جمع بندی اشخاصی که ادعای چشم بصیرت دارند و واقعا از گذشته ما اطلاع دارند، هدفشان از برگزاری برخی مجالس چیست؟

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اشخاصی که ادعای چشم بصیرت دارند و واقعا از گذشته ما اطلاع دارند، هدفشان از برگزاری برخی مجالس چیست؟

سلام
پیشاپیش ممنونم که این پسنت رو مطالعه میفرمائید و اطلاعاتتون رو در اختیار میزارید.@};-@};-
خواهشم اینه زودتر جوابمو بفرمائید چون برام خیلی مهمه .

ببینید من در زندگی مشترکم مشکلاتی داشتم مثل بی مسئولیتی همسرم و سرکار نرفتن و رفیق بازی و.. که نهایتا تصمیم به جدایی گرفتم، یکی از دوستان مومن به من پشنهاد دادن نزد یکی از اقوامشون که خیلی هم معتقدن و فقط برای زن و شوهر دعا مینویسند مراجعه کنم . که من خوب از قبل میدونستم که مراجعه به رمال و دعانویس درهرصورت شرک است و کلا نرفتم اما تحقیق کردم چون سوال داشتم ، سوالم و نتیجه تحقیقم این بود:

1- دعانویسی حقیقت است اما روش درستی نیست ، در زمان پیامبر هم آموزش دیدن و آموزش دادن و دعانوشتن چه برای خیر و چه شر گناه شد.
2- سوال داشتم مگر اینطور نیست که تا خدا نخواهد برگی از درخت نمیوافته پس چرا میشود یک نفر با یک دعا برای ما تقدیری رقم بزند مثل علاقه یا تنفر یا ... ، نتیجه این بود که ما میتوانیم با آیة الکرسی و چهارقل و صدقه این طلسم ها رو بشکنیم .
3- سوالم این بود که اصلا چرا یک دعا انقدر قدرت دارد که می تواند این کار را بکند مگر دعا چیست ؟ جواب این سوال را هنوز هم دقیقا نمیدونم ولی فهمیدم که قوانینی در عالم وجود دارد که دعا ازین قوانین سوء استفاده میکند ، و اینکه در بعضی از دعا ها خدارا به مقدسات قسم میدهند . ولی هنوز دنبال این جواب هستم .

به هر حال ما جدا شدیم با وجود علاقه زیادی که بهم داشتیم و دعوایی نداشتیم و خداروشکر که نرفتم و اصلا اشتیاق هم نداشتم برم .

بعدها من متوجه شدم یکی از اقوام که در کما بودن و دکترها جوابشون کرده بودن شفا گرفتن ، خانوادشون میگفتن یه خانمی که چشم بصیرت داره و هر هفته دعای ندبه برگزار میکنه ، دعایی در آبی میخونن و میدن که در سرم مریض بریزن و بقیه ماجرا. خیلی ها در اون فامیل الان به اون خانم اعتقاد دارن و بی حجابها به سفارش او با حجاب شدن و تارک نازها نمازخون شدن و دروغ و غیبت رو جمع کردن و.. و هر هفته در مجلس دعای ندبه ایشون شرکت دارن .

برای من سوال بود که مگه میشه یه نفر انقد معصوم باشه که دعاش اینطور بگیره و همه رو امر بخه معروف کنه و خلاصه مرید جمع کنه و اونهم انقد علنی
از یکی از مراجع تقلید پرسیدیم گفتن اینها با شیاطین در ارتباطند و دیگه به اونجا نرید.

از طرفی اخیرا همسر سابقم برگشتن و ادعا دارن تغیر کردن که البته با تحقیقی که انجام دادیم ایشون واقعا نمازخون شدند و نمازهاشون 5وعده ای و دقیقا اول وقت هست و نماز شب هم میخونن و رفیق بازی رو کنار گذاشتن البته با اون 2تا دوستشون که خیلی بد بودن ، وگرنه با چندتای دیگه متاهل هستن یا موجه ترن همچنان رابطه دارن . اما خوب مسلما مشخص نیست که این تغیر چقدر تضمینیه و مسلما هم کافی نیست .

اما علتش این بوده که ایشون با یه شخصی آشنا میشن که میگن چشم بصیرت داره و مجالس ذکرگویی برگزار میکنه ،باتوجه به اطلاعات قبلیم من هم به این شخص دید مثبتی نداشتم به هر حال محض اطلاع به مجلسشون رفتم ، البته با اجازه خودش چون باید ازشون اجازه بگیرن که نفر جدیدی به اون مجلس بیاد.
از اون شخص پرسیدم هدف ازین مجالستون چیه گفتن ما ذکر میگیم و روی اخلاقمون کار میکنیم و هدفمون نماز اول وقت 5وعده ای ، پرهیز از محرمات چون الکل ، پرهیز از دروغ و غیبت و توهمت هستش .

گفتن زندگی شما پاشید چون شما نماز خون بودی مقید بودی ولی همسرت نبود ، و شیطان هم به هدفش رسید ، همسرت نمازخون شده و دیگه با دوستای بدش نیست برگردید به زندگیتون و منم قول میدم شوهرتون خیلی خوب و مقید بشن ، که منم گفتم باید خودش بخواد و خدا هم بخواد خدا میگه من فاسقان رو هدایت نمیکنم مگه میشه به خواست شما بشه ، ایشونم گفتن نه خدا هم میخاد.

از حضار که مردم معمولی و البته عوام بودن که انگار چندان اهل مطالعه هم نیستن ، پرسیدم که آیا ایشون هدیه و پول و.. قبول میکنن گفتند نه اصلا .

من یه مطالعه کوچیکی داشتم که خیلی کم و ناقص و شاید هم غلط اطلاعاتی بدست آوردم اینکه ، بعضیها جنیان رو احضار میکنن و اونها هم میرن و از فرشتگان اطلاعاتی رو میدزدن و به این اشخاص میدن ،

1- حالا سوالم اینجاست واقعا کسی که جن احضار میکنه هدفش از برگزاری دعای ندبه و امر به معروف و مجلس ذکر چیه ؟
2- چرا و چهطور اینها میتونن اطلاعات از گذشته آدمها یا شرایطشون بدست بیارن ، (نفرمایید اطلاعات حدسیه که واقعا اینطور نیست و دقیق هست در مورد هر فرد) چرا در عالم این فرشتگان چنین اجازه ای دارن که اطلاعات بدهند؟

3- کسی که میگه چون این شخص روی من تاثیر مثبت داشته دوست دارم به مجلسش برم و سوالمو ازش بپرسم و.. آیا درسته ؟

خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید .@};-@};-@};-@};-

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

گیسو کمند;931426 نوشت:
1- دعانویسی حقیقت است اما روش درستی نیست ، در زمان پیامبر هم آموزش دیدن و آموزش دادن و دعانوشتن چه برای خیر و چه شر گناه شد.
2- سوال داشتم مگر اینطور نیست که تا خدا نخواهد برگی از درخت نمیوافته پس چرا میشود یک نفر با یک دعا برای ما تقدیری رقم بزند مثل علاقه یا تنفر یا ... ، نتیجه این بود که ما میتوانیم با آیة الکرسی و چهارقل و صدقه این طلسم ها رو بشکنیم .
3- سوالم این بود که اصلا چرا یک دعا انقدر قدرت دارد که می تواند این کار را بکند مگر دعا چیست ؟ جواب این سوال را هنوز هم دقیقا نمیدونم ولی فهمیدم که قوانینی در عالم وجود دارد که دعا ازین قوانین سوء استفاده میکند ، و اینکه در بعضی از دعا ها خدارا به مقدسات قسم میدهند . ولی هنوز دنبال این جواب هستم .

سلام علیکم .
با عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخ ؛
با توجه به نکاتی که مطرح فرمودید لازم است در ابتدا به چند نکته اشاره کنم:

1. اصل تعويذ و دعانویسی از نظر اسلام پذيرفته شده و براي مصونيت از آفات موثر است.
يکي از عوامل مؤثر در عالم اسباب و مسببات، دعا است. همان طور که صله رحم باعث طول عمر، يا صدقه سبب برطرف شدن بلاها مي شود و از سنّت هاي الهي هستند، دعا هم يکي از سنّت ها است .

2. اصل اين است که خود فرد به درگاه خدا متوجه شود . با تواضع و کرنش در مقابل خداوند تقاضايش را از خدا بخواهد،که امري است واقعي و صحت هم دارد.
خداوند فرموده است:
"هنگامي که بندگان من از تو درباره من سؤال کنند، (بگو:) من نزديکم! دعاي دعا کننده را، به هنگامي که مرا مي خواند، پاسخ مي گويم! پس بايد دعوت مرا بپذيرند و به من ايمان بياورند تا راه يابند و به مقصد برسند."(1)
آيه اين باور و اعتقاد را در وجود انسان تقويت مي کند که دعا و طلب حاجت، منشأ و خاستگاه الهي دارد. چنين به نظر مي رسد که خداوند در انتظار رحماني از مخلوق خود به سر مي برد تا او را پاداش دهد و حاجت هايش را برآورد. از اين رو دعا کردن و طلب دعا از ديگران براي سرعت بخشيدن و رسيدن به نتيجه مطلوب، صورتي واقعي به خود مي گيرد.
دعا چون دارويي است که به هر حال تأثير خود را خواهد گذاشت . اگر در اين مسير به خوبي مورد استناد و استفاده قرار گيرد، حتماً نتيجه بخش خواهد بود.

