ایا ما شیعیان عایشه را نفرین و لعن میکنیم؟

تب‌های اولیه

96 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایا ما شیعیان عایشه را نفرین و لعن میکنیم؟

ایا ما شیعیان عایشه را لعن میکنیم؟
ایا میگوییم عایشه .. است؟
ایا میگوییم او کافر است؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر لبیک یا حسین
از شما تمنا می کنم و خواهش دارم دو لقب انتهائی رو حذف کنید.
به احترام پیامبر خدا .
به احترام زحماتی که برای هدایت من و شما کشیده اند از شما خواهش می کنم حتی اگر چنین کلماتی از دهان نادانی درآمد شما ذکر نفرمائید .

در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد.
او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست .
لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است .
وظیفه هر مسلمانی است که طبق حکم و دستور خداوند با امهات مومنین رفتار کند .
هرکس غیر دستور خدا رفتار کندطاغی و سرکش و در نتیجه کافریست به حد اعلا که می توان او را مشرک هم نامید.
لذا تمنا دارم مضمون ابهاماتی که اتهام گردیده را با کلماتی متناسبتر و در خورتر عوض کنید.
سپاسگذارم
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

یاحق:Gol:

bina88;30157 نوشت:
در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد. او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست . لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است .

بله من هم با شما موافقم ، توهين كردن خوب نيست .

اما خطاي عايشه بزرگتر از اين است كه شما بيان فرموديد
و صرفا يك حق الناس نيست لذا نظر شيعه هم راجع به او چيز ديگري است .

كسي كه به زنان پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله توهين كند ، كافر نمي شود .

bina88;30157 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر لبیک یا حسین از شما تمنا می کنم و خواهش دارم دو لقب انتهائی رو حذف کنید. به احترام پیامبر خدا . به احترام زحماتی که برای هدایت من و شما کشیده اند از شما خواهش می کنم حتی اگر چنین کلماتی از دهان نادانی درآمد شما ذکر نفرمائید . در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد. او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست . لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است . وظیفه هر مسلمانی است که طبق حکم و دستور خداوند با امهات مومنین رفتار کند . هرکس غیر دستور خدا رفتار کندطاغی و سرکش و در نتیجه کافریست به حد اعلا که می توان او را مشرک هم نامید. لذا تمنا دارم مضمون ابهاماتی که اتهام گردیده را با کلماتی متناسبتر و در خورتر عوض کنید. سپاسگذارم والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سلام
تحمل کنید بذارید اندیشه را اصلاح کنیم اونطوری که هست
من خودم پای بعضی از منبر ها دیده ام که عایشه لعن میشود.
و این حرف ها را شنیده ام لطفا توضیح بیشتر بدهید و دوستان همه نظرات را بگویند تا صحبت فرد
سنی را مطرح کنیم.بنده توهین نکردم بلکه سوال بود جهت تحقیق و روشن شدن قضیه...

عاشق;30165 نوشت:
اما خطاي عايشه بزرگتر از اين است كه شما بيان فرموديد و صرفا يك حق الناس نيست لذا نظر شيعه هم راجع به او چيز ديگري است .

سلام
خب بگویید اندیشه های مختلف رو در مورد عایشه بعد من توجیح های یک فرد سنی را مطرح میکنم
شیعه جواب بده.....
راجب به سوالام هم چیزایی بود که دیدم و شنیدم و صحبت هایی است که از زبان شیعیان زده میشه
..

اگر از نظر جايگاه در نظر بگيريم چون او يكي از همسران رسول خدا صلي الله عليه وآله بوده جايگاهش حرمت خاصي پيدا مي كند حرمتي كه آيه آيه 6 سوره احزاب نيز بدان اشاره دارد البته آيه به چند نكته مهم اشاره دارد:
1 . اين ارتباط و پيوند معنوى ، تنها تأثيرش مسأله «حفظ احترام » و «حرمت ازدواج » با زنان پيامبراكرم (ص ) بوده ; چنان كه در آيات بعدى همين سوره ، حكم صريح تحريم ازدواج با آنها بعد از رحلت پيامبراكرم (ص ) بيان شده است .
2 . اين كه قرآن كريم ، همسران پيامبر را مادران مؤمنان معرفى كرده فقط از اين جهت است كه در جايگاه و مقام همسرى رسول خدا هستند يعنى جايگاه همسر بودن پيامبر ، محترم و با ارزش است . اين جا بحث شخص نيست ; بلكه سخن در شأن و جايگاه همسرى پيامبراكرم است و خطاب قرآن كريم شخصيت و عنوان همسران است .
اما از سويي برخى از زنان پيامبر از جمله عايشه در بعضى از آيات قرآن به شدت توبيخ شده اند
از آيه 10 سوره تحريم روشن مى شود كه زن پيامبر بودن، به تنهايى باعث تبرئه شخص نمى شود، چنان كه قرآن مجيد در اين آيه شريفه، زن حضرت نوح و لوط را جهنمى مى داند:«ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ امْرَأَتَ نُوح وَ امْرَأَتَ لُوط كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَــلِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّهِ شَيْـًا وَ قِيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّ خِلِينَ ;(تحريم،10)
در روايات پيشوايان معصوم(عليهم السلام) نيز آمده است: آين آيه مَثلى است كه خداوند براى همسران پيامبر; عايشه و حفصه زده است.•تا بفهمند كه همسر و مرتبط بودن با پيامبر(صلى الله عليه وآله وسلم) سودى به حال آنان ندارد.
و نيزبه جهت كارهايي كه او پس از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله انجام داده مثل راه اندازي جنگ جمل؛ مورد مورد توبيخ هست.
در روايات اسلامى آمده است كه مخالف على بن ابيطالب (ع ) فاسق و محاربان با آن حضرت ، كافرند و لعن كافر هم جايز است .
پيامبراكرم صلي الله عليه وآله نيز خطاب به حضرت على(ع ) فرمود: «يا على !.. . فمن مات على بغضك مات يهودياً أو نصرانياً; اى على ! هر كس بميرد و دشمنى تو را در دل داشته باشد ، [بر دين] يهودى يا نصرانى مرده است ». «يا على لايحبك إلا مؤمن و لايبغضك إلا منافق ; اى على ! هيچ كس تو را دوست ندارد ، مگر اين كه مؤمن باشد و هيچ كس تو را دشمن نمى دارد; مگر اين كه منافق باشد .» و.. .•
بنابراين با توجه به مخالفت و دشمنى عايشه با حضرت على(عليه السلام) كه از جهت تاريخى مسلّم است، آيا مى توان او را مبرّا و مؤمنه دانست؟! بايد گفت: اگر اين احاديث شامل حال عايشه بشود و مصداق اين روايات قرار بگيرد ، لعن او جايز خواهد بود . هر چند در حال حاضر لعن به عايشه به اينكه به صراحت از او نام برده شود ، توصيه نمى شود
پاورقي ها:
1. احزاب، 6.
2. ر.ك: بحارالانوار، علامه مجلسى(رحمه الله)، ج 39، ص 246 ـ 334، داراحياء التراث/ بحارالانوار، علامه مجلسى، ج 22، ص 233 نشر مؤسسه الوفاء بيروت.
3. تأويل الايات، سيد شرف الدين حسينى استرآبادى، ص 675ـ676، انتشارات جامعه مدرسين.

