جمع بندی خرید گوشی برای فرزندم

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خرید گوشی برای فرزندم

سلام پسری 18 ساله دارم درخواست خرید گوش هوشمند دارد به نظر شما باید چیکار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
واقعا یکی از مسائل مهم و نگران کننده در عصر کنونی همین موضوعات می باشد.
می توانید برایش گوشی بگیرید منتها:
1. شما می توانید با او شرط کنید که در صورت استفاده ناصحیح و نابجا امکان استفاده برای مدتی حذف خواهد شد.
2. تا در صورت امکان وارد شبکه های مجازی نشوند، منتها اگر گروه های مناسب و مطمئنی در تلگرام هست اشکالی ندارد. ولی در عین باید کنترل کنید.
توصیه می شود تا در صورت امکان اصلا وارد اینستاگرام نشوند.
3. اگر فرد معتقدی است سعی کنید با ادبیات خودش توجیه کنید که از استفاده نابجا و گناه آلود دوری کند.
4. خودش بپذیرد که شما گوشی اش را کنترل خواهید کرد.
با این اوصاف مشکلی ندارد.

سلام
راستش اگر تا 18 سالگی شمارا وادار نکرده که گوشی برایش بخرید خیلی پسر خوبی است. و لیاقت داشتنش را دارد (من خودم وقتی 17 سالم بود، آن زمان که گوشی موبایل اصلا باب نبود و در کل فامیل، فقط پدر و مادر من و عموهایم داشتند، من رفتم 14 سکه مهریه مادرم را که در کمدش میگذاشت برداشتم به قیمت مفت فروختم (آن زمان سکه خیلی ارزان بود) و یک گوشی نوکیا آخرین سیستم برای خودم خریدم! این را گفتم که به پسر خود افتخار کنید)

اما یک حرف خیلی کلی و مهم دارم که دوست دارم برای همه پدر و مادرهایی که بچه های کوچک دارند بزنم. فارق از بحث لقمه ی حلال که زیربنای ذات آن بچه است، بحث تربیت را باید از همان نوزادی شروع کنید و نهایتا تا پایان نوجوانی ادامه دهید (مثلا 15-16 سالگی). بعد از این سنین هرچه تا به حال کاشته اید درو میکنید و دیگر توقع تربیت کردن بچه ی 17 سال به بالا را نداشته باشید. حتی اگر فکر میکنید کسی بعد 17 سالگی تربیت شده یقیقنا زمینه اش قبل 17 سالگی گذاشته شده و در آن سن جواب داده. من خیلی پدر و مادرها را میبینم که دوران کودکی و نوجوانی را به بیخیالی و غفلت از بچه ها گذرانده اند، و حالا که بچه جوان شده و از کنترلشان خارج شده تازه کاسه ی چه کنم چه کنم دست گرفته اند!

بچه نیست که 18 سالشه ها
اتفاقا فکر می کنم دیر هم شده براش گوشی بگیرید
این همه سخت گیری برای چی؟! من فکر میکردم خانواده هایی که بچه هاشون دیپلم می گیرند بعد گوشی می خرند دیگه وجود نداره
اما نه بازم هست...
سخت گیری بیش از حد دیگه آدمو زده میکنه!
بعدشم مگه قراره با گوشی چیکار کنه
من کادوی تولد 12 سالگیم گوشی بود
والا گوشی رو همش پرت میکردیم اینور اونور خاک گرفته بود ولی خب داشتنش خوب بود
دبیرستانم که رفتیم باهاش سوال درسی می پرسیدیم از استادا
کاربرد خودشو داره گوشی بعدشم زمانِ ما اون موقع گوشیا اکثرا به نت متصل نبود ولی الان چرا همه گوشیا متصل به نتِ میشه گفت گوشی یجور دستگاه با امکانات پایین تر و مشابه لپ تاپ و کامپیوتره
ولی ماشالا به شما که انقدر در تربیت بچه تون اندیشه می کنید کم هستند پدر مادرایی که انقد درگیر تربیت بچه شون هستند
یاعلی

سلام.
مرحبا به این پسر که تا حالا درخواست نکرده. پسر خوبیه مطمئنا.
به نظر من از سن 12 سالگی و این حدود سنین، میشه برای بچه گوشی خرید. ولی گوشی غیر هوشمند یا کلاسیک. که بشه فقط باهاش زنگ زد و اس ام اس داد.
بعد از یه سنی که بچه فهمش رفت بالا هوشمند هم بخرید. فقط قبلش خطراتشو کاملا بهش بگید.

توصیه کارشناس رو هم عمل کنید. تلگرام باز بعضی وقتا یه کانال های خوبی داره. اما اینستاگرام که از صدقه سر دولت فیلتر نشده پر کانال مستهجن هست که بچه با یه سرچ کوچیک بدون فیلترشکن میتونه ببینه و واویلا.

کنترل کنید فرزندتونو. ولی چون ظاهرا فرزند خوبی هستند، کنترلتون نامحسوس و زیر پوستی باشه و بهش اعتماد کنید.

یا حق

[="Tahoma"][="Navy"]

نشاط;939770 نوشت:
با سلام و احترام
واقعا یکی از مسائل مهم و نگران کننده در عصر کنونی همین موضوعات می باشد.
می توانید برایش گوشی بگیرید منتها:
1. شما می توانید با او شرط کنید که در صورت استفاده ناصحیح و نابجا امکان استفاده برای مدتی حذف خواهد شد.
2. تا در صورت امکان وارد شبکه های مجازی نشوند، منتها اگر گروه های مناسب و مطمئنی در تلگرام هست اشکالی ندارد. ولی در عین باید کنترل کنید.
توصیه می شود تا در صورت امکان اصلا وارد اینستاگرام نشوند.
3. اگر فرد معتقدی است سعی کنید با ادبیات خودش توجیه کنید که از استفاده نابجا و گناه آلود دوری کند.
4. خودش بپذیرد که شما گوشی اش را کنترل خواهید کرد.
با این اوصاف مشکلی ندارد.

هوالرزاق

سلام خدمت دوستان عزیز علی الخصوص جناب نشاط
استاد عزیز همین که شرط کنند استفاده نا صحیح نکن همین حرف باعث شک فرزند ایشون میشه.
از نظر من شرط کردن راه درستی نیست. باید زیرکانه تر عمل بشه سیاست به خرج بدن تو این موارد.
گوشی هوشمند هزاران امکان داره که پدر بزرگوار ایشون ممکنه ازش بی خبر باشند. مثل مخفی کردن برنامه مخفی کردن عکس و فیلم ها
هزاران هزار نرم افزار در دسترست کاربران هست الان. جوان اگر بخواد کاری انجام بده و قصدش رفتن تو چنین مسیر هایی باشه راه بسیار هست.
یه سری اموزه ها باید از قبل اموزش داده شده باشه که در وجود ایشون نهادینه شده باشه که به صورت خودکار بدونه اگر سمت فلان مطلب بره قطعا تو درد سر می افته.

اگر بر فرض گفته بشه : (( پسرم تو خودت جامعه امروز رو بهتر میشناسی یه مسیر تو رو به این راه می کشونه یه مسیرم تو رو به اون راه , این انتخاب های الانت هست که اینده رو مشخص میکنه
من به عنوان پدرت وظیفه دارم تو همین ابتدای مسیر برات اینارو روشن کنم دیگه انتخابش با خودت تو ی هر مسیری که بری بدون من همراهت هستم و در همه حال یاد خدا رو از قلبت بیرون نبر , دنیای مجازی هم محضر خداست همون طور که خدا گفته الم یعلم بالله یری ایا نمیدانست که خدا او را میبند؟ ))

جای تندروی و یا امر و نهی ها باهاش همراه بشید. این خود انسان هست که به مرور زمان تفاوت ها رو تشخیص میده تا جایی که تشخصی بده چی براش خوب هست و چی نه.
دوستان فرزندتون مهم هستند راهی که در حال حاضر دارن طی میکنند خیلی مهم هست.

شما سعی کنید هر ازگاهی با هم بشینید براش خاطرات خودتون کار هایی که تو هر موقعیت انجام دادید و منجر به پیروزی شما شده یه جوری ارزش هایی که براتون مهم هست رو غیر مستقیم بهش یاد بدید..
منظور شما در ظاهر شاید تعریف یک خاطره باشه اما در باطن هدف دیگه ای پشت این کار نهادینه شده که تو ضمیر ناخواگاه فرزندتون جای میگیره ، با هم صحبت کنید و ازش بخواید نظر بده و بگه اگر در جای شما بود در اون لجظه چه کار میکرد..این ها کم کم تاثیرات خودش رو تو زندگی نشون میده که جایی مثل همین مورد با خیال راحت تری برای فرزند تون گوشی میگیرد حتما بهش اعتماد کنید حتمااااا.....
اعتماد به فرزند اونو از خیلی مسایل نجات میده ( بهش بگید اعتماد دارید ) بزارید سر موقع ها حرفتون به یادش بیاد .. بزارید بدونه اگر کار اشتباهی انجام اگر بده ممکنه اعتمادتون ازش صلب بشه...( مستقیم این حرفو نزنید ، پیش دیگران ازش تعریف کنید )

واقعا چنین مواردی سخت هست ولی ما همه مون باید از دوران کودکی شروع کنیم و برنامه برای اینده بچه برزیم , تو دورانی که درش هستیم حتی مدرسه فرستادن بچه هامون سخت شده خیلی سخت...
خدا ان شاءالله خودش نگه دارشون باشه و از هر موردی بد درودنی و بیرونی حفظ کندشون..[/]

رایحهٔ بهشت;939911 نوشت:
استاد عزیز همین که شرط کنند استفاده نا صحیح نکن همین حرف باعث شک فرزند ایشون میشه.

سلام بزرگوار درسته!
ولی ایشان در سن 18 سالگی هستند خوب طبیعتا خوب و بد را می فهمه! همین ابهام گویی و غیر مستقیم ( استفاده ناصحیح) او را متوجه خواهد کرد که باید حواسش جمع باشد.

رایحهٔ بهشت;939911 نوشت:

سلام
با توجه به سن ایشان که اواخر بلوغ را سپری می کنند، دیگر با خطوط قرمز خانه و خانواده خود آشنا هستند و منظور از شرط گذاری اینست که گوشی موبایل با حفظ شرایط و مقررات این خانه است.

به نظر من این گوشی نداشته تا این سن، در موقعیت خاص داده شود مثلا تولد، یا بعنوان پاداش در قبال کاری که بتوان در ازای آن گوشی گرفت داده شود بهتر است،

و ضمن هدیه کردن آن از ایشان قدردانی شود که در این مدت درخواست نداشته اند و با توجه به ثابت کردن خود در قبال سود و زیانهای فضای مجازی لایق گرفتن چنین چیزی می باشید.

این برخورد هم موجب خوشحالی است و هم تلنگری است برای برآورد سود و زیان های این ابزار.

موضوع قفل شده است