سوال درباره ی استخاره ی ابجد

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال درباره ی استخاره ی ابجد

با سلام لطفا به سوالام جواب کامل بدید,
سپاسگذارم:

1-آیا زمانی که باتوجه به حروف ابجد ستاره های دونفر جفت نباشد طبق نوشته ای که خواندم با قربانی کردن و توزیع گوشت حاصل آن به نیازمندان و دعای خیر آنها میشود ستاره ی دوفرد را باهم جفت کرد?

2-با توجه به اینکه شرایطـ و مسائلی که برای دو طرف در مدت زمان مشخصی اتفاق میفته ولی اعداد حروف ابجد ثابته آیا نتیجه ی استخاره ی ابجدهم ثابته?

3-آیا با وجود علم حروف ابجد امکان داره دو طرف که خیلی پاک همدیکه رو دوست دارند و هیچ ارتباطـ شخصی ندارند و از خدا کمک میخوان و از نظر عقلی هرچه میسنجند و از اطرافیان مشورت میگیرند برای هم مناسبند اما طبق حروف ابجد ستاره هاشون جفت نیست باهم خوشبخت بشن و ستاره هاشون جفت بشه?
سر این مسائل یه جوری شدم و نگران عاقبت ازدواجمون و راهی که میخوایم انتخاب کنیم هستم,
با اینکه ابجدمون جور نیست همش امیدوارم,به خدا توکل کردم,دچار تعارضات درونی شدم

4-راهنماییم کنید که چه راهی رو انتخاب کنیم که به طور قطع خوشبخت واقعی بشیم و دچار پشیمونی نشیم و تصمیمون درست باشه?
چه تصمیمی بگیریم?

توروخدا دقیق و یکی یکی راهنمایی کنید

با احترام و تشکر فراوان

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره و استاد امین

سلام
سوالات شما دقیق و بسیار تخصصی و غیر عادی است و نیازمند به کارشناس علوم غریبه دارد که دست یابی به آنها و حتی تایید کلماتشان بسیار مشکل است ولی این پرسش های شما مشکل واقعی شما نیست ، در واقع مشکل شما امری دیگر است که شما پاسخ آن را در جای دیگر ( همان سوالات فوق مرتبط به ابجد ) می یابید و آن این که دنبال خوشبختی می گردید و خود را خوشبخت نمی یابید و به نظر من باید از شما بپرسیم :
شما چه نوع خوشبختی را می خواهید و خوشبختی مورد نظرتان از چه حیث است ؟ یعنی خوشبختی دنیا یا آخرت و در دنیا خوشبختی ظاهری یا در پول و مقام و یا در نماز و عبادات و یا آرامش و آسایش مرادتان از خوشبختی است؟ خوشبختی فردی یا خو شبختی در ازذواج و کنار خانواده ؟
شما به جای این که دنبال آن ( راهکارهای دریافتی از پرسشتان) بروید باید به دنبال آرامش درونی و دنیایی الهی برای آخرت جاودانه با پناه بردن به خدا و دوری از شیطان و خوب زندگی کردن بروید در آن وقت خوشبخت واقعی خواهید بود.

Leyla;933246 نوشت:
با سلام لطفا به سوالام جواب کامل بدید,
سپاسگذارم:

1-آیا زمانی که باتوجه به حروف ابجد ستاره های دونفر جفت نباشد طبق نوشته ای که خواندم با قربانی کردن و توزیع گوشت حاصل آن به نیازمندان و دعای خیر آنها میشود ستاره ی دوفرد را باهم جفت کرد?

2-با توجه به اینکه شرایطـ و مسائلی که برای دو طرف در مدت زمان مشخصی اتفاق میفته ولی اعداد حروف ابجد ثابته آیا نتیجه ی استخاره ی ابجدهم ثابته?

3-آیا با وجود علم حروف ابجد امکان داره دو طرف که خیلی پاک همدیکه رو دوست دارند و هیچ ارتباطـ شخصی ندارند و از خدا کمک میخوان و از نظر عقلی هرچه میسنجند و از اطرافیان مشورت میگیرند برای هم مناسبند اما طبق حروف ابجد ستاره هاشون جفت نیست باهم خوشبخت بشن و ستاره هاشون جفت بشه?
سر این مسائل یه جوری شدم و نگران عاقبت ازدواجمون و راهی که میخوایم انتخاب کنیم هستم,
با اینکه ابجدمون جور نیست همش امیدوارم,به خدا توکل کردم,دچار تعارضات درونی شدم

سلام عیکم.با آرزوی خوشبختی برای شما

بنده کارشناس علوم غریبه نیستم و لذا در این زمینه نمی توانم اظهار نظر کنم،ولی کافی است که شما از کسانیکه در اطراف شما هستند و طلاق گرفته اند و یا زندگی موفقی داشته اند از جمله پدر و مادر یا عمو و ...استخاره ابجد بگیرید.خواهید دید که تناقضی آشکار وجود دارد و نتایج تحقیق شما بر خلاف استخاره ابجد خواهد بود.موارد زیادی پیدا میشود که برخلاف استخاره ابجد هستند و همین برای اثبات عدم اعتبار این استخاره کافی است.یکی از کاربران اینترنت در این زمینه تحقیقی انجام داده که جالب است. به این لینک مراجعه کنید.

Leyla;933246 نوشت:
راهنماییم کنید که چه راهی رو انتخاب کنیم که به طور قطع خوشبخت واقعی بشیم و دچار پشیمونی نشیم و تصمیمون درست باشه?
چه تصمیمی بگیریم?

