ازدواج با دختر مسیحی

تب‌های اولیه

78 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختر مسیحی

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سوالی داشتند که مایل نبودند با نام کاربری خود مطرح نمایند.

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

با سلام

ضمن قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران

بنده دانشجوی دکتری هوا فضا یکی از دانشگاهها ی دولتی تهران هستم که مسلط ب دو زبان خارجه انگلیسی و فرانسوی هم هستم

که مدتی پیش توسط یکی از بستگان در یک مراسمی با خانواده فرانسوی آشنا شدیم
که یکی از دختران آنها هم که درس پزشک خودش را تمام نموده است !
که توسط دختر خانم ب من ابراز علاقه شده است
حالا سئوال من این است:

ازدواج با خانمی که مسیحی است و بیان داشته است تا شناخت کاملی نسبت ب اسلام بدست نیاورده است، مسلمان نخواهد شد؛
از لحاظ شرعی چه حکمی خواهد داشت؟

مهریه چنین خانمی چگونه است ؟ یعنی بر اساس بانوان مسلمان صورت می گیرد ؟

اگر حاضر ب پذیرش دین مبین اسلام و تشیع علوی نشود ؟ تکلیف چیست ؟

ضمنا مرجع تقلید من هم مقام معظم رهبری است

لطفا اگر زودتر جواب بدهید ممنونم
چون برای من حیاتی است و درسرنوشت من خیلی موثراست
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

مدیر ارجاع سوالات;931853 نوشت:
با سلام

ضمن قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران

بنده دانشجوی دکتری هوا فضا یکی از دانشگاهها ی دولتی تهران هستم که مسلط ب دو زبان خارجه انگلیسی و فرانسوی هم هستم

که مدتی پیش توسط یکی از بستگان در یک مراسمی با خانواده فرانسوی آشنا شدیم
که یکی از دختران آنها هم که درس پزشک خودش را تمام نموده است !
که توسط دختر خانم ب من ابراز علاقه شده است
حالا سئوال من این است:

ازدواج با خانمی که مسیحی است و بیان داشته است تا شناخت کاملی نسبت ب اسلام بدست نیاورده است، مسلمان نخواهد شد؛
از لحاظ شرعی چه حکمی خواهد داشت؟

مهریه چنین خانمی چگونه است ؟ یعنی بر اساس بانوان مسلمان صورت می گیرد ؟

اگر حاضر ب پذیرش دین مبین اسلام و تشیع علوی نشود ؟ تکلیف چیست ؟

ضمنا مرجع تقلید من هم مقام معظم رهبری است

لطفا اگر زودتر جواب بدهید ممنونم
چون برای من حیاتی است و درسرنوشت من خیلی موثراست
با تشکر

عرض سلام و ادب
ازدواج دائم با زن غیر مسلمان هرچند اهل کتاب باشد باطل است .
مهریه امری است توافقی اما لازم ،پس در تعیین مقدار ان به شان زن نگاه میشود در عین حال کاملا توافقی است.
اگر این زن حاضر به مسلمان شدن نشود شرعا ازدواچ دائم شما با او باطل است.

اسراء;932128 نوشت:

مهریه امری است توافقی اما لازم ،
پس در تعیین مقدار ان به شان زن نگاه میشود در عین حال کاملا توافقی است.

سلام ...
میخواستم منظوره این جملتون رو متوجه بشم ...

یعنی چی که برای تعیین میزان مهریه باید به شان زن نگاه بشه ....

مثلا اگر خوشگل تر بود و خانواده پولدارتری داشت و با کلاس تر بود مهریه اش زیاد تر میشه .... یا منظور چیزه دیگری هست

منشکرم .

سلام

ی سئوال
یعنی با یک دختر مسیحی می شود . ازدواج موقت کرد؟

با سلام

از نظر اسلام، مسیحیان از اهل کتاب هستند. طبق نظر مراجع معظم تقلید شیعه، زن مسلمان نمى‏تواند به عقد آنها در آید، چه عقد دایم باشد یا عقد موقت و مرد مسلمان هم نمى‏تواند با زن هاى غیر اهل کتاب ازدواج دایم یا موقت داشته باشد. اما در ازدواج موقت مردان مسلمان با زنان اهل کتاب اقوا جواز است، و در دایم احوط منع است.

[=Comic Sans MS]

اسراء;932128 نوشت:
مهریه امری است توافقی اما لازم ،پس در تعیین مقدار ان به شان زن نگاه میشود در عین حال کاملا توافقی است.

استاد عزیز وقتی شما اینجور میگین چه انتظاری از دختر خانم ها و خانواده ها میره .

پس شان حضرت زهرا پایین بود دیگه ؟؟؟ چون مهریه خیلی از زن ها تو اون زمان ازش بالاتر بوده .

[/HR]
امام باقر (ع) میفرمایند: مهریه همان چیزی است که طرفین بر آن توافق می‏کنند، کم باشد یا زیاد.

فروع کافی، ج 5، ص 378

امام صاق (ع) میفرمایند : مردی که مهریه‏ای (برای زن قرار دهد) و قصدش این باشد که به او ندهد او همانند دزد است.

فروع کافی، ج 5، ص، 383

[/HR]
مهریه چیزی که با توافق طرفین ، و توان داماد بهش میرسن ، چون باید حتماً پرداخت بشه .

اگر اشتباه میکنم بگین اشتباهه ؟!

آرمین...;932150 نوشت:
ی سئوال
یعنی با یک دختر مسیحی می شود . ازدواج موقت کرد؟

...بله میشود.

مینوی خرد;932130 نوشت:
سلام ...
میخواستم منظوره این جملتون رو متوجه بشم ...

یعنی چی که برای تعیین میزان مهریه باید به شان زن نگاه بشه ....

مثلا اگر خوشگل تر بود و خانواده پولدارتری داشت و با کلاس تر بود مهریه اش زیاد تر میشه .... یا منظور چیزه دیگری هست

منشکرم .

منظور این است که در تعیین مصداق موارد کلی که در مهریه توافق میشود شان طرف نگاه میشود .در توضیح این مطلب توجه شما را به توضیح وافی ایت الله شبیری زنجانی معطوف میدارم:
[=Noor_Lotus]نكته‌اى هم هست كه در كتب روشن نشده و مورد بحث كامل قرار نگرفته است. و آن اين است كه متعارف بودن بايد با در نظر گرفتن طرف باشد نه به طور كلى. لذا اگر يكى از اشراف گفت جهاز البيت مهريه[=Noor_Lotus] باشد مراد اتاقى است كه با او متناسب باشد و اين قيد نيز از تناسبات حكم و موضوع فهميده مى‌شود و شايد كسانى كه مى‌گويند حد وسط قرار داده شود و نيز تعبير «لا وكس و لا شطط» به اين معنا باشد كه افراط و تفريط نباشد و عادلانه باشد و متناسب با حال و وضع شخص باشد و دون يا فوق شأن[=Noor_Lotus] او نباشد. به احتمال قوى مراد همين است كه در تعيين مصاديق افراط و تفريط نشود. احتمال ديگر آن كه در مهر المثل كه متعارف آن هم كم و زياد دارد، گفته‌اند مراد متوسط از مقادير متعارف است يعنى بايد شئون رعايت شود. و بين بين باشد. مثلًا اگر مهريه خانه باشد و نسبت به اين شخص خانه از چهل ميليون تا صد ميليون متعارف باشد، در اين صورت مى‌گويند بايد بين بين باشد يعنى شصت، هفتاد ميليون كفايت مى‌كند. اگر مراد از روايات اين باشد تقريبا مى‌توان گفت روايات نيز طبق قواعد فرموده‌اند و تعبد محض نيست و معناى آن هم اين است كه شى‌ء متناسبى پرداخت شود و افراط و تفريط نشود. و وقتى مفاد روايات طبق قاعده باشد ديگر لازم نيست كه به همان موارد اقتصار كنيم و مى‌توانيم قائل به توسعه شويم و بگوييم مراد از وسط همين است كه عادلانه باشد چون تعبد محض در امورى است كه صرفاً مربوط به عالم وحى است مثل اذكار و اوراد و لذا انسان حق تصرف در آنها ندارد اما در مثل بيع و شراء و مهر تعبد محض نيست و تعبد بودن در آنها نيازمند دليل محكم است. «* و السلام*»‌

[=Noor_Lotus][=Noor_Titr]كتاب نكاح (زنجانى)، ج‌22، ص: 6895
[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus][=Noor_Lotus]

reza_B;932461 نوشت:
ستاد عزیز وقتی شما اینجور میگین چه انتظاری از دختر خانم ها و خانواده ها میره .