سلام
عایشه زن پیامبر بود و احکام زن پیامبر در قران هست متاسفانه ما پیمبر رو دوست داریم تا اونجایی که موافق میل ما باشه ان اکرمکم عند الله اتقاکم (13 حجرات )مگه از پیامبر نبود؟

مگر پامبر نگفت : اى على ! مؤمن تو را دشمن نگیرد ، و منافق تو را دوست نخواهد داشت نهج البلاغه ص 487
جنگ جمل مگر شورش علیه امام زمان نبود؟ مفسد فی العرض بودن محاربه با امام زمان اگه انسان رو کافر و منافق نمیکنه پس چه اسمی براش بزاریم؟
البته جرم عایشه خیلی بیشتر از اون چیزیه که ما به احترام پیامبر در موردش سکوت کردیم اونم فقط به خاطر عملکرد علی علیه سلام که نوعی چوب کاری از نوع ادْفَعْ بِالَّتي‏ هِيَ أَحْسَنُ السَّيِّئَةَ (96 مومنون ) بود
خدایا محبت علی و مومنین را در قلب ما قرار بده و کینه منافقین و کفار رو وسیله نجات و تقرب به خودت در هر دو دنیا بگردان

[=tahoma][=&quot]با سلام [/]
[=&quot]ما همه همسران پيامبر اسلام(ص) بلكه همسران همه پيامبران را پاك دامن و مبرا از گناه دامن مي دانيم اما همه همسران پيامبران را مومن و متدين ومتقي نمي دانيم و در بين آنها نيز كافر و يا فاسق وجود دارد و آيات قرآن بر اين شهادت مي دهد:[/]

[/] [=tahoma][=&quot]ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِينَ كَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَ امْرَأَتَ لُوطٍ كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا[/][=&quot] صالِحَيْنِ فَخانَتاهُما خداوند مثلى براى كسانى كه كافر شدند زده و آن مثل زن نوح و زن لوط پيغمبر است كه آنها با اينكه همسر دو بنده از بندگان ما بودند.خيانت به آن دو بزرگوار نمودند.[/]
[/] [=tahoma][=&quot]ميزان الاعتدال ذهبى 2/ 119 حديثى كه صحت آن را تضمين كرده از «عايشه» روايت مى‏كند كه رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله فرمود: شش طائفه از مردم‏اند كه خدا و من و همه پيغمبران مستجاب الدعوه، آنها را لعنت كرده‏ايم: 1- كسى كه در كتاب خدا آيه‏اى را بيفزايد؛ 2- كسى كه قضا و قدر الهى را تكذيب نمايد؛ 3- كسى كه بر مردم تسلّط يافته تا عزيزى را ذليل و ذليلى را عزيز كند؛ 4- كسى كه حرام خدا را حلال انگارد؛ 5- كسى كه با عترت من طورى رفتار كند كه خدا آن را حرام فرموده است؛ 6- كسى كه سنّت مرا ترك كند و ناديده بگيرد. آيا موارد 3و4و5 شامل خود ام المونين عايشه هم نمي شود؟[/][/]
[=&quot]به نقل از كتاب: فضائل پنج تن عليهم السلام در صحاح ششگانه اهل سنت ،ج‏4،ص:264[/]

[=&quot] مشهور است كه احمد جامى بالاى منبر گفت: سلونى قبل ان تفقدونى، بپرسيد از من پيش از آنكه مرا از دست بدهيد، پس زنى از پشت پرده فرياد زد اى شيخ بيهوده ادّعا نكن چيزى را كه از عهده آن نميتوانى برآئى، گفت من از عهده سخنم برميايم گفت مگر نشنيدى اين ادّعاء را هيچكس جز امير المؤمنين على بن ابيطالب نكرد مگر آنكه خدا رسوايش كرد، گفت آنها غير از من بودند. گفت حال كه چنين است بگو آن مورچه كه بر سر راه سليمان نبىّ فرياد زد «يا أَيُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَساكِنَكُمْ ...» اى مورچگان به منازلتان برويد تا زيرپاى سليمان و لشكرش نابود نشويد، آيا نر بود، و يا ماده، گفت اى زن سئوال ديگرى نداشتى مگر من در آنزمان بودم و يا اگر ميبودم ميتوانستم تشخيص بدهم كه مورچه نر كدام است و ماده كدامست، گفت اى شيخ لازم نيست كه معاصر زمان و يا بيطار مورچگان باشى، اگر آشنائى با قران داشتى اين مسئله را ميدانستى كه آن مورچه ماده بوده گفت كجاى قرآن گفت سوره نمل آيه 19 كه ميفرمايد (قالت نمله)، شيخ بسيار ناراحت شد چون مردم باو خنديده و بر آنزن درود گفتند. پس گفت ايزن بگو آيا با اجازه شوهرت در اين مجمع شركت كرده‏اى يا بدون اجازه او، اگر با اجازه آمده‏اى خدا شوهرت لعن كند و اگر بى اجازه آمدى خودت را. زن گفت: بگو به‏بينم آيا ام المومنين جناب عايشه با اجازه پيغمبر به جنگ امام زمانش على بن ابيطالب عليه السلام آمده بود و يا بدون اجازه، پس شيخ بيچاره شد و نتوانست جواب بگويد و از منبر بزير آمده و بمنزل رفت و چند روزى از غصّه رسوائى بيمار شد. و نظير از ابن حاجب و ابن جوزى نيز نقل شده و برخى آنرا نسبت به ديگرى ميدهند و ممكن است قصّه و ادعاء بيجا براى هر سه اتفاق افتاده باشد.
( ترجمه الغدير ،ج‏11،پاوري ص395)
[/]

سلام
اما نظر فرد سني...
اساتيد لطف کنيد جواب از چهار خط بيشتر نشود....
من بارها ديده ام که شيعيان به مادرم فحش و ناسزا ميدهند و او را لعن نفرين ميکنند
1-مگر نص قران عایشه صدیقه دختر صدیق مادر مومنان نیست؟(احزاب6)
ایا جرات دارید بگویید عایشه از جمله ی مادر مومنان نیست؟و در برابر خدا قد علم کنی؟که قطعا اگر این
کار را بکنب مرتکب کفر صریح شده ای واز شریعت خدا خارج می شوی...
ما اهل سنت عایشه را یکی از همسران پیامبر اسلام ومادر مومنان میدانیم .کلام پروردگار را تصدیق میکنیم
پس عایشه از بهترین برگزیده ها و صدیقه دختر صدیق است.اما شما شیعیان او را تکفیر میکنید و او را خاین
کافر و...میدانید(بنده بسیاری نوارهای صوتی و تصویری از صحبت های علمای شیعه دارم)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پيامبر به مؤمنان از خودشان سزاوارتر [و نزديكتر] است و همسرانش مادران ايشانند و خويشاوندان [طبق] كتاب خدا بعضى [نسبت] به بعضى اولويت دارند [و] بر مؤمنان و مهاجران [مقدمند] مگر آنكه بخواهيد به دوستان [مؤمن] خود [وصيت‏يا] احسانى كنيد و اين در كتاب [خدا] نگاشته شده است (?) (احزاب6)

2-برادر شیعه ایا شما راضی میشوی با زنی خاین و...ازدواج نمایی که ان را نزد مردم انتشار
نماید؟بی شک ای کار را نمیکنی..ایا تو شریف تر و پاک تر پیامبر هستی؟چرا چیزی را که برای
خود روا نمیدانید برای پیامبر روا میبینید؟مگر شایسته است که پیامبر که اشرف مخلوقات و پاک
ترین وپرهیزگارترین انسان است با زنی ازدواج کند که اهل فسق و فجور وکفرو خیانت و...باشد؟!!!
تو این کار را برای خود جایز نمیدانی..چگونه برای پیامبر جایز می دانید؟
و اصلا خدا چگونه راضی است زنی را برای خاتم پیامبران انتخاب کند که دارای ان همه صفات
زشت است؟؟؟ نه هرگز برادرم!ما اهل سنت نمیتوانیم چنین سخنان باطلی را بر زبان اوریم

3-جواب کسانی که این تهمت را میزنند در سوره نور ایات 11و12 داده شده:
در حقيقت كسانى كه آن بهتان [درباره عایشه ام المومنین] را [در ميان] آوردند دسته‏اى از شما بودند آن [تهمت] را شرى براى خود تصور مكنيد بلكه براى شما در آن مصلحتى [بوده] است براى هر مردى از آنان [كه در اين كار دست داشته] همان گناهى است كه مرتكب شده است و آن كس از ايشان كه قسمت عمده آن را به گردن گرفته است عذابى سخت‏خواهد داشت (۱۱)

چرا هنگامى كه آن [بهتان] را شنيديد مردان و زنان مؤمن گمان نيك به خود نبردند و نگفتند اين بهتانى آشكار است (۱۲)

خداوند عایشه را پاک ومبرا اعلام میکند ولی شما شخصیت و حیثیت او را مورد اتهام قرار میدهید
و سرور و پیشوای شما در این گناه عبدالله بن سلول منافق است که خدا او را به عذاب بس بزرگ تهدید کرده
است.
شما قران میخوانید اما یا به ان توجه ندارید یا مطابق میل رفتار میکنید:
سوره نور ایه 26را نخواندید؟:
زنان پليد براى مردان پليدند و مردان پليد براى زنان پليد و زنان پاك براى مردان پاكند و مردان پاك براى زنان پاك اينان از آنچه در باره ايشان مى‏گويند بر كنارند براى آنان آمرزش و روزى نيكو خواهد بود (۲۶)
پس چگونه تهمت میزنید؟بنابراین خداوند پاک ترین ونجیب ترین زنان را برای پیامبر بزرگوار انتخاب کرده اند

