صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ایا ما شیعیان عایشه را نفرین و لعن میکنیم؟

نوشته
    225
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1284

ایا ما شیعیان عایشه را نفرین و لعن میکنیم؟

ایا ما شیعیان عایشه را لعن میکنیم؟
    ایا میگوییم عایشه .. است؟
    ایا میگوییم او کافر است؟
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۰:۰۲

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام بر لبیک یا حسین
    از شما تمنا می کنم و خواهش دارم دو لقب انتهائی رو حذف کنید.
    به احترام پیامبر خدا .
    به احترام زحماتی که برای هدایت من و شما کشیده اند از شما خواهش می کنم حتی اگر چنین کلماتی از دهان نادانی درآمد شما ذکر نفرمائید .

در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد.
    او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست .
    لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است .
    وظیفه هر مسلمانی است که طبق حکم و دستور خداوند با امهات مومنین رفتار کند .
    هرکس غیر دستور خدا رفتار کندطاغی و سرکش و در نتیجه کافریست به حد اعلا که می توان او را مشرک هم نامید.
    لذا تمنا دارم مضمون ابهاماتی که اتهام گردیده را با کلماتی متناسبتر و در خورتر عوض کنید.
    سپاسگذارم
    والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۵:۰۲
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

5. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد. او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست . لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است .
    بله من هم با شما موافقم ، توهين كردن خوب نيست .

اما خطاي عايشه بزرگتر از اين است كه شما بيان فرموديد
    و صرفا يك حق الناس نيست لذا نظر شيعه هم راجع به او چيز ديگري است .

كسي كه به زنان پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله توهين كند ، كافر نمي شود .

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۵:۰۳
    عاشقم اما ...
    عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
    باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم

7. صلوات ها 4

نوشته
    225
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1284

نقل قول نوشته اصلی توسط bina88 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر لبیک یا حسین از شما تمنا می کنم و خواهش دارم دو لقب انتهائی رو حذف کنید. به احترام پیامبر خدا . به احترام زحماتی که برای هدایت من و شما کشیده اند از شما خواهش می کنم حتی اگر چنین کلماتی از دهان نادانی درآمد شما ذکر نفرمائید . در مورد عایشه ام المومنین شیعه نه او را کافر می داند و نه لقب دیگری به او می دهد. او اشتباهی کرد و حق الناسی صورت گرفت و حساب کارش مانند همه ما با کرام الکاتبین هست . لذا هیچ کس حق ندارد به ایشان و دیگر زنان و اهل بیت پیامبر توهین نماید که اگر چنین کند کافر است . وظیفه هر مسلمانی است که طبق حکم و دستور خداوند با امهات مومنین رفتار کند . هرکس غیر دستور خدا رفتار کندطاغی و سرکش و در نتیجه کافریست به حد اعلا که می توان او را مشرک هم نامید. لذا تمنا دارم مضمون ابهاماتی که اتهام گردیده را با کلماتی متناسبتر و در خورتر عوض کنید. سپاسگذارم والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
    سلام
    تحمل کنید بذارید اندیشه را اصلاح کنیم اونطوری که هست
    من خودم پای بعضی از منبر ها دیده ام که عایشه لعن میشود.
    و این حرف ها را شنیده ام لطفا توضیح بیشتر بدهید و دوستان همه نظرات را بگویند تا صحبت فرد
    سنی را مطرح کنیم.بنده توهین نکردم بلکه سوال بود جهت تحقیق و روشن شدن قضیه...
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۵:۰۵

9. صلوات ها 3

نوشته
    225
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1284

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق نمایش پست ها
    اما خطاي عايشه بزرگتر از اين است كه شما بيان فرموديد و صرفا يك حق الناس نيست لذا نظر شيعه هم راجع به او چيز ديگري است .
    سلام
    خب بگویید اندیشه های مختلف رو در مورد عایشه بعد من توجیح های یک فرد سنی را مطرح میکنم
    شیعه جواب بده.....
    راجب به سوالام هم چیزایی بود که دیدم و شنیدم و صحبت هایی است که از زبان شیعیان زده میشه
    ..

