جمع بندی ازدواج با دختر حوزوی

تب‌های اولیه

82 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر حوزوی

..

من پسر هستم 24 ساله و خدمتم رو تموم کردم. و شغل پاره وقت دارم ولي خب زياد دلچسب نيست...يعني موقتيهه تا براي پيدا کردن شغل مناسب کار پاره وقت که کارگري هستش انجام ميدم... من فارغ التحصيل ليسانس کامپيوتر هستم..

چون خودم تنها فرزند خانواده هستم و هيچ خواهر و برادري ندارم اکثر روزهاي زندگيم احساس تنهايي ميکردم و اين موضوع بعد از خدمت بدليل اين که شغل مناسبي نداشتم و بيشتر با خودم تو خلوت بودم اين احساس تنهايي رو خيلي بيشتر حس ميکنم و نياز دارم تا کسي کنارم باشه..البته پدر و مادر خوبي دارم ولي خب دوست دارم يه همدم داشته باشم....خيلي دوست داشتم خواهر ميداشتم که قسمت نبود. و اينو بگم من آدم وابسته اي نيستم که به پدر و و مادرم وابسته باشم. بگذريم

من يه حسي دارم به دختري ، که طلبه هستن ايشون...و فکر کنم زندگيم با ايشون نسبتا به دختراي ديگه بهتر باشه..البته خب حدسه همش...ولي خب با اين وضع مالي و شرايط زندگي تقريبا متوسطي که دارم اين حدسو ميزنم...تقربا تو يه محل ميشينيم و خانواده شون هم آدمهاي خوبي هستن....
البته خانوده ايشون مذهبي نيستن فقط دخترشون مذهبيه و حوزه درس خونده...و الان فکرمو درگير کرده..هر جور که حساب ميکنم ميبينم با اين وضع زندگيم اين مناسبه برام نسبت به بقيه و فکر کنم کفو من باشه ( البته چند تا از دوستان و متولی مسجدمون بهم پیشنهاد داده بودن که اخلاق و رفتارهاتون بهم میخوره و برو خاستگاری ایشون).... فکرم اينه که تا چند ماه آينده يه شغل مناسب گير بيارم و ان شاءالله اگه خدا خواست تا قبل از سال آينده ازدواج کنم...

مطمعنا اگه به خانواده بگم صدرصد موافقت خودشونو اعلام میکنن..چون میگم تقریبا همسایه هستیم و یه دوتا کوچه با هم فاصله داریم. خانواده من کاملا اونها رو میشناسن و گاهی هم ارتباط دارند.

دوست دارم نظر مشاوران و دوستان عزيز رو در مورد اين موضوع و همچنين در مورد ازدواج با زن طلبه رو بدونم..بعضي از دوستان ميگن دختران حوزوي آدمهاي بسيار سردي هستن و به خودشون نميرسن...البته طرز تفکر دوستان...من خانواده ايشونو ميشناسم و مادرشون و خانوادشون هم مارو ميشناسن.. از دوستان و مشاور عزيز ميخوام که نظرات خودشون رو بيان کنن...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
هر شخص در هر موقعیت تحصیلی و شعلی باشد، شخصیت خاص خودش را دارد و نمی توان از دور قضاوت کرد، دختران بزرگوار چه طلبه و یا غیر طلبه خصویات خاص خودشان را دارند، حرفهای بی اساسی مثل تند رو بودن یا سردی و یا سایر خصوصیاتها به این طیف کاملا اشتباه است، معمولا دختران طلبه افرادی هستند که روحیه معنوی و عبادی در آنها زیاد است، ایمانشان معمولا قوی تر بوده و باید حتما در مسائل دینی با آنها تناسب داشته باشید، والا مشکل ساز خواهد شد، مثلا فردی که نسبت به دین و نماز ضعیف بوده و یا سست باشد، این افراد را اصلا نمی پذیرند و قبول نمی کنند، این طیف روحیات خاصی دارند و باید حتما تناسب فکری و دینی را داشته باشید، اکثرا دختران خوبی هستند و اهل زندگی. منتها باید تناسب لازم باشد تا در ادامه زندگی مشکل ساز نشود.

galin01;932309 نوشت:
..
....

همچنين در مورد ازدواج با زن طلبه رو بدونم..بعضي از دوستان ميگن دختران حوزوي آدمهاي بسيار سردي هستن و به خودشون نميرسن...البته طرز تفکر دوستان...من خانواده ايشونو ميشناسم و مادرشون و خانوادشون هم مارو ميشناسن.. از دوستان و مشاور عزيز ميخوام که نظرات خودشون رو بيان کنن...شرمنده طولاني شد

اول باید اینو ازخودتون بپرسید که ظاهر مذهبی ایشان که چادر هست رو می پذیرید و مشکلی نداریدبا این خانم در اجتماعات و مراسم و مهمانی هاشرکت کنید که خدای نکرده بعدا بخواهید تغییر رویه بدهند وچادر سر نکنندو...که خیلی مشکل ساز خواهدشد.در مورد لباس پوشیدن در منزل ورسیدگی به ظاهر واراستگی در مقابل همسرقضاوت خوبی نیست که چون شخص مذهبی ودر جامعه پوشش کامل دارد پس در خانه هم اینطور است نه اتفاقا دختران مذهبی که خودشان را الوده دوستی باجنس مخالف و شکست های عاطفی نکرده اند بسیار دختران شاد با روحیه سالم و پر از عاطفه هستند و مشتاق زندگی .با توکل به خدا به همراه خانواده چندین جلسه برای اشنایی و شناخت به منزل دخترخانم برید.اگر احساس کردید تا حدودی مورد رضایت شماست مشاوره هم برید.باصداقت پیش برید ان شاالله که خیر است.ماهم براتون دعا می کنیم.

نشاط;932833 نوشت:
با سلام و احترام
هر شخص در هر موقعیت تحصیلی و شعلی باشد، شخصیت خاص خودش را دارد و نمی توان از دور قضاوت کرد، دختران بزرگوار چه طلبه و یا غیر طلبه خصویات خاص خودشان را دارند، حرفهای بی اساسی مثل تند رو بودن یا سردی و یا سایر خصوصیاتها به این طیف کاملا اشتباه است، معمولا دختران طلبه افرادی هستند که روحیه معنوی و عبادی در آنها زیاد است، ایمانشان معمولا قوی تر بوده و باید حتما در مساول دینی با آنها تناسب داشته باشید، والا مشکل ساز خواهد شد، مثلا فردی که نسبت به دین و نماز ضعیف بوده و یا سست باشد، این افراد را اصلا نمی پذیرند و قبول نمی کنند، این طیف روحیات خاصی دارند و باید حتما تناسب فکری و دینی را داشته باشید، اکثرا دختران خوبی هستند و اهل زندگی. منتها باید تناسب لازم باشد تا در ادامه زندگی مشکل ساز نشود.

