاب محدود و معدود بیشتر ندارن.
[=Roboto]

سلام
با مطالب اخیرتون ، قضیه متفاوت خواهد شد.
1- ایشون رهبری را به عنوان یک فقیه عالم قبول ندارند!!!
وقتی ایشون را یک فقیه عالم ندانند ،پس چطور میتونن التزام به اطاعت عملی از ولی وفقیه داشته باشند؟
مساله ولایت بزرگترین مساله در اسلام است. انسان باید در دوران غیبت امام معصوم (ع) رهبر خودشو بشناسه و بدونه دستش باید در دست کی باشه.
با وجود تشخیص ندادن و نشناختن رهبر ، کمیت و کیفیت عبادات هیچ فایده ای نداره. مثل قرآن خواندن و نماز شب خواندن خوارج....

امیرالمومنین امام علی (علیه‌السلام) فرمودند: بسا روزه‌دارى که بهره‌اى جز گرسنگى و تشنگى از روزه‌دارى خود ندارد، و بسا شب زنده‌دارى که از شب زنده‌دارى چیزى جز رنج و بى خوابى به دست نیاورد! خوشا خواب زیرکان، و افطارشان!

[=&quot]رهبری اگر تالیفاتشون کمتر از بقیه مراجع باشه ، به دلیل اینه که ایشون از ابتدای نهضت اسلامی درگیر مبارزات بودند. بعد از انقلاب هم سمتهای مختلف داشتند و با این وضع فرصت تالیف زیاد نداشته اند. اما همون تالیفاتی هم که ازشون هست و کلاس درس خارجشون و ... به گواهی سایر علما و مراجع ، خیلی سطح بالا و نشانه هوش و درایت ایشون هست.[=Arial Black]
در جاییکه بزرگان دینی ما مثل آیت الله بهجت و ... اینقدر تاکید به اطاعت از رهبری (رهبر فعلی) داشتند و دارند ، این نظر ایشون اصلا درست نیست.

2- خیلی از مراجع را قبول ندارند!!!!
اینم به نظر بنده اشتباه بسیار بزرگی است. در این زمینه کارشناسان محترم بهتر میتونن راهنمایی کنن. بنده اطاله کلام نمیدم. مراجع تقلید بزرگترین سرمایه های دین ما هستند و این اظهار نظر در مورد آن بزرگان اصلاً درست نیست.

3- و اما آقای صمدی
- در مورد ایشون صحبتهای زیادی مطرحه. برخی از این مطالب میتونه انسان را از این طرف مرز حق به اون طرف مرز حق ببره.
- آقای صمدی (صرف نظر از درست یا غلط بودن صحبتهاشون) در زمینه فلسفه و عرفان اونم در سطح بالا صحبت میکنند. برای کسانیکه مقدمات لازم را آنهم زیر نظر استاد متبحر طی نکرده باشند ، ورود به این مباحث بسیار خطرناک است. چون میتونه باعث بدفهمی و انحراف در عقیده بشه. کلا فلسفه کار هر کسی نیست.

به نظر بنده مهمترین مساله در بین مسایل فکری این خانم، اینه که احتمالا ایشون با قبول کردن و پیروی از آقای صمدی ، اکثر مراجع را رد میکنند.
در حالیکه ما دینمون را از فلاسفه و عرفا نمیگیریم. ما دینمون را از فقها میگیریم. ما مآموریم و مکلفیم که به "فقه" عمل کنیم. اگر در طول تاریخ افراد بزرگی بوده اند که از مرز انسانهای عادی فراتر رفته اند (امثال آیت الله قاضی و ...) همشون بر پایه همان "فقه" حرکت کرده اند و هیچگاه التزام به فقه را رها نکرده اند. هرجا تعارض ظاهری بین فلسفه و عرفان با فقه به نظر برسه ، فقه مبنای کار خواهد بود نه فلسفه و عرفان.

ما مکلف به پیروی از "فقه" هستیم. نه مکلف به پیروی از "فلسفه" یا "عرفان".

گرچه مطالب اول شما منو نسبت به این خانم خیلی جذب کرد ، اما مطالب اخیرتون کاملا نظر منو چرخش داد. به نظر بنده چون این خانم اولا در شناخت رهبر مشکل دارند ، ثانیاً نه فقط رهبر ، بلکه در مورد اکثر مراجع تقلید نظر درستی ندارند ، ثالثاً بدون دارا بودن صلاحیت لازم وارد بحثهای پیشرفته فلسفی و عرفانی شده اند که احتمال انحراف در آن بسیار زیاد است، لذا وضعیت فکری مناسبی ندارند.

عملکرد اخلاقی یک فرد زمانی ارزش دارد که وی ملتزم به فقه باشد و علمای دینی (فقها) را قبول داشته باشد. وقتی کسی نظر نادرستی درباره مراجع تقلید داشته باشه ، و بالاتر از اون ، در شناخت رهبر مشکل داشته باشه ، هر چقدر عملکرد اخلاقی خوبی هم داشته باشه ، به نظر بنده ارزشی ندارد.

اصل ، اعتقادات است. عبادات در درجه بعدی است. اگر اعتقادات کسی درست نباشد ، کثرت عبادات او فایده ای به حالش نخواهد داشت.

[="Teal"]

امین;939883 نوشت:
ایشان چنین راهی را انتخاب کرده اند در بین آقایان هم افرادی هستند که مانند او هستند.به یاد دارم که مراجعی داشتم که می گفت آقایی به خواستگاریم آمده که گفته من در شبانه روز 12 ساعت عبادت می کنم.شبها بیدارم و...
کبوتر با کبوتر باز با باز....
روایتی جالب راجع به این موضوع :
امام حسین(علیه‌السلام) در توصیف حضرت سکینه(سصلام الله علیها) می‌فرمایند «و اما السکینه فغالب علیها الاستغراق مع الله فلا تصلح لرجل؛ سکینه غالباً غرق در ذات الهی است؛ از‌این‌رو شایسته امور زناشویی نیست» حلو، محمدعلی سید یحیی، عقیله قریش آمنه بنت الحسین الملقبه بسکینه، ص۹۹ ۱۴۵، قم، مؤسسه السبطین العالمیه، چاپ دوم، ۱۳۸۲ش.

ببخشید شما در سخنانتون هیچ اشاره ای به افراط نکردین!!!!

یعنی واقعا از نظر شما این ها نشانه درجات بالای ایمانه؟؟؟؟[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

omidreza;940031 نوشت:
سلام

لینک این اخبار : https://goo.gl/ZJpRVv و https://goo.gl/LazCpy

4- در زمینه صله رحم(در مواقع اضطرار باید به دادشون برسیم) و مسافرت(بهترین تفریح کتابه) نظرشون در کل اینه که به قدر ضرورت، تیکه کلامشون "به قدر ضرورته" اشاره ای که دوستان برای حضرت زینب در اون واقعه سخنرانی در شام کردن،منم براشون همین مثل رو زدم،گفتن ضرورت بود،مجبور بود،شما نمیدونی چی رنجی کشید زینب(س) در صحبت در میان عوام حرامی .....

5-یکی از عزیزان در زمینه بالا بودن درجه ایمان ایشون کلامی گفته و فرمودن از اساتید اخلاق ممکنه رای بگیرن که به نظرم درست فرمودن، من در میان کلام دختر خانوم فهمیدم از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن. رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن،میگفتن چند کتاب محدود و معدود بیشتر ندارن.

6- البته من همه‌ی افکار ایشون رو قبول دارم،توی همون جلسه اول هم بهشون گفتم که 90% افکار شما رو قبول دارم،این سوال رو از این حیث پرسیدم که نظر دوستان رو بدونم و این تصمیم خودم رو به نحو احسن حرس کنم.کلا از نظر فکری و اعتقادی به هم خیلی نزدیکیم من قبل از رفتن به خواستگاری چندین فیلتر گذاشتم که منتج میشه به چنین دختر خانومایی.

اگه از همون اول موافق ایشون بودید که نیازی به ایجاد تاپیک نبود. برید باهم زندگی کنید و ان شاءالله خوشبخت بشید.

اینکه ایشون با نظر مراجع مخالف هستند از همون پست اولی که زدید کاملا روشن و مشخص بود. (اظهر من الشمس).
خواستم بگم ، گفتم یه عده موضع میگیرن. حالا که خودتون گفتید کار من راحت تر شده....
حکم فردی هم که مرجع ندارد کاملا مشخصه.و اینکه ایشون پا منبری صمدی آملی هم هستند فاتحه.... مشکل ایشون کلا عقیده ای هست و با چند جلسه حرف زدن هم درست نمیشه.

پیرامون مدرسه رفتن بچه...
با کمال پوزش و احترام از همه دوستان ، پدر و مادری که عرضه تربیت بچه ندارن و نمیتونن در برابر مشکلات جامعه حفظش کنن و از مشکلات فرار میکنن و میگن بچه نباید بره مدرسه ، بیخود میکنن بچه دار میشن و بعد اسم خودشون رو میزارن خانواده مذهبی.کسی که عرضه نداره رفع شبهه کنه بیخود میکنه بچه دار میشه و با توهمات و توجیه های آبکی میگه بچه نباید بره مدرسه.
بچه ای که تو خونه بخواد بمونه و با دنیای بیرون رابطه نداشته باشه ووووو بعد از سن جوانی که وارد جامعه بشه بی برو برگردد با دوتا شبهه از راه به در میشه.
همچین بچه ای قطعا اعتماد به نفسش زیر صفره.
قطعا فن بیانش ضعیف میشه.
فردا تو محل کارش قطعا دست و پاچلفتی میشه و از پس کاراش به راحتی بر نمیاد.
وووووووووووووووو

دروغ میگه کسی که همچین تفکری داره و بعد میگه من منتظر ظهور حضرت مهدی(عج) هستم.