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

اگر از نظر جايگاه در نظر بگيريم چون او يكي از همسران رسول خدا صلي الله عليه وآله بوده جايگاهش حرمت خاصي پيدا مي كند حرمتي كه آيه آيه 6 سوره احزاب نيز بدان اشاره دارد البته آيه به چند نكته مهم اشاره دارد:
    1 . اين ارتباط و پيوند معنوى ، تنها تأثيرش مسأله «حفظ احترام » و «حرمت ازدواج » با زنان پيامبراكرم (ص ) بوده ; چنان كه در آيات بعدى همين سوره ، حكم صريح تحريم ازدواج با آنها بعد از رحلت پيامبراكرم (ص ) بيان شده است .
    2 . اين كه قرآن كريم ، همسران پيامبر را مادران مؤمنان معرفى كرده فقط از اين جهت است كه در جايگاه و مقام همسرى رسول خدا هستند يعنى جايگاه همسر بودن پيامبر ، محترم و با ارزش است . اين جا بحث شخص نيست ; بلكه سخن در شأن و جايگاه همسرى پيامبراكرم است و خطاب قرآن كريم شخصيت و عنوان همسران است .
    اما از سويي برخى از زنان پيامبر از جمله عايشه در بعضى از آيات قرآن به شدت توبيخ شده اند
    از آيه 10 سوره تحريم روشن مى شود كه زن پيامبر بودن، به تنهايى باعث تبرئه شخص نمى شود، چنان كه قرآن مجيد در اين آيه شريفه، زن حضرت نوح و لوط را جهنمى مى داند:«ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِّلَّذِينَ كَفَرُواْ امْرَأَتَ نُوح وَ امْرَأَتَ لُوط كَانَتَا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبَادِنَا صَــلِحَيْنِ فَخَانَتَاهُمَا فَلَمْ يُغْنِيَا عَنْهُمَا مِنَ اللَّهِ شَيْـًا وَ قِيلَ ادْخُلاَ النَّارَ مَعَ الدَّ خِلِينَ ;(تحريم،10)
    در روايات پيشوايان معصوم(عليهم السلام) نيز آمده است: آين آيه مَثلى است كه خداوند براى همسران پيامبر; عايشه و حفصه زده است.•تا بفهمند كه همسر و مرتبط بودن با پيامبر(صلى الله عليه وآله وسلم) سودى به حال آنان ندارد.
    و نيزبه جهت كارهايي كه او پس از پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله انجام داده مثل راه اندازي جنگ جمل؛ مورد مورد توبيخ هست.
    در روايات اسلامى آمده است كه مخالف على بن ابيطالب (ع ) فاسق و محاربان با آن حضرت ، كافرند و لعن كافر هم جايز است .
    پيامبراكرم صلي الله عليه وآله نيز خطاب به حضرت على(ع ) فرمود: «يا على !.. . فمن مات على بغضك مات يهودياً أو نصرانياً; اى على ! هر كس بميرد و دشمنى تو را در دل داشته باشد ، [بر دين] يهودى يا نصرانى مرده است ». «يا على لايحبك إلا مؤمن و لايبغضك إلا منافق ; اى على ! هيچ كس تو را دوست ندارد ، مگر اين كه مؤمن باشد و هيچ كس تو را دشمن نمى دارد; مگر اين كه منافق باشد .» و.. .•
    بنابراين با توجه به مخالفت و دشمنى عايشه با حضرت على(عليه السلام) كه از جهت تاريخى مسلّم است، آيا مى توان او را مبرّا و مؤمنه دانست؟! بايد گفت: اگر اين احاديث شامل حال عايشه بشود و مصداق اين روايات قرار بگيرد ، لعن او جايز خواهد بود . هر چند در حال حاضر لعن به عايشه به اينكه به صراحت از او نام برده شود ، توصيه نمى شود
    پاورقي ها:
    1. احزاب، 6.
    2. ر.ك: بحارالانوار، علامه مجلسى(رحمه الله)، ج 39، ص 246 ـ 334، داراحياء التراث/ بحارالانوار، علامه مجلسى، ج 22، ص 233 نشر مؤسسه الوفاء بيروت.
    3. تأويل الايات، سيد شرف الدين حسينى استرآبادى، ص 675ـ676، انتشارات جامعه مدرسين.

