جمع بندی چه ضرورتی به کشف عورت است وقتی راه های دیگری برای تست اعتیاد وجود دارد؟

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه ضرورتی به کشف عورت است وقتی راه های دیگری برای تست اعتیاد وجود دارد؟

با سلام و احترام
اینجانب 2 سوال اساسی دارم که از هیچ راه دیگری موفق به پیگیری نشدم و اینجا آخرین امید من است. شاید یک جوانمرد خداترس پیدا شده و دستش برسد و مسئله را پیگیری و اصلاح کند.
1- سوال اول اینجاست که، چگونه در یک کشور اسلامی، که اصل بر برائت است، مجلس شورای اسلامی قانون اجبار تست عدم اعتیاد را تصویب میکند و شورای نگهبان تایید میکند؟ یعنی از نظر حاکم اسلامی، مردم ما همگی مظنون به اعتیاد هسند مگر خلافش ثابت شود؟ (همچنین آیا در این 5 سال که این قانون اجرا شد آیا روند رشد طلاق های ما منفی شد؟ یا فقط درآمد زایی برای وزارت بهداشت بود و اجبار مردم به عمل حرام کشف عورت؟)
2- فارق از پذیرفتی بودن یا نبودن قانون فوق، آیا هنگامی که راه های دیگری همچون آزمایش خون، آزمایش بزاق،آزمایش موی بدن، و ... برای تست اعتیاد وجود دارد که نتایج معتبر تری دارند، همچنین به هزینه ی شخصی افراد این آزمایش انجام میشود، وزارت بهداشت بنا بر کدام ضرورت و حکم شرعی مردم را مجبور به کشف عورت میکند و تنها و تنها از راه ادرار تست اعتیاد میگیرد و به مردم هیچ گزینه ی دیگری برای انتخاب نمیدهد؟

آیا حیا و حفظ عورت که بارها در قرآن و احادیث به آن تصریح و تاکید شده، بی ارزش تر از 4تار موی زنان است که با آنهمه هزینه گشت ارشاد درست میکنند؟ اما برای احتمالا ارزان سازی حاضر نیستند حتی یک گزینه ی دیگر برای کسی که میخواهد شخصیت و حیای خود را در جایی که هیییچ ضرورتی بر کشف عورت نیست حفظ کند، نمیگذارند؟ واقعا توجیح شرعی این مسئله از نظر مراجع و آقایان چیست؟
من به خیلی از سایتها سوالم را فرستادم ولی اغلب یا پاسخ ندادند یا توسط افراد دیگر مدیریت میشوند و سوال را به دست مرجع مربوطه نمیرسانند. لذا شما عزیزان که اینجا هستید حتما در دفاتر مراجع و یا مقامات مربوطه جضور دارید و یا کسانی را میشناسید که حاضر باشند و مسلما آنها به سوال شما پاسخگو تر هستند تا به سوال یک شهورند عادی چون من!
امیدوارم این مسئله حداقل برای یکی از شما روحانیون عزیز ایجاد دغدغه کند تا مسئله را پیگیری فرمایید که واقعا چه لزومی به اجبار به کشف عورت است وقتی راه های متعدد دیگری برای تست اعتیاد هست؟ و اصلا چه لزومی به اجبار مردم به آزمایش اعتیاد اجباری وجود دارد درحالیکه هیچ شاهدی نیست که این آزمایش در این 5 سال مفید بوده باشد و حتی نتایج آن نیز فقط برای 24 تا 72 ساعت صحیح است! یعنی یک معتاد نهایتا 72 ساعت اگر مصرف نکند تست اعتیادش منفی میشود!

با احترام و آرزوی پیگیری و حصول نتیجه و اعلام خبر خوش آن

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و احترام

bandekhoda;938702 نوشت:
1- سوال اول اینجاست که، چگونه در یک کشور اسلامی، که اصل بر برائت است، مجلس شورای اسلامی قانون اجبار تست عدم اعتیاد را تصویب میکند و شورای نگهبان تایید میکند؟ یعنی از نظر حاکم اسلامی، مردم ما همگی مظنون به اعتیاد هسند مگر خلافش ثابت شود؟ (همچنین آیا در این 5 سال که این قانون اجرا شد آیا روند رشد طلاق های ما منفی شد؟ یا فقط درآمد زایی برای وزارت بهداشت بود و اجبار مردم به عمل حرام کشف عورت؟)

اصل برائت در همه جا جاری نیست، در جایی جاری است که شخص از نظر حقوقی متهم به ارتکاب جرمی شده است، یعنی به دنبال محوّل کردن مسئولیتی به او نیستیم یک فردی است فقط می خواهیم ببینیم فلان جرم را مرتکب شده است یا خیر، خب اینجا تا جرمی اثبات نشود اصل این است که او بی گناه است.

اما در جایی که شخص قرار است برای مسئولیتی انتخاب شود اصل بر این است که وی صلاحیت این کار را ندارد تا خلاف آن اثبات شود، لذا در انتخابات و انتصابات قطعا اصل برائت مخلّ است، مثلا شورای نگهبان نمی تواند در تشخیص صلاحیت کاندیداها اصل برائت جاری کند!!
تحقیق برای ازدواج هم همینطور است، یعنی نمیشود اصل برائت جاری کرد، پای یک عمر زندگی در میان است، باید صلاحیت فرد محرز شود.

اما بالا بودن آمار طلاق لزوما ربطی به ناکارآمدی این آزمایش ندارد، ما زمانی می توانیم در این خصوص نتیجه بگیریم که مثلا 5 سال آزمایش اعتیاد را تعطیل کنیم و سپس آمار طلاق در این پنج سال را با سال های قبل از آن مقایسه کنیم.

bandekhoda;938702 نوشت:
2- فارق از پذیرفتی بودن یا نبودن قانون فوق، آیا هنگامی که راه های دیگری همچون آزمایش خون، آزمایش بزاق،آزمایش موی بدن، و ... برای تست اعتیاد وجود دارد که نتایج معتبر تری دارند، همچنین به هزینه ی شخصی افراد این آزمایش انجام میشود، وزارت بهداشت بنا بر کدام ضرورت و حکم شرعی مردم را مجبور به کشف عورت میکند و تنها و تنها از راه ادرار تست اعتیاد میگیرد و به مردم هیچ گزینه ی دیگری برای انتخاب نمیدهد؟

اما در خصوص این سوال شما بنده نمی توانم به صورت دقیق ابراز نظر کنم، چرا که:

اولا: بنده تخصصی در زمینه پزشکی ندارم و نمی دانم آیا واقعا تشخیص اعتیاد از طریف آزمایش خون و بزاق و مانند آن نتایج معتبرتری نسبت به آزمایش ادرار دارد یا خیر؟! باید پاسخ متولیان وزارت بهداشت را شنید، و بعد قضاوت کرد، در غیر این صورت پاسخ بنده به شما قطعا پاسخ تخصصی و قابل دفاعی نخواهد بود، چون من واقعا نمی دانم کدام معتبرتر است!

ثانیا: همچنین بنده دقیقا از قانونی ه در این زمینه تصویب شده اطلاعی ندارم، آیا این کشف عورت در هنگام آزمایش قانونی است یا یک رفتار سلیقه ای است؟ ممکن است در قانون چنین آمده باشد که این آزمایش به گونه ای انجام شود که شخص توان تقلب نداشته باشد، یعنی ناظری بر او گماشته شود، اما این لزوما به معنای کشف عورت نیست، می توان به گونه ای رفتار کرد که هم کشف عورت نشود و هم کسی نتواند غیر از ادرار خود را برای آزمایش تحویل دهد.
یعنی ممکن است برخی از مراکز آزمایش به صورت سلیقه ای اینگونه رفتار کنند، چرا که بنده از برخی پرسیدم گفتند هنگام آزمایش ازدواج کشف عورتی در کار نبوده است.

bandekhoda;938702 نوشت:
آیا حیا و حفظ عورت که بارها در قرآن و احادیث به آن تصریح و تاکید شده، بی ارزش تر از 4تار موی زنان است که با آنهمه هزینه گشت ارشاد درست میکنند؟ اما برای احتمالا ارزان سازی حاضر نیستند حتی یک گزینه ی دیگر برای کسی که میخواهد شخصیت و حیای خود را در جایی که هیییچ ضرورتی بر کشف عورت نیست حفظ کند، نمیگذارند؟ واقعا توجیح شرعی این مسئله از نظر مراجع و آقایان چیست؟

با توجه به ابهاماتی که عرض کردم، و با توجه به اینکه میشود امکان تقلب را بدون لزوم کشف عورت اجرا کرد، بنده به صورت کلی چنین پاسخ می دهم:

اگر وزارت بهداشت صرفا مصوب کرده است که در آزمایش به گونه ای رفتار شود که امکان تقلب وجود نداشته باشد، این قابل دفاع است و باید با کسانی که این قانون را به معنای کشف عورت تلقی کرده اند برخورد شود، چرا که قطعا آزمایش ادرار بدون کشف عورت هم امکان دارد به گونه ای که نتواند غیر از ادرار خود را داخل ظرف بریزد.

اما اگر در قانون به کشف عورت به عنوان شرط آزمایش اشاره شده قطعا مشکل از قانونی است که در این راستا مصوب شده است، و باید اصلاح شود.

یا حق

سلام
واقعا مسخرست
جالب اينجاست دوربين هم بالاي سر افراد قرار دارد و حتما فيلمش هم ضبط هم مي شود!
اين آزمايش بايد اختياري باشد مانند آزمايشات ديگر مثل بكارت و ..
به جز درآمد زايي چه هدفي ممكن است وجود داشته باشند؟
ازدواج نكردن با اين وضعيت بهتر نيست؟!