خوشبختی چیزی است که بخشی از آن به عملکرد ما بستگی دارد و بخشی هم به تقدیر و حوادثی که در آینده پیش می آیند.لذا نمیشود انتظار داشت که به طور قطع به خوشبختی برسیم.قطعیتی وجود ندارد.برای آن بخشی که دست ما نیست می توانیم از خداوند متعال در مناجاتها و توسلات و دعاها درخواست کنیم که واقعا مؤثر است و به آن توصیه شده است.و همچنین صدقه هم مؤثر است که البته شما می توانید راجع به همین موضوع(توصیه های مذهبی برای خوشبخت شدن) از بخش اخلاق سؤال کنید تا در تاپیکی جداگانه مورد بحث قرار گیرد.
آن بخشی که به ما بستگی دارد بخش عملکردی است.این بخش خود به دو قسمت تقسیم می شود.الف)پیش از ازدواج: ما وظیفه داریم که برای ازدواج، ملاکهای علمی و اسلامی آن را در نظر بگیریم و بعد اقدام به ازدواج نماییم.لازم است که حتما برای ازدواج به مشاوره ازدواج برویم و بعد از انجام مراحل آن از جمله تستهای روان شناختی نسبت به تصمیم در مورد ازدواج اقدام نماییم.بعد از این مراحل چنانچه به این نتیجه رسیدید که به لحاظ منطقی و علمی مانعی وجود ندارد با توکل بر خدا ازدواج نمایید.
ب)بعد از ازدواج:زمانیکه وارد زندگی مشترک شدید مهمترین عامل خوشبختی، چگونگی رفتار ،اخلاق و عملکرد شما در زندگی است.چه بسیار کسانی که به لحاظ منطقی، مناسب ازدواج بوده اند ولی به خاطر ضعف عملکرد و کوتاهی در انجام وظایف از خوشبختی فاصله گرفته اند.اینکه در زندگی مشترک چه نکاتی را باید رعایت کنیم لازمه اش مطالعه کتابهایی است که در این زمینه نوشته شده اند،ضمن اینکه دانستن تنها کفایت نمی کند بلکه عمل کردن مهم تر است.ما خیلی مطالب اخلاقی را می دانیم ولی در مقام عمل کوتاهی می کنیم.مثلا می دانیم غیبت بد است ولی باز هم غیبت می کنیم و...
خلاصه اینکه در ازدواج خوشبختی را نمیشود تضمین کرد و به عملکرد زوجین بستگی دارد.

Leyla;933246 نوشت:
با سلام
آیا با وجود علم حروف ابجد امکان داره دو طرف که خیلی پاک همدیکه رو دوست دارند و هیچ ارتباطـ شخصی ندارند و از خدا کمک میخوان و از نظر عقلی هرچه میسنجند و از اطرافیان مشورت میگیرند برای هم مناسبند اما طبق حروف ابجد ستاره هاشون جفت نیست باهم خوشبخت بشن و ستاره هاشون جفت بشه?
-راهنماییم کنید که چه راهی رو انتخاب کنیم که به طور قطع خوشبخت واقعی بشیم و دچار پشیمونی نشیم و تصمیمون درست باشه?
با احترام و تشکر فراوان

باسلام

روشهای مختلفی برای ازدواج از طریق حروف ابجد هست ولی باید شخص واردی با روش صحیح و کامل انجامش دهد نه اینکه طبق مطالب یک سایت یا کتاب که معلوم نیست کامل و صحیح گفته باشد این روش را انجام داد.

بنظر بنده اگر همیشه دنبال روزی حلال باشید و به حلال و حرام دقت کنید، کلام پیامبر و ائمه و اولیای الهی و قرآن را بخوانید و عمل کنید انشاءالله خوشبخت دنیا و آخرت خواهید شد!

امام على عليه السلام : هركه به تقوا چنگ زند، سختى هايى كه به او نزديك شده اند از وى دور شوند و كارها بعد از تلخ شدن بر او شيرين گردند و موج هايى كه در برابرش متراكم شده اند، كنار روند و دشوارى هايى كه او را به رنج افكنده اند، آسان شوند.

امام صادق عليه السلام : خداوند براى كسى كه تقوا پیشه میکند ضمانت كرده است كه هر ناخوشايندى را براى او به آنچه خوشايندش مى باشد تغيير دهد و از جايى كه گمانش را هم نمى برد روزيش رساند.

امام على عليه السلام :
همانا تقوا و پروای از خدا، داروى درد قلوب شماست و بينا كننده كورى دلهايتان و شفابخش بيمارى جسمهايتان و درست كننده تباهى سينه هايتان و پاك كننده آلودگى جانهايتان و زداينده كورى [پرده] ديدگانتان.

البته به احتمال زیاد دستوراتی حتما هست که میتوان از بروز مشکلات جلوگیری کرد مثلا:

مال حرام، مهریه بالا، عقد در ساعات و روزهای نحس و... هم میتواند باعث بروز مشکلات در زندگی زوجین شود.

مثلا فلان روز یا ساعت نحس هست خب کسی که هفت بار سوره ناس وفلق هر روز صبح و شب میخواند نحوست آن ساعات از وی دفع میشود!

یا مهریه بالا باعث بی برکتی و نحسی در زندگی میشود که میتوان با مهریه مناسب از این مشکل جلوگیری کرد!

موضوع قفل شده است