متن بالا رو دوباره مشاهده بفرماییید

با سلام

اولا متوقع بودن، داشتن صفات زنانه و حتی مومن و پاک بودن، ارتباط مستقیمی با درس خوندن در حوزه نداره.
این ویژگی ها تا حدی ذاتی هستن اما تاثیر ترتیب خونوادگی رو نمیشه نادیده گرفت.

ثانیا ممکنه بعضی ها چون دانشگاه قبول نشدن یا به اجبار خونواده، رفتن سمت تحصیلات حوزوی.
باید با خود طرف صحبت کنی و ببینی انگیزش چی بوده.

میخوام بگم نمی تونی همه دخترای طلبه رو با یه چشم ببینی،
و فکر کنی که همشون عین همن و ویژگی های مذکور رو دارن،
اما صرفا قیافه هاشون فرق میکنه و فقط مونده که شما بری و ظاهر یکی رو بپسندی و تمام.
واقعا اینجوری نیست.
میتونی از این قشر همسر انتخاب کنی ولی همون دقتی رو که برای انتخاب سایر دخترها میکنی، باید در این موارد هم پیاده کنی.
این دقت خیلی فراتر از پسندیدن ظاهر طرف هست.
من اگر جای شما بودم کار رو میسپردم به خونوادم.
نهایتش اینه که خصوصیات ظاهریی رو که واقعا برات مهم هستن، بهشون بگی.
ضمن اینکه اگر میخوای زودتر به نتیجه برسی، در مورد ظاهر طرف مته به خشخاش نذار .

سلام
با یه آقای طلبه ای صحبت می کردم. می گفت ازدواج کرده و با ماهی 500 هزار تومن دارند زندگی می کنند. خودشون و همسرشون هم کاملاً راضی اند از زندگی.
اگر این روحیه قناعت در بین همه خانمهای طلبه وجود داشته باشه، یه مزیت خیلی بزرگه. به نظرم این روحیه خیلی از مشکلات زندگی رو حل می کنه. اما نمی دونم میشه این رو تعمیم داد به همه یا خیر.

yalda solimani;932863 نوشت:
با سلام

اولا متوقع بودن، داشتن صفات زنانه و حتی مومن و پاک بودن، ارتباط مستقیمی با درس خوندن در حوزه نداره.
این ویژگی ها تا حدی ذاتی هستن اما تاثیر ترتیب خونوادگی رو نمیشه نادیده گرفت.

ثانیا ممکنه بعضی ها چون دانشگاه قبول نشدن یا به اجبار خونواده، رفتن سمت تحصیلات حوزوی.
باید با خود طرف صحبت کنی و ببینی انگیزش چی بوده.

میخوام بگم نمی تونی همه دخترای طلبه رو با یه چشم ببینی،
و فکر کنی که همشون عین همن و ویژگی های مذکور رو دارن،
اما صرفا قیافه هاشون فرق میکنه و فقط مونده که شما بری و ظاهر یکی رو بپسندی و تمام.
واقعا اینجوری نیست.
میتونی از این قشر همسر انتخاب کنی ولی همون دقتی رو که برای انتخاب سایر دخترها میکنی، باید در این موارد هم پیاده کنی.
این دقت خیلی فراتر از پسندیدن ظاهر طرف هست.
من اگر جای شما بودم کار رو میسپردم به خونوادم.
نهایتش اینه که خصوصیات ظاهریی رو که واقعا برات مهم هستن، بهشون بگی.
ضمن اینکه اگر میخوای زودتر به نتیجه برسی، در مورد ظاهر طرف مته به خشخاش نذار .

مرسی از نظری که دادید

سعدی شیرازی;932873 نوشت:
سلام
با یه آقای طلبه ای صحبت می کردم. می گفت ازدواج کرده و با ماهی 500 هزار تومن دارند زندگی می کنند. خودشون و همسرشون هم کاملاً راضی اند از زندگی.
اگر این روحیه قناعت در بین همه خانمهای طلبه وجود داشته باشه، یه مزیت خیلی بزرگه. به نظرم این روحیه خیلی از مشکلات زندگی رو حل می کنه. اما نمی دونم میشه این رو تعمیم داد به همه یا خیر.

ان شاءالله که همینطور...یکی از صفات
که مد نظرم هستش اینه که قناعت داشته باشه... حرف بجا و درستی بود....قناعت

سلام

چند مزيت
مورد اول اينكه محيط مختلط دانشگاه و آسيب هايش را تجربه نكرده
مورد دوم پوشش فوق العاده حوزه است... كه البته اعتقاد دارم بايد از صميم قلب اين پوشش را پذيرفته باشند ولي حتي اگر از صميم قلب هم نباشد او را از خيلي آسيب ها حفظ مي كند
مورد سوم روحيه قناعت پذيري شخص است (كه البته نمي شود اين را به همه تعميم داد)
مورد چهارم سرگرم شدم شخص طلبه به كتاب هاي درسي سنگين حوزه است و از توجه به ديگر مسائل و حاشيه ها او را باز ميدارد
مورد پنجم اينكه از نظر تقيد و پايبندي به زندگي ممكن است محكم تر باشند (اين هم مثل گزينه 3 به همه تعميم داده نمي شود)

galin01;932857 نوشت:
متن بالا رو دوبار مشاهده بفرمایید

galin01;932858 نوشت:
متن بالا رو دوباره مشاهده بفرماییید

galin01;932874 نوشت:
مرسی از نظری که دادید

سلام
با تشکر از حضور شما در این سایت و درخواست مشاوره گل

لطفا رای تایید و تکذیب به نظرات دوستان را با وارد شدن به گفت و گو و همراهی با عزیزان بدهید
ممنون از شما

galin01;932309 نوشت:
در پاسخ بعضی از دوستان:
من اتفاقا خیلی چادر رو دوست دارم و اگه به جای پسر بودنم دختر بودم با افتخار تمام چادر سرم میکردم.و بهش میبالیدم.
من آدم نمیخوام تعریف کنم از خودم فقط پاسخ یکی از دوستان میخوام بدم....من تمام واجبات دینی رو انجام میدم و بهش مقید هستم.
مطمعنا اگه به خانواده بگم صدرصد موافقت خودشونو اعلام میکنن..چون میگم تقریبا همسایه هستیم و یه دوتا کوچه با هم فاصله داریم. خانواده من کاملا اونها رو میشناسن و گاهی هم ارتباط دارند.

سلام اگر تناسب دارید و شناخت خوبی از رفتار و اخلاق و خود فرد دارید.
خوب بسم الله خواستگاری کنید.
شک و تردید در این مسئله معنی ندارد.

نشاط;932976 نوشت:
سلام اگر تناسب دارید و شناخت خوبی از رفتار و اخلاق و خود فرد دارید.
خوب بسم الله خواستگاری کنید.
شک و تردید در این مسئله معنی ندارد.