با سلام و احترام و تشکر از پاسخ شما
درباره ی مسئله ی حقوقی که فرمودید من تخصصی ندارم. فقط همیشه شنیده بودم که همه بی گناه هستند مگر خلافش اثبات شود. اما الان شما میفرمایید برای انجام مسئولیت قضیه برعکس است. ولی من سوالم را اختصاصی تر میکنم. آیا کسی میتواند برای حلال خداوند شرط اضافه بگذارد؟
همچنین درباره ی اینکه اثر گذار بوده یا خیر، من خدمت شما عرض کنم که این قانون حدود 5سالی است اجرا میشود. و همه ی آمار میگویند که در 5سال اخیر(بصورت کلی هر سال بدتر از پارسال) وضعیت طلاق ما بدتر میشود و شیب سعودی دارد. یعنی با چنین آزمایشاتی هیچ دردی از مسئله طلاق رفع نشده است. ضمن اینکه این آزمایش ادرار در بهترین حالت 24 تا 72 ساعت توانایی تشخیص ماده مخدر را دارد. یعنی اگر معتادی 3 روز مصرف نکند و سپس آزمایش بدهد تست او منفی میشود و آدم سالمی تشخیص داده میشود. اما آزمایش خون حداقل 2 هفته و آزمایش موی بدن تا 6ماه ماده ی مخدر را نشان میدهد. همچنین آزمایش بزاق شبیه آزمایش ادرار است. اما وزارت بهداشت احتمالا فقط و فقط به دلیل ارزان بودن تست ادرار (که با یک نوار تست انجام میشود که داحل ظرف ادرار می اندازند) این روش را پیش گرفته است.
همچنین تا جایی که من میدانم در قانون به نوع آزمایش اشاره ای نشده و فقط پیشگیری از برخی بیماری ها همچون اعتیاد مطرح شده است. و اینکار از طرف وزارت بهداشت صورت میگیرد. یعنی وزارت بهداشت به خاطر کاهش هزینه (که البته فکر چند برابرش را از مردم میگیرند) فقط از راه ادرار تست میگیرد. همچنین در بخشنامه ی آنها برای جلوگیری از تقلب آزمایش باید در حضور مستقیم ناظر و یا در مقابل دوربین مدار بسته که عورت کاملا مشخص باشد تا تقلب صورت نگیرد!

به قول شما به راحتی میتوان تمهیداتی گذاشت تا نیاز به کشف عورت نباشد. یعنی حتی اگر نوع آزمایش را به هر دلیل عوض نمیکنند و یا حاظر نیستند انتخاب دوم نیز بگذارند، حداقل یک رختکن شبیه استخر درست کنند تا فرد قبل آزمایش همه لباسهایش را دربیاورد و فقط با یک مایو به داخل دستشویی برود و بدون حضور ناظر و دوربین نمونه بدهد! این روش نه هزینه ی اضافی دارد (حتی هزینه ی ناظر و دوربین هم حذف میشود) و نه امکان تقلب دارد! شان و شخصیت افراد نیز حفظ میشود و عمل حرامی صورت نمیگیرید. و یا هر پیشنهاد بهتری که هرکس به ذهنش میرسد.
اما مشکل اینجاست که وزارت بهداشت به هیچکس پاسخگو نیست. من به تک تک ایمیل هایشان نامه فرستادم. ولی بی فایده بود. گویا تا شخص قدرتمند و با نفوذی این قضیه را مطرح نکند کسی پیگیری نخواهد کرد. من به دفتر حیلی مراجع هم نامه زدم ولی افرادی که پاسخ میدهند اطلاعات زیادی ندارند و میگویند طبق قانون عمل شود! فقط دفتر آقای مکارم بعد از چندین بار نامه فرستادن گفت که ما دلیلش را نمیدانیم و باید از وزارت بهداشت پرسیده شود. شبیه حرفی که شما الان گفتید. اما چه کسی باید بپرسد؟ به امثال من که پاسخگو نیستند! شاید اگر از دفتر مرجعی پیگیری بشود و یا مرجعی به رهبری بگوید از آن طریق پیگیری بکنند. چون من حتی به سایت رهبری چندین بار نامه زدم و آنها نیز نظر خاصی نمیدهند و میگویند نمیدانیم!

خواهشا اگر دغدغه ی دین دارید این مسئله را از جایی که فکر میکنید موثر است پیگیری کنید. چه لزومی دارد جوانی که یک عمر با حیا و عفت بزرگ شده و حتی خانواده اش بدن او را ندیده اند برای یک آزمایش ادرار اجباری مجبور به کشف عورت درمقابل ناظر یا دوربین بشود؟ واقعا راهکار بهتری در این مملکت اسلامی نیست تا حرمت و کرامت افراد حفظ شود؟

کهف الحصین;939479 نوشت:
سلام
واقعا مسخرست
جالب اينجاست دوربين هم بالاي سر افراد قرار دارد و حتما فيلمش هم ضبط هم مي شود!
اين آزمايش بايد اختياري باشد مانند آزمايش بكارت
به جز درآمد زايي چه هدفي ممكن است وجود داشته باشند؟
ازدواج نكردن با اين وضعيت بهتر نيست؟!

سلام
به خدا من به خاطر همین مسئله چند ماه است عقد را عقب می اندازم و همش دست دست میکنم و به هرجا به عقلم میرسد نامه میفرستم که یک کسی کاری بکند. به جای اینکه برای عقد پیش دستی کنم و ذوق داشته باشم، هنوز نیامده به یکی از تلخ ترین خاطرات من تبدیل شده! و اگر چنین کاری کنم در آینده به جای اینکه با یادآوری عقد خوشحال بشوم یاد این آزمایش اجباری نکبت بار خواهم افتاد.(البته اگر خودم را راضی کنم که انجامش بدهم)

من فکر مثکنم چون عزیزان روحانی با آن هیبت اگر بخواهند برای آزمایش بروند احتمالا طور دیگری با آنها رفتار میکنند و برای آنها سهل گیری میکنند، برای همین مثل ما با این مسئله درگیر نشده اند و برای همین زیاد ملموس و جدی برایشان نبوده تا پیگیری کنند... برای همین حتی به فکرم رسیده بود که بروم یک دست لباس روحانیت بخرم و بعد برای آزمایش بروم!!!

bandekhoda;939485 نوشت:
سلام
به خدا من به خاطر همین مسئله چند ماه است عقد را عقب می اندازم و همش دست دست میکنم و به هرجا به عقلم میرسد نامه میفرستم که یک کسی کاری بکند. به جای اینکه برای عقد پیش دستی کنم و ذوق داشته باشم، هنوز نیامده به یکی از تلخ ترین خاطرات من تبدیل شده! و اگر چنین کاری کنم در آینده به جای اینکه با یادآوری عقد خوشحال بشوم یاد این آزمایش اجباری نکبت بار خواهم افتاد.(البته اگر خودم را راضی کنم که انجامش بدهم)

بله برادر عزيز
بهتر است بسياري از مسائل را ندانيد چون احتمالا قيد ازدواج را كلا خواهيد زد
در جامعه اي كه صحبت از ازدواج آسان و انجام سنت پيامبر است اين مسائل و هزاران مانع ديگر وجود دارد
ازدواج آسان !!
كار از ازدواج سخت هم گذشته ، بايد بگوييم ازدواج غير ممكن !
هيچكس هم پاسخگو نيست
خدا نگذرد از آن هايي كه اينگونه قلب افراد را به درد مي آورند

بنده چند نمونه از فتاوا كه در تاپيك ديگري بيان شد در اين تاپيك نقل مي كنم :

حامی;833739 نوشت:

چند مسأله فقهي
اجبار کارمندان به انجام تست اعتیاد
سؤال: آیا مسؤول حراست یک اداره مى تواند فردِ مسلمانِ نماز خوانِ شیعه دوازده امامى را جهت تست اعتیاد بالاجبار وادار نماید که به طور ایستاده و بدون آب و طهارت در شیشه اى ادرار نماید؟
جواب آيت الله مكارم شيرازي: آزمایش عدم اعتیاد نیازى به چنین کارهایى ندارد، و هیچ کس نباید دیگرى را به این گونه کارها مجبور کند.
(نبايد يعني حرام است بر آنها)

.............

نگاه کردن به عورت در آزمایش اعتیاد
سؤال:
با توجه به الزام آزمایش عدم اعتیاد که با نمونه‌گیرى ادرار زوجین مشخص مى‌شود، فرد کارمند موظف به نگاه مستقیم به عورت فرد مراجعه‌کننده است و زوجین هم باید جهت حصول اطمینان عورت خود را باز بگذارند، تکلیف و وظیفه شرعى ناظر آزمایشگاه و زوجین را ذکر فرمایید.
پاسخ مقام معظم رهبري:
کشف عورت دیگران و نگاه کردن به آن و وادار کردن صاحب عورت به کشف عورت در برابر دیگران، جایز نیست مگر آنکه ضرورتى مثل رعایت قانون و یا معالجه، آن را اقتضا کند.

آزمايشگاه و مسائل شرعي
پرسش: در مشاوره هاي ازدواج و شغلي افراد زيادي اشكال مي كنند كه براي ازدواج يا استخدام بايد آزمايش اسپرم، عدم ايدز و اعتياد و ژنتيك بدهيم
الف- برخي آزمايش ها براي جلوگيري از تقلب ادار كردن يا ... زير نظر مراقب يا دوربين مستقيم مدار بسته است آيا اين كار آنها اشكال شرعي ندارد؟ براي ما كه مجبور و بدون گواهي نمي توانيم ازدواج كنيم يا استخدام شويم چه طور؟

ب) اگر اشكال شرعي دارد چرا در نظام جمهوري «اسلامي » چنين اتفاقي مي افتد؟ آيا بر مراجع و متدينان و نمايندگان مجلس واجب شرعي نيست مخالفت كنند؟
ج) جوان مجرد چگونه آزمايش اسپرم دهد كه گناه هم نكرده باشد؟
با عرض سلام و احترام
1. در غیر حال ضرورت مثل معالجه، کشف عورت برای شخص و مشاهده آن برای دیگران جایز نیست (البته ممکن است در برخی حالات، کشف عورت رخ ندهد مثل جایی که دوربین مدار بسته نصب است و از بالا تصویر می گیرد.)
2. لازم است مخالفت صورت گیرد و با احراز شرایط، نهی از منکر شود.
3. به همان صورتی که عرض شد حرام است مگر برای ضرورت معالجه.
تذكر: در کل از نظر شرعی می توان بهتر عمل کرد بدین صورت که اگر روش جايگزين علمي هست كه نياز به كشف عورت نباشد مثلا با خون مشخص شود از آن راه آزمايش بگيرند وگرنه در مواقع ضروری، دوربین مدار بسته به صورت پخش زنده نباشد و بعد دقائقی فیلم ضبط شده ملاحظه شود و مشاهده کننده فیلم هم، کسی باشد که ارتباطی با مراجعان ندارد تا کسی را نتواند بشناسد![1]