3. استفاده از تعويذها و مراجعه براي گرفتن دعا نزد علما و بزرگان و يا دعانويساني که از کمالات بهره‏ اي دارند، نيز از دعاهاي مخصوص و وارد شده از زبان معصوم و براي امور خير استفاده مي کنند ، امري جايز بوده و گاهي موثر نيز مي باشد .

4. بعضي ادعيه و اسما داراي قدرت هاي مادي و معنوي خاصي هستند که مي توانند سبب دگرگوني هايي در عالم ظاهر و باطن گردند، اما بايد توجه داشت که چنين ادعيه و اسمائي فقط وقتي به کار مي روند که :
اوّلاً : مورد استفاده فردي قرار گيرند که علم به استفاده از آن ها داشته باشد.
ثانيا ً: اهل باطن باشد. نفسش داراي قوه تأثير و تصرف در عالم باطن باشد. در غير صورت، از اذکار و اوراد داخل کتاب هاي رمل و جفر که بعضي مردمان آن ها را دارند و انسان ها را با آن مي فريبند، کاري ساخته نيست.
بنابراين :
تعويذها اگر از افراد معتبر گرفته شوند ،صحيح بوده و اثر بخش خواهند بود. زيرا دعا نويسي کار هر کسي نيست. علاوه بر علم آن بايد نفسش نيز داراي قوه تأثير و تصرف در عالم باطن باشد.

پي نوشت‏:
1. بقره (2) آيه 186.

گیسو کمند;931426 نوشت:
بعدها من متوجه شدم یکی از اقوام که در کما بودن و دکترها جوابشون کرده بودن شفا گرفتن ، خانوادشون میگفتن یه خانمی که چشم بصیرت داره و هر هفته دعای ندبه برگزار میکنه ، دعایی در آبی میخونن و میدن که در سرم مریض بریزن و بقیه ماجرا. خیلی ها در اون فامیل الان به اون خانم اعتقاد دارن و بی حجابها به سفارش او با حجاب شدن و تارک نازها نمازخون شدن و دروغ و غیبت رو جمع کردن و.. و هر هفته در مجلس دعای ندبه ایشون شرکت دارن .

ننوشته ای که این فرد چه تحصیلاتی دارد و آیا واقعا متخصص در این امور هست یا نه. غالبا افرادی که امروزه این گونه ادعاها را دارند، معتبر نیستند. در عین حال چون شناختی نسبت به ایشان نداریم قضاوتی نمی کنیم اما به طور کلی همانگونه که قبلا هم عرض شد:
این گونه افراد اگر شرایط مذکوره در پست قبل را داشته باشند که عالم دین باشند و یا
از دعانويساني باشند که دارای کمالات اند، نيز اگر از دعاهاي مخصوص و وارد شده از زبان معصوم و براي امور خير استفاده مي کنند ، امري جايز بوده و گاهي موثر نيز مي باشد. در غیر این صورت مراجعه به این گونه افراد جایز نیست.

گیسو کمند;931426 نوشت:
از طرفی اخیرا همسر سابقم برگشتن و ادعا دارن تغیر کردن که البته با تحقیقی که انجام دادیم ایشون واقعا نمازخون شدند و نمازهاشون 5وعده ای و دقیقا اول وقت هست و نماز شب هم میخونن و رفیق بازی رو کنار گذاشتن البته با اون 2تا دوستشون که خیلی بد بودن ، وگرنه با چندتای دیگه متاهل هستن یا موجه ترن همچنان رابطه دارن . اما خوب مسلما مشخص نیست که این تغیر چقدر تضمینیه و مسلما هم کافی نیست .
اما علتش این بوده که ایشون با یه شخصی آشنا میشن که میگن چشم بصیرت داره و مجالس ذکرگویی برگزار میکنه ،باتوجه به اطلاعات قبلیم من هم به این شخص دید مثبتی نداشتم به هر حال محض اطلاع به مجلسشون رفتم ، البته با اجازه خودش چون باید ازشون اجازه بگیرن که نفر جدیدی به اون مجلس بیاد.
از اون شخص پرسیدم هدف ازین مجالستون چیه گفتن ما ذکر میگیم و روی اخلاقمون کار میکنیم و هدفمون نماز اول وقت 5وعده ای ، پرهیز از محرمات چون الکل ، پرهیز از دروغ و غیبت و توهمت هستش .
گفتن زندگی شما پاشید چون شما نماز خون بودی مقید بودی ولی همسرت نبود ، و شیطان هم به هدفش رسید ، همسرت نمازخون شده و دیگه با دوستای بدش نیست برگردید به زندگیتون و منم قول میدم شوهرتون خیلی خوب و مقید بشن ، که منم گفتم باید خودش بخواد و خدا هم بخواد خدا میگه من فاسقان رو هدایت نمیکنم مگه میشه به خواست شما بشه ، ایشونم گفتن نه خدا هم میخاد.
از حضار که مردم معمولی و البته عوام بودن که انگار چندان اهل مطالعه هم نیستن ، پرسیدم که آیا ایشون هدیه و پول و.. قبول میکنن گفتند نه اصلا .

1. بله درسته . نمیشه به صرف نماز خوندن اعتماد کرد. در صورتی که قصدرجوع داشته باشید حتما باید با همکاران مشاوره صحبت کنید. صرف نماز نخوندن نه علت طلاق است و نه صرف خواندن نماز علت برای رجوع.

2. صرف ارتباط با دوستان نیز نه دلیل بر ترک است و برگشت به زندگی. بلکه باید در این زمینه همون مشاور با ایشان صحبت کند و نظر بدهد. اگر واقعا دوستان مناسبی نیستند چرا ترک شون نکرده است؟

3. مجالس ذکرگویی غالبا از مسالک فرقه های صوفیه و عرفان های کاذب است. در این گونه فرقه ها درست و غلط به گونه ای ممزوج و مخلوط به هم میشن که هر کسی که اطلاعات لازم را نداشته باشد نمی توان حق را از باطل جدا کند لذا به صرف یک ظاهر مدهبی فرد جذب این گروه ها میشه و بعد در نهایت انحراف از دین می شود.

4. در خصوص این فرد نیز این مطلب باید مشخص شود که آیا ایشان چه تحصیلاتی دارد و واقعا متخصص این امر است یا خیر؟ اما غالبا این گونه مجالس و محافل قابل اعتماد نیستند. بيش تر آن ها، افراد شيادي هستند که به بهانه دعا نويسي و مجالس ذکرگویی به دنبال منافع خود هستند.

گیسو کمند;931426 نوشت:

1- حالا سوالم اینجاست واقعا کسی که جن احضار میکنه هدفش از برگزاری دعای ندبه و امر به معروف و مجلس ذکر چیه ؟
2- چرا و چهطور اینها میتونن اطلاعات از گذشته آدمها یا شرایطشون بدست بیارن ، (نفرمایید اطلاعات حدسیه که واقعا اینطور نیست و دقیق هست در مورد هر فرد) چرا در عالم این فرشتگان چنین اجازه ای دارن که اطلاعات بدهند؟
3- کسی که میگه چون این شخص روی من تاثیر مثبت داشته دوست دارم به مجلسش برم و سوالمو ازش بپرسم و.. آیا درسته ؟

پاسخ سوال دوم تان با توجه به مطالب پست های قبل روشن شد. حال ایا به اتفاق و یا به استخبار از جن و یا حدس ....؛ برای روشن شدن ابهاماتی که در ذهن دارید، لازم است به دو نکته توجه کنيد:

1. آنچه که امروزه در جامعه ما تحت عنوان هاي مختلفي از قبيل سر کتاب باز کردن، طالع بيني، کف بيني، ستاره بيني، فالگيري، بخت بيني يا بخت را بستن و يا باز کردن رواج دارد، در قريب به اتفاق موارد مشتي خرافات و اراجيفِ شياداني بي سواد است که از علوم باطني هيچ سر در نمي‌آورند. تنها به فکر رسيدن به مطامع خود هستند. تهديدات و اخطارهاي آنان و نسخه هايي که مي پيچند، ذره اي ارزش و اهميت ندارد. رفتن پيش آنان هم طبق نظر برخي مراجع حرام است. اما گناه کبيره نيست.
مدعيان اين عرصه، معمولا دروغ گوياني خطرناک يا افرادي روان پريش هستند. آن ها معمولاً با بيان مسائل کلي که قابل هم خواني با روحيات مختلف است، يا با بيان يک سري مطالب متشابه سعي در جلب نظر مشتريان دارند. يا بر اثر حدسيات چيزهايي را بيان مي‌کنند که به صورت اتفاق برخي واقع مي‌شود. انسان‌ها خيال مي‌کنند که پيشگويي‌هاي آن ها قطعي بوده است.
گفته هاي آنان از نظر عقل و شرع اعتباري ندارد. اما عقل به ما مي گويد تصميم گيري انسان بايد بر اساس انديشه و فکر و دور انديشي و مشورت با عاقلان مؤمن و کارشناسان در هر رشته صورت گيرد. سرنوشت انسان نبايد با فال و سرکتاب و مانند آن تعيين شود. هر چند ممکنه برخی اوقات مطابق با واقع هم باشند.