لبیک یا حسین;30236 نوشت:
سلام
اما نظر فرد سني...
اساتيد لطف کنيد جواب از چهار خط بيشتر نشود....
من بارها ديده ام که شيعيان به مادرم فحش و ناسزا ميدهند و او را لعن نفرين ميکنند
1-مگر نص قران عایشه صدیقه دختر صدیق مادر مومنان نیست؟(احزاب6)
ایا جرات دارید بگویید عایشه از جمله ی مادر مومنان نیست؟و در برابر خدا قد علم کنی؟که قطعا اگر این
کار را بکنب مرتکب کفر صریح شده ای واز شریعت خدا خارج می شوی...
ما اهل سنت عایشه را یکی از همسران پیامبر اسلام ومادر مومنان میدانیم .کلام پروردگار را تصدیق میکنیم
پس عایشه از بهترین برگزیده ها و صدیقه دختر صدیق است.اما شما شیعیان او را تکفیر میکنید و او را خاین
کافر و...میدانید(بنده بسیاری نوارهای صوتی و تصویری از صحبت های علمای شیعه دارم)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پيامبر به مؤمنان از خودشان سزاوارتر [و نزديكتر] است و همسرانش مادران ايشانند و خويشاوندان [طبق] كتاب خدا بعضى [نسبت] به بعضى اولويت دارند [و] بر مؤمنان و مهاجران [مقدمند] مگر آنكه بخواهيد به دوستان [مؤمن] خود [وصيت‏يا] احسانى كنيد و اين در كتاب [خدا] نگاشته شده است (?) (احزاب6)

[=Century Gothic]آيات نازل شده در شأن عائشه همسر رسول خدا را مى‌توان به چند دسته تقسيم كرد:

[=Century Gothic]1. آياتى كه به صورت اختصاصى در باره شخص عائشه نازل شده است؛
[=Century Gothic]گروهى از اهل سنت مدعى هستند كه آيه «افك» در باره عائشه نازل شده است و خداوند او را از تهمتى كه صحابه به او زده بودند، تبرئه كرده است .
و در اين زمينه از خود عائشه روايتى جعلى نقل مى‌كنند كه تنها آيه‌اى كه در باره خاندان عائشه نازل شده است، آيه افك است؛ چنانچه محمد بن اسماعيل بخارى در صحيح خود به نقل از عائشه مى‌نويسد:

[=Century Gothic]ما أَنْزَلَ الله فِينَا شيئا من الْقُرْآنِ إلا أَنَّ اللَّهَ أَنْزَلَ عُذْرِي.

[=Century Gothic]البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل ابوعبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج4، ص1827، ح4550، كتاب التفسير، بَاب «وَالَّذِي قال لِوَالِدَيْهِ أُفٍّ لَكُمَا...»، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.

[=Century Gothic]البته ما اين مطلب را قبول نداريم و اعتقاد داريم كه آيه افك در باره يكى ديگر از همسران رسول خدا نازل شده است .

پيش از اين در مقاله مفصلى اين مطلب را ثابت كرده‌ايم كه دوستان عزيز مى‌توانند به آدرس ذيل مراجعه فرمايند:

[=Century Gothic]
2. آياتى كه در باره تمام همسران رسول خدا صلى الله عليه وآله نازل شده و شامل عائشه نيز مى‌شود؛ از جمله آيه مشهور «امهات مومنين» كه در مورد همسران رسول خدا صلى الله عليه وآله نازل شده است .

خداوند در سوره احزاب مى‌فرمايد: النَّبِيُّ أَوْلى‏ بِالْمُؤْمِنينَ مِنْ أَنْفُسِهِمْ وَ أَزْواجُهُ أُمَّهاتُهُمْ. الأحزاب/6.

پيامبر نسبت به مؤمنان از خودشان سزاوارتر است و همسران او مادران آنها [مؤمنان‏] محسوب مى‏شوند.

ما در باره اين آيه و معناى «ام المؤمنين» و به خاطر اهميت فراوان آن ، مقاله مستقلى تهيه كرده‌ايم كه دوستان عزيز مى‌توانند به آدرس ذيل مراجعه فرمايند:

[=+1]مراد از «ام المؤمنين» در آيه « وَأَزْواجُهُ أُمَّهاتُهُمْ» چيست؟

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=8434

...
[/]

4-علت نفرت و بیزاری شما از مادر مومنان سیده عایشه ناشی از درگیری او باامیر مومنان
علی(ع)است که در جنگ جمل صورت گرفت و این واقعه را بهانه و سببی قرار دادید برای
تکفیر او وهمه کسانی که به صف او پیوستند ولی خداوند در رابطه با نزاع بین مومنان در

سوره حجرات می فرماید:و اگر دو طايفه از مؤمنان با هم بجنگند ميان آن دو رااصلاح دهيد و اگر [باز] يكى از آن دو بر ديگرى تعدى كرد با آن [طايفه‏اى] كه تعدى مى‏كند بجنگيد تا به فرمان خدا بازگردد پس اگر باز گشت ميان آنها را دادگرانه سازش دهيد و عدالت كنيد كه خدا دادگران را دوست مى‏دارد (۹)

مومنان گاهی با هم درگیر میشوند و شاید برخی منجر به قتل برخی دیگر شوند
اما تنها با این گناه کافر نمیشوند برادر شیعه به این ایات گوش کن:
در حقيقت مؤمنان با هم برادرند پس ميان برادرانتان را سازش دهيد و از خدا پروا بداريد اميد كه مورد
رحمت قرار گيريد (۱۰)
نتیجه:
ممکن نیست بعد از ان همه یاد اوری این گونه فکر کنیم که خداوند متعال برای پیامبرش
زنی کافر وخاین و...رابرای همسری او برگزیند.ایشان پاک و مطهر است این امری است
که با مفاهیم و منطق ایمان و اسلام متضاد است وبا شرافت و مروت واخلاق های پسندیده
و والای پیامبر اسلام سازگار نیست و جور در نمی اید.

دوستان و اساتید از متون عربی استفاده نکنند و سعی کنند از ایات استفاده کنند
و خواهش میکنم منظم بنویسند.ممنون

لبیک یا حسین;30236 نوشت:
-مگر نص قران عایشه صدیقه دختر صدیق مادر مومنان نیست؟(احزاب6)
لبیک یا حسین;30236 نوشت:
پس عایشه از بهترین برگزیده ها و صدیقه دختر صدیق است

سلام عليكم
1- شما چطور از آيه 6 احزاب نتيجه گرفتيد كه او از بهترين برگزيده ها و...است ؟
1- طبق آيات قرآن اگر كسي يك نفر مومن را به ناحق بكشد جزاي او چيست ؟ ( و من يقتل مومنا متعمدا فجزاءه جهنم خالدا فيها و غضب الله عليه و لعنه و اعد له عذابا عظيما (نساء 93 )
هر كس مومني را از روي عمد بكشد
1--اهل جهنم است
2- بودن او در جهنم ابدي است
3- مورد غضب خداوند است
4- خداوند او را از رحمتش دور مي كند و مورد لعنت خداست 5- عذاب عظيمي براي او آماده شده است

بگرديد در تمام آيات قرآن آيا عذابي مانند عذابي كه براي قاتل بيان شده آيا پيدا مي كنيد ؟
چند سوال
آيا كسي مي توانند جنگ جمل را منكر شود جنگ جملي كه حداقل ده هزار كشته داده است ؟
آيا كشتن مومن فقط حق الناس است ؟
آيا گناه كشتن حداقل ده هزار مومن و بيوه كردن هزارن زن بيگناه و يتيم كردن هزاران كودك با چند تا استغفرالله گفتن (بر فرض كه ثابت شود ) پاك مي شود ؟
آيا در جايي نقل شده است كه عايشه توبه كرده باشد ؟
آيا در جايي نقل شده عايشه ديه اين بي گناهان را داده باشد ؟
ايا رواياتي كه در منابع اهل سنت از خود عايشه نقل شده است كه من زن حسودي بودم و پيامبر را اذيت مي كردم قابل توجيه است ؟
آيا اگر كسي رسول خدا را با گفتار يا كردار بيازارد طبق آيات قرآن مورد لعن هست يا خير ؟
( ان الذين يوذون الله و رسوله لعنهم الله ..)
1

بسم الله الرحمن الرحیم
گویا کاربر عزیز از منابع اهل سنت کمی بی اطلاع هستند .علماء اهل سنت قائلند :
عایشه قبل از ازدواج با پیامبر (ص)،شوهر کرده و نام همسرش جبیر بوده.ابوبکر او را باز پس گرفته و وپس از گرفتن طلاق او را به عقد پیامبر (ص)در آورده،و علت تاکید عایشه بر اینکه بکر بوده است شایددفع این احتمال باشد.

