جمع بندی درخواست اصل حدیث: «بنده ای که مدام رنگ عوض می کند»

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست اصل حدیث: «بنده ای که مدام رنگ عوض می کند»

سلام.حدیثی را چاپ کردم و میخواهم آنرا در مسجد نصب کنم.اما شک کرده ام که این حدیث از کدام امام است .بدانید که خدا از آن بنده اش که مدام رنگ عوض میکند بدش می آید،پس شما از حق و از اصل حق کوتاه نیایید.این حدیث از بحار النوار است.خدا اجرتان دهد

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد آلاء

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض ادب و سلام خدمت شما دوست گرامی؛

آنتروپی;937924 نوشت:
سلام.حدیثی را چاپ کردم و میخواهم آنرا در مسجد نصب کنم.اما شک کرده ام که این حدیث از کدام امام است .بدانید که خدا از آن بنده اش که مدام رنگ عوض میکند بدش می آید،پس شما از حق و از اصل حق کوتاه نیایید.این حدیث از بحار النوار است.خدا اجرتان دهد

متن مورد نظر شما با چنین جمله بندی و مضمونی در هیچ یک از کتب روایی یافت نشد برخی از مجلدات بحارالانوار که به مباحث دو رویی و نفاق هم اشاره داشت مورد بررسی قرار گرفت اما متن روایت فوق موجود نبود.به دلیل اولا هوشمند نبودن نرم افزار و دوما ترجمه نشدن تمام مجلدات بحار جستجو از طریق این ترجمه فاقد نتیجه بود.

از طربق سایت سمیم نور و توسط مرورگر مشابه یاب نور نیز که نرم افزاری هوشمند است مشابه و یا هم مضمون متن شما مورد نظر یافت نشد. لطفا در صورت امکان آگاهی های بیشتری در مورد متن مورد نظر ارسال کنید. مثلا به مجلد بحار و یا عنوان باب روایی آن اشاره کنید.
باتشکر

موضوع قفل شده است