2. مشکلات رايج در جامعه امروزي که در زندگي هر فردي ممکن است کم و بيش وجود داشته باشد، علل خاص خود را دارد. زيرا سنت حاکم بر جهان، قانون عمومي اسباب و مسببات يا همان علت و معلول است. خداوند جهان را آفريده و آن را بر اساس قانون علت و معلول نظام داده است. اين نظام را بر همه اجزاي هستي حاکم کرده، اراده اش بر اين است که همه چيز از اين مسير، يعني از طريق علت خود و با نظم و نظام به وجود آيد و دوام يابد و از بين برود.(1)
اتفاقاتي که در زندگي شما مي افتد و يا افتاده است هيچ ارتباطي با حرف هاي این گونه افراد و يا .... ندارد. به دنبال پيدا کردن ريشه قضيه در جاي ديگر باشيد. مثل اين که بررسي کنيد دليل اين اتفاقات و ناسازگاری های زندگی شما چيست؟ سعي کنيد موانع را از ميان برداريد. به آينده اميدوار باشيد.

پي نوشت:
1. ثقة الاسلام كلينى، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، 1365 ه.ش، ج 1، ص 183.

این چیزها و این کارها هیچ ربطی به دین و آئین و آدم خوب بودن ؛ یا آدم بد بودن نداره ...

این چیزها ... مسیری هست که انسانها هنوز نتونستند رابطه علی و معلولی درستی براش پیدا کنند . اینی که کسی میتونه پیش گوئی کنه ؛ یا دعا کنه و دعا به نتیجه برسه و کارهای محیرالعقولی که انجام میشه ... هیچ ربطی به خوب بودن یا بد بودن اون شخص نداره ...

یک مسیحی که ما اون رو کافر میشناسیم ( برنادت سوبیرو ) رو دفن میکنند و 150 سال بعد بدنش رو سالم از درون قبر بیرون میارن ... در حالیکه صلیب گردن ایشون از شدت رطوبت زنگ زده .

چنین کارهایی اکثرا با ریاضتهای نفسانی بدست میاد ... خوده شما هم میتونید این کار رو بکنین ... حدودا 4 سال از همه چیزه زندگیتون ببرین و مثلا بتونین پیش گوئی کنین ... ( جدی میگم )

یه دستور از آیت الله قاضی هست که میگه اگر کسی روزی 50 هزار بار قل هولله رو بخونه ... بعد از یک سال میتونه طی طریق کنه ...

راستش رو بخواهید یک زمانی این چیزها برای من محیر العقول و ارزشمند بود ... ولی الان دیگه اونقدر تعجب نمیکنم ...

فرض کن باید چقدر به خودت سخی بدی ... پدره خودت رو در بیاری و از تمام زندگیت بیوفتی که مثلا بتونی پیش بینی کنی ...

میخوام نتونم پیش بینی کنم .

خانوم گیسو کمند ...
من بهتون یک پیشنهاد میدم ... برای حل کردن مشگلاتتون به سمته این چیزها نرین ... حتی اگر مسائلتون به راحتی حل میشن به سمته چنین چیزهایی نرین ...
اجازه بدین من بهتون مسیری دیگر رو یاد بهم ...

اگر میخواهید از دعاهاتون نتیجه بگیرید .... نیاز به سوخت دارید ... ( نیاز به بنزین دارید )

اگر میخواهید از دعاهاتون نتیجه بگیرید نیاز به سوخت دارید ... سوختی که لازم دارید این هستش که دعاهای به شدت خالصی رو انسان جمع کرده باشه ...

1. یک شخصی ممکن هست کل ماه رمضان رو نذری بده
2. یک شخص دیگری ممکن هست هر سال عید قربان ؛ قربانی کنه
3. شخص دیگری ممکن هست به کسی 100 هزار تومن پول کمک کنه
و ...

همه اینها خوب هست .... ولی ظرفهات رو پر نمیکنند ...

ولی فرض کن یک بار سوار ماشینت هستی و داری از یک اتوبان میگذری ... ناگهان خانوم یا آقایی رو میبینی که خسته و کوفته شده و پاهاش درد گرفته و نمیتونه راه بره و هیچ ماشینی هم براش نگه نمیداره که سوار بشه ... تو میری ...اتوبان رو دور میزنی و برمیگردی و ایشون رو سوار ماشینت میکنی ... و تا مسیری ایشون رو میرسونی ( شاید ازت 5 دقیقه هم وقت نگیره )

این شخص در درونش داره فریاد تشکر کردن میزنه ... و همون زمان هست که ظروف ادعیه شما دارن پر میشن ...
هر چقدر این فریاد تشکر قویتر و محکم تر و خالصانه تر و از عمق وجود باشند ... ظروف شما هم بیشتر و با بنزین مرغوب تری پر میشن ...

بعد ار مدتی اونقدر ظرفهات پر هستند که دیگه هیچ وقت بنزینت تموم نمیشه ... چون همینجوری مردم دارن خالصانه و از عمق وجود دعات میکنن ... و میشی مستجاب الدعوه ...

کافی هست کمی به اطرافت دقت کنی ... خیلی جاها فرصت خوابیده .... تا بتونیم ظروفمون رو پر کنیم ؛ بدون اینکه نیاز به هزینه کردن آنچنانی باشه ....

[="Arial"]

گیسو کمند;931426 نوشت:
- حالا سوالم اینجاست واقعا کسی که جن احضار میکنه هدفش از برگزاری دعای ندبه و امر به معروف و مجلس ذکر چیه ؟

[=arial]سلام
اولا چطور انقدر با یقین در مورد افراد صحبت میکنین؟
شما دقیقا از کجا میدونین این شخص عمل احضار رو انجام میده؟
با چشم خودتون دیدین؟
اگه چیزی ندیدین و فقط به صرف اینکه چیزهایی از گذشته شما گفته
باید عرض کنم
دیدن آینده افراد هیچ نیازی به ارتباط با اجنه نداره چه برسه به گذشتشون
ولی اگه با چشم خودتون عمل احضار و حاضرشدن جن رو دیدین
باید بگم بازهم نمیشه انقدر راحت ایشون و عملشون رو زیر سوال برد
اصلا از کجا میدونین اونی که دیدین جن بوده نه موجود دیگه؟
شاید هم جزء اجنه مومن بوده و از طریق ارتباط حاضر شده نه احضار
ولی اگه کاملا مطمئنین جن کافری از طریق احضار به کمک ایشون اومده باید بگم مجالس ایشون هیچ گونه ارزشی نداره

گیسو کمند;931426 نوشت:
چرا و چهطور اینها میتونن اطلاعات از گذشته آدمها یا شرایطشون بدست بیارن ،

[=arial]افراد شیاد و کلاهبردار روشهای زیادی برای تجسس تو زندگی افراد دارن
از سادگی خود طرف گرفته تا اجنه کافر و شیاطینی که با نمودهای مختلفی سراغ افراد رفته و اطلاعات کسب میکنن
که اعمال این افراد محدود به اشخاص بی ایمان یا با ایمان ضعیف هست
و هیچ احاطه ای روی زندگی افراد مومن و مخلص ندارن
ولی افراد مومنی هم هستند که از طریق یک سری اعمال و اذکار میتونن چیزهایی از زندگی افراد رو بدونن
ولی مطمئن باشین این افراد به هخیچ دلیلی غیر از کمک تو زندگی کسی سرک نمیکشن

گیسو کمند;931426 نوشت:
کسی که میگه چون این شخص روی من تاثیر مثبت داشته دوست دارم به مجلسش برم و سوالمو ازش بپرسم و.. آیا درسته ؟

[=arial]خب بستگی داره این شخص واقعا مومن و خداترس باشه و در صراط مستقیم اسلام
که اگه اینطوری باشه ارتباط با این شخص چه ایرادی میتونه داشته باشه؟

سلام
کارشناس محترم آقا / خانم نسیم رحمت نمیدونم چهطور تشکر کنم که اینقدر وقت گذاشتید و با حوصله و منظم جواب دادید @};-@};-@};- خدا خیرتون بده و روز خیلی خوبی داشته باشید happy
دوستای خوبم که نظرتونو مطرح کردید و وقت گذاشتید از شما ممنونم@};-@};-

در مورد قسمت اول سوالم دعانویسی من اشتباهی کردم و دعانویسی رو با سحر و طلسم اشتباه گرفتم و کاش از همون اول متوجه میشدم و مینوشتم منظورم اون قبیل سحر و طلسم هاست نه صرفا دعاهایی که سند معتبر داره از ائمه ع هست.