ابن سعد خطب رسول الله (ص)عایشه الی ابی بکر صدیق فقال یا رسول الله انی کنت اعطیتها مطعما لابنه جبیر،فدعنی حتی اسلُها منهم فاستلها منهم فطلقها،فتزوجها رسول الله (ص) الطبقات الکبری،ج 8،ص 59.

جالب است مانند این حدیث در کتب شیعه تا به حال ما ندیدیم

بسم الله الرحمن الرحیم
باز از اهل سنت نقل شده: مطالبی از سوی عایشه در توهین و تنقیص پیامبر (ص) که غیر قابل تحمل است برای هر مسلمان غیرتمندی.
از ان جمله ؛
کان رسول الله یاتیه الوحی و انا و هو فی لحاف؛؛سیر اعلام النبلا،ج2،ص172-191و192. دیگر معنا نمیکنم

ان عایشه تخبر الناس انه صلی الله عیه واله کان یقبُل و هو صائم؛؛
بخاری ،ج2،ص2و ج4،ص47
صحیح مسلم ،ج2،ص609

آوازه خوانی در نزد پیامبر؛؛؛بخاری ج2،ص2و ج4،ص47 و صحیح مسلم ج2،ص609.

تماشا و مشاهده رقص از سوی پیامبر (ص)؛ بخاری ،ج1،ص169

در کجای منابع شیعی چنین افترا و توهینهایی یافت میشود. خود را به ندیدن و نشنیدن زدن تا کی؟؟

سلام
لبیک جان بهترین دلیل برای اثبات امری وقوع ان است
پیامبر ما از نظر رسالت با همه پیامبرها مشترک بود این یک مقدمه
امکان عاقبت به شر شدن همسر پیامبر و همچنین عاقبت به خیر شدن همسران بدترین افراد مانند فرعون در قران به صراحت ذکر شده این مقدمه دوم
در منظر قران همسر بودن برای پیامبر ملاک رستگاری نیست بلکه حتی پیامبر بودن هم ملاک نیست چراکه مسولیت پیامبر و همسران انها به طریق اولی چند برابر بقیه بوده و خدا به پیامبر و پیامبرانش حتی ترک اولی را بر نمیتابد اینهم مقدمه سوم
نتیجه رو خودت بگو
اهل سنت جفایی که به پیامبر روا داشتند بر هیچ کس حتی علی علیه سلام نکردنند امامت را تبدیل به خلافت و خلافت را هم تبدیل به سلطنت کردند در حالی که شیعه شان پیامبر را حفظ نموده مر فرمایشات ان بزرگوار عمل نمود باید اهل سنت را اهل بدعت نامید نه سنت
سنت یامبر کجا اهل سنت کجا شما الان نمونه حکومت شیعه رو در مقیاس کوچکش ببینید ایران و همچنین حکومت اهل سنت در مقیاس کوچکش عربستان ایا درس و عبرت نمیگیرید؟ مفتی عربستان جرات دارد خودش را پادشاه بنامد؟پادشاه عربستان جانشین پیامبر و حاکم است یا مفتی فقیهش؟

سلام بر عزیزان

در اینکه عاملان جنگ جمل باید پاسخگو باشند به درگاه الهی هیچ حرفی نیست

ولی وظیفه ما اول طبق حکم قرآن احترام است به زنان پیامبر و توهین نکردن
و بعد اگر اشتباه مرتکب شدند تبعیت نکنیم

حق توهین کردن با عنوان مجازات نمودن را ندارییم
حتی خداوند هم بخواهد آنها را مجازات کند توهین نمی کند پس ما هم همینطور

سلام
ما توهین نمیکنیم ظاهرا تعریف توهین هم عوض شده اینقدر که شیعه برای پیامبر احترام قائل است هیچ کس دیگری قائل نیست یکی از بی احترامی های بزرگ به پیامبر را دو تایپ قبلتر ذکر شددر ثانی خدا به ما یاد داد که از افراد مضل برای خود دوست نگیریم 1 انها را لعن کنیم 2 اعلام برائت کنیم 3
ثالثا در هر صورت عایشه یا مغضوب خداست یا ضال این را که دیگر بحثی نداریم طبق دستور خداوند ما باید
دعا کنیم تا ما را از سالکان راه مغضوبین و مضلین قرار ندهد و به راه کسانی که نعمت داده هدایت کند
که هدایت در صراط مستقیم است

اهْدِنَا الصِّراطَ الْمُسْتَقيمَ (6)
صِراطَ الَّذينَ أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَ لاَ الضَّالِّينَ (7 حمد)

سلام
ایا خدا توهین میکند یا نمیکند؟ اگر لعنت توهین است پس جواب این ایه چیه؟

إِنَّ اللَّهَ لَعَنَ الْكافِرينَ وَ أَعَدَّ لَهُمْ سَعيراً (64 مائده)
ویا پیامبران سابق هم لعن کردند در این ایات

لُعِنَ الَّذينَ كَفَرُوا مِنْ بَني‏ إِسْرائيلَ عَلى‏ لِسانِ داوُدَ وَ عيسَى ابْنِ مَرْيَمَ ذلِكَ بِما عَصَوْا وَ كانُوا يَعْتَدُونَ ( احزاب 78)

مهربانی;30270 نوشت:
سلام ایا خدا توهین میکند یا نمیکند؟ اگر لعنت توهین است پس جواب این ایه چیه؟

سلام
پس طبق فرمایش شما ما لعن میکنیم عایشه را اما توهین نمیکنیم؟
درسته؟

بسم الله تعالی

باعرض سلام و خسته نباشید
برادر ان بزرگوار جناب لبیک و bina88 بحث خیلی شفاف و واضح است من تعجب می کنم چرا از بحث دور می شوید ؟
شما برای فرمایشتان هیچ دلیل علمی تا حالا نیاوردید
هم در آیات (سوره تحریم ) و هم در روایات شیعه و سنی هم از زبان دیگران و هم از زبان خود عایشه ، عایشه مورد مذمت شدید قرار گرفته

سلام
لعنت و اعلام برائت و بیزاری از عایشه زبیر طلحه مقدمه عبادت و تقرب است شما چرا راه را دور میکنید ایا ابلیس مقامش به درجه ملائک نرسیده بود؟ تکبر چه بلایی سرش اورد ؟الان به ابلیس لعن بفرستیم توهین کردیم؟

با عرض سلام به همه دوستان عزیز
مجید گرامی
در شرح عنوان این تاپیک که برادرم لبیک زحمتش را کشیده اند کلمه ای که بعضی متعصبین گمراه می گویند و لبیک گرامی نقل قول کرده بودند و سپاسگذارم از این که حذف نمودند سند طرح آن عرایض بود.

و اما آیا لعن خداوند توهین است باید عرض کنم لعن خداوندی نماد طرد آن شخص از درگاه الهی است و لعن مومن نیز بر اساس لعن خداوندی و طبق هرآنچه ضوابط دین خدا تعئین نموده باید صورت گیرد.
لعن توهینی با عنوان سب ( فحش ) نیست لعن می تواند از طرف شیطان هم صورت گیرد چنانکه شیطان مومنین و اولیاء را مدام لعن و نفرین می نماید.
و البته سب کلام شیطان است و از مومن سب کردن مانند شیطان بعید است.

ما با برائت از آنچه که عمل عایشه رضی الله عنه بود وظیفه دینی مان تکمیل می گردد.

چنانکه علی ع نیز همین کار را کردند و نه بیشتر حتی به احترام نسبت پیامبر با ایشان و کلام خداوند وظیفه دینی خود را مثل همیشه عالی انجام دادند.
وقتی که به مبارزه عمربن عبد ود و علی ع نگاه می کنم و همینطور رفتارش با عایشه رضی الله عنه یک نتیجه حاصل می شود و آن اینکه برای علی معیار کلام خداست و نه خواست شخصی اش و او خدا را بهترین وکیل می داند و همینطور بهترین حسیب لذا قضاوت را نیز به او می سپرد.