در کل این تفکر از پایه و اساس غلطه و افرادی که همیچین تفکری دارن : 1 - فقط فکر میکنن مذهبی هستن و از مذهب چیزی نمیفهمن. 2- عامل اصلی فساد تو جامعه هم همینا هستن ، برا حرف دلیل دارم.

همین تفکر غلطه و من دراوردی هست که باعث شده فضای جامعه برای مفسیدین هموار بشه. همین تفکر غلطه و ضد دینی هست که جامعه رو خالی از بچه مذهبی کرده و کشور اسلامی رو بیمار کرده.

هرکس این تفکر رو داشته باشه غیر مذهبی است و جزء منحرفین دینی است. همین تفکر باعث خونه نشینی و شهادت امام علی(ع) شد. همین تفکر باعث شهادت امام حسن(ع) شد. همین تفکر باعث واقعه کربلا شد. همین تفکر امام سجاد(ع) رو خونه نشین کرد. همین تفکر باعث شد امام رضا(ع) و دیگر امامان با این همه مدعی غریبانه شهید شدند...

همین تفکر غلط باعث شد ظهور امام زمان(عج) به تاخیر بیوفته....

بگذریم......

با این تفاسیر بنده هم چندتا راهکار میدم به شما....
[SPOILER](( حضرت زهرا(س) تو خونه اش ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی و ... نداشتند ، شما هم برای اینکه به اسلام نزدیک تر بشید از این چیزا دوری کنید. ))
90 درصد لوازمی که ازش استفاده میشه ساخت استکبار جهانی هست و از یه همچین شخصی بعید است از این لوازم استفاده کنه.
تلویزیون و این چیزا هم وقت تلف کردنه و تهاجم فرهنگی به حساب میاد. کسی که انقدر از دین خارج هست و فکر میکنه مقید هست حرامه از این چیزا استفاده کنه.
برای تمام کسانی که موافق رفتار این خانم هستن استفاده از کوچکترین لوازمی که ساخت کشور غیر مذهبی است حرام است.
یه پیشنهاد دیگه ، بهتر این خانم و همسر آینده شون دیگه لباسهای مرغوب نخرن.. بهتره لباس قبلیشون رو وصله بزنن و بپوشن.
و موارد دیگه از قبیل.[/SPOILER]

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
omidreza;940031 نوشت:
(بهترین تفریح کتابه)

البته حضرت علی(ع) میگه بهترین تفریح کار است... به ایشون بگید حداقل به ظاهر احادیث عمل کنه.

omidreza;940031 نوشت:
چی رنجی کشید زینب(س)

حضرت زینب(س) بخاطر امام زمانش اومد وسط میدون.
حضرت زهرا(س) بخاطر امام زمانش رفت برای بیعت گرفتن.
ووووو
ایشون برای امام زمانشون چیکار کردن؟
نشستن تو خونه و کتاب خوندن!؟

omidreza;940031 نوشت:
یکی از عزیزان در زمینه بالا بودن درجه ایمان ایشون کلامی گفته و فرمودن از اساتید اخلاق ممکنه رای بگیرن که به نظرم درست فرمودن، من در میان کلام دختر خانوم فهمیدم از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن. رهبری رو هم به عنوان یک فقیه عالم قبول نداشتن،میگفتن چند کتاب محدود و معدود بیشتر ندارن.

6- البته من همه‌ی افکار ایشون رو قبول دارم

اونوقت چه نیازی به ایجاد تاپیک بود؟؟؟؟؟ برید باهم زندگی کنید و ان شاءالله خوشبخت بشید.

اولا که کتاب اصلا منبع علمی به شمار نمیاد. کسی که کتاب زیاد نوشته باشه عالم نیست. اونی که فکر میکنه کتاب منبع علمی هست اصلا از علم چیزی نمیدونه.
مقاله یک منبع علمی حساب میشه.
مقالات علمی رهبر انقلاب در رشته های مختلف ثبت جهانی است و بعضی از مقالات ایشون در برخی از کشورها داره برسی میشه برای اجراء.
انقدر علم دارند که علامه حسن حسن زاده آملی استاد برتر دنیا در زمینه ریاضی ، فیزیک ، نجوم ، عرفان و .... وقتی به رهبر انقلاب میرسند جلوشون زانو میزنن.
حالا حالا مونده یه عده علم حضرت آقا را درک کنند.

[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
[/HR]
در پایان با تمام وجودم میگم این خانم مذهبی نیست.نه خودشون و نه همفکراشون.

omidreza;938831 نوشت:
سلام
دیشب به یه خواستگاری یک دختر خانومی رفتیم، خواستگاری که نمیشه گفت بیشتر برای دیدن ایشون و صحبتهایی کلی

سلام
این دختر خانم لازمه که توسط ی کارشناس دینی که خودش هم قبولش داشته باشه مشاوره حضوری ببینه تا قانع بشه وگرنه اینجوری خیلی مشکله.....

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

omidreza;940031 نوشت:
سلام

[=Roboto]

[=Roboto]

[=Roboto]

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
ابتدا در مورد اعتدال چیزی که برداشت می کنم و دلالیلی در ذهن دارم اینه که هر فرد با توجه شرایطش و سطح ایمان و عملش معتدل بودنش سنجیده می شود
یعنی با همسنگ خودش نه با کس دیگر یکی مسلمانه یکی کافر طبیعتا این دو را با هم قیاس کنیم هر کدام را می توان به افراطی یا تفریطی بودن متهم کرد
پس برای تشخیص این امر باید با هم سطحش مقایسه و با معیار و محک دین در آن سطح سنجیده شود
اما ایشان با توجه به پست اول کلیات قابل قبولی داشتند
و با پست دوم ابعادی مشخص شد از شخصیت ایشان اما برای تشخیص کافی نیست
در مورد صله رحم بین محارم و نامحرم ها تفاوت هایی هست که خب در علم اخلاق صحبت شده و ممکنه ایشان در آن سطح از ایمان لازم بر رعایتش هستند
که بهتره از اساتید اخلاق و عرفان و کارشناسان این حوزه کمک بگیرید
در مورد تحصیل اگر مفسده داشته باشد مدرسه و ضررش از منفعتش بیشتر باشد و این راه حل که خودتان در منزل یاد دهید و امتحان دهند اگر شدنی باشد یک راه حل مطلوبی است
اما شما برای رفع این نگرانی می توانید پیشنهاد به ایشان بدهید ببینید رفتارشون با معقولات چگونه است
در مورد فقیه عالم ندانستن رهبری
ایشان به عنوان یک مکلف حق دارند مرجع انتخاب کنند اگر ایشان را قبول ندارند شاید دلیل علمی و شرعی پشتش باشد
اینکه کسی رهبر را عالم نداند چیز غریبی نیست اگرداین طور باشد همه باید یک مرجع تقلید داشته باشند در صورتی که اینگونه نمی باشد.
اما بحث ولایت هم یک بحث علمی و تحقیقی است شاید از نظر علمی برایشان اثبات نشده که فتوا رهبری را بپرسید متوجه می شوید .

اما یک راه دیگر غیر از تقلید و قبول داشتن مراجع بحث احتیاط است باید دید مرام ایشان در احکام چیست؟
معیارشان چیست؟
اصولی هستند یا اخباری؟
از اساتید کمک بگیرید اهل تقلید اند یا اهل احتیاط یا مجتهده هستند؟
این دو پست اطلاعات بیشتری لازم دارد
در مورد مسافرت هم ایشان ضرورت یا نیازی حس نکردند شاید با صحبت مصادیق دیگری پیدا کرد
در مورد بقیه مطالب هم استاد نظرشان را دادند.
یا علی(س)

omidreza;938831 نوشت:
سلام

سلام
به نظر بنده شما قید ایشون رو بزنید ازدواج با همچین فردی صلاح نیست
اصلاح ایشون هم به شما ارتباطی نداره نامحرم هستند افراد دیگه ای باید پیگیر اصلاح افراطی گری ها و انحرافات عقیده ایشون باشند
موفق باشید

[="Tahoma"][="Navy"]

omidreza;938831 نوشت:
سلام

سلام
شما برید با دختر باب طبعتون ازدواج کنید برادر
ایشون یکی مثل خودش می خواد
وگرنه یک عمر باید دعوا کنید
یا حکیم[/]

سلام سلام عزیزان

جواب یکی صاحبدل و اهل قلم ........به این پرسش من:

نکته اول:

زمانی که خودم قصد ازدواج داشتم، پدرم به من گفت که اول به مادر دختر نگاه کن. اگر به نظرت قابل پسند آمد، بعد میتوانی بیشتر درباره دختر تحقیق کنی، چون مشخصات مادر وضعیت دختر را در آینده نشان میدهد. تصورم در آن زمان این بود که منظورش فقط قیافه و هیکل است. البته این جنبه کاملاً درست است، اما در اکثر قریب به اتفاق موارد در جنبه‌های روحی و اخلاقی نیز صادق است. دخترها به مادر خود به عنوان قطب‌نمای اخلاق و رفتار نگاه میکنند. فرق هم نمی‌کند که اختلاف تحصیلات آن‌ها چقدر باشد. اگر دختر جراح متخصص باشد و مادر بیسواد، بعد از چند ده سال که نگاه کنید، خواهید یافت که عین هم هستند. استثناء این حکم وقتی است که مادر زود بمیرد و یا بشود بین مادر و دختر فاصله انداخت. اگر این دو در یک شهر باشند و مادر از جنس نمیر باشد، امیدی به اینکه دختر فرقی با مادر خود داشته باشد، نیست.