ان شاءالله دعا بفرمایید که کار جورشه که پاییز امسال قدم برای خواستگاری خواهم برداشت و اگه همچی بر طبق روال پیش بره به احتمال زیاد عقدموون رو در کنار مرقد سیدالشهدا در کربلا خواهیم گرفت.

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

galin01;932978 نوشت:
ان شاءالله دعا بفرمایید که کار جورشه که پاییز امسال قدم برای خواستگاری خواهم برداشت و اگه همچی بر طبق روال پیش بره به احتمال زیاد عقدموون رو در کنار مرقد سیدالشهدا در کربلا خواهیم گرفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
اگر شرایط خوبه و مورد مناسبیه
تعلل نکنید به خاطر کار چون دختر خواستگار داشته باشد یهو ازدواج می کند
با مادر مطرح کنید با فرایند صحیح خواستگار با دقت در انتخاب آگاهانه ان شاء الله زندگی خوبی داشته باشید
یاعلی(س)[/]

galin01;932978 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
با مادر مطرح کنید با فرایند صحیح خواستگار با دقت در انتخاب آگاهانه ان شاء الله زندگی خوبی داشته باشید
یاعلی(س)[/]

رستگاران;933002 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
یاعلی(س)

همچی مناسبه....آخه صورت خوشی نداره کار نداشته باشم...اگه خدا بخدا در روزهای آینده هم ان شاءالله قرار برم سر یه کاری...منتظرم که پاییز بشه بعد درخواست بدم..چون میخوام همنطور که گفتم اربعین در کربلا باشیم و عقدمون اونجا انجام بگیره.
دعا بفرمایید همچی به خوبی پیش بره...دلم روشنه که اتفاق خوبی می افته..

galin01;933012 نوشت:
همچی مناسبه....آخه صورت خوشی نداره کار نداشته باشم...اگه خدا بخدا در روزهای آینده هم ان شاءالله قرار برم سر یه کاری...منتظرم که پاییز بشه بعد درخواست بدم..چون میخوام همنطور که گفتم اربعین در کربلا باشیم و عقدمون اونجا انجام بگیره.دعا بفرمایید همچی به خوبی پیش بره...دلم روشنه که اتفاق خوبی می افته..
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج سلام علیکم و رحمه الله و برکاته اینکه عقدتون را دوست دارید در کربلا باشد خوبه اما بدانید شما هنوز خواستگاری نکردید و فرایند شناخت تکمیل نشده به طور جدی همان طور که ممکن است بشود ان شاء الله خوب هم باشدهمانطور هم امکان دارد نشود بعد شما می گویی خوبه حواله می کنید به چند ماه بعداختیار با شماست اما اگر ازدواج کردند و رفتند یا هر دلیل دیگری به روحیه تان لطمه نخورد
کارتان فعلا اینه اگر موافق باشند با همین کار هم قبول می کننداگر نه در جلسه بگویید دنبال کار بهتر اگر جورشود هستید ان شاء الله و واقعا هم دنبال باشیدان شاء الله ازدواج خوبی با همسری مناسب داشته باشید ان شاء الله یا علی(س)[/]

رستگاران;933026 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج سلام علیکم و رحمه الله و برکاته اینکه عقدتون را دوست دارید در کربلا باشد خوبه اما بدانید شما هنوز خواستگاری نکردید و فرایند شناخت تکمیل نشده به طور جدی همان طور که ممکن است بشود ان شاء الله خوب هم باشدهمانطور هم امکان دارد نشود بعد شما می گویی خوبه حواله می کنید به چند ماه بعداختیار با شماست اما اگر ازدواج کردند و رفتند یا هر دلیل دیگری به روحیه تان لطمه نخورد
کارتان فعلا اینه اگر موافق باشند با همین کار هم قبول می کننداگر نه در جلسه بگویید دنبال کار بهتر اگر جورشود هستید ان شاء الله و واقعا هم دنبال باشیدان شاء الله ازدواج خوبی با همسری مناسب داشته باشید ان شاء الله یا علی(س)

قبول دارم..کاملا..آخه الان دارم همه فکرامو میکنمو و خیال پردازیها رو میکنم و اگه به قول شما یه موقع خدای نکرده نشه خیلی لطمه میخورم...قبول دارم... ولی الان کار ندارم روم نمیشه بیان کنم..هرچند میدونم بیان کنم خانواده مخالفتی نمیکنه ولی این غرورم اجازه نمیده که بدون کار مناسب پا پیش بزارم و بیان کنم....

galin01;933036 نوشت:
قبول دارم..کاملا..آخه الان دارم همه فکرامو میکنمو و خیال پردازیها رو میکنم و اگه به قول شما یه موقع خدای نکرده نشه خیلی لطمه میخورم...قبول دارم... ولی الان کار ندارم روم نمیشه بیان کنم..هرچند میدونم بیان کنم خانواده مخالفتی نمیکنه ولی این غرورم اجازه نمیده که بدون کار مناسب پا پیش بزارم و بیان کنم....

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
خب غرورتان را کنار بگذاربد
مادرتان که شرایط شما را می گویند کارتان هم می گویند
اگر شرایط شما را دوست داشتند راه می دهند برای صحبت
اگر هم نه راه نمی دهند
شما به مادر بگو بگوید بعد بقیه حل می شود
فقط دقت کن انتخاب درستی انجام دهی
یا علی(س)[/]

galin01;933036 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
اگر هم نه راه نمی دهند
یا علی(س)[/]

رستگاران;933038 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
اگر هم نه راه نمی دهند
یا علی(س)

خدا خیرت بده...ای کاش روی گفتن رو داشتم...من از خدامه که زودتر همه چی اتفاق بیوفته و به قول شما یا قبول میکنن یا نمیکنن.
حرفات کاملا بجا و متینه..و من هیچ جوابی ندارم که در عوضش بدم...متاسفانه روم نمیشه که بگم...کاره رو داشتم آسون تر بود گفتنش برام...

galin01;932978 نوشت:

یعنی الان شما فقط تاپیک زدین خبر عقدتونو بهمون بدین ://
شما که مشکلی ندارین خب برین جلو دیگه تاپیک زدت چیه دیگه

خیال پردازی نکنید. شما فکر کنم اصلا شناخت کافی هم ندارید و دورادور می شناسید و پیش خودتون همه چیز رو تموم شده در نظر گرفتید. به نظرم درست نیست. امیدوارم همه چیز اون طور باشه که شما می خواید پیش بره. ولی خوب شناخت که ندارید از ایشون، از جواب ایشون هم مطمئن نیستید و شاید شما هم با شناختن جوابتون برگشت، به نظرم خیال پردازی نکنید. هر چقدر زمان خیال پردازی بیشتر بشه و خدای نکرده اون چیزی نشه که شما میخواید، براتون بد تموم میشه. امیدوارم سریعتر اقدام کنید شناخت بدست بیارید و همه چیز خوب پیش بره.