پس شان حضرت زهرا پایین بود دیگه ؟؟؟ چون مهریه خیلی از زن ها تو اون زمان ازش بالاتر بوده .

اصلا منظور این نیست . هر چند برای نزدیک شدن ذهن به منظور فقها از شان، این جملات از کتاب نکاح ایت الله شبیری بد نیست :[=Noor_Lotus]اگر چه بسيارى از كتب ذكر نكرده‌اند، ولى شيخ طوسى در «مبسوط»، ابن براج در «مهذب»، علامه در «قواعد» و «تحرير» و شايد در «معالم الدين» گفته‌اند كه گاهى خصوصيات زوج هم موجب تفاوت مهر مى‌شود مثلًا اگر مردى شريف و داراى خصوصيات والاى اخلاقى و ديانتى باشد برخى زنان حاضر به ازدواج با كمترين مهريه[=Noor_Lotus] با او هستند و كسر شأن[=Noor_Lotus] هم براى ايشان نمى‌شود و لذا مهر المثل در اينجا كمتر مى‌شود، در شعر هم هست كه «قليل شك يكفينى و لكن قليلك لا يقال له القليل» و گاهى هم برعكس است و نبايد مهر را كم بگيرند. محقق كركى هم اين مطلب را پذيرفته است و صاحب جواهر هم آن را «لا يخلو من وجه» خوانده است و به نظر مى‌رسد كه اين درست است.
کتاب النکاح زنجانی ج22 ص7132

[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus]

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

اسراء;932494 نوشت:
اصلا منظور این نیست . هر چند برای نزدیک شدن ذهن به منظور فقها از شان، این جملات از کتاب نکاح ایت الله شبیری بد نیست :[=Noor_Lotus]اگر چه بسيارى از كتب ذكر نكرده‌اند، ولى شيخ طوسى در «مبسوط»، ابن براج در «مهذب»، علامه در «قواعد» و «تحرير» و شايد در «معالم الدين» گفته‌اند كه گاهى خصوصيات زوج هم موجب تفاوت مهر مى‌شود مثلًا اگر مردى شريف و داراى خصوصيات والاى اخلاقى و ديانتى باشد برخى زنان حاضر به ازدواج با كمترين مهريه[=Noor_Lotus] با او هستند و كسر شأن[=Noor_Lotus] هم براى ايشان نمى‌شود و لذا مهر المثل در اينجا كمتر مى‌شود، در شعر هم هست كه «قليل شك يكفينى و لكن قليلك لا يقال له القليل» و گاهى هم برعكس است و نبايد مهر را كم بگيرند. محقق كركى هم اين مطلب را پذيرفته است و صاحب جواهر هم آن را «لا يخلو من وجه» خوانده است و به نظر مى‌رسد كه اين درست است.

[=Noor_Lotus]

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
استاد پس سنت رسول الله(ص) در تعیین مهریه چ می شود؟

یعنی تمام آن داماد هایی که مهریه تایین شده دارای مکارم اخلاق شاخص بودند؟
الان با این شان مرد چطور برای ازدواج اقدام کند؟
یکجا مهر المثل یکجا مهر المسمی یک جا هم مهرالسنه!
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.
یاعلی(س)

[="Comic Sans MS"][="Indigo"]

اسراء;932494 نوشت:
اصلا منظور این نیست . هر چند برای نزدیک شدن ذهن به منظور فقها از شان، این جملات از کتاب نکاح ایت الله شبیری بد نیست :[=Noor_Lotus]اگر چه بسيارى از كتب ذكر نكرده‌اند، ولى شيخ طوسى در «مبسوط»، ابن براج در «مهذب»، علامه در «قواعد» و «تحرير» و شايد در «معالم الدين» گفته‌اند كه گاهى خصوصيات زوج هم موجب تفاوت مهر مى‌شود مثلًا اگر مردى شريف و داراى خصوصيات والاى اخلاقى و ديانتى باشد برخى زنان حاضر به ازدواج با كمترين مهريه[=Noor_Lotus] با او هستند و كسر شأن هم براى ايشان نمى‌شود و لذا مهر المثل در اينجا كمتر مى‌شود، در شعر هم هست كه «قليل شك يكفينى و لكن قليلك لا يقال له القليل» و گاهى هم برعكس است و نبايد مهر را كم بگيرند. محقق كركى هم اين مطلب را پذيرفته است و صاحب جواهر هم آن را «لا يخلو من وجه» خوانده است و به نظر مى‌رسد كه اين درست است.

باکمال احترام برای شما و نویسنده های این متن ، اصلاً قبول ندارم .

نگفتیم کم باشه یا زیاد خوبه یا بد ، اما هم شان بودن با اعتقادات ما وسبک زندگی معصومین جور در نمیاد ، تا جای که ما زندگی معصومین و پیامبران را خواندیم مهریه چیزی بوده که در توان داماد بوده و سرش به توافق میرسن یا نه .

سلام به کارشناس و دوستان
آیا اگر آن دختر مسیحی ویا یهودی اعتقاد داشت که حضرت عیسی علیه السلام و یا حضرت عزیر علیه السلام پسر خدا هستند(نعوذ بالله) که دیگه نمیشه باهاشون حتی ازدواج موقت کرد.درسته؟

سلام

خوب برادر عزیز من چند مورد رو خدمت شما میگم

1/اصلا چرا دختر خانم خارجی این همه دختران مومنه وجود دارد . یکی را انتخاب کنید و خیالتان راحت

2/ مراقب باشید . حکایت خانم بتی محمودی با فیلم ضد ایرانی اش ب نام no t without my doughter خد آیی نکرد
برآی شما رقم نخورد

3/ اگر واقعا عاشق شما است . مسلمان شدن خانم چیزی زیاد سخت نیست !

ب نظرم اول با چادر سر کردن ایشان را آشنا کن و وا کنش ایشان را بسنج . ببین چه عکس العمل داره

4/ نهایتش دیدی خیلی سماجت می کند مسلمان نمی شود . اگر بچه لا کچری هستی ایشان را صیغه فرمائید.
و یک دختر خانم محجبه را بعنوان همسر دائم خود اختیار نمائید
البته
امکان داره طی مدت صیغه ایشان مسلمان بشود
و این دیگر مشکل خودت
حالا فکر ها ت خوب بفرما

سلام علیکم و رحمةالله و برکاته
پرسشگر محترم!
حتی اگر فرض کنیم که چنین ازدواجی از نظر شرعی هم مجاز باشد، باز هم به صلاح شما نیست....حتی اگر اون خانم، مسلمان شود باز هم به صلاح نیست.
جامعه و فرهنگی که ایشون در آن رشد کرده صدوهشتاددرجه با شما متفاوته و بنابراین دیدگاههاتون هیچ شباهتی به هم نخواهد داشت! و این منجر به عدم تفاهم و درک یکدیگر خواهد شد.
بسیار شاهد هستیم که دو نفر از دوشهر مختلف ایران با هم ازدواج می کنند و به دلیل تفاوت فرهنگ و درنتیجه تفاوت سلایق و دیدگاهها دچار مشکلات مختلف می شوند.
دیگر چه برسد به اینکه اهل دو کشور متفاوت باشند!!!

دوست عزیز! عاقلانه تصمیم بگیرید!
دچار هیجان نشوید از اینکه یک دختر خوشگل فرانسوی عاشقتان شده!!! یا به عبارت دیگر، جوگیر نشوید!

سلام

باید ببینی دل خودت چی میگه

اگه شیعی بشه مشکلت حله

از لحاظ شرعی دیگر مانعی بر سر راهت نیست !

حتما

استخاره فراموش نشود !