نکته دوم:

این حرف «ما ابد در پیش داریم» را از آقای حسن‌زاده آملی و شاگردانش زیاد شنیده‌ام. شخصا از کتابهای ایشان و شاگردانش استفاده های فراوان برده‌ام. اما بعضی از آن چیزی که از شاگردان او مثل صمدی آملی شنیده‌ام، اصلا با عقاید اسلامی هماهنگی ندارد و بیشتر به اعتقادات مکتب معروف به شیخیه شبیه است. خیلی‌ها به اشتباه، با این خیال که شاگردانش حرف دین را میزنند، به دنبال آنها راه می‌افتند. اما باید به آنها این تذکر را داد که مواظب عقاید انحرافی باشند.
مشکل دیگری که در بین طرفداران صمدی یافتم، این است که بعضی از آن‌ها قبل از اینکه احکام شرعی مربوط به طهارت را یاد بگیرند، مثل یک فیلسوف میتوانند ساعتها درباره اتحاد عاقل و معقول حرف بزنند. مثلا خانم جوانی را می‌شناسم که تمام مطالب کلاس‌های معرفت نفس را بخوبی بیان میکند، و مخاطب ناشی فکر میکند که او یک فیلسوف کامل است. اما امتحان‌های روزگار بعد از مدتی معلوم خواهد کرد که او هم یک آدم عادی مثل همه آدمهای عادی است.

نکته سوم:

تعریف صله رحم این است که آدم درباره حل مشکلات خویشاوندان بی‌تفاوت نباشد و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکند. احتیاجی به رفت‌وآمد و تلف کردن وقت همدیگر نیست. خیلی‌ها به هم سر میزنند و مهمانی میروند، به این امید که شاید آن فرد روزی به دردشان بخورد. اما به محض اینکه میفهمند گرفتار شده و کمک احتیاج دارد، صد تا عیب روی او میگذارند و قطع رابطه میکنند. آدم تا گرفتار نشود، متوجه کشکی بودن مَحبت اکثر آدمهای دوروبر نمیشود.

نکته چهارم:

کمتر پیش می‌آید که دختر خانمی پیدا شود که عقلش از مردان بیشتر باشد. البته محال نیست. اما اگر تشخیص دادید که ایشان واقعاً چنین کسی هستند، و اگر واقعا به خود لیاقت یک همچنین نادره‌ای را می‌بینید، مبارکتان باشد.
اگر این خانم واقعاً همان‌طوری که نقل فرمودید باشد، به جای اینکه سعی کنید او را معتدل کنید، احتمال این را هم بدهید که شاید این شما باید باشید که از او چیز یاد بگیرید و دست او را در بناکردن یک خانواده صالح باز بگذارید.

نکته پنجم در مورد مدرسه:

در یکی از مقاله های اخیر مختصری درباره مدرسه از راه دور یا home-schooling نوشته بودم. آینده مدرسه برای خانواده های اهل فرهنگ همین است. یعنی بچه در محیط خانه با تربیت درست و با هر سرعتی که توان دارد، تحصیل کند و مدرک بگیرد. محیط جمعی مدرسه فقط برای کنترل اذهان جامعه است و تربیت و آموزشی در آنجا انجام نمیشود. این را خودم در مورد بچه‌هایم انجام دادم(ایشان ساکن کانادا هستند) و آنها با اینکه از نظر استعدادی در سطح متوسط هستند، هرکدام توانستند دوسال زودتر فارغ‌التحصیل شوند و به دانشگاه بروند. به علاوه از صدمات فساد در دبیرستان حفظ شدند.

نکته ششم:

از آن رو که خانواده شما را نمی شناسم، با جرات بیشتری این مطلب را میگویم، به این امید که به عنوان حرف کلی نگاه شود، و قصد توهین ندارم.
خانم ها معمولا کمتر توان مقاومت در برابر تاثیر جمع را دارند. اگر یک دختر خانم از نظر سلامت روحی و معرفتی در بهترین شرایط باشد، و چند وقت در جمعی بی‌فرهنگ قرار بگیرد، احتمال اینکه او هم مانند آنها شود، زیاد است.
اشتباهی که جوانها زیاد مرتکب میشوند، این است که احترام به مادر را با باز گذاردن دست او در دخالت و خرابکاری در زندگی یکی میکنند.
قبلا در مقاله ای با عنوان .......... بیشتر توضیح داده بودم، اگر میخواهید همسر آینده‌تان به همین کیفیت اهل معرفت بماند، باید مواظب باشید خانم‌های دیگر خانواده او را تخریب نکنند. این کار مثل تردستی می‌ماند. هم باید احترام و محبت مادر و خواهر را رعایت کرد، و هم مواظب بود که حال همسر را نگیرند و او را خراب نکنند.

نکته هفتم:

فرمودید که «با پرس وجو از دیگران فهمیدیم که تمایل زیاد به رابطه جنسی نداره». من تا بحال نشنیده‌ام که کسی درباره یک دختر جوان چنین حرف بزند و یا نتیجه‌گیری کند. اگر ایشان باکره است که نمیشود چنین درباره او نتیجه‌گیری کرد. اگر هم قبلاً ازدواج کرده، ممکن است همسر سابقش انحراف جنسی داشته و فیلم پورن زیاد می‌دیده. چون تقاضاهای جنسی نامتعارف ممکن است به نفرت فرد از این رابطه منجر شود.
بهرحال در عقل آن دیگران باید شک کرد. اگر عقل داشتند که چنین حرفی نمیزدند.

اگر به این نتیجه رسیدید که ایشان مورد خوبی برای ازدواج هستند، رعایت چند نکته لازم است:

۱- باید خیلی مواظب باشید که فامیل هر دو طرف تخریب بیش از این نکنند. بقول قرآن «فَاصْفَحِ الصَّفْحَ الْجَمِيلَ» یعنی فاصله خود را زیبا حفظ کن، طوری که مایه دلخوری نشود و آنها هم از هم‌نشینی سودی ببرند. کار سختی است و بعید است که آدم موفق شود، ولی باید تلاش کرد.

۲- باید مواظب بود که فقط جنبه مثبت آن کلاس ها ( کلاس‌های صمدی آملی) را کسب کنند و گرفتار افکار انحرافی آن گروهها نشوند. این کار راحت است.

۳- خانمها مثل گل بی‌خار هستند و وظیفه مرد این است که آنها و حریم خانواده را حفظ کند. اگر با اطمینان اینکه زن اهل صلاح است و او را در جمع‌های نامناسب فرستادید و مشکلی پیش آمد، مرد باید خود را ملامت کند.

۴- هیچ‌وقت دیگر با آنهایی که درباره آن مطالب جنسی خبر دادند نه مشورت کنید و نه رازی را به آنها بگویید.
-------

Im_Masoud.Freeman;939969 نوشت:
خیلی عجیبه که اهل معنا چنین توصیه ای کردن.

احادیث و روایات زیادی درباره ی پرهیز از افراط و تفریط وجود داره و رسیدن به مراتب بالای ایمان با رعایت اعتدال امکان پذیر هست.

فکر کنم این اهل معنایی که به شما توصیه کردن همونایی هستن که میگن: زن طلاق ، بچه گدا خونه، فقط عبادت

اگر رابطه جنسی از ارکان زندگی زناشویی به حساب میاد، پس دیگه در حد ضرورتش چیه.

اگر در حد ضرورت رو اسلام توصیه کرده، پس دیگه رکن بودنش چیه.

هوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووف

منظور اهل معنا اینه که تا احساس نیاز نکردید وارد رابطه جنسی نشوید.مثل غذا خوردن که به توصیه دین گفته شده تا احساس گرسنگی نکرده اید غذا نخورید.این توصیه عین اعتداله.

[=Times New Roman]

امین;939883 نوشت:

این صحبت شما مثل اینه که من بگم:
من با اطلاعی از علم پزشکی دارم از پزشکان شنیده ام و توصیه کرده اند که برای رفع تشنگی باید آب بنوشید.
این یه رازه ، هیچکس ازش خبر نداره. به کسی نگیا.

اگر منظورت از حد ضرورت اینه:
امین;940189 نوشت:

منظور اهل معنا اینه که تا احساس نیاز نکردید وارد رابطه جنسی نشوید.مثل غذا خوردن که به توصیه دین گفته شده تا احساس گرسنگی نکرده اید غذا نخورید.این توصیه عین اعتداله.

فقط اوسکولا وقتی نیاز جنسی ندارن رابطه برقرار میکنن. این دیگه چیزیه که نیاز باشه پای اهل معنا رو وسط بکشید.اینو که همه می دونن.

Im_Masoud.Freeman;940190 نوشت:

فقط اوسکولا وقتی نیاز جنسی ندارن رابطه برقرار میکنن. این دیگه چیزیه که نیاز باشه پای اهل معنا رو وسط بکشید.اینو که همه می دونن.

شاید حق باشما باشه و بیان بنده رسا نبوده.ولی توجه داشته باشید خیلیها هستند که بدون اینکه واقعا گرسنه باشند غذا میخورند.توصیه ای که اسلام کرده راجع به غذا اینه که ناهار نخوریم. یعنی روزی دو وعده.تصور کنید در اینصورت شام را با چه اشتهایی میخوریم.در مورد رابطه جنسی هم همینطور باید باشد.باید به حدی برسد که واقعا احساس نیاز کنیم.به نظر شما چند درصد از مردم به این شیوه عمل می کنند.

ترگل;940058 نوشت:
ببخشید شما در سخنانتون هیچ اشاره ای به افراط نکردین!!!!

بنده پاسخ مشاوره ای دادم و گفتم هر کسی برای خودش هدفی دارد و ایشان هدفش این است که در قله ایمان باشد.
اما بحث افراط را کارشناسان بخش اخلاق می گویند در صورتیکه عبادات به واجبات ضرر برساند افراط است و اصلا عبادت محسوب نمی شود.چنانچه این عبادات موجب کوتاهی در انجام وظایف شود قطعا افراط است.

omidreza;938831 نوشت:

امید رضای عزیز
من از این سمینارای ازدواج موفق و ... زیاد رفتم گرچه خودم مجردم.
میگن نباید با قصد تغییر دادن طرف مقابل ازدواج کرد. یعنی ملاک شما برای انتخاب باید همون چیزی باشه که امروز هستند.

[="Arial Black"][="Blue"]

امین;940189 نوشت:

Im_Masoud.Freeman;940190 نوشت:
فقط اوسکولا وقتی نیاز جنسی ندارن رابطه برقرار میکنن.