و همچنان برام سوال هست که چرا این طلسم ها و سحر ها اثر دارن و از کجا اومدن ؟ تا نباشد لطف حق برگی نیافتد از درخت ، چرا اینها تاثیر دارند ؟

نقل قول:
نقل قول:
گیسو کمند : بعدها من متوجه شدم یکی از اقوام که در کما بودن و دکترها جوابشون کرده بودن شفا گرفتن ، خانوادشون میگفتن یه خانمی که چشم بصیرت داره و هر هفته دعای ندبه برگزار میکنه ، دعایی در آبی میخونن و میدن که در سرم مریض بریزن و بقیه ماجرا. خیلی ها در اون فامیل الان به اون خانم اعتقاد دارن و بی حجابها به سفارش او با حجاب شدن و تارک نازها نمازخون شدن و دروغ و غیبت رو جمع کردن و.. و هر هفته در مجلس دعای ندبه ایشون شرکت دارن .
نسیم رحمت : ننوشته ای که این فرد چه تحصیلاتی دارد و آیا واقعا متخصص در این امور هست یا نه. غالبا افرادی که امروزه این گونه ادعاها را دارند، معتبر نیستند. در عین حال چون شناختی نسبت به ایشان نداریم قضاوتی نمی کنیم اما به طور کلی همانگونه که قبلا هم عرض شد:
این گونه افراد اگر شرایط مذکوره در پست قبل را داشته باشند که عالم دین باشند و یا
از دعانويساني باشند که دارای کمالات اند، نيز اگر از دعاهاي مخصوص و وارد شده از زبان معصوم و براي امور خير استفاده مي کنند ، امري جايز بوده و گاهي موثر نيز مي باشد. در غیر این صورت مراجعه به این گونه افراد جایز نیست.

ایشون تحصیلاتشون دیپلم هستش شاید هم پایینتر دقیق نمیدونم ولی تحصیلات دانشگاهی ندارند ، و مثلا یک نفر میره پیشش بهش میگه من فلان مریضی رو دارم اون خانوم درجا بهش میگه مشکل از فلان قسمت بدنته !! مثلا مشکل در کلیه ها هست ، از طرفی ایشون ادعا کردن که با حضرت علی ع در ارتباط اند که اینها برای من بسیار جای سوال داشت ،آیت اله بهجت ره و علامه طباطبایی هم چنین ادعاهایی نداشتند !

نقل قول:
[=arial]ولا چطور انقدر با یقین در مورد افراد صحبت میکنین؟
شما دقیقا از کجا میدونین این شخص عمل احضار رو انجام میده؟
با چشم خودتون دیدین؟
اگه چیزی ندیدین و فقط به صرف اینکه چیزهایی از گذشته شما گفته
باید عرض کنم
دیدن آینده افراد هیچ نیازی به ارتباط با اجنه نداره چه برسه به گذشتشون
ولی اگه با چشم خودتون عمل احضار و حاضرشدن جن رو دیدین
باید بگم بازهم نمیشه انقدر راحت ایشون و عملشون رو زیر سوال برد
اصلا از کجا میدونین اونی که دیدین جن بوده نه موجود دیگه؟
شاید هم جزء اجنه مومن بوده و از طریق ارتباط حاضر شده نه احضار
ولی اگه کاملا مطمئنین جن کافری از طریق احضار به کمک ایشون اومده باید بگم مجالس ایشون هیچ گونه ارزشی نداره

رهگذر آسمان عزیز من اگر مطمئن بودم که سوال نمیکردم . دقت بفرمائید پرسیدم چهطور ممکنه کسی اینگونه تاثیر خوب داشته باشه و مجالس خوب اما از طرفی چنان ادعاهایی داشته باشه یعنی تناقض وجود داره و برام سوال بود . کسی که چنان مطمئن تمام گذشته ما رو میدونه و میگه من میپرسم بهم میگن خوب از کی میپرسه ؟ انقدر پاک و معصوم هست که بهشون الهام میشه اگر بلی چهطور انقدر علنی پس چرا افرادی مثل بهجت ره و علامه طباطبایی چنین مشاوره هایی نمیدادند؟ به هر حال جای سوال داره و من تا مطمئن نشم نمیتونم در مجالسشون شرکت کنم و کلا برام شبه هایی در این زمینه وجود داره .

همچنین که از مرجع تقلید پرسیدیم ، اونها گفتن که اینگونه افراد عموما با شیاطین در ارتباطن و به این مجالس نروید .

ممنون .

نقل قول:
نسیم رحمت : مجالس ذکرگویی غالبا از مسالک فرقه های صوفیه و عرفان های کاذب است. در این گونه فرقه ها درست و غلط به گونه ای ممزوج و مخلوط به هم میشن که هر کسی که اطلاعات لازم را نداشته باشد نمی توان حق را از باطل جدا کند لذا به صرف یک ظاهر مدهبی فرد جذب این گروه ها میشه و بعد در نهایت انحراف از دین می شود.

چهطور میتونم بفهمم و مطمئن شم که اون شخص که ادعا داره هدف اخلاق خوب و صراط المستقیم هست ، برای این فرقه ها هست یا نه اگر ازشون بپرسم راستشو میگن؟

نقل قول:
مشکلات رايج در جامعه امروزي که در زندگي هر فردي ممکن است کم و بيش وجود داشته باشد، علل خاص خود را دارد. زيرا سنت حاکم بر جهان، قانون عمومي اسباب و مسببات يا همان علت و معلول است. خداوند جهان را آفريده و آن را بر اساس قانون علت و معلول نظام داده است. اين نظام را بر همه اجزاي هستي حاکم کرده، اراده اش بر اين است که همه چيز از اين مسير، يعني از طريق علت خود و با نظم و نظام به وجود آيد و دوام يابد و از بين برود.(1)
اتفاقاتي که در زندگي شما مي افتد و يا افتاده است هيچ ارتباطي با حرف هاي این گونه افراد و يا .... ندارد. به دنبال پيدا کردن ريشه قضيه در جاي ديگر باشيد. مثل اين که بررسي کنيد دليل اين اتفاقات و ناسازگاری های زندگی شما چيست؟ سعي کنيد موانع را از ميان برداريد. به آينده اميدوار باشيد.

نسیم رحمت گرامی کاملا صحبتتونو قبول دارم ، فقط خاستم نظر اون شخصو بگم ، دلیل ناسازگاری های زندگیمو بخشیش رو فهمیدم و بخشیش رو هنوز نفهمیدم ، قبلا فکر میکردم امتحانه یا تقاص اصرار کردنهای زیاده من هست که از خدا فقط میخاستم به همسر سابقم برسم ولی بعدا فهمیدم من یه انتخاب اشتباه داشتم و باید پای اشتباهم وایسم همین ، نمیشه به زور کسی رو که نمیخاد به راه راست بیاد با دعا و تشویق و تلاش یکی دیگه به راه آورد باید خودش بخواد و وقتی نمیخاد نه اینکه خواست خدا نباشه و نه اینکه آزمایش باشه بلکه یه موضوع کاملا طبیعیه و من انتخابم اشتباه بوده و اون زندگی حاصل اون اشتباه بود همین.

متاسفانه نمیدونم چرا همسر سابق من همیشه جذب غلطها میشه و این به شدت فکر منو مشغول کرده ، جذب دوستای غلط ، محل کار غلط و حالا که به قول خودش میخواد تغیر کنه و بارها بهم گفته از دوستاش خوشش نمیاد و با اینکه وقتشو داره هیچوقت باهاشون سفر نمیره ولی چون هیچ دوستی نداره ناچارا باهاشون در ارتباطه

من خیلی سال پیش قبل از عقد و نامزدی از خدا خواستم بهم یه راهی نشون بده و اون شب تقریبا 4-5ساعت سر سجاده نماز موندمو گریه کردم و خواب دیدم یه عنکبوت داره دنبالم میکنه و من از پله ها بالا میرم اون عنکبوت بزرگ و بزرگتر میشد و یلی با وحشت میدویدم به پله آخر که رسیدم و تقریبا عنکبوت اندازه یه انسال غول پیکر شده بود آرووم آروم شد و نه تنها منو نگرفت بلکه از دیوار خیلی آوم بالا رفت و درست جایی که لامپ و روشنایی خونه آویزون میشه وسط سقف با یه طناب آبی رنگ قطور آویزون شد خیلی آروم و عجیب

خیلی گشتم تعبیر خوابمو بفهمم حتم داشتم و کاملا واضح بود تعبیر داره ساعت خواب جنس خواب و چیزی که از خدا خواسته بودم و فقط تا اینجاشو فهمیدم که عنکبوت نشانه ی سستی هو بعضی معبران هم عنکبوت رو نشانه مردی گمراه میدونستند .