Elderado;932891 نوشت:
سلام به کارشناس و دوستان
آیا اگر آن دختر مسیحی ویا یهودی اعتقاد داشت که حضرت عیسی علیه السلام و یا حضرت عزیر علیه السلام پسر خدا هستند(نعوذ بالله) که دیگه نمیشه باهاشون حتی ازدواج موقت کرد.درسته؟

لطفا نام مرجع تقلید خود را بفرمایید

reza_B;932502 نوشت:
تا جای که ما زندگی معصومین و پیامبران را خواندیم مهریه چیزی بوده که در توان داماد بوده و سرش به توافق میرسن یا نه .

بنده هم خدمت پرسشگر محترم عرض کردم کاملا توافقی است لکن معیار در تعیین مقدار ان برای توافق شان طرفین است. فایده این سخن هم در مواردی در فقه ظاهر میشود:
مثلا در موردی که مهریه معین نشده و پس از عقد اختلاف شده به مهر المثل رجوع میشود یعنی مهریه زنانی که در حد و شان او هستند مراجعه میشود.

سلام

دو نکته را مد نظر داشته باشد

شما اختلافات اساسی با دختر خانم فرانسوی در زمینه

1/اعتقادی و مذهبی
2/فرهنگی
دارید
که این زنگ خطری برای شما است !

گفتند عقد موقت ایرادی نداره.
خب شما ازدواج کنید. بعد برای محکم کاری عقد موقت هم بخونید.
یا اصلاً عقد موقت 200 ساله بخونید.

سلام

هرچند شخصا خودم مخالف ازدواج چند همسری هستم
اما

پیشنهاد میدهم

اگر عاشق هم هستید
دو طرفه
که جون فدا ی هم می کنید

چون دختران فرانسوی اونطور یکه شنیدم
آخر عشق هستن
مث دختران ایرانی نیست
الان عاشق بعد فارغ

خخخخ
ب نظرم دختر خانم فرانسوی را صیغه ودر همان کشور فرانسه باشد
و ی دختر خانم متدین هم در ایران عقد دائم فرمائید

رستگاران;932496 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
استاد پس سنت رسول الله(ص) در تعیین مهریه چ می شود؟

یعنی تمام آن داماد هایی که مهریه تایین شده دارای مکارم اخلاق شاخص بودند؟
الان با این شان مرد چطور برای ازدواج اقدام کند؟

مهریه امری توافقی است
توصیه ی اسلام به کمتر بودن مهریه زنان است و فرموده اند بدترین زنان امت من انهایی هستند که مهریه شان بسیار زیاد است
لکن در صورتی که بخواهیم معیار برای تعیین مهریه از اسلام بخواهیم فرموده است به شان زن نگاه میشود.

رستگاران;932496 نوشت:
یکجا مهر المثل یکجا مهر المسمی یک جا هم مهرالسنه!
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

مهر امثل با مهر المسمی که باهم یکجا جمع نمیشوند؟!!
مهرالسنه هم که اگر جایی رعایت شود نور علی نور است

سلام
می خو اهم مزایای ازدواج با دختر خانم های خارجی را نسبت ب دختران ایرانی بگم

1/مهربونی غیرقابل وصف نشدنی
2/عاشق حقیقی وقتی بهت گفت آی لاو یو باورش کن یعنی عشقش فقط تو هستی و بس
3/دروغ کلک و پیچوندن و دو دره کردن بلد نیستند
4/اصلا غیبت و خبر چینی بلد نیستند
5/دست بهت داد تا آخرش بات است .

6/مث زنان ایرانی نیستند اکثریت شان با مادر شوهر و خواهر و شوهر و برادر شوهر دشمن

اما

سعی کن زبان فارسی را یاد نگیرید

چون بعد خانم های ایرانی شروع می کنند
آموزش دادن بهش

که دیونه بودی با این ازدواج کردی . عقل نداشتی فرانسه ول کردی اومد تهرون ووووووووو

باور کن

پ.ن

بسم الله رو بگو ی جشن باشگوهی بگیر و یه بزن و بر....

مرا هم دعوت کردی با کمال میل

در خدمتم

آرمین...;935054 نوشت:

احسنت احسنت
چقدر خوب قضاوت می کنید.
از مسلمانی فقط اسمش مونده.
با نوشته تون فقط توهین کردید.
یه نمونه دختر امریکایی دیدید. هزاران دختر و مادر ایرانی نمی بینید که دارند با چنگ و دندون زندگی می کنند و جون می کنند تو مملکت؟
بی انصافی تا حد؟

zahra*;935056 نوشت:
احسنت احسنت
چقدر خوب قضاوت می کنید.
از مسلمانی فقط اسمش مونده.
با نوشته تون فقط توهین کردید.
یه نمونه دختر امریکایی دیدید. هزاران دختر و مادر ایرانی نمی بینید که دارند با چنگ و دندون زندگی می کنند و جون می کنند تو مملکت؟
بی انصافی تا حد؟

سلام

سرکار خانم زهرا

منظور من بخشی از دختر خانم های ایرانی است

ن همه خانم های ایرانی

آرمین...;935057 نوشت:
منظور من بخشی از دختر خانم های ایرانی است

بخشی رو با اکثریت نمی نویسند.
اون روز هم گفتم خوب و بد همه جای دنیا هستند. همه جا هستند. آدم با دیدن یک نفر اکثریت یا حتی بخشی از جمعیت یک کشوری رو زیر سوال نمی بره. اگر شما تو اطرافتون فقط چنین دخترایی رو دیدید به اکثریت تعمیمش ندید.
شما نوشتتون انقدر یکطرفه و غیر منصفانه است ادم نمی دونه چی بگه. هر چی صفت بد بود شما تو نوشته اتون استفاده کردید. بعد می گید بخشی. شما چرا حتی اگر منظورتون بخشی هست که من فکر نمی کنم باید تو یه سایت عمومی این جملات رو بکار ببرید.
واقعا نمی فهمم شما با چه منطقی این طوری تحلیل می کنید. اصلا چرا یک مرد باید بیاد خانم های ایرانی رو زیر سوال ببره.

zahra*;935058 نوشت:
بخشی رو با اکثریت نمی نویسند.
اون روز هم گفتم خوب و بد همه جای دنیا هستند. همه جا هستند. آدم با دیدن یک نفر اکثریت یا حتی بخشی از جمعیت یک کشوری رو زیر سوال نمی بره. اگر شما تو اطرافتون فقط چنین دخترایی رو دیدید به اکثریت تعمیمش ندید.
شما نوشتتون انقدر یکطرفه و غیر منصفانه است ادم نمی دونه چی بگه. هر چی صفت بد بود شما تو نوشته اتون استفاده کردید. بعد می گید بخشی. شما چرا حتی اگر منظورتون بخشی هست که من فکر نمی کنم باید تو یه سایت عمومی این جملات رو بکار ببرید.
واقعا نمی فهمم شما با چه منطقی این طوری تحلیل می کنید. اصلا چرا یک مرد باید بیاد خانم های ایرانی رو زیر سوال ببره.

خوب ببخشید

من بخشی رو در اطرافم و دانشگاه متاسفانه بفور دیدم

یعنی بخشی از این دسته خانم ها را نمی توان نا دیده گرفت
حرف من هم روی بخشی از اونا است

قطعا شما هم باور دارید!