ما نیز چنان کنیم که علی کرد آن کاری را انجام دهیم که در قرآن به ما سفارش شده و قضاوت در مورد این اشخاص را به خدا واگذاشته و از توهین با عنوان سب دوری کنیم.

علی مع الحق و الحق مع علی

سلام
با نظر بینا که نباید توهین کرد موافقم اما تعجب میکنم از اینکه شما عمل این زن ملعون را تائید نمیکنید ولی برایش دعا میکنید ؟
مگر عمل افراد ملاک سنجش نیست ما برای افراد حتی همسر پیامبر و حتی خود پیامبر صلوات الله علیه فقط به واسطه عملشان احترام قائلیم نه اسم و رسمشان در نماز شهادت میدهیم که پیامبر اول عبد خدا بود بعد رسول
یا فاطمه زهرا سلام الله علیها را بخاطر دختر پیامبر بودن احترام نمیکنیم بواسطه تقربش به خداوند برای ما ارزشمند است
متاسفانه برادران اهل سنت نتوانستند از این ظواهر گذشته به معنی برسند و همین دست و پای ذهن انها را بسته نمیتوانند درست ببینند.
سوال میکنم ایا نه اینکه در قیامت همه نسبتها ازبین میرود؟ پدر پسرش را نمیشماسد برادر برادرش را چطور شما باز در این روابط دنیایی گیر کرده اید؟!!!!
فرزند این یک کلمه را دقت کن تا به گفته قران عزیز از جاهلین نباشی و نباشیم
جریان فرزند نوح را بلدید یاداوری میکنم در جایی که حضرت نوح علیه سلام فرزند ملعونش را به عنوان اهلش در دنیا یاد میاورد خداوند جلی و اعلی میفرماید :

قالَ يا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِكَ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ صالِحٍ فَلا تَسْئَلْنِ ما لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنِّي أَعِظُكَ أَنْ تَكُونَ مِنَ الْجاهِلينَ (46 هود)

ای نوح نصیحتت میکنم از جاهلان نباش فرزند تو بواسطه عمل بدش دیگر فرزند تو در دنیا اصلا نبود نه هست نه خواهد بود

باز یاد اوری میکنم ما را خداوند بواسطه عملمان در دنیا فرزند ابراهیم خلیل میداند
ابراهیم خلیل معروف است به بت شکن بودن
بینا جان لبیک جان برادران سنی همچنین برادران شیعه عزیزتر ازجانم شما و ما هم اگر میخواهیم فرزند ابراهیم خلیل باشیم باید با تبر ابراهیمی به جنگ بتهای عقائد باطل رفته و انوقت است که قالو بردا و سلاما را مزه مزه میکنیم .

مهربانی;30319 نوشت:
بینا جان لبیک جان برادران سنی همچنین برادران شیعه عزیزتر ازجانم شما و ما هم اگر میخواهیم فرزند ابراهیم خلیل باشیم باید با تبر ابراهیمی به جنگ بتهای عقائد باطل رفته و انوقت است که قالو بردا و سلاما را مزه مزه میکنیم .

سلام
افرین بر این تفکر
همه قبول داشتید که عایشه ام المومنون است و در قران امده است تا اینجا شکی نیست!
خب حالا جواب سوالات مرا بدهید:
1-ایا خداوند بزرگ یک زن ...وکافر و خاین را ام المومنون می نامد ان هم به این صراحت؟
-ایا مادر مومنان را زنی..کافر انتخاب میکند؟
2-مگر در قران نداریم زنان بدکار برای مردان بد کار هستند؟ایا نعوذبالله پیامبر ما بد کار بود؟
3-مگر در قران نداریم اگر دو گروه از مسلمانان با هم جنگیدند هیچ کدام کافر نیستند؟
از شما خواهش میکنم پشت روایات پنهان نشویدو فقط با ایات جواب بدهید...خیلی از این
روایات تیشه به ریشه اسلام میزنند!به عنوان مثال روایات متعدد در مورد امام حسین(ع) که
میگوید ایشان در چند ساعت چند هزار نفر را کشتند اگر ما در هر ثانیه هم حساب کنیم باز
نمیشود!!!فدای امام حسین بشم الهی الهی الهی ایشون والا هستند و با برخی از همین روایات
ما خیانت میکنیم....
بیدار بشید ومادر خودمان را نفرین نکنیم و اگر در اصل تفکر اختلاف داریم برای ابروی اسلام
سکوت کنیم. اخه چطور ممکنه خدا فردی...برای همسری پیامبر انتخاب کنه...

سلام
واقعا خوشت امد نه؟ پناه میبرم به خدا ولی باشه جواب میدم هر چند بیسوادم ولی مگه تا اینجا همه دلایل ایات قران نبود؟!!!
لبیک جان اول از لباس تعصب بیا بیرون بعد دوباره به این ایه دقت کن جواب میگیری عزیز دل برادر
مگر فرزند نوح فرزند یک پیامبر نبود؟ چرا خدا گفت لیس من اهلک؟ مگر اهل نوح وعده نجات نداشتند؟ چرا فرزند نوح نجات پیدا نکرد؟
این سوال مثل سوال فرشته ها بود از خدا که انسان را چرا خلیفه خودت نامیدی ؟مگر انسان خونریز و مفسد نیست
ایا یک مفسد رو خلیفه معرفی میکنی ؟
نه عزیزم همه میدونیم این جایگاه برای همسران پیامبر از طرف خداوند هدیه شد اگر کسی لیاقت نداشته باشه خدا با کسی قرار داد فامیلی نبسته ما هم نمیبندیم این جواب سوال اولت
سوال دومت هم که یه بار جواب دادم اما دوباره عرض میکنم: مگر حضرت لوط بدکاره بود که همسرش بدکاره شد واهل عذاب!!!؟

قالَ إِنَّ فيها لُوطاً قالُوا نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَنْ فيها لَنُنَجِّيَنَّهُ وَ أَهْلَهُ إِلاَّ امْرَأَتَهُ كانَتْ مِنَ الْغابِرينَ (32عنكبوت )
در ضمن کسی به عایشه بدکاره بودن به معنای فاهشه بودن نسبت نداده و نمیدهیم البته ایشان بواسطه نفاق به بیراهه رفت و دنیا را بر عقبا ترجیح داد که اشتباه کرد و خاندان نبوتش گم شد.

جواب سوال سوم بله اگر دو طائفه از
وَ إِنْ طائِفَتانِ مِنَ الْمُؤْمِنينَ اقْتَتَلُوا فَأَصْلِحُوا بَيْنَهُما فَإِنْ بَغَتْ إِحْداهُما عَلَى الْأُخْرى‏ فَقاتِلُوا الَّتي‏ تَبْغي‏ حَتَّى تَفي‏ءَ إِلى‏ أَمْرِ اللَّهِ فَإِنْ فاءَتْ فَأَصْلِحُوا بَيْنَهُما بِالْعَدْلِ وَ أَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطينَ (9 ال عمران )

خوب ما هم همین دستور قران را عمل میکنیم و تعجب میکنیم شما که اینقدر سنگ قران را به سینه میزنید چرا عمل نمیکنید؟ ما الان با عایشه سر جنگ داریم چرا که هنوز به سوی امر خدا تسلیم نشده شما سندی دارید که عایشه از عملش پشیمان شده باشد یا توبه کرده باشد؟ در حالی که ما سند داریم که این دشمنی و عناد حتی تا بعد از شهادت حضرت امیر باقی بود مگر تابوت امام حسن به دستور عایشه ملعون و بقیه ملحدان تیرباران نشد؟
پس لعن و نفرین ما عمل به دستور قران است شما چرا عمل نمیکنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
بسیار جالب است از اشکال شما بر شیعه در حالی که اهل سنت قائلندبعضی صحابه مانند مسطح ابن اثاثه و حسان ابن ثابت و حمنه عایشه را متهم به فحشا و زنا نمودند و پیامبر صلی الله علیه واله حد بر آنها جاری کرد در حالی که در هیچ یک از کتب شیعه این اتهام و نسبت ناروا یافت نمی شود و در عین حال این تهمت را به دروغ به شیعه نسبت میدهند انگیزه این دروغگویی و تهمت ناروا چیست؟

اسد الغابة،ج5،ص428.کانت ممن قال فی الافک علی عایشه انُها جلدت مع من جلد فیه

و همان ،ج4،ص355.شهد مسطح بدرا و کان ممن خاص فی الافک علی عایشه فجلده النبی صلی الله علیه واله فی من جلده

و همان ،ج2،ص6.و کان حسان ممن خاص فی الافک فجلد فیه.