در حسرت کربلا;933138 نوشت:
یعنی الان شما فقط تاپیک زدین خبر عقدتونو بهمون بدین ://
شما که مشکلی ندارین خب برین جلو دیگه تاپیک زدت چیه دیگه

نه دوست عزیز.
شما موضوع رو در صفحه اول مشاهده بفرمایید.
هدف اصلی سوالهام این بوده که آیا واقعا میشه با این نوع شخصیتها زندگی کرد.یعنی یه آدم معمولی میتونه..بعد اینکه میخواستم دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارن بیان کنند و شرایطهامو نوشتم تا کارشناسها محترم ببین آیا با این شرایطها با هم تناسب داریم یا نه.
بازم ممنون که نظر دادین.

zahra*;933140 نوشت:
خیال پردازی نکنید. شما فکر کنم اصلا شناخت کافی هم ندارید و دورادور می شناسید و پیش خودتون همه چیز رو تموم شده در نظر گرفتید. به نظرم درست نیست. امیدوارم همه چیز اون طور باشه که شما می خواید پیش بره. ولی خوب شناخت که ندارید از ایشون، از جواب ایشون هم مطمئن نیستید و شاید شما هم با شناختن جوابتون برگشت، به نظرم خیال پردازی نکنید. هر چقدر زمان خیال پردازی بیشتر بشه و خدای نکرده اون چیزی نشه که شما میخواید، براتون بد تموم میشه. امیدوارم سریعتر اقدام کنید شناخت بدست بیارید و همه چیز خوب پیش بره.

ان شاءالله هرچی قسمت باشه همون میشه.درسته حتما اذیت خواهم شد با این خیال پردازی که میکنم. اگه قسمت هم باشیم خدا جورش میکنه اگرم نشد که حتما خیر توش نیست دیگه....هرچی دلت خواست نه آن می شود هرچی خداخواست همان می شود.
متاسفانه تو شرایطی هستم که فعلا تا سه ماه آینده نمیتونم قدمی بردارم و اصلی ترین هم کار هستش.

الان یه چند مدت این فکرا بد جوری ذهنمو درگیر کرده و منو به ازدواج با این خانوم مردد کرده..
1- چون حوزه رفته میترسم زندگی رو سخت بگیره...نمیدونم آهنگ گوش دادنو و نمیدونم از این مسائل
2- ترس دیگه که دارم اینه که میترسم وظیفه زنانه خودشو انحجام نده..مثلا بگه نمیدونم ناز و عشوه حرامه و از این دست مسائل
بعضی از کامنت و نظرات رو در بعضی از جاها خوندم بدجوری مرددم کرده.
واقعا اینا اینطوری سرد مزاج هستن؟؟؟؟؟؟

در مورد مسایل زنانه باید بگم ی جورایی ذاتی هستش ینی شما نمیتونی مطمین بگی فلان دخترااینجورین حوزویا نیستن. شماخواستگاری هر دختری با هر مد و تیپ از هر نوع قشری بری همین احتمال هست

دوم اینکه بله برادرم...happy.اول کارتو جور کن ک اگه مورد خوبه بهخاطر مساله کار نپره.... ولی خوبیش اینه ک ب مادرتون بگو ک ب مادرش بگن ک پسرم آماده خواستگاری منتظر ی کاریه ک جور شه بعدا مزاحم میشیم ک ی اطلاعی مادرش داشته باشه ولی خب دختر نفهمه....

ان شالله خیره

الان یه مدت تو شوک فرو رفتم..میترسم اونی که میخوام نباشه و دلیلشم همین ترسی که ایجاد شده تو ذهنم.....آخه بعضی از مسائل رو نمیشه پرسید تو جلسه

سلام
من برخلف نظر اکثریت میگم کار هست.ی رزومه اماده کنید روزینیم سات توی سایت های کاریابی بگیردید حتما ی کار خوب پیدا میکنید شایدی ماه یا بیتر طول بکشه ول ان شاالله پیدا میشه ... فزود پا پیش بذارید

MAHSAab2011;934674 نوشت:
سلام
من برخلف نظر اکثریت میگم کار هست.ی رزومه اماده کنید روزینیم سات توی سایت های کاریابی بگیردید حتما ی کار خوب پیدا میکنید شایدی ماه یا بیتر طول بکشه ول ان شاالله پیدا میشه ... فزود پا پیش بذارید

کار یه بحثی و این ذهنتیت فکری که الان چند مدته شدیدا عذابم میده یه بحث دیگه..

galin01;934624 نوشت:
الان یه چند مدت این فکرا بد جوری ذهنمو درگیر کرده و منو به ازدواج با این خانوم مردد کرده..
1- چون حوزه رفته میترسم زندگی رو سخت بگیره...نمیدونم آهنگ گوش دادنو و نمیدونم از این مسائل
2- ترس دیگه که دارم اینه که میترسم وظیفه زنانه خودشو انحجام نده..مثلا بگه نمیدونم ناز و عشوه حرامه و از این دست مسائل

بسم الله الرحمن الرحيم

باسلام
ببينيد يك مسئله غير قابل اجتنابي كه در ازدواج وجود دارد مسئله كفويت است
مطمئنا بايد دو طرف ظرفيت يكديگر را داشته باشند
شما اگر حس مي كنيد به موضوع دين و معنويت كم توجه هستيد شايد به درد اين ازدواج نخوريد...
در اين صورت هم ايشون به درد شما نمي خورد و هم شما به درد ايشون
البته صرف حوزوي هم بودن دين داري را اثبات نمي كند
اما به هر حال بايد شناخت پيدا كنيد

1- خب در خيلي موارد سخت گرفتن بد نيست... چه اشكالي دارد آقا يا خانم در قضيه دين داري سخت گيري به خرج دهد؟
در عوض در مسائلي بايد آسان گرفت (مانند ماديات)
اين را شما بايد بررسي كنيد و ببينيد در چه مسائلي مي ترسيد سخت گيري وجود داشته باشدم
مثلا آيا مي ترسيد همسر آيندتان در مسئله خمس دادن شما را تحت فشار قرار دهد و به قول شما سخت گيري كند
اين سخت گيري به نظر من خوب است و باعث رشد شخص مي شود و شما اگر ظرفيتش را نداريد به احتمال زياد مشكل ساز مي شود

2- اين مثال هايي كه شما مي زنيد خصوصيت يك شخص افراطي است
وگرنه ما در دستورات دين اين را داريم كه زن چقدر بايد به همسرش برسد و اتفاقا شخصي كه دين دار است به اين مسائل توجه مي كند
نظر من اين است اين نگراني بي مورد است
همچنين سرد بودن يا نبودن مخصوص قشر خاص يا جنسيت خاصي نيست
در همه اقشار اين مسئله ممكن است وجود داشته باشد