ولی اگر میگم دختر خانم خارجی مهربون هستن
تا آخرش پایه عسقشون هستن

از این جور مسائل دشمنی با خانواده شوهر در بینش وجود ندارد

اصلا بلد نیستم

بی ارتباط نگفتم

آرمین...;935061 نوشت:
بی ارتباط نگفتم

ببخشید معنا ندارد. لطفا اگر امکان داره دیگه استفاده نکنید. بعضی کلمه ها دیگه بی ارزش شدند تو جامعه ی ما.
شما یه دختر آمریکایی دیدید حالا همه رو دارید با اون می سنجید.
آیا همه ی دخترهای آمریکایی رو می شناسید. همگی خوب و مهرون و عاشق هستند؟ دخترهای ایرانی هم به وفور خبرچین و نامهربانند؟
ایا همه ی دخترهای ایرانی رو هم می شناسید؟
واقعا انقدر ناراحت کننده نوشتید که آدم می خواد زنده نباشه تحلیل های شما رو نخونه.
حالا اگر منم چند تا آقای دور و برم بد دیده باشم برم مثلا آلمان یه مرد خوب ببینم بیام همه ی مردها رو بکوبم؟
انقدر تحلیل سطحی؟
من باور دارم که همه ی جای دنیا و بین همه ی انسان ها خوب و بد هست. اون انسان می تونه زن باشه می تونه مرد باشه. می تونه آمریکایی باشه می تونی افغان باشه هلندی یا ایرانی. میتونه رنگش سیاه باشه و یا سفید. باور دارم صرفا مرد یا زن بودن یا ایرانی یا آمریکایی بودن ملاک خوب و بد بودن آدم ها نیست. من روی آدم ها برچسب نمی گذارم که این آمریکایی این فرانسوی اون پاکستانی.
شما برید چند تا از کتابهای مربوط به هشت سال جنگ تحمیلی رو بخونید. خاطرانی از خانم های اسیر یا در مناطق جنگی. همین الان هم چنین خانم هایی هستند.

می دونید از چی بیشتر ناراحت میشم. از اینکه یکی که مسلمان هست این حرفا رو بزنه. یکی که ادعا داشته باشه. عرفان و .... بعد بیاید این طوری قضاوت کنید و بعد هم....
می دونید آدم باید عمل کنه. حرف رو خیلی ها می زنند و اونی هم که عمل می کنه دیگه حرف نمی زنه میره پی عملش. ما فقط شعار میدیم. کسی که عمل می کنه نمیاد با قضاوتش بزنه یه عده آدم رو زخمی کنه. امیدوارم روزی متوجه اشتباه و قضاوت نادرست خودتون بشید و کسی رو قضاوت نکنید و تا وقتی از همه اطلاع ندارید در مورد یه قشری از جامعه به همین راحتی صحبت نکنید.

zahra*;935064 نوشت:
ببخشید معنا ندارد. لطفا اگر امکان داره دیگه استفاده نکنید. بعضی کلمه ها دیگه بی ارزش شدند تو جامعه ی ما.
شما یه دختر آمریکایی دیدید حالا همه رو دارید با اون می سنجید.
آیا همه ی دخترهای آمریکایی رو می شناسید. همگی خوب و مهرون و عاشق هستند؟ دخترهای ایرانی هم به وفور خبرچین و نامهربانند؟
ایا همه ی دخترهای ایرانی رو هم می شناسید؟
واقعا انقدر ناراحت کننده نوشتید که آدم می خواد زنده نباشه تحلیل های شما رو نخونه.
حالا اگر منم چند تا آقای دور و برم بد دیده باشم برم مثلا آلمان یه مرد خوب ببینم بیام همه ی مردها رو بکوبم؟
انقدر تحلیل سطحی؟
من باور دارم که همه ی جای دنیا و بین همه ی انسان ها خوب و بد هست. اون انسان می تونه زن باشه می تونه مرد باشه. می تونه آمریکایی باشه می تونی افغان باشه هلندی یا ایرانی. میتونه رنگش سیاه باشه و یا سفید. باور دارم صرفا مرد یا زن بودن یا ایرانی یا آمریکایی بودن ملاک خوب و بد بودن آدم ها نیست. من روی آدم ها برچسب نمی گذارم که این آمریکایی این فرانسوی اون پاکستانی.
شما برید چند تا از کتابهای مربوط به هشت سال جنگ تحمیلی رو بخونید. خاطرانی از خانم های اسیر یا در مناطق جنگی. همین الان هم چنین خانم هایی هستند.

دقت فرمائيد . بدلیل موقعیت خانوادگی م سالیان پیش در یکی از کشورههای خارجی مدتی سکونت داشتم

و تا حدودی لمس کردم و آشنا هستم

در بین ما ایرانی ها

دروغ و کلک زدن و دو در کردن و پبچوندن غوغا می کند

این رذایل یک فرهنگ است . در بین ما

خواهش می کنم خانم زهرا لطفا متعصبانه با این مقوله بر خورد نکنید
شک ندارم . قلبا حرفهای مرا قبول دارید
مطمئن هستم !

عشق در بین ما ایرانی ها موقتی و چند روز و چند سباحی است

خبر چینی حقیقت غیر کتمان در بین بخشی از جامعه ما است

اینها رو نمی شود کتمان کرد

ولی من این مهربون رو دیدم

دیدم

من قصدم تعمبم دادن ی امر خوب و بد ب کل نیست

تنها من یک مورد ندیدم
در جایی که سکونت دارم و زندگی می کنم

بفور خانم های خارجی رو دیدم که با آقایان ایرانی ازدواج نمودن

و می توانم ب جرات بگم

مردان ایرانی بسیار راضی و خرسند از این ازدواج ها بودن

دیگر

خبری از دعای عروس و مادر شوهر در بینشون و جود ندارد

دخیلی حرفی دیگر که اگر بزنم شک ندارم

احتمال داره
دعوا ب پا بشه

بدبینی امروزه نسل جوان از عشق های کذایی

نتبجه

بی اخلاقی و حقه بازی و کلک و درو غ و خیانت و پبچوندن و دو دره کردن
م
متاسفانه

بخشی از دختر خانم ها و آقا پسرهها است

عرض کردم

بخشی ...بخشی

آرمین...;935069 نوشت:
خواهش می کنم خانم زهرا لطفا متعصبانه با این مقوله بر خورد نکنید
شک ندارم . قلبا حرفهای مرا قبول دارید
مطمئن هستم !

به هیچ وجه، قبول ندارم. حتی یک درصد. خودم یک خانم ایرانی هستم که این طوری نیستم بعد بیام قلبا قبول کنم خود و امثال خودم دو رو و کلک هستیم.
متعصب من نیستم. شما با نگاه متعصبانه دارید خانم ها رو زیر سوال می برید و با کلمه ی بخشی می خواید خودتون رو تبرئه کنید. حتی حق ندارید بخشی رو زیر سوال ببرید.
خدا رو شکر مردهای ایرانی برند با خانم های خوب، مهربون و عاشق آمریکایی ازدواج کنند و از دست خانم های خبرچین و دو روی ایرانی راحت بشند. خدا رو هزار مرتبه شکر. ازدواج برای یک مرد ایرانی خیلی مهم هست. اون هم از اون مسلمان ایرانی. امیدوارم همه شون برند با آمریکایی ها ازدواج کنند و عاقبت بخیر بشند. من متعصبانه و کورکورانه میگم فقط از مسلمانی اسمش مونده فقط.
من حالم بد میشه وقتی کسی بدون آمار حرف می زنه و فقط داره جلوی چشم خودش رو می بینه و تعمیمش میده به همه. من یک دختر ایرانی دارم تو این کشور به سختی زندگی می کنم، گلیم خودم رو از آب بیرون می کشم. باید چادر سر کنم. حجاب بگذارم با سختی کار پیدا کنم مستقل بشم و اونوفت یک مرد ایرانی میاد قضاوت می کنه و کاش می فهمیدید یک دختر ایرانی چقدر تو جامعه اش سختی می کشه. حالا باید بیاد توسط یک مرد ایرانی این طوری تحقیر بشه. چقدر متاسفم برای خودم از چنین نگاه هایی. کاش زنده نبودم و نمی شنیدم این صفات بد رو.
من هم اگر قرار بود فقط جلوی چشم خودم رو می دیدم باید تمام مردهای ایرانی رو زیر سوال می بردم.
حرف ها و تحلیل های شما رو که می خونم یاد تحلیل های تو تاکسی و اتوبوس بین مردم میوفتم. حرف های بی اساس و بی منطق.
من یادم هست چند وقت پیش سوار تاکسی شدم، تاکسی شروع کرد به بد و بیراه گفتن از جامعه و از بانکی که اخیرا مشکلی براش پیش اومده، بعد که داشتیم می رسیدم به مقصد گفتم من مسیرم از جای دیگه است به هیچ وجه قبول نکرد منو برسونه. در صورتی که باید این کارو می کرد. پیاده شدم و کرایه مو حساب کردم. مثل همیشه به این فکر افتادم که موقع انتقاد کردن همه بلد هستیم راننده تاکسی راحت شروع می کنه همه رو زیر سوال می بره. چون حرف زدن کاری نداره ولی موقع عمل کردن می بینیم فاصله ی حرف تا عمل زیاده. این اتفاق برای من زیاد افتاده. راننده قشنگ همه رو انتقاد می کنه، بعد کرایه رو هم زیاد می گیره. ولی کار بد خودش رو نمی بینه.