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

12. صلوات ها 5

علاقه
    محض ریا فقط خدا
    نوشته
    348
    حضور
    1 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1753

سلام
    عایشه زن پیامبر بود و احکام زن پیامبر در قران هست متاسفانه ما پیمبر رو دوست داریم تا اونجایی که موافق میل ما باشه ان اکرمکم عند الله اتقاکم (13 حجرات )مگه از پیامبر نبود؟

مگر پامبر نگفت : اى على ! مؤمن تو را دشمن نگیرد ، و منافق تو را دوست نخواهد داشت نهج البلاغه ص 487
    جنگ جمل مگر شورش علیه امام زمان نبود؟ مفسد فی العرض بودن محاربه با امام زمان اگه انسان رو کافر و منافق نمیکنه پس چه اسمی براش بزاریم؟
    البته جرم عایشه خیلی بیشتر از اون چیزیه که ما به احترام پیامبر در موردش سکوت کردیم اونم فقط به خاطر عملکرد علی علیه سلام که نوعی چوب کاری از نوع ادْفَعْ بِالَّتي‏ هِيَ أَحْسَنُ السَّيِّئَةَ (96 مومنون ) بود
    خدایا محبت علی و مومنین را در قلب ما قرار بده و کینه منافقین و کفار رو وسیله نجات و تقرب به خودت در هر دو دنیا بگردان

ویرایش توسط مهربانی : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۰:۵۴
    نقل قول نوشته اصلی توسط رسول الله نمایش پست ها
    فَمَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِيٌّ مَوْلَاهُ اللَّهُمَّ وَالِ مَنْ وَالاهُ وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُ وَ انْصُرْ مَنْ نَصَرَهُ وَ اخْذُلْ مَنْ خَذَلَه

14. صلوات ها 3

نوشته
    129
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    592

با سلام
    ما همه همسران پيامبر اسلام(ص) بلكه همسران همه پيامبران را پاك دامن و مبرا از گناه دامن مي دانيم اما همه همسران پيامبران را مومن و متدين ومتقي نمي دانيم و در بين آنها نيز كافر و يا فاسق وجود دارد و آيات قرآن بر اين شهادت مي دهد:

ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِينَ كَفَرُوا امْرَأَتَ نُوحٍ وَ امْرَأَتَ لُوطٍ كانَتا تَحْتَ عَبْدَيْنِ مِنْ عِبادِنا صالِحَيْنِ فَخانَتاهُما خداوند مثلى براى كسانى كه كافر شدند زده و آن مثل زن نوح و زن لوط پيغمبر است كه آنها با اينكه همسر دو بنده از بندگان ما بودند.خيانت به آن دو بزرگوار نمودند.
    ميزان الاعتدال ذهبى 2/ 119 حديثى كه صحت آن را تضمين كرده از «عايشه» روايت مى‏كند كه رسول خدا صلّى اللّه عليه و آله فرمود: شش طائفه از مردم‏اند كه خدا و من و همه پيغمبران مستجاب الدعوه، آنها را لعنت كرده‏ايم: 1- كسى كه در كتاب خدا آيه‏اى را بيفزايد؛ 2- كسى كه قضا و قدر الهى را تكذيب نمايد؛ 3- كسى كه بر مردم تسلّط يافته تا عزيزى را ذليل و ذليلى را عزيز كند؛ 4- كسى كه حرام خدا را حلال انگارد؛ 5- كسى كه با عترت من طورى رفتار كند كه خدا آن را حرام فرموده است؛ 6- كسى كه سنّت مرا ترك كند و ناديده بگيرد. آيا موارد 3و4و5 شامل خود ام المونين عايشه هم نمي شود؟
    به نقل از كتاب: فضائل پنج تن عليهم السلام در صحاح ششگانه اهل سنت ،ج‏4،ص:264
    ویرایش توسط کمیل : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۱:۲۶
    بر هرکه بنگرم همه اهل شکایتند در حیرتم که چرخش دوران به کام کیست

