جمع بندی با مدرک مهندسی چطوری می تونم وارد حوزه شوم؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با مدرک مهندسی چطوری می تونم وارد حوزه شوم؟

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]با سلام و احترام
بنده 27 سال سن دارم و مهندس کامپیوتر-نرم افزار هستم ...
بنده قصد دارم در یکی از حوزه های علمیه خواهران تهران تحصیل کنم ...
تا حدودی سرچ کردم و سایت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران مطالب و راهنماها رو مطالعه کردم...

خواستم ببینم بنده سنم میخوره برای سطح 2 ؟
برای سطح 2 باید آزمون ورودی بدهم ؟
شهریه داره تحصیل در حوزه های علمیه خواهران تهران ؟اگر بله چقدر ترمی ؟
و چطوری میشه انتخاب کرد مدرسه علمیه ای نزدیک محل زندگیمون رو ؟
سوالاتی که برای قبول در آزمون کتبی به چه صورت هست ؟ یا در مصاحبه شفاهی به چه صورت هست ؟[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ashr;935145 نوشت:
با سلام و احترام

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های بزرگوار
انتخاب حوزه علمیه به عنوان مکانی که نسبت به مسائل دینی اطلاعات خوب و مناسبی پیدا می کنید و می توانید در مسیر اصلاح خود و جامعه قدم بردارید بسیار مناسب است و امیدوارم موفق باشید
و البته همچنانکه خود می دانید در انتخاب مسیر مهمترین نکته شناخت درست و علاقه است و پس از آن توجه به استعداد و امکانات و محدودیتها و...و لذا حتما قبل از مشغول شدن به تحصیل، مطالعات و تحقیقات خود را تکمیل نمایید.

ashr;935145 نوشت:
سوالاتی که برای قبول در آزمون کتبی به چه صورت هست ؟ یا در مصاحبه شفاهی به چه صورت هست ؟

حداکثر سن 35 سال می باشد و لذا شما از نظر سنی شرایط لازم را دارید.و البته برای دارندگان مدرک کارشناسی 5 سال به حداکثر سن اضافه می گردد
به صورت رایگان می باشد و لذا شهریه ندارد
در هنگام ثبت نام که حدود اسفند سال قبل می باشد(برای سال تحصیلی 96-97 زمان ثبت نام : 15 /11 تا 10 / 12 / 95 بود) مدرسه علمیه محل سکونت خود را انتخاب می کنید
سطح 2 یا همان دوره عمومی آزمون کتبی ندارد و تنها مصاحبه شفاهی دارد و سوابق تحصیلی داوطلبان (معدل کل)به عنوان معیار سنجش سطح علمی بوده است محورهای مصاحبه شامل اطلاعات دینی،عمومی،اجتماعی و سیاسی است

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت :
www.whc.ir و نزدیکترین حوزه علمیه خواهران محل سکونت خود مراجعه نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

ashr;935145 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]با سلام و احترام
تا حدودی سرچ کردم و سایت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران مطالب و راهنماها رو مطالعه کردم...

سوالاتی که برای قبول در آزمون کتبی به چه صورت هست ؟ یا در مصاحبه شفاهی به چه صورت هست ؟

با سلام و احترام

احسنت

خوب اگر بنده بخواهم با مدرک دکتری مهندسی ...... درس حوزوی را بخوانم .
البته بدون ملبس شدن

ب لباس روحانیت شرائظش چگونه است ؟

و از چه مقطعی از حوزه باید شروع ب تحصیل نمایم !

و معافیت از خدمت نظام هم تعلق می گیرد . یا خیر؟

با تشکر

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]

راهنما;935679 نوشت:

انتخاب حوزه علمیه به عنوان مکانی که نسبت به مسائل دینی اطلاعات خوب و مناسبی پیدا می کنید و می توانید در مسیر اصلاح خود و جامعه قدم بردارید بسیار مناسب است و امیدوارم موفق باشید
و البته همچنانکه خود می دانید در انتخاب مسیر مهمترین نکته شناخت درست و علاقه است و پس از آن توجه به استعداد و امکانات و محدودیتها و...و لذا حتما قبل از مشغول شدن به تحصیل، مطالعات و تحقیقات خود را تکمیل نمایید.

حداکثر سن 35 سال می باشد و لذا شما از نظر سنی شرایط لازم را دارید.و البته برای دارندگان مدرک کارشناسی 5 سال به حداکثر سن اضافه می گردد
در هنگام ثبت نام که حدود اسفند سال قبل می باشد(برای سال تحصیلی 96-97 زمان ثبت نام : 15 /11 تا 10 / 12 / 95 بود) مدرسه علمیه محل سکونت خود را انتخاب می کنید
سطح 2 یا همان دوره عمومی آزمون کتبی ندارد و تنها مصاحبه شفاهی دارد و سوابق تحصیلی داوطلبان (معدل کل)به عنوان معیار سنجش سطح علمی بوده است محورهای مصاحبه شامل اطلاعات دینی،عمومی،اجتماعی و سیاسی است

یا علی

سوالات مصاحبات شفاهی بع چه صورت است از منابع خاصی سوال میشه بریم مطالعه کنیم ؟
چون من حتما میخوام حوزه برم سال آینده ..به جای ارشد خوندن[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]ممنونم دیگر دوستانی که اگر تجربه اش رو دارن یا میدونن کمک کنن ...[/]

ashr;935952 نوشت:
سوالات مصاحبات شفاهی بع چه صورت است از منابع خاصی سوال میشه بریم مطالعه کنیم ؟
چون من حتما میخوام حوزه برم سال آینده ..به جای ارشد خوندن

با عرض سلام و ادب همچنانکه عرض کردم محورهای مصاحبه اطلاعات عمومی دینی سیاسی و اجتماعی است و لذا اگر دقیق تر خواستید بدونید به نزدیکترین حوزه خواهران محل سکونت خودتون مراجعه نمایید.

یا علی

دکترسید آرمین;935715 نوشت:
خوب اگر بنده بخواهم با مدرک دکتری مهندسی ...... درس حوزوی را بخوانم .
البته بدون ملبس شدن

ب لباس روحانیت شرائظش چگونه است ؟

و از چه مقطعی از حوزه باید شروع ب تحصیل نمایم !

و معافیت از خدمت نظام هم تعلق می گیرد . یا خیر؟

با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز

به دو صورت می تونید بخونید هم به صورت غیر حضوری که در واقع خودتون چند سالی را می خوانید اون موقع یکباره امتحان می دهید و پس از قبولی طلبه می شوید و همچنین میتونید حضوری بخوانید
در مورد معافیت،در صورتی که هنوز مشمول نشده باشید یعنی معافیت تحصیلی شما از قبل مانده باشه و به صورت حضوری بخوانید معافیت شامل شما هم می شود.

برای اطلاع بیشتر به مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان خودتون (تهران) مراجعه نمایید.

یا علی

جمع بندی:

سوال:

[=Microsoft Sans Serif]با سلام و احترام

پاسخ:

برادران نیز برای کسب اطلاعات لازم به مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان محل سکونت یا تحصیل خود مراجعه نمایند.

یا علی

[=arial black]1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:21/ 7/ 1396

موضوع قفل شده است