zahra*;935091 نوشت:
به هیچ وجه، قبول ندارم. حتی یک درصد. خودم یک خانم ایرانی هستم که این طوری نیستم بعد بیام قلبا قبول کنم خود و امثال خودم دو رو و کلک هستیم.
متعصب من نیستم. شما با نگاه متعصبانه دارید خانم ها رو زیر سوال می برید و با کلمه ی بخشی می خواید خودتون رو تبرئه کنید. حتی حق ندارید بخشی رو زیر سوال ببرید.
خدا رو شکر مردهای ایرانی برند با خانم های خوب، مهربون و عاشق آمریکایی ازدواج کنند و از دست خانم های خبرچین و دو روی ایرانی راحت بشند. خدا رو هزار مرتبه شکر. ازدواج برای یک مرد ایرانی خیلی مهم هست. اون هم از اون مسلمان ایرانی. امیدوارم همه شون برند با آمریکایی ها ازدواج کنند و عاقبت بخیر بشند. من متعصبانه و کورکورانه میگم فقط از مسلمانی اسمش مونده فقط.
من حالم بد میشه وقتی کسی بدون آمار حرف می زنه و فقط داره جلوی چشم خودش رو می بینه و تعمیمش میده به همه. من یک دختر ایرانی دارم تو این کشور به سختی زندگی می کنم، گلیم خودم رو از آب بیرون می کشم. باید چادر سر کنم. حجاب بگذارم با سختی کار پیدا کنم مستقل بشم و اونوفت یک مرد ایرانی میاد قضاوت می کنه و کاش می فهمیدید یک دختر ایرانی چقدر تو جامعه اش سختی می کشه. حالا باید بیاد توسط یک مرد ایرانی این طوری تحقیر بشه. چقدر متاسفم برای خودم از چنین نگاه هایی. کاش زنده نبودم و نمی شنیدم این صفات بد رو.
من هم اگر قرار بود فقط جلوی چشم خودم رو می دیدم باید تمام مردهای ایرانی رو زیر سوال می بردم.
حرف ها و تحلیل های شما رو که می خونم یاد تحلیل های تو تاکسی و اتوبوس بین مردم میوفتم. حرف های بی اساس و بی منطق.
من یادم هست چند وقت پیش سوار تاکسی شدم، تاکسی شروع کرد به بد و بیراه گفتن از جامعه و از بانکی که اخیرا مشکلی براش پیش اومده، بعد که داشتیم می رسیدم به مقصد گفتم من مسیرم از جای دیگه است به هیچ وجه قبول نکرد منو برسونه. در صورتی که باید این کارو می کرد. پیاده شدم و کرایه مو حساب کردم. مثل همیشه به این فکر افتادم که موقع انتقاد کردن همه بلد هستیم راننده تاکسی راحت شروع می کنه همه رو زیر سوال می بره. چون حرف زدن کاری نداره ولی موقع عمل کردن می بینیم فاصله ی حرف تا عمل زیاده. این اتفاق برای من زیاد افتاده. راننده قشنگ همه رو انتقاد می کنه، بعد کرایه رو هم زیاد می گیره. ولی کار بد خودش رو نمی بینه.

سلام

من حرفم روی بخشی از افراد جامعه حالا چه خانم و چه آقا که باعث شدن با دروغ و نیرنگ و فریب بی اعتمادی را در جامعه بسط و گسترش بدهند !

آرمین...;935102 نوشت:
من حرفم روی بخشی از افراد جامعه حالا چه خانم و چه آقا که باعث شدن با دروغ و نیرنگ و فریب بی اعتمادی را در جامعه بسط و گسترش بدهند !

دست شما درد نکنه. من چنین فکری نمی کنم. راحت باشید هر چی خواستید بگید. جملات ابتدایی شما با این جمله ی اخیر 180 درجه فرق می کنه.
در ضمن چیزی هست به نام استریوتایپ. اگر خواستید و وقت داشت می تونید در موردش مطالعه کنید. البته فکر می کنم در نظر شما تغییری ایجاد نشه.

آرمین...;935054 نوشت:
سلام

6/مث زنان ایرانی نیستند اکثریت شان با مادر شوهر و خواهر و شوهر و برادر شوهر دشمن

اما

آموزش دادن بهش

که دیونه بودی با این ازدواج کردی . عقل نداشتی فرانسه ول کردی اومد تهرون ووووووووو

باور کن

سلام
میتونم بپرسم با کدوم منبع یا سندی این حرف رو میزنید؟ اون شش بندی که بیان فرمودید رو میگم.
اینطوری که شما حرف میزنید کاملا مشخصه که شکست عشقی خوردید!

نیم من;935122 نوشت:
سلام
میتونم بپرسم با کدوم منبع یا سندی این حرف رو میزنید؟ اون شش بندی که بیان فرمودید رو میگم.
اینطوری که شما حرف میزنید کاملا مشخصه که شکست عشقی خوردید!

سلام

کاربر گرامی

تا اکنون ن عاشق شدم . که بخواهم شکست عشقی بخورم
چرا ؟
چون وقتی ملاک انتخاب صحیح باشد
شکست معنا ندارد

اینجا را اشتباه رفتید !

برای دروغ و ریا و خیانت و کلک و فریب و ارتباطات بی حد ورحصر نامشروع که محدود نیست

و از حقایق جامعه ماست

رفرنس بیاورم

بزرگوار اگر در مدینه فاضله زندگی می کنید

آدرس مدینه موعود را بفرمائید

که ما هم تشریف بیاوریم .

چه حرفا

zahra*;935119 نوشت:
دست شما درد نکنه. من چنین فکری نمی کنم. راحت باشید هر چی خواستید بگید. جملات ابتدایی شما با این جمله ی اخیر 180 درجه فرق می کنه.
در ضمن چیزی هست به نام استریوتایپ. اگر خواستید و وقت داشت می تونید در موردش مطالعه کنید. البته فکر می کنم در نظر شما تغییری ایجاد نشه.

خواهش می کنم

واقع بین باشید

بخشی از خانم های ایرانی عشق را فقط چند وقتی میدوند
که بعد تمام می شود

و چیزی ب نام عشق و مهربون در فرهنگشون

دروغ و فریب است

و ی بازی

عرض کردم بخشی

آرمین...;935129 نوشت:
بخشی از خانم های ایرانی عشق را فقط چند وقتی میدوند
که بعد تمام می شود