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مراجع عظام تقلید در قم

انجمن گفتگوي ديني، بخش مشاوره كارشناس حامي: 1396/1/19

[=RTNassim]دقیق‌ترین آزمایش اعتیاد کدام است؟
[=RTNassim]

[=RTNassim]آزمایش عدم‌اعتیاد، دال بر معتاد بودن یا نبودن یک فرد نیست. الگوی مصرف موادمخدر عوض شده و به تبع آن آزمایشگاه‌ها هم روش‌های جدیدی را برای تشخیص اعتیاد آزمایش می‌کنند. با این حال خیلی‌ها می‌گویند، زمان ازدواج جواب آزمایش همسرشان منفی بوده اما بعد از ازدواج متوجه سابقه اعتیاد در طرف مقابل‌شان شده‌اند.
[=RTNassim]

[=RTNassim]با این‌حال آزمایش سوءمصرف مواد تنها مختص به ازدواج نیست، بلکه در مراکز بازپروری، نظام‌وظیفه، اشتغال و استخدام، راهنمایی و رانندگی، طب اورژانس و پزشکی قانونی نیز کاربرد دارد. دکتر قاسم دستجردی، روانپزشک و عضو هیأت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید صدوقی یزد درباره انواع آزمایش‌های اعتیاد به «شهروند» می‌گوید: «مخدرها شامل، تریاک، مورفین، شیره، هرویین، سوخته و داروهایی مثل ترمادول و داروهای کدیین‌دار می‌شوند.
[=RTNassim]

[=RTNassim]مواد غیرمخدر نیز تعداد زیادی دارند مانند حشیش، ترکیبات آمفتامین‌دار، شیشه، کوکایین، ال‌اس‌دی و... برای انجام آزمایش اعتیاد روش‌های مختلفی وجود دارد و می‌توان از بدن فرد نمونه‌برداری کرد. یکی از شایع‌ترین این تست‌ها آزمایش ادرار است.
[=RTNassim]

[=RTNassim]آزمایش خون، آزمایش بزاق دهان و عرق، آزمایش از مو نیز اعتیاد را نشان می‌دهند. مواد در بدن فرد مصرف‌کننده جذب خون و بافت اندام‌ها خواهد شد و سپس به شکل ادرار از بدن خارج و دفع می‌شود. همه این آزمایش‌ها را حتی بعد از مرگ فرد نیز می‌توان انجام داد.
[=RTNassim]

[=RTNassim]اما به‌طورکلی آزمایش اعتیاد از روش نمونه‌گیری از خون، تنها در فاصله کوتاهی از مصرف مواد نتیجه را درست نشان می‌دهد. با این حال این روش به خاطر این‌که فرد نمی‌تواند در نتیجه آزمایش تقلب کند، ارزشمند است.
[=RTNassim]

[=RTNassim] چراکه در روش نمونه‌گیری از ادرار تقلب اتفاق می‌افتد. نمونه ادرار به‌دلیل هزینه کم و این‌که حجم‌نمونه را می‌توان کمتر یا بیشتر گرفت و مواد مصرف‌شده را در مدت زمان بیشتری نشان می‌دهد، شایع‌ترین روش تشخیص وجود یا عدم‌اعتیاد است.
[=RTNassim]

[=RTNassim] اما ایرادی که می‌توان به این روش گرفت این است که باید یک ناظر یا دوربین فرد آزمایش‌شونده را تحت‌نظر قرار دهد، نمونه‌گیری سخت می‌شود و به‌خاطر شرمی که وجود دارد، فرد می‌تواند به شکل‌هایی در آزمایش خود، تقلب کند.
[=RTNassim]

[=RTNassim] نمونه‌برداری از بزاق و عرق نیز به خاطر این‌که سریع قابل آزمایش است، ارزشمند محسوب می‌شود اما درحال‌حاضر بیشتر کاربرد تحقیقاتی دارد.

یکی از بهترین و دقیق‌ترین نمونه‌گیری‌ها برای آزمایش‌های اعتیاد، نمونه‌برداری از مو است.
[=RTNassim]

[=RTNassim]ماده مخدر یا محرک پس از مصرف جذب بافت‌های بدن می‌شود، یکی از این بافت‌ها موی بدن یا سر است. به اندازه‌ای که فرد مواد مصرف کرده و مو رشد داشته است، می‌توان اعتیاد را باوجود این‌که تست خون و ادرار منفی باشد، تشخیص داد.»

http://www.yjc.ir/fa/news/5725668/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF

[=RTNassim]درحال‌حاضر برای ازدواج تنها آزمایش ادرار انجام می‌شود و چون فرد از قبل آمادگی رفتن به این مرکز را دارد، امکان این‌که [=RTNassim]چند روز مصرف مواد را کنار بگذارد[=RTNassim] یا در زمان آزمایش تقلب کند و ادرارش را عوض کرده، با آب مخلوط کند یا از قرص‌ها و مواد اسیدی استفاده کند، وجود دارد. با این حال، مصرف مواد تا مدت زمان خاصی در ادرار قابل‌ردیابی است.

[=RTNassim]برای ازدواج آزمایش مو انجام دهید
[=RTNassim]

[=RTNassim]وقتی قرار باشد از موهای سر یا بدنت آزمایش بگیرند، قطعا نمی‌توانی یک‌شبه موهایت را بتراشی. در کنار این موضوع، آزمایش اعتیاد با نمونه‌مو (hair drug test) یک روش موثر و دقیق است. این تست برخلاف سایر روش‌ها که حداکثر تا چند روز قابلیت تشخیص دارند، می‌تواند تا ۹۰ روز پس از مصرف، مواد را در کورتکس مو نشان دهد. دکتر دستجردی دراین‌باره به«شهروند» می‌گوید:
[=RTNassim]

[=RTNassim]«این تست گران‌تر از تست ادرار و خون است و دستگاه‌ها و روش آن در همه شهرها و استان‌های کشور وجود ندارد. به اعتقاد من به این دلیل که کسانی که مصرف‌کننده هستند با روش‌های مخفی‌کردن و تقلب در آزمایش ادرار آشنایی دارند و با توجه به اهمیت امر ازدواج نسبت به استخدام و موارد دیگر، بهتر است خانواده‌ها برای ازدواج فرزندان‌شان این روش را جهت آزمایش انتخاب کنند.»

گروه بين الملل: رانندگان فرانسوي از اين پس مورد ازمايش بزاق براي تشخيص مصرف مواد مخدر قرار مي گيرند.

رانندگان تحت نظارت پليس بايد نمونه اي از اب دهان خود را براي ازمايش در اختيار ماموران کنترل قراردهند. در اين ازمايش ، بزاق دهان با يک ماده شيميايي مخلوط و ظرف هشت دقيقه مصرف يا عدم مصرف مواد مخدر مشخص مي شود.
وزير کشور فرانسه گفت : برخلاف راههاي ديگر تشخيص مصرف مواد مخدر که عمدتا ازمايش ادرار بود ، ازمايش بزاق دهان بسيار سريع و بسيار اسان صورت مي گيرد و بسيار موثر است.
اين ازمايش امکان يافتن اثار کوکائين ، هروئين ، حشيش ،‌آمفتامين و اکستازي را فراهم مي اورد.

http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=53564

با توجه به اینکه دولت به تازگی وزرای خود را پیشنهاد کرده است و در چند هفته ی آینده، این وزرا معمولا برای دیدار با مراجع می آیند، بهترین فرصت است تا روحانیون این سایت که با دفاتر و یا دوستانشان در دفاتر دیگر مراجع مثل آقایان مکارم و گلپایگانی که معمولا وزرا برای دیدار میروند، بگویند تا تدکر جدی برای اصلاح این موضوع به وزیر بهداشت آینده ی کشور داده شود! تنها امید ما به همین سایت و همین راهکار است....

چه کثیف مجبورت میکنن از عورتت فیلم بگیرن :-s اصلا فکر کسی مثل من رو هم کردن که این کار چه تاثیر روحی بدی رومون میزاره ؟ این کار مثل تجاوز میمونه اگه واقعا دوربین هم باشه اونجا که دیگه وای وای :-s یه ذره انگیزمم برای ازدواج پرید =; امروز شلوارتو در میارن فردا مجبورت میکنن کار سختری بکنی :-t

من به بابام گفتن، بابام گفت اینطوری نیست، میگه یه جایی مثل یه اتاقه، یه سرباز اونجا نشسته چند تا جا مثل دستشویی هستش میرن اونجا دستشویی میکنن میارن میدن، کسی عورت طرفو نمیبینه فیلمشم نمیگیرن !

سلام

شاید به آزمایشگاه دیگری بروید و بتوانید آزمایشگاه دیگری پیدا کنید که اینطور نباشد، بهتر باشد (دوستانی که آزمایشگاهی می شناسند که اینگونه رفتار نمی کنند بفرمایند تا مشکل دوستمان حل شود)

به هر حال اینجا ایران است و اجرای قانون هم سلیقه ای است!

من هم از یکی از افراد که برای گرفتن جواز کسب رفته بود چنین داستانی را شنیدم. ایشان می گفت هم شخصی در آینه نگاه می کرد و هم دوربین در بالای سر مشغول فیلم برداری بود!

شما خیلی انتظار نداشته باشید مشکل (اگر اقایان قبول داشته باشند که مشکل است) به این زودی ها حل شود

به دنبال آزمایشگاه دیگر بگردید (بروید قم!)

از این ها گذشته به نظر می رسد شما گیر آزمایشات پزشکی ارتش نیافتاده اید. دوستانی بوده اند که مجبور شدند جلوی ده ها نفر لخت شوند!