حال با انصاف بگویید چه کسانی حرمت زنان پیامبر صلی الله علیه واله را حفظ کردند و چه کسانی؟؟؟؟؟

زمزم;30351 نوشت:
بسیار جالب است از اشکال شما بر شیعه در حالی که اهل سنت قائلندبعضی صحابه مانند مسطح ابن اثاثه و حسان ابن ثابت و حمنه عایشه را متهم به فحشا و زنا نمودند و پیامبر صلی الله علیه واله حد بر آنها جاری کرد در حالی که در هیچ یک از کتب شیعه این اتهام و نسبت ناروا یافت نمی شود و در عین حال این تهمت را به دروغ به شیعه نسبت میدهند انگیزه این دروغگویی و تهمت ناروا

سلام
عجب توجیح جالبی دوست عزیز شاید چند نفر هم از اهل سنت غلطی کردند شما به همه
نسبت میدهید.خواهش میکنم بحث رو به شیعه و سنی نکشونید.جواب سوالات را بدید.
و کاری با روایات نداشته باشید.
چرا خدا عایشه را ام المومنون نامید؟ایا انتخاب ایشون که از نظر شیعه کافر و...است برای
این اسم مناسب است؟
ایا مادر همه ما مومنان زنی...و کافر است؟
مگر خدا نگفته زنان پاک دامن برای مردان پاک دامن؟ایا پیامبر ما نعوذبالله پاک دامن نبود؟
ایا رواست که خدا زنی ...برای خاتم پیامبران انتخاب کند تا ابروی ام المومنون را ببرد؟
ایا رواست خدا مادر همه مومنان را که در قران گفته زنی...انتخاب کند؟
هنوز کسی جواب محکمی نداد.
استاد زمزم دنبال اتو گرفتن از دین کسی نباش از دین خودت دفاع کن...
شما حتی هیچ کدوم زحمت یه تنکس زدن از سوال رو به خودتون ندادید تا با کلی
نامه نگاری یکی دو نفر به زور تنکس زدن!جبهه نگیرید و از من یه غلامعلی نوری نسازید
من شیعه هستم ولی میخوام با مطرح کردن شبهات و بحث سطح سواد خودم و دوستان
بالا بره...این ها همه در مقام تحقیقه....پس سعی کنید برنده باشید:Gol:

سلام
اگر در خانه کس است یک حرف بس است
اگر هم کسی نیست این همه ایات قران کم است

زمزم;30351 نوشت:
حال با انصاف بگویید چه کسانی حرمت زنان پیامبر صلی الله علیه واله را حفظ کردند و چه کسانی؟؟؟؟؟

خب اگر ما هم حفظ نکردیم اشتباه کردیم!!!!
اگر شما هم حفظ نکردید حفظ کنید یا دلیلی برای لعن مادرمون بگید و بگید چرا ام المومنون
قران فردی...است؟؟؟؟؟؟؟؟از نظر شما

لبیک یا حسین;30329 نوشت:
1-ایا خداوند بزرگ یک زن ...وکافر و خاین را ام المومنون می نامد ان هم به این صراحت؟ -ایا مادر مومنان را زنی..کافر انتخاب میکند؟ 2-مگر در قران نداریم زنان بدکار برای مردان بد کار هستند؟ایا نعوذبالله پیامبر ما بد کار بود؟ 3-مگر در قران نداریم اگر دو گروه از مسلمانان با هم جنگیدند هیچ کدام کافر نیستند؟

بسم الله الرحمن الرحیم

لبیک عزیز
صفتی که عایشه ام المومنین نسبت دادند در دو مرحله در تاریخ اتفاق افتاد و همانطوریکه دوستان فرمودند در منابع شیعه حتی در این رابطه اشاره ای نشده و تشیع در روایات در این رابطه پرهیز نموده.
اولین بار زمانی بود که یکی از مسلمانان بدست کفار مقطوع النسل (خواجه) گردیده بود .
حضرت پیامبر از روی قلب رحیمشان این بنده خدا را تا مدتی نزد خود نگاه داشت و چون این مرد معذب بود به لحا خورد و خوراک ایشن را موظف کرده بود که در امور منزل به عایشه کمک کند این درحالی بود که عایشه برای تبلیغ اسلام درمدینه به خانه یهودیان می رفت و یا زنان یهودیان را به خانه دعوت می نمود و از این طریق اسلام را معرفی می نمود.
یهودیان بدنبال فرصتی بودند که دین اسلام را منحرف نشان دهند و هیچ دستاویزی بهتر از آن مرد پیدا نکردند و آن شد که نباید می شد.
در دومین مرتبه بعداز وفات پیامبر و در دوران ولایت علی ع رابطه بین عایشه ام المومنین و طلحه و زبیر زیاد شد و طلحه به خانه عایشه زیاد رفت و آمد می کرد که این تهمت شیوع پیدا کرد.

لبیک گرامی اینها که عرض کردم از منابع اهل سنت هست. شیعه او را ... نمی نامد و دلیل کافر دانستن او اسنادی است که چه در کتب اهل سنت و چه اهل شیعه موجود است اما اینکه چرا خداوند او را حرمت نهاده این است که زنان پیامبر 9 یا 13 نفر بودند و خداوند باید به نظر شما یکی را می گفت یکی را نمی گفت ؟ در حالیکه همگی زنان پیامبر بودند.

ضمنا عایشه هرگز بدکاره نبوده

لبیک گرامی من در قرآناین مطلب را خوانده ام که اگر بین دو گروه مسلمان جنگی در گرفت بر همه مسلمانان واجب است که آنها را آشتی بدهند و اگر کوتاه نیامدند بر همه واجب است بر علیه آغاز کننده جنگ متحد گردند و آغاز کننده جنگ جمل عایشه طلحه و زبیر بودند .

اما چرا من عایشه را ام المومنین و دعای و طلب رضایت را ذکر می نمایم
اولا همانطور که عرض کردم ایشان در هرصورت همسر پیامبر من هست و احترامش برای من واجب و در حقیقت من در پاسخ به محبت پیامبر در حق خودم حداقل برای ایشان درخواست رحمت می کنم ولی آنکس که آگاه به اعمال است و قضاوت می کند اوست و لاغیر.
دوم اینکه درزمانیکه نزدیک ترین اشخاص که اهل تسنن باشند با اهانت من رنجیده می شوند و با احترام امثال من آنها نیز به ائمه احترام می کنند چرا این کار را نکنم .
من این القاب را بکار می برم و به آن معتقدم .

دوست عزیز اصلا چرا باید عایشه به طور مستقیم لعن کنیم ؟
اگر در دعاهای دینی توجه کنیم به خصوص در زیارت عاشورا تنها کسانی که به طور مستقیم (با اسم) لعن شدند قاتلین ائمه و معصومین بودند . مثل معاویه و یزد و آل مروان و ... در زیارات عاشورا .

و مابقی به صورت غیر مستقیم در گروهی لعن شدند ، مثلا به عنوان غاصبین حق ائمه و یا ظالمین و من در دعایی ندیدم که معصومی به طور مستقیم و به نام عایشه را لعن کرده باشد . این یعنی پرهیز از دامن زدن به اختلافات و و به وجود آمدن کشتار در میان مسلمین .

متاسفانه عده ایی از مسلمین از (همه فرقه های اسلام) ، حلال و حرام رو درست انجام نمی دند ، اون وقت روی این مسائل بیش از حد مانور می دند .

دوستان و ارادتمندان ائمه مراقب باشند از پیشوایانشون جلو نزنند و عقب هم نمونند .

bina88;30366 نوشت:
اما چرا من عایشه را ام المومنین و دعای و طلب رضایت را ذکر می نمایم اولا همانطور که عرض کردم ایشان در هرصورت همسر پیامبر من هست و احترامش برای من واجب و در حقیقت من در پاسخ به محبت پیامبر در حق خودم حداقل برای ایشان درخواست رحمت می کنم ولی آنکس که آگاه به اعمال است و قضاوت می کند اوست و لاغیر.