مجموع این اتفاقات و طلاق و حالا بازگشت همسر سابق و اصرار به مراجعه به مشاور و درست کردن زندگی و اون خواب و اذیتهایی که در زندگی دقیقا به خاطر سستی همسرم 6سال تحمل کردم انقد فکرمو مشغول کرده که هزاران سوال در ذهنم هست و هرگز در زندگیم دنبال راهه میانبری برای رسیدن های کاذب نبودم اما باید سوالات ذهنمو حلشون کنم تا به آرامش برسم و هدفم از مراجعه به دعوت اون شخص و اون مجلس هم همین بود و هیچ کمکی ازش نخواستم .

ببینید من آدم به شدت معتقدی هستم شما منو نمیشناسید ولی توی محیط کارم امین ترین و مورد اعتمادترین شخصی هستم که همه منو برای همدیگه و اختلافاشون مثال میزنن ، حتی توی خانواده شلوغم همه حساب دیگه ای روم دارن خیلی زیاد روی وجدان و حلال وحروم حساسم حتی پولام توی قرض الحسنه ای هست که بهش هزار تومن سود تعلق نمیگیره چون هنوز به سودهای بانکی مطمئن نیستم

اینا رو گفتم که یکم ملموس تر بشه ، بدونید چرا برام مهمه ، از لحاظ معنوی خیلی برام سواله اگر به همسر سابقم رجوع کنم (البته بعد ازینکه یکسال دیگه گذشت و زمان خورد و مشاوره شدیم و نهایتا تایید شد)چی میشه ، امتحانه ؟ نکنه من دوباره به چیزی که خدا نمیخاد اصرار کردم ؟ نکنه اصلا من مغرور شدم و همسر سابقم رو به چشم یه گمراه دیدم نکنه تا آخر عمرم درگیر باشم . واقعا نمیدونم .

مینوی خردمند عزیز که لطف کردی و نوشتی با بعضی از صحبتهات کاملا موافقم و با بخشیش هم چون در اون زمینه ها اطلاعاتی ندارم تایید یا رد نمیکنم .
فکر میکنم با توجه به توضیحات بالا متوجه شدی که هدفم از دونستن سوالاتم رفتن و کمک گرفتن از اون مجالس و اشخاص نیست همونطور که تا حالا نه رفتم و نه کمکمی از غیر خدا گرفتم .
و تقریبا هر روز شاهد هستم که انرژی مثبت و کمکی که به بنده های خدا میکنم یا حتی به حیوانات به خودم برمیگرده و خداروشکر که خدا خواست و کارم با مردمه و هرروز تعدادی ازم قلبا تشکر میکنن و به قول شما من تاثیرش رو روی کارهام میبینم .

ممنون.

رهگذر آسمان;933378 نوشت:
ولی افراد مومنی هم هستند که از طریق یک سری اعمال و اذکار میتونن چیزهایی از زندگی افراد رو بدونن
ولی مطمئن باشین این افراد به هخیچ دلیلی غیر از کمک تو زندگی کسی سرک نمیکشن

اگر واقعا مومن باشند همانگونه که خود شما هم قید ایمان را آورده اید، به هیچ دلیلی، در زندگی دیگران سرک نمی کشند. زیرا سرک کشیدن در قرآن نهی شده و انسان مومن هم خلاف دستور قرآن عمل نمی کند و الا لوازم ایمان را ترک کرده
:
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا ؛ (1) اي كساني كه ايمان آورده‏ ايد! از بسياري از گمان ها بپرهيزيد، چرا كه بعضي از گمان ها گناه است، و هرگز (در كار ديگران) تجسس نكنيد.

پی نوشت:
1. حجرات(49) آیه 12 .

گیسو کمند;933565 نوشت:
ایشون تحصیلاتشون دیپلم هستش شاید هم پایینتر دقیق نمیدونم ولی تحصیلات دانشگاهی ندارند ، و مثلا یک نفر میره پیشش بهش میگه من فلان مریضی رو دارم اون خانوم درجا بهش میگه مشکل از فلان قسمت بدنته !! مثلا مشکل در کلیه ها هست ، از طرفی ایشون ادعا کردن که با حضرت علی ع در ارتباط اند که اینها برای من بسیار جای سوال داشت ،آیت اله بهجت ره و علامه طباطبایی هم چنین ادعاهایی نداشتند !

ایشان با این تحصیلات قابل اعتماد نیستند. البته منکر این که به کسی فضلی شود نیستیم اما از آن جایی که امروزه این گونه ادعاها سبب باز کردن مغازه ای برای برخی افراد شده توصیه ما پرهیز از مراجعه به این گونه افراد است. حتی اگر پولی هم نگیرند.
ادعای ارتباط با حضرات معصومین هم از این افراد مقبول نیست.

علاوه بر این که به قول مولوی :

عارفان که جام حق نوشیده‌اند رازها دانسته و پوشیده‌اند
هر که را اسرار کار آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

گیسو کمند;933570 نوشت:
چهطور میتونم بفهمم و مطمئن شم که اون شخص که ادعا داره هدف اخلاق خوب و صراط المستقیم هست ، برای این فرقه ها هست یا نه اگر ازشون بپرسم راستشو میگن؟

تنها راهش اینه که عالمان بزرگ ایشان را تایید کنند. نظیر آن چه در تایید رفتار علامه طباطبایی و آیه الله بهجت و ... اتفاق می افتاد. راه دیگری قابل اعتماد نیست. قطعا اگر شیاد باشند ، که امروزه کم هم نیستند، حقیقت را به شما نمی گویند.

گیسو کمند;933570 نوشت:
متاسفانه نمیدونم چرا همسر سابق من همیشه جذب غلطها میشه و این به شدت فکر منو مشغول کرده ، جذب دوستای غلط ، محل کار غلط و حالا که به قول خودش میخواد تغیر کنه و بارها بهم گفته از دوستاش خوشش نمیاد و با اینکه وقتشو داره هیچوقت باهاشون سفر نمیره ولی چون هیچ دوستی نداره ناچارا باهاشون در ارتباطه

من خیلی سال پیش قبل از عقد و نامزدی از خدا خواستم بهم یه راهی نشون بده و اون شب تقریبا 4-5ساعت سر سجاده نماز موندمو گریه کردم و خواب دیدم یه عنکبوت داره دنبالم میکنه و من از پله ها بالا میرم اون عنکبوت بزرگ و بزرگتر میشد و یلی با وحشت میدویدم به پله آخر که رسیدم و تقریبا عنکبوت اندازه یه انسال غول پیکر شده بود آرووم آروم شد و نه تنها منو نگرفت بلکه از دیوار خیلی آوم بالا رفت و درست جایی که لامپ و روشنایی خونه آویزون میشه وسط سقف با یه طناب آبی رنگ قطور آویزون شد خیلی آروم و عجیب

خیلی گشتم تعبیر خوابمو بفهمم حتم داشتم و کاملا واضح بود تعبیر داره ساعت خواب جنس خواب و چیزی که از خدا خواسته بودم و فقط تا اینجاشو فهمیدم که عنکبوت نشانه ی سستی هو بعضی معبران هم عنکبوت رو نشانه مردی گمراه میدونستند .

مجموع این اتفاقات و طلاق و حالا بازگشت همسر سابق و اصرار به مراجعه به مشاور و درست کردن زندگی و اون خواب و اذیتهایی که در زندگی دقیقا به خاطر سستی همسرم 6سال تحمل کردم انقد فکرمو مشغول کرده که هزاران سوال در ذهنم هست و هرگز در زندگیم دنبال راهه میانبری برای رسیدن های کاذب نبودم اما باید سوالات ذهنمو حلشون کنم تا به آرامش برسم و هدفم از مراجعه به دعوت اون شخص و اون مجلس هم همین بود و هیچ کمکی ازش نخواستم .

ببینید من آدم به شدت معتقدی هستم شما منو نمیشناسید ولی توی محیط کارم امین ترین و مورد اعتمادترین شخصی هستم که همه منو برای همدیگه و اختلافاشون مثال میزنن ، حتی توی خانواده شلوغم همه حساب دیگه ای روم دارن خیلی زیاد روی وجدان و حلال وحروم حساسم حتی پولام توی قرض الحسنه ای هست که بهش هزار تومن سود تعلق نمیگیره چون هنوز به سودهای بانکی مطمئن نیستم

اینا رو گفتم که یکم ملموس تر بشه ، بدونید چرا برام مهمه ، از لحاظ معنوی خیلی برام سواله اگر به همسر سابقم رجوع کنم (البته بعد ازینکه یکسال دیگه گذشت و زمان خورد و مشاوره شدیم و نهایتا تایید شد)چی میشه ، امتحانه ؟ نکنه من دوباره به چیزی که خدا نمیخاد اصرار کردم ؟ نکنه اصلا من مغرور شدم و همسر سابقم رو به چشم یه گمراه دیدم نکنه تا آخر عمرم درگیر باشم . واقعا نمیدونم .