زمانی که دانشجو بودم. روزی هم اتاقی ام دچار درد در ناحیه تناسلی شد! به یکی از بیمارستان ها بردیم و در کمال تعجب دیدیم پزشکی که ناحیه تناسلی دوستمان و افراد دیگر (مردان) را معاینه می کرد، خانم بود! مسئولان خودشان در چنین حالت هایی قرار نمی گیرند و طبق قاعده کلی، مشکل را حل نخواهند کرد

به من بیاموز;939727 نوشت:
چه کثیف مجبورت میکنن از عورتت فیلم بگیرن :-s اصلا فکر کسی مثل من رو هم کردن که این کار چه تاثیر روحی بدی رومون میزاره ؟ این کار مثل تجاوز میمونه اگه واقعا دوربین هم باشه اونجا که دیگه وای وای :-s یه ذره انگیزمم برای ازدواج پرید =; امروز شلوارتو در میارن فردا مجبورت میکنن کار سختری بکنی :-t

دقیقا منم چنین احساسی به ازدواج پیدا کردم! عقد که برای همه یک رویا و جشن و شادی هست برای ما تبدیل به غم و کابوس و غذاب شده!
کلا با این قانون های نسنجیده و یک شبه که در مجلس ما تصویب میکنند و هیچ کار کارشناسی پشتش نیست وضع مملکت به همینجا رسیده. الان حدود 5 سال هست این قانون اجباری وضع و اجرایی شده اما آیا هیچ تاثیر مثبتی در کاهش طلاق داشته؟ در کاهش اعتیاد داشته؟ در چه چیزی به جز کسب درآمد وزارت بهداشت تاثیر داشته؟

آیا ما خودمان عقل نداریم؟ شعور نداریم؟ فهم نداریم؟ آیا ما خودمان نمیتوانستیم اگر دلمان خواست برویم آزمایش اعتیاد بدهیم؟
آیا امکان معتاد شدن ما بعد ازدواج وجود ندارد؟ اصلا آیا آماری وجود دارد که چند درصد افراد قبل ازدواج معتاد بوده اند و چند درصد افراد بعد از ازدواج معتاد شده اند؟
آیا میشود حلال خداوند را عده ای برایش قانون اضافه بگذارند؟ و به قول دوستمان کابوس و طلسم ازدواج را که هزار و یک پیچ و خم دارد، 1 گره ی دیگر به آن اضافه کنند و کسی حق نداشته باشد خلاف آن عمل کند؟

جالب است بدانید من با چندین محضر صحبت کردم و گفتم من و همسرم علاقه ای به این تست نداریم و میخواهیم عقد کنیم. گفت نمیشود! باید حتما برگه آزمایش بیاورید. من به آنها گفتم اصلا ما 2 نفر معتادیم!!!! آیا حق ازدواج نداریم؟ گفت شما بروید آزمایش بدهید و برگه ی اعتیاد بیاومرید عقد کنید!!!!!!!!!!!!! یعنی کاملا واضح و مشخص است که هدف طرح درآمدزایی برای وزارت بهداشت بوده است و بس!
ما که مشکل نداریم. این را هم مثل هزاران اجبار دیگر در این کشور باید بپذیریم. اما حداقل یک راهی بگذارید که بتوانیم شخصیت و غرورمان را حفظ کنیم ...آیا این خواسته ی زیادی است؟؟؟ واقعا چه کسی باید پاسحگو باشد؟
یک عمر ما را به حیا تشویق کردید حالا اجبار به کشف عورت غیر ضروری میکنید؟ این چه صیغه ایست؟

Anoushiravan;939734 نوشت:
سلام

شاید به آزمایشگاه دیگری بروید و بتوانید آزمایشگاه دیگری پیدا کنید که اینطور نباشد، بهتر باشد (دوستانی که آزمایشگاهی می شناسند که اینگونه رفتار نمی کنند بفرمایند تا مشکل دوستمان حل شود)

به هر حال اینجا ایران است و اجرای قانون هم سلیقه ای است!

من هم از یکی از افراد که برای گرفتن جواز کسب رفته بود چنین داستانی را شنیدم. ایشان می گفت هم شخصی در آینه نگاه می کرد و هم دوربین در بالای سر مشغول فیلم برداری بود!

شما خیلی انتظار نداشته باشید مشکل (اگر اقایان قبول داشته باشند که مشکل است) به این زودی ها حل شود

به دنبال آزمایشگاه دیگر بگردید (بروید قم!)

از این ها گذشته به نظر می رسد شما گیر آزمایشات پزشکی ارتش نیافتاده اید. دوستانی بوده اند که مجبور شدند جلوی ده ها نفر لخت شوند!

زمانی که دانشجو بودم. روزی هم اتاقی ام دچار درد در ناحیه تناسلی شد! به یکی از بیمارستان ها بردیم و در کمال تعجب دیدیم پزشکی که ناحیه تناسلی دوستمان و افراد دیگر (مردان) را معاینه می کرد، خانم بود! مسئولان خودشان در چنین حالت هایی قرار نمی گیرند و طبق قاعده کلی، مشکل را حل نخواهند کرد

سلام و درود بر شما دوست عزیز
بله واقعا این کشور در زمینه ی قانون بسیار ضعیف است. مثلا در همین ارتش که مثال زدید اگر (به قول مردم) سربازی یکی از آقازاده ها مشکل داشته باشد برایش یک شبه قانون جدید تصویب میکنند تا آن آقازاده یا آقازادگان کارشان راه بیفتد و فردایش دوباره قانون را عوض میکنند! بارها و بارها این اتفاق را دیده ایم. کلا اگر خودشان درگیر موضوعی نشوند برایشان مهم نیست. و هیچ درگاه و پاسخگویی به صدای مردم وجود ندارد.
متاسفانه هیچ آزمایشگاهی غیر از آزمایش ادرار انجام نمیدهد. کلا چند آزمایشگاه هست که باید به یکی از آنها مراجعه کنید و همگی از همین راه ناظر و آینه و دوربین آزمایش میگیرند. من حتی با مسئول یکی از آزمایشگاه ها بحث کردم که وقتی هزینه را خودم میدهم چرا نوع آزمایش را نباید من تعیین کنم؟؟ گفتند همینی که هست! مت فقط تست ادرار اعتیاد میگیرم و بس!

بله برای انواع جوازهای کسب و استخدام دولت و خیلی جاهای دیگر باید آزمایش اعتیاد بدهید. شاید باور نکنید ولی من خودم یک موقعیت کار دولتی را به خاطر همین مسئله رها کردم(البته خداروشکر که این کار را کردم). اما الان گیر ازدواج افتاده ام و نمیدانم واقعا باید این را هم رها کنم؟؟؟ واقعا به قول دوستمان آسان سازی ازدواج دیگر چقدر؟!
من از 9ماه قبل به هرجایی که فکرم میرسید ایمیل فرستادم. از سایت مرکز پژوهش های مجلس تا شورای نگهبان و رهبری و وزارت بهداشت و خبرگزاری های مختلف و سایت مراجع و سایت رئیس جمهور و سایت وزیر بهداشت و ... اما برای هیچکس مهم نیست! حتی یک نفر هم جواب نداد.

تنها امیدم همین سایت است. شاید یک طلبه ی خداترس و خداجو پیدا بشود و برود با مراجع صحبت کند. آنها موضوع بگیرند و وزارت بهداشت مجبور بشود قضیه را اصلاح کند...

به من بیاموز;939729 نوشت:
من به بابام گفتن، بابام گفت اینطوری نیست، میگه یه جایی مثل یه اتاقه، یه سرباز اونجا نشسته چند تا جا مثل دستشویی هستش میرن اونجا دستشویی میکنن میارن میدن، کسی عورت طرفو نمیبینه فیلمشم نمیگیرن !

این شیوه ای که شما گفتید فکر میکنم برای گذشته بوده و البته شاید الان هم در برخی مراکز اینطوری باشد. و من این را ندیده ام ولی گویا مقابل آینه باید اینکار را کنید تا سرباز ببیند تا تقلب نکنید! اما در روش جدید که من خبر دارم برای حفظ کرامت و احترام به ما !! دوربین مداربسته گار گذاشته اند و فردی در اتاق دیگری تصاویر دوربین را کنترل میکند. و شما باید عورت را باز بگذارید که ناظر ببیند تا یک وقت تقلبی صورت نگیرد!!

مسلم;939433 نوشت:
اما بالا بودن آمار طلاق لزوما ربطی به ناکارآمدی این آزمایش ندارد، ما زمانی می توانیم در این خصوص نتیجه بگیریم که مثلا 5 سال آزمایش اعتیاد را تعطیل کنیم و سپس آمار طلاق در این پنج سال را با سال های قبل از آن مقایسه کنیم.

سلام استاد
فکر کنم حتی با پنج سال تعطیل کردن آزمایش ترک اعتیاد هم نشه تاثیرش رو فهمید چون عوامل متعددی تو طلاق نقش دارن و بدون ثابت کردن همه عوامل غیر عامل مورد تحقیق نمیشه تاثیر اون عامل رو بررسی کرد

bandekhoda;938702 نوشت:

همون طور که استاد گفتن اینجا اصل بر برائت معنی نداره مثال ساده:
شما میخواهید مقداری پول در یک موسسه سرمایه گذاری کنید آیا اول تحقیق نمیکنید که معتبر هست یا نه؟!!! نمیشه که اصل بر بی گناهی گذاشت احتیاط شرط عقله دوست عزیز!
این اعتیاد بسیاری از خانواده ها رو با مشکل رو برو کرده چه بسیار هستن خانوم هایی که همسرشون معتاد بوده و شبانه روز ازش کتک میخوردند تمام رویا های زندگیشون از بین رفته
چیزی که من فهمیدم این هست که شما نمیخواهید کشف عورت کنید و آزمایش بدید ولی با پست گذاشتن اینجا کسی نمیتونه به شما کمک کنه اینجا که مجلس نیست!!!

در کل به نظرم سخت نگیرید یک آزمایش میخواهید بدید. بدید بره شما الان کل اصول و فروع واحکام وهمه ی اسلام رو تا آخر رفتید فقط برای این یک مورد( که قانون الزام کرده) میخواهید خودتون رو خفظ کنید؟!
نمیخوام بگم گناه کنید ولی بی جهت سخت نگیرید یک آزمایش هست دیگه

آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است...

همه همین راه رو رفتن یکی هم شما...

اینجا هم بنظر شبیه همین موضوع بحث شده...

http://www.askdin.com/showthread.php?t=57505

در ضمن برای سربازی رفتن هم فکر کنم از این جور ازمایشات هستش، اون ها رو چطوری گذشتید؟؟

دستورالعمل فرآیندهاي آزمایشگاه تشخیص اعتیاد به مواد مخدر وزارت بهداشت

ص5:
محل نمونه گیري از مهمترین قسمتهاي آزمایشگاه تشخیص اعتیاد به مواد مخدر میباشد و در صورت رعایت استانداردها
میتواند موجب منزلت ارباب رجوع ، سهولت و دقت در نمونهگیري را فراهم آورد و باعث جلوگیري از بروز بسیاري از مداخلات
(تقلبها ) در هنگام نمونه گیري شود. در نتیجه محل نمونهگیري بایستی داراي خصوصیات ذیل می باشد:
.
.