ان شاالله هر چه خير است براي شما و همه جوان ها اتفاق بيوفتد

کهف الحصین;934686 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحيم

باسلام
ببينيد يك مسئله غير قابل اجتنابي كه در ازدواج وجود دارد مسئله كفويت است
مطمئنا بايد دو طرف ظرفيت يكديگر را داشته باشند
شما اگر حس مي كنيد به موضوع دين و معنويت كم توجه هستيد شايد به درد اين ازدواج نخوريد...
در اين صورت هم ايشون به درد شما نمي خورد و هم شما به درد ايشون
البته صرف حوزوي هم بودن دين داري را اثبات نمي كند
اما به هر حال بايد شناخت پيدا كنيد

1- خب در خيلي موارد سخت گرفتن بد نيست... چه اشكالي دارد آقا يا خانم در قضيه دين داري سخت گيري به خرج دهد؟
در عوض در مسائلي بايد آسان گرفت (مانند ماديات)
اين را شما بايد بررسي كنيد و ببينيد در چه مسائلي مي ترسيد سخت گيري وجود داشته باشدم
مثلا آيا مي ترسيد همسر آيندتان در مسئله خمس دادن شما را تحت فشار قرار دهد و به قول شما سخت گيري كند
اين سخت گيري به نظر من خوب است و باعث رشد شخص مي شود و شما اگر ظرفيتش را نداريد به احتمال زياد مشكل ساز مي شود

2- اين مثال هايي كه شما مي زنيد خصوصيت يك شخص افراطي است
وگرنه ما در دستورات دين اين را داريم كه زن چقدر بايد به همسرش برسد و اتفاقا شخصي كه دين دار است به اين مسائل توجه مي كند
نظر من اين است اين نگراني بي مورد است
همچنين سرد بودن يا نبودن مخصوص قشر خاص يا جنسيت خاصي نيست
در همه اقشار اين مسئله ممكن است وجود داشته باشد

ان شاالله هر چه خير است براي شما و همه جوان ها اتفاق بيوفتد

من مقید به امورات دینی هستم و یکی از دلایل هم که این خانوم رو انتخاب کردم دینی بودنش بوده چون دوست دارم با معنویتش منو هم به اون تعالی برسونه....
از یه طرف دیگه هم میترسم بیش از حد افراط کنه...و مسائلی که در پستها قبلی گفتم.

galin01;934687 نوشت:
من مقید به امورات دینی هستم و یکی از دلایل هم که این خانوم رو انتخاب کردم دینی بودنش بوده چون دوست دارم با معنویتش منو هم به اون تعالی برسونه....
از یه طرف دیگه هم میترسم بیش از حد افراط کنه...و مسائلی که در پستها قبلی گفتم.

البته افراط در ديدگاه افراد مختلف با هم تفاوت دارد و اين بستگي به تعريف افراط از ديدگاه شما دارد
بايد شناخت پيدا شود و اينكه در ابتدا شخصي را به افراطي بودن متهم كنيد منطقي به نظر نمي رسد

و به نظر من در اين دور و زمانه بيشتر بايد نگران تفريطي بودن شخص بود تا افراطي بودن

کهف الحصین;934699 نوشت:
البته افراط در ديدگاه افراد مختلف با هم تفاوت دارد و اين بستگي به تعريف افراط از ديدگاه شما دارد
بايد شناخت پيدا شود و اينكه در ابتدا شخصي را به افراطي بودن متهم كنيد منطقي به نظر نمي رسد

و به نظر من در اين دور و زمانه بيشتر بايد نگران تفريطي بودن شخص بود تا افراطي بودن

کهف الحصین;934686 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط galin01 نمایش پست ها

این پست قبلیم بود.منظورم در این موارده

galin01;934700 نوشت:
این پست قبلیم بود.منظورم در این موارده

بنده هم در رابطه با مورد دومتان نظرم را گفتم، در هيچ جاي دين نداريم كه زن از انجام وظايفش كوتاهي كند
پس اين مورد بدون شك افراط است. و دور از منطق است شما بخواهيد بدون دليل افراط را به شخصي نسبت دهيد

در بحث آهنگ هم نمي توانيد بگوييد كسي كه آهنگ دوست ندارد پس افراطيست...
گاهي آهنگ گوش كردن آسيب هايي دارد كه در اين مورد هم بايد دو طرف با هم به توافق برسند و نتيجه گيري كنند

سرد مزاجي هم كه ربطي به افراط و تفريط ندارد.. يك نوع تيپ شخصيت است

کهف الحصین;934708 نوشت:
بنده هم در رابطه با مورد دومتان نظرم را گفتم، در هيچ جاي دين نداريم كه زن از انجام وظايفش كوتاهي كند
پس اين مورد بدون شك افراط است. و دور از منطق است شما بخواهيد بدون دليل افراط را به شخصي نسبت دهيد

در بحث آهنگ هم نمي توانيد بگوييد كسي كه آهنگ دوست ندارد پس افراطيست...
گاهي آهنگ گوش كردن آسيب هايي دارد كه در اين مورد هم بايد دو طرف با هم به توافق برسند و نتيجه گيري كنند

سرد مزاجي هم كه ربطي به افراط و تفريط ندارد.. يك نوع تيپ شخصيت است

خب همین من چطور بدونم ایشون افراطی نیستن...تو جلسه خواستگاری که همه چیزو نمیشه پرسید.چون بعضی از دوستان شنیدم این مسائل رو که خانومشون حوزوی بوده و بعضی از مسائل بالا رو که گفتم توش خیلی سخت گیری میکردن.

شما پيش فرض را بگذاريد بر اين كه افراطي نيست مگر اينكه چيزي ببينديد كه خلافش را ثابت كند
ضمنا بايد معني افراط را براي خودتان مشخص كنيد
ممكن است از نظر شما پوشيه زدن افراط باشد ولي از نظر كس ديگر اينگونه نباشد و شما آن شخص را افراطي بدانيد
از نظر بنده اولين قدم اين است براي خودتان معلوم شود افراط چيست... سپس با تحقيق و بررسي از طرف مقابل شناخت پيدا كنيد و رفتار او را با افكار خود تطبيق دهيد و ببينيد از نظر شما افراطي است يا خير
بهتر است نظر كارشناس را هم در اين رابطه جويا شويد

کهف الحصین;934738 نوشت:
شما پيش فرض را بگذاريد بر اين كه افراطي نيست مگر اينكه چيزي ببينديد كه خلافش را ثابت كند
ضمنا بايد معني افراط را براي خودتان مشخص كنيد
ممكن است از نظر شما پوشيه زدن افراط باشد ولي از نظر كس ديگر اينگونه نباشد و شما آن شخص را افراطي بدانيد
از نظر بنده اولين قدم اين است براي خودتان معلوم شود افراط چيست... سپس با تحقيق و بررسي از طرف مقابل شناخت پيدا كنيد و رفتار او را با افكار خود تطبيق دهيد و ببينيد از نظر شما افراطي است يا خير
بهتر است نظر كارشناس را هم در اين رابطه جويا شويد