و چیزی ب نام عشق و مهربون در فرهنگشون

دروغ و فریب است

و ی بازی

عرض کردم بخشی

و بخشی از مردهای ایرانی زن رو فقط یک کالا می بینند و هدف از ازدواجشون هم چیز مشخصی هست.
من حالم از همه مردهای ایرانی بهم می خوره اگر همه مثل شما فکر کنند.
خوشحالم که فردی مثل شما طرفدار زن های خارجی هست. امیدوارم با یک زن خارجی عاشق و مهربون و لاو این جور چیزا که خودتون میگید ازدواج کنید و هیچ وقت به فکر ازدواج با یک دختر ایرانی نباشید. هیچ وقت.
برای خودم متاسفم که چنین هم وطنانی دارم و با شما هم کلام شدم.
آقای محترم بی وفایی و خیانت در تمام دنیا و در تمام طول تاریخ بوده. فقط منحصر به ایران و دختران ایرانی و این مقطع زمانی نیست. امیدوارم بدون تعصب و با کمی فکر این چیزها رو متوجه بشید.
شما یکم فقط یکم واقع بین باشید و دنیا رو فقط از چشم خودتون که معطوف به یک زن خارجی هست نبینید.
زنان خارجی یا مردان خیانت نمی کنند؟ کاش تهمت و قضاوت جرم بود و شما محکوم می شدید. شما برای دیدن این چیزها لازم نیست پا تو کشور خارجی بگذارید کافیه یک جستجو تو اینترنت انجام بدید تا آمار جرم و جنایت رو تو کشورهای دیگه ببینید. هیچ جا مدینه ی فاضله نیست. متوجه هستید؟ همه جا خوب و بد هست و ما نمی تونیم بخشی و حتی بخشی رو محکوم کنیم. این چیز خیلی طبیعی هست که بخشی از جامعه مشکل داشته باشند. بخشی از از همه ی جوامع مشکلات دارند. متوجه هستید؟ بخشی از آمریکا، ایران و.... این چیز خیلی طبیعی هست. بخشی از جامعه دزد هستند. بخشی خیانت می کنند. بخشی بی اخلاق هستند. بخشی تهمت می زنند. بخشی بی انصاف هستند و در تمام کشورها هست.
بخشی بخشی ...
با کلمات بازی نکنید. یکم برید نوشته هاتون از اول بخونید و با کلمات بازی نکنید. نوشتید مزیت یک زن خارجی نسبت به زن ایرانی. زن چیه؟ کالاست؟ زن یک انسانه. می فهمید انسان. شما حق ندارید انسان ها رو از دید خودتون قضاوت کنید. شما حق ندارید مزیت انسان ها رو تعیین کنید اگر بگید بخشی. می دونید زن کالا نیست که شما بخواید مزیت براش تعیین کنید. نمی دونم شما کی هستید از کجا اومدید، دین و مذهبتون چیه.
از حرفاتون فقط حس انزجار به آدم دست میده. باور نمی کنم این نوشته های یک انسان باشه که تو پروفایلش نوشته مذهب و شهدا. اگر شهدا مثل شما و امثال شما بودند هیچ ارزشی براشون قائل نبودم و خوشحالم و مطمئن که این طوری نیستند. کاش فقط باز هم امثال شهدا رو در جامعه می دیدم.
کاش هیچ وقت تو این سایت نمیومدم و افکار شما رو نمی خوندم. چقدر حالم بد شد.
در ضمن یک توصیه به شما این ایده ی خوبتون رو یک مقاله ی خوب دربیارید و با عنوان مزیت زن خارجی نسبت به زن ایرانی تو یک ژورنال معتبر خارجی که isi هم باشه، چاپ کنید. حیفه چنین ایده هایی و چنین تفکری به هدر بره. بگذارید جهانیان بدونند که تو کشور ما چه خبره و زن ایرانی چیه. البته ممکنه در نهایت در مجلات زرد بتونید مقاله تون رو چاپ کنید.

آرمین...;935128 نوشت:
سلام

کاربر گرامی

تا اکنون ن عاشق شدم . که بخواهم شکست عشقی بخورم
چرا ؟
چون وقتی ملاک انتخاب صحیح باشد
شکست معنا ندارد

اینجا را اشتباه رفتید !

برای دروغ و ریا و خیانت و کلک و فریب و ارتباطات بی حد ورحصر نامشروع که محدود نیست

و از حقایق جامعه ماست

رفرنس بیاورم

بزرگوار اگر در مدینه فاضله زندگی می کنید

آدرس مدینه موعود را بفرمائید

که ما هم تشریف بیاوریم .

چه حرفا

جناب آرمین گرامی ، از یک آدم تحصیلکرده به دور هست که اینطوری بحث کنه. تخریب خوب نیست.
من از شما فقط سند خواستم یا علمی بحث کردن در حیطه مثالهای ملموس علمی.
اولین اشتباه حضرتعالی این بود که شروع کردید به قیاس خانم های ایرانی و خانم های اروپایی.و با این کارتون در پی تخریب زنان ایرانی بر اومدید.

من فقط قصدم اینه که قانع بشم در خصوص قیاسها و مثالهای که بیان فرمودید.

آرمین...;935054 نوشت:

چرا میخواهید مهربونی خانم های ایرانی رو لگد کوب کنید. منظورتون از مهربونی چی هست؟
آرمین...;935054 نوشت:

کدوم سند و مدرک میگه خیانت عشقی خانم های ایرانی بیشتره و اروپا کمتره؟
باور بفرمایید بالای 90 درصد از کسایی که شکست عشقی میخورن راه رو غلط رفتن و هوس کورشون کرده بود.
به نظر من آمار خانم های که شوهرشون به بیماری های بزرگی مبتلا میشن و با این حال کنارشون میموند در ایران بیشتر از جاهای دیگه دنیاست. با وجود زیبایی و موقعیت های عالی کنار همسر جانباز ، یا بیمارشون که امیدی به خوب شدنشونم نیست می مونند. چرا این ها رو نمیبینید؟
آرمین...;935054 نوشت:

باور بفرمایید دوران این حرفا گذشت.
غیبت فقط تو جامعه اسلامی معنا داره. چون اونجا معنا نداره خط کشی برای قیاس وجود نداره.
این مواردی که بیان فرمودید نیاز به سند قوی داره. نیاز به دلیل علمی و منطقی داره.

به نظر بنده شما دخترانی که ایرادات فوق رو دارند دور ورتون دیدید. بخاطر همین اون رو به کل تامیم دادید. که تامیمتون اشتباه است.

آرمین...;935054 نوشت:

اما

اینم فقط در حد یک شعار هست. و بخاطر فرهنگ ایرانی هست. فرهنگ خانواده دوستی ما ایرانی ها.
اگر مادر شوهر ، یا خواهر شوهر من نوعی به من مشورت بدن و من مشورتشون رو درک نکنم حس میکنم داره تو زندگی من دخالت میکنه و همین حساسیت که میگم همسرم مادرشون رو خیلی دوست داره و ممکنه باعث بشه زندگی من به هم بریزه کمی احساس خطر میکنم و باعث دلخوری میشه و اگه دو طرف همدیگرو درک نکنیم این دلخوری تبدیل به دشمنی میشه. فیلم هندی باغبان و فیلم های دیگر از بالیوود و هالیوود هم به این موضوع اشاره کرده.
در اروپا این موارد کمتره به دلیل اینکه فرهنگ خانواده دوستی ایرانی در اونجا کمتره..
این حس از طرف مقابل هم هست. داماد به مادر زنش.