احتمالا در بیان جناب مسعود ، "تمایل" با "نیاز" خلط شده است.
منظور استاد از "نیاز" همان "نیاز" است. در حالیکه به نظر میرسد منظور جناب مسعود از "نیاز" ، "تمایل" باشد. زیرا قضیه درست این است که: "هیچ کسی بدون تمایل ، رابطه برقرار نمیکند" (در حالت عادی، این یک قضیه بدیهی است)*. اما "ممکن است برخی افراد بدون نیاز ، رابطه برقرار کنند".

نسبت بین "تمایل" و "نیاز" ، اعم و اخص است. یعتی "هر کسی نیاز دارد ، تمایل هم دارد". اما "اینطور نیست که هر کسی تمایل داشته باشد ، نیاز هم داشته باشد".

------------------------
*: حالت عادی گفته شد تا موارد از قبیل آنکه شخص به مقاصد تجاری برخی افراد ، برای ساخت فیلمهای پورنو ، علیرغم عدم تمایل ، مجبور به برقراری رابطه می شود، استثناء شود[/]

[="Arial Black"][="Blue"]

omidreza;940031 نوشت:
از این فتواها و اجتهادهای مراجع دل خوشی نداره،میگفتن یه سری روحانی نظر خودشون رو توی دین وارد کردن.

از هر چیزی بگذریم ، از این قسمت از نظراتشون نمیشه گذشت.
بنای دین ما بر فقاهت هست. ما دینمون رو از فقها میگیریم و طبق نظر اونا عمل می کنیم. کسی که نظر خوبی نسبت به مراجع تقلید نداشته باشه (کلا ، نه یک مرجع تقلید خاص) ، عابد و زاهد روزگار هم که باشه ، هرگز مورد تأیید نیست و نخواهد بود. حالا پیرو هر عارف و فیلسوفی هم که باشه.[/]

سلام
در پست اول که خصوصیات خانم را گفتید: مخالفت با مدرسه، محدودیت در صله رحم، مخالفت با مسافرت و... این موارد در بعضی خانواده ها دیده می شود و بطور خیلی عادی این مسائل را دارند (البته غیر از مورد مسافرت)

و افرادی که با آنها معاشرت دارند نیز این خصوصیات را بطور خانوادگی در آن ها می بینند و عروس و دامادهایی هم که وارد خانواده اشان می شوند مدل خودشان هستند، من با خانواده مشابه همین آشنا هستم که خانم کفشش را در جاکفشی مختلط نمی گذارد! تلویزیون ندارند همسر ایشان و خواهرهایشان از تیپ خودشان هستند

ولی مورد شما این که طور گفته اید تافته جدا بافته ای از خانواده خود است، و این کار را برای خود خانم سخت می کند چون رفتار و رویکرد فکری خانواده نقش مهمی در ازدواج های سنتی دارد، خواستگارهای خانم بیشتر از طریق مشاهده اعضای خانواده ورود پیدا می کنند بعد با جزئیات فکری خانم اشنا می شوند و اینکه چقدر این افکار در ایشان پایدار است خدا می داند و خود جای بحث دارد،

بر فرض صحت نظر بعضی دوستان که رفتار ایشان را بعنوان یک انسان با ایمان و کامل دانسته اند، عدم پذیرش ولایت مانند این است که تشت طلا داشته باشی ولی در آن خون بجوشد ...
دیگر خود دانی ...

ترگل;940038 نوشت:
روزی جوان دانشجویی هنگام خروج آیت الله بهجت از حرم مطهر حضرت معصومه آمد وجلو ایشان را گرفت وبا جسارت وبی تربیتی گفت آقا به من بگو ببینم امروز اعلم کیست؟ می خواست از این طریق بهانه ای برعلیه مقام معظم رهبری درست کند هر چه ما دوستانی که در اطراف حضرت ایت الله بهجت بودند به این جوان می گفتند که اینگونه سوال کردن زشت وبی احترامی است توجهی نمی کرد، حضرت ایت الله بهجت هم خیلی حاضر جواب بود ودر پاسخ این جوان گفت: پسر جان ببین عَلم دست کیست دنبال اعلم نگرد.

سلام. با اجازه استارتر

ببخشید شما این مطلب رو از کجا نقل می کنید ؟ اگه امکان داره منبعی ، چیزی رو بذارید .

خیلیها مقید و مذهبی هستند ولی رهبری آیت الله خامنه ای که چه عرض کنم حتی امام خمینی رو هم قبول ندارند.

یکی رو میشناسم که بعد از ازدواج تغییر کرد او از روحانی که فکر کنم آیت الله بود خیلی تعریف می کرد و یه جورایی مریدش شده بود و در واقع باعث این کار دختر و پدر زنش (خانواده دختر) بودند. این آیت الله کتاب هم چاپ کرده بود. از این شخص در مورد کرامات ،حالات روحانی ، خبر از غیب و ... تعریف و تمجید میکرد.

و نکته اصلی اینکه ایشون خودش رو بالاتر از آیت الله قاضی و یا علامه طباطبایی می دونست . فکر کنم این موضوع تو کتابش بود و اینها هم بهش اعتقاد داشتن.

یعنی دیگه اعتقادی به امام خمینی و ... نداشت.

حتی می گفت دست مادر زنش مشکل داشته که این آیت الله بهش شفا داده.

[="Teal"]

ابراهیم ا;940449 نوشت:
سلام. با اجازه استارتر

ببخشید شما این مطلب رو از کجا نقل می کنید ؟ اگه امکان داره منبعی ، چیزی رو بذارید .

خیلیها مقید و مذهبی هستند ولی رهبری آیت الله خامنه ای که چه عرض کنم حتی امام خمینی رو هم قبول ندارند.

یکی رو میشناسم که بعد از ازدواج تغییر کرد او از روحانی که فکر کنم آیت الله بود خیلی تعریف می کرد و یه جورایی مریدش شده بود و در واقع باعث این کار دختر و پدر زنش (خانواده دختر) بودند. این آیت الله کتاب هم چاپ کرده بود. از این شخص در مورد کرامات ،حالات روحانی ، خبر از غیب و ... تعریف و تمجید میکرد.

و نکته اصلی اینکه ایشون خودش رو بالاتر از آیت الله قاضی و یا علامه طباطبایی می دونست . فکر کنم این موضوع تو کتابش بود و اینها هم بهش اعتقاد داشتن.

یعنی دیگه اعتقادی به امام خمینی و ... نداشت.

حتی می گفت دست مادر زنش مشکل داشته که این آیت الله بهش شفا داده.

سلام ....
گذاشتن لینکدر این انجمن خلاف قوانین هست
این یکی از مشهورترین حرفایی هست که از اقای بهجت نقل قول شده با یه سرچ ساده میتونین ببینین ....
و اما در مورد بقیه مطالبی که فرمودین ...
در مورد اون آقایی که خودشونو برتر میدونن مشک ان است که خود ببوید ....
من فکر نمیکنم هیچ عالمی وجود داشته باشه به جایی رسیده باشه و از خودش تعریف کنه ...
اصلا رابطه علم و تواضع رابطه مستقیمی هست و قطعا علما با بالارفتن مراتب معنوی شون بر میزان تواضع شون افزوده میشه ....
در مورد اصل ولایت فقیه بله خیلیا هستن که قبول ندارن خیلیا هستن معاندن خیلیا هستن که مذهبی ن ولی مث این خانم و همفکرانشون اعتقادی ندارن و .....
ولی مگه قراره ماهم مث اونا فکر و یا عمل کنیم؟[/]

ترگل;940464 نوشت:
من فکر نمیکنم هیچ عالمی وجود داشته باشه به جایی رسیده باشه و از خودش تعریف کنه ...
اصلا رابطه علم و تواضع رابطه مستقیمی هست و قطعا علما با بالارفتن مراتب معنوی شون بر میزان تواضع شون افزوده میشه ....
در مورد اصل ولایت فقیه بله خیلیا هستن که قبول ندارن خیلیا هستن معاندن خیلیا هستن که مذهبی ن ولی مث این خانم و همفکرانشون اعتقادی ندارن و .....
ولی مگه قراره ماهم مث اونا فکر و یا عمل کنیم؟

نه منظورم این هست که بعضی از این افراد آدمهای معمولی نیستند مثلا از غیب حرفهایی می زنند و یا به قول اون بنده خدا مریضی رو شفا می دن و کراماتی دارن .
به همین خاطر بعضی آدمهای مذهبی به طرف اینجور اشخاص مثلا همون آیت الله کشیده میشن.
گرچه شفا دادن و از غیب گفتن دلیل بر تایید اون شخص نیست. و این مسائل رو خیلی ها متوجه نیستند.

چون از طریق شیطان میشه به مقامات به ظاهر معنوی و کراماتی دست پیدا کرد و بعضی این کار رو می کنند.

[="Teal"]

ابراهیم ا;940476 نوشت:
نه منظورم این هست که بعضی از این افراد آدمهای معمولی نیستند مثلا از غیب حرفهایی می زنند و یا به قول اون بنده خدا مریضی رو شفا می دن و کراماتی دارن .
به همین خاطر بعضی آدمهای مذهبی به طرف اینجور اشخاص مثلا همون آیت الله کشیده میشن.
گرچه شفا دادن و از غیب گفتن دلیل بر تایید اون شخص نیست. و این مسائل رو خیلی ها متوجه نیستند.

چون از طریق شیطان میشه به مقامات به ظاهر معنوی و کراماتی دست پیدا کرد و بعضی این کار رو می کنند.