حتی اگه پوشیه هم بزنه من هیچ مشکلی ندارم و خیلی عالیه که عفت و حیا داره نسب به دیگران ...مشکل من فقط داخل حریم خصوصیه بین زن و شوهر هستش.میگم بعضی چیزا رو نمیشه پرسید از طرف مقابل. واگرنه قابل پرسش بود که خوب و عالی بود و تا حدودی میشه ازش شناختی پیدا کرد ولی خب نمیشه بعضی چیزا رو پرسید.

galin01;932857 نوشت:
متن بالا رو دوبار مشاهده بفرمایید

سلام بزرگوار تا جایی که روشن و معلوم است، تناسب ظاهری هم به چشم می خورد. ولی در عین حال باید با دختر خانم صحبت کنید و از لحاظ فکری و سلیقه ای هم دیدگاهها روشن شود تا بتوان تصمیم گرفت.

galin01;934624 نوشت:

خوب وقتی کسی طلبه شد سعی می کنه خودش را حرام حفظ کنه و مقابلش بیاستد، شما اگر دنبال طلبه ای هستید که حرام براش مهم نیست و مثلا گوش دادن به موسیقی حرام را سخت گیری در زندگی می دانید به فکر فرد دیگری باشید.
واقعا سعی کنید نخست تکلیف خودتان را روشن کنید، اگر طالب ازدواج با یک طلبه هستید باید خودتان نیز دیندار باشید و در تمام شرایط از حرام بودن خودتان را حفظ کنید و از هر گون حساسیت در حرام بودن نیز از سوی همسرتان آماده باشید و بپذیرید و الا باید به فکر گزینه دیگری باشید.
ضمنا دوری از حرام دال بر سخت بودن زندگی نیست، تکلیف همه مومنین این است که از حرام دوری کنیم ولو که همراه با مشقت باشد.
اما مطلب بعدی که تصور می کنید، اشتباهه. توجه داشته باشید که برخی از نیازها و رفتارها فطری است و حتی از نگاه دین هم مورد توجه شده و چنین مسائلی اصلا جای نگرانی ندارد، من مواردی سراغ دارم که اصلا براشون مشکلی پیش نیامده است حتی سرد مزاج بودن هم دیده نشده، اصلا ربطی ندارد. طلبه شدن آشنایی با معارف دین هست و این مطالب که فرمودید در بسیاری از احادیث اتفاقا تاکید و توصیه شده که روابط زناشوئی زن و مرد باید بنحو احسن و راضی بخش اجرا بشه و حتی ثوابی بر این مسائل ذکر شده. فلذا جای نگرانی نیست.

نشاط;934800 نوشت:

خوب وقتی کسی طلبه شد سعی می کنه خودش را حرام حفظ کنه و مقابلش بیاستد، شما اگر دنبال طلبه ای هستید که حرام براش مهم نیست و مثلا گوش دادن به موسیقی حرام را سخت گیری در زندگی می دانید به فکر فرد دیگری باشید.
واقعا سعی کنید نخست تکلیف خودتان را روشن کنید، اگر طالب ازدواج با یک طلبه هستید باید خودتان نیز دیندار باشید و در تمام شرایط از حرام بودن خودتان را حفظ کنید و از هر گون حساسیت در حرام بودن نیز از سوی همسرتان آماده باشید و بپذیرید و الا باید به فکر گزینه دیگری باشید.
ضمنا دوری از حرام دال بر سخت بودن زندگی نیست، تکلیف همه مومنین این است که از حرام دوری کنیم ولو که همراه با مشقت باشد.
اما مطلب بعدی که تصور می کنید، اشتباهه. توجه داشته باشید که برخی از نیازها و رفتارها فطری است و حتی از نگاه دین هم مورد توجه شده و چنین مسائلی اصلا جای نگرانی ندارد، من مواردی سراغ دارم که اصلا براشون مشکلی پیش نیامده است حتی سرد مزاج بودن هم دیده نشده، اصلا ربطی ندارد. طلبه شدن آشنایی با معارف دین هست و این مطالب که فرمودید در بسیاری از احادیث اتفاقا تاکید و توصیه شده که روابط زناشوئی زن و مرد باید بنحو احسن و راضی بخش اجرا بشه و حتی ثوابی بر این مسائل ذکر شده. فلذا جای نگرانی نیست.

ممنون از پاسخگویی کارشناس محترم.
منم آهنگ غیرمجاز گوش نمیدم و خیلی عالی هستش که طرف مقابلم حرام و حلال و به صورت جدی ایستاده من با اینا هیچ مشکلی ندارم.
نگرانیم و همه نگرانیم مسئله دومه...نمیدونم والا...هنوز نتونستم قانع بشم و خودمو قانع کنم.
کارشناس محترم چه نوع سوال های میشه در مورد مسئله دوم پرسید تا حدودی بفهمیم طرف شخصیتیمون چجور آدمی هستش؟به دوستان هم گفتم واقعا نمیشه هر سوالی رو پرسید تو جلسه خواستگاری.

galin01;934816 نوشت:
ممنون از پاسخگویی کارشناس محترم.
منم آهنگ غیرمجاز گوش نمیدم و خیلی عالی هستش که طرف مقابلم حرام و حلال و به صورت جدی ایستاده من با اینا هیچ مشکلی ندارم.
نگرانیم و همه نگرانیم مسئله دومه...نمیدونم والا...هنوز نتونستم قانع بشم و خودمو قانع کنم.
کارشناس محترم چه نوع سوال های میشه در مورد مسئله دوم پرسید تا حدودی بفهمیم طرف شخصیتیمون چجور آدمی هستش؟به دوستان هم گفتم واقعا نمیشه هر سوالی رو پرسید تو جلسه خواستگاری.