ممنون.

خواهر گرامی؛
غالب خواب هایی ما می بینیم تعبیر ندارند. البته لزومی هم نداره به دنبال تعبیر خواب هایمان باشیم و خواب هایمان را هم برای کسی بیان کنیم. نهایتا ه رزمانی که خواب بدی دیدید، صدقه ای بدین. لذا من بر خلاف شما بین خواب هایتان و آن چه در زندگی شخصی تان اتفاق افتاده ارتباطی نمی بینم. آن چه در زندگی شما لازم بود کمی تدبیر برای برای مشکلات احتمالی بود نه طلاق و جدایی.
الآن هم معتقدم باید با همفکری مشاوران برای رجوع و تجدید بنای ساختمان زندگی تون تصمیم بگیرید. سرنوشت هر کس در اختیار خود فرد و اراده اوست. مطمئنا اراده کنید می توانید زندگی خوبی داشته باشید.

البته لازمه با عمل به توصیه های مشاوران نوع نگاه تون به گذشته و همسرتون رو هم تغییر بدین. نوع نگاه شما می تونه نقش موثری در زندگی داشته باشه.

مینوی خرد;933373 نوشت:
یک مسیحی که ما اون رو کافر میشناسیم ( برنادت سوبیرو ) رو دفن میکنند و 150 سال بعد بدنش رو سالم از درون قبر بیرون میارن ... در حالیکه صلیب گردن ایشون از شدت رطوبت زنگ زده . چنین کارهایی اکثرا با ریاضتهای نفسانی بدست میاد ... خوده شما هم میتونید این کار رو بکنین ... حدودا 4 سال از همه چیزه زندگیتون ببرین و مثلا بتونین پیش گوئی کنین ... ( جدی میگم )
یه دستور از آیت الله قاضی هست که میگه اگر کسی روزی 50 هزار بار قل هولله رو بخونه ... بعد از یک سال میتونه طی طریق کنه ...
راستش رو بخواهید یک زمانی این چیزها برای من محیر العقول و ارزشمند بود ... ولی الان دیگه اونقدر تعجب نمیکنم ...
فرض کن باید چقدر به خودت سخی بدی ... پدره خودت رو در بیاری و از تمام زندگیت بیوفتی که مثلا بتونی پیش بینی کنی ...
میخوام نتونم پیش بینی کنم .
خانوم گیسو کمند ...
من بهتون یک پیشنهاد میدم ... برای حل کردن مشگلاتتون به سمته این چیزها نرین ... حتی اگر مسائلتون به راحتی حل میشن به سمته چنین چیزهایی نرین ...
اجازه بدین من بهتون مسیری دیگر رو یاد بهم ...
اگر میخواهید از دعاهاتون نتیجه بگیرید .... نیاز به سوخت دارید ... ( نیاز به بنزین دارید )
اگر میخواهید از دعاهاتون نتیجه بگیرید نیاز به سوخت دارید ... سوختی که لازم دارید این هستش که دعاهای به شدت خالصی رو انسان جمع کرده باشه ...
1. یک شخصی ممکن هست کل ماه رمضان رو نذری بده
2. یک شخص دیگری ممکن هست هر سال عید قربان ؛ قربانی کنه
3. شخص دیگری ممکن هست به کسی 100 هزار تومن پول کمک کنه
و ...
همه اینها خوب هست .... ولی ظرفهات رو پر نمیکنند ...
ولی فرض کن یک بار سوار ماشینت هستی و داری از یک اتوبان میگذری ... ناگهان خانوم یا آقایی رو میبینی که خسته و کوفته شده و پاهاش درد گرفته و نمیتونه راه بره و هیچ ماشینی هم براش نگه نمیداره که سوار بشه ... تو میری ...اتوبان رو دور میزنی و برمیگردی و ایشون رو سوار ماشینت میکنی ... و تا مسیری ایشون رو میرسونی ( شاید ازت 5 دقیقه هم وقت نگیره )
این شخص در درونش داره فریاد تشکر کردن میزنه ... و همون زمان هست که ظروف ادعیه شما دارن پر میشن ...
هر چقدر این فریاد تشکر قویتر و محکم تر و خالصانه تر و از عمق وجود باشند ... ظروف شما هم بیشتر و با بنزین مرغوب تری پر میشن ...
بعد ار مدتی اونقدر ظرفهات پر هستند که دیگه هیچ وقت بنزینت تموم نمیشه ... چون همینجوری مردم دارن خالصانه و از عمق وجود دعات میکنن ... و میشی مستجاب الدعوه ...
کافی هست کمی به اطرافت دقت کنی ... خیلی جاها فرصت خوابیده .... تا بتونیم ظروفمون رو پر کنیم ؛ بدون اینکه نیاز به هزینه کردن آنچنانی باشه ....

با بخش دوم کلام تون که کیمیای گره گشایی از دیگران باشه موافقم.
بله واقعا کیمیای عجیبی است گره گشایی از کار دیگران و پاداش زیادی هم دارد.
اما با کمال احترام باید عرض کنم با کلیت بخش اول کلامتان موافق نیست. این گونه امور چیزی نیست که به هر کسی بدهند. لذا این گونه نیست که اگرکسی صرفا روزی 50 هزار بار قل هولله رو بخواند، بعد از یک سال بتواند طی طریق کند .... این گونه امور را خداوند به افراد عنایت می کند. لذا فرمایش مرحوم قاضی هم به امور عدیده است که از این مجال خارج است ولی در یک کلام به ملکه شده تقوا در انسان و آثار آن اشاره دارد. بدیهی است که این ملکه در پرتو قدرت ایمان به دست می آید و این گونه نیست که انسان کافری هم بتواند از آن بهره مند شود.
البته حساب ریاضت های شرعیه با غیر شرعیه متفاوت است بله، مرتضان نیز با تقویت قدرت اراده و ... ممکنه برخی کارهای عجیب را انجام دهند. نباید این گونه اعمال را به اثر معنوی ریاضت نسبت داد.

نسیم رحمت;933579 نوشت:

اما با کمال احترام باید عرض کنم با کلیت بخش اول کلامتان موافق نیست. این گونه امور چیزی نیست که به هر کسی بدهند. لذا این گونه نیست که اگرکسی صرفا روزی 50 هزار بار قل هولله رو بخواند، بعد از یک سال بتواند طی طریق کند .... این گونه امور را خداوند به افراد عنایت می کند. لذا فرمایش مرحوم قاضی هم به امور عدیده است که از این مجال خارج است ولی در یک کلام به ملکه شده تقوا در انسان و آثار آن اشاره دارد. بدیهی است که این ملکه در پرتو قدرت ایمان به دست می آید و این گونه نیست که انسان کافری هم بتواند از آن بهره مند شود.
البته حساب ریاضت های شرعیه با غیر شرعیه متفاوت است بله، مرتضان نیز با تقویت قدرت اراده و ... ممکنه برخی کارهای عجیب را انجام دهند. نباید این گونه اعمال را به اثر معنوی ریاضت نسبت داد.

سلام ...
مطمئنا شما کارشناس دین هستید و من نیستم ...
ولی اجازه بدید که من مطلبی رو نیز عنوان کنم ...

موقعی که امام حسین را شهید میکنند ... گویا کسانی که در این کار نقش داشته اند ؛ نزد حضرت زینب میرن و گویا از کارشون شرمنده شده بودند و راه توبه کردن رو از ایشون جویا میشن ...
و گویا ایشون میفرمایند که 40 روز نماز قفیله بخونین ... گناهتون پاک میشه ...

وقتی از ایشون ( حضرت زینب ) میپرسند که چرا مسیر رو نشون دادی ...
ایشون در جواب میگن که نمیتونن ... 40 روز نماز قفیله بخونن !!!

من فکر نمیکنم آیت الله قاضی به همین راحتی چنین ذکری رو گفته باشند ...
مطمئنا این ذکر کمر شکن تر از این هست که یک کافر بخواد یک سال ؛ هر روز اون رو 50 هزار بار بخونه ...

[="Arial"]

نسیم رحمت;933359 نوشت:
این فرد چه تحصیلاتی دارد

[=arial]سلام
این جمله شما الان اسمش تجسسه؟؟؟
نه
ولی همیشه دونستن یه سری اطلاعات برای کمک بیشتر و بهتر لازمه
منظور بنده هم چنین چیزهایی بود.