غیر از همه اینها از کجا از صحت و سقم این مطلب مطلع اید؟!
شاید بنابه شرایط روحیشون اتفاقی افتاده و به اون اقا ربط دادن ....
من موردی میشناختم که البته اهل سنت بودن میگفت شخصی پدرمو جلوی خودمون شفا داده ولی بعد به مدت اون ادم کلاهبردار از اب دراومد....
حالا اینکه اون شفا رو از جانب خدا نمیدونن از جانب بنده ش میدونن جالبه....
از کجا میدونید واقعا چنین کراماتی وجود داشته؟!!
تو این زمونه انقدر انحرافات و به دنبالش خرافات زیاد شده که واقعا باید مراقب بود
از مسیر تاپیک خارج نشیم ان شاءالله خدا به همه مون کمک کنه بتونیم ایمان مون رو حفظ کنیم البته اگه چیزی در کارباشه یا تا موقع مرگ هنوز همراهمون باشه ...[/]

ترگل;940464 نوشت:

سلام ....
گذاشتن لینکدر این انجمن خلاف قوانین هست
این یکی از مشهورترین حرفایی هست که از اقای بهجت نقل قول شده با یه سرچ ساده میتونین ببینین ....
و اما در مورد بقیه مطالبی که فرمودین ...
در مورد اون آقایی که خودشونو برتر میدونن مشک ان است که خود ببوید ....

سلام علیکم

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ
فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا

قصد نداشتم جوابی ارسال کنم مخصوصا وقتی ابراز تاسفی کردید و مطلب و منطق خیلی ساده من در مورد شعر خوانی مختلط در حضور ایشون رو اصلا در نظر نگرفتید !! و جوابی در کنار ابراز تاسفتون برای این موضوع ننوشتید !!
در ذهنم بود که تاپیکی در این رابطه باز کنم که تا الآن انجام ندادم شاید اگر توفیق بشه و عمری باشه انشاالله این کار رو انجام بدم
ولی با توجه به اینکه امثال سرکار با شور و تندی و افراطی گری در مورد این مسایل صحبت میکنند و به دیگران به راحتی توهین میکنند و دیگران را معاند میدانند ! عرض میکنم
1- بنده خودم رو عرض میکنم ادعای اسلام و تشیع حقیقی ندارم و خودم رو همانطور که در روایاتی سروران امر کردند محب میدونم و در تلاش برای شیعه حقیقی شدن ! انشا الله
2-اساس شیعه و محب بودن قبول داشتن ولایت است و شکی نیست که هر شخص خودش رو محب و شیعه اهل بیت (علیهم السلام) بدونه ولایت مداره ولی این ولایت مداری تبدیل شده به قبول داشتن آقای خامنه ای ولا غیر!! که به راحتی با الفاظی که شما و امثال سرکار ذکر میکنید همه معاند و کافر و منافقند ! عجب!؟
ولایت مداری اساس شیعه است ولی ولایت حق بر اساس قرآن و عترت و موازین عقلی ، و اصل ولایت هم ولایت حضرات معصومین (علیهم السلام ) و لا غیر
3-در زمان غیبت حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) طبق فرموده ی حضرت برای برداشت مسایل دینی باید به مجتهدین رجوع کنیم که توانایی برداشت مسایل شرعی از قران و روایات رو پیدا کردند
که اگر درست خاطرم باشد به عنوان نواب عام از آنها یاد میشود
4-در مورد داستانکی که از مرحوم بهجت (ره) ذکر کردید اولا این داستان رو هر چقدر در سایت ایشون و کتابی که از ایشون داشتم گشتم پیدا نکردم (و صرف چند سایت خبری و ... هم دلیل بر اثبات نمیشود!)
ولی خود ایشان و باقی مراجع (این اساس تقلید هست ) در ابتدای رساله ذکر کرده اند انسان باید با تحقیق به اعلم برسد و از او تقلید کند ، حالا چطور یک آیت الله این رو رد کنند !
و با فرض صحیح بودن این داستانک قبل چی بوده و بعد چی بوده ، منظور سوال کننده چی بوده (صرف توضیح یا احتمال دیگران که در مورد رهبری آقای خامنه ای بوده منطقی هست اینطور برداشت کنیم ! باز هم تاکید میکنم با فرض صحیح بودن این داستانک!) و منظور جواب دهنده چی بوده آیا قبلی هم داشته یا بعدی و این قسمت برداشته شده یا همه اش این بوده !!؟
ولی بازهم این جواب دلیل بر اثبات ولایت آقای خامنه ای در حالت کلی و هم از سمت آیت الله بهجت نیست ! خیلی ساده است و نیاز به منطقی نداره اگر بخواین متوجه بشین !
به قولی شخصی که خودش رو به خواب زده میشه بیدار کرد ولی شخصی که خوابه نه !
و شخصی که منطقی نداره به هر چیز نامربوطی هم چنگ میزنه تا بی منطقی خودش رو اثبات کنه !! عجب !
5-چند بار رساله را نگاه کردم هم رساله ایت الله بهجت هم رساله ایت الله مکارم ولی چیزی دقیقی در مورد ولایت فقیه و به قولی حاکم شرع پیدا نکردم ولی در اموزش احکام اقای فلاح زاده چند مورد مبحث تعارض فتوای مرجع و حکم حاکم هست و تعریف دقیقی از شرایط ولی فقیه ، وظایف ،... ذکر نشده!
خوشحال میشم به موارد بالا کامل و با ذکر شماره و با منطق و سندیت درست جواب بدین و همینطور به چند سوال پایین (انشا الله شاید همین ها رو در تاپیک جدایی دوباره مطرح کردم)
6-ولی فقیه باید چه شرایطی داشته باشند ؟
7-ولی فقیه چطور انتخاب میشوند ؟
8-با فرض جواب به سوال قبل و انتخاب ولی فقیه، آیا قبول کردن او اجبار قانونیست یا منطق شرعی دارد ؟ مثل بحث انتخاب کردن مرجع تقلید!
9-اما خمینی (ره ) با پذیرش مردم به عنوان رهبر انتخاب شدند و با نیت تشکیل نظام اسلامی ، انشا الله ، و عنوان ولی فقیه به ایشان داده شد
حال بعد از فوت ایشون آقای خامنه ای رهبر شدند و باز عنوان ولایت به ایشان داده شد اگر بعد از ایشان با فرض محال (همین ترامپ!) هم رهبر ایران شود میشود ولی فقیه !!؟؟
شاید بفرمایید ولایت اصلی دارد که باید شخص اعلم و جامع و شرایط باشد ! که طبیعتا ترامپ این شرایط رو ندارد (البته بماند افراد افراطی و سود برنده و ... به وقتش قابلیت این رو دارند به او هم این القاب رو بدهند ، و الله اعلم) پس چطور مراجعی بزرگ وجود دارند که ایشان رو اعلم و حاکم میدونند و رساله های خودشون جمع نمیکنند ، هیچ با قدرت هم فتوا میدن ! همه نعوذ بالله فاسد هستند و معاند ؟! چرا حکم نمیدن که ایشان بر ما ولایت دارند و اعلم هستند و بر مقلدان ما واجب هست از ایشان تقلید و پیروی کنند ؟! کمی منطقی باشید !
10-با فرض اینکه شما با منطق اثبات کردید که ایشان ولی فقیه هستند ، با منطق !، عنوان اصلی ایشان چیست ؟ حاکم شرع ! یعنی شخصی که اعلم بوده و مجتهد و جامع الشرایط و حکومت اسلامی تشکیل داده و اداره میکند پس وظایفی دارد ! پس باید جکومت اسلامی باشد !؟
باز هم با منطق و انصاف بفرمایید
این حکومت اسلامیست ؟
ربا و حرام چه نقشی در زندگی مردم دارد ؟ اسلامیست ؟
اوراق مشارکت دولتی چه نقشی دارد ؟ شراکتی اسلامیت ؟
لطفا نفرمایید رهبر اجازه دخالت در امور دولت را ندارد که شدیدا متناقض و خنده دارد است ؟!
کما اینکه در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد که بحث عوض کردن وزیر اطلاعات در قالب استعفای ایشون بود (توی همین تلویزیون ایران اخبار اعلام کرد) و رهبر با قدرت خودشان جلوی این کار را گرفتند و عملا رییس جمهور قدرتی ندارند ؟!
بعد که میگیم چرا جلوی حرام و ربا و رشوه و رانت و غیره را با حکم حکومتی نمیگیرند میگویند ایشان در حکم رهبر هستند و میتونند فقط در این موارد توصیه داشته باشند این با موردی که اتفاق افتاد متناقض نیست!!؟

حقیقتا سرورانی که ایشان را شما و امثال شما نایب آنها میدانید چنین رفتار های متناقضی داشتند ، نعوذ بالله، چنین حکومتی داشتند ، نعوذ بالله، راضی به مجلس شعر خوانی بودند که خانم ها جلوی آقایان و چند میلیون نفر (که از تلویزیون پخض میشود) شعر خوانی کنند !! ، نعوذ بالله، به خدا قسم، نعوذ بالله، امثال شما که با شور و تندی این منطق های ساده رو زیر پا قرار میدین ضامن هستید فردای قیامت !!

وضع حکومتی سرورمان اما معصوم حضرت علی (علیه السلام ) را که جایی شنیدم که فردی پست ، آقای خامنه ای را مولا علی خطاب میکردند !! در نظر بگیرید آیا همراستا میبینید وضعیت نظام فعلی را ؟!

(در مورد دیگری هم که دوست داشتم صحبت کنم ولی فقط توی ذهنم بود که وقت کودکی از تلویزیون دیده بودم و الآن نتونستم سند معتبری پیدا کنم بحث بوسیدن دست آقای خامنه ای توسط زنان بود که چفیه یا چادر و پارچه می انداختند و این کار رو انجام میدادند که دقیق خاطرم نیست و جزو منطق هام مطرح نمیکنم صرف یک حاشیه ! که اگر درست بوده باشد باز هم باید فاتحه این ولایت را خواند ، اون هم باقدرتی بالا !!)

و السلام
و من الله توفیق
التماس دعای خیر

ترگل;940464 نوشت:

در جواب دوستانی که خرده می‌گیرند نسبت به این دختر خانوم در باب ولی فقیه.