سلام. برادر گرامی شما هنوز اول چاهو بکن بعد منار رو بدزد. شما هنوز کار پیدا نکردی اونوقت به این مسائل فکر میکنید؟ بجای فکر و خیال بیخودی درباره چیزی که اصلا معلوم نیست، برید دنبال کار تا اول به استقلال مادی برسبد. ثانیه شما همه چیز رو اوکی تصور کردید و رسیدید به برخی از مسایل که نمیدونید چطور با دختر مطرح کنید! شما اول برید خواستگاری ، شاید اصلا ایشون شما رو جواب کرد و پاسخ منفی داد، شاید شما در همان مراحل اول متوجه شدید که از نظر روحیات به هم نمیخورید، شاید ایشون اونطور که فکر میکردید مومنه نبود و شما نخواستید، شاید پدرش هزار تا شرط و شروط برای شما گذاشت و مجبور شدید بیخیالش بشید و ..... . این مزاج شناسی که شما میگید معمولا در جلسات آخر خواستگاری، وقتی تمام مسائل اخلاقی و ... کفویت حاصل شد اونوقت مطرح میشه. شما الان مرحله صفرم هستید، یکدفعه می خواید بپرید مرحله آخر، نمیشه که.

nobelist;934819 نوشت:
سلام. برادر گرامی شما هنوز اول چاهو بکن بعد منار رو بدزد. شما هنوز کار پیدا نکردی اونوقت به این مسائل فکر میکنید؟ بجای فکر و خیال بیخودی درباره چیزی که اصلا معلوم نیست، برید دنبال کار تا اول به استقلال مادی برسبد. ثانیه شما همه چیز رو اوکی تصور کردید و رسیدید به برخی از مسایل که نمیدونید چطور با دختر مطرح کنید! شما اول برید خواستگاری ، شاید اصلا ایشون شما رو جواب کرد و پاسخ منفی داد، شاید شما در همان مراحل اول متوجه شدید که از نظر روحیات به هم نمیخورید، شاید ایشون اونطور که فکر میکردید مومنه نبود و شما نخواستید، شاید پدرش هزار تا شرط و شروط برای شما گذاشت و مجبور شدید بیخیالش بشید و ..... . این مزاج شناسی که شما میگید معمولا در جلسات آخر خواستگاری، وقتی تمام مسائل اخلاقی و ... کفویت حاصل شد اونوقت مطرح میشه. شما الان مرحله صفرم هستید، یکدفعه می خواید بپرید مرحله آخر، نمیشه که.

خب این تصمیم جزء مهمی از زندگی هستش یعنی با یه تصمیم اشتباه ممکنه زندگی سخت یا تباه شهه.بعشدم در مورد دختر که گفتم ایشون تقریبا همسایه ما هستن شاید یه 500 متری خونشون با ما فاصله داره و خانوادشو خوب میشناسم و اونها هم منو همینطور. اگه مطلب صفحه اول رو مطالعه کرده باشین شرایط زندگی هم خودمو و هم دختر رو بیان کردم . و فقط به قول شما روحیاتش هستش که باید تو جلسه خواستگاری معلوم میشه.
خب باید از الان بدونم باید چیکار کنم چه صحبتی بکنم یا چه کاری انجام بدم که بعدها پشیمون نشم.
اما در مورد اون مسئله که درگیرم خب واقعا نمیشه پرسید.به نظر شما من چطوری مطرحش کنم؟

galin01;934823 نوشت:
خب این تصمیم جزء مهمی از زندگی هستش یعنی با یه تصمیم اشتباه ممکنه زندگی سخت یا تباه شهه.بعشدم در مورد دختر که گفتم ایشون تقریبا همسایه ما هستن شاید یه 500 متری خونشون با ما فاصله داره و خانوادشو خوب میشناسم و اونها هم منو همینطور. اگه مطلب صفحه اول رو مطالعه کرده باشین شرایط زندگی هم خودمو و هم دختر رو بیان کردم . و فقط به قول شما روحیاتش هستش که باید تو جلسه خواستگاری معلوم میشه.
خب باید از الان بدونم باید چیکار کنم چه صحبتی بکنم یا چه کاری انجام بدم که بعدها پشیمون نشم.
اما در مورد اون مسئله که درگیرم خب واقعا نمیشه پرسید.به نظر شما من چطوری مطرحش کنم؟

سلام. به نظر بنده اینجا کارشناس محترم باید مبسوط شما رو راهنمایی کنن. اما چند نکته. یکی این که شما برای شناخت یک نفر ، به خصوص برای ازدواج، اصلا و ابدا روی همسایه بودن ولو دیوار به دیوار، فامیل بودن ، همکار بودن و .... حساب نکنید. طوری باید پیش بروید انگار غریبه هستند. بسیار دیده ام که طرفین چون فکر میکردند که به همین علتها از هم شناخت کافی دارند ، باید یکراست بروند سر اصل مطلب و مسائل بسیار مهمی را حل شده فرض کردند و بعد در زندگی به مشکلات جدی برخوردند. بعد این که شما تا با دختر خانم طی چندین چلسه حضوری صحبت نکنید و سوالاتتان را از ایشان نپرسید نمیتوانید به میزان دقیق تقید ایشان به مسائل دینی پی ببرید. حوزوی بودن دلیل صرف برای انتخاب نباشه.هر چیزی که مد نظرتان است از نظر فرهنگی ، اداب اجتماعی و ... باید با سوال از ایشان بپرسید. شاید روبط اجتماعی اش با دیگران خوب نباشد، شاید درون گرا یا برون گراباشد و .... هزار تا مسئله هست که باید حل شوند و بعد شما برید سراغ سوال خاص خودتون. نکته آخر این که پس از طی چند جلسه که با هم مفصل درباره همه مسائل به جز مورد خاص صحبت کردید و شناخت خوبی از هم بدست آوردید و هر دو نفر تقریبا مطمئن شده اید که به دل هم نشسته اید و کفویت دارید انوقت هر دویتان راغب هستید که درباره مسائل خاص صحبت کنید. این فقط دغدغه شما نیست و مطمئن باشید دختر هم چنین سوالی را از شما خواهد داشت. و تازه بعدش نوبت رفتن پیش مشاور ازدواج است که او هم طی چندین جلسه و تست های روانشناختی که از هر دو میگیرد تایید میکند که آیا این ازدواج به صلاحست یا خیر. و تازه بعد نوبت به انجام آزمایش پزشکی میرسد .البته متاسفانه آزمایش را می گذاریم برای مرحله آخر و اگر خدای نکرده جواب منفی بود و بهم نمیخوردیم آنوقت باید علاقه بوجود آمده در طی این مدت را سرکوب کرده و از هم جدا شویم.