#-o#-o#-o

zahra*;935131 نوشت:
و بخشی از مردهای ایرانی زن رو فقط یک کالا می بینند و هدف از ازدواجشون هم چیز مشخصی هست.
من حالم از همه مردهای ایرانی بهم می خوره اگر همه مثل شما فکر کنند.
خوشحالم که فردی مثل شما طرفدار زن های خارجی هست. امیدوارم با یک زن خارجی عاشق و مهربون و لاو این جور چیزا که خودتون میگید ازدواج کنید و هیچ وقت به فکر ازدواج با یک دختر ایرانی نباشید. هیچ وقت.
برای خودم متاسفم که چنین هم وطنانی دارم و با شما هم کلام شدم.
آقای محترم بی وفایی و خیانت در تمام دنیا و در تمام طول تاریخ بوده. فقط منحصر به ایران و دختران ایرانی و این مقطع زمانی نیست. امیدوارم بدون تعصب و با کمی فکر این چیزها رو متوجه بشید.
شما یکم فقط یکم واقع بین باشید و دنیا رو فقط از چشم خودتون که معطوف به یک زن خارجی هست نبینید.
زنان خارجی یا مردان خیانت نمی کنند؟ کاش تهمت و قضاوت جرم بود و شما محکوم می شدید. شما برای دیدن این چیزها لازم نیست پا تو کشور خارجی بگذارید کافیه یک جستجو تو اینترنت انجام بدید تا آمار جرم و جنایت رو تو کشورهای دیگه ببینید. هیچ جا مدینه ی فاضله نیست. متوجه هستید؟ همه جا خوب و بد هست و ما نمی تونیم بخشی و حتی بخشی رو محکوم کنیم. این چیز خیلی طبیعی هست که بخشی از جامعه مشکل داشته باشند. بخشی از از همه ی جوامع مشکلات دارند. متوجه هستید؟ بخشی از آمریکا، ایران و.... این چیز خیلی طبیعی هست. بخشی از جامعه دزد هستند. بخشی خیانت می کنند. بخشی بی اخلاق هستند. بخشی تهمت می زنند. بخشی بی انصاف هستند و در تمام کشورها هست.
بخشی بخشی ...
با کلمات بازی نکنید. یکم برید نوشته هاتون از اول بخونید و با کلمات بازی نکنید. نوشتید مزیت یک زن خارجی نسبت به زن ایرانی. زن چیه؟ کالاست؟ زن یک انسانه. می فهمید انسان. شما حق ندارید انسان ها رو از دید خودتون قضاوت کنید. شما حق ندارید مزیت انسان ها رو تعیین کنید اگر بگید بخشی. می دونید زن کالا نیست که شما بخواید مزیت براش تعیین کنید. نمی دونم شما کی هستید از کجا اومدید، دین و مذهبتون چیه.
از حرفاتون فقط حس انزجار به آدم دست میده. باور نمی کنم این نوشته های یک انسان باشه که تو پروفایلش نوشته مذهب و شهدا. اگر شهدا مثل شما و امثال شما بودند هیچ ارزشی براشون قائل نبودم و خوشحالم و مطمئن که این طوری نیستند. کاش فقط باز هم امثال شهدا رو در جامعه می دیدم.
کاش هیچ وقت تو این سایت نمیومدم و افکار شما رو نمی خوندم. چقدر حالم بد شد.
در ضمن یک توصیه به شما این ایده ی خوبتون رو یک مقاله ی خوب دربیارید و با عنوان مزیت زن خارجی نسبت به زن ایرانی تو یک ژورنال معتبر خارجی که isi هم باشه، چاپ کنید. حیفه چنین ایده هایی و چنین تفکری به هدر بره. بگذارید جهانیان بدونند که تو کشور ما چه خبره و زن ایرانی چیه. البته ممکنه در نهایت در مجلات زرد بتونید مقاله تون رو چاپ کنید.

پس شما لطفا پاسخ بفرماید

1/ب اصل وجود دروغ و خیانت و فریب و عشق های دروغ حالا بین بخشی از جوانان ایرانی چه خانم و آقا باور دارید؟

نیم من;935132 نوشت:
جناب آرمین گرامی ، از یک آدم تحصیلکرده به دور هست که اینطوری بحث کنه. تخریب خوب نیست.
من از شما فقط سند خواستم یا علمی بحث کردن در حیطه مثالهای ملموس علمی.
اولین اشتباه حضرتعالی این بود که شروع کردید به قیاس خانم های ایرانی و خانم های اروپایی.و با این کارتون در پی تخریب زنان ایرانی بر اومدید.

من فقط قصدم اینه که قانع بشم در خصوص قیاسها و مثالهای که بیان فرمودید.

چرا میخواهید مهربونی خانم های ایرانی رو لگد کوب کنید. منظورتون از مهربونی چی هست؟

کدوم سند و مدرک میگه خیانت عشقی خانم های ایرانی بیشتره و اروپا کمتره؟
باور بفرمایید بالای 90 درصد از کسایی که شکست عشقی میخورن راه رو غلط رفتن و هوس کورشون کرده بود.
به نظر من آمار خانم های که شوهرشون به بیماری های بزرگی مبتلا میشن و با این حال کنارشون میموند در ایران بیشتر از جاهای دیگه دنیاست. با وجود زیبایی و موقعیت های عالی کنار همسر جانباز ، یا بیمارشون که امیدی به خوب شدنشونم نیست می مونند. چرا این ها رو نمیبینید؟

باور بفرمایید دوران این حرفا گذشت.
غیبت فقط تو جامعه اسلامی معنا داره. چون اونجا معنا نداره خط کشی برای قیاس وجود نداره.
این مواردی که بیان فرمودید نیاز به سند قوی داره. نیاز به دلیل علمی و منطقی داره.

به نظر بنده شما دخترانی که ایرادات فوق رو دارند دور ورتون دیدید. بخاطر همین اون رو به کل تامیم دادید. که تامیمتون اشتباه است.
اینم فقط در حد یک شعار هست. و بخاطر فرهنگ ایرانی هست. فرهنگ خانواده دوستی ما ایرانی ها.
اگر مادر شوهر ، یا خواهر شوهر من نوعی به من مشورت بدن و من مشورتشون رو درک نکنم حس میکنم داره تو زندگی من دخالت میکنه و همین حساسیت که میگم همسرم مادرشون رو خیلی دوست داره و ممکنه باعث بشه زندگی من به هم بریزه کمی احساس خطر میکنم و باعث دلخوری میشه و اگه دو طرف همدیگرو درک نکنیم این دلخوری تبدیل به دشمنی میشه. فیلم هندی باغبان و فیلم های دیگر از بالیوود و هالیوود هم به این موضوع اشاره کرده.
در اروپا این موارد کمتره به دلیل اینکه فرهنگ خانواده دوستی ایرانی در اونجا کمتره..
این حس از طرف مقابل هم هست. داماد به مادر زنش.

سلام

لطفا شما با ذکر منبع خلاف گفته های مرا اثبات فرمائید؟
در خصوص

خیانت و دروغ و فریب و کلک و عشق های چند روزه

منتظر پاسخ شما هستم

من فقط نظرم بدون توهین و اهانت بیان کردم . نمیدونم چه حرفی زده ام که با واکنش سخت روبرو شدم

آرمین...;935143 نوشت:
سلام

لطفا شما با ذکر منبع خلاف گفته های مرا اثبات فرمائید؟
در خصوص

خیانت و دروغ و فریب و کلک و عشق های چند روزه

منتظر پاسخ شما هستم

من فقط نظرم بدون توهین و اهانت بیان کردم . نمیدونم چه حرفی زده ام که با واکنش سخت روبرو شدم

سلام
جناب آرمین گرامی ابتدا اینکه مدعی باید ادعای خویش را ثابت کند.

مثال ( همه بی گناه هستند مگر اینکه خلافش ثابت شود. شما زمانی میروید دادگاه که شخصی به شما تهمتی یا افتراء یا ... زده باشد.
شما به عنوان یک فرد بی گناه نیازی نیست بروید دادگاه ثابت کنید که بی گناه هستید. مگر اینکه کسی به شما تهمتی زده باشد یا شکایت کرده باشد.)

بحث ما هم همین است. همه دختران و زنان ایرانی پاک هستند و زنان این سر زمین در ره عشق جگر دار تر از صد مردن مگر اینکه خلافش ثابت شود.
تامیم جزء به کل غلط است.
مثل این میمونه بنده بگویم فلان روحانی دزدی کرده است در نتیجه همه روحانیون دزد هستند.
یا اینکه بگویم چون فلان پاسدار دزدی کرد در نتیجه همه پاسداران دزد هستند.
در کل اینگونه نتیجه گیری ها از پایه غلط است.

شما ادعا کردید زنان اروپایی بهتر هستند و شش مورد را بیان کردید و باید برای ادعای خودتان سند بیاورید. برادر گرامی مدعی باید ادعای خویش را ثابت کند.
بنده میگم در این زمان زنان ایرانی بهترین زنان عالم هستی هستند.
ادعای من همسران جانبازان شیمیایی هستند ، یک سر بروید بیمارستان فدک به حرف بنده میرسید.
ادعای من همسر جانبار موجی هست که از دست همسرش هر روز داره کتک میخوره اما عاشقانه دور همسرش میگرده.
زنان و مادران این سرزمین انقدر خوبن که با پرورش فرزندان صالح باعث میشن این کشور هشت سال دفاع مقدس رو تو کارنامه خودش داشته باشه.
دختران و زنان ایرانی در هیچ کجای دنیا همتایی ندارند.مگر اینکه خلافش ثابت شود.اشتباه یک عده هم نباید به پای کل زنان نوشته شود.