استفاده از سیستم مدار بسته جهت نظارت بر نمونهگیري به منظور حفظ بیشتر شئونات اخلاقی و اسلامی در اولویت قرار دارد.
دوربینها بایددر محل نمونهگیري به گونه اي نصب شوند که بهترین دید را داشته و نقطه کور نداشته باشد.
ترجیها از ظروف در پیچ دار جهت نمونه گیري استفاده شود تا امکان اضافه نمودن مواد به آن به حد اقل برسد. (در فاصله زمانی ماندن نمونه در محل نمونهگیري و انتقال آن).

ص6:
نمونه گیري
نمونه گیري ادرار جهت آزمایش مواد مخدر از اهمیت زیادي برخوردار بوده و باید در حضور ناظر مستقیم معتمد و یا تحت نظارت دوربینهاي مدار بسته صورت گیرد، مانیتور باید در محلی محفوظ قرار داده شود که بجز پرسنل مسئول از ورود و رویت افراد غیرمسئول جلوگیري شود تا منزلت مراجعین حفظ گردد.
یک ظرف در پیچدار پلاستیکی یکبار مصرف که با کد و شماره مشخص گردیده به فرد مورد آزمایش داده شود.
نمونه گیر باید مشخصات فرد را با برگه معرفینامه مطابقت نماید. (صلاحیت اخلاقی و امین بودن نمونه گیر باید توسط مسئول آزمایشگاه به اثبات رسیده باشد).
درصورت هرگونه شک به فرد نمونه دهنده استفاده از روشهاي پیشگیري از تقلب مانند بازرسی بدنی، شستشوي دستها 
پیش از نمونه گیري، و غیره نیز توصیه می شود.

در محل نمونهگیري حتماً جالباسی نصب باشد تا نمونه دهنده وسایل اضافی مانند پالتو، کت و کیف خود را در آن قرار دهد و با خود به محل نمونه گیري نبرد.
مایع صابون و آب در محلی باشد که امکان افزودن آن به نمونه وجود نداشته باشد.
نمونه گرفته شده بلافاصله باید توسط ناظر از نمونه دهنده تحویل گرفته و به مکان مناسب و مطمئن انتقال داده شود.
تاامکان جا بجایی و یا افزودن مواد خارجی به نمونه وجود نداشته باشد.
نمونه گیر باید مطمئن شود که نمونه مستقیماً از فرد نمونه دهنده، به داخل ظرف نمونهگیري ریخته شود.

متاسفانه کرامت انسانی خدشه دار میشه

کسی هم به کسی نیست

مشکل اینه که برای انسان های مذهبی این چیزا سخته

مگرنه افراد غیر مذهبی عین خیالشون نیست

سلام؛
خب قرار نیست که عالم و آدم ببینند لحظه ی نمونه گیری رو، فقط یک نفر هست میبینه، تمام شد و رفت...راستش من که آدم مذهبی در حد عالی نیستم در حد معمول رعایت می کنم ولی گمان نکنم آنقدر آزار دهنده باشد... درسته خجالت اوره و به دور از شان هست اما خب کسی که رو در روی شما نیست،داره از دوربین میبینه... بعدش هم، مگر فقط ما دستگاه تناسلی داریم که بخواد، خنده دار باشه؟؟؟ این همه ادم میرن ساحل دریا شنا، یعنی همه چیز رو رعایت میکنند؟؟ یعنی اینقدر سخته همچین آزمایشی؟؟؟

راستش من از این نوع آزمایش دفاع نمی کنم اما خب وقتی قانون برای همه هست دیگه چاره ای نیست باید پذیرفت...

اگه واقعا این طوری مگه با پول و رشوه حلال مسئله رو حل کرد...
مثلا استثنایا شما را نگاه نکنند
یا آزمایش دیگری برای شما بگیرند..

نمیدونم چرا یاد داستان قوانین پادشاه می افتم
که یکی از قوانین ممنوعیت باد معده بود..
داستان را که میدانید....

مواد مخدر به راحتي وارد مملكت مي شود و مثل آب خوردن به فروش مي رسد
بعد براي آزمايش اعتياد مردم را به كشف عورت مجبور مي كنند!

جوجه اردک زشت;939753 نوشت:
سلام استاد
فکر کنم حتی با پنج سال تعطیل کردن آزمایش ترک اعتیاد هم نشه تاثیرش رو فهمید چون عوامل متعددی تو طلاق نقش دارن و بدون ثابت کردن همه عوامل غیر عامل مورد تحقیق نمیشه تاثیر اون عامل رو بررسی کرد

همون طور که استاد گفتن اینجا اصل بر برائت معنی نداره مثال ساده:
شما میخواهید مقداری پول در یک موسسه سرمایه گذاری کنید آیا اول تحقیق نمیکنید که معتبر هست یا نه؟!!! نمیشه که اصل بر بی گناهی گذاشت احتیاط شرط عقله دوست عزیز!
این اعتیاد بسیاری از خانواده ها رو با مشکل رو برو کرده چه بسیار هستن خانوم هایی که همسرشون معتاد بوده و شبانه روز ازش کتک میخوردند تمام رویا های زندگیشون از بین رفته
چیزی که من فهمیدم این هست که شما نمیخواهید کشف عورت کنید و آزمایش بدید ولی با پست گذاشتن اینجا کسی نمیتونه به شما کمک کنه اینجا که مجلس نیست!!!

در کل به نظرم سخت نگیرید یک آزمایش میخواهید بدید. بدید بره شما الان کل اصول و فروع واحکام وهمه ی اسلام رو تا آخر رفتید فقط برای این یک مورد( که قانون الزام کرده) میخواهید خودتون رو خفظ کنید؟!
نمیخوام بگم گناه کنید ولی بی جهت سخت نگیرید یک آزمایش هست دیگه

سلام!
حرف شما به شدت من رو یاد کسانی میندازه که میگن یک شب هزار شب نمیشه. یک عروسی گرفتن و 4تا دمبک و قر کمر اینقدر ارزش جنگ و دعوا با مادر و پدر خودت و عروس و کل فک و فامیل و حرف و حدیث رو نداره! عروسی بگیرید و تمومش کنید بره...
شما که میدونید از نظر اسلام چقدر نهی شده بر کوچک شمردن گتاه. بعدشم این صرفا بحث گتاه کشف عورت نیست. بحث خرد کردن و شکستن غرور و شخصیت بچه های مذهبی و با حیاست. ضمن اینکه هیچ دلیل محکم و منطقی برای این کار پیدا نمیشود. درواقع یک ظلم آشکاری است که صورت میگیرد و همه نظاره گریم چون کسی حال و حوصله ی پیگیری اش را ندارد! پس امر به معروف و نهی از منکر چه میشود؟ آیا ریشه ی تمام مشکلات یک جامعه همین بی تفاونی ها نیست؟ جالب است بدانید من به غیر از این مسئله، معمولا مسائل و مشکلات دیگر را نیز که میبینم پیگیری میکنم. چیزهایی که به هرکس میگویم پاسخ میدهد که بیکاری؟ ول کن بابا! اینجا ایران است عادت میکنی و ... اما من با همین پیگیری ها در خیلی موارد موفق به اصلاح میشوم. و با خودم فکر میکنم که اگر من تنها نبودم و عموم مردم مثل من مشکلات را پیگیری میکردند الان وضعیت چه شکلی بود؟؟

Master-B;939754 نوشت:
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است...

همه همین راه رو رفتن یکی هم شما...

اینجا هم بنظر شبیه همین موضوع بحث شده...

http://www.askdin.com/showthread.php?t=57505

در ضمن برای سربازی رفتن هم فکر کنم از این جور ازمایشات هستش، اون ها رو چطوری گذشتید؟؟

دوست عزیز شما متوجه عرایض بنده نشدید. من از اول هم گفتم که ما خود را فاقد این مقدار از شعور میدانیم که خودمان تصمیم بگیریم آزمایش بدهیم یا ندهیم. و هرچه دولت و مجلس ببرند و بدوزند ما میپوشیم! اصلا نمیتوانیم که نپوشیم. منتهی من میگویم حداقل اینقدر تنگ ندوزند که جر بخورد و از آنجایش بزند بیرون.... والا برای سربازی تست اعتیاد از ما نگرفتند، چون شاید اگر مثبت میشد معالف میشدیم و برای همین گذشت کردند

Master-B;939765 نوشت:
سلام؛
خب قرار نیست که عالم و آدم ببینند لحظه ی نمونه گیری رو، فقط یک نفر هست میبینه، تمام شد و رفت...راستش من که آدم مذهبی در حد عالی نیستم در حد معمول رعایت می کنم ولی گمان نکنم آنقدر آزار دهنده باشد... درسته خجالت اوره و به دور از شان هست اما خب کسی که رو در روی شما نیست،داره از دوربین میبینه... بعدش هم، مگر فقط ما دستگاه تناسلی داریم که بخواد، خنده دار باشه؟؟؟ این همه ادم میرن ساحل دریا شنا، یعنی همه چیز رو رعایت میکنند؟؟ یعنی اینقدر سخته همچین آزمایشی؟؟؟

راستش من از این نوع آزمایش دفاع نمی کنم اما خب وقتی قانون برای همه هست دیگه چاره ای نیست باید پذیرفت...

سلام
شما چرا اصرار میکنید که یک راه غلط را چون همه مجبورند طی کنند ما هم باید طی کنیم؟ البته میدانم قصد شما خیر است و میخواهید کار ما راه بیفتد، اما من حرفم این هست که اگر ختی خودم مجبور به انجام این تست شوم باید قضیه توسط من و دیگران پیگیری شود تا این راه و مسیر غلط اصلاح بشود. شما مخالف اصلاح که نیستید؟ پس باید برایش همگی با هم تلاش کنیم!
مطمئنا اگر من 1 نفر مثلا برای وزارت بعداشت یا برای سایت شخصی وزیر بهداشت و یا برای کانال خبر 20.30 پیام بفرستم آنها بخاطر یک نفر پیگیری نمیکنند. اما اگر 10 نفر و 100 نفر و 1000 نفر بشویم بالاخره مجبور میشوند اصلاحش کنند! ما باید این حرکت های اجتماعی برای اصلاح جامعه رو مثل کشورهای پیشرفته ی جهان یاد بگیریم. چیزی که در دین ما جزو واجبات است!