[="Arial"]

گیسو کمند;933565 نوشت:
کسی که چنان مطمئن تمام گذشته ما رو میدونه

[=arial]سلام
ببین گیسو جان من نگفتم شما تو مراسم این شخص شرکت کن
گفتم قضاوتش نکن
درثانی کی گفته هرکی از گذشتتون خبر داشت علیه السلامه؟
گذشته افراد فامیل اصلا چیز مرموز و سربه مهری نیست که فهمیدنش کار شاقی باشه
اگه این خانم خیلی کارش درسته خوشحال میشم در مورد من غریبه یه چیزایی بگه
متوجه منظورم میشی؟
دعای ندبه و تسبیح به دست بودن نشونه ایمان نیست
خبر از گذشته هم بیشتر شبیه سرگرمیه تا کار خارق العاده
پس زیاد واسه خودت بزرگش نکن
ولی طرفو به شیاطین و اجنه هم نسبت نده
حتی اگه یه درصد مومن باشه و دلش از حرفات بشکنه باید جواب بدی
زندگی خیلی مهمتر از اونه که با پیشگویی بخواد پیش بره
ببین عقل و منطقت تغییر همسرت رو قبول میکنه
و امیدی به زندگی دوبارتون هست یا نه
خود خدا زندگی مشترک رو واگذار کرده به عقل و گذشت و منطق و تلاش دو طرف
اون وقت یه بنده هرچند مومنش چطوری میخواد تضمین بده واسه این زندگی؟

مینوی خرد;933596 نوشت:
موقعی که امام حسین را شهید میکنند ... گویا کسانی که در این کار نقش داشته اند ؛ نزد حضرت زینب میرن و گویا از کارشون شرمنده شده بودند و راه توبه کردن رو از ایشون جویا میشن ...
و گویا ایشون میفرمایند که 40 روز نماز قفیله بخونین ... گناهتون پاک میشه ...

وقتی از ایشون ( حضرت زینب ) میپرسند که چرا مسیر رو نشون دادی ...
ایشون در جواب میگن که نمیتونن ... 40 روز نماز قفیله بخونن !!!

من فکر نمیکنم آیت الله قاضی به همین راحتی چنین ذکری رو گفته باشند ...
مطمئنا این ذکر کمر شکن تر از این هست که یک کافر بخواد یک سال ؛ هر روز اون رو 50 هزار بار بخونه ...

ضمن تشکر از حسن نظر شما؛ به دو نکته توجه کنید:
1. من روایتی که در آن حضرت زینب چنین توصیه ای را کرده باشند، ندیدم. اما بر فرض که باشد و معتبر و مستند هم باشد، توصیه حضرت برای توبه ایشان است و ربطی به مدعای شما ندارد.
2. در این که مرحوم قاضی بر اساس توجه این توصیه فرموده باشند شکی نیست اما به چه کسی فرموده اند؟ برای همه ؟ قطعا این گونه موارد عمومی نیست. بر فرض هم که عمومی توصیه کنند، توفیق به نتیجه( که رد این جا طی الارض است) برای همه ممکن نیست. زیرا سایر شرایط و از جمله تقوای خود فرد باید لحاظ شود که اگر همه این ها مثبت باشند، حال نوبت به خواست خداوند می رسد که به چه کسی عنایت کند و به چه کسی عنایت نکند. یعنی ممکنه فرد بهترین از نظر تقوا باشه اما دارای قدرت طی الارض نباشد.

پرسش :
من در زندگی مشترکم مشکلاتی داشتم مثل بی مسئولیتی همسرم و سرکار نرفتن و رفیق بازی و.. که نهایتا تصمیم به جدایی گرفتم، یکی از دوستان مومن به من پیشنهاد دادند نزد یکی از اقوام شان که خیلی هم معتقدند و فقط برای زن و شوهر دعا می نویسند مراجعه کنم . که من خوب از قبل می دانستم که مراجعه به رمال و دعانویس درهرصورت شرک است و کلا نرفتم اما تحقیق کردم چون سوال داشتم ، سوالم و نتیجه تحقیقم این بود:
2- سوال داشتم مگر اینطور نیست که تا خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد پس چرا می شود یک نفر با یک دعا برای ما تقدیری رقم بزند مثل علاقه یا تنفر یا ... ، نتیجه این بود که ما می توانیم با آیة الکرسی و چهارقل و صدقه این طلسم ها را بشکنیم .
3- سوالم این بود که اصلا چرا یک دعا انقدر قدرت دارد که می تواند این کار را بکند مگر دعا چیست ؟ جواب این سوال را هنوز هم دقیقا نمیدانم ولی فهمیدم که قوانینی در عالم وجود دارد که دعا از این قوانین سوء استفاده می کند ، و اینکه در بعضی از دعا ها خدارا به مقدسات قسم می دهند . ولی هنوز دنبال این جواب هستم .

به هر حال ما جدا شدیم با وجود علاقه زیادی که به هم داشتیم و دعوایی نداشتیم و خداروشکر که نرفتم و اصلا اشتیاق هم نداشتم بروم .
بعدها من متوجه شدم یکی از اقوام که در کما بودند و دکترها جوابشان کرده بودند شفا گرفتند ، خانواده شان می گفتند یک خانمی که چشم بصیرت دارد و هر هفته دعای ندبه برگزار می کند ، دعایی در آبی می خونند و می دهند که در سرم مریض بریزند و بقیه ماجرا. خیلی ها در آن فامیل الان به آن خانم اعتقاد دارند و بی حجاب ها به سفارش او با حجاب شدند و تارک نمازها نمازخوان شدند و دروغ و غیبت را جمع کردن و.. و هر هفته در مجلس دعای ندبه ایشان شرکت دارند .
برای من سوال بود که مگه میشه یه نفر انقد معصوم باشه که دعاش اینطور بگیره و همه رو امر به معروف کند و خلاصه مرید جمع کنه و اونهم انقد علنی؛ از یکی از مراجع تقلید پرسیدیم گفتن اینها با شیاطین در ارتباط اند و دیگه به آنجا نروید.
از طرفی اخیرا همسر سابقم برگشتند و ادعا دارند تغیر کردند که البته با تحقیقی که انجام دادیم ایشان واقعا نمازخوان شدند و نمازهاشان 5وعده ای و دقیقا اول وقت هست و نماز شب هم می خوانند و رفیق بازی را کنار گذاشتند البته با اون 2تا دوست شان که خیلی بد بودند ، وگرنه با چندتای دیگر که متاهل هستند یا موجه ترند همچنان رابطه دارند . اما خوب مسلما مشخص نیست که این تغیر چقدر تضمینی است و مسلما هم کافی نیست .
اما علتش این بوده که ایشون با یه شخصی آشنا میشن که میگن چشم بصیرت داره و مجالس ذکرگویی برگزار می کند ،باتوجه به اطلاعات قبلی ام من هم به این شخص دید مثبتی نداشتم به هر حال محض اطلاع به مجلس شان رفتم ، البته با اجازه خودش چون باید ازشون اجازه بگیرند که نفر جدیدی به آن مجلس بیاد.
از اون شخص پرسیدم هدف ازین مجالس تان چیه؟ گفتند ما ذکر می گیم و روی اخلاق مان کار می کنیم و هدف مان نماز اول وقت 5 وعده ای، پرهیز از محرمات چون الکل، پرهیز از دروغ و غیبت و توهمات هست.
گفتند زندگی شما پاشید چون شما نماز خوان بودی مقید بودی ولی همسرت نبود ، و شیطان هم به هدفش رسید ، همسرت نمازخوان شده و دیگر با دوستان بدش نیست برگردید به زندگیتان و منم قول می دهم شوهرتان خیلی خوب و مقید بشوند، که منم گفتم باید خودش بخواهد و خدا هم بخواهد خدا می گوید من فاسقان رو هدایت نمی کنم مگه می شود به خواست شما بشود ، ایشان هم گفتند نه خدا هم می خواهد.
از حضار که مردم معمولی و البته عوام بودند که انگار چندان اهل مطالعه هم نیستند ، پرسیدم که آیا ایشان هدیه و پول و.. قبول می کنند؟ گفتند نه اصلا .
من یه مطالعه کوچکی داشتم که خیلی کم و ناقص و شاید هم غلط اطلاعاتی بدست آوردم اینکه ، بعضی ها جنیان رو احضار می کنند و آنها هم می روند و از فرشتگان اطلاعاتی را می دزدند و به این اشخاص می دهند ،
1- حالا سوالم اینجاست واقعا کسی که جن احضار می کند هدفش از برگزاری دعای ندبه و امر به معروف و مجلس ذکر چیه ؟
2- چرا و چه طور اینها می توانند اطلاعات از گذشته آدم ها یا شرایط شان به دست بیاورند، (نفرمایید اطلاعات حدسیه که واقعا این طور نیست و دقیق هست در مورد هر فرد) چرا در عالم این فرشتگان چنین اجازه ای دارند که اطلاعات بدهند؟
3- کسی که می گوید چون این شخص روی من تاثیر مثبت داشته دوست دارم به مجلسش برم و سوالم را از او بپرسم و.. آیا درسته ؟
از وقتی که می گذارید خیلی ممنونم .@};-@};-@};-@};-

پاسخ :
با توجه به نکاتی که مطرح فرمودید لازم است در ابتدا به چند نکته اشاره کنم:

1. اصل تعويذ و دعانویسی از نظر اسلام پذيرفته شده و براي مصونيت از آفات موثر است.
يکي از عوامل مؤثر در عالم اسباب و مسببات، دعا است. همان طور که صله رحم باعث طول عمر، يا صدقه سبب برطرف شدن بلاها مي شود و از سنّت هاي الهي هستند، دعا هم يکي از سنّت ها است .