سلام
اگر بفرض شما در زمان امیر المونین بودی باز هم میکفتی چون همسر پیامبر است باید مراعات کرد یا با امیر همراه می شدی و با عایشه و همراهان پلیدش میجنگیدی؟ البته میتونی جواب ندی برادر

pardis;30367 نوشت:
دوست عزیز اصلا چرا باید عایشه به طور مستقیم لعن کنیم ؟

سلام
بحث نوع لعن کردن نیست بحث اینه که اگر لعن کردیم چه عمومی و ضمنی چه خصوصی و بصراحت ایا اشکال دارد یا نه ثواب دارد؟

با عرض سلام
مهربانی عزیز اگر در دوران علی بودم مثل علی شمشیر بدستم می گرفتم و پاهای عقب شتر سرخ مو رو من قطع می کردم.
اگر در دوران علی بودم مثل علی بر جنازه طلحه و زبیر گریه می کردم.
و اگر در دوران علی بودم 50 زنی که عایشه ام المومنین را همراهی کردند را بدرقه می کردم.

چراکه مومن واقعی در جایش سمعا و طاعتا باشد و وقتی کلام خدا را فهمید مانند علی از خواسته خودش بگذرد.

ولاغیر

سلام
در موقع جنگ ایا عایشه بازهم مادرت بود یا نه دیگر مادرت نبود؟ ایا در زمان جنگ جناب عایشه ملعون بود یا بازهم رضی الله بود؟ باز هم میتونی جواب ندی

مهربانی گرامی

گاهی به طرز دفاع کردن بعضی دوستان نگاه می کنم

این برداشت و این تفکر در ذهنم قویتر می شود که انگار اینجا بحث از دفاع از علی یا تشیع نیست .
چراکه این بحث نیازی به تعصب ندارد که حق است و حق کلام خداست و کلام خدا برتر

اینتعصب بیشتر دفاع از من است
از منیت من

و تنها چیزی که کلام خدا را به مقابله و مبارزه می طلبد همین است و بس .

علی این تصمیم را گرفته
و حکمش را خدا داده

این دیگر چه جای ذکر ایراد دارد ؟

مهربانی گرامی

اینجا بحث خکم حداونده و عایشه کسی است که حتی علی هم حرمتش رو بخاطر حکم خدا نگه می داشت.
ام المومنین لقبی نیست که من داده باشم یا حرف علی باشه حکم خداست.
در پذیرش یا نپذیرفتن شما مختارید .
چه بسا کارهائی که من کرده ام و حکم خدا رو ندیده گرفته ام لذا هیچ ایرادی به شما نمی تونم بگیرم.

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من ---------------- وین حرف معما نه تو خوانی و نه من
هست در پس پرده گفت و گوی من و تو ------------ چون پرده بر افتد نه تو مانی و نه من

مهربانی گرامی:Gol:
خداوند متعال بندگان را آزمایش می کند حتی با چنین آزمونهائی که نمونه آن را در قضیه غرانیق با پیامبر کرد.
ما از حکمت الهی خبر نداریم پس بهتر است که بنده مطیع باشیم و الا مسلمان نیستیم
چراکه مسلمانی یعنی تسلیم امر خدا شدن.

برای علی کاری نداشت که آن شمشیری که به پاهای شتر زد به عایشه بزند.
چراکه عایشه از حکم اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولامر منک تخطی کرده بود .
همین کافی بود که او را مانند طلحه و زبیر بکشد ولی چرا چنین نکرد ؟
من از شما می پرسم
حالا شما اینجا وکیل مدافع علی هستی که چرا علی کسی را که به حکم الهی تن نداده بود جنگ بین مسلمین راه انداخته بود و اینهمه خون بی گناه بر زمین ریخته شده بود رو نکشت ؟
اگر بتوانی پاسخ آنرا بیابی دلیل این کلام من نیز در آن است.

یاحق:Gol::Gol:

سلام علی ال یاسین
از جواب طفره رفتتن هنر نیست
ایا با علی در جنگ باز هم عایشه ام المومنین بود یا نبود ایا علی در جنگ جمل با منافقین میجنگید یا مومنین؟ اگر به فرمایش خودتان عایشه از فرمان خدا تخطی کرد پس لیاقت مادری را از دست داد شما دلیلی دارید که عایشه توبه کرد ایا جبران خساراتی که به اسلام و مسلمین زد را شما سراغ دارید؟ اگه توبه کرد خدا قبول کند اما اگر نکرد و دلیل نداری پس چرا شما سنگ یک کافر را به سینه میزنی ؟

سلام
از تهمت های دیگر به پیامبر هم جریان غرانیق است که بازهم در شیعه دیده نمیشود نمیدونم چرا هرچی تهمته از طرف اهل تسنن به پیامبر نسبت داده میشه !!!!؟ ایا پیامبری که فرق وحی و غیر وحی رو ندونه قابل اعتماده؟
پیامبر شرمنده این همه تهمت هستم که به شما جسارت میشه ولی اینها چیز تازه ای نیست تهمت ها زیاد بوده و هست و خواهد بود دیوانگی و جادوگری و هزیان گویی نمونه های کوچک این اخلاقه

خدایا شاهد باش که ما شیعیان دامن پیامبر را از هر گونه خطایی پاک می دانیم

لبیک یا حسین;30329 نوشت:
2-مگر در قران نداریم زنان بدکار برای مردان بد کار هستند؟ایا نعوذبالله پیامبر ما بد کار بود؟

سلام علیکم جناب لبیک (آیا در تفسیر کلام خداوند نباید دقت بیشتری بفرمایید ؟ لطفا یک سری به نوشته هایتان بزنید ؟)

ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذينَ كَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَ امْرَأَتَ لُوطٍ كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا صالِحَيْنِ فَخانَتاهُما فَلَمْ يُغْنِيا عَنْهُما مِنَ اللَّهِ شَيْئاً وَ قيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّاخِلينَ (10تحریم )

وَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذينَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ إِذْ قالَتْ رَبِّ ابْنِ لي‏ عِنْدَكَ بَيْتاً فِي الْجَنَّةِ وَ نَجِّني‏ مِنْ فِرْعَوْنَ وَ عَمَلِهِ وَ نَجِّني‏ مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمينَ (11تحریم )
چند سوال :
آیات فوق را با توجه به گفتارتان برایم توضیح بفرمائید ؟
تمام تاریخ گواهی می دهد که همسر امام حسن مجتبی (ع) و همسر امام جواد (ع) زنان خوبی نبودند این مساله چطور با بیانات حضرتعالی جمع می شود ؟
منتظر جواب هستم
منتظر جواب هستم
منتظر جواب هستم

مجید;30420 نوشت:
آیات فوق را با توجه به گفتارتان برایم توضیح بفرمائید ؟ تمام تاریخ گواهی می دهد که همسر امام حسن مجتبی (ع) و همسر امام جواد (ع) زنان خوبی نبودند این مساله چطور با بیانات حضرتعالی جمع می شود ؟

سلام
خب باید تفکر کرد احسنت به شما استاد گلم دریچه ای تازه باز کردید
اما مطلق فرمایش شما هم درست نیست اگر هم باشد برای یک برادر اهل
سنت که اعتقادی به امامان ما ندارند جواب مناسبی نیست.

لبیک یا حسین;30426 نوشت:
سلام
خب باید تفکر کرد احسنت به شما استاد گلم دریچه ای تازه باز کردید
اما مطلق فرمایش شما هم درست نیست اگر هم باشد برای یک برادر اهل
سنت که اعتقادی به امامان ما ندارند جواب مناسبی نیست.

با سلام
خب جناب لبیک تفکر کنید !و شما بفرماید که چرا فرمایشات مجید عزیز مطلق درست نیست؟
جوابتان برام خیلی جالب میباشد!؟شنیدنیست؟
منتظر جواب میمانیم!!
راستی نگاه به ان لینکها که برای شما قرار دادم کردید مطالب جالبی داردها !حیف از دست ندید؟!
فکر کنم آنجا هم جوابهای خوبی به سوالات شما دادند!!!