و طاها;939766 نوشت:
اگه واقعا این طوری مگه با پول و رشوه حلال مسئله رو حل کرد...
مثلا استثنایا شما را نگاه نکنند
یا آزمایش دیگری برای شما بگیرند..

نمیدونم چرا یاد داستان قوانین پادشاه می افتم
که یکی از قوانین ممنوعیت باد معده بود..
داستان را که میدانید....

اتفاقا من با محضرهای متعدد تماس تلفنی گرفتم. تقریبا همه ی شان گفتند برگه ی آزمایش گویا یک کدی دارد که این کد برای ثبت ازدواج نیاز است! و حتما باید بروی آزمایشگاه. اما یک محضر گفت نفری 400 تومن میگیرد و برگه ی آزمایش را مثبت تحویل میدهد! ولی مشکل اینجا بود که در آنصورت هم باید آزمایش میدادی. احتمالا باید 500 میدادی که خودش به جای تو ادرار کندlaughing

حتی من به محضردارها میگفتم آقا من معتادم. همسرم معتاد است. حالا میشود عقد کنیم، میگفتند خیر! حتما باید بروید آزمایش بدهید.... بهرحال این هم یک مدل اشتغالزایی و درآمدزایی است...چه اقتصادی مقاومتی تر از این؟ منتهی حرف من این است که لاقل یک گزینه ی دیگر بذارید ...پولش را هم که خودمان میدهیم پس دیگر مشکل چیست؟؟؟

bandekhoda;939805 نوشت:
اتفاقا من با محضرهای متعدد تماس تلفنی گرفتم. تقریبا همه ی شان گفتند برگه ی آزمایش گویا یک کدی دارد که این کد برای ثبت ازدواج نیاز است! و حتما باید بروی آزمایشگاه. اما یک محضر گفت نفری 400 تومن میگیرد و برگه ی آزمایش را مثبت تحویل میدهد! ولی مشکل اینجا بود که در آنصورت هم باید آزمایش میدادی. احتمالا باید 500 میدادی که خودش به جای تو ادرار کندlaughing

حتی من به محضردارها میگفتم آقا من معتادم. همسرم معتاد است. حالا میشود عقد کنیم، میگفتند خیر! حتما باید بروید آزمایش بدهید.... بهرحال این هم یک مدل اشتغالزایی و درآمدزایی است...چه اقتصادی مقاومتی تر از این؟ منتهی حرف من این است که لاقل یک گزینه ی دیگر بذارید ...پولش را هم که خودمان میدهیم پس دیگر مشکل چیست؟؟؟

البته یکی از محضردارها که حاج آقای باحالی بود ، وقتی به او گفتم آقا ما معتادیم نیاز به آزمایش نیست، مارا عقد کنید، برگشت گفت خب شما اول آزمایش میدهی، بعد اگر معتاد بودی میفرستیمت مراکز ترک. بعد که ترک کردی بیا عقد کنیم!!!! یعنی کلا هدف اشتغالزایی است....

درباره ی بحث حجاب سرچ میکردم، به چند حدیث برخورد کردم که گفتنش اینجا خالی از لطف نیست»

از رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) پرسیدند: آیا در تنهایی می‌توانیم کشف عورت کنیم؟ حضرت جواب دادند: خداوند بیش از مردم سزاوار است که از او شرم شود.( سنن ابن ماجه )

حضرت موسی(علیه‌السلام) آن‌قدر بر پوشیدگی خود محافظت می‌کرد که مردم می‌پنداشتند وی بیماری جسمانی دارد. رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره‌ی او می‌فرمود: همانا موسی مردی باحیا و پوشیده بود که به دلیل حیایش، هیچ نقطه از بدن وی دیده نشد و لذا هنگامی که می‌خواست وارد آب شود تا بدنش وارد آب نمی‌شد، لباس خود را بیرون نمی‌آورد؛ در حالی که بنی‌اسرائیل حیا نمی‌کردند و در برابر هم برای شستشو برهنه می‌شدند و به یکدیگر نگاه می‌کردند.

امام صادق(علیه‌السلام) پوشیدگی شدید لقمان را از علل حکیم شدن وی می‌دانند. (قابل توجه کسانی که می گویند پوشش فقط برای زن است)

یکی از اصحاب پیامبر می‌گوید روزی نشسته بودم و لباسم کنار رفت و ران پایم پیدا شد. پیامبر که در حال عبور بودند، به من گفتند: ران خود را بپوشان که جزء عورت است.( مسند احمد )(قابل توجه برخی آقایان)

پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) هم هرگاه می‌خواستند غسل کنند، کسی به‌وسیله‌ی پرده ایشان را مستور می‌ساخت.

پیامبر روزی یکی از کارگران خود را دید که در فضای باز غسل می‌کند. به وی فرمود: نمی‌بینم از خدایت شرم کرده باشی! مزدت را بگیر ما نیازی به تو نداریم.( المصنف )

[="Arial Narrow"]سلام

نقل قول:
اين آزمايش بايد اختياري باشد مانند آزمايشات ديگر مثل بكارت و ..

عجب
این دو تا آزمایش یکین؟؟؟!!
اختیاری باشه که خیلی از معتادین علاقه ای ندارن به آزمایش.

[="Arial Narrow"]یسری معتادین می دونن چکار کنن که جواب آزمایش منفی بیاید، بدون اینکه حتی نیاز به تعویض ... باشه.
حالا مسئولین می دونن یا نمیدونن،اینا همش سرکاریه؟ تصویر برداری، مشاهده مستقیم و غیر مستقیم و ...

bandekhoda;939805 نوشت:
اتفاقا من با محضرهای متعدد تماس تلفنی گرفتم. تقریبا همه ی شان گفتند برگه ی آزمایش گویا یک کدی دارد که این کد برای ثبت ازدواج نیاز است! و حتما باید بروی آزمایشگاه. اما یک محضر گفت نفری 400 تومن میگیرد و برگه ی آزمایش را مثبت تحویل میدهد! ولی مشکل اینجا بود که در آنصورت هم باید آزمایش میدادی. احتمالا باید 500 میدادی که خودش به جای تو ادرار کندlaughing حتی من به محضردارها میگفتم آقا من معتادم. همسرم معتاد است. حالا میشود عقد کنیم، میگفتند خیر! حتما باید بروید آزمایش بدهید.... بهرحال این هم یک مدل اشتغالزایی و درآمدزایی است...چه اقتصادی مقاومتی تر از این؟ منتهی حرف من این است که لاقل یک گزینه ی دیگر بذارید ...پولش را هم که خودمان میدهیم پس دیگر مشکل چیست؟؟؟
در مورد اینکه پول بدهید از طریق دیگری از شما ازمایش بگیرند چه طور؟ مثلا بزاق..

حکومتی که باید شخصیت افراد رو مثل فاطمه ی زهرا و حضرت علی محترم بشمره ، از اونجای ناموس مردم فیلم میگیره تا بزاره ازدواج کنن ! مثلا فکر کن امام زمان بین مردم زندگی میکنه میخواد بره ازدواج کنه !!! بعد بگی هم میگن بابا کسی نمیبینه فقط دو نفر میبینن جمعا ! اونایی که از فناوری سر در میارن میدونن که میشه هر دوربینی رو هک کرد ، یعنی امنیت صد در صد نداریم توی فناوری !

دستو پام داره از میلرزه وقتی اینو فهمیدم ! لابد فردا هم میخوان بگن برای اینکه مطمئن بشیم خانم یا آقا ضعف جنسی نداره باید جلوی دوربین با هم رابطه جنسی برقرار کنن 8-| چون بعضی از آقایون ضعف جنسی دارن بعد زنشون رو میزنن !

حالا من مریض روانی ام شما غیرتتون کجا رفته ؟ هر کی هم میگه اقا این کارو نکنین حتما معتاده و یه کلکی داره نه ؟! happy

لااقل یه راه حلی واسه افرادی مثل من هم قرار بدید ! حاضرم یه لیتر تف کنم ولی کشف عورت نکنم ! آزمایش خونی چیزی !

bandekhoda;939794 نوشت:
سلام!
حرف شما به شدت من رو یاد کسانی میندازه که میگن یک شب هزار شب نمیشه. یک عروسی گرفتن و 4تا دمبک و قر کمر اینقدر ارزش جنگ و دعوا با مادر و پدر خودت و عروس و کل فک و فامیل و حرف و حدیث رو نداره! عروسی بگیرید و تمومش کنید بره...
شما که میدونید از نظر اسلام چقدر نهی شده بر کوچک شمردن گتاه. بعدشم این صرفا بحث گتاه کشف عورت نیست. بحث خرد کردن و شکستن غرور و شخصیت بچه های مذهبی و با حیاست. ضمن اینکه هیچ دلیل محکم و منطقی برای این کار پیدا نمیشود. درواقع یک ظلم آشکاری است که صورت میگیرد و همه نظاره گریم چون کسی حال و حوصله ی پیگیری اش را ندارد! پس امر به معروف و نهی از منکر چه میشود؟ آیا ریشه ی تمام مشکلات یک جامعه همین بی تفاونی ها نیست؟ جالب است بدانید من به غیر از این مسئله، معمولا مسائل و مشکلات دیگر را نیز که میبینم پیگیری میکنم. چیزهایی که به هرکس میگویم پاسخ میدهد که بیکاری؟ ول کن بابا! اینجا ایران است عادت میکنی و ... اما من با همین پیگیری ها در خیلی موارد موفق به اصلاح میشوم. و با خودم فکر میکنم که اگر من تنها نبودم و عموم مردم مثل من مشکلات را پیگیری میکردند الان وضعیت چه شکلی بود؟؟

سلام
شما کاملا حرف منو اشتباه متوجه شدید من بی تفاوت نیستم
1- من میگم اینجا پست گذاشتن کمکی به شما نمیکنه اینجا مجلس نیست حتی اگر ی مرجع تقلید هم توصیه کنه حرفش تاثیری نداره آقای جوادی راجع به ربا تذکر داد کسی محلش گذاشت؟
تازه یکی بلند شد گفت حق نداره تو اقتصاد نظر بده!
2- شما ازدواجت که بسیار با اهمیت هست رو به تاخیر انداختی واسه یک همچین موردی شما دارید قوانین کشور اسلامی رو رعایت میکنید
3- به نظرم نظر مرجعتون رو تلفنی جویا بشید اگر گفت انجام بدید دیگه گناهی هم نیست اگرم گفت انجام ندید راهکار بخوایید ازش
4- به نظر بنده مسئله اعتیاد و فریب کاری برخی افراد اینقدر جدیه که من حاضرم این قانونو اجرا کنم تا دختران این مملکت دچار مشکلات بسیار زیاد ازدواج با فرد معتاد نشن
موفق باشید

Amir.Ali.molaei;939830 نوشت:
عجب
این دو تا آزمایش یکین؟؟؟!!
اختیاری باشه که خیلی از معتادین علاقه ای ندارن به آزمایش.