2. اصل اين است که خود فرد به درگاه خدا متوجه شود . با تواضع و کرنش در مقابل خداوند تقاضايش را از خدا بخواهد،که امري است واقعي و صحت هم دارد.
خداوند فرموده است:
"هنگامي که بندگان من از تو درباره من سؤال کنند، (بگو:) من نزديکم! دعاي دعا کننده را، به هنگامي که مرا مي خواند، پاسخ مي گويم! پس بايد دعوت مرا بپذيرند و به من ايمان بياورند تا راه يابند و به مقصد برسند."(1)
آيه اين باور و اعتقاد را در وجود انسان تقويت مي کند که دعا و طلب حاجت، منشأ و خاستگاه الهي دارد. چنين به نظر مي رسد که خداوند در انتظار رحماني از مخلوق خود به سر مي برد تا او را پاداش دهد و حاجت هايش را برآورد. از اين رو دعا کردن و طلب دعا از ديگران براي سرعت بخشيدن و رسيدن به نتيجه مطلوب، صورتي واقعي به خود مي گيرد.
دعا چون دارويي است که به هر حال تأثير خود را خواهد گذاشت . اگر در اين مسير به خوبي مورد استناد و استفاده قرار گيرد، حتماً نتيجه بخش خواهد بود.

3. استفاده از تعويذها و مراجعه براي گرفتن دعا نزد علما و بزرگان و يا دعانويساني که از کمالات بهره‏ اي دارند، نيز از دعاهاي مخصوص و وارد شده از زبان معصوم و براي امور خير استفاده مي کنند ، امري جايز بوده و گاهي موثر نيز مي باشد .
4. بعضي ادعيه و اسما داراي قدرت هاي مادي و معنوي خاصي هستند که مي توانند سبب دگرگوني هايي در عالم ظاهر و باطن گردند، اما بايد توجه داشت که چنين ادعيه و اسمائي فقط وقتي به کار مي روند که :
اوّلاً : مورد استفاده فردي قرار گيرند که علم به استفاده از آن ها داشته باشد.
ثانيا ً: اهل باطن باشد. نفسش داراي قوه تأثير و تصرف در عالم باطن باشد. در غير صورت، از اذکار و اوراد داخل کتاب هاي رمل و جفر که بعضي مردمان آن ها را دارند و انسان ها را با آن مي فريبند، کاري ساخته نيست.
بنابراين :
تعويذها اگر از افراد معتبر گرفته شوند ،صحيح بوده و اثر بخش خواهند بود. زيرا دعا نويسي کار هر کسي نيست. علاوه بر علم آن بايد نفسش نيز داراي قوه تأثير و تصرف در عالم باطن باشد.

در مورد فردی که برای حل مشکلات دعا می نویسد، اطلاعاتی نداده اید که مثلا ایشان چه تحصیلاتی دارد و آیا واقعا متخصص در این امور هست یا نه. غالبا افرادی که امروزه این گونه ادعاها را دارند، معتبر نیستند. در عین حال چون شناختی نسبت به ایشان نداریم قضاوتی نمی کنیم اما به طور کلی همانگونه که قبلا هم عرض شد:
این گونه افراد اگر عالم دین باشند و یا
از دعانويساني باشند که دارای کمالات اند و علمای دین ایشان را تایید می کنند، نيز اگر از دعاهاي مخصوص و وارد شده از زبان معصوم و براي امور خير استفاده مي کنند ، امري جايز بوده و گاهي موثر نيز مي باشد. در غیر این صورت مراجعه به این گونه افراد جایز نیست.
در مورد تغییراتی جلسه ای که همسر سابق شما در آن شرکت می کند و تغییر در رفتارهای او هم باید عرض کنم :
1. بله درسته . نمی شود به صرف نماز خواندن اعتماد کرد. در صورتی که قصدرجوع داشته باشید حتما باید با همکاران مشاوره صحبت کنید. صرف نماز نخواندن نه علت طلاق است و نه صرف خواندن نماز علت برای رجوع.
2. صرف ارتباط با دوستان نیز نه دلیل بر ترک است و برگشت به زندگی. بلکه باید در این زمینه همان مشاور با ایشان صحبت کند و نظر بدهد. اگر واقعا دوستان مناسبی نیستند چرا ترک شان نکرده است؟
3. مجالس ذکرگویی غالبا از مسالک فرقه های صوفیه و عرفان های کاذب است. در این گونه فرقه ها درست و غلط به گونه ای ممزوج و مخلوط به هم می شوند که هر کسی که اطلاعات لازم را نداشته باشد نمی توان حق را از باطل جدا کند لذا به صرف یک ظاهر مذهبی فرد جذب این گروه ها می شود و بعد در نهایت انحراف از دین می شود.
4. در خصوص این فرد نیز این مطلب باید مشخص شود که آیا ایشان چه تحصیلاتی دارد و واقعا متخصص این امر است یا خیر؟ اما غالبا این گونه مجالس و محافل قابل اعتماد نیستند. بيش تر آن ها، افراد شيادي هستند که به بهانه دعا نويسي و مجالس ذکرگویی به دنبال منافع خود هستند.

نکته دیگری که قابل توجه است این است که
آنچه که امروزه در جامعه ما تحت عنوان هاي مختلفي از قبيل سر کتاب باز کردن، طالع بيني، کف بيني، ستاره بيني، فالگيري، بخت بيني يا بخت را بستن و يا باز کردن رواج دارد، در قريب به اتفاق موارد مشتي خرافات و اراجيفِ شياداني بي سواد است که از علوم باطني هيچ سر در نمي‌آورند. تنها به فکر رسيدن به مطامع خود هستند. تهديدات و اخطارهاي آنان و نسخه هايي که مي پيچند، ذره اي ارزش و اهميت ندارد. رفتن پيش آنان هم طبق نظر برخي مراجع حرام است. اما گناه کبيره نيست.
مدعيان اين عرصه، معمولا دروغ گوياني خطرناک يا افرادي روان پريش هستند. آن ها معمولاً با بيان مسائل کلي که قابل هم خواني با روحيات مختلف است، يا با بيان يک سري مطالب متشابه سعي در جلب نظر مشتريان دارند. يا بر اثر حدسيات چيزهايي را بيان مي‌کنند که به صورت اتفاق برخي واقع مي‌شود. انسان‌ها خيال مي‌کنند که پيشگويي‌هاي آن ها قطعي بوده است.
گفته هاي آنان از نظر عقل و شرع اعتباري ندارد. اما عقل به ما مي گويد تصميم گيري انسان بايد بر اساس انديشه و فکر و دور انديشي و مشورت با عاقلان مؤمن و کارشناسان در هر رشته صورت گيرد. سرنوشت انسان نبايد با فال و سرکتاب و مانند آن تعيين شود. هر چند ممکنه برخی اوقات مطابق با واقع هم باشند. حال یا به اتفاق و یا به استخبار از جن و یا حدس ....؛

فراموش نکنید:

مشکلات رايج در جامعه امروزي که در زندگي هر فردي ممکن است کم و بيش وجود داشته باشد، علل خاص خود را دارد. زيرا سنت حاکم بر جهان، قانون عمومي اسباب و مسببات يا همان علت و معلول است. خداوند جهان را آفريده و آن را بر اساس قانون علت و معلول نظام داده است. اين نظام را بر همه اجزاي هستي حاکم کرده، اراده اش بر اين است که همه چيز از اين مسير، يعني از طريق علت خود و با نظم و نظام به وجود آيد و دوام يابد و از بين برود.(1)

نکته آخر این که :
خواهر گرامی؛ غالب خواب هایی ما می بینیم تعبیر ندارند. البته لزومی هم نداره به دنبال تعبیر خواب هایمان باشیم و خواب هایمان را هم برای کسی بیان کنیم. نهایتا ه رزمانی که خواب بدی دیدید، صدقه ای بدین. لذا من بر خلاف شما بین خواب هایتان و آن چه در زندگی شخصی تان اتفاق افتاده ارتباطی نمی بینم. آن چه در زندگی شما لازم بود کمی تدبیر برای برای مشکلات احتمالی بود نه طلاق و جدایی.
الآن هم معتقدم باید با همفکری مشاوران برای رجوع و تجدید بنای ساختمان زندگی تون تصمیم بگیرید. سرنوشت هر کس در اختیار خود فرد و اراده اوست. مطمئنا اراده کنید می توانید زندگی خوبی داشته باشید.

البته لازمه با عمل به توصیه های مشاوران نوع نگاه تون به گذشته و همسرتون رو هم تغییر بدین. نوع نگاه شما می تونه نقش موثری در زندگی داشته باشه.

پي نوشت ها‏:
1. بقره (2) آيه 186.
2. ثقة الاسلام كلينى، الكافي، دار الكتب الإسلامية، تهران، 1365 ه.ش، ج 1، ص 183.

موضوع قفل شده است