از کتاب استفتائات رهبری ص 12

سوال 59:
آیا کسی که اعتقاد به ولایت مطلقه‌ی فقیه ندارد،مسلمان حقیقی محسوب می‌شود؟

ج:عدم اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه،اعم از اینکه بر اثر اجتهاد باشد یا تقلید،در عصر غیبت حضرت حجت((ارواحنا فداه)) موجب ارتداد و خروج از دین اسلام نمی‌شود.

در سوال61 که مشابه سوال 59 بود می‌فرمایند:
ج:اگر کسی به نظر خود بر اساس استدلال و برهان به عدم لزوم اعتقاد به آن رسیده باشد معذور است.ولی ترویج اختلاف و تفرقه بین مسلمانان برای او جایز نیست

----
در ضمن این دختر خانوم مورد نظر در پرسش،میفرمود من شب و روز مطالعه می‎کنم،شب 2-3 ساعت میخوابم،کمبود خواب رو روزا جبران میکنم.عرفا میگن بدون شب به هیچ جا نمیرسی.

[="Teal"]

montazer71;940483 نوشت:
سلام علیکم

قصد نداشتم جوابی ارسال کنم مخصوصا وقتی ابراز تاسفی کردید و مطلب و منطق خیلی ساده من در مورد شعر خوانی مختلط در حضور ایشون رو اصلا در نظر نگرفتید !! و جوابی در کنار ابراز تاسفتون برای این موضوع ننوشتید !!
در ذهنم بود که تاپیکی در این رابطه باز کنم که تا الآن انجام ندادم شاید اگر توفیق بشه و عمری باشه انشاالله این کار رو انجام بدم
ولی با توجه به اینکه امثال سرکار با شور و تندی و افراطی گری در مورد این مسایل صحبت میکنند و به دیگران به راحتی توهین میکنند و دیگران را معاند میدانند ! عرض میکنم
1- بنده خودم رو عرض میکنم ادعای اسلام و تشیع حقیقی ندارم و خودم رو همانطور که در روایاتی سروران امر کردند محب میدونم و در تلاش برای شیعه حقیقی شدن ! انشا الله
2-اساس شیعه و محب بودن قبول داشتن ولایت است و شکی نیست که هر شخص خودش رو محب و شیعه اهل بیت (علیهم السلام) بدونه ولایت مداره ولی این ولایت مداری تبدیل شده به قبول داشتن آقای خامنه ای ولا غیر!! که به راحتی با الفاظی که شما و امثال سرکار ذکر میکنید همه معاند و کافر و منافقند ! عجب!؟
ولایت مداری اساس شیعه است ولی ولایت حق بر اساس قرآن و عترت و موازین عقلی ، و اصل ولایت هم ولایت حضرات معصومین (علیهم السلام ) و لا غیر
3-در زمان غیبت حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) طبق فرموده ی حضرت برای برداشت مسایل دینی باید به مجتهدین رجوع کنیم که توانایی برداشت مسایل شرعی از قران و روایات رو پیدا کردند
4-در مورد داستانکی که از مرحوم بهجت (ره) ذکر کردید اولا این داستان رو هر چقدر در سایت ایشون و کتابی که از ایشون داشتم گشتم پیدا نکردم (و صرف چند سایت خبری و ... هم دلیل بر اثبات نمیشود!)
ولی خود ایشان و باقی مراجع (این اساس تقلید هست ) در ابتدای رساله ذکر کرده اند انسان باید با تحقیق به اعلم برسد و از او تقلید کند ، حالا چطور یک آیت الله این رو رد کنند !
و با فرض صحیح بودن این داستانک قبل چی بوده و بعد چی بوده ، منظور سوال کننده چی بوده (صرف توضیح یا احتمال دیگران که در مورد رهبری آقای خامنه ای بوده منطقی هست اینطور برداشت کنیم ! باز هم تاکید میکنم با فرض صحیح بودن این داستانک!) و منظور جواب دهنده چی بوده آیا قبلی هم داشته یا بعدی و این قسمت برداشته شده یا همه اش این بوده !!؟
ولی بازهم این جواب دلیل بر اثبات ولایت آقای خامنه ای در حالت کلی و هم از سمت آیت الله بهجت نیست ! خیلی ساده است و نیاز به منطقی نداره اگر بخواین متوجه بشین !
و شخصی که منطقی نداره به هر چیز نامربوطی هم چنگ میزنه تا بی منطقی خودش رو اثبات کنه !! عجب !
5-چند بار رساله را نگاه کردم هم رساله ایت الله بهجت هم رساله ایت الله مکارم ولی چیزی دقیقی در مورد ولایت فقیه و به قولی حاکم شرع پیدا نکردم ولی در اموزش احکام اقای فلاح زاده چند مورد مبحث تعارض فتوای مرجع و حکم حاکم هست و تعریف دقیقی از شرایط ولی فقیه ، وظایف ،... ذکر نشده!
خوشحال میشم به موارد بالا کامل و با ذکر شماره و با منطق و سندیت درست جواب بدین و همینطور به چند سوال پایین (انشا الله شاید همین ها رو در تاپیک جدایی دوباره مطرح کردم)
8-با فرض جواب به سوال قبل و انتخاب ولی فقیه، آیا قبول کردن او اجبار قانونیست یا منطق شرعی دارد ؟ مثل بحث انتخاب کردن مرجع تقلید!
9-اما خمینی (ره ) با پذیرش مردم به عنوان رهبر انتخاب شدند و با نیت تشکیل نظام اسلامی ، انشا الله ، و عنوان ولی فقیه به ایشان داده شد
حال بعد از فوت ایشون آقای خامنه ای رهبر شدند و باز عنوان ولایت به ایشان داده شد اگر بعد از ایشان با فرض محال (همین ترامپ!) هم رهبر ایران شود میشود ولی فقیه !!؟؟
شاید بفرمایید ولایت اصلی دارد که باید شخص اعلم و جامع و شرایط باشد ! که طبیعتا ترامپ این شرایط رو ندارد (البته بماند افراد افراطی و سود برنده و ... به وقتش قابلیت این رو دارند به او هم این القاب رو بدهند ، و الله اعلم) پس چطور مراجعی بزرگ وجود دارند که ایشان رو اعلم و حاکم میدونند و رساله های خودشون جمع نمیکنند ، هیچ با قدرت هم فتوا میدن ! همه نعوذ بالله فاسد هستند و معاند ؟! چرا حکم نمیدن که ایشان بر ما ولایت دارند و اعلم هستند و بر مقلدان ما واجب هست از ایشان تقلید و پیروی کنند ؟! کمی منطقی باشید !
10-با فرض اینکه شما با منطق اثبات کردید که ایشان ولی فقیه هستند ، با منطق !، عنوان اصلی ایشان چیست ؟ حاکم شرع ! یعنی شخصی که اعلم بوده و مجتهد و جامع الشرایط و حکومت اسلامی تشکیل داده و اداره میکند پس وظایفی دارد ! پس باید جکومت اسلامی باشد !؟
این حکومت اسلامیست ؟
لطفا نفرمایید رهبر اجازه دخالت در امور دولت را ندارد که شدیدا متناقض و خنده دارد است ؟!
کما اینکه در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد که بحث عوض کردن وزیر اطلاعات در قالب استعفای ایشون بود (توی همین تلویزیون ایران اخبار اعلام کرد) و رهبر با قدرت خودشان جلوی این کار را گرفتند و عملا رییس جمهور قدرتی ندارند ؟!
بعد که میگیم چرا جلوی حرام و ربا و رشوه و رانت و غیره را با حکم حکومتی نمیگیرند میگویند ایشان در حکم رهبر هستند و میتونند فقط در این موارد توصیه داشته باشند این با موردی که اتفاق افتاد متناقض نیست!!؟

حقیقتا سرورانی که ایشان را شما و امثال شما نایب آنها میدانید چنین رفتار های متناقضی داشتند ، نعوذ بالله، چنین حکومتی داشتند ، نعوذ بالله، راضی به مجلس شعر خوانی بودند که خانم ها جلوی آقایان و چند میلیون نفر (که از تلویزیون پخض میشود) شعر خوانی کنند !! ، نعوذ بالله، به خدا قسم، نعوذ بالله، امثال شما که با شور و تندی این منطق های ساده رو زیر پا قرار میدین ضامن هستید فردای قیامت !!

وضع حکومتی سرورمان اما معصوم حضرت علی (علیه السلام ) را که جایی شنیدم که فردی پست ، آقای خامنه ای را مولا علی خطاب میکردند !! در نظر بگیرید آیا همراستا میبینید وضعیت نظام فعلی را ؟!

(در مورد دیگری هم که دوست داشتم صحبت کنم ولی فقط توی ذهنم بود که وقت کودکی از تلویزیون دیده بودم و الآن نتونستم سند معتبری پیدا کنم بحث بوسیدن دست آقای خامنه ای توسط زنان بود که چفیه یا چادر و پارچه می انداختند و این کار رو انجام میدادند که دقیق خاطرم نیست و جزو منطق هام مطرح نمیکنم صرف یک حاشیه ! که اگر درست بوده باشد باز هم باید فاتحه این ولایت را خواند ، اون هم باقدرتی بالا !!)

و السلام
و من الله توفیق
التماس دعای خیر

اولا که برچسب معاند رو من به شما و همفکرانتون نزدم
معاند رو به اشحاصی زدم که کلا نظام جمهوری اسلامی رو قبول ندارن
بنابراین همه چیز رو باهم قاطی نکنید
حرفایی که زدین ابهاماتی که داشتین من میتونم جواب بدم ولی اولا کلا بحث منحرف میشه دوما اگر سرچی کنید میبیند که کارشناسان سایت به این سوال ها قبلا جواب دادن و اگر بازهم به جواب دلخواه نرسیدین میتونید در تاپیکی جداگانه بحث رو مطرح و پاسخ رو دریافت کنید من هم خوشحال میشم لااقل در حد چند خطی در دفاع از رهبر عزیزم مشارکت کنم وحتی به خاطرش متهم بشم به تندروی و افراط و ....