مهربانی;30413 نوشت:
اگر به فرمایش خودتان عایشه از فرمان خدا تخطی کرد پس لیاقت مادری را از دست داد شما دلیلی دارید که عایشه توبه کرد ایا جبران خساراتی که به اسلام و مسلمین زد را شما سراغ دارید؟ اگه توبه کرد خدا قبول کند اما اگر نکرد و دلیل نداری پس چرا شما سنگ یک کافر را به سینه میزنی ؟

بسم الله الرحمن الرحیم
نه من هیچ دلیلی بر توبه ام المومنین ندارم

مهربانی;30415 نوشت:
خدایا شاهد باش که ما شیعیان دامن پیامبر را از هر گونه خطایی پاک می دانیم

خداوند بر تمام احوال آگاه است و بهترین قضاوتگران
و همینطور او سبحان است و از او اشتباه سر نمی زند
وعلی بن ابی طالب نمونه و نماد تفسیر کلمه فرقان است

خداوند سبحانن در قرآن دستور داده که زنان پیامبر مادران شما مومنین هستند پس هستند.
چراکه خداوند از هر اشتباهی دور است

علی بن ابی طالب در جنگ جمل می توانست عایشه ام المومنین را بکشد همانطور که دو صحابه سابق پیامبر ( که منحرف شده بودند ) را کشت ولی این کار را نکرد و با احترام او را بدرقه نمود

و اگر شما کلام خدا را رد می کنید و خدا را عالم به احوال بندگان نمی دانید
و
کاری که علی بن ابی طالب در حق ام المومنین کرد چه در هنگام جنگ و چه بعد از جنگ خشمش را فرو خورد و تنها امر خدا را جاری نمود عملش را اشتباه می دانید

پس چگونه شیعه ای هستید ؟
چطور حرمت نبی خدا را نگاه داشته اید و حرمت کتاب و کلام خدا را

مهربانی گرامی
خشم را باید فرو خورد همانند علی بن ابی طالب و خود را نباید آگاه تر از خدا دانست

این من نیستم که سنگ یک کافر را به سینه می زنم
این خداوند است که در مورد این کافر حکم صادر نموده و دلیل حکمش شوهر این کافر است که از من و شما مومن تر بوده

این من نیستم که سنگ یک کافر را به سینه می زنم چراکه همانند علی از او تبعیت نمی کنم ولی حرمتش را بعنوان ام المومنین نگاه می دارم حتی اگر ددر وسط جنگ باشد و او قاتل عزیز ترین کسانم باشد.

تسلیم بودن این چنین است .

امشب همه جا دارن آماده میشن که میلاد علی رو جشن بگیرن.

امشب کسی بدنیا میاد که وقتی 10 سالش بود مسلمان شد و همپای پیامبر از کفار توهین و لعن و نفرین و شنید و سنگ اعراب جاهل بدنش را مانند پیامبر کبود می کرد واین درحالی بود که 12 - 13 سال بیشتر نداشت.

وقتی به نوجوانی رسید و مسلمین با افتخار وارد مکه شدند طلحه و زبیر را بعنوان برادر در آغوش گرفت و با ابوبکر شادمانی کرد و همه اونها نگاهشان به لبخند مهربان پیامبر بود و دلشان خوش چراکه بهشت را به زمین دعوت کرده بودند.

و کی باور می کرد یک روز طلحه و زبیر را بکشد در حالی که کافر از دنیا رفته بودند و بر اجسادشان بگرید که چرا بر آنها چنین رفت ؟

و کی باور می کرد که ولایت بعد از پیامبر را با لفظ خلافت منحرف کنند و علی بیعت نکند و آ« ماجراها با همسرش فاطمه دختر پیامبر واقع گردد.

و او شبانه بدور از چشم کینه جویان بدن فاطمه را غسل دهد - کفن کند و دفن نماید ؟ مگر این زن دختر پیامبر نبوده ؟

امشب علی بدنیا می آید که بخاطر اجرای و بیان کلمه حق براییش صدای شتر در باورند و بلند داد بزنند الحکم لله انگار که حکم خدا را بهتر از علی می شناسند.

تبریک عرض می کنم ولادتش را

bina88;30448 نوشت:
این خداوند است که در مورد این کافر حکم صادر نموده و دلیل حکمش شوهر این کافر است که از من و شما مومن تر بوده

سلام
سوالم را دوباره تکرار میکنم شاید جواب بگیری برادر البته مراقب باش دستت تره لای در
چطور خداوند انسان را خلیفه خود خواند در زمین در حالی که انسانها خونریز و مفسد و جنایت پیشه اند ؟؟؟
bina88;30446 نوشت:
نه من هیچ دلیلی بر توبه ام المومنین ندارم

اگر توبه نکرده با سایر مشرکین و منافقین چه فرقی داره؟
جالب است خداوند به زنان خاطی پیامبر وعده عذاب مضاعف داده این توبیخ برای چیست؟
يا نِساءَ النَّبِيِّ مَنْ يَأْتِ مِنْكُنَّ بِفاحِشَةٍ مُبَيِّنَةٍ يُضاعَفْ لَهَا الْعَذابُ ضِعْفَيْنِ وَ كانَ ذلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسيراً (30 احزاب )
و همچنین ثواب مضاعف در صورت محسنه بودن
وَ مَنْ يَقْنُتْ مِنْكُنَّ لِلَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ تَعْمَلْ صالِحاً نُؤْتِها أَجْرَها مَرَّتَيْنِ وَ أَعْتَدْنا لَها رِزْقاً كَريماً (31احزاب )
خودت بگو عایشه از کدام نوع زنها بود؟

سلام به همه ي دوستان
امروز بايکي از روحانيون بزرگ قم که محققي باسواد وشيعه هستند دراين باره صحبت کردم
که شرح آن را بدون کم و زياد براي دوستان مي گذارم قضاوت باشما!
بعداز سلام واحوال پرسي ......
استادببخشيدآيا ما شيعيان عايشه را لعن مي کنيم؟
ما شيعها بايد به پيامبر وخانوادش احترام بزاريم ومي دونيد كه عايشه زن بيامبره يعني زن رسول
خدا به عبارتي مادر مومنين....لعن فرستادن به زن پيامبر صحيح نيست و ما بعضي عقايد خودمون
از حكام وقت گرفتيم. مي دونيد در زمان دولت صفوي ودولت عثماني دشمني ميان شيعه وسني
علني شد به طوري كه اگر كسي زير كفشش عمر نمي نوشت پاشو قطع مي كردن ودر مقابل اگر
كسي زير كفشش در دولت عثماني علي نمي نوشت پاشو قطع مي كردن وجنگهاي خونين مذهبي
ميان اين دو كشور شد كه اصل اون شيعي وسني بودن مذهب است.
در همون زمان در ميان شيعها رايج شد كه بر عمر لعنت بشمار بر ابوبكر لعنت بشمار بر عايشه لعنت بشمار ........ودر همون زمان هم بعضي از مراسم غلط عزادري بر حسین به تقليد از مسحيت گرفته شد
و وارد شيعه شد اين عقايد باعث شد كه بعضي از مراجع وقت براي اينكه مذهب تشيع انتشار پيدا بكنه
از اين خطاها چشم پوشي بكنن سكوت عليه بعضي از امور غلط كه وارد تشيع شد من جمله قمه زني
به شباهت از قمه زني وزنجير عزاي مسيح! ودر طول قرنها بعضي از مراجع بدون تحقيق در مساله از
اونجا که بر اين اعتقادن كه اگر اين عقايد غلط بود بايد مراجع قبل هشدار مي دادن واين سكوت اونها
باعث شد كه مردم فكر بكنن اين كار درسته واز اونجايي كه اين هشدار از سوي مراجع قديم ما داده
نشد پس میگوییم اين عقايد درسته زيرا الان مي بينيم كسي كه بخواد باب اين مسايل باز بكنه......
اما بعضي ميگن عايشه فاسد بودو.....؟
الان مي تونم به اذعان بگم كه اغلب محققين قديم ما يعني مراجع و مجتهدين هفتصد سال پيش همه
بر اين اعتقادن كه ساحت مقدس پيامبر نبايد شكسته بشه يعني اينكه ما نه بايد به عايشه تجاوز ولعن
بكنيم زيرا او زن پيغمبر بودوحكمش با خداي خودشه نه بنده خدا ولي تكفير اون از كجا اومده ؟
از اونجا نشات گرفته كه مي كن يك روايت متواتر داريم از شيعه وسني كه مضمون اون اينه :
از پيامبر اكرم : هر كس بميره وامام زمانشو نشناسه انكار كه در عصر جاهليت مرده باشه وبويي از اسلام
نبرده باشه واين مدرك باعث ميشه كه اونها اين استدلال بكنن كه عايشه بر امام زمان وقتش قيام كرد وبا
علي كه همه هم شيعه وهم سني به خليفه بودنش وامام بودنش در زمان جنگ جمل اعتقاد دارن قيام كرد
وبا اون جنگيد واين باعث عدم شناخت اون از امام زمانش مي شه واين يعني اينكه اون كافر مرده باشه !!
ادامه دارد لطفا پستی نذارید تا کامل شود.............

موضوع قفل شده است