[="Arial"]شما وقتی همین امروز نمیتونی بری خواستگاری چرا داری در موردش صحبت میکنی؟؟؟؟شاید دختره مورده نظرتون همین امروز به یه آقای دیگه بله گفت!!!شما میخوای چیکار کنی؟؟؟فکنم البته احتماله... نشستی با خواسته هایه خودت یه دختر نشون کردی و داری ازش حرف میزنی ببینی انتخابت درست بوده یا نه ؟؟؟درسته؟؟؟یا واقعا دختره همسایتونو دوسش داری و داری ملاک هاشو سبک و سنگین میکنی....به هر حال تا وقتی نتونی زود ازش خواستگاری کنی .....

nobelist;934827 نوشت:
سلام. به نظر بنده اینجا کارشناس محترم باید مبسوط شما رو راهنمایی کنن. اما چند نکته. یکی این که شما برای شناخت یک نفر ، به خصوص برای ازدواج، اصلا و ابدا روی همسایه بودن ولو دیوار به دیوار، فامیل بودن ، همکار بودن و .... حساب نکنید. طوری باید پیش بروید انگار غریبه هستند. بسیار دیده ام که طرفین چون فکر میکردند که به همین علتها از هم شناخت کافی دارند ، باید یکراست بروند سر اصل مطلب و مسائل بسیار مهمی را حل شده فرض کردند و بعد در زندگی به مشکلات جدی برخوردند. بعد این که شما تا با دختر خانم طی چندین چلسه حضوری صحبت نکنید و سوالاتتان را از ایشان نپرسید نمیتوانید به میزان دقیق تقید ایشان به مسائل دینی پی ببرید. حوزوی بودن دلیل صرف برای انتخاب نباشه.هر چیزی که مد نظرتان است از نظر فرهنگی ، اداب اجتماعی و ... باید با سوال از ایشان بپرسید. شاید روبط اجتماعی اش با دیگران خوب نباشد، شاید درون گرا یا برون گراباشد و .... هزار تا مسئله هست که باید حل شوند و بعد شما برید سراغ سوال خاص خودتون. نکته آخر این که پس از طی چند جلسه که با هم مفصل درباره همه مسائل به جز مورد خاص صحبت کردید و شناخت خوبی از هم بدست آوردید و هر دو نفر تقریبا مطمئن شده اید که به دل هم نشسته اید و کفویت دارید انوقت هر دویتان راغب هستید که درباره مسائل خاص صحبت کنید. این فقط دغدغه شما نیست و مطمئن باشید دختر هم چنین سوالی را از شما خواهد داشت. و تازه بعدش نوبت رفتن پیش مشاور ازدواج است که او هم طی چندین جلسه و تست های روانشناختی که از هر دو میگیرد تایید میکند که آیا این ازدواج به صلاحست یا خیر. و تازه بعد نوبت به انجام آزمایش پزشکی میرسد .البته متاسفانه آزمایش را می گذاریم برای مرحله آخر و اگر خدای نکرده جواب منفی بود و بهم نمیخوردیم آنوقت باید علاقه بوجود آمده در طی این مدت را سرکوب کرده و از هم جدا شویم.

ممنون از پاسخگویی شما کاربر محترم....

عرض کنم به خدمت شما....من الان یه دفعه ای تصمیم نگرفتم که با ایشون ازدواج کنم من نزدیک چندین ماه نشستم با خودم فکر کردم و چند تا گزینه تو ذهنم بود و وقتی ملاکها رو کنار هم قرار دادم و سنجش کردم تا رسیدم به ایشون. ایشون رو هم میشناسم البته نه تا اون حد 100 درصد ولی تا حدودی چرا....و به قول شما شاید دو جلسات مختلف بهتر همو بشناسیم و این شناخت شاید در حد 70 درص باشه حداکثرش...هر چقدر هم به دل هم بشینیم بازم به نظرتون یه همچین سوالهای بکنم بهش بر نمیخوره؟صددرصد بر میخوره....اینجا حرف زدن آسونه ولی تو اون شرایط نمیشه مطرح کردش...

guest;934845 نوشت:
شما وقتی همین امروز نمیتونی بری خواستگاری چرا داری در موردش صحبت میکنی؟؟؟؟شاید دختره مورده نظرتون همین امروز به یه آقای دیگه بله گفت!!!شما میخوای چیکار کنی؟؟؟فکنم البته احتماله... نشستی با خواسته هایه خودت یه دختر نشون کردی و داری ازش حرف میزنی ببینی انتخابت درست بوده یا نه ؟؟؟درسته؟؟؟یا واقعا دختره همسایتونو دوسش داری و داری ملاک هاشو سبک و سنگین میکنی....به هر حال تا وقتی نتونی زود ازش خواستگاری کنی .....

ممنون از پاسخگویی شما کاربر محترم

عرض کنم خدمت شما...قسمت باشه نصیب همدیگه میشیم و قسمت نباشه نهه....دنیا به آخر نمیرسه....امیده که به زندگی تداوم میده...چرا همین امروزم بخوام میتونم برم ولی خب همینطوری هم نیست باید به قول خودتون یکم سبک و سنگین بشه مسئله....بازم میگم ازدواج مسئله کوچیکی نیست...صحبت یه عمرهه....خب من میخوام این ذهنیته از ذهنم بره...کسی هم تجربه ای از خودش یا اطرافیانش نگفته و اینکه من در مورد اون موضوع چطوری اعلام کنم یا بپرسم....اینا همش سواله؟؟
بعدشم در مورد این موضوع هیج جا به طور کامل شفاف توضیح نداده...ممکنه خیلی ها سوال داشته باشن و جواب سوالهاشونو تو این پست من پیدا کنن.

galin01;934816 نوشت:
چه نوع سوال های میشه در مورد مسئله دوم پرسید تا حدودی بفهمیم طرف شخصیتیمون چجور آدمی هستش؟به دوستان هم گفتم واقعا نمیشه هر سوالی رو پرسید تو جلسه خواستگاری.

بزرگوار
شما سعی کنید هر چیزی که براتون مهمه، یا داشت کنید و در صحبت و گفتگو با ایشان مطرح کنید، سوالات در خواستگاری خیلی زیاده ولی آنچه نخست مهم می باشد، درخواست و انتظارات شما و ایشان هست.

نشاط;934992 نوشت:
بزرگوار
شما سعی کنید هر چیزی که براتون مهمه، یا داشت کنید و در صحبت و گفتگو با ایشان مطرح کنید، سوالات در خواستگاری خیلی زیاده ولی آنچه نخست مهم می باشد، درخواست و انتظارات شما و ایشان هست.

سوالات و اون چیزهای که مد نظرم هست رو یاداشت کردم.ولی واسه بعضی از سوالات مهم نحوه پرسیدنشه...که چطوری باید بیانش کرد مشکل همینه؟

galin01;935677 نوشت:
سوالات و اون چیزهای که مد نظرم هست رو یاداشت کردم.ولی واسه بعضی از سوالات مهم نحوه پرسیدنشه...که چطوری باید بیانش کرد مشکل همینه؟

با سلام و احترام
صادقانه و خیلی راحت مطرح کنید و بیشتر تلاش کنید آنچه دغدغه شماست بپرسید، سعی کنید پاسخ هایش را بعدا با یکی از افرادی که خبره است( البته مشاور بهتره) تحلیل کنید.

سلام

من فکر کنم . ازدواج با یک دختر معتقد و متدین خانم حوزوی دین فرد شک ندآرم
بصورت کامل تکمیل شده است

و یک انتخاب ایده آل است

واقعا نمونه بارز خانم های متشرع خواهران طلبه حوزوی هستن

شک ندارم

خداوند ب شما لطف داشته است

بسم الله

موضوع قفل شده است