ولی در مورد تاسفم ....
بله مجددا اظهار تاسف میکنم و این بار خیلی بیشتر از قبل،شما اگر ایشون رو به عنوان مرجع قبول ندارید اگر ایشون رو مقصر بی کفایتی مسئولین و اوضاع فعلی جامعه میدونین،اگر به درایت و اقتداری که به واسطه اون تا به حال این کشور سرپا مونده شک دارین، و اگر به لزوم پایبندی به ولایت فقیه اعتقادی ندارین،لااقل به حکم همون دینی که از اون دم میزنید به ذریه حضرت زهرا تهمت نزنید و با قیاس ایشون با یک دیکتاتور به ایشان توهین نکنید !!!!
به خدا که شهید بیضایی راست میگفتند ما قدر رهبرمون رو نمیدونیم شیعیان کشورهای دیگه بی وصو به عکس اقا دست نمیزنن اونوقت امثال حضرتعالی که امنیت و هر انچه دارند رو از رهبری و خون شهدا دارند به راحتی به خودشون اجازه هر قیاس و زدن هرگونه حرفی میزنن در مظلومیت آقا همین بس که حتی کسانی که ادعای انتظار رو دارن،ایشون رو تنها گذاشته و حتی بدگویی هم میکنند ....
منتظر تاپیک تون هستم ....[/]

montazer71;940483 نوشت:
سلام علیکم

این حکومت اسلامیست ؟

و السلام
و من الله توفیق
التماس دعای خیر

با سلام

یعنی شما بهتر از یک فقیه جامع الشرایط می توانید خوب و بد را تشخیص دهید؟! رهبری که در پیام های مختلفی که در موضوعات مختلف مثل تسلیت و ... می دهند حتی کلمه به کلمه حواسشان هست که چی بنویسند در موضوع کوچکی مثل پیام دادن, یعنی حواسشان به موضوع مهمی مثل حجاب و عفاف و بحث محرم و نامحرم نیست؟!

بحث افراط و تفریط در هر جایی بد است و آدم هایی در موضوعات مختلف پیدا می شوند.

یکی از دلایل اصلی برپا ماندن حکومت اسلامی تا الان, ولی فقیه و رهبری است. در بحث مقبولیت و حق بودن ایشان همین بس که ایشان مورد تایید علمای بزرگ قدیم و فعلی هستند و در راس آن ها حضرت امام خمینی (می دانید که حضرت امام از هر کسی تعریف نمی کردند و فقط از افراد خاص تعریف می کردند).

لازم است که این را هم بدانیم که به طور کلی (هر فردی), هر کسی که احادیثی از ائمه بلد است و به ظاهر اعمال دینی را انجام می دهد و چه می دانم آیات قرآن را بلد یا حفظ است و یک علاقه ای به ائمه دارد و مرید فلان عالم یا فیلسوف است, این ها صرفا دلیل بر موجه بودن و مورد تایید بودن فرد نیست چه بسا که اعتقادات و مبانی دینی اون فرد خراب باشد که باید اصلاح بشود.

برای باقی سوالات خودتان هم می توانید تاپیکی را ایجاد کنید تا کارشناسان به صورت کامل پاسخ بدهند, هر چند شاید لازم به اینکار نباشد چون ممکن است تاپیک های مشابه ای وجود داشته باشد که می توانید انجمن را بگردید تا اگر وجود دارد مطالعه کنید.

اولا اطاعت از رهبر جامعه اسلامی به لحاظ عقلی جدای از دلایل اعتقادی واجب است و برای این حرفم دو دلیل میتونم بیارم.

1. ما وقتی به جمهوری اسلامی رای دادیم و قانون اساسی شو قبول کردیم باید بهش تمکین کنیم و اصل ولایت فقیه از مهمترین ارکان قانون اساسی است.
2. شخص رهبری با واسطه توسط خود مردم تعیین میشه یعنی ما با رای دادن به اعضای مجلس خبرگان رهبر رو تعیین میکنیم و وقتی بگیم قبولشون نداریم بی احترامی به رای خودمون و یا اکثریت جامعه است.

درمورد اینکه دوستمون فرمودن تمام مشکلات جامعه مسببش شخص رهبری هستن هم با ذکر مثال توضیح میدم.

در یک اداره اگر با وجود تعیین ضوابط و قوانین کارمند جز یا معاون یا یکی از مدیران مجموعه تخلف کنه حساب مدیر ارشد مجموعه بازخواست میشه؟ مسلما نه با همون شخص خاطی برخورد میشه و مجموعه به فعالیت خود ادامه میده. حالا چون در جامعه ما نه مسئولین و نه مردم به وضع موجود اعتراض نمیکنن و تنها رهبری در اکثر موارد اعتراض میکنن و کسی هم عمل نمیکنه تا جایبی که رهبری یکبار گفتن چیزی که من میگم حکم حکومتی است این نیست که بگن مسئولین حرفی که ما میزنیم حالا بریم ببینیم عملی میشه یا نه با اینحال اینکه بگیم همه بار مسئولیت و همه مشکلات به عهده رهبری است دور از انصاف است. در نهایت با توجه به شرایط پیش امده و سخنی که یکی از سیاسیون گفتن با توجه به اینکه احساس کردن شرایط به نفع اونا درحال تغییر است " اتش به اختیار" رهبری هم فرمودن نیروهای بسیجی و انقلابی هم اتش به اختیار باشن منتهی براساس قانون و با درایت و منطقی و عقلانی.

سلام

1- تشکر از دوستان بابت راهنمایی هایی که تا حالا به بنده کردند.

2- دوستان اگه به فرض این خانوم یه سر و گردن از نظر انجام فرایض دینی از خواستگاراش بالاتر باشه و هم کفوِ 100% نداشته باشه! این حق رو داره که تا آخر عمرش مجرد باقی بمونه مثل حضرت معصومه؟!

توی ازدواج که هیچوقت هیشکی کامل نیست،همیشه باید کلی نگاه کرد مثلا از 100%، 70% شباهت وجود داشته باشه، پکیج مناسب محسوب میشه،با فرض اینکه توی اون 70% ، مبنای دینی یکی،اخلاق خوب و مناسب،فرهنگ نزدیک؛تحصیلات نزدیک،هدف ازدواج نزدیک و ... قرار داشته باشه.وسواس+سخت گیری باعث بالا رفتن سن ازدواج میشه.

3- قال رسول الله: شوهر خدای دوم زن است،به هر حال توی ازدواج باید طرفین خودخواهی خودشون رو کم کنن برای رسیدن به هدف والا.

omidreza;940488 نوشت:
در جواب دوستانی که خرده می‌گیرند نسبت به این دختر خانوم در باب ولی فقیه.

از کتاب استفتائات رهبری ص 12

سوال 59:
آیا کسی که اعتقاد به ولایت مطلقه‌ی فقیه ندارد،مسلمان حقیقی محسوب می‌شود؟

ج:عدم اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه،اعم از اینکه بر اثر اجتهاد باشد یا تقلید،در عصر غیبت حضرت حجت((ارواحنا فداه)) موجب ارتداد و خروج از دین اسلام نمی‌شود.

در سوال61 که مشابه سوال 59 بود می‌فرمایند:
ج:اگر کسی به نظر خود بر اساس استدلال و برهان به عدم لزوم اعتقاد به آن رسیده باشد معذور است.ولی ترویج اختلاف و تفرقه بین مسلمانان برای او جایز نیست

----
در ضمن این دختر خانوم مورد نظر در پرسش،میفرمود من شب و روز مطالعه می‎کنم،شب 2-3 ساعت میخوابم،کمبود خواب رو روزا جبران میکنم.عرفا میگن بدون شب به هیچ جا نمیرسی.

با سلام

شما در همه مسائل همینطوری برخورد می کنید؟! (مثال هایی از این دست که چیزی حلال هست ولی خیلی ها انجام نمی دهند, وجود دارد ولی فعلا مثال خوبی نتوانستم پیدا کنم)
اصلا بحث این مسائل نیست که بخواهید با دوتا فتوا موضوع را حل کنید! یک مشکلی این وسط وجود دارد, ببخشید اگر الان امام زمان (ارواحنا فداه) هم ظهور ظاهری داشتند و بین مردم بودند, با اعتقاد این خانم, اگر ایشان امام زمان را هم قبول و همراهی نمی کردند, تعجب خاصی نداشت, جدی می گم. (قضیه امام حسین (ع) و نایب ایشان مسلم بن عقیل). چون به قول معروف وقتی نتوان به یک حکومت اسلامی در حد یک کشور و یک رهبر این کشور اعتقادی داشت, چطور می توان به حکومت جهانی حضرت حجت اعتقادی داشت و ایشان را همراهی کرد؟! اصلا می شود؟ هر چند شاید مثال زدن در این باب و مقایسه کردن صحیح نباشد ولی به هر حال, وقتی یک بازیکن در یک مسابقه محلی و استانی و یا کشوری بازی نکرده باشد و تجربه نداشته باشد و اصلا اعتقادی به این مسابقات سطح پایین نداشته باشد, چطور می تواند در مسابقات جهانی و المپیک بازی کند؟ و مثال های از این دست.

یک موضوع هم وجود دارد و اون هم اینکه شاید شما به نتیجه قطعی رسیده باشید که بخواهید با ایشان ازدواج کنید, که خودتان می دانید (دقیقا نمی دانم) ولی اگر به نتیجه قطعی رسیده باشید, احتمالا دیگر ادامه تاپیک و بحث مشاوره به شما کمک چندانی نخواهد کرد, هر چند یک نظر است ولی معمولا همینطور هست.

