نخوه تلفظ صحیح حروف در نماز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نخوه تلفظ صحیح حروف در نماز

سلام یکی از کاربران درباره تشدید سوال کردن
استاد محترم گفتند که نماز باطله اگه ض به صورت ظ تلفظ شه
الان ده ساله که ض رو مثل ز تلفظ میکنم یعنی همه نمازام باطله؟
بعید میدونم خدای من اینجوری حساب کتاب کنه که شما میگید و ده سال نماز منو باطل حساب کنه
بعدشم من فارسی زبانم عرب نیستم که عربی صحبت کنم همونجورم که میدونید تو مدرسه نمیان یاد بدن ض چجوره و ظ چجور تو فارسی همش یجور تلفظ میشه
این همه ادم نماز میخونن یعنی همشون ض رو صحیح تلفظ میکنن؟و همه ی نمازا باطله اگه صحیح نباشه؟والا به من گفته شده زبون فارسی هن تلفظ بشه ایرادی نداره تو نماز چون من عرب نیستم
الان من چجوری تلفظ صحیح رو یاد بگیرم؟نرم افزاری هست یا صوتی که تلفظ صحیح رو من یاد بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

یا علے;937636 نوشت:
سلام یکی از کاربران درباره تشدید سوال کردن
استاد محترم گفتند که نماز باطله اگه ض به صورت ظ تلفظ شه
الان ده ساله که ض رو مثل ز تلفظ میکنم یعنی همه نمازام باطله؟
بعید میدونم خدای من اینجوری حساب کتاب کنه که شما میگید و ده سال نماز منو باطل حساب کنه
بعدشم من فارسی زبانم عرب نیستم که عربی صحبت کنم همونجورم که میدونید تو مدرسه نمیان یاد بدن ض چجوره و ظ چجور تو فارسی همش یجور تلفظ میشه
این همه ادم نماز میخونن یعنی همشون ض رو صحیح تلفظ میکنن؟و همه ی نمازا باطله اگه صحیح نباشه؟والا به من گفته شده زبون فارسی هن تلفظ بشه ایرادی نداره تو نماز چون من عرب نیستم
الان من چجوری تلفظ صحیح رو یاد بگیرم؟نرم افزاری هست یا صوتی که تلفظ صحیح رو من یاد بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید باتشکر

سلام علیکم

اگر انسان كلمه ای را صحيح بداند و در نماز همانطور بخواند و بعد بفهمد غلط خوانده لازم نيست، نمازهای قبلی را قضا بنماید بلکه از این به بعد رعایت می نماید.

برای یاد گیری تلفظ صحیح می توانید، از کسانی که بلد هستند و همچنین امام جماعت مسجد محله و یا با شماره 096400 بخش قرآن تماس بگیرید.

پی نوشت:
رساله امام خمینی، احکام نماز، واجبات، قرائت، مساله 1001

موضوع قفل شده است