اسراء;932128 نوشت:
عرض سلام و ادب

سلام
اگر کسی احتمال بده یا مطمئن باشه که بتونه بعد از ازدواج اون زن رو به اسلام دعوت کنه حکمش چطور میشه؟
مرجع : مقام معظم رهبری

آرمین...;935140 نوشت:
1/ب اصل وجود دروغ و خیانت و فریب و عشق های دروغ حالا بین بخشی از جوانان ایرانی چه خانم و آقا باور دارید؟

جواب سوال شما رو چند بار نوشتم. در مورد چیزی که واضح هست چیزی نمی نویسم.
من دیگه با شما حرفی ندارم. از صبح سر درد گرفتم.
خدانگهدار

نیم من;935153 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط اسراء نمایش پست ها
عرض سلام و ادب
سلام
اگر کسی احتمال بده یا مطمئن باشه که بتونه بعد از ازدواج اون زن رو به اسلام دعوت کنه حکمش چطور میشه؟
مرجع : مقام معظم رهبری

باز هم حکم مساله تغییر ی نمیکند و ازدواج دائم صحیح نیست

zahra*;935158 نوشت:
خدانگهدار

بازهم تکرار می کنم

حرف من روی بخشی هم از آقایان و خانم ها بوده است

حالا کجا حرف من توهین بوده است

باور کنید خودم هم نمیدونم

پ.ن

باید آستانه تحمل خودمون را در مباحثه بالا برد !

اگر مطالب من باعث ناراحتی شما شده

عذر خواهی می کنم

آرمین...;935173 نوشت:

شما وقتی از آقایون و خانم ها صحبت می کنید، فقط لفظ خانم رو بکار می برید؟ یعنی میگید خانم ولی منظورتون هم آقاست و هم خانم؟ چنین چیزی جدید وارد ادبیات فارسی شده؟
در ضمن وقتی کسی داره مزیت چیزی رو نسبت به چیز دیگه می شمره این چه معنی میده؟ من عادت ندارم مبهم حرف بزنم و جواب مبهم بشنوم. ولی شما همش مبهم جواب دادید. بهتره وقتی داریم فارسی می نویسیم تا جایی که می تونیم املا و علائم نگارشی رو رعایت کنیم که فردا نگیم آمریکایی ها املاشون بهتره. پایان جمله نقطه داره و نقطه و بقیه علائم نگارشی بعد از کلمه ی آخر یک جمله و بدون فاصله قرار می گیرند.
برای دانستن بهتر، توصیه می کنم به مفهم استریوتایپ و معنی کلمه ی مزیت، بخشی، آمار و ارقام فکر کنید.
یک مثال می زنم برای فهم بیشتر. من میگم مداد رنگی ایکس نسبت به مداد رنگی وای دارای مزایای زیر هست. بعد یکی میگه فلانی تو که در مورد مداد رنگی های وای اطلاعات نداری چرا مقایسه میکنی. بعد من میگم ببین من فقط در مورد بخشی از مدادرنگی های وای نظر دادم. یعنی مزایای مدادرنگی های ایکس رو در نسبت به 10 درصد مزایای مداد رنگی های وای شمردم. مداد رنگی های ایکس دارای این مزیت ها در مقایسه با 90 مداد رنگی های وای نیستند. یعنی در مورد 90 درصد این مقایسه صادق نیست. بعد طرف میگه ببین این چه مقایسه ای هست. این که اصلا مزیت نیست. عیب هم هست. اگر ریاضیات دبیرستان رو پاس کرده باشید فکر کنم متوجه حرفم بشید.
بدرود. شما رو با افکارتون در مورد بدیهیات تنها می گذارم.

آرمین...;935054 نوشت:
سلام

اما

آموزش دادن بهش

باور کن

پ.ن

بسم الله رو بگو ی جشن باشگوهی بگیر و یه بزن و بر....

مرا هم دعوت کردی با کمال میل

در خدمتم

با سلام
اخوی این رویاهای قشنگ را از کجای تمدن و فرهنگ اروپا استخراج کرده اید که ما از ان بیخبریم ؟؟؟
شما اول ببینید در اروپا اصلا ازدواجی صورت میگیرد تا بعد سخن بگوییم
وفاداری؟؟؟
از کدام نوع ان سخن میگویید در مورد زن اروپایی؟

zahra*;935158 نوشت:
خدانگهدار

بازهم تکرار می کنم

حالا کجا حرف من توهین بوده است

باور کنید خودم هم نمیدونم

پ.ن

باید آستانه تحمل خودمون را در مباحثه بالا برد !

اگر مطالب من باعث ناراحتی شما شده

عذر خواهی می کنم

رضا;935183 نوشت:
با سلام
اخوی این رویاهای قشنگ را از کجای تمدن و فرهنگ اروپا استخراج کرده اید که ما از ان بیخبریم ؟؟؟
شما اول ببینید در اروپا اصلا ازدواجی صورت میگیرد تا بعد سخن بگوییم
وفاداری؟؟؟
از کدام نوع ان سخن میگویید در مورد زن اروپایی؟

سلام

بزرگوار بنده با زندگی اروپایی آشنایی
دارم .
منظورم اون دسته خانم های اروپایی است
که مشرف ب مذهب تشیع شدند
ودر حال حاضر درایران زندگی می کنند

ن زنان مسیحی ساکن در اروپا

ضمنا ی نکته را یا آوری کنم

اگر در اروپا فساد و بی بندبازی موج میزند
بخاطر فرهنگ منحطه حاکمه بر اون نوع جوامع است
اما

ما ایرانیان که مدعی تمدن غنی و از سوی مدعی دین داری و شیعه هستیم

چرا

باید شاهد این همه حقه باز ی و کلک روش های ب روز شده پیچوندن و دو دره کردن و خیانت زنان و مردان جامعه و ارتباطات بی حد و اندازه دختران و پسران
باشیم

این موارد دروغ است

نیم من;935151 نوشت:
سلام
جناب آرمین گرامی ابتدا اینکه مدعی باید ادعای خویش را ثابت کند.

مثال ( همه بی گناه هستند مگر اینکه خلافش ثابت شود. شما زمانی میروید دادگاه که شخصی به شما تهمتی یا افتراء یا ... زده باشد.
شما به عنوان یک فرد بی گناه نیازی نیست بروید دادگاه ثابت کنید که بی گناه هستید. مگر اینکه کسی به شما تهمتی زده باشد یا شکایت کرده باشد.)

بحث ما هم همین است. همه دختران و زنان ایرانی پاک هستند و زنان این سر زمین در ره عشق جگر دار تر از صد مردن مگر اینکه خلافش ثابت شود.
تامیم جزء به کل غلط است.
مثل این میمونه بنده بگویم فلان روحانی دزدی کرده است در نتیجه همه روحانیون دزد هستند.
یا اینکه بگویم چون فلان پاسدار دزدی کرد در نتیجه همه پاسداران دزد هستند.
در کل اینگونه نتیجه گیری ها از پایه غلط است.

شما ادعا کردید زنان اروپایی بهتر هستند و شش مورد را بیان کردید و باید برای ادعای خودتان سند بیاورید. برادر گرامی مدعی باید ادعای خویش را ثابت کند.
بنده میگم در این زمان زنان ایرانی بهترین زنان عالم هستی هستند.
ادعای من همسران جانبازان شیمیایی هستند ، یک سر بروید بیمارستان فدک به حرف بنده میرسید.
ادعای من همسر جانبار موجی هست که از دست همسرش هر روز داره کتک میخوره اما عاشقانه دور همسرش میگرده.
زنان و مادران این سرزمین انقدر خوبن که با پرورش فرزندان صالح باعث میشن این کشور هشت سال دفاع مقدس رو تو کارنامه خودش داشته باشه.
دختران و زنان ایرانی در هیچ کجای دنیا همتایی ندارند.مگر اینکه خلافش ثابت شود.اشتباه یک عده هم نباید به پای کل زنان نوشته شود.

چناب و یا خانم نیم من

با سلام

بنده روی حرفم مصرانه هستم
چون
اعتقاد دارم و باور

و صرف ادعا نیست

و ب اندازه یک میلمتر از نظر خود تخطی نمی کنم

چون این موارد را ن با گوش با چشم تا دلتون

بخواهد دیدم

شما لطف کنید
با دلیل و منبع عکس اونو ب من ثابت کنید

که