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

montazer71;940483 نوشت:

هی نمیخوام پام رو بذارم تو این تاپیک ، اما یه عده مثل شما نمیذارند....
هرچند تاپیک ربطی به ولایت فقیه ندارد.
اینطور که مشخصه شما اصلا ولایت فقیه رو نشناختید چه برسه .....
اختلاف مراجع بر سر ولایت فقیه ، بر سر مطلقه بودن یا غیر مطلقه (قانونی) بودن است.
آن چیز که مهم است جایگاه ولایت فقیه است... و امروز جایگاه ولایت فقیه در دست امام خامنه ای(حفظه الله) است...
برادر من راز بقا نیست که ، قانون جنگل حاکم نیست که هر کس پاشه بیاد بگه من ولی فقیه هستم... در این حکومت بر اساس شرع و قانون ولی فقیه انتخاب میشود....

montazer71;940483 نوشت:

بله حدیث در مورد ولایت فقیه خیلی زیاده... که بخشی از احادیث به انتخاب یک نفر بین فقها اشاره دارند...

امام حسن عسگری از امام صادق (ع) نقل می کنند:
من کان من الفقهاء صائناً لنفسه و حافظاً لدینه و مخالفاً علی هواه و مطیعاً لأمر مولاه فللعوامّ أن یقلّدوه و ذلک لا یکون ألاّ بعض فقهاء الشیعة
از فقها آن کس که پرهیزکار و حافظ دین و مخالف هوای نفس و مطیع اوامر و احکام خدا باشد، عامّه مردم
باید از او تقلید نمایند.

دقیقا انتخاب یک فقیه جامع شرایط از میان فقها به عنوان رهبر یا هر چیز دیگه که اسمش رو بذارید.....
پس احادیثی که باب میلیتون هست رو بلد نکنید و باقی احادیث رو نادیده بگیرید...
تاپیک بزنید در خصوص ولایت فقیه بنده درخدمتم..... احادیث رو گزینشی بیان نکنید... آفرین.....

montazer71;940483 نوشت:

کاری به داستان نقل شده ندارم....
ولی شما یک تاپیک بزنید در خصوص ولایت فقیه با سند داستان از این قشنگتر بیان میکنم ، با سند بیان میکنم و ثابت میکنم کتاب نخوندید و یا اگه خوندید درست نخوندید.
بالای 200 جلد کتاب در مورد ولایت فقیه و یا حاکم حکومت اسلامی و .... تالیف شد.
بعد از اینکه منکر تمام کتابا بشید از نهج البلاغه حاکم حکومت اسلامی رو ثابت میکنم...........

montazer71;940483 نوشت:

اصلا ربطی نداره... کی گفت کسی که بعد از امام خمینی(ره) در جایگاه ولایت فقیه بشینه قبول نیست!؟
امام خمینی(ره) هم بخاطر جایگاهیی که توش بودن ولی فقیه محسوب میشدن نه فقط بخاطر شخص خودشون.
بعد از امام خامنه ای(حفظه الله) هر کس را که مجلس خبرگان بر اساس شرع و قانون انتخاب کنند ، ولی فقیه هستند. درضمن شرایط ولی فقیه بودن طبق همون قانون و شرع مجلس خبرگان نمیتونه فاسد و معاند باشه شما نگران نباش ، خیالتون راحت ترامپ نمیتونه بیاد رهبر بشه ، اینو با تمام وجودم به شما قول میدم و مواظب هستم این اتفاق نیوفته.

montazer71;940483 نوشت:
این حکومت اسلامیست ؟

وقتی قانون را بلد نیستید ، خواهشا ابتدا بروید یاد بگیرید و بعد بیایید برای نقد.
قانون اختیارات رهبر انقلاب رو مشخص میکنه... و هرجایی رهبر انقلاب دخالت نمیکنند....
طبق قانون رهبر انقلاب میتوانند وزیر اطلاعات را خودشون انتخاب کنند.... در زمان احمدی نژاد و ابقای حیدر مصلحی رهبر انقلاب از اختیاراتی که قانون به ایشون دادند استفاده کرده اند...
اما بانکداری و این مسخره بازیها جزء اختیارات رهبری نیست.....و دلیلی بر دخالت رهبری ندارد.....
شما موقع انتخابات چشماتون رو درست باز کنید و به فرد صالح رای بدید تا بیاد بانکداری رو اسلامی کنه...

درضمن شما که انقدر سنگ اهل بیت(ع) رو به سینه میزنید : وجود ارازل در حکومت پیغمبر(ص) و حکومت حضرت علی(ع) و ... رو چطور توجیه میکنید.... آیا منافقان زمان پیغمبر(ص) رو به پای پیغمبر(ص) می نویسید!؟

[/HR]
این تنها پاسخی بود که به شما در این تاپیک دادم. بروید تاپیک با موضوع ولایت فقیه بزنید ، آنگاه بنده در خدمتم.

از استاتر تاپیک هم بخاطر اینکه خلاف موضوع پست زدم معذرت میخواهم.

[=Arial Narrow]

نقل قول:
.

3- قال رسول الله: شوهر خدای دوم زن است

سلام دوست گرامی
لطفا منبع حدیث را بفرمایید

سلام دوست عزیز، راستش قضاوت کردن در مورد دیگران اصلا کار خوبی نیست و من قصدم قضاوت نیست. اما باید گفت زندگی با خانمی با این اراده و اعتقادات مشکلات خاص خودش را داره. اینکه مطالعه را در همه حال توصیه کردن خیلی خوبه اما نرفتن به سفر واسه مطالعه چندان معقول نیست. خلاصه بگم اگه شما میخایید پروفسور هاوکینگ بشید باهاش ازدواج کنید. امیدوارم همیشه بهترین تصمیم را بگیرید.

[="Arial"]

omidreza;938831 نوشت:
ازدواج با دختر فوق مذهبی

[=arial]
سلام
وقت بخیر
برعکس بقیه دوستان به نظر بنده شما حرفای این خانم رو زیادی جدی گرفتی.
البته منظورم این نیست که به حرفاشون فکر نکنین یا ایشون زیادی غلو کردن نه
منظورم اینه تا زمانی که فردی وارد زندگی مشترک نشده زدن این حرفا خیلی راحته

ببینید
بنده به عنوان یه خانم که روز خواستگاری دقیقا همه این حرفارو به خواستگارش زده
و الان پنج سال از زندگی مشترکش میگذره
بهتون قول صددرصد میدم
خانومای مذهبی بعد از ازدواج چیزی حدود بیست سی درصد شدت تقیدشون به اعمال مذهبی کمتر میشه
و این موضوع فقط یه دلیل داره
اینکه متوجه میشن دیگه قرار نیست تنهایی همه بار آخرت رو به دوش بکشن
و یکی هست که قراره باهم برن بهشت

یه روزی من از همونایی بودم که دعای کمیل رو وصل میکردن به دعای ندبه و بعدشم آل یاسین و سمات و .....
والا منم تو نگاه خیلیا افراطی بودم ولی تو نگاه خودم فقط یه بنده شکرگزار.
ولی بعد ازدواج اولویت اولم شد همسرم بعدش مستحبات
چون همون دینی که مستحباتش بهترین تفریحم بود میگفت قبل هرچیزی باید آرامش همسرمو تامین کنم.

باور کنید من از اعتقاداتم دست نکشیدم فقط بهشون نظم دادم
روزه مستحبیمو میذارم واسه روزایی که همسرم ناهار خونه نمیاد
نماز شبمو یا قبل خواب میخونم یا قبل نماز صبح
دعای سماتمو تو مسیری که داریم از تفریح باغ جمعمون برمیگردیم هندزفری میذارم تو گوشمو و میخونمش.
ختم قرآن هرروزمو بعد از ظهری که همسرم خوابه میخونم
من عاشق کتاب کتابامو صبح که همسرم سرکاره میخونم
در عوض همسرم هم با درک بالاشون هیچوقت ازم نخواستن کارهای بیرون از منزل رو انجام بدم چون میدونن واقعا اذیت میشم
خلاصه اینکه
هم به همسرم میرسم هم به خونه زندگیم هم به علایقم
....

خلاصه کافیه مثل همسر بنده یکم زرنگ باشین و صدالبته اطلاعات دینیتون کامل باشه
باور کنین دخترایی مثل ایشون اگه ایمان و اعتقاداتشون درست و از ته قلبشون باشه
با دوتا حدیث و یکم مراعات و صبر بهترین همسرای دنیا میشن.
شما اول باید به یه شناخت عمیق از خودتون برسین
و بدونین با فرض هیچگونه تغییری در این خانم تا کجا میتونین همراهیشون کنین
و بعد اینکه بفهمین ایمان ایشون از چه جنسیه
ایمان و باور درست به یه خانم میگه اون دنیاش در گرو رضایت همسرشه
و هیچ آدم عاقل و مومنی آرامش همسرشو ازش نمیگیره تا نمازشب بخونه.

omidreza;938831 نوشت:
سلام

سلام

سوال رو باید خودتون جواب بدید ؟
ایا می تونید باهاش بسازید ؟

بستگی به این داره که شما عقاید مذهبی بودنتون در چه حوزه ای قرار داره .

__

البته عقایدی که ایشون دارن در جامعه کنونی اجراشون درصد پایینی داره .
و برخی هم خوب هستند

بعد از مدتی به این نتیجه می رسند که با جامعه باید در حد نیاز تبادل داشت و همه چی به خودمان بستگی دارد که چگونه و چه تعاملی داشته باشیم

و

omidreza;938831 نوشت:

باسلام
برام خیلی جالب بود یک خانم کاملا 360 درجه با ایشون متفاوت بودن اولین اتفاق زندگیشون ازدواج کردن بود تو سن پایین
خیلی ببخشید حداقل یک نفر پیدا میشد با رفتار عجیب غریب اون فرد کنار بیاد و باهاش ازدواج کنه ولی چرا وقتی فرد به این سمت میره باید به تجرد قطعی ختم بشه!!!

[="Arial Narrow"]

نقل قول:
ولی چرا وقتی فرد به این سمت میره باید به تجرد قطعی ختم بشه!!!

سلام خانم‌ اللیل و النهار
ازدواج در این راه، جزو اولین و مهمترین دستوراته
...
جدا از هر حرفی که میگن افراطین، خیلی ها هستن از این عقاید استقبال کنن

موضوع قفل شده است