اگر خانواده دو طرف بدانند خودشان مي روند آزمايش مي گيرند
مانند همين آزمايش كه عرض كردم
لازم نيست بخاطر چند درصد معتاد از همه تست اعتياد بگيرند همانطور كه لازم نيست براي چند دختر كه بكارت ندارند از همه اين آزمايش را بگيرند

و طاها;939859 نوشت:
در مورد اینکه پول بدهید از طریق دیگری از شما ازمایش بگیرند چه طور؟ مثلا بزاق..

مشکل همین است. هیچ آزمایشی غیر از ادرار نمیگیرند!

جوجه اردک زشت;939904 نوشت:
سلام
شما کاملا حرف منو اشتباه متوجه شدید من بی تفاوت نیستم
1- من میگم اینجا پست گذاشتن کمکی به شما نمیکنه اینجا مجلس نیست حتی اگر ی مرجع تقلید هم توصیه کنه حرفش تاثیری نداره آقای جوادی راجع به ربا تذکر داد کسی محلش گذاشت؟
تازه یکی بلند شد گفت حق نداره تو اقتصاد نظر بده!
2- شما ازدواجت که بسیار با اهمیت هست رو به تاخیر انداختی واسه یک همچین موردی شما دارید قوانین کشور اسلامی رو رعایت میکنید
3- به نظرم نظر مرجعتون رو تلفنی جویا بشید اگر گفت انجام بدید دیگه گناهی هم نیست اگرم گفت انجام ندید راهکار بخوایید ازش
4- به نظر بنده مسئله اعتیاد و فریب کاری برخی افراد اینقدر جدیه که من حاضرم این قانونو اجرا کنم تا دختران این مملکت دچار مشکلات بسیار زیاد ازدواج با فرد معتاد نشن
موفق باشید

سلام بر شما
1- من غیر از اینجا به هرجایی که فکرم میرسید ایمیل زدم ولی کسی پاسخی نداد(در یکی از پست هام نوشته بودم.). همچنین من از خیر تغییر قانون گذشته ام. یعنی پذیرفته ام که شعور جوانان ما و خانواده هایشان در این حد نیست که خودشان اختیاری تصمیم بگیرند تست اعتیاد بدهند یا ندهند، حرف من این است که در قانون مجلس، به روش خاصی اشاره نشده. بلکه این بخشنامه ی وزارت بهداشت است که فقط از راه ادرار تست میگیرد. حرف من این است (در یکی از پستهایم با قرمز و درشت نوشته بودم) که در این روزها که وزرای جدید انتخاب میکنند، این وزرا برای دیدای میروند دفتر مراجع، اگر بهشان تذکر جدی بدهند ان شاءالله رعایت میکنند! نمیخواهد که آپلو هوا کنند. میخواهند یک آزمایش دیگر در کنار تست ادرار بگذارند که اگر کسی برایش مهم بود آن آزمایش را با هزینه خودش بدهد! یعنی اینقدر کار شاق و سخت و بزرگ و نشدنی ایست؟!
2- تا جایی که من سرچ کردم و سوال کردم، کشف عورت فقط در حالی جایز است که ضرورت جانی برای فرد داشته باشد. حال آنکه هیچ کسی نمیتواند بگوید تست اعتیاد از راه ادرار ضرورت جانی دارد! بلکه انواع تست ها و روشهای دیگر را میتوان جایگزین کرد. پس این اتفاق شرعی نیست! هرچند در یک دولت به ظاهر شرعی انجام میشود(مثل خیلی چیزهای دیگر شبیه ربا که خودتان فرمودید)
3- مراجع متاسفانه خیلی هایشان حکومتی شده اند و میگوند طبق قوانین کشور عمل شود! و خودشان را راحت میکنند. حتی من مسئله را توضیح دادم آخر سر گفتند ما نمیدانیم و باید به وزارت بهداشت اعتراض کنید(البته اینهارا کسانی که سایتهایشان را میچرخانند گفتند. برای همین من اینجا موضوع را مطرح کردم تا کارشناسان اینجا اگر میتوانند و دغدغه ی دین دارند این موضوع را مستقیما به گوش خود مراجع برسانند. چون سایتهای مراجع چنین کاری نمیکنند و افرادی پاسگو گذاشته اند که آنها به جای مراجع پاسخ میدهند!
4-دوست عزیز. اولا اینکه این مسئله جدی است قبول، اما احترام به شعور ما چطور؟ جدی نیست؟ از شعور ما گذشته، شخصیتمان چطور؟ احترام و کرامتمان چطور؟

درپناه حق

Amir.Ali.molaei;939831 نوشت:
[=Arial Narrow]یسری معتادین می دونن چکار کنن که جواب آزمایش منفی بیاید، بدون اینکه حتی نیاز به تعویض ... باشه.
حالا مسئولین می دونن یا نمیدونن،اینا همش سرکاریه؟ تصویر برداری، مشاهده مستقیم و غیر مستقیم و ...

اصلا اگر هیچ تقلبی هم صورت نگیرد، مواد مخدر تا 72 ساعت قابل ردگیری از طریق ادرار هست. یعنی اگر طرف 3 روز مصرف نکنه و تست بده نتیجه اش منفی درمیاد! این آزمایش کاملا بی هدف و گویا فقط برای درآمدزایی آزمایشگاهای دولتی بوده است.

ضمنا در یکی از سایتها این مطلب را نوشته بود که 72 ساعت مواد قابل ردگیری است... بعد چند صد پیام زیر آن مطلب توسط افراد گذاشته شده بود با این مضامین:

دکتر من آخر هفته ها تفریحی میزنم. یعنی یه هفته نزنم حله؟

من قرار هست آخر هفته برم آزمایش. اگر از امروز تا آخر هفته مصرف نکنم یعنی تست منفی میشه؟

و .........

به من بیاموز;939887 نوشت:
حکومتی که باید شخصیت افراد رو مثل فاطمه ی زهرا و حضرت علی محترم بشمره ، از اونجای ناموس مردم فیلم میگیره تا بزاره ازدواج کنن ! مثلا فکر کن امام زمان بین مردم زندگی میکنه میخواد بره ازدواج کنه !!! بعد بگی هم میگن بابا کسی نمیبینه فقط دو نفر میبینن جمعا ! اونایی که از فناوری سر در میارن میدونن که میشه هر دوربینی رو هک کرد ، یعنی امنیت صد در صد نداریم توی فناوری !

دستو پام داره از میلرزه وقتی اینو فهمیدم ! لابد فردا هم میخوان بگن برای اینکه مطمئن بشیم خانم یا آقا ضعف جنسی نداره باید جلوی دوربین با هم رابطه جنسی برقرار کنن 8-| چون بعضی از آقایون ضعف جنسی دارن بعد زنشون رو میزنن !

حالا من مریض روانی ام شما غیرتتون کجا رفته ؟ هر کی هم میگه اقا این کارو نکنین حتما معتاده و یه کلکی داره نه ؟! happy

لااقل یه راه حلی واسه افرادی مثل من هم قرار بدید ! حاضرم یه لیتر تف کنم ولی کشف عورت نکنم ! آزمایش خونی چیزی !

اتفاقا در سایتی چند استفتا نوشته بود که گویا برای برخی افراد آزمایشهایی مینویسند که باید تست اسپرم هم انجام بدهند برای ازدواج! و برای همین باید استمنا بکنند...
اما مهمترین نکته حفظ شخصیت افراد هست. حفظ حیا. حفظ حریم ها. من معتقدم همین آزمایش ساده ی ادرار باعث میشود یکسری حریم ها شکسته بشود و برخی مسائل به مرور زمان برای ناخوداگاه ما عادی بشود!
درباره ی مثال شما هم ، من نیز از کسانی که درباره ی این مطلب ازشون سوال میکردم میپرسیدم آیا خود شما بزرگان هم حاضرید چنین آزمایشی را مثل افراد عادی بدهید؟ ولی خب جایگاه آنها با ما متفاوت است و شاید اصلا آزمایش هم نمیدهند!

یک چیز برای من سوال شده است... الان قریب 5 سال هست که این آزمایش اجباری شده است. و چند میلیون نفر این آزمایش را داده اند... حالا مردم عادی بگوییم برایشان مهم نیست، یا صدای اعتراضشان اصلا شنیده نشده است، اما قاعدتا چند هزار طلبه نیز باید این آزمایش را داده باشند. اما 2 نکته مطرح میشود.
1- با طلبه ها طور دیگری رفتار کرده اند و آنها زیر عبایشان تست داده اند و نه شخصی دیده و نه دوربینی...برای همین خیلی راحت کارشان را انجام داده اند و برایشان مهم هم نبوده حال بقیه مردم(
که این جفای بزرگی است در حق بقیه ی مردم و سکوت در برابر آن جفایی بزرگتر)
2- با طلبه ها نیز تعارف نکرده اند و عین مردم عادی اجبار به کشف عورتشان کرده اند (که البته خیلی بعید بنظر میرسد) اما برای طلبه ها نیز مهم نبوده و کلا حساسیت به مسئله نداشته اند (که این خودش جای بررسی و بحث بسیاری میطلبد)

دوستان طلبه که در سایت هستید شما بگویید کدام گزینه بوده؟

امیدوارم که توی بحثی که راه انداختین دقت کافی کرده باشین و عین حقیقتو بگین چون داره برای من گرون تموم میشه !

من دارم به حساب حرف شما به کسایی که میشناسم پیام میزنم که این چه وضعشه ...

چون من وسواس دارم و به خاطر مورد آزارهایی که قرار گرفتم به شدت از کشف عورت اجباری متنفرم !

بابام میگه امکان نداره توی جمهوری اسلامی همچین کاری بشه ! میگه امکان نداره عورت طرفو ببرن جلوی دوربین و اینا کشف کنن ...