16. صلوات ها 7

نوشته
    129
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    592

مشهور است كه احمد جامى بالاى منبر گفت: سلونى قبل ان تفقدونى، بپرسيد از من پيش از آنكه مرا از دست بدهيد، پس زنى از پشت پرده فرياد زد اى شيخ بيهوده ادّعا نكن چيزى را كه از عهده آن نميتوانى برآئى، گفت من از عهده سخنم برميايم گفت مگر نشنيدى اين ادّعاء را هيچكس جز امير المؤمنين على بن ابيطالب نكرد مگر آنكه خدا رسوايش كرد، گفت آنها غير از من بودند. گفت حال كه چنين است بگو آن مورچه كه بر سر راه سليمان نبىّ فرياد زد «يا أَيُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَساكِنَكُمْ ...» اى مورچگان به منازلتان برويد تا زيرپاى سليمان و لشكرش نابود نشويد، آيا نر بود، و يا ماده، گفت اى زن سئوال ديگرى نداشتى مگر من در آنزمان بودم و يا اگر ميبودم ميتوانستم تشخيص بدهم كه مورچه نر كدام است و ماده كدامست، گفت اى شيخ لازم نيست كه معاصر زمان و يا بيطار مورچگان باشى، اگر آشنائى با قران داشتى اين مسئله را ميدانستى كه آن مورچه ماده بوده گفت كجاى قرآن گفت سوره نمل آيه 19 كه ميفرمايد (قالت نمله)، شيخ بسيار ناراحت شد چون مردم باو خنديده و بر آنزن درود گفتند. پس گفت ايزن بگو آيا با اجازه شوهرت در اين مجمع شركت كرده‏اى يا بدون اجازه او، اگر با اجازه آمده‏اى خدا شوهرت لعن كند و اگر بى اجازه آمدى خودت را. زن گفت: بگو به‏بينم آيا ام المومنين جناب عايشه با اجازه پيغمبر به جنگ امام زمانش على بن ابيطالب عليه السلام آمده بود و يا بدون اجازه، پس شيخ بيچاره شد و نتوانست جواب بگويد و از منبر بزير آمده و بمنزل رفت و چند روزى از غصّه رسوائى بيمار شد. و نظير از ابن حاجب و ابن جوزى نيز نقل شده و برخى آنرا نسبت به ديگرى ميدهند و ممكن است قصّه و ادعاء بيجا براى هر سه اتفاق افتاده باشد.
    ( ترجمه الغدير ،ج‏11،پاوري ص395)

ویرایش توسط کمیل : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۱:۳۰
    بر هرکه بنگرم همه اهل شکایتند در حیرتم که چرخش دوران به کام کیست

18. صلوات ها 6

نوشته
    225
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1284

سلام
    اما نظر فرد سني...
    اساتيد لطف کنيد جواب از چهار خط بيشتر نشود....
    من بارها ديده ام که شيعيان به مادرم فحش و ناسزا ميدهند و او را لعن نفرين ميکنند
    1-مگر نص قران عایشه صدیقه دختر صدیق مادر مومنان نیست؟(احزاب6)
    ایا جرات دارید بگویید عایشه از جمله ی مادر مومنان نیست؟و در برابر خدا قد علم کنی؟که قطعا اگر این
    کار را بکنب مرتکب کفر صریح شده ای واز شریعت خدا خارج می شوی...
    ما اهل سنت عایشه را یکی از همسران پیامبر اسلام ومادر مومنان میدانیم .کلام پروردگار را تصدیق میکنیم
    پس عایشه از بهترین برگزیده ها و صدیقه دختر صدیق است.اما شما شیعیان او را تکفیر میکنید و او را خاین
    کافر و...میدانید(بنده بسیاری نوارهای صوتی و تصویری از صحبت های علمای شیعه دارم)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پيامبر به مؤمنان از خودشان سزاوارتر [و نزديكتر] است و همسرانش مادران ايشانند و خويشاوندان [طبق] كتاب خدا بعضى [نسبت] به بعضى اولويت دارند [و] بر مؤمنان و مهاجران [مقدمند] مگر آنكه بخواهيد به دوستان [مؤمن] خود [وصيت‏يا] احسانى كنيد و اين در كتاب [خدا] نگاشته شده است (?) (احزاب6)
    ویرایش توسط لبیک یا حسین : ۱۳۸۹/۰۴/۰۳ در ساعت ۱۷:۵۱

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری