جمع بندی گونه شناسی دشمنان مهدویت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گونه شناسی دشمنان مهدویت

با سلام و خسه نباشید.من در حال تدوین پایان نامه سطح دو هستم.با موضوع گونه شناسی دشمنان مهدویت.که به بررسی نوع کارشکنی ادیان یهود و مسیح و اسلام پرداخته میشود.و در اسلام هم در دو مذهب شیعه و سنی مورد بررسی است.سعی شده که مهمترین فرق ضد مهدویت مانند شیخیه و بابیه و... نیز آورده شود.
ممنون میشم اگر برای کارشکنی های یهود و مسیحیت چند کتاب معتبر و دست اول معرفی کنید.مانند کتبی که به نقد فیلم نوستر آداموس پرداخته باشه.
همچنین کتبی که درباره نظر مذاهب اهل تسنن درباره زمان ولادت و عصمت حضرت مهدی به صورت جداگانه بحث کرده باشد.چرا که اختلاف شیعه و سنی درباره مهدویت بر سر زمان ولادت و عصمت حضرت است.و در اصل مهدویت اختلاف فاحشی ندارند.
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مقداد

sh.ta1396;938442 نوشت:
با سلام و خسه نباشید.من در حال تدوین پایان نامه سطح دو هستم.با موضوع گونه شناسی دشمنان مهدویت.که به بررسی نوع کارشکنی ادیان یهود و مسیح و اسلام پرداخته میشود.و در اسلام هم در دو مذهب شیعه و سنی مورد بررسی است.سعی شده که مهمترین فرق ضد مهدویت مانند شیخیه و بابیه و... نیز آورده شود.
ممنون میشم اگر برای کارشکنی های یهود و مسیحیت چند کتاب معتبر و دست اول معرفی کنید.مانند کتبی که به نقد فیلم نوستر آداموس پرداخته باشه.
همچنین کتبی که درباره نظر مذاهب اهل تسنن درباره زمان ولادت و عصمت حضرت مهدی به صورت جداگانه بحث کرده باشد.چرا که اختلاف شیعه و سنی درباره مهدویت بر سر زمان ولادت و عصمت حضرت است.و در اصل مهدویت اختلاف فاحشی ندارند.
علیکم السلام.
مهدی ستیزی جریانِ شیطانی مبارزه با فرهنگ ناب مهدویت و انتظار، با به کارگیری انواع ابزارها در پی نابود کردن حقیقت مهدویت یا ضربه زدن و مخدوش کردن آن است. این جریان در ادمه نبرد حق و باطل و در هر دوره ای به گونه ای بروز و ظهور داشته است. البته همواره این بشارت قرآنی وجود داشته است که برخلاف تلاش دشمن برای خاموشی نور خدا، نور الهی فراگیر خواهد شد:
(یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ‌) (1)
امروز از وظایف بسیار مهّم مهدی یاوران، شناخت طرح ها و شیوه های مهدی ستیزان در این مبارزه است، تا اهداف زیر تأمین شود:
الف. حفظ و حراست از گوهر ناب مهدویت و فرهنگ صحیح انتظار و آرمان موعود و جلوگیری از تخریب و تحریف آن.
ب. شناسایی و عملیاتی کردن راه های مقابله با مهدی ستیزان و طرح های خائنانه آن ها.
ج. مراقبت از ایمان و باور دوستان و منتظران مهدی علیه السّلام تا ناخواسته و ندانسته در زمره ی مهدی ستیزان قرار نگیرند.

از جمله منابعی که برای مطالعه و پژوهش در رابطه با دشمن شناسی مهدویت مفید است:
1. شرق شناسی و مهدویت، سیدرضی موسوی گیلانی.
2. ذهنیت مستشرقین، عبدالحسین فخاری.
3. هالیود و فرجام جهانی، سید ابوالحسین علوی طباطبایی.
4. پیشگوییها و آخرالزمان، جمعی از نویسندگان.
5. غرب و آخرالزمان، اسماعیل شفیعی سروستانی.

پی نوشت:
(1). سوره ی صف: 8. آنان می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند؛ ولی خدا نور خود را تمام می کند هر چند کافران خوش نداشته باشند.

موضوع قفل شده است