به من بیاموز;939971 نوشت:
امیدوارم که توی بحثی که راه انداختین دقت کافی کرده باشین و عین حقیقتو بگین چون داره برای من گرون تموم میشه !

من دارم به حساب حرف شما به کسایی که میشناسم پیام میزنم که این چه وضعشه ...

چون من وسواس دارم و به خاطر مورد آزارهایی که قرار گرفتم به شدت از کشف عورت اجباری متنفرم !

دوست عزیز چند صفحه ی قبل یکی از دوستان دستورالعمل نحوه ی گرفتن آزمایشض رو گذاشتن. میتونید بخونید. بعدشم من نمیدونم شما چه پیامی به چه کسی میزنید ولی گویا الان خیلی شوکه و عصبی شدید. ترجیحا بذارید فردا و پس فردا که آرومتر شدید منطقی تر میتونید تصمیم بگیرید. ضمن اینکه خودتون از کسانی که در چند سال اخیر ازدواج کردن و یا جواز کسب گرفتن و یا استخدام شدن و خلاصه تست اعتیاد دارن سوال کنید تا مطمئن بشید

دوستان عزیز

از طریق صدا و سیما به نظرم باید پیگیری بشه

به برنامه های مختلف مانند بیست و سی اطلاع داده بشه

افراد مختلف این کار رو بکنن که احساس بشه دغدغه خیلی ها هست

----------

به نماینده های جنجالی مثل مطهری و صادقی هم اطلاع داده بشه

صادقی تکنوکراته. اما مطهری به هرحال آخوندزاده هست. شاید امیدی باشه

به نائب رئیس مجلس پزشکیان. به نماینده جنجالی ارومیه، قاضی پور

به این ها افراد مختلف اطلاع بدن و پیگیری کنن

شاید به خواست خدا جواب داد و باعث شد که از گناه آشکار جلوگیری بشه

---------------

حکمت بعضی قوانین برای من لاینحل هست

الان یکی به خاطر همین دستورالعمل مسخره، بره به سمت ازدواج سفید، گناهشو کی گردن میگیره؟

bandekhoda;939925 نوشت:
مشکل همین است. هیچ آزمایشی غیر از ادرار نمیگیرند!

بزرگوار راجع به قوانین فیزیکی که صحبت نمیکنیم که غیر قابل تغییر نباشد... طرف حساب ما انسان است و هر انسانی عقل دارد... هر انسانی نقطه ضعف دارد.... احیانا خیلی هاشان مسلمان و معتقدند...
( یکی با نامه نگاری یکی با احساسات انسانی یکی با پارتی یکی با دین و احساسات مذهبی یکی با پول یکی با زبان نرم و .. هر کسی را از طریقی میتوان به راه آورد...)
عرض کردم امثال ما میتوانیم از فن بیان و مذاکره استفاده کنیم و با پرداخت حتی پول، از طریق دیگری آزمایش بگیرند...
ممکنداست شما این راه را امتحان کردید و جواب نگرفتید به هر دلیلی که باشد ( تلاش اندک یا ضعف در مذاکره یا ناتوانی مالی) ولی این راه ممکن است برای دیگران جواب دهد مثلا انها تلاش بیشتری دارند یا پول بیشتر یا فن بیان یا پارتی و ...

این ها راه حل موقتی بنده بود و الا راه اصلی اعتراض به قانون موجود
از طریق نامه نگاری و جمع اوری امضا برای مجلس
از طریق نمایندگان مجلس
از طریق کمپین های اجتماعی
و ....
باید پیش برود...

البته ناگفته نماند اینجا مسئله ی دیگری قابل طرح است
میگویند کسی که خوف گناه دارد یا به گناه می افتد واجب است ازدواج کند...
از طرفی ازدواج متوقف بر فعل حرامی شده است...
تکلیف چیست؟

با تحقیقی که کردم شماره تلفن 190 سامانه ی شکایات وزارت بهداشت است و ادعا میکنند که 97 درصد مردم که به این سامانه شکایت کردند آخرش رضایتمندی داشتند. به نظرم دوستان با هر چند شماره ای که داریم با 190 تماس بگیریم و از این ماجرا شکایت کنیم.

اینجا سایت وزیر بهداشت است که یک قسمت با نام بانک ایده دارد! من که چند بار ایمیل زدم قبلا و خبری نشد. شما هم بزنید شاید خبری بشود:
http://www.hhashemi.com/fa/comment/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86

این آیدی تلگرام خبر 20:30 هست : @Shahrvandyjc

اینجا صفحه ی ارتباط با دیوان عدالت اداری است که وظیفه اش رسیدگی شکایات مردم از دستگاه های دولتی است:
http://www.divan-edalat.ir/show.php?page=contact

این ایمیل مرکز پژوهشهای مجلس است که احتمالا وظیفه ی ارزیابی قوانین مختلف را دارد:
[=mitra]mrc@majles.ir

این صفحه ی ارتباط مستقیم با دکتر علی مطهری نماینده مجلس هست که قول داده ظرف 2 هفته پاسخگو باشه:
http://ali-motahari.com/?page_id=191

این سایت دیده بان عدالت و شفافیت زیر نظر دکتر توکلی نماینده سابق مجلس است که ادعای پیگیری حقوق شهروندی و عدالت در کشور را دارد:
http://daad.ir/?page_id=2813

این تلفن گویا و ایمیل شورای نگهبان برای دریافت انتقاد و پیشنهاد مردمی است:
66401012
info@shora-gc.ir

این هم سامانه ی ارسال سوالات سایت آیت الله مکارم شیرازی هست:

http://makarem.ir/index.aspx?typeinfo=3000

من خودم قبلا به همه ی اینها (به جز مطهری) پیام فرستادم ولی بی نتیجه بوده. اما اگر همه ی دوستان با تعداد بالا اینکار را بکنند و به بقیه نیز اطلاع رسانی بشود بالاخره باید یک جایی پاسخگو باشد و خیال نکند این مشکل شخصی 1 نفر بوده و بی ارزش است.

سلام علیکم

یک سوال دارم دوستان که اطلاع دارند لطفا پاسخ بدهند . در این آزمایش فرد مجاز هست که با دستش عورتش را بپوشاند ؟

فاتح;940126 نوشت:
سلام علیکم

یک سوال دارم دوستان که اطلاع دارند لطفا پاسخ بدهند . در این آزمایش فرد مجاز هست که با دستش عورتش را بپوشاند ؟

سلام

خیر!

دستورالعمل فرآیندهاي آزمایشگاه تشخیص اعتیاد به مواد مخدر وزارت بهداشت

ص5:
محل نمونه گیري از مهمترین قسمتهاي آزمایشگاه تشخیص اعتیاد به مواد مخدر میباشد و در صورت رعایت استانداردها
میتواند موجب منزلت ارباب رجوع ، سهولت و دقت در نمونهگیري را فراهم آورد و باعث جلوگیري از بروز بسیاري از مداخلات
(تقلبها ) در هنگام نمونه گیري شود. در نتیجه محل نمونهگیري بایستی داراي خصوصیات ذیل می باشد:
.
.

استفاده از سیستم مدار بسته جهت نظارت بر نمونهگیري به منظور حفظ بیشتر شئونات اخلاقی و اسلامی در اولویت قرار دارد.
دوربینها بایددر محل نمونه گیري به گونه اي نصب شوند که بهترین دید را داشته و نقطه کور نداشته باشد.
ترجیها از ظروف در پیچ دار جهت نمونه گیري استفاده شود تا امکان اضافه نمودن مواد به آن به حد اقل برسد. (در فاصله زمانی ماندن نمونه در محل نمونه گیري و انتقال آن).

ص6:
نمونه گیري
نمونه گیري ادرار جهت آزمایش مواد مخدر از اهمیت زیادي برخوردار بوده و باید در حضور ناظر مستقیم معتمد و یا تحت نظارت دوربینهاي مدار بسته صورت گیرد، مانیتور باید در محلی محفوظ قرار داده شود که بجز پرسنل مسئول از ورود و رویت افراد غیرمسئول جلوگیري شود تا منزلت مراجعین حفظ گردد.
یک ظرف در پیچدار پلاستیکی یکبار مصرف که با کد و شماره مشخص گردیده به فرد مورد آزمایش داده شود.
نمونه گیر باید مشخصات فرد را با برگه معرفینامه مطابقت نماید. (صلاحیت اخلاقی و امین بودن نمونه گیر باید توسط مسئول آزمایشگاه به اثبات رسیده باشد).
درصورت هرگونه شک به فرد نمونه دهنده استفاده از روشهاي پیشگیري از تقلب مانند بازرسی بدنی، شستشوي دستها 
پیش از نمونه گیري، و غیره نیز توصیه می شود.

در محل نمونهگیري حتماً جالباسی نصب باشد تا نمونه دهنده وسایل اضافی مانند پالتو، کت و کیف خود را در آن قرار دهد و با خود به محل نمونه گیري نبرد.
مایع صابون و آب در محلی باشد که امکان افزودن آن به نمونه وجود نداشته باشد.
نمونه گرفته شده بلافاصله باید توسط ناظر از نمونه دهنده تحویل گرفته و به مکان مناسب و مطمئن انتقال داده شود.
تاامکان جا بجایی و یا افزودن مواد خارجی به نمونه وجود نداشته باشد.
نمونه گیر باید مطمئن شود که نمونه مستقیماً از فرد نمونه دهنده، به داخل ظرف نمونهگیري ریخته شود.

bandekhoda;939981 نوشت:
دوست عزیز چند صفحه ی قبل یکی از دوستان دستورالعمل نحوه ی گرفتن آزمایشض رو گذاشتن. میتونید بخونید. بعدشم من نمیدونم شما چه پیامی به چه کسی میزنید ولی گویا الان خیلی شوکه و عصبی شدید. ترجیحا بذارید فردا و پس فردا که آرومتر شدید منطقی تر میتونید تصمیم بگیرید. ضمن اینکه خودتون از کسانی که در چند سال اخیر ازدواج کردن و یا جواز کسب گرفتن و یا استخدام شدن و خلاصه تست اعتیاد دارن سوال کنید تا مطمئن بشید

سلام علیکم

سوال بنده را اگر مراجعه حضوری داشته اید لطفا شما هم پاسخ دهید .

موضوع قفل شده است